4 SEC-zondag startte met oefencampagne tegen tweedeklasser Quick uit Amersfoort Ebben toernooi LTC Soest Ï.S.S.'-Brouwer start >efenprogramma op L6 augustus 198 169 I Winst voor Knickerbockers m S.O.Soest I oefende tweemaal KORFBAL ZAALVOETBAL e smaakvolle, k verkrijgbaar !ct HONKBAL TAFELTENNIS Tafeltennisvereniging Shot gaat weer beginnen ATLETIEK Zondag a.s. 'De Vuurscheloop' Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant ZONDAGVOETBAL BASKETBAL Basketbalvereniging Papillon bereidt zich voor op het nieuwe seizoen Na aanrijding doorge reden Insluiping VISSEN A. Dekker winnaar Veenkamp-beker ATLETIEK Zondag a.s. aan de Bosstraat SEC V eteranentoernooi S.O.Soest Jeugdvoetbal nieuwe seizoen Eemvogels TENNIS 3 Soester Courant van woensdag 17 augustus 1983 13 ^^voetbalvereniging E.S.S.-Brou- fcver het komende seizoen in de eerste b'asse rayon Heuvelrug uitkomend _6aat het derde seizoen van haar be ls taan met enkele nieuwe aanwinsten ■van start. ■Voor het eerst zal de vereniging met leen tweede team gaan starten. Coach ■Masmeyer zal het komende voetbal- ■jaar het eerste team blijven begelei dden, zoals hij dit de afgelopen twee ■jaren ook heeft gedaan, en met erg veel succes: tweemaal promotie. Of ■dat dit jaar ook lukt? verder heeft het bestuur van E.S.S.- ■Brouwer de heer Bongers, bekend van SEC-zaterdag, bereid gevonden |het tweede team van E.S.S.-Brouwer te gaan coachen. Masmeyer en Bongers hebben ruim- Ischoots de gelegenheid om de twee teams samen te stellen, want het oefen- programma liegt er niet om: team A I heeft vorige week gespeeld tegen een I combinatie van Beijen uit Bussum, en team B heeft tegen Klooster Boys uit Zeist gespeeld. Verder zijn er nog drie toernooien: I het Luchtmacht-toernooi, waaraan op I twee avonden door E.S.S.-Brouwer I deelgenomen zal worden, het Biltho- I ventoemooi waaraan het voor 't eerst I deelneemt, en het Grenspaal toernooi, dat E.S.S.-Brouwer vorig jaar heeft I weten te winnen, dus daar zal de beker I verdedigd moeten worden. Tot slot I wordt er nog een vriendschappelijke I wedstrijd gespeeld door twee teams, I tegen twee teams van de Komeet/ I Candlelight uit De Bilt. I De bestaande selectie is uitgebreid met I drie spelers van de Kluis, te weten, I Gé Schimmel, Arie Postema en Rob I Jansen. De volgende spelers hebben zich ook beschikbaar gesteld om de kleuren van E.S.S.-Brouwer te verde digen: Tim Torsing, tevens een aan winst voor SEC-zondag, Eric Bongers, Mannes Schoppink, Mark Drijver en Klaas Lantema. Gestopt zijn Herman van Zanten, die het komende seizoen als vaste lijnrechter voor E.S.S.-Brou wer 1 zal gaan fungeren, en'good old' Jan van Veenendaal (hopelijk tijdelijk, want wat routine in een ploeg kan van groot belang zijn). Ook zal de voorzit ter van de vereniging, Ruud Roder- mond zijn zaalvoetbalschoenen van de zolder halen en het weer gaan probe ren. Dat de club blaakt van energie blijkt wel als men 's avonds door de Soester- duinen wandelt. Men ziet dan veel van de spelers daar de conditiewat bij schaven. Sommigen zijn nog met va kantie, maar wanneer begin septem ber de competitie van start gaat zijn praktisch alle spelers beschikbaar. Al met al is E.S.S.-Brouwer een jonge en zeer aktieve vereniging. Dat hoopt zij ook te blijven. Tot nu toe lukt dat aardig, door steeds weer de openge vallen plaatsen met de juiste mensen te bezetten. Dat valt niet altij mee in het plaats. Dat valt niet altijd mee in het verenigingsleven, vooral omdat E.S.S. een vereniging is waar prestatie voor op staat. Maar niet minder belangrijk is de gezelligheid van het beleven en bedrijven van de "zaalvoetballerij". Het bestuur van E.S.S.