Aannemersbedrijf Kees Frank meer dan springlevend r Pub 50 jaar geleden in Soest Vrijwilligers Vakature Bank Soest 'Miss Soest 1983'Sandra Kok 'Mister Soest 1983': Johnny Duijst Vorstelijke occasions aan de Koningsweg Ze zijn er weer 2975 vraagt uw aandacht voor: GEMEENTE Hinderwet Hinderwet ontwerp beschikking Openbare commissievergadering Spreekrecht publiek Bouwzaken Diefstal uit auto nzsmm Kwaliteit Vakmanschap' Waterbombardement Koe aan de wandel Vleesverkoop Knotsboemweek van 'Jeugdzorg' op de Eng: Kwaliteit haal je bij vd DONK&ROMEYN vd DONK&ROMEYN autosmeeing Autocentrum Soest bv CAFÉ-RESTAURANT „SOESTER NATUUR" z/ Bumper Z/ Ld TRUIEN Bumper TRUIEN vrijetijdskleding Rumoerig afscheid 18 Augustus 1933 Soester Courant van woensdag 17 augustus 1983 5 Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei- ,dingsvergunning van: Hermans Groep B.V., Laanstraat 2 te Soest voor een supermarkt op het perceel Van Weedestraat hoek Nassauplantsoen te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 17 augustus 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 31 augustus a.s. om 9.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings cq revisie cq. uitbrei dingsvergunning van Camping Kennels, Birkstraat 148 te Soest voor een dierenpension en hon- dentriminrichting op het perceel Birkstraat 148 te Soest. Dupral B.V., Nijverheidsweg 4 te Soest voor een werkplaats voor het buigen van aluminium/stalen profielen en het op lengte zagen, frezen en stanzen van aluminium/stalen profielen op het perceel Nijverheids- weg 4 te Soest. Ben Nijhuis B.V., Nieuweweg 97 te Soest voor een reparatie-inrichting voor rijwielen, bromfietsen en motoren en voor een magazijn op het perceel Nieuweweg 97 te Soest. Handelsonderneming Foekens B.V., Amersfoortseweg 84 te Doom voor een handel in papier en een papierverwerkend bedrijf op het perceel Amerfoortsestraat 15 te Soesterberg. (Dit verzoek ligt ook ter inzage in de hulpsecretarie Soesterberg). De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: "posi tieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe" Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 1 september 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. donderdag 25 augustus -19.30 uur, gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg; commissie welzijn De agenda vermeldt o.m. verslag eerste half jaar 1983 van De Borg jaarverslag en jaarrekening 1982 van het regionaal werkvoorzienings schap cultuur. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. .Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bj de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en art. 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. W. van Hofslot, Kerkpad Z.Z. 10 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een garage/berging op het perceel Kerkpad Z.Z. 10; 2. J. M. Bijpost, Spinet 12 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een erfafscheiding op het perceel Spinet 12; 3. G. H. v.d. Broek, Julianalaan 9b te Baarn, ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis op een perceel gelegen aan de Lange Brink- weg (kad. bekend gem. Soest, sectie A, nr. 3014) 4. C. E. van de Goede, Jan de Rooystraat 18 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een zwembad op het perceel Claroenstekerpad 43. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 18 augustus 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. 1, ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a. TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 lol 17.00 uur. Nu de vakanties weer grotendeels ach ter de rug zijn en zij die zo gelukkig zijn een baan te hebben weer aan de slag gaan, begint voor hen die onvrij willig zonder werk zijn geraakt of nog niet eerder een plaats op de arbeids markt vonden weer een periode van wachten op betere tijden: personeels advertenties napluizen of uitzien naar een verwijzing van het Arbeidsbureau. Naast het ondernemen van aktiviteiten tot het vinden van betaald werk, waar mee men de dag niet kan vullen, is er ook nog