uon Soester Christenen en Moslims vierden feest ibv a Oudheidkamer Soest Plechtigheid in geïmproviseerde moskee Zweedse energiezuinige woningen snel van de grond Zelfgemaakte kleding voor peuters en kleuters in't Kevertje Soest 12 nieuwbouw woningen rijker schoemaker Schoemaker Stofzuiger specialist Al zijn vrouwelijke leerlingen vielen op hem., brilmode Uniek projekt in Plan Eemdal te Baarn Nieuwe kinderkledingboetiek in Soest DE KORTE DUINEN 10JAARJONG ontips! Folder 'Stand van zaken" weer verkrijgbaar Soes ter Courant van woensdag 20 juli 1983 3 blrkstraat 2 soest tel 02155-12874 °*5sï;,»| Wiskundeleraar, 'n leuk beroep. En al mogen je i leerlingen af en toe "balen" van 't vak, een leuke jT Presentatie maakt een hoop goed... gediplomeerd optometrisl lid O.V. UNIEK BUITENTERRAS!!! 100 stoelen voor party's en barbecue-avonden. Alles aanwezig. Tevens sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavonden, bruiloften, recepties, koffietafels, buffetten etc CAFÉ-RESTAURANT ^*4 „SOESTER NATUURBAD" (I v- W. Poelmanweg 4 Jif Soest Tel. 02155-13156 - 11121 Het gehele jaar geopend. Wij demonstreren u de nieuwe serie Philips draaitopstofzuigers. extra stil extra sterk uniek luchtfilter grote wendbaarheid goedkope stofzakken voor xokortteid' VanWeedestraat80 Soest-Tel. 02155-10344 De schapen met de schaapsherder, zo als uitgebeeld in het kunstwerk, dat staat bij het tunneltje onder de Dal- weg, roept herinneringen op aan vroe- gere tijden. Veel schapen werden er in Soest gehouden. Hiervan zijn de oude schaapskooien rondom de Eng en de Schapendrift nog stille getuigen. Uitgestrekte heidevelden waren toen aanwezig. Veel schaapskooien waren er te vinden in Soest. De schapen leverden wol en mest. Vooral het laatste was belang rijk voor de landbouw. Door de op komst van de kunstmest was deze mest geleidelijk aan niet meer nodig. Door de komst van andere vezels en stoffen, die sneller en goedkoper ver vaardigd konden worden, werd het schapenhouden voor de levering van wol ook minder interessant. Het schapen houden verdween uit het dorpsbeeld. Nu ziet men het geleidelijk aan weer terugkomen. Wilt u meer te weten komen, brengt u Wilt u meer over het leven en werken In vroeger tijden te weten komen, brengt u dan eens een bezoek aan de Oudheidkamer Soest, Ferdinand Huycklaan 18. Openingstijden op zater dag en zondag, van 13.00 -17.00 uur. 122-»^ 251 33-630506 33 03(195 3630a Prettige vakantie Een 17-jarige inwoner van Woerden be waart aan een kampeervakantie op het terrein van de stichting In de Ruimte sinds vorige week minder prettige her inneringen. Zonder enige aanleiding kwamen jeugdige Soesters vrijdag avond amok maken. Het slachtoffer liep letsel aan gezicht en armen op. In dezelfde nacht konden de daders door de Soester politie worden aangehou den. Het op drift geslagen jeugdige volkje werd voor verhoor ingesloten op het politiebureau. Oud hout De hitte sloeg vorige week bij een vrachtwagenchauffeur uit Diemen toe. Bij de spoorwegovergang Soestduinen ramde zijn wagen het gekleurde hout van een slagboom. N.S. een slagboom armer, de werkge ver van de chauffeur een rekening rij- ker. "Gevallen vrouwen" Achteraf liep het allemaal nog goed af. Twee bromfietsende meisjes raakten in eikaars fietssturen verstrengeld toen zij op de Lange Brinkweg ter hoogte van de Kerkdwarsstraat moesten uitwijken oor een fietser die via een krui sing de weg kwam oprijden. De "geval len vrouwen" werden in ziekenhuis Zonnegloren onderzocht, waarna ze huiswaarts konden keren. Weer een auto minder Een 24-jarige automobilist uit Utrecht is zijn wagen kwijt. Bij een controle op de Amersfoortsestraat ontdekte de Soester politie een grote hoeveelheid technische gebreken. Het