wuiso Dubbel huwelijk in Soest IVestoIVint FOTOSHOP Geheimzinnige 'onbekende plaatsgenoot' bleek C. J. 't Hart De huiswerkcursus Ezeltjesdag ondanks hitte zeer geslaagd Gildefeest- programma komende dagen Oudheidkamer Soest Bonthuis Miner bestaat 45 jaar Waarom tobbe, als er een Wasserette is 't HARTJE De vakantie Is weer voorbij WASSEN in de Wasserette? Onderwijsinstituut Hulscher Mooiste geit van Soest heet Nellie DE KORTE DUINEN 10 JAAR JONG Jubileumshows op 30 augustus Ongelooflijk goed in kleur UNIEK IN SOEST ZELFTAP FOTOCHEMICALIËN Stichting Panorama Dierenpenning huldigt Dierenvrient tÊÊÊÈ Soester Courant van woensdag 24 augustus 1983 V' MODE Boutique voor meisjes en de jonge vrouw Kom gerust even kijken, U bent van harte welkom. KONINGINNELAAN 31 SOEST - TEL. 21020 Geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur. Vrijdagavond - Koopavond. Zaterdag van 900-1600 uur Voorkom problemen op school en laat Uw kind door ons vakkundig begeleiden. start weer op 29 augustus. Instituut voor Studiebegeleiding 02155-17089 Voordat uw DONZEN DEKBED aan zijn zomerslaapje begint laat u hem toch even Hij is dan weer schoon en lekker fris voor f 19.» o.,*™.) 's morgens gebracht, 's middags klaar, droog en wel. Van Weedestraat 52 (achter Tiffany) Telefoon 15229 OPLEIDING VOOR ERKENDE DIPLOMA'S DAGOPLEIDINGEN voor Receptioniste-Informatrice - Secretaresse E.G.-secretaresse DAG- EN AVONDOPLEIDINGEN voor Typen Tekstverwerking Steno Bedrijfscorrespondentie Conversatie Engels, Duits, Frans, Spaans Engels Cambridge Middenstandsopleiding Praktijkdiploma Boekhouden Moderne Bedrijfsadministratie Kantoorpraktijk Notuleren Marketing Steenhofstraat 30A, ingang Dalweg 3764 BL Soest-Telefoon 02155-12900 kinderen 10-15 jaar 1,- per kind; kinderen beneden 10 jaar gratis. Zitplaats tribune: 1,- extra. Programma verkrijgbaar bij de kassa aan de ingang en in de feesttent a 1,-. Op het achterterrein Kampioenschie- ten, Gelukschieten en Schijfschieten. 13.30 uur Oriëntatierit voor Fietsers langs historische punten in Soest. Inschrijving vanaf 13.00 uur nabij de feesttent a 2,50 p.p. Bij deelname in gezinsverband maxi maal 7,50. 19.00 uur Uitreiking van prijzen en herinnering Oriëntatierit in de feest tent. Zondag 28 augustus: Dit is de dag van het koningspaar in het Gilde met het aftreden van de Koning 1982 en het schieten op de vogel voor de Koning 1983. Het is te vens de laatste teerdag 1983 voor de gil- deleden en zoals reeds vele jaren een ontmoetingsdag voor velen in en bui ten het gilde. De dag begint met een bijzondere eucharistieviering in de feesttent, waarin het gildekorps in het vendelgebed de strijd tussen goed en kwaad in ieder mensenleven zal uit beelden. Hier zegt het zwaaien van het vendel meer dan woorden. 9.00 uur Plechtige Eucharistieviering met gilde-eer in de feesttent. Celebrant Past. J. S. Buisman; Zang Par. Zangkoor St. Caecilia. Aansluitend gezamenlijke broodmaal tijd voor gildeleden en genodigden. 12.00 uur Zondagmorgenconcert door de Eemlander Blaaskapel. 13.30 uur Schieten en Kinderspelen. Prijs- en Koningschieten op de Papegaai door de gildebroeders. Prijsschieten op de klos door de gilde- zusters. Verder voor ieder Kampioenschieten op de wip, Gelukschieten, Schijfschie ten. Kinderspelen, 8 spelletjes voor 1,50; altijd prijs. 16.00 uur Het Koningsschot valt. Eerst huldiging van de Koning 1983. Daarna Kampen om het Kampioenschap 1983 en Oud-Koningskampen, een wed strijd tussen alle Oud-Koningen. 17.00 uur Prijsuitreiking schietwed strijden in de feesttent. 19.30 uur Afhalen Schutterskoning door het Gildekorps. 