50 jaar geleden in Soest TAXS KLOMP 12984 P. C. Hooftlaan wordt verbeterd 'De Hebberd' in Overhees Zonnegloren kan Soester- berg van ruimtegebrek verlossen R Stalenhoef bv Broeken Commissie R.O.: Weerstand tegen voorgenomen sluiting tennisbal 14 Juli 1933 vraagt; uw aandacht; voor: OPRUIMING GEMEENTE Informatieavond ontwerp- bestemmingsplan Soesterveen Beschikking hinderwet Hinderwet Verleende bouwvergunningen DE KORTE DUINEN 10JAARJONG cDecK^kcDumiv^ Informatieavond ontwerp- bestemmingsplan Soesterveen Handtekeningenactie heeft succes: Ministerie van defensie aan IKV- kern Soest: TEL PvdA dringt aan op discussie over toekomst 'Zonnegloren' Studie naar snelheidslimieten Verloren gewaand kind terecht Commissie bedrijven: reconstructie Rademakerstraat moet volgend jaar plaatsvinden Gesprek over Lindner Aanrander aangehouden Soester Courant van woensdag 13 juli 1983 5 In het gebouw De Open Hof wordt donderdag 8 september, 's avonds om half acht, een informatieavond gehouden over het ontwerp-bestemmings- plan Soesterveen. Het gaat over het gebied dat globaal begrensd wordt door Koningsweg, Bitseweg, Wieksloterweg en Insingerstraat. Vanaf 15 augustus ligt het ontwerp-bestemmlngsplan ter inzage in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum. Het bestemmingsplan is bedoeld om de huidige groei van funkties en van bebouwing te sturen en te begeleiden, en bovenal een juridisch-ruimtelijk kader te ontwerpen voor de verdere ont wikkeling van het gebied. Bij besluit van 31 mei 1983 heeft het college van b. en w. een beslissing geno men op het verzoek om een oprichting cq revisie cq uitbreidingsvergunning van: Wasserij Hafkamp, B.V., Beetzlaan 2 te Soest voor een wijziging van een wasserij van textiele goederen op het perceel Beetzlaan 2 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar bui ten toe. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 13 juli a.s. ter inzage op de gemeentesecretariaat van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben in gebracht d. enige andere belangstellende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afd.I) en de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq revisie cq uitbreidings vergunning van: O.E.M.W. van Keulen-Monsjou, Beetzlaan 65 te Soest voor een garagebe drijf op het perceel Beetzlaan 65 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 13 juli 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 10 augustus 1983 om 9.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwa ren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendge maakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (niet gebonden besluiten Verlening d.d. 14 juni 1983 het vergroten van het woonhuis Eigendomweg 94. het plaatsen van een dakkapel op de woning Scalmeijerpad 18. het vergroten van een garage/berging op het perceel Bartolottilaan 6. Verlening d.d. 21 juni 1983 het plaatsen van een garage op het perceel Kerkpad ZZ 43. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG tlm VRIJDAG VAN 9.00 tol 17.00 uur. In de maand juli iedere maan dag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts f 10,-. Met tal van originele gerechten voor de prijs van 1973.' -c_- ■B RESrAURANT^^BMBUf^«-ni ^BIRKSTRAAT 106. SOEST 02155-13720 In De Open Hof wordt donderdag 8 sep tember, 's avonds om half acht, een In formatieavond gehouden over het ont- werp-bestemmingsplan Soesterveen. Het gaat over het gebied dat globaal begrensd wordt door Koningsweg, Bit seweg, Wieksloterweg en Insinger straat. Vanaf 15 augustus ligt het ont- werp-bestemmingsplan ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecen trum. Het bestemmingsplan is bedoeld om de huidige groei van funkties en van be bouwing te sturen en te begeleiden, en bovenal een juridisch-ruimtelijk kader te ontwerpen voor de verder ontwikke ling van het gebied. Leerkrachten en ouders van leerlingen van de Van der Huchtschool In Overhees hebben vorige week donderdag het schooljaar uitgeluid met een opvoering van het toneelstuk "De Hebberd" geschreven door Wim Burkunk. In een