Gezellige drukte bij rommelmarkt voor Kinderboerderij sdiociiuikcr H. Spijker nam afscheid van gemeentewerken 0//0H Li Tennisbal Soesterberg moet dicht De Borg trok eerste kwartaal 9.773 bezoekers Gemeente neemt kosten twee schoolbussen voor haar rekening Nederlanders welkom bij afsluiting Islamitische Vastentijd TWEE* VLIEGEN IN EEN KLAP Vzd brilmode FOTO PRINTSHOP 1. GRATIS VERGROTING 2. PORTRET- FOTO paul de smalen vakfotograaf ^choemaker demonstreert: B&O Zo'n kombinatietoestel is natuurlijk mooier én praktischer dan zo'n hifi-toren. Maar is het nou echt net zo goed?j WASSEN in de Wasserette? DIT KAN ALLEEN BIJ DE ECHTE KLEURENFOTO-SPECIALIST. Soestor Courant van woensdag 6 juli 1983 i. Halfvrij- 3 slaap- Ider. 358.000,-. t Foto: Goos van der Wilt De rommelmarkt die het "Comité voor het Behoud van de Kinderboerderij" afgelopen zaterdag hield op de speelwei de van "De vrije Teugel," is voor de or ganisatoren een aardig succes gewor den. Voor de bezoekers was het een uit stekende gelegenheid om hun sym pathie voor de Kinderboerderij, die met sluiting wordt bedreigt, te tonen. Enkele honderden hadden dan ook de weg naar het Vedelaarpad gevonden om te zien wat er bij de kraampjes te vinden was. De meesten gingen weg met iets dat zij voor een luttel bedrag in de wacht hadden kunnen slepen. Zo waren er standjes met boeken en platen, schoenen, speelgoed, (kinder)- kleding, planten en bloemstukjes, huis houdelijke artikelen en meubels, maar ook brooddeegfiguren, elektrische ap paraten en sieraden. De kinderen konden daarnaast meedoen aan aller lei spelletjes. Goede zaken werden er gedaan bij het Rad van Avontuur, waarvoor de plaat selijke middenstand in ruime mate prijzen en prijsjes ter beschikking had gesteld. Ook de donateurskraam, waar men zich kon opgeven om de Kinder boerderij bij het gehoopte voortbe staan financieel een steuntje in de rug te geven, ondervond tot genoegen van het comité heel wat belangstelling. Aan het einde van de dag kon, na het opmaken van de kas, worden vastge steld dat de netto-opbrengst zo'n 3300 gulden was. De organisatoren zouden graag hebben gezien dat het bedrag iets hoger was uitgevallen, maar had den - na alle rommelmarkten die er in de afgelopen periode in Soest zijn ge houden en door de vrij korte voorberei dingstijd - niet verwacht dat de enorme bedragen zouden worden binnenge haald. In elk geval waren zij heel te vreden met het verloop, waaruit zij de moed putten om op de ingeslagen weg door te gaan. De bedrijfshal aan de Dijkhuisstraat 23 in Soesterberg die in gebruik is als ten- nissporthal, moet uiterlijk op 1 augus tus gesloten worden voor sportgebruik. Burgemeester en wethouders hebben dit zowel de eigenaar, Beerepoot Han- delmij. b.v., als de gebruiker, de sport leraar R. Blok laten weten. Al eerder schreven B. en W. eigenaar en gebruiker aan de bedrijfshal niet te (laten) gebruiken als tennis-sporthal. Het verzoek om schorsing van deze be schikking werd door de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State afgewezen. Omdat nog steeds niet is voldaan aan de aanschrij ving van vorig jaar. heeft het college nu laten weten dat zij per 1 augustus het sportgebruik van de bedrijfshal zullen beëindigen, tenzij het niet toege stane gebruik voor die tijd is gestaakt. Vernieling aan poliüe-auto Terwijl de politie bij een perceel aan de Bosstraat een melding onderzocht over een daar aangetroffen zwaarge wonde hond, hebben onbekenden de buitenspiegel van de politieauto ver nield. Waarschijnlijk is de spiegel met een forse trap van de auto afgeschopt. De eigenaar van de hond bleek overi gens in een Hilversum ziekenhuis te zijn beland, nadat hij door het dier in nek en armen was gebeten. Luchtdrukpistool in be slag genomen Een 18-jarige jongeman uit Soester berg werd vorige week aangehouden nadat hij. tijdens het schieten op een blikje, met zijn luchtdrukpistool een Amerikaans meisje in de rug had