Knotsboemweek geslaagd A m l)anölDrtucr 'Grosse Westhofe' en Gilde: warme vriendschap 'Gewest Eemland meer praat- dan doeclub' Blaaskapellenfestival voortreffelijk geslaagd Vrijwilligers Vakature Bank Soest Joge-ballet weer van start in Soest w Officiële ontvangst van gemeente bestuur voor Duitse gasten Toneel Muziek Kleinkunst Pop Folklore Ballet Cjp Uit in Amersfoort 83/84 is weer verschenen! Neem nu de tijd voor 'n abonnement van Uw keuze: 5 september a.s. sluit de inzendtermijn VVD-gedeputeerde waarschuwt JOVD tegen tweespalt! Eindhovense 'Originalfreunde' winnaars Medicijnen buit bij inbraak Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. te Soest start weer cursus Jeugd-E.H.B.O. Reebok doodgereden Televisie in brand Inbraak tijdens vakantie van bewoners Soester Courant van woensdag 84 augustus 1983 1Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Mhützenverein-voorzitter J. Koch en Ouderman W. Schimmel. Hoezeer de vriendschap en de verbon denheid tussen Het Groot Gaesbeeker Gilde en de uit het Westduitse Soest af- konistige Schützenverein "Grosse Westhofe" in de afgelopen jaren is ge- groeid, werd zaterdagavond duidelijk, toen aan het begin van de Hollands - S.Duitse feestavond de Duitse delegatie eregasten in dit weekeinde de feest tent betrad. I Om tien voor half negen rukte het «IGildekorps stormenderhand de tent binnen, waarin zich al een behoorlijk aantal feestvierders had verzameld, om de weg te bereiden voor de beide Schutterskoningen uit het Hollandse en het Duitse Soest, met hun koninginnen *en gevolg. Onder de opgewekte klan ken van het Gildekorps namen de hoge gasten en het bestuur van de Duitse schuttersvereniging plaats op het ere podium. waar hun. voordat het feest in alle hevigheid losbarstte, door Ouder man Wim Schimmel een bijzonder warm welkom werd toegeroepen. "We zijn blij dat wij vandaag zo'n elite gezelschap in ons midden mogen heb ben". aldus de heer Schimmel, "twee koningen, twee koninginnen en een hof houding waar ik verlegen van word." De heer Schimmel riep in de herin nering terug hoe het Gilde vorig jaar te gast was geweest bij de Duitse vereni ging: "daar wordt nu nog over ge- F praat." Ondanks de vakantietijd, waardoor de Duitse gasten in geringer getale konden komen dan anders (ook L het korps was helaas niet meegeko men). hoopte de Ouderman dat het een geslaagd bezoek zou worden. De president van de Schützenverein. de heer Jupp Koch, dankte het Gilde voor de uitnodiging. Hij wees erop dat zijn vereniging deze weken een uiterst druk programma afwerkte. Volgende week hebben zij een kinderschutters feest. terwijl over veertien dagen in het Duitse Soest het grote Schuttersfeest begint. Onder applaus van zijn leden dankte de heer Koch in het bijzonder voor de gastvrijheid van de Soesters, die alles "ganz nett arrangiert" had den. Hij wenste het Gilde voor de toe komst het allerbeste en bood de heer Schimmel een fraaie verzinkte pla quette aan. voorstellende een heren-Z en een dames-schutter, met inscriptie. Het Gilde moest er maar voor zorgen dat het op het eigen terrein ook een ge bouw zou laten verrijzen, waarin de plaquette dan een mooi plaatsje zou kunnen krijgen. De heer Koch twijfelde er niet aan dat zo'n gebouw er zou ko men: "U hebt blijkbaar een hoop geld. tenslotte hebt u dit terrein ook pas ge kocht." Na het dankwoord van de heer Schim mel klonk zowel in het Duis als in het Nederlands een massaal driewerf hoera, waarna het feest kon beginnen. Ontvangst Met ondersteuning van een pittig stuk je blaasmuziek en tromgeroffel be