-Brouwer wenst kapitein en stuurman, Masmeyer en Bongers, staande voor het (woelige) seizoen 1983/1984, alsmede de gehele bemanning van het E.S.S.-Brouwer- schip, een goede vaart. Het schip kan komen tot in de hoofdklasse, al is het laatste stuk wel erg zwaar. Na de vakantiestop behaalde het eerste team van Knickerbockers een prima resultaat tegen Quick 6 door met 8-5 te winnen. De Soesters kwamen slechts langzaam op gang; in de eerste slagbeurt ging weliswaar de vroegere Knickerbocker maar al enige jaren in Amersfoort spelende George Emmen onmiddellijk op drie slag uit, maar daarna scoorden de gasten drie punten voordat een vangbal van Roderick de Roovere een eind maakte aan de aanvalsdrift van Quick. Frank Duwêl sloeg een honk- slag, stal in zijn bekende stijl honk twee en kwam binnen op een klap van de Roovere. Jeroen Keijzer smaakte het genoegen de bal vol op de knuppel fe krijgen, tweehonkslag,maar tot scoren kwamen de Knickerbockers in de eerste inning verder niet. Het Soester veld werd daarna sterker; twee vangballen - waarvan een hele fraaie van Ilco Gijsing - en goed wer pen verhinderden verder uitlopen van de gasten, die op hun beurt echter ook slechts eenmaal een punt toestonden: 2-3. Amersfoort had daarmee echter het kruit kennelijk verschoten. Een honkslag van Snijders bracht de op 4 wijd op de honken gekomen Brand nog over de thuisplaat, maar in de volgen de drie slagbeurten kon Quick niet sco ren, terwijl de Knickerbockers uitlie pen naar 6-4 en 8-4. Quick probeerde nog iets terug te doen in de laatste inning, maar verder dan 8-5 kwamen de Amersfoorters niet. Beste slagman van Soest was Jeroen Keijzer (1.000), bij Quick was dat R. Snijders (666). (666). Keijer gooide ook een prima wedstrijd: 8x3-slag, 3x4-wijd, kreeg 7 honkslagen tegen en zijn veld maakte 1 fout. De cij fers voor pitcher Kisteman van Quick waren 11-1-9-3. Woensdagavond om 19,00 uur spelen de junioren en zaterdagochtend om 10.00 uur de adspiranten. De rayoncompeti tie loopt deze maand af; daarna volgen nog bekerwedstrijden, voor de Knickerbockers voor het eerst op 27 augustus. Catcher Eric Plomp. Terwijl een groot aantal Shotleden zich deze week al voorbereidt op het nieuwe seizoen via het jaarlijkse trainings kamp in Hilversum, zal de Shotzaal vanaf zaterdag 20 augustus weer dage lijks geopend zijn. Cok het komende seizoen speelt Shot nog in de gymzaal aan de Valeriaanstraat, hoewel het be stuur van Shot op zoek is naar een accomodatie die beter aan de wensen van Shot voldoet. Ook in het nieuwe tafeltennisseizoen kunnen de Shotleden weer dagelijks ko men trainen, in totaal zo'n 36 uur per week. De seniorentrainingen blijven dit seizoen gehandhaafd op de woens dagavond, de jeugdtrainingen worden dit jaar geconcenteerd op de maandag, de donderdag en de vrijdag. Het com- petitiegebeuren zal zich voor de jeugd en de landelijke seniorenteams blijven afspelen op de zaterdagen, de afde lingsteams bij de senioren spelen hun thuiswedstrijden op de maandag en de dinsdag. Wie eens kennis wil maken met een leuke sport, die geschikt is voor iedereen, en met een leuke ver eniging, die openstaat voor een ieder, is van harte welkom om zonder ver dere verplichtingen eens een paar we ken mee te doen bij Shot. Wie 18 jaar