keurig decor ging het verhaal vlot over het voetlicht: Een gierige notaris weigert het geld af te staan, dat bestemd is voor het 900-jarig jubileum van het dorp. Maar het komisch duo "Spetter en Spatje" verzinnen samen met de Generaal en juffrouw Amalia Stoet van Haspelaere van alles om de Hebberd te slim af te zijn. De kinderen en ouders hebben zich bijzonder geamuseerd met de uitvoering, waaraan veel tijd en zorg was besteed. De leiding was in handen van juf Elly Hellebrand. Foto: Goos van der Wilt Voor 62.500,- zal de P. C. Hooftlaan in Soest-Zuid opgeknapt worden. Dit is het resultaat van een handteke ningenactie, die in maart van dit jaar werd gehouden onder de bewoners van de P.C. Hooftlaan. Al jaren lang vroegen de bewoners van de P.C. Hooftlaan het gemeente bestuur om verbetering van wegdek en trottoirs, die ontwricht zijn door de wortelgroei van de aanwezige aca cia's. Dit resulteerde in een brief aan het gemeentebestuur met de vraag of de laan gereconstrueerd kon wor den, gezien de gevaarlijke situatie voor verkeer, spelende kinderen en wandelende bejaarden. Noch bij de afdeling Onderhoud, noch bij de afdeling Groen Recreatie was dit jaar echter met een uitgave hier voor rekening gehouden. Unaniem ging de commissie Bedrijven Personeel vorige week akkoord met een bijstelling van de prioriteitenlijst, waarop de P.C. Hooftlaan voorrang krijgt en enige andere voor het eind van dit jaar geplande werkzaamheden doorgeschoven worden naar 1984. Omdat de in 1982 opgetreden versnelde achteruitgang van de asfaltverharding van het voetpad een aanpak dit jaar nog noodzakelijk maakt, temeer daar de veiligheid van de voetgangers in het geding is, heeft het College beslo ten toestemming te geven voor een reconstructie. Te rekenen valt op een bedrag van 52.000,- voor de civiel technische reconstructie, welke in houdt dat de asfaltverharding van het voetpad wordt vervangen door beton- tegels. Met het verwijderen van de bomen en het weer opnieuw aanbren gen van jonge bomen is een bedrag van 10.500,- gemoeid. De bewoners krijgen hiervan bericht. Commissielid Jan Visser (Prog. Soest) complimenteerde wethouder Oude mans (WD) met de voortvarende wijze van handelen van het college, "die zo snel gehoor heeft gegeven aan een actie vanuit de bevolking' bij uw Baarns modehuis Wij gaan ruimte maken voor onze nieuwe kollektie. Daarom nu alle ZOMERRESTANTEN voor de Vz PRIJS. m bams modehuis brinkstraat 12 baarn tel 11388 geen koopavond maandag gesloten Er bestaat geen relatie tussen de be langstelling die het ministerie van de fensie heeft voor gebouwen en terrei nen van het ziekenhuis Zonnegloren in Soest, en de beslissing over de lokatie waar In ons land kruisraketten zullen worden geplaatst, Indien het daartoe komt. Hetzelfde geldt voor de voorge nomen uitbreiding van de Amerikaan se woonwijk ApoUo in Soesterberg, Ook die staat los van de stationering van kruisraketten (waarvan inmiddels bekend is dat die eventueel bij Woens- drecht geplaatst zullen worden). De directie voorlichting van het minis terie van defensie schijft dit in een brief aan de IKV-kern Soest als ant woord op vragen over de belangstelling van defensie voor gebouwen en terrei nen van Zonnegloren, en de voorgeno men uitbreiding van Apollo. Het minis terie onderzoekt momenteel in hoever re de gebouwen en terreinen die ter be schikking komen bij de sluiting van het ziekenhuis Zonnegloren aan de Soesterbergsestraat een eind kunnen maken aan het ruimtegebrek op de vliegbasis Soesterberg. Volgens het ministerie bestaat op de vliegbasis Soesterberg behoeft aan uit breiding en verbetering van de kan toorruimte en de logistieke faciliteiten voor de bedrijfsvoering van de nu op de vliegbasis gestationeerde eenheden, naast de Nederlandse ook een Ameri kaanse squadron, het 32 Tactical Figh- ter Squadron. Mogelijk dat Zonneglo ren kan voorzien in de behoeft, die al lange tijd bestaat. Het onderzoek hier naar is nog niet afgesloten. Daardoor zal vermoedelijk pas eind van dit jaar een beslissing worden genomen over het al dan niet aankopen