Geen gebrek aan Gemeente -pils 3 Skoda maakt de doorbraak bij Auto Alblas betalen in drie keer kost geen cent m 50 jaar geleden in Soest Het uitgekiende Skoda 3-Stappen-Pian: SKODA Het Soesterveen behartigt belangen bewoners Weegbreestraat Popmuziek en Islam, niet geslaagde combinatie Wie zal dat betalen? 28 Juli 1933 voor: Stap2 Stap 3^ swïïïFesa°"en"^ -"®SS5s£f®5KSSE,,l GEMEENTE Commissie voor Beroepschriften Verleende bouwvergunningen Bouwzaken V Soest verbruikt dagelijks 5 miljoen liter water Vrijwilligers gevraagd "XSSSS* merk toch hoe sterk Nu vele restanten EXTRA AFGE PRIJSD Brandalarm Pijnenburg- bos Brandalarm Koninginne- laan Soester Courant van woensdag 27 juli 1983 De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op 29 juli 1983 om 16.30 uur in de commissie-kamer van de dependance van het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2 alhier, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: Beroepschrift van Eb. Kareisen b.v. tegen de weigering van een bouw vergunning. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 5 juli 1983. bouwen van een woonhuis op het perceel aan de Bartolottilaan (kad. be kend gemeente, Soest sectie C, nr. 3416). Uitbreiden van een showroom op het perceel aan de Amersfoortsestraat 22 te Soesterberg. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publcatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van het bepaalde in artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: J. A. de Korte, Rademakerstraat 25 te Soesterberg, ten behoeve van het verbouwen van een kerkgebouw tot woning op het perceel Rademaker straat 19; M. J. Scheffelaar, Banningstraat 11b te Soesterberg, ten behoeve van het bouwen van een overkapping op het perceel Banningstraat (kad. gem. Soest, sectieE, no. 3535). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 28 juli 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeente secretarie afd. I, ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Als 't om "gemeente-pils" gaat dan zijn Soestenaren zomer en winter stevige happers. De gehele Soester familie is dagelijks goed voor 5 miljoen liter water. In de zomer van '81 was water in Soest een veelbesproken artikel. Toen waren er veel pro en contra meningen over de kwaliteit van het water. Wat dat betreft is er tegenwoordig geen vuiltje meer in het leidingwater te ontdekken. Foto: Goos van der Wilt Soester Watertoren "Buitenspel." De oorzaak van de verontreining des tijds is zelfs voor insiders een mysterie gebleven. Zeker is dat er een of meer dere keren illegaal trichlorethyleen is geloosd, iets van een chemische samenstelling die men in limonadesi roop niet aantreft. Zeker is ook dat sinds de definitieve sluiting van de Soester Watertoren, toen bijna een eeuw oud, de klachten over de slechte kwaliteit van het water als sneeuw voor de zon verdwenen. De centrale directie van het Waterlei- dingbedrijf Midden-Nederland is overigens van mening dat het buiten dienst stellen van de Soester Waterto ren wel eens iets met de kwaliteitsver betering te maken zou kunnen hebben. Dak en groten van de watertoren waren destijds allesbehalve lekvrij. Overigens, en dat mag ook wel eens worden opgemerkt, is op een enkel incident na de kwaliteit van het Soester drinkwater altijd van uitzonderlijk hoge kwaliteit geweest. Wat de voor raad betreft behoeven wij ons evenmin zorgen te maken. Alleen de zorg voor de controle op de kwaliteit van ons drinkwater is aanzienlijk vergroot. Daarover verhalen zou betekenen oude koeien uit de sloot halen. En dat is in voorkomende