of ouder is kan terecht op maandagavond vanaf 20.00 uur en voor het volgen van trainingen op woens dagavond tussen 20.30 en 22.00 uur. Wie jonger ls dan 18 en belangstelling heeft voor de tafeltennissport is van harte welkom op donderdag van 17.00 tot 18.30 uur (jeugd tot en met 12 jaar) of vna 18.30 tot 20.00 uur (jeugd vanaf 13 jaar). Voor alle inlichtingen over de ta feltennisvereniging Shot kan men te recht bij Joop Kok, van Gooyenlaan 97 (tel. 12746) of bij Dirk Schuiling Heide weg 37 (tel. 12684). Op zondag 21 augustus 1983 organiseert de afdeling rekreatie van het Bosbad de Vuursche voor de tweede maal de 'De Vuurscheloop. Het hele gezin is welkom. Daarnaast kan men de hele dag zwemmen en is er voor de kinderen voldoende gelegen heid om zich te vermaken. Afstanden en aanvangstijden Om 12.30 uur 5, 10, 15 km (resp. 1, 2 of 3 rondjes) Om 14.00 uur halve Marathon (21 km, 4 rondjes). De halve marathon wordt verlopen als handicaprace. Dit betekent, dat de oudste veteranen het eerst starten, ge volgd door de andere veteranengroe- pen, de dames en tot slot de heren senioren, met een maximaal tijdsver schil van 8 minuten. Inschrijving heeft plaats vanaf 11.30 uur tot een kwartier voor de start van de 5, 10 en 15 km tot een half uur voor de start van de halve marathon. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- per persoon, waarvoor u na afloop een fraaie herinnering ontvangt. Alle halve marathonlopers krijgen te vens een uitslagenlijst en verder zijn er vele prijzen voor de diverse catego rieën. Het parcours is uitgezet in de schit terende bossen tussen Hilversum en Baarn. Start en finish zijn op het ter rein van Bosbad de Vuursche, aan de Hilversumse^ straatweg tussen Baarn en Hilversum. Er is voldoende parkeergelegenheid voor auto's en fietsen en tegen beta ling is ook bewaakte stalling mogelijk. In het zwembad is voldoende kleedge legenheid en na afloop kan men od ver toon van het deelnemersbewijs gratis zwemmen. De kiosk (eten en drinken) is de hele dag geopend. Voor nadere inlichtingen kunt u tussen 11.00 en 18.30 uur bellen naar het Bos bad de Vuursche, tel. 02154-12214. SEC-zondag, ternauwernood aan de gradatie uit de vierde klasse ontsnapt afgelopen seizoen, lijkt voor seizoen 1983/84 hoge ogen te kunnen gaan gooien. De SEC-selectie is aanmerke lijk uitgebreid door o.a. ex-'s-Grave- lander Tim Torsing, de jeugdspeler Ronald de Rooy, de weer terugge keerde Arie Postema (van HVC), de overgang van SEC-zaterdag maar SEC-zondag van Bert Holwerda, de te rugkeer van Robbie Embricqx (ex BVC), en bet feit dat geen enkele se lectiespeler SEC verliet. SEC oefende zondag j.1. tegen tweede klasser Quick uit Amersfoort en de einduitslag werd een 3-3 gelijkspel. SEC was in deze wedstrijd beslist niet de mindere en na een aarzelend begin, waarin Quick eerst SEC dreigde te overspelen, (de Amersfoorters namen toen een 2-0 voorsprong) kwam SEC uitstekend terug. Door een fraaie kopbal van Torsing werd het 2-1 en toen Joop Abbel (rechtsback spelend) na een fraaie actie Bert Holwerda lan ceerde, was het 2-2. De aanwinst Torsing scoorde 3-2 voor SEC en met knap voetbal werd goed partij gegeven. SEC speelde nog zon der de geblesseerde Ruud van Rou wendaal, de nog op vakantie zijnde Postema en John Derksen. Toch kwam Quick terug en toen de ex-Amersfoort- speler André Wetzel zijn linksbuiten op maat lanceerde was doelman Eric Heemskerk kansloos tegen het harde schot. Vol vertrouwen is SEC, dat het volgende programma nog gaat afwer ken: Woensdag 17.