zorgde het gemeentebestuur van Soest, vertegenwoordigd door het voltallige college van b. en w., zondagmiddag de gildebroeders uit Duitsland een offi ciële ontvangst. Het Groot Gaesbeeker Gilde en de Schützenverein Grosse Westhofe uit Soest Duitsland trokken gezamelijk op richting Dorpshuis De Borg, waar burgemeester mr. Paul Scholten de beide gilden toesprak. Namens het gemeentebestuur zei de burgemeester dat hij deze ontvangst bijzonder op prijs stelde, "omdat gast vrijheid een goed is dat in ere gehou den moet worden. Ook al is dat in een afnemende economie soms moeilijk; het moet overeind blijven en we moe ten oog blijven houden voor de mede mens." Over de gilden zei hij dat deze een gro tere betekenis hebben dan op het eerste gezicht lijkt. Het is vooral een broeder schap die zijn medemens behulpzaam wil zijn. zo zei hij. "Het gilde is wellicht de oudste instelling in Soest. In 1403 wordt er voor het eerst over geschre ven, maar het is misschien zelfs al ou der. Het is in ieder geval duidelijk dat het gilde nu een bloeiperiode meege maakt." Volgens burgemeester Scholten doet het gilde van oudsher al "goede wer ken" voor de gemeente Soest, tot op de dag van vandaag. Zaterdag vertegen woordigde hij op zijn beurt het gilde op een bijeenkomst in Brabant en over handigde Ouderman W. Schimmel als tastbaar bewijs hiervan het boek Gouden Guld. Een boek door en over gilden, over de gebruiken binnen de broederschap en het ontstaan ervan. Ook het Soester gilde komt hierin uit voerig ter sprake. Ook de gemeente Soest zal binnenkort een exemplaar van het boekwerk ontvangen, beloofde de Ouderman. Burgemeester Scholten had duidelijk genoten op de gilde-bij- De talentenjacht vormde één van de laatste hoogtepunten van de Knotsboem- week. De inmiddels traditionele Knotsboem week, die de Stichting Jeugdzorg Soest dit jaar voor de vierde keer organi seert mag in de meeste opzichten wederom een heel geslaagd evenement worden genoemd. Over de aktiviteiten van maandag en dinsdag schreven wij reeds vorige week. De tweede helft van de week kenmerk te zich door een aantal goed bezochte aktiviteiten. zoals het Safarispel op dinsdag, gevolgd door een disco-avond, waarop de groep Tornado uit Soest voor de muziek zorgde. Woensdag werd het programma voor de kinderen voortgezet met een feeste lijk programma, waarin o.m. de Jolly Jokers optraden, terwijl 's avond de beurt was aan diverse Soester instel lingen en verenigingen om iets te laten zien van datgene waarmee zij zich doorgaans bezighouden. De vrijwillige brandweer zette haar beste beentje voor en trok veel bekijks met de lad derwagen. Tot groot enthousiasme bij de jonge burgers leidde de spuit-de monstratie, vooral omdat ze daaraan ook zelf mochten meedoen, zij het dat daarbij de assistentie van de echte brandweermannen meestal onontbeer lijk was. Ook de jeugdafdeling van de Soester EHBO was present, compleet met een aantal "slachtoffers". Ook de square- dansgroep de Holland Windmillers zorgde voor een attractieve bijdrage door een fraaie demonstratie dansen weg te geven. Belangstelling was er ook voor enkele individuele bijdragen, zoals van Coby Bron. die volksschilderwerk toonde, Inge Brand, die liet zien hoe glas gra veren in zijn werk gaat, en Irene Door- duyn, met glas schilderen. Demonstra ties waren er ook van Janny Berg met brooddeegfiguren en van Jos van Hornsveld. die liet zien hoe radiogra fisch bestuurde auto's rijden. Op donderdag volgde de kinderkennis, die 's ochtends door de kinderen zelf was opgebouwd. De kinderen konden zich naar hartelust overgeven aan zulke uiteenlopende aktiviteiten als flesje hengelen, beschuit eten. blikken gooien, eierdozen werpen, bekertje tuffen en een "zwiepspel". De voor de donderdagavond aangekondigde re cordpogingen werden van het pro gramma afgevoerd, omdat daarvoor zich te weinig adspirant-recordbrekers hadden aangemeld. In plaats daarvan werd er een klaverjastoernooi in de tent op de Eng gehouden. Vrijdag, de slotdag van de Knotsboem week, stond in het teken van het af scheid. 