'In de Ruimte' verwacht vele honderden bezoekers tijdens grote 'Tentweek' 'Verblijf in bejaardenoord niet negatief benaderen' j|p? R Stalenhoef bv Drie dagen lang muziek en theater op de Eng Tuinconcert van "Odeon" in Kasteel Groeneveld l Filmhuis: De mantel der liefde FilosofieZelfwaarneming Ingemar Olsson in Soest DE KLOK Tweede 'Er is Hoop'-actie in Soest Kwaliteit haal je bij Vd DONK&ROMEYN vd DONK&ROMEYN Brommer uit het verkeer genomen VIDEOTHEEK BETAMAX VHS - VCC NVSH-avond voor alleenstaanden Directrice Molenschot hij 15-jarig jubileum: Vaste aktiviteiten van Evangelie Gemeente 'In de Ruimte' EERSTE HULP Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 25 augustus: Zaterdag 27augustus: 11 Soester Courant van woensdag 24 augustus 1982 11 Bij de Evangelie-gemeente "In de Ruimte' gonst het momenteel van de aktiviteiten, die men ter voorberei ding op de grote "Tentweek" onder neemt, om het feestelijk gebeuren in de tent op het nieuwe terrein van "In de Ruimte" aan de Insingerstraat zo goed mogelijk te laten verlopen. De tentweek bestaat uit een serie bijeen komsten, voornamelijk 's avonds, in de periode van woensdag 24 augustus tot en met zondag 28 augustus. Het programma omvat een aantal feestelijke avonden, vol zang, muziek en een "blijde boodschap", waaraan talentvolle musici hun medewerking verlenen. De bezoekers aan de verschillende aktiviteiten in de Tentweek (vooral de landelijke Ontmoetingsdag) kunnen tegelijkertijd een kijkje nemen bij de bouw van het nieuwe Vormingscen trum van "In de Ruimte", waarin te gtlegener tijd (waarschijnlijk volgend voorjaar) de studenten van de bijbel- school gehuisvest zullen worden. Van het nieuwe (houten) gebouw staan in middels de beide vleugels. De Bijbel- school is een Middelbare theologische opleiding, die op dit ogenblik onderdak biedt aan ongeveer 40 studenten. De kosten van het gebouw worden groten deels bijeengebracht door mensen uit een groep van naar schatting 15.000 in het hele land, met wie "In de Ruimte" kontakten onderhoudt. Overigens vindt de afbouw van het nieuwe vormings centrum geheel met de hulp van vrij willigers plaats. In de afgelopen zes weken heeft "In de Ruimte" ongeveer 2000 kinderen De keukenexpert van v.d. Donk Romeyn adviseert u ook over de nodige apparatuur. Als vak man is hij op de hoogte van de nieuwste ontwikkelingen. Hij vertelt u er graag over. Havenweg 5, 3812 PR Amersfoort Telefoon 033-16946 Dr. John Lavender. en tieners gehuisvest tijdens de kamp- weken. Daarmee worden niet alleen de deelnemers met het evangelie ge confronteerd, maar tegelijkertijd krij gen veel jongeren een kadertraining. die erop gericht is jonge leiders te trainen in dienst voor de gemeente van Christus. De kampweken vormen een van de bekendste aktiviteiten van "In de Ruimte". Voor de komende tentweek hebben de organisatoren een druk programma samengesteld, dat er als volgt uitziet Woensdag 24 augustus: Openingssamenkomst met het Leger des Heils. Het Groot Muziekkorps uit Utrecht verleent muzikale medewerking en houdt vanaf 19.00 uur een mars door Soest (vanaf de Insingerstraat door de wijken Overhees en Smitsveen terug naar de Insingerstraat Sprekers zijn kapitein Markies en zijn echtgenote uit Amsterdam. Gastspre ker dr. John Lavender uit Californië, die de gehele week 's avonds zal spre ken, stelt zich voor. Donderdag 25 augustus: Een concert van de Vlaamse muzikale virtuoos Willy Appermont, begeleid door Patrick vanheusden (fluit) Eddy Verstappen saxofoonen Sabine Bij een snelheidscontrole op de Dorre- steinweg hield de politie vorige week vier bromfietsers van resp. 16, 