k Recreatie-afdeling Soester Atletiek Vereniging biedt voor elk wat wils JAZZ en BEATBALLET van marijke blok Hulp aan ouderen Tweede Soester rally-équipe nu ook startklaar m S.O.Soest won overtuigend het Klaas v.d. Veen tournooi bij VVZ Partikulier initiatief Spor tieve Recreatie haalt le lustrum aan de Heideweg Tweede plaats voor dames Knickerbockers Jaap van den Berg schittert op open Nederlandse kampioen schappen triathlon Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Bridgeclub Soest staat open voor gezellige bridgers L.B.W.-cricketers naast kampioenschap Zwemmen Bentinckfonds weer van start AUTOSPORT ZONDAGVOETBAL Conditie-training voor vrouwen onder deskundige leiding Volleybalvereniging S.V.V./Stam VOLLEYBAL S.O.Soest - jeugdvoetbal Toernooi 'La Prima Vera' ATLETIEK S.O.Soest-atleten aan het werk in Baarn en Amsterdam ATLETIEK S.O.Soest-atleet aktief tijdens Punterloop Vierde Recreatietocht Tempo Soest sunvïaV Heren 1 van Papilion a.s. zaterdag voor eerste krachtproef BASKETBAL 13 Soester Courant van woensdag 24 augustus 1983 13 De eerste week van september begint de nieuwe cursus Lerares Lich. opv. akte MO.P Dit jaar alweer voor de vijfde keer. Een les van 60 minuten bevat een aantal conditie- en lenigheidsoefeningen plus een bewegings combinatie, alles op muziek. Op dinsdagavond in de gymnastiekzaal aan de Heideweg in Soest-Zuid. Op woensdagavond in de gymnastiekzaal aan de Paulus Potterlaan in Soestdijk. Nu ook AEROBIC op dinsdagavond in de gymnastiekzaal aan de Heideweg in Soest-Zuid. Oud-cursisten die zich al hadden opgegeven, zal ik de komende week bellen. Inlichtingen: MARIJKE BLOK Amersfoortsestraat 62 - Soesterberg - Tel. 03463-3429 Foto: Goos van der Wilt terwijl het transport zoals altijd uit stekend verzorgd zal worden door Interleasing uit Amsterdam. Als de rally net zo zal verlopen als de onderlinge samenwerking en hulp, heeft de gehele équipe een fijne rally voor de boeg. Bij de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest is een aanbod binnengekomen van een orga nisatie die 2ich beschikbaar stelt om iets te doen voor oudere mensen die weinig of geen kontakten hebben. Men heeft b.v. aangeboden om iemand die eens graag ergens naar toe zou willen, maar dat niet op eigen gelegenheid kan In de eerstkomende weken bestaat de Sportieve Recreatie aan de Heideweg 5 jaar. Over de manier waarop die mijl paal gevierd gaat worden leest u te zij ner tijd in deze krant. O.l.v. de re creatiesportleider Walter Clephas is de wat aarzelend gestarte groep uitge groeid tot een niet meer weg te denken wekelijkse sportieve happening voor vele dames en héren. Zij maakten ken nis met nagenoeg alle facetten van de Sportieve Recreatie en raakten blij vend enthousiast over de manier waar op dat gestalte kreeg in de gymnastiek zaal aan de Heideweg. Voor deze groepen geen dure lidmaat schappen, contributies, of andere (on nodige verenigingsverplichtingen. Ook geen verplichte en moeilijke trai ningen of wedstrijden, geen lastige oe feningen aan toestellen e.d. maar lek ker bezig zijn met diverse vormen van sport en spel, waarbij het bewegen voorop staat. Ieder werkt naar eigen inzicht en kunnen en onder het motto 'niets moet, alles mag," is het nog ge zellig ook. Via een degelijke warming-up, afge wisseld met een grote verscheidenheid aan loopspelletjes, worden er nog wat degelijke oefeningen gedaan. Na di verse balspelen of estafettes