van Zonneglo ren door het ministerie van defensie. Apollo Voor het personeel van het op de vlieg basis gevestigde Amerikanse aqua- dron is het wel eens moeilijk passende woonruimte te vinden in de directe om geving van de basis. Regelmatig moet nieuw geplaatst personeel enige tijd in hotels verblijven voordat passende woonruimte is gevonden. Woonruimte op relatief grote afstand van de vlieg basis is uit militair oogpunt ongewenst, aldus het ministerie. De leiding van de Amerikaanse een heid streeft er dan ook naar meer woon-, faciliteiten voor het personeel in de wijk Apollo in Soesterberg te krijgen. Eind vorig jaar is hierover contct opge nomen met het gemeentebestuur van Soest. De plannen zullen in nauw over leg met de gemeente worden uitge werkt. Ook in dit geval gaat het dus om het vinden van een oplossing voor een probleem, dat al lange tijd voor de op Soesterberg gestationeerde eenheden bestaat, aldus het ministerie. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting. Raymond van Gelder (PvdA) drong, vorige week in de rondvraag van de commissievergadering R.O., aan op een discussie over de kwestie van de bestemming van het ziekenhuis Zonne gloren, mede in verband met de inte resse van het ministerie Defensie. Wethouder drs. G. Plomp (VVD) was het daarmee wel eens, maar voelde er het meest voor te wachten tot de kwes tie actueel was, zodat het punt "ad hoe" in de commissie ter sprake kon komen. Van Gelder zag het liefst dat het voor de volgende vergadering al vast als agendapunt zou worden opge nomen. Hij werd daarin gesteund door Jan Visser (Prog. Soest). De heer Plomp had daar in beginsel niet zoveel moeite mee, maar merkte op dat er nu eenmaal weinig over op Zeer recent is het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens gewij zigd waardoor het mogelijk is, binnen de bebouwde kom van iedere gemeente een gewijzigde snelheidslimiet vast te stellen. Wat Soest betreft gaat de dienst gemeentewerken de komende maanden bekijken welke straten en/of woonerven voor een afwijkende snel heidslimiet in aanmerking komen. Daarbij wordt gedacht een snelheidsli miet van maximaal 30 km. voor te stel len. Een en ander is ook het gevolg van verzoeken die de gemeente Soest ul di verse woonwijken hebben bereikt. papier te zetten was. Van Gelder bracht naar voren dat in de discussie een aantal fundamentele overwe gingen aan de orde moest komen, zoals de bij eventuele verkoop aan Defensie toenemende "afhankelijkheid" van Defensie. "De vraag is of we inderdaad wel een toeneming willen van het toch al niet geringe aantal defensie-activi teiten in onze gemeente, en het gaat dan toch om een principiële bestem mingswijziging van een flink stuk ge bied." Hans Blom (CDA) merkte op dat zijn fractie vervuld was van de zorg dat Soest te (on)gelegener tijd én zonder Zonnegloren, én zonder nieuw zieken huis zou komen te zitten. De heer Plomp rondde de discussie af door erop te wijzen dat de commissie niet moest gaan zitten vaststellen wat er met Zonnegloren zou moeten gebeu ren, omdat het ziekenhuisbestuur daarin uiteraard een beslissende stem heeft. Ruim eert uur hebben politie, ouders, brandweer en omwonenden gezocht naar een 4-jarige peuter, die volgens de informaties van een vriendje in een vij ver bij de Veenbesflats zou zijn geval- len. Groot was de opluchting van ouders, en bij de speurtochten betrok kenen toen de moeder de politie kon melden dat haar kind terecht was. Zich van niets bewust had de kleine tijdens de zoekactie zich spelend vermaakt op een van de in de nabijheid gelegen speelplaatsen. Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 De Soesterberger P. C. Pieren maak te van zijn spreekrecht (publieke tri bune) gebruik om deze week de aan dacht van de commissieleden Bedrij ven Personeel te vestigingen op de Rademakerstraat in Soesterberg. Hij sprak namens de Algemene Bond voor Ouderen, afdeling Soesterberg, en memoreerde hun brief, waarin zij nog eens het gemeentebestuur attent maken op de reconstructie van de Ra- demakersstraat. Sinds 1957 wordt daarover al gepraat. Het is nu een levensgevaarlijke toe stand geworden, waarover de voorma lige Wijkraad, waarvan de heer Pieren ooit voorzitter is geweest, zich al druk maakte. "Het moet met een paar eenvoudige maatregelen toch mogelijk zijn om een goed voetpad te creëren, zodat vooral oudere mensen daar veilig kun nen lopen. Een dure oplossing komt dan later wel", aldus het ex-gemeente- raadslid uit Soesterberg. In de commissie kwam het antwoord van het College ter sprake op de schrif telijke vragen van de ANBO. Daarin staat dat sinds 1981 de Rademaker straat is overgedragen aan de gemeen te, en dat de gemeente sinds die tijd ook onderhoudsplichting is, al heeft de officiële overdracht van rijkswege nog nimmer plaats gevonden. De recon structie is bij de begrotingsbehande ling 1983 aan bod geweest, maar kon niet doorgaan vanwege de financiële perikelen van de gemeente. Een oplos sing zou 70.000,- gaan kosten. Unaniem vindt de commissie nu dat de Rademakerstraat in 1984 opgeknapt dient te worden voor dat bedrag. De heer Brunekreef, directeur van Ge meentewerken, deelde mee dat deze voormalige rijksweg voor 1984 opnieuw op de prioriteitenlijst is opgenomen. De ANBO krijft binnenkort antwoord, waarin deze voornemens worden ken baar gemaakt. Tijdens de rondvraag in de commissie vergadering R.O. stelde Jan Visser (Prog. Soest) vorige week de kwestie van de door het College voorgenomen gedwongen sluiting van de als tennis- hal gebruikte bedrijfshal van de firma Beerepoot in Soesterberg aan de orde. De commissie bad een en andermaal laten blijken positief welwillend te staan tegenover voortzetting van de sportactiviteiten in de hal, en Visser was verrast door het standpunt van het College, dat de bal per 1 augustus a.s. wordt gesloten als de eigenaar en/of de gebruiker het voor die tijd zelf niet doen. Wethouder Plomp wees erop dat het College het advies van de commissie weliswaar naast zich had neergelegd, maar dat het wél een besluit van de raad uitvoerde door aldus te handelen. Bovendien had de heer Beerepoot, al dus de wethouder, alle wettelijke be roepsmogelijkheden benut die er wa ren, zodat het op zichzelf al een garan tie is voor de zorgvuldigheid waarmee het College in deze kwestie is opgetre den. Ook speelt een voorname rol dat het College in gesprek is met een sport halbouwer over de eventuele bouw van een sporthal in Soesterberg. De be sprekingen daarover verkeren, aldus de heer Plomp, "in een vrij gevorderd stadium." De wethouder onderstreepte daarmee dat het College niet kon wor den verweten dat het de gebruikers van de tennishal'in de kou liet staan. Raymond van Gelder (PvdA) was het met Visser eens, evenals de overige le den van de commissie. "U gaat voorbij aan het uitdrukkelijke advies van de commissie." De heer Plomp bestreed dat het advies unaniem was geweest, maar de heer Beyen (WD) wees erop dat dan toch het algemene gevoelen van de commissie was geweest het ge bruik als tennishal voorlopig toe te staan, door een ruimere omschrijving van het begrip "bedrijfsdoeleinden." Daardoor zou de hal volop bedrijfshal blijven, met een grotere kans tot ver koop. Als er een heuse sporthal in Soes terberg gerealiseerd zou worden, moet er volgens hem een soepele overgangs regeling gevonden worden. Raymond van Gelder wraakte het for mele standpunt van het College. "U hebt twee mogelijkhedenóf de kwestie opnieuw in de raad brengen en her stemming vragen, óf u kunt een inter pellatie tegemoet zien.Met het oog op de "vriendelijke verhouding" tussen het College en de raad meende hij dat het het College zou sieren als het voor het eerste koos. Jan Visser (Prog. Soest) maakte een vergelijking met de clemente wijze waarop wethouder Oudemans de firma Lindner 'zonder wapengekletter' tegemoet was getreden, vanwege het zwaarwegende aspect van de werkge- legengheid, terwijl hiér naar zijn mening hetzelfde gold. Over de even tuele sporthal voor Soesterberg merkte hij op: "Dat hebt u wel eens eerder ge probeerd, en toen is er ook niks van te recht gekomen." (de heer Plomp: "Dat wijst op continuïteit