16, 16 en 18 jaar uit Soest aan, op verdenking van het opvoeren van hun motoren. De voertuigen werden voor nader tech nisch onderzoek in beslag genomen. NW. BAARNSTRAAT 25 BAARN - 02154-21781 OPEN van 11.00-19.00. uur Moeckars (zang). Op de piano brengt Willy Appermont enkele klassieke en zelf gecomponeerde stukken ten geho re. Spreker: dr. John Lavender. Vrijdag 26 augustus: Zang van Harry en Marijke Govers. Getuigenissen van oud-studenten van "In de Ruimte". Spreker: dr. John Lavender. Zaterdag 27 augustus: Landelijke ontmoetingsdag, met sa menkomsten om 10.30 en 14.30 uur in de tent. Zang van het studentenkoor. Elly Rikkert en het In de Ruimte kinderkoor. Diploma-uitreiking aan de afgestudeerde studenten. Spreker: dr. John Lavender. 's Morgens en 's middags een fan tastisch kinderprogramma in "In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg. Voor de tieners 's middags een spe ciaal progamma. Tussen de middag gezamenlijke lunch en bezichtiging van het nieuwe Vormingscentrum in aanbouw. Speciaal voor de jeugd 's Avonds om 20.30 uur het landelijk slotconcert van Ingemar Olsson ("de Cliff Richard van Scandinavië") en zijn band. Toegangƒ7,50. Zondag 28 augustus: 10.00 uur: Dienst met Heilig Avond maal. Optreden met dans en muziek van de praise-group van koffiebar De Loofhut. 14.30 uur: Slotsamenkomst met mede werking van het Kom-en-Zie-koor uit Rotterdam. Spreker: dr. John Laven der. Vooral de landelijke ontmoetingsdag op zaterdag zal vele honderden men sen naar 'In de Ruimte" trekken. Raamaffiches zullen ook het publiek in Soest op de diverse aktiviteiten wijzen. "Er is Hoop" De tentweek van "In de Ruimte" vindt plaats in het kader van de tweede nationale evangelisatie-campagne onder het motto: "Er is Hoop". In de afgelopen week hebben alle Soester gezinnen het fraai uitgevoerde maga zine met dezelfde titel in hun brieven bus ontvangen - een vervolg op de lan delijke campagne "Project 82", die vo rig jaar in alle plaatsen van Neder land tegelijkertijd werd gehouden. Dit jaar vindt de actie op verschillen de plaatsen en tijdstippen plaats. De bedoeling van de actie Is zoveel mogelijk Nederlanders met elkaar in gesprek te laten komen over het feit dat Jezus Christus de hoop der wereld Iedere vierde zaterdag van de maand, nu dus op zaterdag 27 augustus, orga niseert de NVSH-afdeling Amersfoort een avond voor alleenstaanden. Het gebouw van de NVSH staat;aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. De avond begint om 21.00 uur. Wilt u meer over deze avond weten dan kunt U 's avonds na 20.00 uur bellen, tel. 033-622217. 's Middags genoten de bewoners van Molenschot van een gezellige barbecue in de tuin. Foto: Herman van Dam In een toespraak ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het bejaarden centrum Molenschot aan de Albert Cuyplaan in Soest heeft directrice me vrouw E. E. Vischer vorige week haar spijt uitgedrukt over de negatieve pu blicaties die baars inziens de laatste tijd over de bejaardenoorden verschij nen. Ze wijt deze mede aan de maatre gelen die noodzakelijk genomen moeten worden in het kader van de be zuinigingen. Zij wees erop, dat voor iedere oudere de huisvesting in een te huis een noodsprong is, die een geestelijke voorbereiding vergt. Zij stelde, dat de oudere zelf beslist geen misbruik maakt van de mogelijkheid 'om maar lekker in een bejaardenoord te stappen.' Zij is daarom van oordeel dat geen paal en perk gesteld moet worden aan huisvesting van ouderen in tehuizen, al moet men zich er wel steeds van bewust zijn dat dit op een verantwoorde manier gebeurt. Mevrouw Vischer vindt dat de nega tieve publicaties zoveel mogeijk vermeden moeten worden. 