komt men Het nieuwe bridgeseizoen staat weer voor de deur en evenals alle andere bridgeclubs in het land bereidt de b.c. Soest zich weer voor op dat sei zoen, dat donderdagavond 15 septem ber wordt geopend met een zgn. top- integraalwedstrijd voor alle leden: een wedstrijdvorm waarbij de prestaties van elk paar vergeleken worden met die van alle andere paren. Voor de leiding geeft dat wel wat extra-voor bereiding en -rekenwerk, maar voor de deelnemers is het natuurlijk bijzonder interessant. Daarna beginnen de ge wone clubcompetities: parencompe titie, ladderwedstrijd en viertallen- wedstrijden. Bovendien wordt elke maand een deel van de clubavond aan de bridgetheorie gewijd: eenvoudige lessen op het punt van het bieden en het af- en tegenspelen, te geven door het clublid, de heer T. Schneider. De bridgeclub Soest neemt uiteraard ook weer deel aan de districtscompe titie van de Nederlandse Bridgebond, dit seizoen opnieuw met drie vier tallen. Ook in de districtsparencompe- tities en in de beide grote wintertoer- nooien in dit district (te organiseren door BBV uit Bussum en Groen-Wit uit Hilversum) zal men weer Soester namen tegenkomen. De bridgeclub Soest telt momenteel een kleine tachtig leden, maar gezien de beschikbaare ruimte kunnen er nog wel enige paren bij. Liefhebbers kun nen zich melden bij de secretaresse, mevrouw H. Jetten (Stadhouderslaan 120, tel. 18513), of bij de wedstrijdlei der, de heer P. van den Berg (Frans Halslaan 9. tel. 14099). Er wordt bij "Soest" altijd heel plezierig gespeeld, waarbij onderlinge vriendschap en ge zelligheid even hoog genoteerd staan als het bridgen zelf. De clubavonden zijn op donderdag in het gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. en geen relaties heeft die dat kunnen verzorgen, dan daar naar toe te rijden. Wanneer u iemand in uw omgeving weet, voor wie iets dergelijks van be lang zou kunnen zijn. dan kunt u daar over kontakt opnemen via bovenge noemde Stichting. Uiteraard kunt u dat ook voor u zelf doen. dan aan het eindspel waarin een ieder zich naar believen kan inspannen, of zo u wilt, ontspannen. Door de grote variatie in het aanbod en door de goede opgebouwde sfeer beleeft men steeds weer een plezierige sportieve avond. Ze beginnen dus weer op donderdag 1 september a.s. met de volgende tijdsin deling: dames van 19.30 tot 20.30 uur; dames van 20.30 tot 21.30 uur; heren van 21.30 tot 22.30 uur. Daarbij zij opgemerkt dat bij de eer ste groep dames nog enkele plaatsen vrij zijn omdat een viertal dames naar elders verhuisd zijn. Ook de heren, die meestap pas in de wintermaanden komen, wordt aangeraden om nu al te komen. Dus dames en heren, wat let u om weer eens wat sportiefs en gezellig te gaan ondernemen tegen nagenoeg de kost prijs. Want 3,50 (die u alleen betaalt als u komt) Is puur de prijs van de on gesubsidieerde huur van de accomodatie een zeer kleine onkos ten vergoeding van de leider. Mocht uw belangstelling gewekt zijn, gaat u dan eens kijken of belt u met Walter Clephas (tel. 02154-18903). Ex tra sportkleding is niet vereist, alleen de gymschoenen die u meebrengt mag u pas in de zaal aandoen. Tot a.s. don derdag 1 september. Ondanks een overwinning, afgelopen weekend op Kampong uit Utrecht, zijn de Amersfoortse cricketers géén kam pioen geworden. Slechts wanneer met innings zou zijn gewonnen zou het kampioenschap zijn behaald. L.B.W. begon met batten op de onge vaarlijke