Zo gezien... cidcima Weer nieuwbouwproject aan Van Weedestraat 50 jaar getrouwdmet de paardentram op stap Chatoux Vakantie Wordt culturele commissie opgeheven? Vele interessante koopjes in onze seizoen- opruiming SOESTER TENNISKAMPIOENEN H.D. 1983 De Eekhoorn huizenkrant Bloembakken in Hartje Zuid in topkonditie! TAXI TAK 12636 Weekend biscuit Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Bloemkool Honsbergen Huzaren salade varkens rollade Woensdag 6 juli 1983 61e jaargang no. 45 GRASKAAS 'Lindenhof' zal moeten wijken VAKANTIE Florisant idee van gemeente Soest GEEF GOUD ALS JE VAN ELKAAR HOUDT TAXATIES Burg. Grothestr. 13 ^REPARATIES Soest 02155-23271 slechts 2500 schade bij ver nieling De politie hield vorige week twee jongens van resp. 12 en 13 jaar uit Soest aan, die voor 2500 schade hadden toe gebracht aan een personenauto, die ge parkeerd stond op het terrein van een bedrijf aan de Soesterbergsestraat. De knapen hadden zich eens flink uitge leefd op het dashboard. DAG NACHT Rijverbod Een 62-jarige inwoner van Soest werd door de politie op de Laanstraat aan gehouden, toen hij daar slingerend met zijn auto over de weg reed. Hij kreeg een rijverbod en een proces verbaal. Gedurende de gehele maand juli kunnen kopij en berichten voor de redaktie van de Soester Cou rant uitsluitend worden ingele verd op het kantooradres van de krant: Van Weedestraat 47a, tel. 14152, of via Postbus 57, 3760 AB Soest. Donderdag, vrijdag en zaterdag van 1.98 nu Alleen donderdag In een tijd waarin lang niet alles er zo florisant uitziet als men zou willen, is een goed idee altijd welkom. De ge meente Soest, zich maar al te bewust van de financiële hindernissen die zij te nemen heeft, kan toch zeer kreatief te werk gaan, zodat er gevolgen komen die èn erg leuk zijn èn bovendien niets kosten. Deze wat raadselachtige ver slaglegging van een niet alledaagse ak- tiviteit kwam tot stand nadat in het Winkelcentrum Hartje Zuid, de tweede winkelpool in Soest, een aantal ge meentelijke bloembakken zomaar voor niks op de stoepen konden worden ge plaatst. Bloembakken die voor noodza kelijke bezuinigingen bij de plantsoe nendienst anders ongebruikt op een ge meentelijk opslagterrein waren blijven staan. De gemeente stelde deze bakken beschikbaar, de ondernemers van Hartje Zuid adopteerden de inhoud, die door bloemist Scholten keurig werd verzorgd. Zo kon het gebeuren dat wat de raad van Soest onder voorzitterschap van de ene Scholten niet rond kon krij gen, in orde kwam dankzij de Hartje-Zuid- bloémist van dezelfcU} naam. De heer Klandermans van de gemeentelijke plantsoenendienst was op het idee gekomen eens in het dorp na te gaan of er belangstelling voor een dergelijke adoptie bestond, een idee dat door Hartje Zuid enthousiast werd opge pakt. Gemeente groen, samen doen De eerste bak werd met enig vlagver toon geplaatst. De heer Oudemans, Wethouder van Openbare Werken kwam persoonlijk het idee van de heer Klandermans in Zuid onderstrepen. Hij bood de eerste bak aan. De heer Oudemans zei bij deze gelegenheid dat er op deze wijze best meer tot stand ge bracht zou kunnen worden. Zo kan een halt worden toegeroepen aan de ten ge volge van de bezuinigingen optredende verschraling van het gemeentelijk groen. Waar geld tekort schiet, kan met vereende krachten en minimale kosten toch veel gedaan worden. Hij denkt daarbij aan groenverzorging door groepjes van burgers en burgeressen van Soest, die als aanwo- nenden, genieters en gebruikers van gemeentegroen daar ook wat tijd in willen steken. Onder de slogan "Ge meente groen, samen doen" zouden veel mensen kunnen helpen om perken en plantsoenen ordentelijk te houden. Het dient echter wel een groepsakti- viteit te zijn, individueel getuinier is niet toegestaan. Bellen met de Gemeente Wie zich geroepen voelt hieraan mee te werken kan met de gemeente bel len. Vraagt u dan naar de heer Klandermans. Het werk dat moet ge beuren is licht en eenvoudig, vergt niet veel tijd en hoe meer clubjes zich aan dienen hoe groter de zekerheid dat Soest er fleurig en kleurig uit blijft zien. Er wordt overal op bezuinigd, dat kan niet anders. Het is zeker voor de bestuurders van ons dorp niet altijd aangenaam beknibbelende maatre gelen te moeten afkondigen. We gaan er maar van uit dat dat tijdelijk is. Zolang kunnen de handen hier