20.00 uur Koningsbal met aftreden van de Koning 1982 en huldiging van de Koning 1983. Daarna een bruisende feestavond on der leiding van de John Geerts Band. Toegangsprijs 5,- p.p. Minimumleef tijd 19 jaar. Voorverkoop in de feesttent. Maandag 29 augustus: Vandaag worden de Gildefeesten 1983 afgesloten met een optreden van de groep 'Normaal'. Deze groep is «velen van onè'bekend van radio en televisie. Ze trekt overal volle zalen. Bij gebrek aan een grote zaal in Soest mèéhde het gildebestuur het een goede ge dachte deze groep voor een optreden in de gildetent uit te nodigen. Het gil debestuur verwacht dat het voor veel jongeren, maar ook voor heel wat ouderen, een goede afsluiting is van de gildefeesten. 20.00 uur Optreden van de Groep 'Nor maal' in de feesttent. Het programma wordt mede verzorgd door een beken de plaatselijke groep. Toegangsprijs 10,- p.p. Uitsluitend voorverkoop in de feesttent. Foto: Herman van Dam Ook voor de jeugd van de kleuter- en basisscholen is tijdens de Gildefeesten natuurlijk een middag ingeruimd, en hoe kan zo'n feest beter zijn dan met onze plaatsgenote Conny Vink? De tractor heeft op de boerenbedrij ven het paard verdrongen, maar toch is niet alle romantiek verdwenen. Dat laten ouderen en jongeren zien in een enerverende wedstrijd met landbouw- tractoren. Woensdag 24 augustus: 14.30 uur 'Dat zit wel snor', een vro lijk kinderprogramma rond Conny Vink, verzorgd door Ronald Ravèl in de feesttent. Toegangsprijs 2,50; voorverkoop in de feesttent. 19.00 uur Behendigheidswedstrijd met landbouwtractoren in de rubrieken se nioren en junioren. Winnaar senioren 1982: Gerard Hilhorst. Winnaar junioren 1982: André van Dor- resteyn. Voorinschrijving in de feesttent a 5,- p.p. Donderdag 25 augustus: Wilt u met familie en vrienden genie ten van een gezellige ouderwetse avond, dan is de avond van deze dag hetgeen u wenst. In samenwerking met de Soester Boerendansgroep heeft het gilde een echte ouderwetse Boeren bruiloft georganiseerd, compleet met bruiloftsmaal. Ouderwetse zang- en dansmuziek zorgen voor de juiste sfeer en natuurlijk komt tijdens de avond de Eemlander Blaaskapel voor een sere nade. 19.30 uur Ouderwetse Boerenbruiloft met de Soester Boerendansgroep. Deelname 25,- p.p. Deelname alleen mogelijk bij voorinschrijving. Voorinschrijving tot en met woensdag 24 augustus in de feesttent en bij Sla gerij van Asch, Van Weedestraat 66, bij W. Schimmel. Steenhoffstraat 73 en P. van den Dijssel, Soesterbergse- straat 45. Vrijdag 26 augustus: Al vele jaren staat voor de jeugd een drive-in show op het programma van de gildefeesten. Een avond die altijd veel belangstelling had. Daaraan zal het op deze vrijdagavond ongetwijfeld ook nu niet ontbreken. 20.00 uur Top 40 Drive-in Show van Veronica. Toegangsprijs 5,-Maximumleeftijd 21 jaar. Voorverkoop in de feesttent. Zaterdag 27 augustus: Deze dag kunnen we de dag van mens en dier noemen. Al vele jaren organi seert de Warmbloedpaardfokvereni- ging 'Eemland' op deze dag een con cours hippique met attractieve wed strijden van tuig- en springpaarden. Dit jaar wordt het kampioenschap verreden van Shetland-pony's in de provincie Utrecht, de Hackney- en Ponyclub Midden-Nederland is aan wezig met een aantal hackney's en de Rijvereniging uit Bunschoten verzorgt enige shownummers. 's Morgens kunnen de moedigen, onder ons zich meten in een prestatieloop^ over 3000 of 6000 meter, georganiseerd door S.O.Soest, afd. Recreatiesport, terwijl men 's middags rustig op de fiets Soest kan gaan verkennen in een oriëntatierit met een aantal 'histori sche' vragen. 