-8-'83: SEC-zondag 2 en SEC-zondag 3 tegen resp. SEC-zater dag I en II. Aanvang Bosstraat 19.00 uur. Op 18 augustus neemt SEC deel aan het WZ-toernooi en speelt dan aan de Eemweg om 19.00 uur tegen WZ. Andere deelnemers aan het "Klaas van de Veen"-toernooi zijn Soest en Desto. De finale van dit toernooi wordt ge speeld op zaterdag 20 augustus a.s. Op zondag 21 augustus a.s. speelt SEC I tegen de oude club van oefenmeester Luc Bijker, LVV in Laren. Op woensdag 25 augustus speelt SEC- zondag 2 tegen TOV I en SEC-zondag 3 tegen TOV 2. Op zondag 20 augustus gaan SEC-zon dag I en II op bezoek bij CDN in Drie bergen, om het daar op te nemen te gen resp. CDN I en II. De grote klapper in het oefenpro gramma staat gepland voor dinsdag 30 augustus a.s., als SEC I en SEC II op de Bosstraat om 19.00 uur aantreden tegen resp. Baarn I en Baarn H. Op zondag 4 september is er de strokd Op zondag 4 september is er de strijd om de beker en speelt SEC I als laatste voorbereiding op de competitie thuis om 14.30 uur tegen Brederodes uit Vianen. De Soester basketbalvereniging Papil lon zal het nieuwe seizoen ingaan met zes teams. Een uitbreiding met twee teams, een derde herenteam en een meisjes-juniorenteam. In tótaal zullen hierdoor drie heren.se.- niorenteams, een damesteam, een meisjes-juniorenteam en een jongens- juniorenteam de groene kleuren van Papillon verdedigen. Stellig zal het moeilijk worden om het succes van vo rig jaar te evenaren, waarbij maar liefst drie van de vier teams promoveerden en hiervan zelfs twee het kampioenschap veroverden. Trainingen: De Soester basketbalver- eniging zal haar trainingen hervatten op vrijdag 26 augustus in het Griftland College, waarvan ook vorig jaar ge bruik werd gemaakt. Om zes uur trai nen de jongens- en meisjes-junioren. Om kwart over zeven gaat het dames team de zaal in, samen met het tweede of derde herenteam en van half negen tot tien uur is er ruimte voor het eerste herenteam en het tweede of derde herenteam. De vereniging krijgt de be schikking over twee zalen. Heren 1: Wat het eerste herenteam betreft, zij krijgen nog een extra trai ning op de dinsdagavond aan de Hart- weg. Beide trainingen worden gegeven door de nieuwe trainer-coach van dit team, de Spakenburger Louis Schuyt. Inmiddels hebben de heren er dankzij de uitstekende medewerking van de Soester Sportstichting al enkele weken trainen opzitten, hetgeen zijn oorzaak had in het feit dat zij in het weekeinde van 27 augustus al moeten aantreden voor de beker tegen AMVJ-Rotterdam. Van deze herengroep wordt het ko mend seizoen wel iets verwacht in de eerste klasse van de kern Amersfoort. De groep is ten opzichte van vorig jaar beslist wat sterker geworden. Naast het vertrek van Ruud van Leuveren en het stoppen van Rinus Valk als spelers zijn echter toegevoegd aan de selektie de twee lange spelers Bert Hilhorst en René Lansaat, waardoor beslist in de rebound aan kracht is gewonnen en spelverdeler Max Parinussa. In overleg met de trainer is een uitge breid oefenprogramma opgezet, zodat het team bij aanvang van de kompeti tie in het weekeinde van 24 september goed voorbereid van start zal gaan. Voor aanstaande zondag 21 augustus staat er de eerste oefenwedstrijd op het programa, om half acht 's avonds in spelzaal De Bunt, tegen BC Lisse, dat afgelopen seizoen als tweede is geëin digd in het rayon le klasse (twee klas sen hoger dan