gevallen de taak van onze waterleverancier. In de eerste zes maanden van 1983 ver kocht De Binckhorst Auto Motor Im port B.V., importeur van Skoda te Voorschoten, meeer Skoda's dan in het gehele jaar 1982. Alreeds op de door een rekord aantal bezoekers bezochte RAI tentoonstel ling in februari van dit jaar, tekende zich de sterke belangstelling voor dit merk af. Niet alleen werden veie kij kers ook kopers, maar evenzeer was er serieuze belangstelling van vakmen sen. Vele kontakten met garagehouders die geïnteresseerd waren in het dealer schap, konden worden gelegd en kort na de RAI in verdere onderhande lingen gekonkretiseerd. Opvallend hierbij was, dat men name grotere bedrijven, met het dealerschap van een ander merk, goed geoutilleerd en met vakbekwame technichi, die een uitstekende after-sales-service konden waarborgen konden worden ge- kontrakteerd. De Skoda dealerorgani satie komt daarmede op een 90-tal dea lers voor verkoop en service in geheel Nederland. Eén van hen Is de in Soest overbekende Auto Alblas B.V., reeds meer dan twintig jaar enthousiast Sko- da-dealer in Soest en omgeving. De timing van de beide Skoda voor- jaarsakties nadien bleek voor het ko pende publiek zeer gunstig te liggen. De eerste, vrij kort na de RAI tentoon stelling, waardoor velen hun eerste kennismaking op de RAi nog konden omzetten in een beslissing om de nieu we Skoda nog met Pasen voor de deur te hebben. Hét traditionele tijdstip waarop vele Nederlanders zich graag met iets nieuws presenteren. Ook de tweede voorjaarsaktie, begin mei, waarbij de aantrekkelijke Skoda Dart werd geïntroduceerd, was zodanig ge kozen, dat vele kopers met hun nieuwe Skoda op vakantie konden gaan. Van doorslaggevend belang overigens, bleek het glasheldere aanbod van Skoda aan het publiek om gebruik te maken van het zogenaamde Drie-Stap- Ook al is er per 1 augustus a.s. een eind gekomen an het bestaan van de stich ting Bewonerscommissie Weegbree straat, de belangenbehartiging van de bewoners wordt voortgezet. Het be stuur van de bewonersvereniging Het Soesterveen zal zich daarvoor m.l.v. 1 augustus gaan inzetten. "Dat staat trouwens al jaren in onze statuten," verzekert secretaris W. M. van de Hoed. Het Soesterveen is nu nog een vereniging met betalendè leden, maar daar zal naar alle waarschijn lijkheid verandering in komen. "We hebben het er In het bestuur over gehad om er een vereniging met niet-betalen- de leden van te maken," aldus de se cretaris. "We zullen daar de bewoners ook nog over peilen. Het ledental kan dan waarschijnlijk groter worden, zo dat we meer mensen bereiken. Wel licht dat we door het vragen van een bijdrage net zoveel geld binnen kunnen halen." Op dit moment telt de vereniging 107 betalende leden. Voor de vereniging is ook het hoofddoel de belangenbehar tiging van de bewoners als het gaat om contacten met gemeente en woning bouwvereniging. "Daarvoor zijn we in het leven ge roepen," zegt de heer Van de Hoed. "Wij pluizen de klachten uit en spelen ze door. Zo zijn we nu bezig met de beton vloeren van de balkons. Het blijkt dat er bij veel flats water voor de bal kondeur blijft staan. Daar moet wat aan gedaan worden en de woningbouw vereniging Soest zal hier, waarschijn lijk In augustus al, een onderzoek naar doen. Het is het eerste levensjaar verkeren de buurthuis De Houten Schuur aan de Weegbreestraat voldoet volgens de heer Van der Hoed verre van optimaal aan de eigenlijke bedoelingen. "Daar zouden de bewoners elkaar kunnen ont moeten en van alles doen. Maar het blijkt dat er geen interesse is in De Houten