verhikel werd voor nader technisch onderzoek in Soest opgeslagen. Ramen en deuren sluiten Ook afgelegen boerderijen zijn niet vei- ltg'voor het inbrekersgilde. Dat onder vond boer P.K. Tijdens een korte afwe zigheid hebben insluipers een bedrag van 1500 gulden ontvreemd. Aanleiding voor de politie bewoners van Soest, woonachtig op afgelegen terreinen, te adviseren ramen en deuren, voor en achter, te sluiten als men de woning verlaat. Een ogenblikje van onacht zaamheid is voldoende voor een onver wachte strop. Matig sukses voor inbrekers Forbo Tapijt aan het Weteringpad stond afgelopen week ook in de belang stelling van inbrekers. Zonder sukses werd getracht een brandkast te force ren. Rookartikelen ter waarde van 700 gulden, een videocamera en een geld kistje, inhoudende 100 gulden, waren "de troostprijzen." 'Vliegende' vierwielers Een gezellig drankje op de vliegbasis Soesterberg eindigde met een na smaak die waarschijnlijk nog lang te proeven zal zijn. Een gecompliceerde aanrijding had als uitkomst: twee au to's total-loss en een stevige vernieling van een deel van de omheining van de vliegbasis. Verantwoordelijk daarvoor: automobilisten uit Amsterdam en Renswoude die even daarvoor de vlieg basis verlaten hadden. Beide bleken gedronken te hebben. Zoals gebruike lijk werd proces-verbaal opgemaakt. 4 woonhuis met c v Een ..eigen"-wi|S huis 3k niet snel een aa.n '9 vinden. Eén van de?1,1 LUS IS afgeplat, waardoo?6' akterisneke en grote met veel zitruimte rond? De keuken |s Uf alle apparatuur en uhÏÏ jrond nog een hal mete. teer goed ogend bu,en Jtng: 3 ruime slaapkamer ligbad en 2e toilet. Be,®! luis met c.v.-gas, garag iop bijna 1000 m2 eiqen i wereldje met een heer. licht bij het centrum van woonkamer met balken sard en ged. plavuizen- bijkeuken, kelder, t0iist 'oping: 3 slaapkamers her en overloop. De "oogst" van ongeschoeide Moskee-gangers. Foto: Goos van der Wilt In de nieuwbouwwijk Eemdal te Baarn wordt een projekt gerealiseerd van 22 energiezuinige woningen. Deze huizen worden gebouwd door B.V. Bouwmaat schappij Baarn uit Baarn volgens bet Myresjö houtskeletbouwsysteem uit Zweden. De bouw verloopt zeer snel:op 27 juni werd met de montage begon nen; vlak voor de bouwvakvakantie stonden reeds 8 woningen onder de pannen. Zeer lage stookkosten De Zweedse Myresjö houtskeletbouw- woningen zijn voorzien van een bijzon der goede kierdichting en isolatie. Daardoor kan drastisch op de stookkos ten worden bespaard. In andere pro- jekten met Myresjö woningen zijn be sparingen gerealiseerd van 40 tot 60%! Een Myresjö woning wordt als "pak ket" op een vrachtwagen aangevoerd. Zo'n pakket bestaat uit komplete wan den met kozijnen, triple glas en deu ren, vloeren, dakspanten, enz. Deze 'onderdelen' zijn in de fabriek vervaar digd en daar al voorzien van de isola tie, waarvan de dikte varieert van 120- 214 mm. in de wanden en 170 mm. onder het dak. Vergeleken met de gangbare Nederlandse normen, zoais die worden toegepast in traditionele woningen, is dat fors meer! Vandaar dat de Myresjö huizen zo'n enorme be sparing op de stookkosten opleveren. Snelle bouwtijd Een ander aantrekkelijk voordeel van deze huizen is de snelle bouwtijd. Toen op 27 juni met de montage werd begon nen, zagen verbaasde Eemdallers de ene buitenmuur na het andere vloer deel van de vrachtwagen afgehesen worden om direkt te worden geplaatst en gemonteerd. Eén woning kan in principe binnen anderhalve dag onder de kap staan, kompleet met pannen en al. De woning is dan geheel glasdicht; er kan dan me een met de afbouw worden begonnen. Sinds vorige week vrijdagmiddag is Soest een unieke kledingzaak rijker ge- Het is 't Kevertje, van Wijnie van Hornsveld, gevestigd aan de Wiar- di