bowlerij van Kampong. Na een zeer trage start (52 runs in 26 overs), werd een totaal bereikt van 195 runs, waarin D. van Nierop en D. Cos- ter het grootste aandeel hadden met respectievelijk 60 not out en 49. Hierna was het de taak van LBW om Kampong binnen 25 overs all out te krijgen, om ze zodoende voor innings te kunnen sturen. Dit lukte helaas niet. Toch werd het een blijde dag voor LBW, want doordat ook nu weer R. van Dijk (3 vangen) en M. Westendorp Boerma (3 vangen) punten haalde voor "De Johnnie Walker trofee werd LBW in deze competitie wel eerste. Een schit terende afsluiting van het seizoen. De cijfers: LBW 195 all out; D. van Nierop 60 not out, D. Coster 49, W. van Nierop 25, B. van Nierop 18. B. Har telust 18. Kampong 94 aU out; bowlen: P. van Gulik 4 voor 17, N. Meyer 3 voor 21, B. van Nierop 2 voor 12. Het wekelijkse zwemuurtje onder aus piciën van het Bentinckfonds in het zwembad Eemeroord in Baarn gaat op zaterdag 3 september weer van start. Er kan gezwommen worden van 9.00 tot 10.00 uur, of van 10.00 tot 11.00 uur. Gehandicapten die hiervan gebruik willen maken dienen zich voor 1 sep tember schriftelijk of telefonisch op te geven bij mevr. J. de Gooijer, Gems hoorn 76, tel. 14453. Ook indien men gebruik wil maken van de speciale Bentinckfonds-bus als vervoermiddel naar het zwembad dient men dit bij mevrouw De Gooijer kenbaar te ma ken. Na maanden lange voorbereidingen is het de Soester équipe Frans Marsë en Mies van Leeuwen met de hulp van enige enthousiastelingen gelukt om een Rally-Opel Ascona te bouwen. Deze wagen kon gebouwd worden door dat er enige sponsors gevonden wer den, die gezamenlijk zorgden dat de speciale onderdelen gekocht konden worden, en de firma Nefkens, de wel bekende Opel-dealer uit Soest, die zich bereid verklaarde de preparatie en af stellingen uit te voeren. De "Nefkens"-Ascona is inmiddels zo vergevorderd dat het zeker is dat de équipe er al op zaterdag 27 augustus a.s. haar eerste rally mee zal rijden. Die rally zal verreden worden in en om Maasbracht op een zeer afwisse lend terrein, waardoor er dan ook heel wat van de service-monteurs Hans Hartering en Cees van de Broek ge vraagd zal worden. Tijdens de rally zal de totaie équipe weer van "natjes en droogjes" worden voorzien door Lunchroom "De Kroon", Dinsdag 16 augustus vond de eerste wedstrijd in dit kader plaats. Op het WZ sportcomplex aan de Eemweg ontmoetten S.O.Soest en Desto elkaar, en zorgden voor 'n aantrekkelijke wed strijd. Aanvankelijk hielden de beide ploegen elkaar in evenwicht, maar na een half uur spelen, met wisselende kansen, kwam Soest tot gevaarlijker acties, en het was Gouw die met een hard diagonaal schot de score opende. Snelle aanvallen van de gepromoveer de Utrechters, gaven de Soest-achter- hoede volop werk, maar zeer attent spelend gaven ze nauwelijks kansen weg. Succes kwam aan de andere kant, toen de goed meegekomen Stalenhoef met 'n harde kopstoot, de Desto-keeper verraste. Via zijn handen verdween de bal in het doel 2-0. Na de thee zagen we een verwoed aanvallend Desto, maar echte kansen leverde hun offensief nauwelijks op. Soest daarentegen kon nu op de coun ter spelen hetgeen tot hachelijke situa ties voor het Utrechtse doel leidde. Diverse Soest-spelers verschenen een of meerdere malen alleen voor de Desto-doelman die echter deze situa ties de baas bleef: eindstand bleef dus 2-0. Het duel tussen VVZ en SEC eindigde