KÉMHuier schoemalH» Nu 3 Video spellen Groot Gaesbeekergilde in 'De Gouden Guld' De Margriet Eshuijs Band met Full Score in het voor programma Grote huishoudelijke apparaten prettig geprijsd bij Schoemaker 798.- 349.- Gezocht: een van een film 'Kei' Jazz in Amersfoort LOI- Studiefonds steunt werkloze jongeren Wandelvereniging Olympia organiseert Paleis Soestdijktocht Stadion Moto Cross in Olympisch Stadion 'lk schilder vanuit het binnenste van mijn ziel' Aquarellen van Emmy Urlings in 'De Bereklauw' 'TJit in Amersfoort 83/8V WASAUTOMATEN KOELKASTEN Voor alle zekerheid! Oudheidkamer Soest Kwart van lesgeld wordt terugbetaald WANDELSPORT Voor alle zekerheid! 9 Soester Courant van woensdag 17 augustus 1983 9 Vanaf zaterdag 13 augustus wordt In .liet kunstwinkeltje "De Bereklauw" enhoffstraat 63, Soest, een tentoon- Selling gehouden van aquarellen .van de Limburgse schilderes Emmy "riLJrlings uit Born. eboren in het dorpje Geulen, nabij astricht in het heuvelachtige Lim- irgse land met kabbelende beekjes, eide Emmy Urlings (34) op in een fltuurrijk gebied. Hier deed zij haar ken op, waarop haar hedendaag se vrije schilderwerk is gebaseerd. Ook Oosterse invloeden van haar stu diereizen naar Turkije, Iran, Pakistan, Afghanistan, India en Nepal zijn terug te vinden in haar prachtige, kleurrijke werk. Via de Academies in Maastricht en Antwerpen leerde zij diverse schil lertechnieken en vormgeving. heb mezelf veel geweld moeten ndoen," zegt Emmy. "Maar het is erg eilijk om jezelf te vinden als je geen ateriaalbeheersing hebt. Ik ga altijd porm fantasierijk aan de gang en irom verlies ik me steeds als ik het werk ben. Ik kan er niets aan ien. Het zal altijd wel zo blijven. Ge- - woon scheppen, vrij schilderen, daarin gomt je eigen verhaal, je ontroering »f je gevoel". Het bekijken van het werk van Emmy !ÏJriings geeft je het gevoel, dat ze haar ziel bloot legt. Zij wil alles laten •Nzien wat in haar omgaat. Ze haalt de droombeelden die uit haar penseel bloeien vanuit haar tenen. Elk detail van het schilderij heeft iets te vertel len of neemt deel aan het fantasiespel ""flat op papier of op paneeltjes wordt vastgelegd. Het is een wonderlijke wereld waar de toeschouwer in terecht ïkomt. Chaotische, surrealistisch aan- floende beelden, die zoveel vertellen wat er op dat moment aan subtiele jgevoelens omhoog komt. Het is een we reld van verfijnde kleurnuances, fantasiebeelden vanuit natuurlijke impulsen. "Ik probeer figuratief te zijn vanuit mijn gevoel", zegt Emmy. "Ik ben vanuit de natuur opgegroeid. Eigen lijk ben ik vanuit mijn zwangerschap gaan schilderen. Er kwamen zoveel gedachten bovendrijven. Je verandert als vrouw door het kind. Subtiliteit krijg je vanuit het kind. Het deed me goed en dat maakte me sterker. Ik wilde altijd iets vanuit mezelf maken. Ik kan eigenlijk moeilijk iets nateke nen. Alles komt vanuit mijn fantasie uit het niets. Via mijn gevoel, mijn organen en mij ervaringen schilder ik". De onderwerpen van haar schilderijen dragen sobere titels, "In de wolken", "Zee", "Jungle", "Vliegen" of "Aard straling." De inhoud is echter zo veel zeggend en zo sfeerrijk dat je er uren naar kunt kijken. Steeds ontdekt het oog nieuwere elementen die je tevo ren niet hebt opgemerkt. "Tegenwoordig geef ik tekenles op een Mavo. Voor mij is dat een ontgooche lende kluif. Voor mijn ontwikkeling ervaar ik het wel positief, maar ik doe mezelf veel geweld aan. Ik zit er wel erg mee, hoe ik nu verder moet. Om me te handhaven zal ik nieuwe im pulsen moeten krijgen. Het is een enor me strijd in mezelf. Het beste zou zijn om mezelf te isoleren, maar dat kan gewoon niet als je een kind hebt dat naar schoolgaat". Emmy Urlings kreeg bekendheid met haar werk via exposities bij Galerie Wan da Reiff in Aalbeek (Z.L.), Kritz- Raadhuis in Sittard en Kasteel Born. De tentoonstelling van het bijzondere week van Emmy Urlings in "De Bere klauw" duurt tot vrijdag 16 septem ber a.s. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10.00 - 12.00 uur en 14.00 - 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 - 21.00 uur en zaterdag van 10.00 -17.00 uur. Prent uit het boek "De Gouden Guld.! De Gouden Guld is de titel van het ge denkboek, uitgegeven bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de "Kring van Schuttersgilden Land van Cuijk". De Kring Land van Cuijk is de oudste Kring van de Federatie van Schut tersgilden in Noord-Brabant. In dit boekwerk worden in deel 1 de huidige toestand van de Kring en haar 28 aangesloten schuttersgilden be schreven. De Kring Land van Cuijk bestaat naast 19 gilden uit het Land van Cuijk en Ravenstein uit 8 gilden uit Noord-Limburg en het Groot Gaes- beeker Gilde uit Soest. Januari 1982 is het tijdstip waarop een momentopname van de toestand van de aangesloten gilden is gemaakt. Per gilde is opgenomen: geschiedenis, huidige toestand en een lijst van ko ningen en keizers. Bovendien zijn 4 kleurenfoto's opgenomen (groepsfoto, foto van het kostuum of van het tam boerkorps, foto van het hoofd vaandel met de gildetrom, foto van koningszil ver). Bovendien heeft de Kring de beschik king gekregen over het gilde-archief van dhr. D. L. van Elk z.g. uit Gassel, voor velen geen onbekende vooral naar aanleiding van zijn vele artikelen over gildegebruiken en -tradities in het kringblad "de Guld" en het fede ratieblad "de Gildetrom". Op verzoek van het k.mgbestuur heeft de heer Van Elk een samenvatting ge schreven met het doel de huidige gil- debroeders nog meer bewust te maken van hun verantwoordelijkheid om de gildetradities te handhaven en uit te dragen. Deze samenvatting is te vinden in deel n. Gedurende bijna 3 jaar heeft een uit 6 personen bestaande commissie, na genoeg allemaal gildebroeders uit de Kring, gewerkt om deze uitgave tot stand te brengen. Doel van de uitgave van "De Gouden Guld" is, de lezer in de gelegenheid te stellen een vergelijk te maken tus sen de huidige toestand van de gilden en 50 jaar geleden (deel I). Bovendien kunnen de gildebroeders de gegevens uit deel II als leidraad gebruiken bij het uitvoeren van de gildegebruiken. Het boekwerk bevat ca. 600 pagina's. Het is gedrukt op 120 grams half mat houtvrij papier en is gebonden in een, stevige linnen band. De afmetingen zijn 27 x 21 cm. De prijs voor dit uit gebreid boekwerk kon, dankzij de fi nanciële steun van een aantal over heidsinstanties voor de eerste oplage gehouden worden op 65,- 75,- in clusief verpakking en verzending). Gezien de omvang van dit boekwerk een relatief gering bedrag. Eenieder kan in het bezit komen van "De Gouden Guld" door overmaking van bovengenoemd bedrag op bank nummer 11.91.15.832 t.n.v. "De Gouden Guld" Haps of door te bestellen bij een plaatselijk schuttersgilde. In het kader van de campagne t.b.v. de publiekswerving voor "Uit in Amers foort 83/84" wordt voor vrijdag 2 sep tember de aandacht gericht op alle jongeren t/m 25 jaar. In de Stadshal van De Flint zal dan een Cjp-promotie-- concert plaatsvinden door niemand minder dan de Margriet Eshuijs Band. Margriet Eshuijs zal met haar forma tie de vele liefhebbers, zowel voor de speciale doelgroep voor dit concert (tot 25 jaar) als voor ouderen de sterren van de hemel spelen. Verheugend is dat in het voorprogram ma van Margriet Eshuijs c.s. de popformatie Full Score uit Amers foort/Hoogland zal spelen. De typisch symphonische pop van deze groep zal voor veie luisteraars momenten van herkenning bieden. Het concert begint om 20.15 uur met Fuil Score; na 21.00 uur zal Margriet Eshuijs in een set gedurende meer dan een uur uit haar populaire repertoire spelen. De toegangsprijs voor dit con cert bedraagt 8,50, tenzij men een cjp heeft: dan is de toegang gratis op ver toon van het cjp. Cjp's zijn vooraf te verkrijgen bij de A.C.R.