'Maak het de mensen die gedwongen zijn om zich te huisvesten in een bejaardenoord niet nog moeilijker; maak die stap voor hen niet tot een hel. Want zo negatief hoeft die stap niet te zijn als de mensen gees telijk en lichamelijk nog in staat zijn om zelf hun wensen voro een stukje leefbaarheid in het huis kenbaar te ma ken.' Het derde lustrum van Molenschot werd gevierd met onder meer een bar becue. Eerst gingen de vlaggen in top en vergezelde gebak en koffie, toen na mens het bestuur mevrouw P. J. Oran- je-Entink in de grote zaal het 'gezins- feest' opende. Zij verwelkomde met name burgemeester mr. Paul Scholten. en de vrienden van Molen schot. de ziekenomroep AROS. Zij herinnerde eraan, dat Molenschot weliswaar vijftien jaar bestaat, maar dat de voorbereidingen tot de bouw ai 25 jaar geleden begonnen, op initiatief van de toenmalige vereniging Rusten burg. 'Het huis is er gekomen hopen dat het ook een thuis is. Burgemeester Scholten feliciteerde eerst de zes bewoners die er al sinds het begin wonen. 'Ik ben hier ais mede burger, omdat ik vind dat we met z'n allen in Soest met elkaar moeten mee leven.' Hij wekte de bewoners op om zich zo lang mogelijk te blijven interes seren voor en meeleven met hetgeen er in de gemeente gebeurt. 'Anders wordt de gemeente een bloedeloze zaak. Uw stem geeft er kleur aan,' aldus de heer Scholten. Namens de bewoners bood mevrouw C. A. Kaal-Ouwehand, één van de zes be woners van het eerste uur, een cadeau aan, dat bij iedereen weerklank vond: een gong. 'Hij kan ook gebruikt worden om ons waar en wanneer dat nodig mocht zijn te laten horen in de strijd tegen de be zuinigingen.' aldus mevrouw Kaal, die een overzicht gaf van de ontwikke lingen van Molenschot. Er wonen nu 200 bejaarden in het hoofdgebouw en daarnaast nog enkele tientallen in de aanleunwoningen. Open diensten voor Jong en Oud Iedere zondagmiddag zijn er om 14.30 uur en 17.00 uur in de Schaaps kooi identieke diensten. Voor de kinderen is er een op de verschil lende leeftijdsgroepen afge stemd programma: Bables 0+1 jaar Mini-peuters 2 jr. Peuters 3 jr. Kleuters 4-6 jr. Junioren l le en 2e klassers Junioren 2 3e en 4e klassers Senioren 5e en 6e klassers Viering van het Heilig Avond maal Elke zondagmorgen om 9.30 uur en elke maandagavond om 19.30 uur is er een dienst in de Hees kapel aan de Insingerstraat. In deze diensten staat lofprijzen en gebed centraal. Tijdens de zon dagmorgendienst is ér in In de Ruimte een programma voor peuters en kleuters, een kinder- dienst voor 6-12 jarigen en een crèche. Tienerklub "De Ankerplaats" De tieners van 12-16 jaar hebben een knus eigen "honk" in het St. Jozelfgebouw aan de Steenholf- straat 28. 's Zaterdags vanaf 13.00 uur heb ben zij een programma, waarin muziek, kreativiteit, spel en bijbelstudie elkaar afwisselen. Koffiebar "De Loofhut" Jongeren vanaf 16 jaar vinden een onderkomen in de gezellige "Loofhut", de koffiebar op de zolder van het St. Jozefgebouw, 's Zaterdags vanaf 14.00 uur staan er verschillende aktivitei ten op het programma zoals sport, evangelisatie, kreativiteit en bijbelstudie. Vanaf 19.30 uur houdt de koffiebar 'Open Huis'. Gebedsuren Op dinsdagmorgen om 10.00 uur en 's zaterdags om 8.00 uur, 11.00 uur, 14.00 uur en 16.00 uur, wordt er in de Heeskapel gebe den voor Nederland, de situatie in de wereld en zaken, betreffen de de gemeente. Gemeente kringen Eenmaal in de 14 dagen komt de Evangelie Gemeente op woens dagavond bijeen in kringver- band. 21 Huizen in Soest bieden gastvrijheid aan een kring. De Gemeente Kringen