onbeslist. Door het beter benutten van de strafschoppen wist VVZ zich te plaatsen voor de finale op zaterdag 20 augustus. Waarschijnljk door het fraaie weer was de belangstelling voor deze Soes ter derby minder groot dan verwacht werd. Na enig terrein verkennen was het WZ, dat lange tijd de toon aangaf in deze finalepartij. Met veel inzet en goede combinaties speelden ze sterk op het middenveld, om vandaar met lange passes de voorhoede aan het werk te zetten. Dit resulteerde in diverse scho ten die of het doel misten of Kamp horst op hun weg vonden. Na 25 minuten volgde er een prima voorzet van links, die uitstekend werd Na een maand niet gespeeld te hebben namen de Knickerbockers afgelopen zondag deel aan het Nationaal Dames Softbal Toernooi bij Onze Gezellen in Haarlem. In de eerste wedstrijd kwa men ze uit tegen het sterke en gerou tineerde DSC '74. Al in de eerste inning nam de latere winnaar uit de poule de leiding met twee punten. Dankzij hun snelle pitcher konden ze bovendien voorkomen dat de Knickerbockers enig punt scoorden. In de tweede inning voegde DSC nog vier punten toe aan hun totaal, terwijl alleen Ineke Khalil tot scoren kwam bij de Knickerbockers. In de derde en te vens laatste inning bracht DSC hun totaal op 8 en voegde ook de Knicker bockers twee punten aan hun totaal toe, waardoor de eindstand 3-8 werd. Een eervolle nederlaag tegen een niet duidelijk sterker, maar wel een veel geroutineerder tegenstander. In de tweede wedstrijd ontmoetten de Knickerbockers de thuisspelende Ge zellen. Het werd een gemakkelijke overwinning voor de Soesters, die na de eerste inning al met 6-0 voor ston den. Er werd door het gehele team goed gespeeld, zowel aan slag als in het veld. In de tweede inning was de chaos voor onze Gezellen compleet. Op ini tiatief van Corry Nauwelaerts werden er door de Knickerbockers aan alle kanten honken gestolen, zodat de Haar lemse speelsters in alle verwarring niet meer wisten waar ze de bal heen moesten gooien. Het resultaat was een grote overwinning van 11-3. De laatste wedstrijd werd gespeeld te gen DVS en was verre weg de leukste en beste partij die in de poule werd gespeeld. DVS begon zeer voortvarend in nam een 6-0 voorsprong. De Knicker bockers lieten zich echter niet ontmoe digen en haalden alles uit de kast om langszij te komen. Met twee nullen ingekopt, en zo leidde VVZ met 1-0. Soest pakte de zaken wat energieker aan en kwam gevaarlijk opzetten. Uit een vrije trap van Schipperen bracht Niland met een kopbal de par tijen op gelijke voet: 1-1. Na rust kwam Soest herboren in het veld. Er volgde een half uur van zeer aantrekkelijk voetbal. De betere con ditie van de Soest-spelers ging een rol spelen, en vooral aanvallend werd er in die fase uitstekend gespeeld. Niland speelde zich meesterlijk vrij op rechts, zijn voorzet werd door v.d. Berg in de bovenhoek gekopt 1-2. Binnen enkele minuten zagen we Staal uit een vrije trap hard inschieten. De bal werd even fraai door de VVZ goalie tot corner verwerkt. Schitteren de combinaties tussen Gouw, v.d. Berg,. Niland en Schipperen waar geen tegenstander aan te pas kwam, lever de 1-3 en 1-4 op door Gouw. Een hoekschop van Schipperen wist v.d. Deyssel fraai in te koppen, waar na Schipperen door de achterhoede soleerde en het halve dozijn vol maak te. Kort voor het einde kon VVZ nog iets terugdoen: middels een toegekende penalty werd de eindstand 2-6 bereikt. Zondag 21 