"1 Gildef eesten 1983Motto: Ons Soest ook uw Soest9 van donderdag 18 augustus tot maandag 29 augustus Brand bij 'Paardenkamp' richt grote schade aan cidama 102° t Chatoux ^airfashion 'De Oelte' experimenteel ziekenhuis met 150 bedden? Bommelding De Eekhoorn huizenkrant Woensdag 10 augustus 1983 61e jaargang no. 50 Oorzaak vermoedelijk brandstichting Tijdens Soester Gildefeesten: Originele spreukenbordjes te koop voor Oudheidkamer Stamroos gestolen JP /o°/ Bestuur Maarschalksbos- Zonnegloren wijzigt plannen: LAATSTE OPRUIMINGSWEEK Kip- carbonade Honsbergen Achterham Honsbergen Parel pinda's Honsbergen Varkenssaté Huzarenschotel Kilo (-95 van 8.95 voor %3 Zalmschotel Honsbergen Honsbergen Koffieroom Honsbergen Kledinginzameling TAXI TAK 12636 J.G. van Rouwendaal B.V. Bun administratie: Van Weedestraat 47 A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 SOESTER'COURANT Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar f24.— Gecontroleerde oplage 8.350 Verschijnt iedere woensdag Onder het motto: "Ons Soest ook uw Soest" organiseert het Groot Gaesbee- ker- of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest" ook dit jaar weer de jaar lijkse Gildefeesten. Met dit motto wil "het Gild", zoals het in Soest vaak wordt genoemd, aangeven dat ieder zich in Soest moet thuisvoelen. Zoals "Ouderman" W. Schimmel op merkt in het voorwoord van het on langs verschenen programma van de Gildefeesten: "Dat vraagt wederzijdse kennis en aanpassing. Maar waar kan men elkaar beter leren kennen dan bij een feest?" De feesten zijn in de ogen van het Gil de dan ook zeker niet exclusief be doeld voor de ruim 750 eigen leden, maar voor de gehele gemeenschap van Soest en zelfs voor de bewoners van de regio. "In de Gildefeesten manifesteert zich een hechte Soester gemeenschap", al dus de heer Schimmel. "Dat laatste is niet de verdienste van het gilde al leen. Juist de medewerking van zovele verenigingen en personen laat zien, dat het bij velen ernst is om Soest te doen zijn: een fijne plaats om te wonen en te werken". De Gildefeesten vinden plaats op het feestterrein De Blaak aan de Ferdi- nand Huycklaan. Daar zal een grote feesttent staan met een ruime bar en gelegenheid voor een hartige hap. Er kan gratis worden geparkeerd, zo no dig op een terrein in de buurt. (Tijdens de duur van de gildefeesten geldt voor het gedeelte van de Ferdinand Huyck laan tussen Kerkdwarsstraat en Peter v.d. Breemerweg eenrichtingsverkeer vanaf de Birkstraat. Voor beide zijden van de weg geldt een parkeerverbod. Aan de Gildefeesten werken verder mee: - de Eemlander Blaaskapel - De Geitenfokvereniging Soest e.o. - Hackney Ponyclub Midden-Nederland - Muziek vereniging P. V. O. - Nederlandse Ezelstamboek - Ned. Shetland Ponystamboek, afd. Utrecht - Postduivenvereniging Soest - Rijvereniging Bunschoten - Soester Boerendansgroep - S.O. Soest recreatiesport Warmbloedpaardenfokvereniging Eemland - Zangkoor Sint Caecilia Programma-overzicht Donderdag 18 augustus 19.30 uur: Eucharistieviering met gil de-eer in de kerk van de H.H. Petrus en Paulus aan het Kerkplein. Daarna dansen en zingen rond de Gilds- boom aan de Lange Brinkweg. Vrijdag 19 augustus 19.30 uur: Vendelen voor het konings paar van het gilde op busstation Soest- Zuid. 20.00 uur: Gilde-avond in de feesttent. Uitsluitend voor gildeleden en genodig den. Zaterdag 20 augustus 10.00 uur: Aanvang Dag van het Ezeltje en ander kleinvee. 