Gemeente betaalt subsidie Kinderboerderij U Overuren voor deur waarders in aantocht P 50 jaar geleden in Soest Nieuw onderkomen voor deel van Soester ambtenaren? Interpellatie Jan Visser rond bedrijfs-sporthal Beerepoot 'Papieren' sporthal gereed 'Oorlog' tussen Soester militairen en beleggings maatschappij Sluiting bedrijfshal Beerepoot Jeugd stelt B. en W. vragen over onkruidbestrijding 21 Juli 1933 voor: GEMEENTE Beschikking Hinderwet Verleende Bouwvergunningen 'Niet zeuren maar doen" is anders dan "Geen woorden maar daden" Het Gas- en C.A.I.-bedrijf in de maand juni Pothuizen (D'66) welkom in De Raad Einde van stichting bewonerscommissie Weegbreestraat Rijk pompt geld in warmtepomp Afgeprijsde T-SHIRTS en BLOUSES Afgeprijsde Broeken v.a. 25.- Toestemming wandel tocht Informatie plan Soester veen Soester Courant van woensdag 20 juli 1983 Bij besluit van 12 juli 1983 heeft het college van b. en w. een beslissing ge nomen op het verzoek om een oprichtings c.q. revisie c.q. uitbreidings vergunning van Autobedrijf Verkerk, Eigendomweg 2a te Soest voor een autoplaatwer kerij annex spuiterij op het perceel Eigendomweg 2a te Soest. De strekking van de beschikking luidt: "positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 20 juli ter inzage op de gemeen tesecretarie van 09.00-12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21,22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. (niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 14 juni 1983 uitbreiden woonhuis Soesterbergsestraat 75. Verlening d.d. 28 juni 1983 bouwen woning Kerkpad N.Z. sectie A nr. 3052. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet Arob) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de beschikking bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Met meer dan gewone belangstelling zullen Soester ambtenaren, werkzaam bij de Sociale Dienst en de afdelingen Huisvesting, Onderwijs en Welzijn van de gemeente, de uitspraak afwachten van een voorstel van B. en W. waarbij wellicht een eind komt aan de onhoud bare werksituatie aan de Lange Brink- weg. Daar is tot groot ongenoegen van de betrokken ambtenaren al jaren sprake van een onaanvaardbare huis- vesting. In het voorstel bepleiten B. en W. de afde lingen Huisvesting, Onderwijs en Wel zijn te verplaatsen naar de leegstaande voormalige kleuterschool De Spring plank aan de Prins Hendriklaan. In dien de raad dit voorstel volgt dan is daar tevens aan gekoppeld goedkeu ring van een krediet van 285.000 voor het treffen van noodzakelijke voorzie ningen aan beide gebouwen, ningen van beide gebouwen n.1. her indeling Sociale Dienst en de kos ten i.v.m. de ingebruikneming van De Springplank. Donderdag 21 juli, een belangrijke dag voor tal van ambte naren. Plaats van handeling: Grift- landcollege. De door Jan Visser (Progressief Soest) aangekondigde interpellatie en een eventueel daaraan gekoppelde motie komt (komen) er aan. Morgenavond mogen B. en W. en de raad zich in het Griftland college (waarom is De Borg voor Raadsvergaderingen nog steeds f. niet in gebruik?buigen over een inter- pellatie met de volgende inhoud: Vraag 1. Welke belangen dient u pre- cies (behalve de uitvoering van een raadsbesluit van 15 juli 1982) met uw voornemen op 1 augustus a.s. de be drijfshal voor sportdoeleinden te slui ten? Vraag 2. Hoe rijmt u uw voornemen om tot sluiting van de sporthal over te f gaan met uw medewerking aan de ver betering van de exploitatie als tennis- j hal door afgifte van een vergunning (I/CV/WPB/7664) op 11 januari 1983 in het kader van de Drank- en Horeca- wet? Vraag 3. Welke motieven heeft u ge- hanteerd om het advies van de com- missie R.O. op 3 mei 1983 ("inpassing een ruime bedrijfsbestemming waarbinnen sportactiviteiten zijn toe gestaan" - zie besluitenlijst) naast u neer te leggen? Vraag 4. Kunt u de plannen voor de bouw van een nieuwe sporthal in Soes- terberg, zoals die zijn gesuggereerd door de wethouder in de R.O.