ge raakt. De verwondingen vielen welis waar mee, maar de Koninklijke Mare chaussee nam het wapen plus de muni tie in beslag. De jongeman werd be keurd wegens verboden wapenbezit. Ruit vernield Een bewoner van het Vander Velde- plantsoen deed vorige week bij de poli tie aangifte van de vernieling van een ruit van zijn garage. De daders bleven onbekend. Inbraak in Honsbergen Bij een inbraak in een van de flats van Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat hebben onbekenden vorige week een aantal gouden sieraden en gouden en zilveren munten buitgemaakt. Ook verdween er een bankpasje. De daders kwamen de woning binnen door de voordeur open te breken. De bewoon- ste^eedaangiftebi^de^olitie^^^^^ Vakantie aanbieding geldig tot 31 aug. Het zijn er eigenlijk veel meer maar dat is bij ons gewoon. Van uw mooiste foto een 13/18 cm en u blijft sparen voor de unieke kleuren bij inlevering van uw volle kleurenfotorolletje Koninginnelaan 11 Soest - Tel. 23737 Alle tests van de Beocenter 7007 zeggen ja en anders^ uw oren wel.l* Daarom heeft B&O dan ook duidelijk gekozen voor de geïntegreerde kombinatie van radio, platenspeler en cassette deck. Betrouwbaar, pro bleemloos te bedienen en een weergaloze geluidsweergave. Bang Olufsen Dealer: Voor alle zekerheid i Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344') Het nadelig saldo van De Borg over het eerste kwartaal 1983 verhoudt zich re delijk tot het begrote tekort. Dit deelde de wethouder van Welzijn, Frank King- ma (PvdA), vorige week geruststel lend mee aan de leden van de commis sie Welzijnszaken. In de maanden januari, februari en maart trok het Soester Dorpshuis 9.773 bezoekers. Daarvan waren 1850 mensen betrokken bij vorming en ver enigingsleven, 3990 bezoekers kwamen voor ontspanning en cultuur, terwijl 3978 personen zich bezig hielden met bowling. Men is teleurgesteld in de belangstel ling voor jazz-concerten. De koffiecon certen op zondagmorgen daarentegen worden beter bezocht. Het bestuur van De Borg heeft nog meer plannen om het begrotingstekort te drukken. Er wordt overleg gepleegd met de R.K. Joannesparochie om de gebruiksmogelijkheden van de grote zaal te verbeteren. In het tweede kwar taal worden nog een paar kleinere "verbouwingen" gerealiseerd, om de zaalruimte zo optimaal mogelijk te- kunnen benutten. De verbouwing van de bowlingruimte en de bar, vorig jaar, hebben het ver wachte effect opgebracht voor de baropbrengst en de keukenactiviteiten. Positief effect verwacht men ook van het toekomstige winkelcentrum naast De Borg. Het vertrek van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening en Arti- shock, wat een gat opleverde van 35.000,- is een financiële tegenslag, waarvan de consequenties pas eind 1983 door het Gemeentebestuur beke ken zullen worden. De verwachting bestaat, dat ook de fysio-therapeute zal verhuizen als het wooncentrum "De Vijverhof" is gerea liseerd. Met de Bibliotheek, die thans een eigen ingang heeft gecreëerd, is definitief huurcontract afgesloten. Aan het gemeentebestuur is ge vraagd voortaan de gemeentelijke commissiebijeenkomsten in De Borg te plannen. Deze 170 vergaderingen per jaar kunnen een aardige financiële te gemoetkoming opleveren. Naar de te hoge energiekosten van De Borg zal een onafhankelijk onderzoek worden ingesteld. Voordat uw DONZEN DEKBED aan zijn zomerslaapje begint laat u hem toch even Hij is dan weer schoon en lekker fris voor f 19.