en daar best even uit de mouwen. Een werk dat wel goed gecoördineerd moet worden. Het is dus niet de bedoeling dat ie dereen zomaar even met hark en schop de plantsoenen binnenstapt en naar eigen inzicht gaan tuinieren, maar dat zal iedereen goed begrijpen. Het initia tief is door Hartje Zuid genomen, de kop is eraf, nu hopen we maar dat er door de Soestenaren op zal worden in gehaakt. De bloembakken die in samenwerking met de Hartje Zuid winkeliers werden geplaatst en gevuld, zijn een vrolijk, tastbaar bewijs van goede samenwer king. Bel de heer Klandermans: "Ge meente Groen, Samen Doen." Naast de culturele commissie werken op dit terrein de commissies welzijn en welzijnsplanning en de taakgroep cul tuur. De commissie welzijn heeft het beleidsterrein 'cultuur' in haar porte feuille. Om die reden ligt een over name van de taken van de commissie culturele zaken door de commissie wel zijn voor de hand. In de praktijk, aldus de notitie, is het met name voor de burgerleden van de commissie culturele zaken (en dat zijn de meeste) bijna niet haalbaar geble ken zich voldoende te verdiepen in be langwekkende zaken zoals het muziek onderwijs, het bibliotheekwerk, de wel zijnsplanning, de gemeentebegroting e.d. Ook daarom ligt het voor de hand deze beleidsterreinen onder te brengen bij een raadscommissie. De wens van de gemeenteraad om met minder raadscommissies dan nu te vol- De opruiming begint 14 Juli. ■herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest Tel. 02155-12400 staan, kan ook gehonoreerd worden door de opheffing van de culturele commissie. Hierover is een notitie versche nen. Daarin wordt de gedachte geop perd om de culturele commissie op te heffen en onder te brengen bij de com missie welzijn. Voor de kunstaankopen ter verfraaiing van de gemeente zou een ad-hoc commissie kunnen worden samengesteld. Alleen donderdag Kilobak p. st. 7,85 voor Hollandse nieuwe van 4.50 r per 2 stuks nu voor Gebakken poon Kant en klaar ft 500 gram Alleen donderdag Kilo magere KEES KEIZER - EDWIN ABBRING Kopen kampioenen hun tennisuitrusting bij Sport International Nic. van Dam of worden ze kampioen mede door die tennisuitrusting? Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 SOESTERSCOURAMT Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar 724.— Gecontroleerde oplage 8.350 Verschij'nt iedere woensdag Alleen donderdag JONGE ROMIGE Kilo van 10.50 voor Als de plannen van projectontwikke laar Birkstaete B.V. doorgang vinden zal aan de Van Weedestraat opnieuw een groot nieuwbouwproject worden gerealiseerd, vlak bij de plaats waar momenteel "Van Weedestaete" (op de hoek van het Nassauplantsoen) ver rijst. Op de plaats waar nu het gezinsver vangende tehuis "De Lindenhof" staat komt dan een complex van kantoren en appartementen te staan, dat moge lijk door middel van een passage wordt aangesloten op "Van Weedestaete", waarin appartementen en winkels wor den ondergebracht. Birkstaete heeft voor het nieuwe pro ject de medewerking van de gemeen te Soest verzocht. Pas in de loop van volgend jaar zullen de plannen verwe zenlijkt kunnen worden, vooral ook omdat voor De Lindenhof een andere geschikte plaats moet worden gevon den. Daarover is sinds korte tijd over leg gaande. In het nieuwe complex, waarbij moge lijk ook een pleintje wordt aangelegd, is waarschijnlijk ruimte voor 20 a 30 appartementen van verschillende grootte. De gemeente heeft in beginsel geen bezwaren tegen het nieuwe project, op voorwaarde dat de bouwhoogte de 12 meter niet te boven gaat (dus ten hoogste drie verdiepingen) en dat er geen winkels in worden ondergebracht: dit in verband met het feit dat het huidige winkelbeleid niet voorziet in een uitbreiding van het bestand aan de Van Weedestraat. De gemeente heeft in principe ook geen bezwaar tegen nieuwbouw van De Lindenhof elders in Soest. Als moge lijke plaatsen daarvoor worden ge noemd de Wilhelminalaan en het stuk grond op de hoek van de Schrikslaan en de Beetzlaan. Een definitieve plek is overigens niet gekozen. Van de zijde van De Lindenhof stelt men als voor waarde dat het nieuwe gebouw niet al te ver van de huidige plaats moet komen te staan, om de (gehandicapte) bewoners niet al te zeer te vervreem den van de hen nu vertrouwde omge ving. Momenteel wordt De Lindenhof bewoond door 24 mensen en 9 perso neelsleden. Met koophuizen die u in geen andere gids aantreft. Een ruime keuze van huizen in Amersfoort, Soest, Baarn en omgeving. Vraag toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zoneJ Soest, 02155-16251 Amersfoort, 033-630506 Foto: Goos v Het echtpaar W. van Essen-van Kem pen vierde vorige week z'n gouden bruiloftsfeest op nostalgische wijze: door een rit te maken met de paarden tram. De familie ging uiteraard mee. 