10.00 uur Prestatieloop over 3000 en 6000 meter. Route: Ferd. Huycklaan, P. v.d. Bree- merweg, Kerkstraat, Eemstraat, L. Brinkweg, Kruisweg, Kerkpad, Kerk straat, Olijkeweg, Ferd. Huycklaan over 6000 meter 2 maal Inschrijving: vanaf 09.30 uur in de feesttent a 2,50 p.p. Start 3000 meter: 10.00 uur; Start 6000 meter; 10.30 uur. Voorprogramma Concours Hippique 12.00 uur Concours Hippique Toegangsprijs voor Voor- en Hoofd programma: Personen 16 jaar en ouder 2,50 p.p. in de maand augustus iedere maandag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts f 10,-. M* RESIAURANTjSnHK^f «LLd ^BIRKSTRAAT 108- SOEST 02155-13720 "Maak een plan," dit is een van de spreuken op de spreukenbordjes. Een ieder kan hier zelf inhoud aan geven. Zo ook de Oudheidkamer. De afgelopen tijd heeft u al veel van dit plan gezien. Steeds wisselende exposities om de in teresse op te wekken voor de geschie denis van Soest. Deze keer is de expositie over het Spreukenhuisje in de belangstelling, maar ook de expositie „Boerengerei- en boerengerij, de koperslagerij, het leidekken, klompen maken, het hoekje archeologie vragen uw aandacht. Gaat u naar de Gildefeesten, breng u dan ook een bezoek aan de Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18. Openingstij den zaterdags en zondags van 13.00 - 17.00 uur. Het bekende Bonthuis Miner Mode aan de Korte Bergstraat in Amersfoort bestaat 45 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum houdt het bedrijf op dins dag 30 augustus a.s. een drietal shows (om 10.30, 14.00 en 19.30 uur), waarin de collectie 83/84 wordt getoond. Daar bij gaat het vooral om de modieuze en "toch draagbare" bontmode, in alle prijsklassen. De mannequins van het bonthuis geven bovendien een beeld van de sortering Alcantara, Suéde en Suédezét, al dan niet gecombineerd met bont, die in de loop der jaren aan de collectie is toe gevoegd. Tijdens de shows wordt - geheel nieuw - - voor het komende winterseizoen een uitgebreide colectie in pakjes, rok ken, etc. gebracht van origineel Suéde zét, met bijpassende blouses. Bonthuis Miner brengt voor het najaar en de winter trouwens ook weer een grote sortering Alcantara mantels, in nieuwe modellen en kleuren, zowel voor dames als voor heren. Ook op het gebied van Suéde. Nappa en Suéde- lam (lammycoats) heeft Miner een re putatie hoog te houden. Tenslotte beschikt het bonthuis over een grote collectie korte en lange bont mantels, in eigen atelier vervaardigd, waarin de nieuwe modelijn duidelijk te herkennen is. Ook voor bontmode-naar-mate, voor modernisering en reparatie is Bonthuis Miner al 45 jaar een vertrouwd begrip. Men kan zich verzekeren van een plaatsje tijdens een van de shows op 30 augustus, door zich voor reservering te wenden tot: Miner Mode, Korte Berg straat 12, Amersfoort, tel. 033-15283. AFDRUKKEN vanaf slechts 79 cent (7x 10 cm) Koriinginnelaan 11 - Soest - Tel. 23737 PAUL DE SMALEN VAKFOTOGRAAF ONTWIKKELAAR vanaf f 1.80 per liter 15% korting op alle fotopapier TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Soester Courant onder ieder Soester dak! Van Weedestraat 52 (achter Tiffany) - Telefoon 15229 De bos wortelen ging er bij de ezels in als koek. Het bestuur van het Groot Gaesbeeker Gilde kan met grote tevredenheid terugkijken op de "Ezeltjesdag," het eerste grote evenement van de twaalf dagen gedurende Gildefeesten, die onder het motto "Ons Soest ook uw Soest" vorige week van start zijn ge gaan. Vele honderden Soe9ters geno ten, ondanks het snikhete weer, van het drukke programma dat het Gilde deze zaterdag met verve heeft afgewerkt. "Ouderman" Wim Schimmel, bij alle aktiviteiten onvermoeibaar van de partij, hield het aan het einde van het middagprogramma op "toch zeker zo'n duizend mensen," en de oorzaak van het feit dat er niet nog veel meer Soesters waren komen opdagen schreef hij toe aan de inderdaad