11.00 uur: Huldiging van een bekend plaatsgenoot in de feesttent. Aankomst van de Schützenverein Gros se Westhofe uit Soest, Duitsland. 12.00 uur: Blaaskapellenconcours in de feesttent. 20.00 uur: Hollands-Duitse avond in de feesttent. Toegang minimum leeftijd 21 jaar. Zondag 21 augustus 12.00 uur: Blaaskapellenconcours in de feesttent. 13.00 uur: Ontvangst van de Duitse gasten door het gemeentebestuur in het dorpshuis De Borg. 14.30 uur: Schietwedstrijden met de Duitse gasten op het feestterrein. 20.00 uur: Hollands-Duitse avond in de feesttent. Maandag 22 augustus 14.00 uur: Middag voor bejaarden en lichamelijk gehandicapten in de feest tent. 19.00 uur: Zeskamp op het feestterrein voor de jeugd van 15 jaar en ouder. 20.00 uur: Klaverjasconcours in de feesttent. Dinsdag 23 augustus 19.30 uur: Feestelijk gildemaal in de feesttent. Uitsluitend voor gildeleden en ge nodigden. Woensdag 24 augustus 14.30 uur: Middag voor de kinderen van de kleuter- en basisscholen in de feesttent. 19.00 uur: Behendigheidswedstrijden met landbouwtractoren. Donderdag 25 augustus 19.30 uur: Ouderwetse Boerenbruiloft met bruiloftsmaal in de feesttent. Vrijdag 26 augustus 20.00 uur: Top 40 Drive-in show voor de jeugd t/m. 21 jaar. 20 Augustus: Dag van het Ezeltje en ander kleinvee Inschrijving voor de rubrieken Ezeltjes en Geiten is nog voor iedereen mogelijk. Ook is het mogelijk met dwerggeiten, konijnen, etc. op het feestterrein te komen en eventueel te verhandelen. Het is echter nood zakelijk zich tevoren aan te melden bij de secretaresse van de Ezel en Kleinveedag: mevrouw A. Hagen van Steen, Lange Brinkweg 115, tel. 21185. Nieuw voor Soest: Boerenbruiloft Tijdens de Gildefeesten wordt voor het eerst in Soest een gezellige ouderwetse Boerenbruiloft gehouden, in samenwerking met de Soester Boerendansgroep. Ook de Eemlander Blaaskapel zal acte de presence geven. De deelname 25,- per persoon) is alleen mogelijk bij voorin- schrijving. Dat kan tot en met woensdag 24 augustus in de feesttent en bij Slagerij Van Asch, Van Weedestraat 66, bij W. Schimmel, Steen- hoffstraat 73, en bij P. van den Dijssel, Soesterbergsestraat 45. (De Boerenbruilost gaat alleen door bij voldoende deelname. In de nacht van zaterdag op zondag is het Nationale Rusthuis voor Paarden "De Paardenkamp" aan de Birkstraat voor de tweede keer in een tijdsbestek van twee jaar getroffen door brand. Omdat andere oorzaken zijn uit te slui ten vermoedt de politie dat het ook in dit geval gaat om brandstichting. De schade wordt voorlopig geschat op vele tienduizenden guldens. Bij de brand ging 70 ton hooi en 8 ton stro verloren. De opslagloods werd ernstig beschadigd. Bovendien werden een kunstmeststrooier en een transport band ernstig beschadigd. Ook twee platte wagens liepen schade op. Van de opslagloods werd slechts het werkplaatsgedeelte voor de vlammen gevrijwaard. Een voorraad van ca. 5000 boeken over De Paardenkamp, geschreven door voorzitter C. J. 