Eldorado en De Heidebloem in samenwerkingsverband De Lindenhof slechts 'plat' onder voorwaarden 10?° Zo gezien.. Chatoux V GKingh's GHairfashion Gemeentekwekerij verzamel plaats voor kadavers Politie knijpt (voorlopig) oogje toe Kraak bij Zonnegloren Nieuw Soest- Zuid stap (je) verder Einde van noodsnper- markt Den Blanken De Eekhoorn hulzenkrant /oensdag 20 juli 1983 61e jaargang no. 47 Spitsuur in jeugdherberg en manege Verdrietige verpleegsters De Eemschoon is anders Nieuwe uitgaven in de 'Gemeente-winkel' Cervela at- worstje 098 Honsbergen Kuiken bouten Honsbergen Jong belegen KAAS Honsbergen Rode bessen 150 275 Honsbergen wijnen Hollandse nieuwe Visburgers Honsbergen Honsbergen f Warm Stuif ook eens in TAXI TAK 12636 J.G. van Rouwendaal B.V. Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 SOESTER-COURANT Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar f24.— Gecontroleerde oplage 8.350 Verschijnt iedere woensdag De straten en lanen mogen er in de we ken, dat de vakantie definitief heeft toegeslagen, wat verlaten bijliggen, el ders in Soest is er wat vakantie betreft sprake van een druk spitsuur. Daarin zijn jeugdherberg "De Heidebloem" en Manege "De Heidebloem" de hoofd rolspelers. In deze tijd van het jaar overigens niet nieuw. Beide vrije-tijdsinstellingen zijn in de vakantiemaanden, soms ook er buiten, een samenwerkingsverband aangegaan waardoor het comerciële mes aan twee kanten snijdt. De jeugd herberg De Heidebloem is de vaste le verancier van jeugdige vakantie gangers, die vakantie per paard of pony het absolute einde vinden. Daar voor kunnen ze terecht bij de onlangs door Fred Pols overgenomen manege Eldorado. Paardrijden, of op de rug van een pony zitten, is al lang niet meer een sport voor een exclusief groepje financieel bevoorrechten. Zeker in de combinatie jeugdherberg - manege wordt een acceptabele prijs gevraagd. Was de kwaliteit van mange "Eldorado" in het verleden nog wel eens discutabel, baas Fred Pols heeft sinds de tijd dat hij 't voor het zeggen heeft letterlijk en figuurlijk schoon schip in zijn nieuwe onderneming ge maakt. Zijn handelswaar, de vers ge poetste paarden en pony's, staan erbij zoals men ze in een manege zelden ont moet. Ontspannen, fris en briesend van werklust en plezier. De entourage is in perfecte staat en konditie gebracht. Alles opgeknapt en schoongemaakt. De nieuwe wind die er in Eldorado waait is duidelijk voel- en zichtbaar. Logisch daarom dat een verblijf in en rond de manege voor lief hebbers van paard en pony-rijden een plezierige bezigheid is. Veel nadruk wordt er op gelegd om van ruiter en paard een ideale eenheid te maken. Liefhebbers van galop en draf moeten daar wel iets voor over hebben. Uit sluitend het voldoen van de lesgelden is niet voldoende om die eenheid tot stand te brengen. In de cursusweken voor be ginners krijgt niet alleen de cursist maar ook het paard veel aandacht. Dui delijk wordt bijgebracht dat paard noch pony machines 2ijn en dat "gas geven" uitsluitend van toepassing is op andere en meerdere paardekrachten. Naast de lessen die de jongelui op paard of pony ontvangen is het onder deel verzorging paard/pony tenminste zo belangrijk. Het alziend oog in de manege is in het bezit van rij-instruc- tice Hetty de Koning, die op een even kordate als vriendelijke wijze lessen en instructies geeft. Een pur sang lief- Hebster die straks van haar dagelijkse hobby definitief een beroep gaat maken. Daartoe zal ze enige tijd uit Soest verdwijnen om in het najaar in het hyppisch-centrum te Deurne de laatste diploma's te gaan behalen. Is jeugdherberg "De Heidebloem" uit- Eldorado, het beeld van iedere ochtend. Foto: Goos van der Wilt sluitend aangewezen op vakantie hou dende passante, "Eldorado" is er gedurende het gehele jaar voor ie dereen die de wereld vanaf de rug van een paard of pony wil zien. De manege biedt momenteel huisvesting aan dertig paarden en pony's, waarvan een aantal pensiongasten zijn. De rest is gereserveerd voor leerlingen, geoefen- den, gevorderden en ruiters en amazo nes met diploma's. Diploma's. Wat de paardensport betreft zeggen ze veel, maar niet alles. Wie zich