's Middags hielden de jeugdige deelnemertjes een optocht met ver sierde fietsen, 's morgens werd er nog een talentenjacht gehouden, die ge wonnen werd door Astrid Roest en Monique Schaper, die al play backend de eerste prijs in de wacht sleepten. Ook de modeshow, waarvoor veel kin deren zich kostelijk hadden uitgedost, had veel succes. De stichting Jeugdzorg kan terugzien op een geslaagde week. Volgend jaar weer "Knotsboem"? Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155 21433 eenkomst in Brabant, want hij zei te hopen dat er in Soest ook een dergelijk evenement te organiseren is. Voor wat de band tussen de twee ge meenten Soest betreft, heeft de burge meester het gevoel, juist op dergelijke dagen, dat de twee gemeenten bij elkaar horen en samen verder moeten. Namens de Duitse delegatie sprak de heer Josef Koch zijn dank uit voor de ontvangst en overhandigde twee brie ven van burgemeester H. Bussman van het Duitse Soest. De heer Koch komt al sinds 1950 in de Nederlandse ge meente in het kader van de sportuit- wisseling en is voorzitter van de Schützenverein. "Alles wat gebeurd is tussen Holland en Duitsland is door deze aktiviteiten vergeten." aldus Josef Koch, die zei in 1974 kennis ge maakt te hebben met het Soester Gilde. Voor burgemeester Scholten pakte hij als geschenk voor de "toernee" een ets uit van het Duitse Soest. Loco-burge meester drs. G. Plomp werd verrast met enkele porseleinen onderzetters. Met een stevige Duitse "schnaps" werd de feestelijke ontmoeting beklon ken. Daarna vertrok het gezelschap rich ting feestterrein De Blaak, waar schietwedstrijden gehouden werden. Koning van de dag werd Josef Koch. Hij zegevierde in een vierkamp met Ouderman W. Schimmel en de ko ningen van beide gilden, Hans-Jürgen Rochol en Ger Schimmel. In het offi ciële gedeeite van de schietwedstrijden bleken de Duitse schutters meer gevoel voor richting te hebben. Er werd ge schoten op een houten vogel. Werner Bitter wist eerste te worden door de romp van de vogel naar beneden te schieten. Burnhardt Weber deed het zelfde met de staart en Toon Hilhorst schoot zich op een derde plaats. Hij was de beste schutter uit het Neder landse Soest. U kunt nog tot maandag 5 september a.s. tot 22 uur Uw abonnement voor concerten, show, cabaret, revue, toneel-, kindervoorstellingen, etc. voor 83/84 bij de ACR in De Flint inleveren. Inlichtingen ACR-bureau De Flint, Coninckstraat 62, Amersfoort. Telefoon: 033 - 751084. Enige tientallen leden en belangstel lenden - onder wie VVD-fractievoor- zitter Bert Krijger en het veelbeloven de raadslid Ankie Nolen - waren vorige week naar een van de bovenzaaltjes van restaurant V.d. Brink getogen (waardoor de ruimte bijkans uitpuil de) om de oprichting mee te maken van de nieuwe JOVD-afdeling Eem land. De JOVD is de landelijke organi satie van liberale jongeren die, hoe wel onafhankelijk, sterke ideële bin dingen heeft met de VVD. De nieuwe afdeling Eemland treedt in de plaats van de "oude" afdelingen Eemland en Soest, waardoor zij met haar 80 leden één van de "reuzen" in het land is