't Hart, heeft ernstig te lijden gehad van het bluswater en moet als onverkoop baar worden beschouwd. Omstreeks middernacht ontdekte een bewoonster van de Bartolottilaan de brand; zij waarschuwde onverwijld politie en brandweer. Met behulp van buren werden de paarden in de stal len die het dichtst bij de vuurzee la gen opengemaakt, waarna de dieren in een weiland verderop werden ge dreven. Ook een duivenhok aan de zij kant van de loods werd op tijd ver wijderd. De brandweer bluste het vuur met zes stralen. Vanwege de sterke rook ontwikkeling maakten de brandweer lieden gebruik van persluchtmaskers. Nog urenlang was de brandweer ech ter in de weer met het nablussen, om dat er in het uit de loods weggehaalde hooi telkens opnieuw vuur oplaaide. In mei 1981 werd De Paardenkamp ook al getroffen door een uitslaande brand. De oorzaak van de brand van destijds bleek brandstichting te zijn. De voormalige hooischuur ging daarbij geheel verloren. Op dezelfde plaats werd later een nieuwe opslagloods ge bouwd. Het is deze loods die nu weer een prooi van de vlammen is gewor den. Ook van deze brand staat het vrijwel zeker vast dat hij is aangestoken. Hooibroei en kortsluiting komen vol gens mededelingen van de politie niet in aanmerking als oorzaak. Tijdens de komende Gildefeesten (vanaf 18 augustus) zullen in Soest opnieuw de beroemde spreukenbordjes, waarmee destijds het Spreukenhuisje aan het Kerkpad was opgesierd, wor den verkocht. De bordjes werden gemaakt door de firma Bouwens, maar met het verdwijnen van het Spreukenhuisje ging ook de fabricage en de verkoop van de bordjes verloren. Bij een fabrikant in Weesp werd ech ter onlangs nog een grote voorraad originele bordjes, veelal overigens met Franse, Duitse en Engelse tekst, ont dekt. Deze zijn door de familie Bou wens ter beschikking gesteld van de Oudheidkamer Soest. In de weekeinden worden ze in de Oudheidkamer ver kocht. Met het oog daarop komt er ook een tentoonstelling, die gewijd is aan het Spreukenhuisje. Op het terrein van de Oudheidkamer bevindt zich trouwens ook het imitatie- Spreukenhuisje, dat werd gebouwd voor de historische optocht ter ge legenheid van het 950-jarig bestaan van Soest, in 1979. Een bewoner van de Braamweg meld de de politie vorige week dat uit de tuin voor zijn woning door onbekenden een stamroos was weggenomen. De schade bedraagt 20,-. Binnen korte tijd stond de loods in lichter laaie. I Voor haar en hem VAN HOGENDORPLAAN 20 - HILVERSUM o43100 BURG. GROTHESTRAAT 36-SOEST 017756 Zaterdag 27 augustus 10.00 uur: Prestatieloop over 3000 en 6000 meter. Aanvang voor-programma Concours Hippique. 12.00 uur: Concours Hippique tuig- en springpaarden. 13.30 uur: Oriëntatierit voor fietsers langs historische punten in Soest. 19.00 uur: Prijsuitreiking oriëntatierit in de feesttent. Zondag 28 augustus 9.00 uur: Eucharistieviering met gil de-eer en vendelgebed in de feesttent. Daarna broodmaaltijd voor gildeleden en genodigden. 12.00 uur: Zondagmorgenconcert door de Eemlander Blaaskapel in de feest tent. 13.30 uur Koningschieten en andere schietwedstrijden en Kinderspelen. 17.00 uur: Prijsuitreiking schietwed strijden. 20.00 uur: Koningsbal met huldiging van de Schutterskoning 1983 in de feest tent. Maandag 29 augustus 20.00 uur: Sluiting van de feestelijkhe den met het optreden van de groep "Normaal". Het bestuur van de Stichting Maarschalksbos-Zonnegloren heeft in zijn vergadering van maandagavond j.1. besloten het bestaande plan voor de bouw van het nieuwe fusieziekenhuis "De Oelte" (met een capaci teit van 200 bedden) te wijzigen. Daarvoor in de plaats wordt gestreefd naar een nieuwbouw-ziekenhuis ter