-verga- dering van 5 juli j.1. nader toelichten? Voor welk bedrag kan de gemeente dze hal bouwen? Wanneer? Vraag 5. Bent u bereid de bedrijfshal van Beerepoot (kosten 1,2 miljoen, 400 sportliefhebbers) niet te sluiten voor sportactiviteiten, een uitspraak van het beroep op de Raad van State af te wachten zoals in een commissieverga dering A.B.Z. is voorgesteld door dhr. Bolhuis, en de kwestie opnieuw in de commissie R.O. te bespreken? Indien deze vraag ontkennend wordt beantwoord, leg ik de Raad bijge voegde motie voor. De antwoorden op de vragen lijken, ge zien de stellingname van het Colege, niet helemaal onvoorspelbaar. Toch zullen er heel wat woorden en doorslag gevende argumenten noodzakelijk zijn om de interpellant en zijn in dit opzicht politiek gelijkgestemden tevreden te stellen. Het zorgvuldig samengestelde en afgewogen advies van de commissie R.O. kan daarbij een struikelblok zijn, terwijl ook het afgeven van een Horeca-vergunnlng aan een exploitant van een hal met een discutabele be stemming voorbarig, zo niet op z'n minst vreemd is. Worden de vragen van de interpellant ontkennend beant woord dan wacht een motie met de vol gende inhoud: De gemeenteraad van Soest, in verga dering bijeen op 21 juli 1983, overwe gende - dat sluiting van de bedrijfshal van Beerepoot voor sportdoeleinden geen enkel direct belang dient. - dat nog niet op korte termijn een vol waardige, vervangde accomodatie voor 400 sporters voorhanden is - dat de commissie R.O. positief gead viseerd heeft ten aanzien van inpassing in het bestemmingsplan besluit Het college op te dragen de betreffende hal niet te sluiten voor sportactivi teiten, maar: a) de bestuurlijke aspecten van al dan niet uitvoering geven aan de gewraakte sluiting te doen bespreken in de com missie A.B.Z. b) de ruimtelijke ordeningsaspectgen opnieuw te doen bespreken in de com missie R.O. c) daarna een nieuw voorstel aan de Raad voor te leggen en gaat over tot de orde van de dag. Vast staat in ieder geval wel dat sport- minnend Soest antwoord krijgt op de vraag: "Krijgen wij er een poot bij, of raken wij een poot kwijt. Een Beere poot, daar gaat 't om. Jeugdcurcus in opbouw. Foto: Goos van der Wilt "Wij bunnen moeilijk anders. De Staatsraad heeft ons na de uitspraak ge dwongen te betalen." Reactie van mr. G. Nieuwenhuizen, loco-gemeentesecre taris, nadat het College van B. en W. vorige week kennis had genomen van de beslissing van de Raad van State waarbij de gemeente Soest werd verplicht als nog ruim 85.000 gulden subsidie aan de stichting De Vrije Teugel uit te betalen. Tevens werd tijdens het beraad over deze kwestie door B. en W. besloten contact op te nemen met het bestuur van de stichting, teneinde de toekomst van de Kinderboerderij te bespreken. Zowel de stichting als het college heb ben nog geen kennis kunnen nemen van de motivatie die tot de gedane uit spraak heeft geleid. Beide partijen ho pen daarvan binnen afzienbare tijd op de hoogte te worden gesteld. Overigens houdt de afgedwongen uit betaling niet in dat de ontslagen perso neelsleden weer in dienst genomen kunnen worden. Het uit te betalen be drag is namelijk ontoereikend om de gedane ontslagen ongedaan te maken. Nasleep daarvan is verder dat de ont slagenen op wettelijke gronden hun uit keringen ernstig in gevaar brengen, wanneer ze bij hun oude werkgever vrijwilligerswerk gaan verrichten. Vrijwilligerswerk is in bepaalde geval len toegestaan, mits dit niet plaats vindt bij de laatste werkgever. Een ex tra handicap voor het restantje mede werkers van de Kinderboerderij. Des ondanks hoopt men deze handicap te overwinnen door een beroep te doen op de medewerking van een kleine lich ting nieuwe vrijwilligers. Wie daar voor belangstelling heeft kan daarover informatie krijgen bij Rieneke van de Kinderboerderij (tel. 18136). Hulp waarvoor geen diploma's behoe ven te worden overlegd. Warmte, ent