w 50 jaar geleden in Soest Kom gauw Meningen van Lezers Kledingactie van Spullenhulp voor Filippijnen slaat heel goed aan Vierde 'Knotsboemweek" van Stichting Jeugdzorg op de Eng ï)anö Netoer Filmhuis: De stilte rond Christine M. 4 vraagt uw aandacht; voor: SOESTDIJK BRUIDSREPORTAGE FOTO HERMAN VAN DAM GEMEENTE Informatieavond ontwerp-bestemmingsplan Soesterveen Hinderwet ontwerp beschikking Hinderwet Verleende bouwvergunningen Bouwzaken Station Soest-Zuid Soester Courant, al zestig jaar 'thuis' in Soest Opnieuw flinke zending zomerkleren naar Manilla Kwaliteit haal je bij VdDONK&ROMEYN vdDONK&ROMEYN Oudheidkamer Soest Maandag 15 t/m vrijdag 19 augustus: Donderdag 11 augustus De nieuwe collectie van Emanuelle is al binnen! vrijetijdskleding Soester Courant onder ieder Soester dak! 11 Augustus 1933 5 Soester Courant van woensdag 10 augustus 1983 5 In het gebouw De Open Hof wordt op donderdag 8 september, 's avonds om half acht, een informatieavond gehouden over het ontwerp-bestem mingsplan Soesterveen. Het gaat over het gebied dat globaal begrensd wordt door Koningsweg, Biltseweg, Wieksloterweg en Insingerstraat. Vanaf 15 augustus ligt het ontwerp-bestemmingsplan ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Het bestemmingsplan is bedoeld om de huidige groei van funkties en van bebouwing te sturen en te begeleiden, en bovenal een juridisch-ruimte- lijk kader te ontwerpen voor de verdere ontwikkeling van het gebied. Op de gemeentesecretarie (afdeling I), de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan en in de hulpsecretarie Soesterberg ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsvergunning van: Caravanbedrijf HOKA B.V., Gen. Winkelmanstraat 93 te Soesterberg, voor een caravanbedrijf met verkoop en opslag van propaan- en butaan- gasflessen op het perceel Gen. Winkelmanstraat 93 te Soesterberg. De strekking van bovengenoemd ontwerp van de beschikking luidt: "posi tieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 25 augustus 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afd. I), de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan en in de hulpsecretarie Soesterberg ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings- cq. revisie- cq. uitbreidingsvergunning van: HYPSOS B.V., Batenburgwerg 3 te Soesterberg, voor een inrichting voor tentoonstelling- en standbouw op het perceel Batenburgweg 3 te Soester berg. Men kan gemotiveerde bezwarèn tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 10 augustus 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aanvrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 31 augustus a.s. om 9.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. (niet-gebonden besluiten) Verlening d.d. 19 juli 1983 bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen aan de Van Goyen- laan (kad. bekend gem. Soest sectie K, nrs. 2018 ged. en 2019) bouwen van bejaardenappartementen c.a. op een perceel gelegen aan de Di Lassostraat (kad. bekend gem. Soest, sectie G, nrs. 7464, 7930 en 8062 (alle ged.). Verlening d.d. 26 juli 1983 uitbreiden van een woonhuis op het perceel Ir. Menkolaan 59. Verlening d.d. 2 augustus 1983 plaatsen van een erfafscheiding op het perceel Generaal Winkelman- siraai ea plaatsen van een erfafscheiding op het perceel Koninginnelaan 115; vernieuwen van een woonhuis op het perceel Nieuweweg 90. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publikatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. (openbare bekendmaking) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: B. Doppenberg, Eigendomweg 138 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Eigendomweg 138 te Soest; Droka b.v., Keizersgracht 209 te Amsterdam, ten behoeve van het bouwen van 6 woningen op een perceel gelegen aan de Prins Bernhardlaan hoek Pieter de Hooghlaan (kad. bekend gem. Soest sectie K, nr. 1908). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 11 augustus 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende de zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. 1, ter inzage. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. "Zo gezien" heeft Gerard Paul geen gebrek aan onderwerpen, welke hij de aandacht waard vindt; en dat is prettig. Zijn column lees ik altijd met plezier. Naar aanleiding van zijn stukje oyer station Soest-Zuid het volgende: Is er door de plaatselijke overheid al eens contact opgenomen met de N.S. om bij de rijwielstalling een bewaker aan te stellen? Om elkaar te kunnen af lossen zijn dan weer tenminste twee arbeidsplaatsen geschapen en wordt Hermandad minder lastig gevallen met rijwiel-ontvreemdingen. In een tijd van hoge werkloosheid zit hier wel degelijk een boterham in, vooral als de bewaker tevens kleine repara ties e.d. uitvoert. F. S. I. KNAAPEN BART KOOY CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat 6 - Soestdijk Tel. 02155-12525 Zaal voor bruiloften en partijen v.a. 20 personen. Alle consumpties (met uitz. van buitenl. gedist.) 1.65 KOUDE BUFFETTEN v.a. 25.- DAGMENU'S 14.50 Foto: Herman van Dam EUy Joosten levert de dozen met zomerkleren af bij het postkantoor. Acht grote dozen, barstensvol gestouwd met stapels zomerkleding (vooral voor kinderen) en met een gewicht van ongeveer 10 kilo per stuk, deponeerde EUy Joosten), de immer onvermoeibare kracht achter SpuUenhulp, het bekende Soes ter "kringloopcentrum" aan de Veldweg) bij het postkantoor aan de Steenhoff- straat. Het was al de vierde keer dat Elly zo'n vrachtje naar Manilla Uet ver sturen, al varieert de hoeveelheid nogal eens. Per schip gaat de zending naar Manilla, de hoofdstad van de FUippijnen, zowat aan de andere kant van de aard bol. Ook deze zending is wederom het resul taat van de hulpactie die enige maan den geleden op gang kwam, geboren uit het kontakt tussen EUy Joosten en Ton en EUen Berghuis, het Soester echtpaar dat, met hun vijf kinderen, aan het begin van dit jaar naar Manil- la vertrok, om daar onder primitieve en moeiUjke omstandigheden op een heel directe manier gestalte te geven aan wat zij zien als hun belangrijkste opdracht: hulp brengen, op de meest concrete manier, aan de allerarmsten, in dit geval de bevolking van de slop penwijk Tondo. Voordat zij vertrokken - Ton deed dat al in december, EUen en de kinderen volgden in januari - verzekerden zij zich van de steun van een grote groep Soesters, met wie zij steeds in nauw kontakt zijn bUjven staan. Kort voor haar vertrek had EUen nog kontakt met EUy Joosten van SpuUenhulp. Bij die gelegenheid werd de hulp van Spul lenhulp toegezegd bij het verzamelen van kleding, waaraan de bewoners van Tondo een enorme behoefte hebben. Eerder werden al grote hoeveelheden kleding en schoeisel verscheept en vond er ook een zending per vliegtuig plaats. ,,'t Is grandioos, als je ziet wat er in tussen al is binnengekomen", aldus EUy. "Er gaat enorm veel in die dozen, t Is aUemaal zomergoed, dus dat is lek ker dun. Dan kan er veel in". v.d. Donk Romeyn levert al tientaUen jaren aan professione le bouwers. Profiteer van die vakkennis bij uw keuze voor kozijnen, ramen en deuren. Havenweg 5, 3812 PR Amersfoort Telefoon 033-16946 Een uurtje óm, door Soest, lopend of met de fiets. Je komt dan langs vele oude en nieuwe