Beckmanstraat, in de kleine ruimte tegen het hoogspanningshuisje op bet brede trottoir van de flat Honsbergen, vlak bij Van Dam Super. Het aardige daarvan is dat het winkeltje zelf, niet bijster groot met een oppervlakte van zo'n 3 bij 4V2, beschikt over een etalage van vele meters lengte, die vrijwel helemaal om het hoogspanninghuisje loopt. Vlak voor de bouwvakvakantie stonden al 8 Myresjö woningen onder de kap. Op de foto de eerste 2 blokjes van twee-onder-één-kap. Aan de buitenzijde kan naar keuze wor den afgemetseld of getimmerd. Voor dit projekt is gekozen voor metsel werk. De snelle bouwtijd heeft natuur lijk een gunstige invloed op de stich- tingskosten van de - in dit geval - premie B-koopwoningen. Gedegen ervaring De woningen zijn bepaald niet uniform. Binnen het houtskeletbouwsysteem kan de architekt - voor dit projekt Architektenburo Ir. Jan Plan B.V. uit Purmerend - grote variatie toepassen. Voor de bouw van de woningen is geen langdurige specifieke ervaring nodig. Maar dat B.V. Bouwmaatschappij Baarn haar ervaring, onder meer op gedaan met een Myresjö woningbouw- projekt in Kortenhoef, goed gebruikt, blijkt wel uit de goed georganiseerde bouw van deze Myresjö-woningen in Baarn. In de maand juli Iedere maan dag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts MO,-. Met tal van originele gerechten voor de prijs van 1973.' —v- H RESTAURANT^&HBKif^^ii ^BIRKSTRAAT 108 SOEST 02155-13720 17 iuis, gebouwd in een ctuur met een aange- s en diepe garage. Veel t huis. bouwjaar 1977_ atie en kwalitatieve af- woonkamer met bal- izenvloer. travertin ven- antrekkelijke Oud-Hol- houten open keuken, leping: 4 slaapkamers,' _oop. 2e verdieping met 5e slaapkamer en extra ian44 i villa met garage, c.v - in doet zijn naam alle stig. toch woont u op alle denkbare voor- eei uit van een klem jebouwde huizen. De de dakbedekking, en buiten zijn het zien woonkamer met open beglazing, travertin Eetkeuken. ruime /erdieping: 3 slaap- heeft altijd nog 12 m2 H ligbad. Vaste trap at 4e slaapkamer en n karakteristiek, vrij- st een fantasierijke aheel vernieuwd) op irond. Een vrije tuin n groen, vrijstaande het huis treft u een r aan van ruim 50 leuren. open haard, Verdieping: 3 slaap- at ligbad, balkon en onderhoud is per iet rieten kap, sou- nisbaan. Gebouwd n een Engels land- iele ruimte niet al- Ite maar ook in het st een oppervlakte onderverdeeld in L-vormige woon- >nd, open keuken, eping: 3 slaapka- iderlijk toilet, was- lerverdieping met tpkamer. En uiter- thermopane be- ipouwmuren met a. van de grond is 141. Comforta- s woonlaag met f 68.000,-. Hoekapparte- ïbalkon, berqinq f73.000,-. 1. Hoekapparte- galerijtoegang, f89.000,-. Vrijstaande vil- en berging, 3 amer. f295.000,-. Riant vrijstaand jarage en vrije ramers, logeer- f325.000.-. De bekende folder "Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voor zieningen" is weer verschenen, aange past aan de gegevens per 1 juli 1983. De folder geeft duidelijke informatie over de sociale verzekeringen. Men vindt er alle premiepercentages in vermeld, maar ook de uitkeringsbedragen. Ver der een algemeen overzicht over de in houd van de wetten. De folder is een sa- menwerkingsproduct van het Minis terie van Sociale Zaken en Werkgele genheid, Het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur en het Voorlichtingscentrum Sociale Verze kering (VSV). Wenst u de folder te ont vangen, dan kunt u zich wenden tot het VSV, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amster dam. Telefoon: 020-448418. Daar zijn overigens ook folders verkrijgbaar over alle sociale verzekeringswetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen worden kosten in rekening gebracht. Die etalage geeft