de mogelijkheid om onbe taald vrijwilligerswerk te doen, met bovendien een grote kans op het vin den van een vaste betaalde baan. De V.V.B. wil u graag helpen bij het vinden van een voor u passende baan binnen het vrijwilligerswerk. U kunt geheel vrijblijvend eens binnenlopen en wat in de vakatures snuffelen, of even bellen voor een afspraak: fenM2630. De V.V.B. is aan de Steen- hoffstraat 46 dagelijks aanwezig van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 16.00 uur. Woensdags is de V.V.B. gesloten. Misschien valt uw keus wel op één van onderstaande vakatures: Een evangelisatiecentrum kan een groot aantal medewerkers plaatsen voor het verzendklaar maken van evangelisatiemateriaal. Een zeer gemotiveerde vrijwilliger/ ster wordt gezocht in een internaat voor geestelijk gehandicapten. In de prachtige omgeving van Zonne gloren is voor het onderhoud van het bos behoefte aan een vrijwilliger van af 16 jaar. Voor het verzorgen en onderhouden van tuinen en het werken in de bos bouw zijn meerdere vrijwilligers te plaatsen. Voor de begeleiding van padvinders, welpen, gidsen en kabouters kunnen bij enkele groepen nog medewerkers/ sters geplaatst worden. Een opleiding voor dit werk is niet vereist. Bij de Algemene Radio Omroep Soest zit men dringend om medewerkers/ sters verlegen voor het doen van ad ministratieve werkzaamheden, om- roepwerk en voor het verrichten van werkzaamheden op technisch gebied. Uit een aan de Monnikenbosweg gepar keerde auto werd in het weekeinde een schoudertas met o.m. een paspoort, een rijbewijs, een aantal bankcheques en diverse persoonlijke zaken gestolen. De dief had daartoe een scheer- raampje geforceerd. De benadeelde, een Inwoonster van Eindhoven, deed aangifte bij de politie. Foto: Herman van Dam "We hebben het goed druk, en je hoort ons ook niet klagen. Het bedrijf is meer dan springlevend." Aan het woord is Kees Frank, één van de Soester aannemers die ondanks de slapte van de zomer en de econo mische recessie nog genoeg te doen heeft. Het relatief kleinschalige be drijf, dat gevestigd is aan de Koningin- nelaan 48, (niet te verwarren met het hobbycentrum Frank, Koninginnelaan 22, dat onlangs werd gesloten) houdt zich vooral bezig met het uitvoeren van verbouwings- en onderhoudswerk zaamheden. De aanleg van open haarden, het in richten van badkamers en keukens, etc. zijn het terrein waarop het zich in de loop van de ongeveer 6 jaar dat Kees Frank het bedrijf zelfstandig runt heeft gespecialiseerd. "Wij verzorgen voor de klant een hele verbouwing, in goed overleg. Als de mensen een huis kopen waar een en ander aan gedaan moet worden, ko men ze vaak naar mij toe, en dan gaan we samen rond de tafel zitten om tot ideeën te komen, en op die manier iets moois te creëren". Kees Frank leerde het vak al vroeg van zijn vader, van wie hij het bedrijf destijds overnam. De werkzaamheden spelen zich voor het overgrote deel af in Soest en directe omgeving, maar ook daarbuiten is Kees Frank nogal eens aan het werk. "We voeren ook isolatiewerkzaamhe den uit'vergeet hij ïïiet te meiden. "Ik hou nu eenmaal van een klein be drijf (hij werkt met één man perso neel), dan ben ik tenminste zelf ook nog aan het werk. En dat vind ik leu ker dan de hele dag in een kantoortje te moeten zitten". Het motto van het NVOB (Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouw nijverheid) waarbij ook Kees Frank is aangesloten: "Kwaliteit Vakman schap" gaat zeker ook op voor zijn bedrijf, dat uiteraard een erkend NVOB-bedrijf is. Eén van de terreinen waarop het be drijf zich de laatste tijd ook extra weert is de inbraakbeveiliging. "Wij kunnen een huis helemaal inbraak- veilig maken", aldus Kees Frank, "en daaraan bestaat tegenwoordig helaas ook een toenemende behoefte. We kun nen op dit gebied alles installeren, van goeie sloten tot en met dieven klauwen". Dat het van de bouw van open haarden eigenlijk maar één stap is naar de verkoop van kachels en alles wat daar bij komt kijken wordt bewezen in de winkel aan de Koninginnelaan, waar Kees' vrouw Adri dagelijks