- 's morgens gebracht, 's middags klaar. Van Weedestraat 52 (achter Tiffany) - Telefoon 15229 Omdat nog onduidelijk Is hoe de mini ster zal besluiten t.a.v. de kosten van vervoer van kinderen naar scholen bui ten Soest, neemt de gemeente na de grote vakantie het zekere voor het on- College B. en W. teleurgesteld in houding Lindner Het College van Burgemeester en Wet houders is teleurgesteld in de houding van de firma Lindner, omdat deze de gemeente heeft laten weten dat de reaktie op de brief van het College van begin juni enkele weken op zich zal laten wachten. Het College heeft in die brief Lindner dringend verzocht zo spoedig moge lijk een aanvraag voor een Hinderwet vergunning in te dienen. Daarop had Lindner laten weten dat er vóór eind juni een reaktie zou komen. Omdat het College verdere vertraging in deze zaak ongewenst vindt - gelet op de nog steeds aanhoudende milieu klachten - zal het zich op korte termijn beraden over de verder te nemen stap pen. zekere en zal 46.000,- beschikbaar stellen voor twee schoolbussen en voor de begeleiding daarvan, tot 1 oktober. Twee andere begeleidsters, die zijn ontslagen en op wachtgeld gesteld, zullen de begeleiding kosteloos blijven verzorgen. De onderwijscommissie ging vorige week unaniem akkoord met dit voor stel, nadat twee betrokkenen gebruik hadden gemaakt van hun spreekrecht om nog eens te wijzen op de noodzaak van aangepast vervoer naar l.o.m.- en m.l.k.-scholen buiten Soest. Wat er in 1984 gaat gebeuren is nog geheel onzeker. Het gemeentebestuur wil afwachten hoe de minister reageert op moties en voorstellen van de Twee de Kamer. Dan ontvangt de gemeente waarschijnlijk alleen nog maar een onkostenvergoeding voor het openbaar vervoer van de rijksoverheid terug. Vóór 8 juli krijgen de betrokken ouders een brief thuis, waarin wordt uiteen gezet hoe in het najaar voor de leer lingen voor buitengewoon onderwijs het vervoer wordt geregeld. Waarschijnlijk zullen drie bussen inge zet worden, waarvan er twee door de gemeente in ieder geval tot 1 januari 1984 worden gesubsidieerd. Op dinsdag 12 juli a.s. viert de Soester Moslim-gemeenschap het einde van de Vastentijd met het "Suikerfeest." Dit feest - ook wel het "kleine" feest ge noemd (het "grote" is het zgn. Offer feest) wordt hoofdzakelijk in de huise lijke kring gevierd, waarbij de Mos lims zich na een maand vasten vaak uitbundig overgeven aan sulkérgoed, gebak, etc. Op diezelfde dag wordt er in de Moskee aan de Parallelweg een Islamitische dienst gehouden, waarvoor de Soester christenen nadrukkelijk worden uitge nodigd om erbij aanwezig te zijn en het gebed mee te beleven. In de dienst wordt een preek gehouden door de Turkse imam, de heer Pirell, over het thema "Tolerantie in de Islam." Voor de Nederlandse aanwezigen zal de tekst van de preek ook verkrijgbaar zijn. Na afloop van de dienst, die ongeveer drie kwartier zal duren, volgt een ge zellig samenzijn in het bijgebouw, waar koffie en thee geschonken zal worden. Omdat de ontmoeting tegelijk ook een antwoord is op het Avondgebed dat enkele maanden geleden in de Open Hof werd gehouden en waarbij ook een groot aantal Turkse en Marok kaanse inwoners van Soest aanwezig was, zullen de aanwezige christenen tijdens het samenzijn gezamelljk psalm 146 ten gehore brengen. Ook Nederlandse vrouwen zijn dan welkom; het is echter een voorschrift van de Koran dat zij niet met onbedekt hoofd aanwezig zijn. De Nederlandse vrouwen wordt dan ook gevraagd een hoofddoek te dragen. Overigens geldt voor alle bezoekers dat zij binnen geen schoenen mogen dragen. Snel. Lever vandaag nog uw kleurenrolletje bij ons in. Kunt u morgen na de lunch genieten van uw schitte rend afgedrukte kleurenfoto's. En nog op een groter formaat dan normaal ook! Zonder dat 't u een cent méér kost. Alleen bij ons: Van Weedestraat 17 - Soest Telefoon 02155-13917 In een goed gevulde kantine van de brandweerkazerne aan de Lange Brink- weg vond vorige week het afscheid plaats van de heer H. Spijker, opzich ter bij de afdeling Reiniging en Ver voer van de dienst Gemeentewerken. Onder de talrijke aanwezigen bevon den "zich niet alleen veel (oud)collega's en vrienden van de heer Spijker, maar ook zijn familie. Tijdens het afscheid - na 37 jaar werken in dienst van de ge meente - voerden zes sprekers het woord, die hun woorden vergezeld lie ten gaan van de nodige geschenken en goede wensen. Als eerste voerde wethouder J. Th. Oudemans