-kantoren in De Flint en De Zonnehof te Amersfoort op werkdagen tijdens kantooruren (10.00 - 16.30 uur) onder overlegging van een pasfoto en 8,50. Dan kan men meteen plaatsen reserveren voor het concert op vrijdag 2 september. Kaar ten a 8,50 's avonds aan de zaal. Nu een oerdegelijke E A A Ruton automaat voor 3^ Verder Miele, bosch, AEG, Philips e.a. Dubbeldeurs koelkast, 280 liter, nu Gold lux tafelmodel, nu Verder: Bosch, Electrolux, Philips. Bij Schoemaker is in de prijs inbegrepen een vliegensvlugge eigen servicedienst. a Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344') In het kader van de Keistadfeesten wordt er voor het eerst een smalfilm festival georganiseerd voor alle film- amateurs van Amersfoort en omstre ken. Onder auspiciën van het ACC, is de oudste smalfilmclub van Amers foort benaderd om een smalfilm festi val te organiseren. Amersfoort en om streken kent enige (smal)filmclubs- of werkgroepen, het ledenaantal varieert nog wel eens, men scht het totaal aan tal zo rond de 80 mensen. Verder zijn er zo'n 3000 mensen die een filmcamera bezitten en nog weieens een filmpje vol'schieten'. Het smalfilm festival is op zaterdag 3 september en begint om 10.00 uur in het Doopsgezind Remonstr, Centrum te Amersfoort, gelegen aan de Stadsring 137, Hoek Hendrik v. Viandenstraat, naast het gebouw van Scouting Neder land. Er is ruime parkeergelegenheid nabij dë Heiligenbergerweg. De film(s) moet ingeleverd worden op het Buro Keistadfeesten ACC, Eemstraat 60, Amersfoort (tijdens kantooruren) en wel op de volgende data 16,19, 23 en 26 augustus. Kosten deelname: vijf gul denper film. 'Stomme' films ook welkom De organisatoren willen vooral iedere filmamateur oproepen om mee te doen, omdat voor dit festitval géén hoge eisen worden gesteld. Onder geen hoge eisen wordt verstaan: 1. De film hoeft geen verfilmde titel te hebben. 2. Het mag een "stomme" film zijn (zonder geluid). 3. Het mogen allerlei films zijn; bijv. teken-, truc-, kras-, annimatie-, pop- pen-, experiment-, speel-, en vakantie documentaire films. 4. Er kunnen zowel 'dubbel 8' als 'super 8' gedraaid worden. 5. Het mogen 'oude' films zijn (wel eerst de 'filmlassen' controleren). Niet langer dan 15 minuten De enige eisen zijn: de film mag niet langer dan 15 minuten duren en als er geluid bij is dan alleen films met rand- spoor-geluid (een geluidsbandje op de film naast de perforatie). Voor het af spelen van de films staat er 'gloed nieuwe' projektie-apparatuur klaar, vakkundig bediend door gevorderde amateurs. De film-onderscheidingen Er worden op dit filmfestival nog geen 'Oscars' uitgereikt, wel ontvangt iedere deelnemer een fraaie herin nering en verder zijn er natuurlijk be kers en medailles en andere prijzen. Afhankelijk van de resultaten van dit festival willen de organisatoren volgend jaar een landelijk smalfilm festival in Amersfoort hoiideri, ook iri het kader van de Keistadfeesten. Een groots opgezet smalfilm festival met als opgezet dat het een jaarlijks evene ment wordt, met vaste onderdelen, zo als films alléén over de Keistadfees ten. Bekeken zal worden of dan ook Video-amateurs kunnen meedoen, want video en smalfilm zijn de laatste tijd al aardig met elkaar verweven. Er zijn al verschillende smalfilmclubs die met video werken; in het bijzonder voor proef-opnamen i.v.m. belichting, lokatie, toneelspelen enz. enz. De orga nisatoren van het eerste 'Keistad' smalfilmfestival wachten dus met spanning op die amateurs die 'beeld voor beeld' hun kreatie 'aan den volke' willen laten zien; want èên beeld zegt méér dan duizend woorden. De Stichting Jazz in Amersfoort pre senteert op 27 augustus a.s. tijdens een openluchtconcert op de Groenmarkt, vanaf 21.00 uur: „Batida"* Batida is een groep, welke zich gespe