de scepter zwaait. Ongeveer anderhalf jaar geleden nam het echtpaar het initiatief daartoe, omdat klanten die belangstelling had den voor de bouw van een open haard dikwijls vroegen: "Kunnen we eens wat zien?". Zo ontstond de showroom, die intussen is uitgegroeid tot een vol waardige, goed ingerichte winkel, waar alles te koop is op het gebied van "verbranding": open haarden, hout- en kolenkachels ("allesbran- ders"), barbecues, maar ook haard stellen in diverse fraaie vormen, haard schermen, vuurgordijnen, kortom al les wat er om een haard of kachel heen moet staan om hem niet alleen compleet maar ook veilig te maken. Bovendien levert Kees Frank ook een grote hoeveelheid pijpen, in alle soor ten en maten, die negen van de tien keer uit voorraad beschikbaar zijn. "Vooral de kachels komen nu weer in de belangstelling te staan", merkt echtgenote Adri op. "Nu het wintersei zoen er weer aankomt komen de men sen al weer kijken, en ze hebben, ge lijk, want nu zijn de prijzen nog voor delig. Zo rond het einde van de maand gaan ze ongetwijfeld weer omhoog' Eén van de voordelen van de kachel is - behalve dat hij uiteraard het aard gas van de centrale verwarming uit spaart - dat het zichtbare vuur in huis voor een stuk sfeer en gezelligheid zorgt. Veel mensen kiezen tegenwoor dig weer voor zo'n stukje nostalgie, die de vlammen van een echt haardvuur toch altijd weer oproepen. Overigens zijn er ook dichte kachels; die leveren voor wat de warmte-opbrengst be treft weer een hoger rendement. Voor de liefhebbers van de barbecue is het in deze tijd trouwens ook aantrek kelijk om nog even bij Kees Frank te kijken. De barbecues worden namelijk geleverd met een flinke korting van 15%. Nog een "specialiteit van het huis" mag niet onvermeld blijven: de zon weringen. Kees Frank levert zonne schermen van de beste kwaliteit die bovendien gratis worden gemeten en opgehangen. "We verkopen ze trou wens liever niet aan de doe-het-zelver, maar leveren ze compleet gemon teerd, omdat we dan alle benodigde zorg kunnen geven' De winkel op de Koninginnelaan is van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur geopend, op zaterdag tot 16.00 uur. Ook op de vrijdagse koop avond kunnen de klanten terecht aan de Koninginnelaan 48. Vanaf een flatgebouw aan de Haver- weerd bombardeerde een aantal jonge lui vorige week voorbijgangers met plastic zakken, dié met water waren gevuld. De politie werd ingeschakeld om er een einde aan te maken. Op de Koningsweg, ter hoogte van Fox- boro, scharrelde vorige week een koe rond. De gewaarschuwde politie slaag de erin het dier weer een weiland in te krijgen. Donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. De Knotsboemweek die de Stichting Jeugdzorg Soest dit jaar voor de vierde maal in successie organiseert, is afgelo pen maandagmiddag begonnen met een grootste Kinderbingo, waaraan naar schatting zo'n 70 kinderen meede den. Het geheel speelde zich af in de grote tent op de Eng. 's Avonds volgde een voetbalwedstrijd, waarvoor zich vier teams van elk elf spelers onder de illuster klinkende namen als FC Knud de, FC Knots Boem, Feyenoord en FC 't Hart hadden aangemeld. Voorlopig hoogtepunt van de Knots boemweek was gistermorgen de verkiezing van Miss en Mister Soest 1983. Enkele tientallen jongens en meisjes (de maximumleeftijd was 12 jaar) hadden zich naar de tent bege ven, waar zij werden ingedeeld in groe pen die een aantal moeilijke opgaven tot een goed einde moesten brengen. Zo moesten zij voor een rijksdaalder zoveel mogelijk dingen zien te kopen, waaronder iets typisch Soesters, de telefoonnummers van tien bekende Soesters opzoeken en 20 echt Soester woorden met hun betekenis opschrij ven. Voor elke goed volbrachte opdracht werden ze beloond met een stukje van een plattegrond. Als de plattegrond volledig was, konden zij de plaats vin den waar twee kronen verborgen wa ren. In de tent zelf vond de eindronde plaats, waaraan door vier meisjes (Selma, Sandra, Tessa en Kim) en vier jongens (Johnny, Gideon, Tim en Den nis) werd deelgenomen. In een "afval race" betwistten zij elkaar de eer van de Miss en Mister Soest-titel 1983. De eerste eindronde bestond uit het ra den van de juiste omschrijving van een aantal voorwerpen, die door een panel bestaande uit Diana, Charles en Inge werden getoond; de tweede uit het leeg- eten van een bord pap, waarbij de le pels van de twee deelnemers aan el kaar gebonden waren, en in de derde ronde ging het erom wie, geblinddoekt en met reuzenhandschoenen aan, het snelst een panty kon aantrekken. Tenslotte bleek Sandra Kok (9), Zwalu- wenweg 22, de titel "Miss Soest 1983" in de wacht te slepen, terwijl de eer van "Mister Soest 1983" te beurt viel aan Johnny Duijst (9), Saenredam- plantsoen 42. Het was de in "bóeren- dracht" gestoken Claudia van Asch die de beide winnaars de kroon op het hoofd mocht zetten. Foto: Herman van Dam "Lang zullen ze loven" klonk het voor Miss Soest (Sandra Kok) en Mister Soest (Johnny Duijst), die op het podium hun prijs resp. een knuffelbeesten een vlieg tuigmodel In ontvangst mochten nemen. Bij v.d. Donk Romeyn eindigt elke open haard en 'ailesbrander' op het dak met de schoorsteen. Een gedegen advies is hierbij een noodzaak. Maak gebruik van de kennis bij v.d. Donk Ro meyn. Havenweg 5, 3812 PR Amersfoort Telefoon 033-16946 MITSUBISHI-DEALER - PEUGEOT OCCASIONS UW DEALER VOOS BODW Koningsweg 14 Soest Tel. 021SS-13227 Sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavonden, bruiloften, recepties, warm en koud buffet etc. Spec. prijzen. Cap. 200 personen Inl: 02155-13156-11121 van Weerden Poelmanweg 4 Soest Gehele jaar open Ruime parkeergelegenheid m m V- 4 f div. kleuren Smid v.VfeedestraatTF tel.12424 Soest De politie greep vorige week op ver zoek van buurtbewoners in toen in de speeltuin bij de Haverweerd op wat al te luidruchtige wijze een afscheids feestje werd gevierd, 's Ochtends om half vijf bevonden zich twee 15-jarige meisjes en twee broers van resp. 21 en 14 jaar, allen uit Soest, in de speel tuin. De meisjes hadden hun vakantie onderbroken om een bezoekje aan de dokter te brengen en zouden de vol gende dag weer vertrekken. Om af scheid te nemen van de jongens belden zij dezen uit bed. Met zijn vieren maak ten ze zo'n lawaai, dat de bewoners van de Haverweerd er wakker van werden. Nog 'n derde rechtsche wethouder? Onder dezen titel geeft ,,De Soester" in zijn No. 62 van 5 augustus een stukje, zoo geheel in strijd met de werkelijkheid, dat wij meenen, daar over iets te moeten zeggen. Willen de rechtsche raadsleden een der de rechtsche wethouder? Absoluut neen, want niet wij, maar de heer Lodeesen heeft bij schrijven van 28 Augustus zich officieel van de recht sche partijen onttrokken, zelfs nadat hij door alle partijen van rechts erkend werd, hoewel hij ten opzichte van de wethoudersverkiezing een afwijkend standpunt innam en blijkens den uitslag van die ver kiezing zich geheel bij links heeft gevoegd en daarna bezegeld bij het uithangen zijner stem over principieele kwesties. Nu links zelf zoo heftig optreedt tegen hun wethouder, is het wel wat al te naief, om hem nu weer terug te wijzen naar het rechtsche kamp en het als een verwijt aan ons te richten, dat wij hem niet aanvaarden. Niet wij promoveerden den heer L. tot links, dat deed hij zelf en een terugkeer kan ook alleen van hem worden aanvaard. Dat beweerd wordt, dat het schrijven van de rechtsche fracties van Augustus '31 niet bekend was, kan officieel misschien gelden voor de redactie van „De Soester", maar ten opzichte van de linksche raads leden is dat gewoon een brutale leugen. Het stuk is in ons bezit. Dat het daarin gedane voorstel een spelletje was van rechts om eigen positie te behouden, en daar de gemeentegelden aan op te offeren, is zoo door en door onwaar, dat men moet zeggen: hoe durft men zoo iets beweren. Dat het ernst was bij rechts om te trachten tot een goede oplossing te komen en de samenwerking tussen links en rechts te bevorderen, zonder een offer van de gemeentekas te vragen, is toch zeker voor ieder eerlijk lezer wel duidelijk, door het met algemene