geworden, zoals voorzit ter Hans van Wuyckhuyse het uitdruk te. De afdeling Soest floreerde welis waar, maar Eemland leidde een enigs zins zieltogend bestaan. Hoewel het Soester liberale jonge volkje zich aan vankelijk niet bijster enthousiast had getoond voor een fusie, stemde het daarin later toch toe, onder druk van het landelijk hoofdbestuur. De afdeling omvat de gemeenten Amers foort, Soest, Baarn, Bunschoten, Eem- nes, Leusden en Woudenberg, en het is de bedoeling dat in al deze plaatsen commissies ontstaan die de gemeente- Met inspanning werd er geblazen tijdens het Blaaskapellen Festival. Onder een meedogenloze zon, die de temperatuur in de Gildetent tot bijna het smelpunt deed oplopen, speelde zich zaterdag nóg een hoogtepunt van de Gildefeesten af. Met royale mede werking van het Gilde werd daar de eerste ronde van het grote nationale Tros-blaaskapellenfestival afgewerkt, aan de organisatie waarvan ook de ju bilerende Soester Muziekvereniging P.V.O. haar onmisbare medewerking leverde. Bij het 85-jarig bestaan van P.V.O. waarvan de feestelijke viering zich over het gehele jaar uitstrekt, paste een dergelijke muzikale happening op hoog niveau uitstekend. Dat "hoge ni veau" slaat niet alleen op de kwaliteit van het gebodene, maar evenzeer op het genre, dat door de deelnemende korpsen wordt beoefend: blaaskapel- muziek is doorgaans afkomstig uit de hoogst gelegen delen van Europa: de Alpen. Dat werd nog eens benadukt door het schitterende Alpendecor, dat achter de muzikanten op het podium stond opgesteld, waardoor het publiek zich inderdaad in een berglandschap kon wanen. De besneeuwde toppen konden er echter niet voor zorgen dat de atmosfeer in de tent merkbaar ver koelde. De tropische temperatuur in de tent was er volgens de organisatoren ongetwijfeld de oorzaak van, dat de pu blieke belangstelling aanvankelijk nog wel wat tegenviel: slechts enkele tien tallen bevolkten de bankjes, al trokken de feestelijke klanken later toch steeds meer mensen aan. In de eerste aflevering van het festival, waarvoor de Tros-radio zich in de per soon van producer Piet Daalhuisen had ingespannen, traden jammer genoeg slechts vijf blaaskapellen in plaats van de verwachte zeven op: Naast de eigen Soester Eemlander Blaaskapel waren dat de Blaaskinkel uit Maarssen, de Zuid-Nederlandse Blaaskapel uit Fijnaart, Die Alpenjager uit Klaas waal en de Blaaskapel uit Goes. De G.A. Heinzekapel uit Muiderberg en de Tirolerdorpskapel uit Ede hadden het, tot teleurstelling van de organisatoren, op het laatste moment laten afweten. Het programma werd daardoor uiter aard iets ingekrompen. De vijf over blijvende korpsen speelden echter vol overgave en overtuiging waarbij voor al de Blaaskapel uit Fijnaart applaus oogstte voor de fraaie show, die door vier charmante danseressen werd ge bracht, waardoor het de jury - bestaan de uit de heren Freek Mestrini en Henk Kleynmeyer - waarschijnlijk nog wat extra zweetdruppeltjes kostte om de dagprijzen toe te kennen. Het programma zelf, dat op charmante wijze werd gepresenteerd door Tros- medewerkster ftia de Rijck, verliep overigens uitstekend. Piet Daalhuizen: "Ik vind dat het voortreffelijk gaat. Door de warmte glippen ze wel eens over een nootje heen, maar in het alge meen brengen ze het er uitstekend af." Niet alleen door de muziek, maar ook door hun kleurrijke uitmonstering zor- den de muzikanten voor een fleurig en opgewekt muzikaal evenement. Overigens denkt men er bij de Tros - afhankelijk van de "uitzendbaarheid" van de opnamen - positief over om ook volgend jaar