Papillon). Een uitste kende tegenstander dus. Nieuwe leden: Er is alleen bij de heren drie-groep nog een kleine ruimte over om zich op te geven als speler. Indien u hierover meer wilt weten gelieve zich te richten tot Rob Weber, Vareriaan- straat 82, tel. 12871. Een inwoner van Soesterberg, die zijn auto had geparkeerd aan de Neerweg, deed bij de politie aangifte nadat hij had geconstateerd dat zijn wagen door en onbekende automobilist was aange reden. Uit de beschadiging kon worden afgeleid dat het om een rode auto ging, maar verder ontbreekt elk spoor. Uit een woning aan de Smitsweg ver dween vorige week een bedrag van 800,-. Het geld bevond zich in een por temonnee, die in een wandmeubel was opgeborgen. Onbekenden hebben zich, vermoedelijk met een valse sleutel, toegang tot de woning verschaft. Spo ren van braak waren niet te vinden. Op 11 augustus speelde Soest In en tegen Kamerlk. Na en wat aarzelend begin werden allengs betere combina ties opgezet, waarvan de uitvoering echter nog te wensen overliet. Na 25 minuten was het P. v.d. Berg die na een fraaie solo scoorde. Dezelfde speler maakte er met een om haal 2-0 van en achtereenvolgens wisten H. v. Asch, A. Schokker en Schipperen de stand op te voeren tot 5- 0. Kamerik probeerde via uitvallen hier iets tegenover te stellen maar trof de Soest-achterhoedesteéds op haarweg. Veelvuldige spelerewisselingen haalden, het ritme uit de wëdètrijd. Töclï was het voor trainer en spelers een nuttige oefenpartij. Op zondag 14 augustus was S.D.O. de sparring-partner aan de Bosstraat, een wedstrijd als afsluiting van het twee daagse trainingskamp. De Bussumse hoofdklasser kwam goed voor de dag en gaf behoorlijk partij. Het was de Soestploeg aan te zien dat de voortdu rende trainingsarbeid niet in de koude kleren was blijven zitten en ze maak ten een vermoeide indruk. Door enige blessures waren er wat wijzigingen. Voor rust ging de strijd gelijk op, zonder veel gevaar voor de doelen. Na de thee was Soest meer in de aanval, maar het miste elk greintje geluk. De enthousiaste Bussumers wisten daarentegen via snelle uitvallen gevaar te stichten en schoten twee maal raak. Soest n ontmoette in ditzelfde kader de reserves van Amersfoortse Boys, en verscheen in de volgende opstelling.. Doel: P. Elbersse; achter: E. v. Asch, S. Rademaker, Cr. Janmaat en R. v.d. Berg; middenB. Nuyland, P. Surstedt, H. Janmaat; voor: N. Sukel, A. Boer en G. Bekker. Na een rommelig begin scoorde .Amersfoortse Boys 0-1. Het Soest-spel werd hierna beter; men wist elkaar te .yinden.en Surstedt bracht kort voor rust de stand op 1-1. Na rust gaf de Soest conditie de door slag, en ondanks goed keeperswerk aan Boys-zijde wist A. Boer 3x te sco ren en maakte Sukel er 5-1 van. Voor de komende week is het Soest- programma als volgt: Zaterdag 20 augustus2e ronde WZ- toernooi: Soest - VVZ of SEC aanvang 14.00 of 16.00 uur. Soest n speelt in het toernooi bij Eem- nes. 21 AugustusSoest 1 in het toernooi van Sport. itus: Soest 1 en II in en tegen J en n, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 13 augustus j.1. organiseerde hengelsportvereniging De Snoekbaars de jaarlijkse hengel wedstrijd om de Veenkamp-beker. Ook dit jaar werd ge vist op de Funtus te Loosdrecht en men telde alleen maatse vis. Algemeen win naar werd A. Dekker met 6.46 m. Hij kreeg naast de eerste keuze uit de prij zen ook de wisselbeker uitgereikt. De uitslag van de eerste tien deelnemers ziet er als