staan onder- leiding van een kringleider en funktioneren als pastorale cel len. Op de kringavonden staan bijbelstudie, gesprek, gebed en onderling kontakt centraal. Aktiegroep-avond Op de tussenliggende woensdag avonden komen de verschillende aktiegroepen bij elkaar voor overleg en gebed. Dit zijn de teams, die leiding geven aan de verschillende kinderdiensten, alsmede de teams, die op evan- gelisatiebezoek gaan, o.a. in het woonwagenkamp en bij buiten: landse werknemers. Ouderenkring Op deze woensdagavonden is er ook ouderenkring voor 60- plussers in de Heeskapel. Dit zijn avonden met een ge varieerd programma en veel gelegenheid tot onderling kon- takt. In de Ruimte-kinderkoor o.l.v. Elly Rikkert Onder leiding van het bekende artiesten-echtpaar Elly Rik kert Zuiderveld, repeteert het kinderkoor op zaterdagmorgen om 11.00 uur in de Heeskapel. Koor Share Het koor Share treedt regelma tig op in bejaardenhuizen, ker ken en ziekenhuizen. Elke don derdag is er koorrepetitie om 19.45 uur in de Heeskapel. Kinderkaravaan Wekelijks is er op verschillende plaatsen in Soest kinderclub in de Kinderkaravaan, een rijdend klubgebouw. Voor nadere inlichtingenln de Ruimte, Klein Engendaalweg 52, 3766 AN Soest. Tel. (02155) 18014. Op 25, 26 en 27 augustus komt stichting Traktor Toernee naar Soest. Traktor Toernee bouwt haar circustent op, op het kermisterrein de Eng, aan de Prins Hendriklaan. in Soest en presenteert onder de naam "Boter, Kaas en Theater" drie dagen lang muziek en theater in de tent en op het terras. Traktor Toernee is een vrijwilligersor- ganisatie uit Amersfoort, die zich be zighoudt met het organiseren en onder steunen van muziek- en theaterevene menten ter verlevendiging van het cul turele aanbod op straat, op pleinen en in parken, in een zomerse sfeer. De tent, de woonwagens en het terras spelen hierin een belangrijke rol. De afgelopen zomers trok Traktor Toer nee met meerdere tenten door de grote steden van Nederland; dit jaar komen ze in een aantal plaatsen rond Amers foort. Traktor Toernee heeft muziek- en theatergroepen, die voor veel mensen aantrekkelijk zijn, uitgenodigd om te komen spelen in en rond de tent. Bij de theatergroepen speelt de visuele vorm geving een grote rol, die past bij de cir cusachtige sfeer van de tent en de woonwagens. In de maand juni heeft Traktor Toer nee op het Amsterdamse Museumplein gestaan en heeft daar vele muziekgroe pen leren kennen die in de maand augustus weer van de partij zijn. Het programma voor Soest ziet er als volgt uit Donderdag 25 augustus 20.30 uur 'Francine Blok en combo' (latin Jazz). 22.00 uur 'De Gigantjes' (jive, rithm blues uit de jaren '40). Vrijdag 26 augustus 15.00 uur voor kinderenRudolf Thijs- sing's poppentheater met "mannetje maneschijn." 20.30 uur 'Limited Company.' ko mische pantomime met muzikale on dersteuning. 22.00 uur 'Rocking Billy the Blue Dots.' Zaterdag 27 augustus 15.00 uur voor kinderen: John de Win ters poppentheater met "televsium." 21.00 uur 'Studio Uz.' muziektheater. 23.00 uur 'De Koffers' swingen op oude hits uit de jaren '60. Artiesten of amateurs uit Soest (b.v. een accordeonist, acrobaat, muziek, theater en dans of cabaret) zijn van harte yv'elkorrj en kunnen zich. voor een optreden aanmelden bij de tent. - Doe het goed Leer het goed Volg een ehbo cursus KONINKLIJKE NEDERLANDSE VERENIGING EHBO Bij aanrijding gewond Een 65-jarige inwoonster van Leusden kwam vorige week bij een aanrijding op de Lange Brinkweg ten val, toen zij met haar fiets in botsing kwam met een 41-jarige Soester automobiliste, die juist de uitrit van de brandweerkazer ne