augustus heeft S.O.Soest met 2 elftallen deelgenomen aan een tournooi van Leerdam Sport. Een ge wijzigd Soest 1 kwam niettemin goed voor de dag. Door 2 gelijke spelen en 1 overwinning werd een gedeelde ie plaats bereikt in haar poule. Voor de komende week is het program ma als volgt: 24 augustus (heden) aanvang 19.00 uur: Zeist 1-S.O.Soest 1 Zeist 2-S.O.Soest 2 As.a. zondag 28 augustus zal er specta- kel zijn aan de Bosstraat. Soest ont vangt dan de F.C. Volendam. Het C-team (betaalde jeugd) versterkt met enige spelers uit de A selectie van Volendam, bekend om z'n talentvolle jeugd, zal het opnemen tegen het even eens jeugdige S.O.Soest. Gezien het enthousiasme bij trainer en spelers en de tot nu toe bereikte resultaten, is dit bij voorbaat een gang naar Bosstraat-Oost zeker waard. Aanvang van de wedstrijd 14.00 uur. op het scorebord en pas drie wedstrijd- punten leken de vooruitzichten niet erg rooskleurig. Maar Marry Geuze- broek bewees haar klasse door juist op dit beslissende ogenblik een home run te slaan, waardoor naast haarzelf nog twee andere speelsters het thuis- honk konden bereiken. De stand was weer gelijk en DSV kon weer 'aan de slag gaan'. Ze scoorden nog twee extra punten en brachten hun totaal op 8. Voor de Knickerbockers was het nu zaak minimaal ook twee punten binnen te halen. Het eerste punt was snel ge scoord maar met het tweede hadden ze meer moeite. Uiteindelijk sloeg Ineke Mink de bevrijden de bal en scoorde even later de ge lijkmaker. De Knickerbockers hadden ook nog bijna het winnende punt ge scoord, als de prachtige klap van Flos Khalil niet was gevangen. De eind stand werd dus 8-8, waardoor beide teams op de tweede plaats eindigden in dit goed geslaagde toernooi. De Knickerbockers hervatten de com petitie op 1 september a.s. met een thuiswedstrijd tegen de huidige kop lopers, de Zuid Vogels uit Utrecht. Ze beginnen om 18.45 uur op het S.O. Soest-terrein. Elke dinsdagochtend bestaat er in de Soester Duinen gelegenheid voor vrou wen om de conditie zowel op peil te brengen als wel te houden. Om 9.15 uur vertrekt men vanaf de parkeerplaats aan de Sparrenlaan. De conditietraining bestaat uit een stukje joggen, wat gerichte oefeningen en wat spel. De Soester volleybalvereniging SVV/ Stam heeft inmiddels de trainingen hervat. Naast de seniorengroepen heeft SVV een actieve jeugdafdeling. Niet alleen aspiranten en junioren maar ook een grote mini afdeling. Tevens zijn er een groot aantal niet competitie-spelende leden, ook wel de recreatieve leden genoemd. De dames senioren spelen een hoog niveau in de landelijke competitie. Het le team in de le Divisie en het 2e team in de 3e Divisie. Daarnaast zijn SVV-teams vertegenwoordigd in alle klassen van het district Eemland. In de Bunthal in Soest-Zuid worden op zaterdagmiddag de wedstrijden op di visieniveau verspeeld. Wedstrijden te gen gerenommeerde tegenstanders en dus een goede gelegenheid voor de vele volleyballiefhebbers uit Soest om goed en attractief spel te zien. De thuiswedstrijden van de districts competitie worden in sporthal Beuken dal gespeeld. Door het vertrek van en kele goede herenspelers heeft SVV een aderlating ondergaan. Men is ech' ter met veel enthousiasme en motiva tie aan het nieuwe seizoen begonnen om te trachten het verloren terrein zo snel mogelijk weer te heroveren. Al jarenlang brengt SVV met de regel maat van de klok goede jeugd voort. Een gevolg van