volgt uit: 1. A. Dekker 6.46 m.. 2. D. v.d. Broek 5.83 m., 3. W. v.d. Kraats sr. 5.48 m. 4. J. C. Hibbel 5.39 m.. 5. J. Ver woerd 5.21 m., 6. J. Lievenstro 5.13 m., 7. mevr. M. J. E. Bloemendaal 5.05 m., 8. Th. Bosman 4.75, 9. W. Hopman 4.67 m., 10. B. v. Keulen 4.66 m. De opening van het voetbalseizoen voor de amateurs staat weer voor de deur en de veteranen zullen zondag 21 augustus op het SEC terrein de spits af bijten. Het jaarlijkse SEC-veteranen- toernooi telt weer acht deelnemende teams, verdeeld over twee poules. In poule I strijden Kranenburg uit Den Haag, S.O.Soest, Bussum en Limvio om een finaleplaats, terwijl in poule II Hooglanderveen, Hees, PEC Zwolle en SEC zullen trachten poule-winnaar te worden. De strijd gaat van start om 11.00 uur, met de wedstrijden S.O.Soest-Limvio en Kranenburg-Bussum. Om kwart voor vier starten de finale wedstrijden en om ruim vijf uur is de prijsuitreiking. SEC zal weer een beroep doen op haar oude garde en uitgenodigd zullen worden doelman Gert van de Vaart, Eddy Brouwer, Jan Brouwer, Wout de Bruin, Carta, Cees Dorrestein, Hans de Groot, Gerri Hinrichs, Theo Lam, Her man Lüschen, Joop van Maanen, Wil lem Pothoven, Ruud Rodermond, Wim Smeeing, Jan Veldhuizen, Gerard Wil- denbrug, Gert Jan Timmer. Het belooft in ieder geval weer een sportief voetbalfestijn te worden. Het einde van de vakanties nadert en dat houdt het begin in van de voetbal- aktiviteiten bij S.O.Soest. De A- en B-juniorenselectie zijn vorige week starten alle overige jeugdleden. Ook worden er diverse oefenwedstrijden worden er diverse oefenwedstrijden gespeeld. Jeugdleden, die eens een training willen meemaken zijn op woensdagmiddagen welkom op het S.O.Soestveld aan de Bosstraat. Van 13.30 - 14.30 uur trainen de F-pupillen (6-8 jaar) en van 14.30 -15.30 uur de E- püpillen (8-10 jaar). Soest A-l Voor de A-l komen er spannende we ken aan. Via de voorronde-wedstrijden moeten zij zich zien te plaatsen voor de Interregionale jeugdcompetitie. Het voorronde programma is als volgt: Zaterdag 27 augustus V.V.Z.A. A-l - S.O.Soest A-l aanvang 14.30 uur Woensdag 31 augustus: S.O.Soest A-l - H.V.C. A-l aanvang 19.00 uur Zaterdag 3 september: Quick A-l - S.O.Soest A-l aanvang 14.30 uur. Van de ploegen plaatsen zich er twee voor de Interregionale Jeugdcompeti tie. Afgelopen woensdag 10 augustus zijn de eerste trainingen weer van start ge gaan bij de korfbalvereniging "De Eemvogels." Vol enthousiasme zien zowel senioren, jeugd als de leiding het nieuwe seizoen tegemoet, er staat een fors progTamma voor de deur. Met de komst van trainer/coach Leen Molenberg kunnen de "Eemvogels" zich gelukkig prijzen. Een ge sprek met de heer Molenberg en het eerste twaalftal leerde reeds dat bei den zich zeer positief opstellen, presta tiegericht, waarbij het spelplezier ge handhaafd moet blijven, tenslotte korf balt eenieder voor zijn plezier. Een goede samenwerking is dus van het grootste belang. Dit seizoen zal het eerste twaalftal hard moeten werken. De toekomst zal leren of 2 maal trainen in de week no dig is. Een duidelijke trainingsopbouw staat de heer Molenberg voor ogen waarbij vooral gedacht wordt aan con ditie, techniek, en tactiek. Een goed be gin is het halve werk De trainingen worden gehouden op het veld aan de Staringlaan. Eemvogels 1, woensdag 20.00 - 21.00 uur, o.l.v. Leen Molenberg; Eemvogels 2, donderdag 19.30 - 30.20 uur, o.l.v. Wim van Rheenen; Eemvogels 3, don derdag 20.30 - 21.30 uur