plekjes. Plekjes, waaraan je kunt zien, dat deze in de loop van de jaren anders gewor den zijn. En er zijn vele veranderingen, niet aUeen de grote, zoals het Soesterveen, de Eng, Colenso, maar ook de kleine, Nieuwerhoek, Torenstraat, Kerkpad. Er zijn nog kleinere veranderingen zoals de plaats van het oude VVV-kan toor t.o. het politiebureau, dat toen nog geen politiebureau was, de Peper bus op de Eng, de verdwenen boven grondse leidingen van de PUEM, de oude straatverlichting. Ook het straatbeeld is veel veranderd. De paard- en-wagen kom je praktisch niet meer tegen en de hondekar is ge heel verdwenen. Maar herinneringen bUjven, alleen het beeld vervaagt en voor de jongeren is dit oude beeld niet aanwezig. In de Oudheidkamer kunt U deze beel den weer terughalen bij het kijken naar de vele foto's van Soest zoals het vroeger was. Foto's, verzameld door het Prenten kabinet. Gaat u eens een uurtje óm in Soest en als u dit op zaterdag of zondag doet, breng dan geUjk een be zoek aan de Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18. Openingstijden op zater dag en zondag van 13.00 -17.00 uur. PRAAMGRACHT5 - SOESTDIJK - TEL 02155-17552 De verzending zelf is nog een tamelijk ingewikkeld karwei, waarmee een hoop paperassen en formulieren, in drievoud, gemoeid zijn. De vracht kosten, een dikke driehonderd gulden, worden overigens bestreden uit de (meer)-opbrengst van de verkoop van luxe goederen bij Spullenhulp. De in voer in Manilla kost gelukkig nauwe lijks geld. <>"Aan administratiekosten hoeft Ton in de Filippijnen maar on geveer twee gulden te betalen", ver telt Elly. Per separate post krijgt Ton van Elly kopieën van de officiële papieren, waardoor het voor hem niet veel pro blemen oplevert om de spullen in ont vangst te nemen. Daaraan wordt ook bijgedragen door het feit dat alle dozen voorzien zijn van duidelijk herkenbare groene Spullenhulp-stickers en een Engels opschrift: "This box contains second hand clothes for the poor people of the Philippines. A gift from the people of Soest, Holland". (Deze doos bevat tweedehands kleding voor de arme bevolking van de Filippijnen. Een geschenk van de bevolking van Soest, Holland). Tussen Elly Joosten en de familie Berghuis is intussen een heel intensief briefkontakt ontstaan. Ook verschillen de andere Soesters staan in regel matige correspondentie met Ton en Ellen. Het gezin heeft z'n draai intussen al aardig gevonden, al is het uiteraard niet allemaal van een leien dakje gegaan. Afgezien van de directe hulp wordt er ook veel energie gestoken in het opzetten van een paar kleinschalige projecten, die althans een aantal men sen enige werkgelegenheid kunnen verschaffen. Zo is er een atelier, waar de vrouwen en de meisjes zelf hun kle ding kunnen leren naaien of repareren. De naaimachines zijn afkomstig uit Soest, waar Ellen al voor haar vertrek aan het inzamelen was geweest. Er is trouwens ook nu nog behoefte aan naai machines. Ook is er een plek waar schoenen worden gerepareerd. De kledingactie van Spullenhulp gaat na de zomervakantie overigens onver minderd door. Uit de mededelingen van Ton en Ellen Berghuis is wel dui delijk geworden dat er nog heel veel nodig is. Wie daaraan zijn of haar steentje wil bijdragen kan zich, in sep tember, opnieuw wenden tot Spullen hulp, Veldweg 6. Bewoners van Tondo verdringen zich om een eerdere kledingzending uit Soest. Vele honderden Soester kinderen wor den volgende week weer in de grote tent op de Eng verwacht, waar de Stichting Jeugdzorg Soest voor de vierde achtereenvolgende keer de grote Knotsboemweek organiseert. De hele week zullen er voor de jeugd in Soest allerlei aktiviteiten, deels in en deels rondom de tent zijn. Het programma ziet er als volgt uit Maandag 15 augustus 's middags 14.00-16.00 uur: KINDERBINGO voor kinderen t.e.m. 12 jaar. Deelname 1,- per kind. De leiding verzoekt alle kinderen die meedoen een hoed of een pet mee te brengen. 