Schuur. De buitenlanders maken er nog het meest gebruik van, maar verder zie je er bijna niemand; en dat is jammer." Door middel van een stencil zullen de bewoners op de hoogte gehouden worden van de plannen van Het Soesterveen, zeker met betrekking tot het al dan niet betalen voor lid maatschap. Bovendien zal er een op roep worden geplaatst voor het vervul len van functies binnen het bestuur, want ook bewonersvereniging Het Soesterveen kan nog wat helpende han den en hoofden gebruiken. Raken in de tegenwoordige tijd tal van christelijke kerken tijdens diensten dunner bevolkt, bij de Turkse en Ma rokkaanse geloofsgemeenschappen die de Islam belijden is er sprake van het opmerkelijke tegendeel. De Moskee Fatih, gelegen aan de Parallelweg, gebedsruimte voor dertig Marokkaanse en honderdvijftig Turkse Islamieten, is aan uitbreiding toe. Aan leiding voor betrokkenen bij de ge meente aan te kloppen teneinde te be werkstelligen, dat de gebedsruimte binnen afzienbare tijd kan worden uit gebreid. Hoewel bij de ingebruikneming in 1981 werd vastgesteld dat het onderkomen aan de Parallelweg een tijdelijke voor ziening zou zijn, lijkt de kans, dat aan het verzoek van de Turkse en Marok kaanse geloofsgemeenschappen spoe dig kan worden voldaan, gering. Welis waar is in het kader van het be- pen-Plan, waarbij de koper de moge lijkheid werd geboden, zijn aankoop - zonder renteberekening - in drie gelijke delen, bij aflevering, na zes maanden en na twaalf maanden te vol doen. Vele kopers hebben van deze in teressante aanbieding gebruik ge maakt om hun auto veelal van een an der merk - in te ruilen voor een Skoda. Auto Alblas continuefert dit drie-stap pen-plan nog tot 13 augustus a.s. De Binckhorst Auto Motor Import B.V. heeft aangetoond dat er, naast met name merken uit het Verre Oosten met technologisch geavanceerde kleine auto's, wel degelijk ruimte be staat op de Nederlandse markt voor een merk met wellicht wat minder technisch raffinement, maar met een oerdegelijke kwaliteit als die van Skoda, als daaraan bovendien nog een zeer aantrekkelijke prijskaartje hangt. In 1981, het jaar van overname van de Skoda-import, verkocht De Binckhorst nog geen 400 Skoda's, in 1982 waren dat er ruim 3x zoveel (1400) en in 1983 tot en met juni 1800 stuks. Deze duidelijke lijn zet zich ook door bij Auto Alblas B.V. te Soest. De verwachting wordt uitge sproken dat dit jaar ruim 2x zoveel Skoda's als in 1982 hun weg naar de ge bruiker zullen vinden. Bij een ver wachte stijging van de totale auto markt in Nederland in 1983 van zo'n 5- 10%, kan inderdaad van een doorbraak worden gesproken. «y Skoda helpt u goed op weg in deze dure tijden. Met het uitgekiende Skoda £v/ 3-Stappen-Plan* dat u letterlijk de ruimte geeft. Want u kunt nü al in uw nieuwe vierdeurs Skoda rijden en uw geld tot na de vakantie in uw zak of op de bank houden. Het Skoda 3-Stappen-Plan* werkt zo: Nfcin T U koopt de vierdeurs Skoda van uw keuze; de goedkoopste vierdeurs van Nederland, de Skoda 105 Std (kat. prijs f. 8.995,—de meest luxueuze Skoda 120 GLS (kat. prijs 1.12.325,—) of een van de types daar tussenin. Bij aflevering van uw nieuwe Skoda Sedan betaalt u slechts één derde gedeelte van de aanschafprijs. Meestal zal dat gedekt worden door de waarde van uw inruiler - er kan dan met recht gesproken worden van een "ruil met gesloten beurzen". Sterker nog - als de waarde van uw huidige auto meer blijkt te zi|n dan de eerste beta ling krijgt u deze meerwaarde zelts kontant 'n handen! U kunt van deze unieke aanbieding nog profiteren tot en met 13 augustus. U