o.l.v. Wim van Rheenen. Jeugd AI, donder 18.30 - 19.30 uur, o.l.v. Karei Boom; Dl, donderdag 18.30 - 19.30 uur, o.l.v. Ria Wijnen; PI, woens dag 18.45 - 19.30 uur, o.l.v. Rles v.d. Hoed; QI, woensdag 16.15 - 17.00 uur, o.l.v. Agnes Kraaikamp. Oefenwedstrijden en toernooien Donderdag 18 augustus Eemvogels 1 - Huizen 1 19.30 uur Zaterdag 20 augustus Eemvogels 2-3 -Thor Harmeien toernooi Dinsdag 23 augustus Eemvogels 3 - Samos 7, 19.15 uur Woensdag 24 augustus Eemvogels 1 - Mia 1, 19.OO uur Vrijdag 26 augustus Eemvogels 2 - Samos 6, 19.15 uur Zaterdag 27 augustus Eemvogels 1 - Toernooi S.K.V. Utrecht Zaterdag 27 augustus AI, Dl, PI, QI, - Toernooi Wouden berg. De competitie gaat op 1 september a.s. weer van start en wij wensen iedereen succes toe. Belangstellenden kunnen zich wenden tot Netty Friebel, telefoon 14979. Schoolkorfbaltoernooi Zo langzamerhand is het een jaarlijkse traditie geworden voor de korfbalver eniging, een schoolkorfbaltoernooi te organiseren. Gezien de grote be langstelling, en in verband met de zeer kleine behuizing van Eemvo gels, zal ook dit jaar slechts een be perkt aantal scholen hieraan deel kun nen nemen. Het is het streven van de "Eemvogels," volgend jar dit toernooi, zó te organiseren, dat alle Soester scholen hieraan mee kunnen doen. Een geselecteerd aantal scholen zal eind augustus, begin september een uitno diging ontvangen. Uiteraard hoopt het bestuur dat er weer met veei enthou siasme meegedaan wordt. Voor limo nade en een verrassing wordt gezorgd. Belangstellenden kunnen zich wenden tot Agnes Kraaikamp, tel. 12743. Jeugd De jeugdafdeling groeit gestaag, doch nog steeds komt Eemvogels jongens tekort in de leeftijd van 8 tot 11 jaar. Uiteraard zijn ook de meisjes van harte welkom. Iedereen die graag wil korfballen kan met Agnes Kraai kamp bellen tel. 12743, en natuur lijk kun je altijd gaan kijken op het veld bij de trainingen of de wedstrij den. Eerder in dit stukje staan de trai ningstijden vermeld en een program ma voor de komende 2 weken. Het veld ligt aan de Staringlaan, vlak bij de par keerplaats. Afgelopen week vond op de tennisba nen aan de Schrikslaan het Open B- en C-toernooi van de LTC Soest plaats. Het bestuur kwam tot het gelukkige besluit dit evenement in het vervolg te vernoemen naar de Onlangs plotse ling overleden Henk Ebben, die als stichter van het toen nog invitatie"- B-toernooi spelers als Louk Sanders en Martin Koek naar Soest haalde, maar die bovendien meer dan tien jaar als wedstrijdleider de motor van de gehele toernooi organisatie was. Ditmaal was de wedstrijdleiding in goede handen bij de dames M. Schnei- der, O. Wiersema en A. Wolf, in de avonduren gesteund door de heer J. van Veenendaal. Er moesten 332 wed strijden verwerkt worden waarvan 95 in het B-toernooi. Het damesenkel-B was voor de als eer ste geplaatste Ylona Pullens. De dis trictskampioene (B) van Gelderland klopte in twee sets de als tweede ge plaatste Jeanet de Maar uit Groningen. In de finale heren-enkel-B stonden Rob Gomersbach (A'dam) en Fred v.d. Horst (Bilthoven) tegenover elkaar. De pas vier jaar tennissende 18-jarige Amsterdammer was hierin na een aar zelend begin duidelijk de sterkste. Het damesdubbel-B telde slechts vier inschrijvingen. Maria Schothuis zorg de hierbij voor het eerste Soester sukses. Samen met haar Groningse partner Jeanet de Maar was zij de overige drie pouledeelnemers duide lijk de baas. In een flitsend gespeelde finale ge mengd dubbel