enigszins met deze tak van sport vertrouwd heeft ge maakt zal na iedere rit moeten erken nen: op een paard en een pony raak je nooit uitgestudeerd. Misschien is die conclusie er de oorzaak van dat de paardesport zo'n fascinerende zaak is. Daarom ook dit artikel. Nog te weinig is bekend dat Eldorado nieuwe stijl ruim gelegenheid biedt aan de Soester jeugd om met paard en pony vriend schap te sluiten. Men kan er rijcursus- sen volgen, men kan er viervoeters hu ren, maar dan wel eerst een degelijke proeve van bekwaamheid afleggen. Paarden en pony's zijn te kostbaar en belangrijk 'om er een wildwestverto ning mee te gaan maken. Liefde voor de viervoeters staat in Eldorado voor op. Het is paarden en pony's aan te zien. Tussen willen en kunnen ligt voor projectontwikkelaars niet zelden een diep, soms zelfs onoverbrugbaar dal. Projectontwikkelaar Birkstaeie weet daarvan mee te praten. Met het gezinsvervangend tehuis "De Lindenhof," aan de Van Weedestraat had men sloopplannen in voorbereiding. Daarvoor in de plaats zou een complex van kantoren en appartementen komen. Het geheel zou mogelijk door een passage op een andere Birkstaete "spruit" worden aangesloten. Er leek geen vuiltje aan de lucht. De gemeente ging, zij het onder voor waarden, met de plannen akkoord, waardoor niets een nieuw gezicht te Soest in de weg leek te staan. De ver huiswagen kon voor de 24 mensen en 9 personeelsleden als 't ware besteld wor den. De laatste conclusie is echter nog al voorbarig. De beheerder van "De Lindenhof," de Algemene stichting voor Verzorging en Verpleging van Zwakzinningen, heeft als het om de realisering van de plan nen Birkstaete gaat, voorlopig het laat ste woord. Woordvoerder van de Stichting, de heer R. Pasman meldde dez week: "De Lindenhof voldoet ook vandaag nog steeds aan alle voorwaarden die er aan gesteld mogen worden. Wanneer wij het vandaag opnieuw zouden moeten bouwen dan zou 't er natuurlijk anders uit komen te zien. Een aanwijsbare re den is daar echter niet voor aan te wij zen.De Lindenhof plat, en iets anders er voor in de plaats lijkt, zoals de zaken er thans voorstaan, slechts zeer verre toekomstmuziek. De stichting stelt zich op het standpunt dat aan verkoop niet wordt gedacht. Slechts een ruil, onder vooraf te stellen voorwaarden van de Stichting, zou mogelijk enige kans van slagen hebben. Een van deze voorwaarden, en zeker niet de onbe langrijkste is, dat de eventuele nieuwe locatie deel uitmaakt van het Soestdij- ker deel van de gemeente. Hoe inbrekers op het idee komen zal altijd een raadsel blijven, maar als ze hun slag slaan blijken ze vindingrijk te zijn in de keuze van hun onderwerpen. Dit keer was het raak op de kraamaf- deling van ziekenhuis Zonnegloren. In de zogenaamde zusterpot, "een offer blokje" waarin dankbare patiënten bij hun vertrek een financiële bijdrage de poneren, zat tot vrijdag j.1. een bedrag tussen de 800 en 900 gulden. Een onbe kende dader heeft zich over de inhoud ontfermd. Het etentje dat uit de zuster pot moest worden gefinancierd zal dus nog even op zich laten wachten. De Soester politie zoekt de dader(s). Lid van Hairstyling Team 2000 Voor haar en hem In onze salon het nieuwste air-cleaning system VAN HOGENDORPLAAN 20 - HILVERSUM Cf 4310 O BURG. GROTHESTRAAT 36-SOEST 017756 Natuurliefhebbers, vissers en zo maar toevallige passanten zien het met lede ogen, maar vooral met een gevoel van onmacht aan. De Eem, het vroeger zo frisse watertje, gaat meer en meer op een vuilnisvat lijken. Een adviescommissie van Verkeer en Waterstaat is daar nu ook achter ge komen. De commissie adviseert hoog ste baas mevrouw Smit-Kroes, in par lementaire kringen beter bekend als Neeltje, er iets aan te laten doen. De commissie heeft geconstateerd dat de kwaliteit van het water onaanvaard baar is. Dat zal voorlopig zo blijven of erger worden. "Geen geld voor afdoen de maatregelen beschikbaaar," luidde het antwoord van Hare Excellentie. Het vuilnisvat de Eem. Foto: Goos van der Wilt sssrr Aanhoudende droogte en warmte doet het gevaar voor botulisme ernstig toe nemen. In de directe omgeving van Soest zijn de eerste slachtoffers reeds