gelijk een goed beeld van wat de klanten binnen in het boe tiekje kunnen aantreffen: een fraai assortiment kinderkleding - jurkjes, tuinbroeken, bodywarmers, jasjes, bloesjes en wat niet al - vooral voor de kleintjes, tot zo'n jaar of zes. Het bijzondere van 't kevertje is dat Wijnie van Hornsveld - al jarenlang druk in de weer met kinderkleding - er de spulletjes verkoopt die zij zelf heeft gemaakt (met uiterst vaardige hand) en ontworpen. De eigen ontwerpen van Wijnie maken zelf het overgrote deel van het aanbod uit, al heeft ze ook wel aardig wat kleertjes die zij op haar beurt van toe leveranciers heeft betrokken. In elk geval geldt voor de kleding van 't Kevertje dat het bijna allemaal unieke stukken zijn, omdat Wijnie maar zel den meer dan één exemplaar van een geslaagd ontwerp in elkaar zet. Wat ze niet in de winkel heeft, levert ze trouwens graag op bestelling (ook voor wat oudere kindern in dat geval), 't Kevertje is niet alleen een winkel, maar tegelijk ook een echt atelier, compleet met naaitafel en naaima chine. Op dit moment is er grotendeels nog zomerkleding te vinden, omdat Wijnie nog hard aan de gang moet voor de herfst en de winter, al heeft ze voor het komende najaar al wel een aardige voorraad jasjes en bijv. jogging pak ken gereed. Wijnie, zelf moeder van vijf kinderen4 jongens en 1 meisje, heeft zich al jaren lang toegelegd op het maken van kin derkleding, ook voor anderen dan haar eigen spruiten. "Ik kan nu m'n werk en m'n hobby combineren,vertelt ze ent housiast, nog een beetje overrompeld door de uiterst snelle wijze waarop haar lang gekoesterde wens in vervul ling is gegaan. Er is in de afgelopen weken heel wat werk verricht voordat de winkel open kon*, het inwendige heeft dan ook een complete metamor fose ondergaan, en nu is er zelfs nog een speelhoekje voor de peuters en kleuters bijgekomen. Tot februari van dit jaar was in dezelf de ruimte een boetiek met de naam 't Winkeltje gevestigd, die zich voorna melijk toelegde op de verkoop van spij- kergoed. Wijnie is vol vertrouwen dat de klanten de weg naar haar winkeltje zulen kunnen vinden, ook al omdat haar prijzen beslist niet hoog zijn. Tot nog niet zo lang geleden had ze een eigen peuterspeelzaaltje, en ze zegt zelf heel laconiek: "Als 't niet lukt be gin ik gewoon weer een peuterspeel zaal." De openingstijden van 't Kevertje zijn: 's morgens van 8.45 tot 11.45 uur (dins dag tot en met vrijdag), 's middags van 13.15 tot 16.45 uur (maandag tot en met vrijdag),, en de wekelijkse koop- Wijnie van Hornsveld van Ans van de Veen poseren met een aantal zeer jeugdige "modellen" voor de deur van 't Kevertje. avond op vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag is de winkel open van 9.30 tot 16.30 uur. Overigens is Wijnie van Hornsveld al leen in de ochtenduren aanwezig. Tijdens de middagopening worden de honneurs waargenomen door haar vriendin Ans van de Veen, die haar ook heeft bijgestaan in de "aankleding" van het boetiekje. 't Kevertje werd vrijdag in gebruik ge nomen met een gezellige receptie. Met ingang van 16 april 1983 zijn de 12 nieuwbouwwoningen op de hoek van de Beetzlaan/Schrikslaan aan de nieuwe bewoners verhuurd. De woningen zijn in opdracht van de Woningbouwvereni ging "Soest" gebouwd door aanne mersbedrijf v. d. Grift b.v., naar ont werp van bet plaatstelijke arclütekten- bureau Duêrmeijer, Verweij, Messnig. Het complex omvat 3 verdiepingen, waarbij op elke verdieping 4 woningen liggen. In totaal zijn er 5 driekamer- en 7 tweekamerwoningen gerealiseerd met een gemiddelde kale huurprijs van ƒ345,-. Van de 12 woningen zijn de 8 woningen die op de begane grond en eerste ver dieping gelegen zijn, aan 60+ woning zoekenden toegewezen. Deze categorie