een Blaaskapellen Festi val in Soest te organiseren. "Alleen denk ik dat we dat beter omstreeks eind september kunnen doen, als de va kanties echt voorbij zijn", vindt Piet Daalhuizen. "En als het doorgaat den ken we voor de uitvoering aan de Open Hof, dat ook heel geschikt is' De dagprijzen van de eerste ronde wer den door de jury toegekend aan 1. Die Alpenjager, Klaaswaal 97 pt. 2. Zuidnederlandse Blaaskapel, Fijn aart 90% pt. 3. Blaaskapel, Goes 87 pt. 4. De Blaaskinkels, Maarsen 83 pt. 5. Eemlander Blaaskapel, Soest 79% Jammer was dat de eigen Eemlander Blaaskapel van P.V.O. dus genoegen moest nemen met de laatste plaats. Op de tweede dag van het festival bood de zaal een geheel andere aanblik. Hon derden toeschouwers bevolkten de bankjes. Het weer was ook heel wat draagelijker en een aantal van de in de tweede ronde optredende orkesten bracht bussenvol supporters mee. Er heerste dan ook een uitstekende sfeer in de tent. Mogelijk stimuleerde die ook de prestaties van de muzikanten, want de punten die de zeer kritische jury in deze tweede ronde de diverse orkesten toebedeelde vielen soms heel wat hoger uit dan op zaterdag. De uitslagen van zondag waren: 1. Die Originalfreunde, Eindhoven 109% pt. 2. Grenslandkapel, Overdinkel 107% pt. 3. Belvauer Muzikanten, Nieuwenhagen 106 pt. 4. De Optimisten, Breedenbroek 96% pt. 5. Jozef Maler Muzikanten, Hilversum 95% pt. 6. Isseltaler Muzikanten, Rheden 95 pt. 7. De Peejenzaaiers, Hoeven 74 pt. Die Originalfreunde wonnen daarmee niet alleen de zilveren trompet, maar ook de Tros-wisselbokaal. Overigens wonnen de hoogste drie kapellen van zowel de eerste als de tweede ronde een trofee en een gratis partituur. Voor de beide eerst-geëindigde orkesten was er een extra-prijs in de vorm van een ra dio-opname in de studio. Overigens kregen alle deelnemende orkesten een herinneringsvaantje. Ondanks de ietwat teleurstellende prestaties van de Eemlander Blaaska pel toonde voorzitter H. Reulen van P.V.O. zich "dik tevreden" met het verloop van het festival. Inbrekers hebben in het weekeinde een onbekende hoeveelheid medicijnen weggenomen uit de praktijkruimte van een arts aan de Prins Hendriklaan. Zij verschaften zich toegang door met een straatklinker een ruit aan de achter kant van het pand te vernielen. politiek op de voet gaan volgen. Daar naast zal men zich actief gaan toeleg gen op binnenlandse- en buitenlandse politiek en op ledenwerving. Knallers Dat alles neemt overigens niet weg dat de liberale jongeren zich van tijd tot tijd van ganser harte met wat minder zwaarwichtige zaken willen gaan bezighouden, gezien de door de voorzitter in het vooruitzicht gestelde "knallers van feesten". Op 8 septem ber wordt - wellicht met dat laatste in het jong-liberale achterhoofd - al vast een kennismakingsborrel ge schonken in de Queens Club. Namens het landelijk hoofdbestuur sprak vice-voorzitter Frank Kohof woorden van blijdschap over het feit dat Soest zich tenslotte had laten over tuigen van het nut en de noodzaak om op te gaan in de grote afdeling. Een afdeling die tenminste 50 leden telt functioneert immers veel beter, vindt de landelijke organisatie. Na een lange pauze (waarin een dele gatie van de Jonge Socialisten het kersvere bestuur een rode roos aan bood) werd de bijeenkomst voortge zet met een toespraak door de heer M. de Bruijne, VVD-gedeputeerde van Utrecht, over het onderwerp "politiek in regio Eemland". Tweespalt De heer De Bruijne vergeleek de hui dige liberale jongerenclub met die van ca. een kwart eeuw geleden, waar bij hij opmerkelijke