aangetroffen. Vogels, met name water vogels, zijn door voedselvergiftiging, verlammingsverschijnselen en adem halingsmoeilijkheden de meest getrof fen diersoort. Treft u in deze warme periode ergens een dode voeel aan dan wordt telefo nisch melding onder nummer 13241 door de gemeentelijke dienst Groen en Re creatie bijzonder op prijs gesteld. In samenwerking met deze dienst is de gemeentekwekerij aan de Molenstraat als verzamelplaats voor kadavers in gericht. Indien u de dode vogel(s) per soonlijk daar wilt afleveren, dan is het raadzaam, teneinde besmetting te voorkomen, voor en tijdens het vervoer plastic handschoenen te gebruiken. Vorige week hebben veertien caravans op het evenementsterrein aan de Kampweg te Soesterberg halt gehouden. Eem merkwaardig gezelschap vergrootte daarmee tijdelijk het inwonerstal van onze gemeente. Merkwaardig, omdat de verzameling de Soester Courant-fotograaf min of meer naar het leven stond toen hij van het ongewone verschijnsel een plaatje dacht te schieten. Bij dit bericht geen caravans in beeld dus. Voor de Soes ter politie was er niets nieuws onder de zon. Het gezelschap is jaarlijks in over treding en verdweent wanneer het ge duld van de politie versleten is. Daarop is nu het wachten. Tijdelijk illegaal kamperen, het schijnt te kunnen, mits je er maar de juiste gemeente voor uit kiest. Foto: Goos van der Wilt In de nacht van zondag op maandag kreeg ziekenhuis Zonnegloren ongebruike lijk bezoek. Inbrekers forceerden er een brandkast en verdwenen met 4100,-- in contanten, 2300,-- aan cheques en 100,-- aan waardebonnen. De foto geeft een beeld van de puinhoop die zij achterlieten. Vlug is anders, maar de aktieve winke liers in Soest-Zuid hebben er mee leren leven. Binnenkort hopen zij weer een stap (je) verder te komen met de reali sering van Winkelpool Soest-Zuid. Woensdag 27 juli a.s. gaat de Provin ciale Planologische Commissie het ont werp bestemmingsplan bekijken en be spreken. De uitkomst van deze bijeen komst wordt schriftelijk medegedeeld aan het gemeentebestuur. Binnen het gemeentehuis wordt de zaak voor verdere afronding gereed ge maakt om vervolgens ter goedkeuring te worden voorgelegd aan Gedeputeer de Staten. In principe kan, na goedkeu ring van G.S., met de bouw worden be gonnen. Ook hier zit het venijn echter weer in de staart. De gronden waarop de meerderheid van de 52 ingediende particuliere bezwaarschriften door de gemeente werden afgewezen zullen ook nog eens door de provincie worden ge wogen. Of de bevoegde instanties heen kunnen om de bezwaren van twee eigenaren van supermarkten, die zich door de voorgenomen vestiging van een derde supermarkt in hun bestaan bedreigd voelen, is tenminste discutabel. Dan zijn er ook nog bezwaren inge diend die wijzen op een te verwachten overlast door het toenemende verkeer. Bestemmingsplannen, men kan er in Soest-Zuid vele kanten mee uit. De laatste karretjes werden volgela den. Toen was het gedaan met de nood- supermarkt, van de gebroeders Den Blanken, die acht jaar lang de bewo ners van de wijk Overhees van dienst is geweest. Donderdag 14 juli j.1. beteken de het definitieve einde van iets dat had kunnen uitgroeien tot een vestiging in een vertrouwde omgeving. De gemeente heeft evenwel anders be slist. Den Blanken verdwijnt, Jac. Her mans gaat komen. Het ongemak door het vertrek van Den Blanken zal zich waarschijnlijk tot begin december be perken. Het nieuwe winkelcentrum zal, zoals het verloop van de bouw zich thans laat aanzien, voor de komst van de goed-heilig-man in gebruik worden genomen. Lang voor die tijd zijn de gebroeders Blanken al weer elders hun geluk aan het beproeven. Ze kozen voor een ves tiging in een nieuwbouwwijk te Purmer- end. Naast een straks te slopen noodsuper- markt is er het ontslag van hun zes werknemers. Triest, maar wie weet straks Jac. Hermans? Tekeningen van nieuw te bouwen koop woningen in diverse prijsklassen zijn voor geïnteresseerden bij het Gemeen telijk Informatiecentrum beschikbaar. Verder nieuwe fietsroutes over geva rieerde afstanden. Alleen donderdag Jl 300 gram, nu slechts Alleen donderdag 2 kilo voor slechts Alleen donderdag Kilo, van 