housiasme en inzet voor kinderen, daar draait het op de Kinderboerderij om. Ondanks alle obstakels is het zomer- programma van de Kinderboerderij maandag j.1. van start gegaan. De eerste week staat in het teken van ker mis en circus. Dagelijks tussen 13.00 en 16.00 uur wordt er gebouwd aan een circustent waarin kinderen als kleine circusar- tiestjes aan het werk gaan. Een week later, te beginnen op maandag 25 juli a.s., staan op de Kinderboerderij sport en spel centraal. Een vijverloop en een puzzeltocht door de wijk maken deel uit van het programma. Het zomerpro- gramma van de Kinderboerderij is be doeld voor kinderen in de leeftijds groep van 4 tot en met 12 jaar. Voor een bedrag van 1,50 per dag is de jeugd er gezellig en creatief onder dak. Als de Soesterbergse sportvereni gingen het voor 't zeggen hebben dan krijgt het gehele terrein van de Ca- rolusschool een nieuw gezicht. Maar liefst 35 woningen, te bouwen in de so ciale woningsfeer, zouden er kunnen worden gebouwd. Deze suggestie is een onderdeel van een ontwerpplan waar aan besturen van een groot aantal Soesterbergse sportverenigingen op uitnodiging van B. en W. te Soest ge werkt hebben. Een ontwerpplan, ont wikkeld en op papier gezet door archi- tectenburo Van der Goes te Loos- drecht. Meest op de voorgrond tredend het ontwerp voor de nieuw te bouwen sporthal. Een huisvesting waar de bijna 1800 ak- tieve Soesterbergse sportbeoefenaren al jaren naar uitkijken. Ir. C. F. v.d. Goes begroot de totale kosten voor de bouw van zijn sporthal op circa 600.000,-. Deze bouwsom is aanzien lijk lager dan de 2 miljoen gulden die in een eerder stadium als begrotingsbe drag werd verondersteld. Op grond van dit meevallertje gaan de indieners van het ontwerpplan van de gedachte uit dat B. en W. de nieuwe ontwikkeling bespreekbaar zullen gaan maken. De aan het plan gekoppelde herinrichting van de Caroluslocatie zal, naar men aanneemt, eveneens de aandacht krij gen. Een verwachting die gebaseerd is op de uitzonderlijk lage kostencalcu- latie van de te bouwen woningen. Zo zien de Soesterbergse sportverenigingen in de toekomst hun sporthal en c nieuwe eensgezinswoningen. Sportminnend Soesterberg wacht met spanningopdereactie vanB. en W. De huurders van Soesterbergse wo ningen aan de Plesmanstraat, overwe gend beroepsmilitairen, hebben 't aan de stok met hun verhuurder, de Hilver- sumse beleggingsmaatschappij Boog- mij. Woordvoerder van de huurders, de heer W. H. M. Koevoets noemt de verhuurder een uitbuiter, en roept op tot actie. Volgens de actievoerder zijn huurcon tracten zeer eenzijdig, is er sprake van slecht onderhoud en zijn administratie kosten en waarborgsommen aan de te hoge kant. Zijn visie wordt gesteund door de A.C.O.M., Algemeen Christelijke Or ganisatie Militairen. De vice-voorzitter van deze belangenorganisatie spreekt met betrekking tot de Boogmij over slimme uitgeslapen jongens die allerlei juridische foefjes uit de la trekken. Tijdens een eind juni gehouden verga dering van de A.C.O.M. hebben de huurders met sukses enige veran deringen afgedwongen. Daarmee is de ontevredenheid echter nog niet verdwenen. Dat de gehele situatie meer is dan storm in een glas wa ter moge blijken uit de reacties vanuit Den Haag. Defensie heeft de huurcon tracten met de Boogmij met betrek king tot huurhuizen aan Colenso en De Vermeerlaan niet verlengd, terwijl er verder geen plannen bestaan nieuwe huurcontracten aan te gaan. Een woordvoerder van de Boogmij, de heer Van Dongen, toont in zijn kom- mentaar de andere kant van de me daille. Hij is van mening dat de be trokken bewoners ongemotiveerd mop peren en voert aan dat zijn maatschap pij diverse malen moeilijkheden heeft gehad met het incasseren van achter stallige betalingen. Voor hem staat vast dat zijn beleggingsmaatschappij de laatste zal zijn om met list en be drog geld te verdienen. College van B. en W. Raadsleden, re gionale- en