in het doen van po gingen." Visser: "Op continuïteit in het niet doorgaan!Visser wees erop dat de tennishal geen overlast bezorgt: "'t Stinkt niet, 't doet niemand kwaad,en voorspelde de wethouder dat hij met Tussen alle bij de kwestie Lindner be trokken partijen: de firma Lindner, de gemeente, de inspectie volksgezond heid en het ministerie van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, heeft vorige week een gesprek plaatsgevonden. Tijdens dit gesprek is overeenstemming bereikt over de verdere procedure ten behoeve van het aanvragen van een Hinderwet vergunning door de firma Lindner. De komende weken zullen technische voorbesprekingen worden gehouden over de vraag welke technische voor zieningen exact bij Lindner getroffen moeten worden. Naar verwachting zal op 12 augustus aanstaande een afron dend gesprek plaatshebben, waarin het ministerie een indicatie zal geven over de hoogte van het aan Lindner uit te keren schadevergoeding. Daarmee lijkt een belangrijke hinder nis op weg naar de definitieve oplos sing van de kwestie Lindner te zijn weggenomen, waarna de verdere pro cedure kan worden afgewerkt. een motie in de raad zou trachten het College tot een ander standpunt te be wegen. Wethouder Plomp reageerde daarop met de opmerking dat hij behoeft noch mogelijkheid had om van het College standpunt af te wijken en dat hij de mo tie dan wel tegemoet zag. vrijetijdskleding v.V\feedestraatHc tel.12424 Soest Na een melding van de Baarnse politie, dat op de Torenlaan een 17-jarig meisje was aangerand door een jongeman die per fiets in de richting Soest was ver dwenen, ging de politie op onderzoek uit. In de buurt van de Ereprijsstraat werd de fietser, die voldeed aan het op gegeven signalement, ontdekt en ten slotte op de Dal weg aangehouden. Hij bekende het meisje van haar fiets te hebben getrokken en in de berm te heb ben gesleurd, waar hij aanstalten maakte haar te verkrachten. Toen hij door een voorbijganger dreigde te wor den gestoord drukte hij de mond van het meisje dicht. Even later naderde opnieuw een voorbijganger, maar toen slaagde het meisje er wel in te roepen. De jongeman, een 22-jarige inwoner van Soest, vluchtte daarna op zijn racefiets weg. Hij werd na zijn aanhou ding overgedragen aan de Baarnse po litie. Spoedvergadering gemeenteraad De raadsleden, de heer Grootewal, Gasille, Nooder, Van Dam, De Nies en Hornsveld hebben een spoedvergadering van den Raad gevraagd met het volgende adres Ondergetekende.allen leden van den Raad der gemeente Soest, ver zoeken Uw College zoo spoedig mogelijk eene vergadering van den Raad der gemeente Soest vast te stellen, om het Reglement voor de Zweminrichting „Soester Natuurbad De Duinen" te wijzigen. Thans is dit bad gedurende 3 weken geopend en is het mogelijk zich een oordeel te vormen over de werking van het bovengenoemde reglement. Gaat men de uitkomsten van de exploitatie van het Natuurbad over dit tijd vak na, en vergelijkt men de aantallen bezoekers en de ontvangsten over de eerste week na de opening en de daaropvolgende week, dan be merkt men een zeer aanzienlijke daling in deze aantallen en ontvang sten. Dit is te wijten aan het feit, dat gedurende de drie eerste dagen na de opening van Het Natuurbad art. 5 van het bovengenoemde reglement als niet-bestaande werd beschouwd, althans er zijn toen geen maatre gelen door de verschillende Hoofdbestuurders om dit art. 5 ook maar eenigszins toe te passen: na deze drie "vrije" dagen zijn leelijke hekken tot scheiding geplaatst, strenge maatregelen tegen vreedzame bezoe kers genomen, hekken verbeterd en verfraaid, daarna weer buiten werking gesteld enz. Hierdoor werden de bezoekers zeer ernstig ont stemd en bijna alle ingezetenen van de omliggende gemeenten onder deze bezokers verlieten boos en teleurgesteld ons natuurbad om nooit meer terug te keeren. Dit natuurbad heeft reeds aan de gemeente enorme bedragen gekost en nu dreigt door het vaststellen van een strenge eenzijdig en in strijd met de tijdsomstandigheden zijnd reglement, de geheele exploitatie van het Natuurbad