zin derende hitte, die de Blaak - het feest terrein aan de Ferdinand Huycklaan - onbarmhartig teisterde. Niet alleen de mensen hadden 't moeilijk; ook de die ren bleken in de loop van de dag aan verkoeling toe te zijn. De stier "Spee- dy." naar wiens gewicht de bezoekers konden raden, werd daartoe zelfs met emmers water overgoten. Ook in de bartent, waar de bezoekers zich konden laten laven aan een me terslange buffet, was het verblijf geen frisse aangelegenheid. De enige drank die koel geserveerd werd was het tap bier, en dat vond dan ook gemakkelijk zijn weg in de dorstige kelen. Om tien uur gaf Ouderman (een titel uit de Germaanse tijd, dat men ook nog terugvindt in het Engelse "Elderman," dat zoveel als wethouder betekent) Schimmel het startsein tot het grote dierengebeuren dat was aan gekondigd als "Ezeltjesdag," maar waarin ook ander vee - schapen, gei ten, een varken, een stier, en een heel stel ponies - de aandacht trok. Dat ge beurde nadat het Gildekorps het ter rein met klaroengeschal en tromgerof fel had betreden, ter begeleiding van Schutterskoning Gert Schimmel (een neef van de Ouderman), zijn koningin Gerda van Dorresteijn en hun beide hofdames. Onmiddellijk daarna werd begonnen met de Ezelkeuring, door keurmeesters van het "Nederlandse Ezelstamboek," de heren Kabel uit Vlaardingen en Van Aalst uit Eersel. Maar liefst 26 ezels, afkomstig uit ver schillende delen van ons land, werden daarbij beoordeeld op uiterlijk, bouw, kleur, karakter, etc. Lunch Afhankelijk van hun leeftijd en ge slacht waren de dieren ingedeeld in zes categorieën. Het duurde tot na de mid dag voordat de jury haar oordeel had vastgesteld, en toen hadden de ezels en hun begeleiders inmiddels een voed zame en versterkende lunch gebruikt aan een lange tafel. Het menu voor de ezeltjes bestond daarbij uit een flinke bos verse wortelen en zo te zien lieten de dieren zich dit uiterst gezonde voed sel heel goed smaken. Afgezien van het feit dat alle deelne mende ezels een fraaie herinneringsro zet mee naar huis kregen, vielen de toegekende prijzen ("premies") als volgt uit: I (veulens): Piet. een bruin/grijze hengst, eig. Rodenburg, Boskoop; II (1- en 2-jarige merries): Petra, grijs, eig. v.d. Bunt, Holten; I'I (1- en 2-jarige hengsten): Martijn van de Noorddijk, donkergrijs, eig. Dekker, Barendrecht;IV (merries 3 jaar en ou der): Saartje, zwart, eig. V.d. Bunt, Holten; V (hengsten 3 jaar en ouder): Dominique van het Hof, donkergrijs, eig. Van Hogendorp, Tricht; VI (rui nen): lor, een grijze steenezel, eig. "Bergen Bosch," Bilthoven. Voordat de ezels gezamelijk de lunch gebruikten volgde eerst een défilé waarbij de dieren zich de bewondering van de toeschouwerws mochten laten weggevallen. De jury kende nóg een aantal prijzen toe. Zo werd Nicole Hermans uit Ab coude algemeen als de beste "monster- ezelknecht" gekozen en versloeg bij het vaststellen van de Dagkampioen van het Groot Gaesbeeker Gilde Saar tje, een zwarte merrie, verkozen tot Kampioen bij de merries. Bij de heng sten ging Dominique van hot Hof met deze eer strijken, terwijl Martijn tot reserve-kampioen werd uitgeroepen. Uit de handen van de Schutterskoning en de koningin ontvingen de deelne mers een beker of een trofee, en ui teraard een fraaie rozet. De Ezel feesten werden afgesloten met een wedstrijd ringsteken op de ezel, die werd gewonnen door de 11-jarige Ilona de Leeuw uit Bleiswijk. Tenslotte wer den de toeschouwers vergast op het voorrijden van de "aangespannen ezel wagens," waarbij de eerste prijs ging naar Dominique van 't Hof, gemend door Alexandra van Hogendorp uit Tricht. Speciale dank werd uitgebracht aan de familie Van der Grift, die niét alleen