plaatselijke pers hebben kennis kunnen nemen van een brief, geschreven door de raadsvrouwe van de heer Beerepoot, waarin zij In een uiterste poging tot een minnelijke schikking tenminste een argument aanvoert die kiezers zich, voordat zij hun stem bij de Gemeenteraadsverkie zingen invulden, kunnen herinneren. Een argument dat ook burgemeester Paul Scholten zal moeten aanspreken. Wij citeren uit de bewuste brief letter lijk: "Tevens wijs ik u op de afspraak van de lijsttrekkers na de gemeenteraads verkiezing om bestemmingsbepalingen soepeler toe te passen. Dit sluit aan bij opvattingen in regionaal verband, met name de werkgroep Bedrijfskontakt- funktionarissen van het Gewest Eem- land bepleit bij monde van haar voor zitter, Burgemeester P. Scholten een bedrijfsvriendelijker opstelling van ge meentebesturen. Onder het motto "Niet zeuren, maar doen" wenst men buiten werkingstellen van strakke en knellende regels en voorschriften. Hieronder valt ook blijkens de aanbe velingen van het door de werkgroep ge presenteerde rapport "Bleef Eemland werkloos toezien?" soepele toepassing van bestemmingsbepalingen. De werk groep dringt er bij alle gemeenten in Eemland op aan deze aanbeveling ge stalte te geven in ambteiljke adviezen aan het College en raadsvoorstellen. Het zal u bekend zijn dat uit ekono- mlsche en/of werkgelegenheidsaspek- ten het beleid op het gebied van ruim telijke ordening ook buiten deze regio volop in beweging is." Ter zake doende of niet? Ook de kiezers zullen het a.s. donderdag weten. In een tijd van economische recessie hebben de meeste deurwaarders toch al niet over gebrek aan werk te klagen, maar zoals het zich thans laat aanzien komt daar binnen afzienbare tijd een hoeveelheid werk bij. Sinds enige tijd bestaat er een werkgroep Soest/Baarn, die als Beweging Weigering Defensie belasting door het dagelijks leven gaat. Een nog gering aantal leden uit de re gio wil met het weigeren van belasting betalen protesteren tegen de bewa pening. Er zijn leden die weigeren inkomsten belasting te betalen. Eén van hen heeft uitstel van betaling gekregen en wil zijn principes uitvechten tijdens de be handeling van zijn zaak bij het Amster damse Gerechtshof. Een ander, die evenmin uit principiële overwegingen bereid is tot het betalen van belasting penningen, neemt de kortste weg en houdt rekening met openbare verkoop, van een deel van zijn bezittingen. In Soest en Baarn is de werkgroep druk in de weer medestanders te vinden. Volgens de woordvoerders werken in de BWD een aantal kerkelijke en vre desorganisaties samen. Dat het hier niet louter om persoonlijk winstbejag gaat meent men te kunnen aantonen door te verwijzen naar het bestaan van het "Vredesfonds." Daarin kan men het bedrag dat men weigert te betalen kwijt. Het geld van het Vredesfonds wordt aangewend om de acties van de BWD te ondersteunen. De gasinkoop in de maand juni bedroeg 1.658.512 m3. Dat was 13.435 m3 minder dan in juni 1982 toen de gasinkoop 1.671.947 m3 bedroeg. In juni 1981 was dat 2.127.573 m3. De gasinkoop dit jaar tot en met juni bedroeg 37.168.319 m3. In 1982 was dat 38.285.720 m3 en in 1981 38.528.8003. Het aantal gebruikers steeg in de maand juni van 14.225 naar 14.231 en het aantal C.A.I.-abonnementen steeg in dezelfde periode van 11.265 naar 11.273. Het lijkt er op dat de jeugd enigszins milieubewust aan het worden Is. Het college van B. en W. te Soest ontving onlangs een brief, geschreven door leerlingen van de zesde klas van de Ca- rolusschool te Soesterberg. In hun brief maken zij hun ongenoegen kenbaar over de chemische onkruidbestrijding in de omgeving van hun school. B. en W. stellen in hun antwoord dat het achterwege laten van chemische onkruidbestrijding het aantrekken van 15 arbeidskrachten zou eisen. Daar voor ontbreken de nnanciele mogelijk heden. Zij laten de briefschrijvers ver der wegen dat er momenteel proeven aan de gang zijn, waarbij niet meer