heeft de speciale aandacht van de Wo ningbouwvereniging "Soest" omdat door deze categorie aan andere woon ruimte te helpen doorstroomketens op gang gebracht kunnen worden. Als een bejaarde in een huur-eengezinswoning woont en die vrijkomt kan een flatbe woner nl. aan een eengezinswoning ge holpen worden en kan de flatwoning weer worden toegewezen aan een be ginnend jong stel. Bij deze 8 woningen is er overigens van deze doorstroming weinig terecht ge komen. Er zijn slechts 5 flatwoningen vrijgekomen en de 3 andere kandida ten laten helemaal geen woonruimte achter, die weer aan een andere wo ningzoekende kan worden toegewezen. Hieruit blijkt weer eens dat het geen eenvoudige zaak is doorstroomke tens op gang te brengen. Wil dat wel lukken dan zal een eerste ver eiste dat er inzit ht is in wat de categorie bejaarde woningzoeken den voor een woning wei en niet wil hebben. Daar zal het nodige onderzoek naar moeten worden verricht. De verhuur van de woningen is redelijk vlot verlopen. Op het totaal van de 12 woningen zijn er 10 weigeringen binnen gekomen. Dat is absoluut niet veel, ze ker in vergelijking met andere projek- ten. De redenen van de weigeringen waren bovendien van een zo persoon lijke aard dat de conclusie zeker ge rechtvaardigd is, dat de bouw van deze 12 niet zo dure woningen een schot in de roos is geweest. Met meer van dergelijke projekten van 2- en 3-kamerwoningen zouden de Soes ter woningzoekenden zeker gebaat zijn. Christenen en Moslims, ieder hun eigen gebed. Foto: Goos van der Wilt De Imam en zijn volgelingen. Foto: Goos van der Wilt Na afloop van deze bijdrage veront schuldigde de heer M. Bulut, secretaris van het Turks Comité Islam Soest, zich voor het feit dat niet al zijn geloofsge noten dit onderdeel van het Ramazan- feest konden bijwonen. Hij gaf daar voor twee oorzaken aan: men was naar elders onderweg om met familie dit feest te vieren, terwijl veel Turken en Marokkanen waren gebonden aan de 3- ploegendienst waarin zij werkzaam zijn. Het ontlokte bij een van de niet-Mos- lims de opmerking: "Geen veront schuldigingen, als Christenen hebben wij vanavond veel van jullie kunnen leren." Terwijl een bijna oosters brandende zon zaal Vogelzang de gehele avond bleef belichten werden Moslims en Christenen vergast op tal van Oosterse specialiteiten. De Islamitische Vasten is voorbij. In de bijna serene sfeer van de Soester Moskee vinden de Moslims hun oase. Iedere dag om 6.00 - 13.35 - 18.15 - 22.10 - 23.30 uur vinden ze in hun ge beden ook hun dagelijkse rustpunten. Rechtopstaande, in de richting van Mekka, heffen ze beiden handen tot aan hun oren en zeggen'Allah Akbar.Al leen een 3-ploegendienst kan hun uit de Moskee houden. Op 12 juni j.1. begon voor alle Moslims, waar ook ter wereld, de vastentijd. De Moslims volgen ook voor dit religieuze feest een maankalender die elf dagen per jaar en ongeveer drie jaar per eeuw korter is dan de in Europa gebruikte zonne kalender. Dit maakt hun vastentijd (vanaf twee uur 's-nachts tot 's-avonds tien uur mag er niet gegeten en gedronken worden), vooral in de zomertijd bijzonder zwaar. Er werd dan ook door de Moslimgemeenschap in Soest, bestaande uit 1 Turkse en Marokkaanse Moslims met groot verlangen, misschien ook ongeduld, uitgezien naar het verschijnen van de nieuwe maan, begin van het einde van de vasten. Naast gebed ook aanleiding tot begin van een langdurige feestvreugde. In Moslimlanden als Marokko en Tur kije is het einde van de vasten min of meer een nationale feestdag. 