uitreed. Per ambulance werd de fietser naar De Lichtenberg in Amers foort vervoerd. Zij had bij de val een gebroken rib en sleutelbeen en twee gekneusde benen opgelopen. Op zaterdag 27 augustus a.s. concer teert de Soesterbergse muziekvereni ging "Odeon" ondpr leiding van haar dirigent Gerard Smit in het park van Kasteel Groeneveld in Baam. Het con cert begint om 20.00 uur. De toegangs prijs is 1,50. Het programma is een duidelijk weer gave van de veelzijdigheid van het or kest, dat onder leiding van dirigent Smit al weer geruime tijd in de afde ling "uitmuntend" speelt: walsen, con certstukken. marsen en stemmings muziek worden in een aantrekkelijke afwisseling ten gehore gebracht. Het concert is overigens het laatste tuinconcei i van het seizoen, georgani seerd door Kasteel Groeneveld en de Baarnse Muziekkring. Het programma vermeldt: 1. Jubelklange Ernst Uebel 2. Vaderlandse rhapsodie Henk van Lijnschoten 3. Triomfa Wim Laseroms 4. El paso montanesa Kees Vlak 5. NewCastle Hymne Alb. Niemeyer 6. Semper fideles Sousa 7. Instant Concert Harold Walters 8. Egelander Waltz Potpourri Franz Brummerl 9. Leichte Kavalerie Franz von Suppé 10. Sons of the Brave T. Bidgood. /4 61*4. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 1 95 77. RegieAdriaan Ditvoorst Met: Willeke van Ammelrooij, Rijk de Gooyer, Joost Prinsen, Jules Croiset, Hand Boskamp, Henk Molenberg, Anne Wil Blankers, Moniek Toebosch e.a. Ned. 1978 Als laatste film in het zomerprogram- ma van Filmhuis Artishock wordt op donderdag 25 augustus de discutabele film van Adriaan Ditvoorst vertoond: De mantel der liefde. Deze satirische, kluchtige en absurde film over wat de mensheid terecht heeft gebracht van de Tien Geboden, begint met een waar- schuwing; "Iedere mogelijke gelijke nis met bestaande luilakken, ijdeltui ten en non-valeurs berust op louter toe val." Vervolgens wordt de kijker getrak teerd op een proloog, acht episoden en een epiloog, waarin wel degelijk toe spelingen worden gemaakt op bestaan de personen, zoals de toenmalige aan voerder van het eerste kabinet Van Agt (de film is in 1978 gemaakt). Het bin dende element van de serie sketches is de eenzame fietser op de Zeelandbrug, prototype van de Nederlander die zich door zijn gestotter niet kan uiten. To taal onbegrepen en berooid - zijn fiets is inmiddels gesloopt - weet hij aan het einde van de film geen raad meer met zichzelf. In de proloog zien we Jezus (Joost Prinsen) die Mozes (Hans Boskamp» ter verantwoording roept en hem als straf voor de slappe naleving van de Tien Geboden een been laat afhakken. bij zichzelf. In de epiloog is Hans Bos kamp een manke filmproducent die bij zijn regisseur, gespeeld door Joost Prinsen, informeert wat dat nu weer voor 'clerus'-film is. In de episoden zien we onder meer hoe een kleinburgerlijk echtpaar tot desas- treuze-daden overgaat en de vrouw een 'alternatieve' maaltijd maakt;een pas toor bij afwezigheid van mensen in zijn kerk een mis in het café probeert te houdentwee zusters bij aanwezigheid van hun stervende vader ruzie maken wie de begrafenis moet betalen; waar een belastingfunctionaris tot lijfelijk onderzoek overgaat bij zijn cliënten; een jongen en meisje het Romeo en Julia-spel opvoeren én een discussie tijdens een souper door een bisschop, een minister van justitie en een direk- teur van een florende abortuskliniek. Het filmhuis is vanaf 20.15 uur ge opend. Aanvang: 21.00 uur. Entree:/5,-/CJP ƒ4,-. Eén van de vele onderwerpen waar mee deze werkgroep zich bezighoudt: De mens een kosmisch gegeven. Slechts een gebeuren. een verschijn sel dat als deel van het