verschillen con stateerde, zoals het "grotere potentieel aan liberale jongeren" en het "jeug dig élan van het liberalisme". Hij noemde de aanpak van de JOVD ook sterk verbeterd en benadrukte dat het zijns inziens een goede zaak was in dien de JOVD ten opzichte van de VVD haar onafhankelijkheid duurzaam zou bewaren - een kwestie die binnen de JOVD momenteel nogal gevoelig ligt. De heer De Bruijne waarschuwde dan ook tegen de dreigende tweespalt, die de eenheid van de jongerenorganisatie op de tocht zet. "De kracht en de groot te van de WD zijn allereerst het ge volg van haar politieke en organisa torische eenheid", meende de gedepu teerde. Binnen de kring der liberale jongeren manifesteert zich de laatste tijd tot veler verdriet het zgn. "Centraal Jon geren Kontakt", dat een veel strin genter binding met de "moederpartij" nastreeft, en de heer De Bruijne sprak in dit verband over "geen goede ont wikkeling". Hij hoopte dat de nieuwe afdeling het hare ertoe zou bijdragen dat een eventuele splijting kon wor den voorkomen. Wél pleitte de spreker voor het overwegen van de vraag of strak moest worden vastgehouden aan de onverenigbaarheid van het lid maatschap van de JOVD met organi satorische functies in de VVD of, in mindere mate, met politiek-vertegen- woordigende functies in de partij. De heer De Bruijne constateerde overi gens met gepaste vreugde dat de JOVD inmiddels is ontdaan van haar wat "stoffige, studieclub-achtige karak ter", en veel meer betrokkenheid aan de dag legt bij de landelijke en buiten landse politiek. Anderzijds vond hij het wel sneu dat zij zich daardoor veel minder gelegen laat liggen aan de poli tieke situatie in de provincie en in de regio. "Jonge liberalen zouden zich meer moeten bezighouden met plaat selijke politiek. Bovendien geeft dat in het algemeen heel wat sneller resul taat te zien", aldus de heer De Bruijne. Nu steeds meer mensen zonder werk om een baan aankloppen bij de Vrijwil ligers Vakature Bank en bijna altijd direkt aan de slag kunnen, moet de V.V.B. wederom een beroep doen op in stellingen, organisaties en werkgroepen in Soest en omgeving om beschikbare vakatures zo spoedig mogelijk ter toet sing toe te sturen. Alleen dan ziet de V.V.B. kans een zo groot mogelijk en gevarieerd aanbod van werk te garan deren. Dat de V.V.B. dit verzoek aan de instel lingen om vakatures richt wil niet zeg gen dat zij niets te bieden heeft. Mo menteel kunnen plm. 135 vrijwilligers direkt aan de slag, waarbij rekening gehouden moet worden dat enkele in stellingen vijf tot tien mensen kunnen plaatsen. Het gaat o.a. om de volgende vaka tures De Kinderboerderij zou graag in kon- takt komen met een vrijwilliger/ster die samen met de kinderen, die een eigen tuin hebben, biologische groen ten wil kweken. Een belangenvereniging in Baarn heeft plaats voor een administratieve medewerkster. Om de tuin rondom een bejaarden centrum in orde te brengen en te hou- dpn «'ordt een vrijwilliger gevraagd die van aanpakken weet. Een goede kracht kan mogelijk een vaste baan in het vooruitzicht worden gesteld. Het Rode Kruis heeft altijd plaa;s voor aktieve vrijwilligers/sters ter as sistentie in ziekenhuizen, bij boottoch ten en in vakantiehuizen. In een gezinsvervangend tehuis kan men niet voldoende tijd en mensen vrij maken om met de bewoners te wan delen en om voro te lezen. Welke vrij willigster ziet hier een taak? Wie wil als kandidaat-bestuurslid zitting nemen in een gymnastiekver eniging? Voor het geven van voorlichting op scholen over het werk van Amnesty In ternational wordt een