hoeft zich wat ons be- L treft 6 maanden lang geen cent zorgen te maken over de rest van het geld. Want pas nadat u 'n half jaar met uw nieuwe vierdeurs Skoda heelt gereden. betaalt u weer één derde gedeelte van de aanschafprijs. Het resterende 1/3 deel mag- u van ons zells 12 maanden in uw zak houden. ■t Pas 12 maanden nadat u -de sleuteltjes van uw nieuwe Skoda Sedan in handen kreeg, be taalt u het laatste gedeelte van de aan- schafprijs. Het Skoda 3-Stappen-Plan* geeft u dus flink de ruimte. Énhet kost u geen cent méér! '"Voorbeeld: 10. f95 '0,aa' rioM:, "osten* a 12 taanden lennem^. 'r- na 6 uiteraard ,?envoorbëeiri KOSten' waande, - n aanbod dQQ^ Ga -^=^==c"Oen) Alle prijzen inklusief B.T.W af importeur, stemmingsplan geen bezwaar tegen een eventuele uitbreiding aan te voe ren, wel bestaan er doorslaggevende bezwaren tegen de combinatie gebeds diensten - popmuziek. Een hoogst ongebruikelijke samen spel, ontstaan door ruimtegebrek, het geen als konsekwentie heeft dat Soester popgroepen repetities houden in een van de lokalen die door de Oosterse geloofsgemeenschap wordt benut. Duidelijk is wel dat het gemeentebe stuur overtuigd is van de noodzaak van uitbreiding. Alvorens daarover kan worden gesproken wil men op korte termijn op zoek gaan naar vervangen de huisvesting voor de ambitieuze pop muzikanten. Een speuractie die, on danks alle goede bedoelingen, echter niet te veel tijd zal mogen vragen. De drie in Soest gevestigde Moskee- verenigingen hebben vanuit Den Haag de toezegging gekregen dat het rijk 30 procent van de Moskee-bouw zal finan cieren. Een subsidie die evenwel in '83 dient te worden besteed. Goede wil, en enige soepelheid van alle partijen zal waarschijnlijk uitkomst kunnen bieden. w m Een attente boswachter ontdekte don derdagavond j.1. een beginnend brand je in het Pijnenburgbos. De brand weer, zeer snel ter plaatse, zette twee stralen in en wist de schade tot 500 vier kante meter bos en groen te beperken. Donderdagmiddag was de plaatselijke brandweer op weg naar de Koninginne- laan. Achter drogisterij De Pil had een stuk speelweide vlam gevat. Koel hel der water, en de inzet van de brand weermensen, zorgden dat alles weer gauw bij 't oude werd, zij 't dat 500 vierkante meter gras verloren ging. Een kunstwerk dat eens luisterde naar de naam "Grote Verbinding" stond voor kort bij de bibliotheek op de hoek Molenstraat - Albert Cuyplaan. De schepping van de Naardense kunste naar Berend Bodekamp werd bij een verkeersongeluk ernstig beschadigd. Volgens de heer J. van Tol, chef van de afdeling Welzijn van de gemeente, staat het allerminst vast dat "Grote Verbinding" na restauratie weer op de sokkel kan worden geplaatst. Bezui nigingen zouden dit eventuele voorne men wel eens parten kunnen spelen. De vraag is thans: wie zal dat betalen? Misschien een simpele redenering, al hoewel daar meestal de meest voor de hand liggend oplossing in te vinden is: zou er eens met de verzekeringsmaat schappij van de niet voorrang ver lenende automobilist over kunnen wor den gesproken? Het Soester Natuurbad Wij zien ons genoodzaakt nog eenmaal over bovengenoemd onderwerp iets te zeggen en wel een ernstig protest te laten hooren tegen wat nu zoo in eens uit de lucht komt vallen, n.1. dat er bij het restaurant een gele genheid geschapen is tot DANSEN. Het leek ons eerst zoo onmogelijk, dat wij meenden het beslist te moeten tegenspreken, maar helaas, het is een feit. Wij zijn nieuwsgierig wie ons dat bezorgd heeft. Waar geheel Soest nog bezig is te ijveren voor de zedelijke belangen van de inwoners, elk