gespoten wordt. Indien de proeven sla gen, dan zullen de daarvoor in aan merking komende plantsoenen op an dere wijze van onkruid worden ont daan. Tenslotte wijzen B. en W. er in hun brief op. dat voor een andere vorm van groenbeheer in kontakt moet worden getreden met de afdeling groen- en re- keatie van de dienst gemeentewerken. Vooruitlopend op de officiële beëdi ging tijdens een raadsvergadering in september, en de uitslag van het ge bruikelijke formele onderzoek, hebben burgemeester en wethouders zich ak koord verklaard met de komst van de heer Adriaan Pothuizen als opvolger van mevr. Jenny Allard-Knol. De laat ste heeft enige tijd terug om persoon lijke- en studieredenen ontslag geno men als raadslid voor D'66. Per 1 augustus a.s. houdt de stichting Bewonerscommissie Weegbreestraat op te bestaan. Oorzaak: de herhaalde oproepen van het bestuur van de stich ting mankracht voor nevenaktiviteiten is in de afgelopen 5 jaar onbeantwoord gebleven. De belangenbehartiging van de aange slotenen zal waarschijnlijk worden overgenomen door het bestuur van de bewonerscommissie Soesterveen. In de statuten van deze organisatie is namelijk ook de Weegbreestraat opge nomen. Of de bewoners van de Weeg breestraat hun belangen door de zusterorganisatie Soesterveen kunnen laten behartigen is in de eerste en laatste plaats afhankelijk van hun belangstelling voor het lidmaatschap van de nieuwe groepering. In een periode dat de mussen van het dak vallen heeft de gemeente Soest vanuit Den Haag bericht ontvangen dat een bedrag van 78.162 gulden in aantocht is. Een subsidie voor de aan schaf van een energiezuinige gasmo tor/waterpompinstallatie. De nieuwe installatie zal een niet geringe lasten verlichting tot gevolg hebben. Het Soester Natuurbad is ook, tijdens minder warme dagen, voor lange tijd weer verzekerd van aangenaam zwem water. m nu De W.S.V. Olympia heeft van burge- meester en wethouders toestemming gekregen om op zaterdag 27 augustus 1983 de 26e Paleis Soestdijkwandel tocht te houden. Donderdagavond 8 september a.s. wordt in De Open Hof een speciale in formatie-bijeenkomst belegd waar het ontwerp bestemmingsplan Soester veen aan de orde wordt gesteld. Het plangebied ligt tussen de Koningsweg, Biltseweg, Wiekslooterweg en In- singerstraat. Vanaf 15 augustus a.s. ligt het ontwerp bestemmingsplan ter inzage bij het gemeentelijk informatie centrum. Het Soester Natuurbad Over bovenstaande is al heel wat drukinkt vermorst en zijn heel wat woorden vuil gemaakt en verschillende personen becritiseerd. Op zeer ernstige en serieuze wijze, maar ook op een zoutelooze manier (kwalificatie van Mej. Funke) is over dat alles gesproken en geschre ven. Dat het hebben van een „Natuurbad" in de gemeente Soest beteekenis heeft, kan zeker nooit duidelijker worden aangetoond dan door de alge- meene belangstelling die er voor is. Die belangstelling uitte zich in meer of minder gunstige zin. In elk geval is belangstelling in alle richtingen te constateren. Nu ging de critiek niet zoozeer over de inrichting zelf, daarover werd zelfs zeer veel goeds gezegd, maar de wijze waarop het geëxploiteerd wordt kon niet iedereen bevredigen. De eene groep vindt het te ruim, de andere daarentegen veel te eng. De eene meent, dat er gevaar dreigt voor de jeugd, een ander meent, dat het absoluut niet bestaat. De eene meent, dat gemengd baden te veroordeelen is, de ander wil bo vendien ook nog gemengde zonnebaden erkent zien als eisch van den tijd. Dit laatste is wel de kern, waarvoor de strijd zich groepeert. Ook over het al of niet open zijn op Zondag is er strijd, maar daarover behoeft on der ons geen verschil van meening te bestaan. De erkenning, dat de Zon dag de dag des Heeren is beslist voor ons reeds onvoorwaardelijk. Over gemengde baden zijn de meeningen niet zoo eenstemmig, en laat ons erkennen, dat het gevaar van zedenverwildering, door te vrije omvang, niet denkbeeldig is