groot aantal vrij willigers gevraagd. Om kinderen behulpzaam te zijn bij het volgen van natuurlessen in de prak tijk kan een aantal jeugdigen geplaatst worden. Deze en nog vele andere banen wach ten om door vrijwilligers vervuld te worden. Voor inlichtingen over en be middeling bij vrijwilligerswerk kan men behalve 's woensdags dagelijks te recht bij de Vrijwiligers Vakature Bank, Steenhoffstraat 46. Openingstij den van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur. Het telefoonnummer is: 12630. In dat verband vroeg hij bij wijze van voorbeeld aandacht voor heikele kwes ties als het nieuwe streekplan voor de provincie Utrecht, de landinrichting van de Eempolders, het ziekenhuis- vraagstuk van Soest en Baarn en de afvalverwerkingsproblematiek in de regio. Lichtgewicht Het gewest Eemland, binnen welks grenzen de nieuwe JOVD-afdeling ope reert, noemde hij "helaas geen al te sterk orgaan", omdat bij de diverse gemeenten grote beduchtheid heerst om de eigen bevoegdheden uit han den te geven. "Een lichtgewicht-con structie", zo luidde zijn kwalificatie van het gewest, "die meer een praat club dan een doeclub is geworden". Ter illustratie wees de gedeputeerde o.m. op het Recreatiebasisplan, waar over jarenlang is gepraat en dat ton nen heeft gekost, maar dat intussen door de tegenwerking van de gemeen ten "op de plank" terecht is gekomen. "Het is jammer dat er geen sterk or gaan is dat beslissingen kan nemen voor de regio. Nu springen anderen in het gat". Een ander onderwerp dat naar het in zicht van de heer De Bruijne de bij zondere aandacht van de JOVD ver dient is het plan voor de gemeentelijke herindeling, "dat in kleinere gemeen schappen zeker mensen op de been zal brengen". Het schrijnendste punt waarnaar der liberalen zonen en dochters interesse zou dienen uit te gaan was naar zijn mening echter de werkloosheid onder jongeren. De onmacht en de wrok die daardoor bij veel jeugdige burgers kunnen ontstaan noemde hij "een voe dingsbodem voor antidemocratische gevoelens", en dit vraagt zeker ook van liberale jongeren naast kennis ook actieve betrokkenheid bij de gemeen telijke en regionale politiek, aldus de heer De Bruijne. Tenslotte hield hij zijn gehoor de woor den van de reeds lang overleden libe raal Thorbecke voor: "Er is meer dan voorheen in de wereld te doen", die de heer De Bruijne als volgt parafra seerde: "Er is meer dan voorheen in de gemeente en de regio te doen". Op 6 september a.s. start in het EHBO- gebouw, Parallelweg 7a weer een cur sus jeugd-EHBO voor kinderen van elf t.e.m. vijftien jaar. De lessen zijn op dinsdagavond van 18.30 tot 19.30 uur en worden in maart '84 besloten met een examen. Er wordt in een prettige sfeer, onder leiding van bekwame in- structrices en met medewerking van geschminkte slachtoffers(tjes), opge leid voor het jeugd-EHBO-diploma met speld. Een goede gelegenheid om, sa men met andere kinderen, te leren hoe je eerste hulp kunt verlenen in afwach ting van deskundige hulp. Denk je eens inje bent fijn met de fiets met vriendjes aan het "(c)rossen" en plotseling valt één van je kameraadjes en blijft huilend van pijn liggen. Niemand weet wat te doen. Jij wel? Of: je vriendinnetje valt met touwtje springen en heeft zich naar bezeerd. Wat te doen? Weet jij het? En wat een gemak als er thuis iemand is die E.H.B.O. kent. Zou jij dat niet willen zijn? Er zijn reeds kinderen in Soest die een cursus Jeugd-EHBO hebben gevolgd en in deze situatie's handelend kunnen optreden. Wil jij dit ook? Kom dan op 8 september a.s. om 18.30 uur naar ons