het idee voor deze Ezeltjesdag had geleverd, maar ook een onschat bare inbreng had gehad in de reali sering ervan. Zij zorgden met name voor het vervoer van de ezels. Op een ander deel van het terrein had de pony club met de gelegenheidsnaam "Het korte End" intussen een aardige voor stelling gegeven, waarbij een aantal spelletjes werd gedaan, zoals een "bar relrace," een estafette, ringsteken en een ringquadrile. Later maakten veel kinderen gebruik van de mogelijkheid om voor een kwartje een ritje op een echte pony te maken. "Speedy":610 kilo Veel belangstelling trok ook de Pie- montese stier "Speedy," nog geen an derhalf jaar oud, maar toch al flink uit de kluiten gewassen. Meer dan 230 mensen trachtten zijn gewicht te ra den, en dat bleek allerminst een een voudige opgavede schattingen varieerden van 200 tot zo'n 1100 kilo. Toen Speedy's juiste gewicht bekend werd gemaakt (exact 610 kilo) bleken twee personen met een verschil van slechts één kilo op het goede spoor te hebben gezeten: de heren Hoebee van de Lange Brinkweg en V.d. Breemer van de Vosseveldlaan deelden samen de som van de eerste en tweede prijs (resp. 100 en 50), zodat zij beide met een waardebon van 75, te besteden bij slagerij Van Asch (maar niet noodza kelijk aan stierenvlees), naar huis mochten gaan. Vertederend was de aanblik van de zeug met maar liefst negen biggetjes van de heer Van 't Klooster, en ook de "Schapenshow" in de hoek van het ter rein trok veler interesse. Mooiste geit Eén van de hoogtepunten was daar naast ongetwijfeld de verkiezing van de mooiste geit, georganiseerd door de Geitenfokvereniging Soest e.o. Enkele tientallen geiten, verdeeld in vijf cate gorieën, streden na een gezamelijk de- filé om de hoogste eer. De titels werden toegekend door de deskundige jury - de dames V.d. Grift, Schimmel en Wit kamp, die tenslotte de volgende uitslag lieten noteren I. (Witte geiten): Nellie, eig. J. van Woudenberg, Soest; II. (Wit lam): Margreet, eig. Zonneveld, Soest; III. (Toggenburger): Irene, eig. Kinder boerderij De Vosheuvel, Amersfoort; IV. (Bont lamBetty, eig. Kinderboer derij De Vosheuvel, Amersfoort; V. (Dwerggeiten): Blackie, eig. Zonne veld, Soest. Ook hierbij reikte het Schuttersko- ningspaar de prijzen uit. Nellie, de mooiste geit van Soest, met eigenaar J. van Woudenberg. Foto: Herman van Dam Talloze Soesters moeten met spanning hebben uitgekeken naar de "Huldiging van een bekend plaatsgenoot", die tij dens de Ezeltjesdag van het Groot Gaesbeeker Gilde gepland stond. Deze huldiging - een initiatief van de stich ting Panorama Dierenpenning" zou in de loop van de ochtend plaatsvinden in de grote feesttent van het Gilde. Het gebeurt maar zelden dat twee mensen uit één gezin op dezelfde dag in het huwelijk treden. Dit onalledaagse idee was wel opgekomen in de hoofden van Willem Lensink en zijn zuster Maud, die vorige week vrijdag op het Soester gemeente huis trouw beloofden aan resp. Brigitte v.d. Velde en Richard Blom. Op deze manier konden beide bruidsparen in elk ge val volstaan met een half bruiloftsfeest, omdat ze het toch samen vierden. Om precies elf uur - vrijwel direct na dat op het terrein een grote bus uit het Duitse Soest arriveerde, waaruit de enkele tientallen mannen en vrou wen sterke delegatie van de Schützen- verein Grosse Westhofe, met wie het Gilde uitstekende relaties onderhoud en die dit weekend voorname gasten tijdens het Gilde feesten zouden zijn, arriveerde deze tot dan toe met de grootst mogelijk geheimzinnigheid om geven Soester inwoner per karos op het terrein. Op dat moment was de spanning direct gebroken, want de man die zich daarin, voorzien van een fraai bloemenboeket bevond, was voor alle aanwezigen al lerminst een onbekende. Glunderend nam de heer C. J. 