begeleiding, oplei ding en extra trainingen voor selectie- groepen. De dinsdagavond is de vaste trai ningsavond van SVV in Sporthal Beu kendal en in de gymzaal aan de Smits- weg. Vanaf 16.00 uur tot 23.15 uur wordt on der deskundige leiding door de jeugd- en seniorengroepen getraind. Mocht U eens wat meer willen weten, komt U dan gerust op de dinsdagavond eens langs. Er is altijd wel iemand van het bestuur aanwezig die U te woord wil staan. Ook telefonisch kunt U om informatie vragen. Voorde dames: Ineke Römer, W. Speel manhof 21, Soest, tel. 02155-15218. Voor de heren: Ineke Bomhof, Dalweg 112, Soest, tel. 02155-10296. Voor de jeugd: Matt Aarts, Van Goyen- laan 36, Soest, tel. 02155-20802. Voor de recreanten: Rob Giebels. Nas- saulaan 16, Baarn, tel. 02154-17550. Voor algemene informatie kunt U bel len met Jan Lijkedijk, De Boeier 8, Baarn, tel. 02154-12018. Op woensdag 7 september zal het eer ste dames team van SVV uitkomen in de 4e ronde, van de Nationale Beker wedstrijd, tegen Brother Martinus in de Bunt, om 19.30 uur. Op zondag 28 augustus a.s. wordt het laatste Jeugdtoernooi van 1983 op de S.O. Soestvelden gespeeld. De eerste wedstrijden worden om 10.00 uur ge speeld. Gerenommeerde verenigingen geven acte de présence, zoals: Ajax, Feijenoord, Excelsior, Zeeburgia en uiteraard de organiserende vereniging S.O.Soest. Al deze verenigingen komen met 3 ploegen t.w. de C-l, D-l en E-l. Wie eens kennnis wil maken met goed jeugdvoetbal is een bezoekje aan de S.o.Soestvelden aan de Bosstraat ko mende zondag zeker aan te bevelen. Voorronde internationale jeugdcompetitie A.s. zaterdag is het dan zover, dan speelt Soest A-l de eerste wedstrijd van een 3-tal voorronde-wedstrijden. Er wordt in Amersfoort gespeeld tegen V.V.Z.a. aanvang 14.30 uur. De S.O.Soest-junioren beginnen goed voorbereid aan deze zware klus. Naast het spelen van diverse oefenwedstrij den en het - succesvol - deelnemen aan het Klaas van der Veentoemooi van WZ'49, zijn zij vorige week 3 dagen bijeen geweest in een trainingskamp. Hopelijk werpt deze gedegen voorbe reiding zijn vruchten af. Het seizoen 1983/1984 begint weer op dinsdag 6 september. Informatie kan men krijgen bij Joke van Os, Middel wijkstraat 20. tel. 15586. De recreatie-afdeling van de Soester Atletiek Vereniging start het nieuwe seizoen met de trainingen vanaf zater dag 27 augustus a.s. Voor de vele re creanten is het dus weer zover dat on der deskundige leiding gesport kan worden, zonder verplichtingen ten aan zien van wedstrijd en/of competitie- sport. Voor hen die nog niet bekend zijn met recreatiesport en toch aan sportieve en gezonde beweging willen doen is er gelegenheid zich bij de verschillende groepen aan te sluiten. De gehele maand september zal er een oefen programma zijn zodat iedereen die ge zond is het programma kan volgen. Ook daarna geldt altijd in de recreatie sport de regel: "Alles mag, niets moet". Wenst men mee te doen, dan is een trainingspak en een paar sportschoe nen voldoende. Er zijn zowel binnen als buiten mogelijkheden voor de recrean- Zondag werd in de bossen nabij het Baarnse Bosbad met start en finish op het terrein van het bad "De Vuursche- loop" gehouden, een wedstrijd over 21 km. Rob Strik zegevierde voor van Riemsdijk uit Amsterdam. S.O.Soest-- atleet Dick den Oude zette een prima prestatie neer door beslag te leggen op de negende plaats, hetgeen voor hem het resultaat betekende van de inten