B won het geplaatste dubbel Pullens/Bannink van De Maar/ v.d. Horst. Apotheose van het toernooi was de he ren dubbel die briljant tennis oplever de. Na twee spannende sets (7-6; 7-6!) was de overwinning voor Beelen/v.d. Meer, goede tweede werden Deyen/ Mann. In de finale dames-enkel C stonden twee oudleden van de LTC Soest te genover elkaar. In die finale was Tere- sa von Bönninghausen (tegenwoordig Phono smash) te sterk voor Henny Koster tegenwoordig ALTA De finalisten van het dames enkelspel, Koster/von Bönninghausen, stonden samen in de finale damesdubbel C tegenover de dames Wynla/Piers. Eerstgenoemden wonnen in twee sets. In het heren enkel-C bereikte LTC Soest speler Aarnout Voogel een fraaie fi- nale plaats. In deze finale kon hij het echter net niet bolwerken tegen Robert Harm van Bosheim uit Bussum. De suksesvolle Henny Koster wist met haar echtgenoot Jan ook de gemengd dubbel C te winnen. Tweede werden hier verrassend (in verband met hun sterke tennis) Koningberger/Buyten- dijk. Het heren dubbel C werd opnieuw gewonnen door de Duitse Soesters ("Soest" in West-Duitsland), de ge broeders Lobenstein. Tweede werd hier het dubbel Scherder/Mann. Bij de uitreiking van de prijzen door voorzitter Ton Schneider werden ook de bondsgedelegeerde de heer H. van de Vegt, die vele jaren reeds namens de K.N.L.T.B. de honneurs waar neemt, en de actieve groundsman de heer J. Walvisch, in het zonnetje gezet. Namens alle spelers en speelsters be dankte de winnaar van het heren enkel B, Rob Gomersbach, de wedstrijd leiding voor de perfecte organisatie. Pas na 21.00 uur vertrokken alle be langstellenden van het gezellige ten nispark aan de Schrikslaan. Tot slot de uitslagen van alle halve Finales en Finales Damesenkel B: Y. Pullens - M. v.d. Sluis 6-1, 6-3; Y. de Maar - N. Riet hoven 6-2,6-4. Finale: Y. Pullens - J. de Maar 6-3. 6-3. Herenenkel B: R. Gomersbach - B. v. Wede 6-1, 6-3; F. v.d. Horst - S. Ban ning 6-0, 6-1. Finale: R. Gomersbach - F. v.d. Horst 6-4,6-2. Gemengd-dubbelB: Pullens/Bannink - Joosten/Driebergen 6-2, 6-3; De Maar/ v.d. Horst - Schothuis/Hak 6-3, 6-1. Finale: Pullens/Bannink - De Maar/ v.d. Horst 7-5,6-2. Herendubbel B: Beelen/V.d. Meer - Ebbing/de Grunt 2-6, 7-5, 6-4; Deyen/ Mann - v. Pelt/de Wilde 6-3,6-4. Finale: Beelen/v.d. Meer - Deyen/Mann 7-6,7-6. Damesdubbel B: (poule van 4 deel nemers): De Maar/Schothuis - De Jong/Kredit 6-1, 6-3; De Maar/Schothuis - Rietho ven/Rietveld 6-2, 6-4; De Maar/Schot huis - v.d. Sluis/de Vilder 6-2,6-3. Damesenkel C: T. von Bönninghau sen - E. v.d. Graaf 6-7, 7-6, 6-1; H. Kos ter - W. Burwinkel 6-3, 6-2; T. von Bönninghausen - H. Koster 6-1,6-4. Herenenkel C: R. Mann - T. Scherder 6-2, 7-6; A. Voogel - J. Stuart 6-2, 6-3; J. Stuart - T. Scherder (om derde plaats) 6-3,6-2; R. Mann - A. Voogel 7-6,6-3. Damesdubbel C: Koster/v. Bönning hausen - Hofman/Voogel 6-7, 6-3, 7-5; Piers/Wynia - Bruggeman/Vlaande- ren 3-6, 6-4, 7-5; Koster/v. Bönning hausen -Piers/Wynia 6-3,6-4. Gemengd dubbel C: Koningsberger/ Buylendijk - Hofman/E. Hovestad 6-2, 6-3; Koster/Koster - Meerding/Meer- ding 6-2, 6-1Koster/Koster - Konings berger/Buitendijk 2-6,6-2,6-2. Herendubbel C: Scherder/Mann - Stu art/Wasch 6-4, 6-2; Lobenstein/Loben- stein - Broekhof/Olff 6-3, 7-6; Loben- stein/Lobenstein - Scherder/Mann 6-7, 6-1,6-4. Het complete aantal B- en C-finallsten In het Henk Ebben-toernooi van LTC Soest. FotoHerman van Dam

Soester Courant | 1983 | | pagina 13