's-Mor- gens vroeg trekken de Moslimse man nen, meestal in feestelijke witte kle ding, naar de speciaal daartoe aange wezen plaatsen voor het gezamelijk pu bliek gebed. Voor men daar naar toe vertrekt is men verplicht een finan cieel offer voor de armen te brengen. V Na de gebedsdienst brengt men bezoe ken aan oudere familieleden, meestal N in ver afgelegen streken en woonplaat- V sen. v In straten en op pleinen doen ballon- 7* nenverkopers, muzikanten, kermisex- fj ploitanten, verkopers van allerlei lek- r kemijen, goede zaken. Toch is dit slechts de buitenkant van de Ramazan B (suikerfeest - einde der vasten). Alles 3 draait om de zware opgave om de ver plichting, een maand goed te vasten, j, op de juiste wijze te vervullen. In het Ff geloof van de Moslims, (daarin ver- schillen ze niet van de oude Christe lijke opvattingen ten aanzien van het l*)- vasten) gaat van een maand ontzeg- ging een verootmoedigende en ook ver zoenende werking uit. Men vraagt el- I kaar vergeving, ook wordt de solidari- Lteit tussen arm en rijk bevorderd. Men I vraagt God om vergeving en begint weer met een schone lei. Het regelma- tig dagelijkse gebed en het lezen van de Koran (wat de bijbel voor Christenen B is) zijn hulpmiddelen op weg naar E, de uitkomst: "Allah Akbar" dat wil S zeggenAllah is de grootste p Tussen het Ramazanfeest in Oosterse fa landen en de viering ervan in Soest ligt een wereld van verschil. Daarvan kon t' men dinsdagavond 12 juli j.1. kennis I nemen in de geïmproviseerde Moskee B aan de Parallelweg. Vanaf zes uur 's- avonds waren in Soest en omgeving woonachtige Moslims in gebed verzon- a ken, daarin voorgegaan door hun ge il loofsgenoot de Turkse imam (te verge- I lijken met een dominee c.q. pastor) B. I Aii Tireli. Een geestelijke leidsman die N door de Moslimgemeenschap finan- I cieel wordt onderhouden en die vanuit I zijn vaderland een zeer bescheiden subsidie ontvangt om in zijn onderhoud I te kunnen voorzien. I Tegenover gebouw Vogelzang waren, I wat geestelijke overtuiging betreft, die avond vogels van dieverse pluimage i aanwezig. Naast Turkse en Marok- I kaanse Moslims ook vertegenwoor- I digers van alle Christelijke kerkgenootschappen in Soest. Op het eerste gezicht een wellicht wat onge- bruikelijke samenstelling om de Moskee mee te vullen. Dit bezoek van bui ten was een antwoord op het Avond gebed dat enkele maanden in de Open Hof werd gehouden en waarbij een groot aantal Turkse en Marokkaanse "Soestenaren" aanwezig was. Na de gebedsdienst volgde een preek door imam B. Ali Tireli met als thema de tolerantie in de Islam. Daarin veel citaten uit de Koran, waarbij de ver ering van de Schepper en het begrip naastenliefde centraal stonden. Duide lijk werd ook dat slechts de naamge ving voor het eindstation van gelovige Moslims en Christenen verschillend is, de wezenlijke eindbestemming kent geen onderscheid. Na dienst en prediking vond in de zaal Vogelzang een bijeenkomst plaats van Moslims en Christenen. Daar kondigde de heer W. M. v.d. Bergh, voorzitter van de commissie "Islam-Christen- dom" van de Raad van Kerken te Soest, namens zijn geloofsgenoten een gezongen getuigenis aan. Gekozen was voor een bewerking van Psalm 146, bekend als lied 21 uit het Liedboek der Kerken. Getuige de tekst toepasselijk en misschien wel ontroerend wat de uitkomst betrof. Tenminste één vers uit deze eeuwenoude Psalm getuigt voor deze uitspraak: "Vreemdeling, die hier op aard moet gedogen, dat u haat der mensen treft, Hij richt u op, als gij neer zijt gebogen en hij buigt neer op wie zich verheft. Zijt gij in roud, God is uw licht: Hij schenkt, o blinde, u 't gezicht. Halleluja. Halleluja. Een Psalm die door een Arabische en Turkse vertaling ook aan de aanwezige Moslims kon worden aangereikt. Ge zang en gebaar maakten diepe indruk. Secretaris van de Turkse Islam ge meenschap. Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1983 | | pagina 3