's avonds 19.00-21.00 uur: VOETBALWEDSTRIJDEN voor kin deren vanaf 13 jaar. Toegang gratis. Dinsdag 16 augustus 's morgens 10.00-12.00 uur: MISS EN MISTER SOEST-VERKIE ZING voor kinderen t.e.m. 12 jaar. Toegang ƒ0.50. Door middel van allerlei leuke op drachten wordt Miss Soest en Mister Soest gekozen. 's middags 14.00-16.00 uur: SAFARI-SPEL voor kinderen t.e.m. 12 jaar. Toegang ƒ0,50. 's avonds 20.00-23.00 uur: DISGO-AVOND voor de jeugd vanaf 14 jaar, met medewerking van disco theek Tornado uit Soest. Toegang ƒ4,-. Woensdag 17 augustus 's middags 14.00-16.00 uur: KINDERPROGRAMMA met clowns, sneltekenen en goochelen door de Jolly Jokers, voor kinderen t.e.m. 12 jaar. Toegang 3,-. 's avonds 19.00-21.00 uur: DEMONSTRATIE-AVOND van di verse Soester verenigingen, om naar te kijken of aan mee te doen. Medewer king wordt waarschijnlijk verleend door o.a. de EHBO, de politie, de brand weer, de damvereniging, de volksdans club, etc. Toegang gratis. Donderdag 18 augustus 's morgens 10.00-12.00 uur: Opbouwen KlNDERKERMIS voor kinderen t.e.m. 12 jaar. 's middags 14.00-16.00 uur: Dan gaat de KlNDERKERMIS draaien voor kinderen t.e.m. 12 jaar. Toegang ƒ1,- voor de hele dag. 's avonds, vanaf 19.00 uur: RECORDS BREKEN voor kinderen en volwassenen. Het is de bedoeling dat hier allerlei Soester records worden gevestigd en gebroken, van bijvoorbeeld bierviltjes happen tot mens-erger-je-niet, van ste nen stapelen tot shaggies draaien. Alle uitslagen worden vastgelegd in een "Soester Recordsboek". Graag wél van tevoren opgeven of en welke attributen men eventueel nodig heeft of denkt te hebben. N.B. Tijdens de gehele Knotsboem week dus van maandag tot en met vrij dag, bestaat de gelegenheid de officiële Nederlands records uit het bekende "Guinness Book of Records" te breken. In verband met het feit dat daarvoor officiële waarneming van de zijde van het "Guinness Book" aanwezig moet zijn, dient men zich hiervoor tevoren op te geven. Het maakt niet uit op welk gebied men de officiële records wil breken, maar men dient zich wel voor maandag 15 augustus op te geven bij de volgende kontaktadressen: Jannie Berg, tel. 10417; - Inge Brand, tel. 11289; Clubhuis De Vangrail, tel. 17615. De toegang is gratis. Vrijdag 19 augustus 's morgens vanaf 10.00 uur: SLOTDAG VAN DE KNOTSBOEM WEEK, met om 10.00 uur een grootse TALENTENJACHT^. Tussen de middag wordt er gezamenlijk gegeten en 's middags volgt HET FIETS VERSIE REN, waarna - waarschijnlijk om ca. 14.00 uur - een grote VERSIERDE FIETSEN OPTOCHT volgt. Einde van de dag ca. 16.00 uur. Toe gang 2,50 (incl. lunch). Weekkaarten Wie elke dag opnieuw de aktiviteiten van de Knotsboemweek wil meemaken kan ook een Weekkaart a ƒ6,- krijgen. (Alle aktiviteiten afzonderlijk kosten in totaal ƒ8,50). Deze weekkaarten zijn op maandag 15 augustus te koop bij de tent op de Eng. Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Regie: Marleen Gorris Met: Cox Habbema, Edda Barends, Nelly Frijda, Henriëtte Tol, Eddy Brug man, Dolf de Vries, Hans Croiset, Onno Molenkamp e.a. Ned. 1982 In het zomerprogramma van Film huis Artishock wordt op donderdag 11 augustus de Nederlandse film De stilte rond Christine M van Marleen Gorris gedraaid. Haar debuut als re gisseuse werd door zowel pers als pu bliek goed ontvangen, hetgeen werd bevestigd door de bekroning als beste Nederlandse film, met de "Gouden Kalf" van 1982. Een vrouw loopt langs een rijtje kle ren in een boetiek. Ze stopt een jurkje in haar tas. De eigenaar (Dolf de Vries) van de boetiek ziet dat en stapt op haar af met een: "Nee mevrouwtje, dat doen we natuurlijk niet". De be trapte vrouw kijkt hem aan en stopt kordaat de jurk terug in haar jas. De man weet niet hoe hij het heeft; er ontstaat een getrek aan die jurk. Twee andere vrouwen in de zaak zien wat er gebeurt en nemen de verzets houding van de dievegge over. Er ont staat een gevecht. Gedrieën schoppen en slaan ze de man morsdood en rijten hem met kleerhangers en een gebro ken glasplaat aan reepjes. Vier an dere vrouwen slaan "het gebeuren" gaande, maar grijpen niet in. De drie vrouwen, de koffiejuffrouw Annie (Nelly Frijda), de huisvrouw Christine (Edda Barends) en de secre taresse Andrea (Henriëtta Tol), wor den door de politie ingerekend en naar de Bijlmerbajes gebracht. Een vrouwelijke psychiater (Cox Hab bema) moet een rapport over hen ma ken. Uit interviews met de drie vrou wen en mensen die de verdachten van v.V\feedestraattlc tel.12424 Soest nabij kennen, wordt voor de psychia ter langzaam duidelijk hoe haar kliën- ten in hun dagelijks leven gekoeie- neerd zijn door de hun eeuwig dienst baarheid eisende mannen. En als zij steeds meer punten van overeenkomst begint te zien met haar eigen situatie, komt ze er in de rechtzaal uiteindelijk toe om de drie vrouwen volledig toe rekeningsvatbaar te verklaren. Dit tot grote verbazing en ontsteltenis van de officier van justitie, de rechter en de advokaat allen mannen En als de officier van justitie zijn onbe grip verwoordt, barsten alle vrouwen (ook de psychiater en de vier getuigen) in een schaterlachen uit. De rechts zaak gaat vervolgens zonder de vrou wen verder... Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/CJP 4,-. Uitbreiding van het aantal wethouders B. en W. ontvingen een schrijven van de raadsleden A. Endendijk, H. Th. v.d. Berg en M. Hornsveld, inhoudende het verzoek op de agenda voor de eerstvolgende raadsvergadering ook te plaatsen de verkie zing van een derden wethouder. De minderheid van het college van B. en W. is van meening, dat deze aanvulling wenschelijk noch noodzake lijk is. De meerderheid van B. en W. heeft overwogen of, nu het in het belang van de gemeente schijnt wijziging in het college te brengen, deze wijziging anders dan door uitbreiding zou kunnen worden ver kregen. Zij is echter van meening, dat dit niet kan. Speciaal vestigen B. en W. de aandacht van den raad op den Dienst van Openbare Wer ken, welke van dusdanigen omvang is geworden en nog in omvang zal toenemen, dat de verantwoordelijke leiding van B. en W. slechts kan ge dragen worden wanneer het college aangevuld wordt met een lid, dat volkomen in staat is over den gang van zaken bij dien dienst te oor- deelen. B. en W. meenen echter, dat het aanvullen van het aantal wethouders zonder meer, in de toekomst zal blijken niet voldoende te zijn en daar om zijn zij zoo vrij tegelijkertijd aan hun voorstel de voorwaarde te verbinden, dat de raad zich uitspreekt omtrent de noodzakelijkheid tot herziening van het personeel bij de onderscheiden takken van dienst. De meerderheid van het college stelt daarom voor te besluiten tot uit breiding van het aantal wethouders voor deze gemeente. Diefstal in het natuurbad Een tot heden onbekend gebleven persoon heeft Zaterdag in de garde robe van het Natuurbad kans gezien zijn oude plunje in te wisselen voor een exemplaar van beter gehalte. Aangenomen wordt, dat hem dit is gelukt, doordat hij kans heeft gezien