sievere training in de afgelopen periode. Rob de Haas werd 13e en pakte tevens de derde prijs mee in de veteranen- klasse. Tijdens de avondwedstrijden op de kunststofbaan Ookmeer te Am sterdam kwamen ook enkele atleten uit op het nummer 5000 meter. Eef van den Brink zette een goede tijd neer. De genoteerde 15 min. 46.8 sec. had nog scherper gekund. Bij een eerder begin van zijn slotoffensief had er een verbe tering van zijn persoonlijk record inge zeten. Harry van Brummelen, die van start af een hoog tempo ontwikkelde, moest in de eindfase iets inleveren. Tijdens de laatste 200 meter was hij zo "beleefd" zijn nieuwe S.O.Soest lange-afstands- trainer Ton Duits te laten passeren. Ton Duits noteerde 16.30 min. voor zijn race, terwijl Harry van Brummelen zonder gerichte voorbereiding toch een persoonlijk record 16.31 min. neerzet te. De triathlon, waarin achtereenvolgens 4 km. moet worden gezwommen, 180 km. moet worden gefietst en tot slot nog eens de marathonafstand van ruim 42 km. moet worden afgelegd, wint zeer snel aan populariteit. Dit bleek wel j.1. zaterdag in Almere, waar maar liefst 250 mannen (en één vrouw) aan het immens zware kwarwei begonnen. Bij deze open Nederlandse kampioen schappen triathlon startte ook de S.O. Soest-atleet Jaap van den Berg. Hij be reikte tenslotte een fantastische 7e plaats in het totaalklassement, wat te vens betekende dat hij als 4e Neder lander over de finish kwam. Daarmee was hij slechts één plaats van uitzen ding naar de wereldkampioenschap pen in Hawaii verwijderd. Al direkt na de start manifesteerde Jaap van den Berg zich in de voorste gelederen. Hij kwam na het eerste on derdeel - het zwemmen -16 minuten na de nr. l, als 17e uit het water. Op de fiets ging het aanvankelijk uitstekend met de Soester atleet, want na 60 km. was hij al opgeschoven naar een 14e plaats. Op pl.m. 100 km. sloeg echter het noodlot toe: Jaap van den Berg moest afstappen voor een lekke band. Daar door viel hij terug naar een 23e plaats. Na een fantastische inhaalrace, stapte hij evenwel toch weer als 17e van de fiets, om aan zijn sterkste onderdeel - de marathon - te beginnen. Jaap van den Berg bouwde zijn race ontzettend goed op, waardoor hij de één na de an der passeerde. Zo rukte hij op naar een schitterende 7e plaats, achter de Ne derlanders Alex Koenders (winnaar in een nieuwe Europese recordtijd), Gre- gor Stam, vervolgens twee Amerika nen. één Belg en Peter Zeyderveld. De Soester kwam eigenlijk zeer fit over de finish in de tijd van 10 uur 41 min. en 33 sec. Wanneer de S.O.Soest-atleet niet de pech had gehad een lekke band te krijgen onderweg, was hij wellicht zelfs 3e Nederlander geworden. Zo'n band plakken kost toch gauw 5 tot 10 minuten en z'n achterstand op Peter Zeyderveld was slechts 8 minuten. Met die 3e plaats zou de winnaar van de ten. Voor de "buitensporters" ziet het er als volgt uit; zaterdagochtend: 9.00-10.00 uur dames o.l.v. Jan Veen; idem: 9.00 - 10.00 uur heren o.l.v. Wim van Dorrestein; zondagochtend: 9.00 - 10.00 uur ge mengd o.l.v. Theo Vlug; woensdagavond: 19.00 - 20.00 uur ge mengd o.l.v. Jan Veen donderdagochtend: 9.00 - 10.00 uur da mes o.l.v. Gerda Zwaan. Het vertrek voor de buitensport vindt altijd plaats bij de parkeerplaats bij de sportvelden aan de Bosstraat. De "binnensporters" kunnen donder dagavond terecht in de sportzaal van de Van der Huchtschool, Paulus Po' terlaan/hoek Albert Cuyplaan. Voor