op zijn manier, (maar laat ons aannemen dat ieder dat toch nog wil) wordt daar een gelegenheid geopend dat o.i. een veel ernstiger gevaar dreigt te worden dan de veel besproken kwestie gemengde zonneba den." Wij kunnen ons voorstellen dat een man als de heer Gasille, die niet preutsch wil zijn, dit toch al te bar zal vinden. Gemengde zonnebaden geschieden nog in 't volle licht, voor 't dansen (in welk costuum?) kiest men de nachtelijke uren. Wij stellen er prijs op te weten, wie ons Natuurbad zoo bederven gaat en laat leder, die daartoe kan medewerken, zijn invloed aanwenden om dit kwaad te weren. Adres aan Ged. Staten D.d. 20 juli 1933 is aan Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht door de afdeeling Soest der Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging het volgende adres gericht: Ondergeteekende, als secretaresse vertegenwoordigende het béstuur der Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging, afd. Soest, heeft u de eer bij dezen uw bijzondere aandacht te mogen verzoeken voor een besluit, genomen in de gemeenteraadsvergadering te Soest op 12 juli '33. Het betreft hier punt 2 der agenda, art. C.bepaling koopprijs grond Utr. Waterl. Mij., hetwelk o.m. omvat den verkoop van 17.89.60 H.A. aai genoemde maatschappij voor een bedrag van 27.000,-. Wij meenen tegen deze verkoop velerlei bezwaren te moeten inbrengei en wel: a. Het terrein is een aan natuurschoon zeer rijk gedeelte en is reeds jarenlang een ideaal en zeer in trek zijnd kampeerterrein voor personen uit ons geheele land. Vooral nu bovendien nog een Natuurbad en een Zweefvliegclub in d< onmiddellijke nabijheid zijn gesticht, valt een afsluiting van een derge lijk mooi terrein des te meer te betreuren b. De verkoop van dergelijk groote complexen aan natuurschoon rijker grond valt In het algemeen te betreuren. Waar Immers niet is toege staan aan de gemeente om de bij verkoop ter beschikking komende gel den opnieuw voor grondaankoop te besteden, doch deze gelden belegc moeten worden In fondsen (gemeenteleeningen enz.), is het logisch ge volg van een dergelijke tactiek, dat een gemeente op den duur al wat zi; aan moois heeft aan te bieden, kwijt raakt en hier tegenover niets meer in de plaats kan stellen. Dat een dergelijke tactiek, vooral voor Soest, funeste gevolgen zou kun-* nen hebben, zult u met ons eens zijn. De, in dit geval aan den verkoop verbonden voorwaarde, dat wandelkaarten zullen worden verstrekt, doet o.i. niets aan onze bezwaren af. Waar wij zeer goed kunnen begrijpen, dat het niet verleenen van mede werking door een gemeente, in een geval als dit, zeer moeilijk is, zouden wij u beleefd willen verzoeken de mogelijkheid onder het oog te willen zien om aan de Utrechtse Waterleiding Maatschappij het recht van waterwinning op bedoeld terrein te willen verleenen tegen een jaar- li jksche vergoeding van 5 pCt. van 27.000 (is 1350) voor een door u te bepalen aantaTJaren. Beide partijen zijn "dan gébaairsê gemeente blijft dan echter alleenheerscheres over het terrein. Verder zou o.i., indien ook dit tot de onmogelijkheden zou behooren. al veel bereikt kunnen worden, indien overeengekomen zou kunnen wor den, dat het terrein niet omrasterd of van eenigerlel andere afscheiding, ln welken vorm ook, zou mogen worden voorzien en dit dan ook ln ue vorm van servituut in de koopacte zou worden vastgelegd. Vertrouwende, dat u onze bezwaren ln ernstige overweging zult willen nemen, verblijft ik namens de Nat. Hlst. Vereeniging, afd. Soest. (KATHE TOLMAN-MUS8CHE).

Soester Courant | 1983 | | pagina 5