stemmen aange nomen voorstel, dat de aangewezen wethouder Van Duren en Enden dijk, elk 500,- van hun salaris beschikbaar stelden, om daarmede het salaris, voor een door de linksche groepen zelf aan te wijzen, zuiver linksche derde wethouder (dus buiten bezwaar der gemeentekas) te betalen. Dat was hun niet onbekend. De redenen van niet medewerken door hen, was dan ook een geheel andere, en moet in eigen kring gezocht worden. Doch daarover thans niet. Plaatselijk belang! Zoo werd de groep van linksch bij de kiezers aangediend, en hoe hebben zij die taak opgevat? Dit wordt in hun stukje van 5 augustus duidelijk gemaakt. Bij de wethouderskeuze gaven zij hun stem aan den heer v. Duren, een nieuweling, op zich zelf niet gewenscht, al moet met blijdschap worden erkend, dat, dank zij zijn algemeene ontwikkeling, het zijn van zakenman en het zich met hart en ziel geven aan zijn taak, zijn presta ties niet tegenvielen. Maar om daarnaast nog iemand te kiezen, ook geheel een vreemdeling op het pad der gemeente-politiek, alleen met het doel om een hun min der sympathiek persoon, die wel eenige routine had, en uit een college trad, dat een aardige spaarpot als reserve kon boeken. Dat doet toch wel de vraag rijzen of dat het zoeken van het gemeentebelang kan ge noemd worden. Gezien de uitkomst zal niemand die vraag bevestigend durven beantwoorden. Geldvermorsing. Door wie? Als vervolg op no. 62, geeft no. 63 nog eens een onderstreeping van het voorgaande. Door ons is duidelijk aangetoond, dat gebrek aan een dracht en gemeenschapszin niet bij rechts werd gevonden, maar inte gendeel bij links algemeen werd erkend. Juist dat euvel in eigen kring was oorzaak, dat van het royale aanbod door rechts geen gebruik kon worden gemaakt, omdat meerderen de hand er begeerig naar uitstaken. Nu tracht men het om te keeren en rechts daarvoor verantwoordelijk te stellen, nu zij zien, dat zij de heele boel in de war hebben gestuurd. Door niemand van rechts is ook maar eenig blijk gegeven van haat of nijd of afgunst ten opzichte van den heer Lodeesen, integendeel, is hij meermalen gesteund. Als er werkelijk van die minder gunstige kwali ficaties aanwezig zijn, dan zal dat toch zeker gezocht moeten worden bij hen, die hem op de wethouderszetel hebben geplaatst. Wat „De Soester" schrijft als „schandalig", dat door rechts zou be doeld zijn partijbelangen te dienen en daarvoor gemeentegeld te be machtigen, is bovenal duidelijk genoeg als door en door onwaar aan getoond. Over wat verder volgt kunnen wij het zwijgen wel toe doen, als zijnde minder zakelijk, 't Is de gewone tactiek, zooals wij die ge wend zijn, maar dat laten wij langs ons heen gaan. Nog eens geldverspilling. Door wie? Wij mogen hier wel weer hetzelfde opschrift gebruiken als wij Uwe aan dacht vestigen op het voorstel gedaan in de laatste raadsvergadering door Mej. Funke. Als tusschenweg om aan een derde wethouder te ont komen (dus er moest toch wel iets gebeuren) deed zij het voorstel om een speciale ambtenaar te benoemen om de bestaande wethouder van O. W. ter zijde te staan. Dit voorstel, als uitweg door Mej. F. gelanceerd, werd gretig onder steund door den heer Gasllle, een voorstel dat zeker 3000,- zou kosten. Stel daarnaast het voorstel van rechts om uit eigen zak 1000,- beschik baar te stellen als salaris voor een linksche derde wethouder. Wie sprak daar over gemeentegeld-verspilling? Zaterdagavond-relletje Reeds meerdere malen werd des Zaterdagsavonds ons dorp bezocht door eenige ln zwarte uniform gestoken propagandisten der Nationaal Socialistische Beweging. Zoo ook j.1. Zaterdagavond. De propagandisten stonden op Nieuwer- hoek ln het middelpunt der belangstelling. Op de Van Weedestraat werden de achtervolgers brutaler en gingen tot schelden over. Ook werd van een langzaam rijdende auto, waarvan de inzittenden bevriend waren aan de propagandisten, een der portieren open getrokken. Dit was een teeken om de hulp der politie ln te roepen, die de achter volgers spoedig uiteen dreef.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5