het woord. Hij schetste in het kort de loopbaan van de heer Spij ker, die begonnen was als kantonnier en via de functies chauffeur, monteur en uitvoerder tenslotte benoemd was tot opzichter. De laatste periode was de heer Spijker ook waarnemend hoofd opzichter geweest. "U bent daarbij al tijd volledig uzelf gebleven", aldus de wethouder, die de heer Spijker lof toe zwaaide voor de wijze waarop hij de gemeente Soest bij het publiek had ver tegenwoordigd. "U leefde niet terug getrokken, maar u was altijd op pad". De heer Oudemans onderstreepte dat de heer Spijker kon terugzien op een goede en vruchtbare periode in ge meentedienst en bood hem namens de gemeente een fototoestel aan. Directeur Ir. S. H. Brunekreef van Gemeentewerken schetste de heer Spijker als een enthousiaste verteller van anekdotes. Hij meende dan ook dat de heer Spijker maar een boek moest schrijven over zijn ervaring bij de Gemeentewerken. De heer Bru nekreef roemde de voortreffelijke wij ze waarop de heer Spijker zijn werk had verricht, maar ook zijn activi teiten voor de vakbond en in de in spraakcommissie bij benoemingen. Het was o.m. aan de inspanningen van de heer Spijker te danken dat in Soest 9 jaar geleden een autokostenvergoe ding werd ingevoerd. "Je vraagt je af: liep Soest daarmee niet achter?", al dus de heer Brunekreef, daarbij op merkend dat hij zich dat wel eens vaker afvroeg. Behalve een tuinstoel bood de heer Brunekreef de heer Spij ker ook een enveloppe met inhoud aan, "omdat het afgelopen jaar een heel zwaar jaar was geweest De heer M. C. Pijl, hoofd van de afde ling Reiniging en Vervoer, hield een met veel humor doorspekte toespraak. "Ik heb hard gezocht naar negatieve eigenschappen bij de heer Spijker, maar ik heb er maar één kunnen vin den: hij was nou nooit eens lekker chagrijnig". Meestentijds had hij de heer Spijker 's morgens al fluitend achter diens bureau aangetroffen. De heer Pijl overhandigde een serie boe ken en een fraai boeket voor mevrouw Spijker. De heer J. Ravenhorst, oud-collega en persoonlijk vriend van de heer Spij ker, haalde een aantal herinneringen op over de periode dat zij samen "lief en leed" bij de gemeente hadden ge deeld. Hij onderstreepte zijn respect voor de heer Spijker: "Je kon bikkel hard zijn en de dingen recht voor z'n raap zeggen". Hij gaf de heer Spijker de raad van de welverdiende rust te genieten. Uit naam van de dienstcommissie riep de heer J. Poelstra, adjunct directeur, in herinnering dat de bijdragen van de heer Spijker daarin nu nog merk baar waren. Met name doelde hij daar bij op een betere wachtdienstvergoe dingsregeling. "De dienst is u veel dank verschuldigd". De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer A. H. Hilgers. bood met een aantal vriendelijke woorden nog een kadobon en bloemen aan, voor dat de heer Spijker in zijn slotwoord allen bedankte en van ceremonie meester J. Westdijk het felicitatieboek in ontvangst mocht nemen. Wethouder Oudemans neemt met een handdruk afscheid van de heer Spijker. Foto: Goos van der Wilt Éstaiiakisits Polycon kontaktlenzenzijn „Z'uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. Dat is nieuw. Tot voor kort waren alleen zachte lenzen gasdoorlatend. Maar niet iedereen is geschikt voor zachte lenzen, of men ziet tegen het veeleisende onderhoud èn de hoge kosten op. Toch wil iedereen graag profiteren van die nieuwe ademende lenzen. Zijn er nog meer voordelen van die nieuwe „Z'uurstofdoor latende Polycon lenzen? Gelukkig wel! 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Wie heeft er bijzonder veel voordeel van? ledereen die leeft en werkt in een omgeving waar de lucht droger is dan normaal. Dat is in airconditioned gebouwen zoals kantoren, warenhui zen, ziekenhuizen, banken, supermarkten of gewoon thuis waar de C.V. de lucht droog maakt. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel. 02155 -12874

Soester Courant | 1983 | | pagina 3