't Hart, voorzitter van "De Paardenkamp" het applaus van het publiek in ontvangst, toen hij, voorafgegaan door het Gildekorps en de Schutterkoning en zijn gevolg, uit de koets stapte en de feesttent betrad, waar zich inmiddels als een illuster gezelschap had verzameld, onder wie burgemeester P. Scholten en de Duitse gasten, onder leiding van Schützen- vereinspresident Jupp Koch. De heer 't Hart, vergezeld van de heer Leo Capit, senior-redacteur van het weekblad Panorama en bestuurslid mevrouw Evenhuis-van Essen (CDA- tweede-kamerlid, werd daar allereerst toegesproken door Gilde-ouderman Schimmel, die het in zijn welkomst woord een fantastisch idee noemde van de Stichting om de heer 't Hart in de "bloemetjes" te zetten. "We zijn in feeststemming hier", aldus de heer Schimmel, "er zijn veel mensen en er is veel vee, en dat is precies waarnaar 't Hart van de heer 't Hart uitgaat". Hij wees op de bekendheid van de heer 't Hart als voorvechter van de Dieren bescherming en het nationaal paarden- rusthuis De Paardenkamp. Na een muzikale hulde door het Gilde korps voerde de heer Capit het woord. Hij dankte het Gilde voor de gastvrij heid en de medewerking en legde uit wat het doel van de Stichting Panora ma Dierenpenning was: eer bewijzen aan diegenen die zich op bijzondere wijze een dierenvriend hebben getoond. Toeverlaat "Soest dankt aan 't Hart de Paarden kamp, die uniek is in heel Nederland", aldus de heer Capit. die overigens meende dat de heer 't Hart. onlangs geridderd, intussen wel gewend zou zijn aan toespraken en eerbetoon. Hij overhandigde de heer 't Hart de zeer verdiende penning, waarop de inscrip ties: "De mens het dier een toever laat". "U bent zo'n toeverlaat, meneer 't Hart", aldus de heer Capit. die het door de heer 't Hart geschreven boek over De Paardenkamp "het meest menselijke boek" noemde dat hij in ja ren had gelezen. "Door uw inzet is De Paardenkamp" een monument van dierenvriendschap' In zijn dankwoord gaf de heer 't Hart er blijk van dat hij weliswaar de in druk had gekregen dat "er iets te ge beuren stond", maar dat dit hem com pleet had verrast. Hij dankte de heer Capit voor zijn goede woorden en wees erop dat het in deze miserabele tijd De Paardenkamp is nog onlangs voor de tweede maal door brand ge troffen) "iets spannends" was om het rusthuis draaiend te houden. "Maar financieel zijn we een behoorlijk stuk teruggezet, en hij hoopte dan ook vurig dat het gironummer van De Paarden kamp in het artikel in het weekblad niet zou ontbreken. De heer 't Hart betreurde het dat "eer" altijd iets is dat een mens pas op latere leeftijd ontvangt: "Het ge beurt nooit als je jong bent'Hij bracht zijn dank uit aan het Gilde en het eigen bestuur van de Paardenkamp: "Jullie hebben me weer een aardig kunstje geflikt, maar het heeft me erg veel plezier gedaan". Ouderman Schimmel was de eerste die de heer 't Hart kon gelukwensen. "Het gilde heeft maar één manier om iemand te huldigen", aldus de heer Schimmel. Dat gebeurde dan ook: de hoofdvendelier "overvendelde" de feesteling, samen met de Schuttersko ning en zijn gevolg. De Eemlander Blaaskapel sloot de muzikale hulde af, waarna buiten de tent de vendeliers van het Gilde nog een fraaie huide demonstratie brachten. De heer 't Hart is de twee Nederlander die de eer te beurt valt van de Dieren penning. De eerste was de bekende Leni 't Hart (geen familie) van het zeehonden-opvangcentrum in het Frie se Pieterburen. Soest en de Soester Courant zijn niet te scheiden! De heer 't Hart met de penning, hem aangereikt door Leo Capit (r.).

Soester Courant | 1983 | | pagina 3