geheel het ge hele universum vertegenwoordigt en in staat is zich dat bewust te worden. Door onszelf te gaan zien als een mede werkend deeltje van het Al gaan wij anders tegen de zogenaamde werke lijkheid aankijken. In ons allen is de mogelijkheid aanwezig onze wereld vanuit een ander perspectief te bele ven. wijdser, eerlijker en losser van ons ego dat ons dagelijks probeert wijs te maken dat wij met zinnige dingen bezig zijn, terwijl wij door onze onbe wustheid slechts een speelbal zijn van krachten (energie) die wij, middels oorzaak en gevolg, uitzenden en door het leven zelf krijgen teruggespeeld, waarnaar wij weer geheel onbewust deze krachten omzetten in handelen, enz. De mens heeft zich afgescheiden van de natuur, afgescheiden van zijn wer kelijke staat van zijn, zijn essentie, zijn echte zelf en dat is, (zo zegt Gottfried de Puruckerde wortel van alle kwaad in de wereld. Maar gelukkig blijken er nog vele we gen te zijn om ons weer bewust te wor den van onszelf. Voor levensinformatie richt deze werk groep zich tot de volgende filosofen: J. Krishnamurti, Saswitha, Ramana Ma- harshi, Bhagwan, G. Gurdjieff, P.D. Ouspensky, en vele anderen, die zich bezighouden en of/-hielden met de eso terische wijsbegeerte. Bij interesse gelieve men één van de volgende nummers te bellen Coby Philipoom, tel. 02155/15483; Hetty Kuiphof, tel. 02155/22842; Brigitte Rijnders-Jordan, tel. 02155/- 11826. Voor de zesde keer zal de bekende pop artiest Ingemar Olsson op toernee zijn in Nederland en dat is heel wat, daar het de zesde keer is in twee jaar tijd, toen nog nooit iemand van hem ge hoord had. In Scandinavië is dat nogal anders. Als Zweed van geboorte toert hij regelma tig door Noorwegen, Finland, Dene marken en uiteraard Zweden zelf; in deze landen is hij net zo populair als Cliff Richard. Voor wie Ingemar aan het werk gezien heeft is het overduidelijk dat die waar dering zonder meer terecht is: Inge mar is een pure professional, die ook als solist het publiek weet te boeien. Hij werkt met een backing band van bijzondere klasse. De act kan ook iedere vergelijking doorstaan. Daar naast is er nog een overeenkomst: Ingemar zingt ook reli-pop, maar niet als imitatie van Cliff. Het repertoire is fris en oorspronkelijk. In Scandinavië noemde men hem de rock 'n rolle-preacher, daar hij, ko mend uit een traditie van predikanten (hij is zelf ook predikant), de moderne muziek gebruikt om te communiceren binnen en buiten het kerkelijke gebeu ren. Uiteraard stuitte dat eerst op re serves, maar die verdwenen al snel toen de resultaten aantoonden dat de visie van Ingemar juist was. De rock 'n roll-revival is over. daarom is de stijl van Ingemar mee veranderd. Het is nu een mixture van pop, folk, funk. Vele platen, radio en TV-uitzendingen maakten Ingemar in Scandinavië be- roemd. In Nederland had hij al een korte special op de TV en was al 5 keer op toernee. Eén toernee was om geld bijeen te krijgen voor een paar projek- ten achter het IJzeren Gordijn (hij deed dit belangeloos). Dit voorjaar trad hij op voor een menigte van 6.000 ouderen en jongeren in Nederland, kort daarna op een super-concert van 15.000 bezoekers in Gothenburg, met een spe ciale introduktie door de premier van Zweden. Overbodig te zeggen dat de reakties laaiend enthousiast waren. Na afloop van een internationaal con gres, waar hij de 'star' is, blijft Inge mar Olsson band nog een week in Nederland hangen. Hij zal optreden in de tent aan de Insingerstraat in Soest, op zaterdag 27 augustus a.s. Aanvang: 20.30 uur. Toegangsprijs: 7,50.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11