11.50 voor Dit weekend Dit weekend (vin de table de France) Wit, rosé of rood 3 flessen voor Dit weekend van 4.50 O 95 per 2 stuks nü voor Puur kabeljauw Kilozak van 12.50 ft GERARD PAUL Het was loom weer. Wie niets drin gends omhanden had, zat of lag smoes jes te verzinnen om maar niet in bewe ging te hoeven komen. Een ietwat krom en verkreukeld oud baasje strompelde in donkergekleurde, vet tige kleding door het park. In zijn ene hand een plastic tasje en in zijn andere hand een kettinkje met daaraan gekop peld een kwaadaardig uitziend hondje. "Weet u dat ik al vanaf tien uur van morgen loop te wandelen?" vroeg hij aan een zomers uitgedoste jonge vrouw die op een bankje in de zon zat te breien. Ze wist het niet, maar bedacht er zon der omwegen een oplossing voor: "Er is nog plaats zat op deze bank en als u bang van me bent dan schuif ik wel een eindje op". Ondanks zijn treurig afge zakte gezicht moest hij even grinne- ken, spoot een straal bruin tabakssap in het gras en zei: "Nee, bang ben ik niet. Maar Ik kom toch niet naast je zit ten. Dat is mijn straf. Heb jij ook een hondje? Nee? Nou ja, misschien be grijp je het toch wel. Kijk, gisteravond is het een beetje uit de klauw gelopen. Ik was gewoon in mijn stamcafé. Niks bizonders, want daar zit ik iedere avond. Om een uur of tien kwam Janus. Janus had 'm al een beetje om toen hij binnenkwam. Hij had wat te vieren. Wat weet ik niet meer. Ik verveel u toch niet, hè? Nou goed, ik was ai aan m'n tax, maar je wil niet kinderachtig wezen. Ik nam dus een extra borrel en toen nog een en om kort te gaan, ik was straal bezopen toen ik thuis kwam. M'n zuster lag al op bed dus die heeft er waar schijnlijk niks van gemerkt. Ze is trou wens hartstikke doof en vanmorgen vroeg heb ik zelf de rotzooi opgeruimd. Daar kun je 'n ander niet mee opzade len, zeg ik altijd. En nou komt hettoen hoorde ik in eens m'n hondje. Die had ik met m'n zatte kop helemaal vergeten uit te la- ton. Daarom loop ik nou hier. De hele dag. Voor straf. En het is mijn eigen schuld". Hij schuifelde wat heen en weer om de hond wat meer ruimte te gunnen. "Ik vond het zo'n rotstreek van mezelf, hè. Wil u dat wel geloven?" De juffrouw knikte begrijpend en wilde wat zeggen, maar ze was nog niet aan de beurt. "Ik heb altijd hard gewerkt, juffrouw en ik woon nou al ik weet niet hoe lang samen met mijn zuster, maar dat klei ne mormel daar is het enige levende wezen van wie ik wat warmte krijg. Daar kijkt u van op, hè. Maar toch is het zo". Ze stond op en ging naast hem staan. Een kop groter en zei "Weet u wat moet doen?" Ze wachtte tot hij omhoog keek en zei toen: "Ga nou op je gemak naar huis en zet een kop thee voor jezelf. En koop wat lekkers voor je hondje". Het bleef even stil. Zijn ogen glansden vochtig. "U bent een lieverd", zei hij vlug en hompelde weg. Met ingang van vandaag, woensdag 20 juli, staat iedere woensdagmiddag vanaf 14.00 uur het Soester Natuurbad op stelten. Onder het motto "Vakantie- Instuiven in het Soester Natuurbad" is in en rond het water van dit fraaie zwembad alles op de jeugd afgestemd. De badmeesters hebben een bijzonder aantrekkelijk programma samenge steld waarbij er voor iedereen sport- en spelmateriaal beschikbaar is. Het pro gramma voor de komende weken ver meldt o.a. stuiverduiken en luchtbed- denraces. Winnaars kunnen rekenen op aardige prijsjes. Naast het spor tieve aspect komen ook zij die aan 'het droge" de voorkeur geven aan hun trekken. Kleien - straattekenen en verfwedstrijden staan op het program ma. Het Soester Natuurbad, evenals in voorgaande zomers, de moeite waard. DAG NAGHT Gaat u pas een eigen zaak of een huwelijk beginnen? Ga dan voor een deskundig verzekerings advies bij van Rouwendaal naar binnen! Bij ons hypotheek vanaf 8,2%. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 mi Juwelier 'n\7/~ GEEF GOUD ALS JE VAN ELKAAR HOUDT TAXATIES Burg. EPARATIES Soest 02155-23271 Grothestr. 13 Onmisbaar bij de keuze van een koophuis in Soest, Amersfoort, Baarn en omgeving. Peters bv Makelaardij o.g voor wonen in de groene zone Soest, 02155-16251 Amersfoort. 033-630506

Soester Courant | 1983 | | pagina 1