en een vermaan dat uitging van de kerkeraad der Gerefkerk, ten opzichte van het 4e en 7e gebod was in dit verband zeker op zijn plaats als waarschuwing en onderwijzing. Veel meer echter en daarom absoluut te veroordelen is het gemengde zonnebad. Door een zekere groep worden daarover theoriën verkondigd, die ein digen in aanbevelingen van het „Adam's costuum" als de hoogste mo raal. Gelukkig staan daartegenover waarschuwingen van anderen, niet al leen kerkelijke menschen, maar voor allerlei richtingen, die op dat ter rein geacht kunnen worden deskundigen te zijn en het wel degelijk als een groot gevaar zien en juist in het belang van de exploitatie ernstig aanraden deze uitwas te vermijden. Nog eens hierover gaat de strijd, en wij hopen, dat zijn, die dit gevaar zien, waakzaam zullen zijn en zich niet zullen laten intimideeren, noch zich laten verschalken door hen, die daarvoor ijveren door groote woor den of bespotting of wat nog veel gevaarlijker is, door de passie te preeken. Voor ons geldt: „Let op Uw Saeck." E. Het juiste standpunt In de laatste raadsvergadering is weer heel wat gezwamd, over de zweminrichting, maar zeer weinig gezegd wat eigenlijk hout sneed. Een kloek standpunt is ingenomen door Wethouder Van Duren, het eenig juiste standpunt, n.1. de verantwoordelijkheid van de overheid ten opzichte van de zedelijke belangen der inwoners, inzonderheid ten op zichte van de jeugd door het gevaar van een te vrije omgang, waartoe hij zijn medewerking absoluut weigerde en de verantwoordelijkheid be slist afwees. Onbegrijpelijk is het, dat Wethouder Lodeedsen juist het tegenoverge stelde standpunt innam en zich verklaarde vóór het invoeren van ge mengde zonnebaden. Eenige motiveering van dat standpunt zou wel wenschelijk zijn geweest. Zeer duidelijk heeft zich ook uitgesproken mej. Funke, die in zeer kuische, maar niet minder scherpe woorden gewezen heeft op het groote gevaar dat dreigt en zij kan zich verzekerd houden, dat het door haar gesprokene niet alleen in haar kring, maar ook bij velen daarbuiten weerklank gevonden zal hebben. Door haar is de vinger op de eigenlijke wondeplek gelegd en verdient zij daarvoor de dank van allen, die het belang hunner kinderen inzien. Dat het door de heer Gasille bestempeld werd met „preutschheid" was een bewijs zijner zwakte. E. Kranige redding Mej. B. Lodeweges te Soesterberg, adsp. lid van de pas-opgerichte Soester Vrijwillige Reddingsbrigade, redde een jongetje, dat nog niet voldoende kon zwemmen uit het twee meter diepe gedeelte van het Soester Natuurbad. Hij had niet gelet op het bord, dat de diepte ter plaatse aangeeft. Circa 10 meter van het trapje verwijderd, wilde hij gaan staan, doch zonk in de diepte weg. Mej. Lodeweges, die dit be merkte. sprong in het water, dook naar den drenkeling en bracht hem in den juisten greep op het droge. Hulde aan de kranige redster, jongste lid 15 jaar) der Reddingsbrigade. Verder vernemen wij nog. dat Woensdagmorgen zich wederom een on geval heeft voorgedaan, dat voor de betrokkene gelukkig goed is afge- loopen. Mej. W., die sinds eenige weken al bezig is de zwemkunst te beoefenen, gevoelde zich op zeker moment niet meer in staat zich drij vende te houden, waarom zij gillende om hulp der aanwezigen aanriep. De heer G., het geval ziende, dook in het water en mocht het geluk smaken de drenkelinge te bemachtigen, G. werd door mej. W. echter zoodanig vastgegrepen, dat beiden zouden zijn verdronken, wanneer niet de assistentbadmeester, die juist arriveerde, te hulp was gescho ten. Nu was het nog juist mogelijk beide personen op het droge te brengen. We vermeêren deze feiten om er de aandacht op te vestigen, dat het toe zicht en de maatregelen ter voorkoming van dergelijke gevallen, noodig verandering behoeven. We twijfelen er niet aan, of het gemeentebestuur zal deze maatregelen spoedig weten te treffen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5