ae dames zijn de tijden van 20.00 - 21.00 uur o.l.v. Jan Veen en voor de heren van 21.00 - 22.00 uur o.l.v. Joke van Os. Indien men meer informatie wenst kan men telefonisch contact opnemen met de coördinator van de recreatiesport van de Soester Atletiek Vereniging. Jan Veen, telefoon 17313. Tijdens de tiende Punterloop in Giet hoorn wist S.O.Soest-atleet Sebastiaan van Os bij de Jongens B op een uit stekende tweede plaats beslag te leg gen. Vlak voor de finish moest hij zijn leiderspositie prijsgeven. De loop ging over een afstand van 2400 meter, waar bij de traditionele Giethoornse brug getjes genomen moesten worden. Zondag 28 augustus a.s. organiseert R.T.V. Tempo afdeling Toer, wederom een recreatie-tocht. Het is de vierde tocht in successie, die wellicht de voor gaande drie tochten zal overtreffen. Werd tot nu toe steeds in de provincie Utrecht gereden, thans ligt de route voor een deel ook in de provincie Noord-Holland en wel in het gebied rond Hilversum, een gebied gestof feerd met bossen en uitgestrekte heide velden. Voor hen die een rustig tempo willen rijden is er een route van 30 km, terwijl er voor de doordouwers een tocht van 60 km. is uitgezet. Men kan vertrekken tussen 10.00 uur en 12.00 uur vanaf het Clubgebouw Tem po. Industrieweg 6 te Soest. Zoals ook bij de vorige tochten is er de Recreatie-sterrit voor toerrijders, waarvoor de controle-stempeltijd is tussen 10.30 en 13.00 uur, eveneens aan de Industrieweg 6. Voor alle tochten zijn de reglementen van de N.R.T.U. van toepassing. fc- ppup Soester mini-triathlon naar Hawaii hebben gekund. Nu wacht hem allereerst de mini- triathlon van Vlissingen, waar de Soes ter zeker als één van de grote kansheb bers wordt getipt. Een prachtige prestatie werd ook gele verd door de 41-jarige Johan Beyer, die na 13 uur en 28 min. ook zeer fit over de streep kwam. De tweede wedstrijd wordt woensdag 31 augustus op het S.O.Soestveld ge speeld tegen H.V.C. A-l, aanvang 19.00 uur. Inmiddels heeft het eerste herenteam van Papillon er al weer enkele weken training opzitten, hetgeen ook wel noodzakelijk was, want voor het ko mende weekeinde staan al twee be langrijke wedstrijden op het program ma. Dan namelijk moeten de heren hun eerste wedstrijden spelen voor de nationale beker. Bij winst in deze dub bel kunnen zij verder bekeren, anders ligt het team eruit en kan het zich volledig wijden aan de competitie. In het afgelopen weekeinde heeft Pa pillon nog twee zeer nuttige oefen wedstrijden gespeeld, resp. tegen Am stelveen en tegen Lisse, twee teams die twee klassen hoger staan dan de Soes ters. Daardoor waren de winstmoge lijkheden niet bijster groot, doch dat was ook de opzet niet van deze oefen reeks. Trainer Louis Schuyt weet nu ongeveer waar hij met het team aan toe is en zal aan de hand van deze gegevens het team samenstellen, dat komend weekeinde de bekerstrijd ingaat. A.s. zaterdag speelt Papillon in sport hal Beukendal zijn thuiswedtrijd, om drie uur. De return is zondagmiddag 16.00 uur in Rotterdam. De tegenstan der is het Rotterdamse AMVJ. dat ook hoger genoteerd staat dan de Soesters, zodat het een zware strijd zal worden. Start van de trainingen: Ook voor de overige groepen gaat aan staande vrijdag de training beginnen. Papillon heeft elke vrijdagavond de beschikking over twee zalen van het Griftland College aan de Noorderweg, van 18.00 uur tot 22.00 uur.

Soester Courant | 1983 | | pagina 13