te mislukken, wat van de gemeente opnieuw groote offers zal eischen. Om dit te voorkomen is eene onmiddelijke wijziging van het reglement hoogst noodzakelijk. Hoe vlugger dit geschiedt, hoe beter, én is eene spoedige bijeenroeping van den Raad der gemeente geboden. Soest, 6 juli 1933. Dierenbescherming In de groote benedenzaal van hotel Ockhuijsen werd Dinsdagavond een spoedvergadering belegd door de leden van de afd. Soest der Ned. Vereen, voor Dierenbescherming. De vergadering werd geopend door den heer Casius, die de vele aan wezigen een hartelijk welkom toeriep en verheugd is om de groote op komst. Een speciaal woord van welkom richt spr. tot de vertegenwoor digers van het H.B. en de pers. Spr. is er van overtuigd, dat de oproep tot deze vergadering bekend is: het gaat erom, waarom Mej. Vor der Hake zonder eenig commentaar als penningmeesteresse uit het bestuur der afd. Baarn-Soest is gezet. Zij toch heeft altijd hart voor de zaak gehad en daarvoor gewerkt; de boeken waren altijd prima in orde; als dierenvriendin is zij voor velen een voorbeeld geweest; zij deed meer dan noodig was; zij deed werk voor 3 a 4 bestuursleden in Baarn. Acht jaar is zij bestuurslid geweest, op 8-1'33 herbenoemd en 22-3-'33 op een bestuursvergadering op het politiebureau genoopt om ontslag te nemen. Mej. V. verscheen niet op die bestuursvergadering en werd toch door den president Jhr. Berg geprest om te komen, ofschoon de verga dering onwettig was, daar de oproep op blanco papier was gesteld en ook had de voorzitter het recht niet haar te forceeren om te komen. Op die bijeenkomst kreeg Mej. V. ontslag. De vorige praeses, Jhr. Quarles van Ufford heeft verklaard: ik kan en wil mej. V. niet missen. Er is onrecht aan haar gedaan en daar komt spr. tegen op. Wél heeft hij getracht de zaak in 't reine te brengen. De kwestie liep hoofdzakelijk tusschen Mej. V., Mej. Kronenberg en den Inspecteur, den heer Prin- senberg. Spr. heeft op alle mogelijke wijze getracht de zaak voor elkaar te brengen, maar Mej. K. heeft verklaard, dat zij eerst den heer Prinsen- berg moest raadplegen. Mej. K. en de heer P. zijn weigerachtig ge bleven en er kwam dus geen vredelievend overleg. Spr. heeft zicht toen gewend tot Jrh. Quarles, maar kon hem niet alleen spreken. Bij dit on derhoud was Jhr. Berg en er werd geen klare wijn geschonken. Toen heeft spr. zich gewend tot Jhr. V. Weiier in Den Haag en hem de zaak voorgelegd. Spr. heeft er daar op gewezen, dat zeer veel leden van de afd. Baarn-Soest e.o. in Soest wonen. Soest gaat steeds vooruit en is groot genoeg voor een afd. en kan ook en Inspecteur betalen. Spr. heeft vriendschappelijk willen werken maar het lukte niet. Toen heeft spr. een lijst laten circuleeren, waarop 102 leden zich voor afscheiding uit spraken Jhr. v. Weiier was niet tegen de oprichting van een afd. te Soest en daarom is deze vergadering uitgeschreven. Spr. stelt als bestuursleden voor de heeren Gasille, Dr. Kielstra, Kapt. Wüst. Secretaris; v. Beusekom en Mej. Vor den Hake penningmeesteres se. (Applaus). Het agaat aldus spr., in alles om het dier te beschermen. Soest doet wat het kan, maar staat niet vijandig tegenover Baarn. Na applaus zegt het lid van het H.B., dat het hem leed doet, dat het zoo loopt. Beter is het elkaar te waardeeren en de hand der verzoening te reiken. Het Baarnsche bestuur was ongeschikt; de dicipline ontbrak. Over den Inspecteur waren veel klachten ingekomen. Mej. H. beweert, dat de praeses de zaak verdraait. Het wordt nu erg rumoerig; er vallen harde woorden; enkele verzoeken om een onpartijdig onderzoek. Jhr. Berg wil geen inlichtingen geven, ook Mej. K. niet, die bedankt heeft. Het voor- loopig bestuur neemt plaats en stelt vor samen te gaan met Baarn, wat afgestemd wordt met 28-17 stemmen. Belsoten wordt tot oprichting der afd. Soest met 38-10 stemmen. Jhr. Berg gaf nog te kennen met de afd. Soest samen te willen werken. Nog wordt medegedeeld, dat het asyl geen verandering zal ondergaan. Hierna sluiting der vergadering.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5