vervanging van Maarschalksbos in Baarn en Zonnegloren in Soest met een capaciteit van ca. 150 bedden en ca. 10 dagbehandelingsplaatsen, waaraan een andere "basisfiloso fie" ten grondslag ligt dan aan de traditionele Nederlandse zieken huizen. Dit deelde het bestuur gisteren mee tijdens een korte persconferentie in de bestuurskamer van Zonnegloren, bij monde van de heer Ir. J. G. W. Habermehl, voorzitter, mr. J. M. Kruitwagen, secretaris, en genees heer-directeur dr. C. H. Willemse. Het bestuur hoopt met het gewijzigde plan te anticiperen op de adviezen van de Provinciale Raad, die naar verwachting omstreeks het einde van deze maand zullen worden openbaar gemaakt, en aan te sluiten bij de opvattingen van Staatssecretaris Van der Reijden. In maart van dit jaar heeft een informeel gesprek plaatsgehad tussen burgemeester P. Scholten en de staatssecretaris, in overleg met de andere betrok ken instanties, waarin naar voren kwam dat het oude plan voor 200 bed den financieel moeilijk haalbaar zou zijn en dat de nadruk in een nieuw plan veel meer zou moeten komen te liggen op poliklinische behande ling dan op klinische. Het ziekenhuis zou zich dan ook moeten richten op een meer "consultatieve" functie, waardoor het zwaartepunt komt te liggen op de eerstelijns gezondheidszorg (huisartsen, kruiswerk, etc. Het nieuwe plan vergt aan investeringen ca. anderhalf miljoen gulden minder en de exploitatiekosten zullen wellicht met een bedrag van drie miljoen gulden kunnen worden verminderd. In een aantal opzichten vertoont het nieuwe plan verwantschap met het experimentele ziekenhuis in Almere. Met de artsen en specialisten van Baarn en Soest zit men op één lijn, zoals blijkt uit een intentieverklaring van die zijde, die een eerste on derbouwing vormt van het alternatieve "experimentele" plan. Een samenwerkingsovereenkomst zal in de komende maanden moeten wor den uitgewerkt. In het plan is voorzien dat Maarschalksbos in Baarn wordt omgevormd tot een verpleeghuis voor "psycho-geriatrische" patiënten. De plannen werden bij het sluiten van deze editie bekend gemaakt. In de krant van volgende week zullen wij nader op de details ingaan. Allerlaatste restanten nu voor zeer lage prijzen. Alle JACKS, alle KATOENEN BROEKEN en SHORTS HALVE PRIJS OVERHEMDEN, korte mouw 30% korting of 2 halen, 1 betalen. KOSTUUMS en COLBERTS zeer laag geprijsd enz., enz. herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest Donderdag van 14.00 voor slechts Donderdag 150 gram van 3.38 voor Donderdag Vers gebrand 350 198 Dit weekend Diepvries 3 stokjes Dit weekend Johma Kilo, van 10.95 voor Dit weekend Melkunie 0.2 liter van 1.55 voor door GEKARD PAUL Toen ik per dienstfiest op mijn basis terugkeerde ontmoette ik talrijke col lega's onder wie velen die er geen ge woonte van maken de burelen van hun werkgever op dat tijdstip te verlaten met het oogmerk zich naar huis en haard te spoeden. Eén deel omdat het nog te vroeg, de rest omdat het veel te laat was. Dat kan gebeuren als je toevallig tegen sluitingstijd van een dienstreis terug komt en de prikklok nog niet is ingevoerd, maar dit keer was de uittocht wel wat massaal. De stemming had iets uitgelatens en vro lijks in zich. Alsof men zich ergens over liep te verkneuteren. Er werd uitbundig gegroet en in vuistjes ge lachen. Een van hen riep waarschuwend "Er is een