's Morgens werd iedereen opgehaald op het adres van het bruidspaar aan de Krommeweg 1 in Soest. Met alle zes kinderen en acht kleinkin deren en de rest van de familie ging het richting Lage Vuursche, waar men op de golfbaan ontspanning zocht en de lunch gebruikte. Daarna ging het terug naar Soest, waar de rit bij restaurant Darthuizen eindigde. Daar werd de drukbezochte receptie gehouden. 'Het was geweldig en we hebben het al lebei goed doorstaan ondanks dat we al vijftig jaar zijn getrouwd.' zei me vrouw Van Essen. Mevrouw Van Essen komt oorspronke lijk uit Putten, haar man uit Nijkerk. In het begin van de dertiger jaren werkte hij bij een boer in Barneveld, maar toen de tijd slechter werd, zocht hij en baan met meer zekerheid. Hij kwam op een melkfabriekje in Soest te recht. In 1937 verhuisde het echtpaar, dat in 1933 in Barneveld in de echt was verbonden, naar Soest. De heer Van Essen heeft ook nog bij bakkerij Rade maker gewerkt. Het echtpaar woont nu al jaren in de woning 'Rust roest' aan de Kromme weg in Soest. Een toepasselijke naam: 'want we zijn nog altijd bezig. Het echtpaar Van Essen voor de paar dentram van de firma Kraay, waar mee het uitstapje werd gemaakt. Gerard Paul ziet op het ogenblik in Oostenrijk waarschijnlijk genoeg voor een "Zo gezien". De eerste bloembak wordt officieel "in gebruik" genomen. De heer Oude mans, Wethouder van Openbare Wer ken en de heer Wijnands van Hartje Zuid zijn zichtbaar blij met de bakken. Mannen met valse dui zendjes aangehouden De politie van het Brabantse Drunen heeft vorige week twee inwoners van Best aangehouden op verdenking van het uitgeven van valse bankbiljetten van 1000. In eerste instantie hadden zij daarmee een inwoner van Huis ter Heide gedupeerd, wiens caravan voor twaalf (valse) duizendjes werd ge kocht. Het voertuig stond geparkeerd bij een relatie van de Huis ter Heide naar in Soesterberg, bij wie de twee mannen zich naar aanleiding van een advertentie in een landelijk ochtend blad vervoegden. De Soesterberger was op dat moment echter ziek, zodat zijn 80-jarige moeder de zaak afhandel de. Aanvankelijk boden zij 11.000 voor de caravan, maar toen de oude dame erop aandrong dat zij de volle vraag prijs zouden betalen, deden ze dat grif, en contant, met naar later bleek 12 valse biljetten. Een buurtbewoner her innerde zich later gelukkig het kente ken van de auto waarmee beide man nen waren gekomen, waardoor de poli tie hen op het spoor kon komen. Bij het onderzoek kwam aan het licht dat de mannen in Drunen ook al een caravan hadden verworven voor acht valse dui zendjes. Het onderzoek wordt voortge zet. Gaat het om een lage premie voor uw auto of huis? Dan naar van Rouwendaal daar zijn ze in verzekeringen en financieringen thuis/ Bij ons hypotheek vanaf 8,2%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Juwelier ouweuer s,, y Foto: Goos van der Wilt Op de foto links De Lindenhof, waar mogelijk volgend jaar een nieuw project met kantoren en appartementen zal verrijzen, dat eventueel via een passage wordt verbonden met het nu nog in aanbouw zijnde "Van Weedestaete". Staatssecretaris slaat eerste paal voor 179 energie-zuinige woningen Vandaag, woensdag 6 juli, is de staat secretaris van Volkshuisvesting, mr. G. P. Brokx, aanwezig in Soest om de eerste paal te slaan van de 179 energie zuinige woningen, die worden gefinan cierd met de nieuwe, door het pen sioenfonds PCGM geïntroduceerde loon-vast-hypotheek cierd. De woningen worden gebouwd door Sanders Verenigde Bedrijven in Arn hem en verkocht door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Het complex van 170 woningen maakt deel uit van een project van in totaal 1000 energie-zuinige woningen op di verse lokaties in Nederland. Staatsecretaris Brokx verricht de openingsplechtigheid om 16.00 uur op de bouwplaats in Overhees, achter de Sweelinckstraat.

Soester Courant | 1983 | | pagina 1