bekend te worden met het nummer van den houder van de door hem gewenschte kleeding en vervalsching van zijn eigen nummer. Ook werd bij sluiting aangetroffen een actetasch met bescheiden, waar van later bleek, dat deze was ontvreemd in het Natuurbad te De Bilt en welke toebehoorde aan een persoon te Amsterdam. Door het achter blijven van kleeding en tasch rees het vermoeden, dat waarschijnlijk een persoon zou zijn verdronken, waarom men dadelijk een onderzoek instelde, gelukkig zonder resultaat. Men neemt aan, dat de tasch is achtergelaten door dezelfde persoon, die de betere kleeding wist te bemachtigen. Aangehouden Vrijdag is door de politie aangehouden R. R., een zwerver, die in den laatste tijd voortdurend verblijf hield in den hooiberg van Peter v.d. Br. alhier. R. R. wordt er van verdacht, dat hij onzedelijke handelingen met minderjarige meisjes heeft gepleegd. Hij is ter beschikking van den Officier van Justitie gesteld en zal nu vooreerst wel van hettooneel verdwenen zijn. Ingezonden stukken (buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Huls- en grondeigenaren en belastingbetalers in de Gemeente Soest Wederom hebben Burgemeester en Wethouders aan den Raad dezer Gemeente een voorstel gedaan een bedrag, groot 2300,- (zegge twee duizend driehonderd gulden), te voteeren voor diensten van den Heer v. Nes, als adviseur in een nieuw ontwerp uitbreidingsplan. In verband hiermede hebben wij gemeend aan den Raad dezer Gemeen te het volgende schrijven te moeten zenden: dat zij hebben kennis gekregen van een voordracht tot het doen be noemen van den heer K. C. v. Nes te Apeldoorn, als adviseur voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan tegen een vergoeding van 2300,- dat voornoemde heer v. Nes indertijd een opdracht heeft gekregen voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan dat gereed zou zijn ter goedkeuring aan Ged. St. voor een bedrag van 5000,- dat deze 5000,- al verre zijn overschreden en dat zijn plan met hamer slag is verworpen, zoodat ten onrechte de 5000,- zijn uitbetaald dat is te vreezen, dat een plan, wederom onder invloed te brengen van voornoemden heer v. Nes, de goedkeuring niet zal kunnen weg dragen, daar het absurd is den adviseur te benoemen, wiens ontwerp als onbruikbaar is gequalificeerd dat de tien duizenden guldens, die aan vier ontwerpen zijn weggesme ten met eenige duizenden ten onnutte zal worden verhoogd dat waar het vroegere „communistisch millioenenplan" van des- kundige(?) zeer terecht de geheele gemeente in beroering en weder om in opspraak heeft gebracht, meenen zij met klem te mogen be togen verder van ontwerpen van deze zijde verschroond te mogen blijven; dat door een systeem te volgen, zooals is aangenomen, de belangen onzer gemeente zeer ernstig in 't gedrang zullen komen dat zij meenen deze ernstige aangelegenheid onder Uw aandacht te moeten brengen, waarvan zij de hoop koesteren, dat dit voorstel van B. en W. in het belang van onze gemeente en de geheele burgerij door Uwen Raad zal worden verworpen' Mocht onverhoopt de Raad dezer gemeente den euvelen moed bezitten dit voorstel aan te nemen, dan verwachten wij, dat het overgroote ge deelte van het belastingbetalend publiek in deze gemeente aan een fel le actie, welke dan door ons zal worden gevoerd, zal deelnemen. Let s.v.p. op de beslissing, welke de Raad dezer gemeente op Donder dag a.s. in deze aangelegenheid neemt en wanneer het voorstel mocht worden aangenomen, gelieve dan kennis te nemen van onze mededee- lingen in de plaatselijke bladen. Het bestuur van den Soester Bouwkring

Soester Courant | 1983 | | pagina 5