cialiseerd heeft in zeer swingende Bra ziliaanse muziek met een jazz-accent. Ze zijn op het moment enorm populair op de Nederlandse en Belgische podia. Ze waren onlangs ook te zien in het TV-program ma „Sonja op maandag". Een dag erna kregen ze maar liefst aanbiedingën van vier verschillende platenmaatschappijen. De bezetting van Batida is als volgt: Josée Koning - zang. Specialiseerde zich na een langdurig verblijf in Brazilië in de Braziliaanse muziek en zingt dan ook als enige Nederlandse zangeres vloeiend deze mooie taal. Ze is regel matig te gast in diverse radioprogram ma's en treedt veel op in diverse clubs met haar groep'Batida' Dennis Luxton - piano. De fabelachtig goed spelende pianist, afkomstig uit Chicago. Werd hier erg bekend door zijn platen en optredens met Chet Baker, Lee Konitz en niet te vergeten Toots Thielemans. Theo de Jong - bas-gitaar. Is vanuit de pop-wereld méér en méér in de jazz- wereld verzeild geraakt. Was o.a. bas- gitarist bij Exception. Gerhard Jeltes - slagwerk. Voltooide zijn studie slagwerk aan het Amster dams Conservatorium. Treedt veel op als radio, TV- en studio-musicus. Bart Fermie - percussie en zang. Bart heeft een unieke improviserende zang stijl. Is een fantastisch percussionist. Zeth Moustamir - percussie. Afkomstig uitMassada. Peter Tiehuis - gitaar. De toegang is gratis. Tijdelijke verkeersmaat regelen De komende dagen is een aantal tijde lijke verkeersmaatregelen van kracht. Zo is op zaterdag 27 augustus de Re- gentesselaan, tussen de Vredehof- straat en de splitsing Regentesselaan- Park Vredehof, voor alle verkeer in beide richtingen afgesloten, in verband met de wandeltocht van Olympia. Verder zijn van donderdag 18 tot en met maandag 29 augustus in verband met de Gildefeesten verkeersmaatre gelen genomen op de Ferdinand Huycklaan. Zo wordt op de Ferdinand Huycklaan, en wel op het gedeelte tus sen de Kerkdwarsstraat en de Peter v.d. Breemerweg, éénrichtings verkeer vanaf de Kerkdwarsstraat in de richting van de Peter v.d. Breemer weg ingesteld. Tevens wordt, gerekend vanaf de Kerkdwarsstraat, een par keerverbod aan beide zijden van de Ferdinand Huycklaan ingesteld. Christ. Oratorium Ver eniging Baarn hervat maandag haar repetities In studie is momenteel het Requiem van Fauré en het Te Deum van Dvorak, waarvan de uitvoering plaatsvindt op 18 nov. in de Nicolaaskerk. Ook wordt in studie genomen „Crucificion" van de Engelse componist Stainer. Een werk voor de lijdensweek, geschreven jL 1880. Dit zal voorjaar '84 worden uit gevoerd i.p. v. de Johannes Passion. Nieuwe leden zijn welkom op maan dagavond, van 20-22 uur in 't gebouw van de Ned. Prot. Bond aan de Kamp straat. Inlichtingen bij de secr. Mevr. A. Plooy- Heeringa, tel. 02154-12945. Tomaten gestolen De eigenaar van een volkstuintje aan de Hooiweg meldde de politie vorige week de diefstal van ca. 10 kilo toma ten, die onbekenden tijdens zijn afwe zigheid hadden weggenomen. Al enkele weken zijn de spreukenbord jes in de belangstelling. Ook het Spreu kenhuisje heeft hierdoor weer meer aandacht gekregen. Het Spreukenhuis je stond in vroeger jaren aan het Kerkpad en was een bekend punt voor mensen uit binnen- en buitenland. Helaas is het in de zestiger jaren af gebroken ten behoeve van de woning bouw, maar.niet vergeten. Ter gelegenheid van het 950-jarig be staan van Soest heeft een aantal men sen dit Spreukenhuisje weer doen her leven en het in verkleinde vorm nage bouwd. Het staat nu naast de Oudheid kamer. In het vroegere Spreukenhuisje was de bekende pottenbakkerij, de Vlieguut" gevestigd, waarvandaan talloze spreu kenbordjes en borden de weg gevonden hebben over de gehele wereld. In de Oudheidkamer kunt u in een expositie met veel foto's zien hoe het Spreukenhuisje er van binnen en bui ten uitzag en hoe de bordjes gemaakt werden. Ook zijn er voor de liefhebber nog een aantal bordjes te koop. De expositie op de Heerdt is naast de expositie van "boerengerei en boerengerij" vanaf komend weekend te zien in de Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18, Soest. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Het Studiefonds van de Leidse Onder wijsinstellingen heeft een speciale re geling in het leven geroepen met het doel werkloze jongeren financieel te steunen bij een schriftelijke studie. Deze regeling geldt voor jongeren van 17 tot en met 25 jaar, en houdt in dat schriftelijk studerenden 25% van hun lesgeld krijgen terugbetaald. Het doel van deze regelingen is werkloze jonge ren te stimuleren tot verdere studie, de LOI gaat er daarbij van uit dat vele werkloze jongeren in een situatie ver keren die een studie financieel gezien niet of nauwelijks mogelijk maken. Het LOI-Studiefonds is tientallen jaren geleden ingesteld met de bedoeling financiële studiesteun te verlenen aan schriftelijk studerenden die geen be roep kunnen doen op overheids- of par ticuliere studiefondsen. Vele duizenden LOI-cursisten hebben in de loop der tijd van de hulp van het fonds gebruik ge maakt, waarbij echter vooral de laat ste twee jaar een sterke toename van het aantal aanvragen tot hulp viel te constateren. Met name werkloze jon geren, alleenstaande vrouwen en gepensioneerden deden een beroep op dit fonds. Bij de toekenning van de bijdrage werd daarbij steeds de studie- en financiële situatie van de betrokkene als maat staf genomen. Voor werkloze jongeren van 17 tot en met 25 jaar is daar nu een verandering in gekomen. Zij kun nen in alle gevallen een beroep doen op het Studiefonds, ongeacht de op leiding die ze volgen en ongeacht de tijd die ze aan de studie (kunnen) besteden. Als enige voorwaarde wordt gesteld dat de studerende jongere stu dievorderingen maakt en regelmatig zijn werk aan de LOI-docenten voor legt. De studiesteun wordt per kwartaal met terugwerkende kracht uitgekeerd. De bijdrage van het LOI-Studiefonds vormt een extra subsidiemogelijkheid naast de studiesteun die al door de overheid (provinciale studiefondsen, rijksstudietoelagen) aan schriftelijk studerenden wordt verstrekt. Ook het Arbeidsbureau is veelal bereid in het kader van de Studiekostenregeling werklozen financiël steun (onder be paalde voorwaarden) te verlenen. Geïnteresseerden in de LOI-opleidin- gen, de financiële steun van het Studie fonds en eventuele andere subsidie mogelijkheden kunnen terecht bij: Leidse Onderwijsinstellingen, Postbus 4200, 2350 CA Leiderdorp, telefoon: 071-451911. Onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond SGWBorgani seert de wandelsportvereniging Olym pia, zaterdag 27 augustus haar tradi tionele Paleis Soestdijktocht. Deelname aan deze wandeltocht, wel ke voor de 26e achtereenvolgende keer wordt gehouden, staat voor iedereen open, zowel individueel als in groeps verband. Ook dit keer zijn fraaie en afwisselende straat/bosparkoersen uitgezet in de bossen van Staatsbos beheer in Baarn en rondom het Konink lijk Paleis. Start- en finishplaats is als vanouds het Verenigingsgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan in Soest. De afstanden zijn 5, 10, 15, 20 of 25 kilo nieter naar keuze. Er kan gestart wor den tussen 10.00 en 13.00 uur, echter voor de 25 km. tot 12.00 uur. Voor groepen van tien personen en een leidster of leider zijn voor de 5,10,15 en 20 kilometer prijzen beschikbaar. In dien groepen voor jury-beoordeling in aanmerking wensen te komen, is de start vastgesteld op 13.00 uur. De her innering bestaat uit een medaille met lint. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar 3,25 en 4,00 voor personen van 15 jaar en ouder indien men zich vóór 17 aueustus 1983 heeft laten inschrij- ven. Leden van een erkende wandel sportorganisatie genieten op deze be dragen een reduktie van 0,50. Na 17 augustus worden de inschrijfgelden verhoogd met 0,75 en is men ook niet verzekerd van de direkte ont vangst van de medaille na afloop van de wandeling. Zonder herinnering betaalt men res- pektievelijk 1,50 en 1,75. De medi sche verzorging is wederom in handen van leden van het Nederlandse Rode Kruis. afd. Soest/Soesterberg. Wandelboekjes kunnen worden afge tekend mits deze voor vertrek zijn in geleverd. Op alle invalswegen naar Soest zullen richtingsborden naar de parkeerplaatsen worden geplaatst. Op last van de gemeentepolitie Soest die nen auto's en bussen aan de Jacht huislaan geparkeerd te worden. Het startburo sluit om 18.00 uur. Eventuele inlichtingen of een gratis programmaboekje kan men verkrij gen bij mevr. I. Maassen-van Kem pen, Korte Hart weg 4. 3762 SJ Soest. Tel. nr. (02155)-20188 of de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest. Tel. nr. na 18.00 uur (02155)-16414. voor Natuurlijk bij. Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344') Vuilnis in waterwingebied Namens het Waterleidingbedrijf Mid den-Nederland verzocht de hoofdma chinist de Soester politie vorige week om intensiever toezicht ter voorko ming van illegale vuilstortingen op het terrein van de watertoren aan de Oranjelaan. Omdat het hier een water wingebied betreft is het storten van afval hier een kwalijke zaak, nog afge zien van het feit dat het voor de omge ving evenmin erg aangenaam is om te gen de rommel te moeten aankijken. Fietser gevallen Op de Beetzlaan kwam vorige week een 63-jarige fietser uit Soest ten val. Vermoedelijk werd hij tijdens het fiet sen onwel, terwijl hij op weg was naar de dokter. Per ambulance werd de man overgebracht naar Zonnegloren. Tennisracket gestolen Een 17-jarige inwoner van Bilthoven deed bij de politje aangifte van diefstal van een tennisracket. Het voor werp was weggenomen uit de kleed ruimte van de tennishal aan de Schriks- laan. De schade bedraagt 210,-. Man loopt door ruit Een 21-jarige vrachtwagenchauffeur uit Veenendaal stopte vorige week bij een automobielbedrijf aan de Middel wijkstraat om de weg te vragen. Na de door hem gewenst inlichtingen te heb ben verkregen draaide hij zich om en liep vervolgens door een ruit van 2.50 bij 1.50 m., waarbij hij diverse snij- wonden opliep. Een in de nabijheid wo nende arts verleende eerste hulp. De man kon zijn reis voortzetten zonder dat de gewaarschuwde ambulance in actie hoefde te komen. Op zaterdag 27 augustus a.s. vindt te Amsterdam de grote Stadion Moto cross plaats. Vanaf 14.00 uur kan men de training zien. Er is een motormarkt en live-muziek. Wat is een stadion-motocross? Het is een soort motorcross overgewaaid uit Amerika, waarbij men het parcours van start tot finish vanaf de tribunes kan overzien. Zo'n parcours is uitgezet op de sintelbaan, verrijkt met "was borden," springschansen en zéér korte en lange bochten (over de schuingele- gen wielerbaan). Voor dit spektakel worden dagen vóór de wedstrijd honderden vrachtauto's met zand het stadion in gereden. Voor de wedstrijd op 27 augustus zullen vele Europese én Amerikaanse top- coureurs, zoals Carl lqv, Jobé, Rond, Geboers, enz. aan de start verschijnen. Bovendien zal als afsluiting van de pro fessionele motorcross-carrière van Gerrit Wolsink, een wedstrijd geor ganiseerd worden waarbij deelname verzekerd is van vele motorcross-ster ren uit de jaren zeventig, o.a. Roger de Coster, Heikki Mikkola enz, die van heinde en ver naar het Olympisch Sta dion zullen komen. De wedstrijden beginnen 's-avonds om 19.30 uur. N.B.: een geldig toegangsbewijs voor de wedstrijd geeft gratis toegang tot de training, motormarkt, enz. Wie nog nooit een motorcross wed strijd heeft gezien, heeft op 27 augustus een unieke gelegenheid om hiermee kennis te maken.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9