bommelding". Ze sprak het uit als bommelding dus ik begreep haar wel. Mij ontbrak nog het rots vaste vertrouwen in haar losjes uit de pols verstrekte mededeling. Daaren tegen was het zaad van de twijfel ge zaaid in de door verwondering braak liggende akker. Ze verzorgde het tere plantje met: "Het is echt waar, hoor" en daar ging ik. Het kantoor binnen. Ik zag of hoorde niets. Geen telefoons, geen schrijfmachines maar ook niet het zenuwslopende tikken van een tijd bom. In gedachten zag ik de hoogste baas al in paniek de gracht oprennen en dekking zoeken, onderwijl zijn se- cretesse opdracht gevend zijn aktentas met broodtrommeltje even op te halen. Ook hoge functionarissen eten gewoon brood van de bakker uit zo'n handig plastic trommeltje waar het zo lekker vers in blijft. De stukken waar ze zich de hele dag druk over maken mogen dan wel de lucht in, maar zo'n trom meltje... Ik gaf toe aan de neiging om eerst eens mijn bureau wat op te ruimen, het door velen verfoeide en geprezen antwoord apparaat in werking te stellen en mijn tas in te pakken. Broodtrommeltje er in, appeltje voor onderweg er uit. Toch zou je raar staan te kijken als er in dit gebouw onverhoeds zo'n eng ding zou ontploffen, bedacht ik. Het lijkt wel of niemand het serieus neemt, maar het zou toch kunnen. Op mijn weg naar buiten zag ik een paar politie mannen en wat verderop ontmoette ik twee collega's die fluitend hun taak deden voor de bedrijfsbeveiliging. Het zal wel loos alarm geweest zijn. Eisen waren er niet gesteld. Iemand had ge beld en zoiets gezegd als: "Er ligt een bom". Bom, daar lag de hoorn weer op de haak. Namens mijn collega's moet ik vragen of er volgende keer wat vroeger op de dag gebeld zou kunnen worden. De Stichting K.I.C.I., Kleding Inzame ling Charitatieve Instellingen komt bin nenkort weer kleding inzamelen in de gemeente Soest. Dit gebeurt op 15, 16 en 17 augustus a.s. Uit de opbrengst worden de Stichting "Hulp aan Landgenoten in Indonesië" en "Nederland-Lesotho" gesteund. In Indonesië worden 1370 gezinnen (ongeveer 4000 mensen) met een maandelijkse gift geholpen. Het zijn families, die tussen wal en schip zijn geraakt en geen Nederlands paspoort bezitten. De Stichting "Nederland-Lesotho" helpt o.m. een school en steunt een tweetal ziekenhuizen met apparatuur. Er zullen in de gemeente huis-aan- huis plastic zakken worden verspreid, die enkele dagen later, hopelijk goed gevuld met kleding, textiel en schoe nen worden opgehaald. Wanneer men geen kleding heeft aan te bieden, kan men toch helpen, door een bijdrage te storten op giro 3367600 t.n.v. de Stichting K.I.C.I. in Den Haag, Nassau Zuilensteinstraat9, tel. 070-245468. DAG NACHT Wilt u meer over verzekeringen weten? Dan moet U de naam van Rouwendaal niet vergeten! Bij ons hypotheek vanaf 8,2%. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -164 67 Als u wilt weten wat er te koop is dan kunt u hem niet missen. Huizen in de Eekhoornkrant vindt u namelijk in geen andere gids. Plezierige informatie over veel koophuizen in Soest, Amersfoort, Baarn en omgeving met foto en volledig adres. Vraag toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Soest, 02155-16251 Amersfoort, 033-630506 Uii Juwelier *5^7* GEEF GOUD ALS JE VAN ELKAAR HOUDT EPARATIES Soest 02155-23271 TAXATIES Burg. Grothestr. 13

Soester Courant | 1983 | | pagina 1