EHBO-gebouw op de Parallelweg 7a of geef je vast op bijMevr. T. Mertens, Julianalaan 21, tel. 13957. De kosten voor de gehele pursus zijn 15 gulden, alles inbegrepen. Op de Biltseweg trok de politie vorige week in de berm een dode reebok aan, die kennelijk door een auto was aange reden. Enige tijd later meldde zich te lefonisch een inwoonster van Soest, met de mededeling dat zij het dier niet meer had kunnen ontwijken, toen het plotseling de weg overstak. Haar auto liep enige schade op. Onder het motto "beweging voor het lichaam" gaan de succesvolle cursus sen van Joge-ballet binnenkort weer van start. Lerares Jacqueline Minks begint, voor het tweede jaar alweer, haar spectaculaire danscursus op 31 augustus, in zaal "De Zwaluw" aan de Schrikslaan. Voor mensen die op woensdag niet zou den kunnen is het belangrijk te weten dat Jacqueline ook in Baarn een cursus geeft, evenals vorig jaar overigens, die al twee dagen eerder aanvangt; n.1. op 29 augustus. De zaal in Baarn heet toe valligerwijs ook "De Zwaluw," en is aan de Weteringstraat gelegen. Dat de naam Joge al bekend veron dersteld mag worden is zo langzamer hand wel duidelijk. Wie heeft immers nog nooit een raamaffiche of adverten tie gezien, een folder in zijn of haar handen gedrukt gekregen of niet be kenden erover horen praten? Maar omdat natuurlijk niet iedereen precies weet wat er achter deze naam schuil gaat volgt hier een korte beschrijving. De naam Joge, uit de spreken als "djookuh" om maar meteen enkele misverstanden uit de wereld te helpen, staat voor John's Gezelschap. John Felter is de choreograaf van Joge, een man die zijn sporen ruimschoots ver diend heeft in de nationale danswereld. Hij danste vroeger bij Penney de Jager en werkte met haar samen aan vele balletten. Ook deed en doet hij nog steeds vele ehoreograiieen voor Maria More. die voor programma's als Top- pop geschreven werden. John Felter is dus diegene die de dan sen en de oefeningen bedenkt, die door de door hem opgeleide dansers en danseressen in hun cursussen worden onderwezen. Al deze mensen samen geven bovendien grote mode- en dans- shows in binnen- en buitenland. Dat Joge een snelgroeiende organisa tie is blijkt wel duidelijk uit het feit dat het in nog geen 2 jaar tijd is uitgegroeid tot een hechte organisatie met bijna 40 dansscholen over heel Nederland. Een cursus van Joge beslaat 8 weken, waarin naast de broodnodige oe- "Een deel van de enthousiaste "Jogisten" van vorig jaar. Zittend op de voor grond Joge-T-shirt lerares Jacqueline Minks." feningen en warming-ups. 4 verschil lende dansen aan bod komen, te weten John's specialiteit Jazzballet, het be kende Beatballet of Disco-beat, maar ook Showballet én Rock and Roll, wat de Joge-cursussen tot iets unieks maken. Over het hele jaar zullen 4 ver schillende cursussen worden gegeven. Na de daverende Joge-slotfeesten van voor de zomervakantie wordt het nu weer tijd om u op te geven voor de komende cursus van Jacqueline Minks in Soest (en BaarnU kunt bellen naar het Joge-danscentrum te Bilthoven. tel. 030-7935S5 of 792727. Schrijven kan natuurlijk ook: Joge-danscentrum. Postbus 305, Bilthoven. Het spreekt vanzelf dat u hier ook voor nadere in formatie terecht kunt! Vrijdagavond j.1. moest de brandweer uitrukken omdat bij een bejaarde be woonster van Honsbergen aan de Wiar- di Beckmanstraat de televisie in brand was gevlogen. Dat gebeurde nadat het toestel even tevoren door een kennis was gerepareerd. Gelukkig bleek een buurman de brand met de brandslang te kunnen blussen. De brandweer hoefde slechts nabluswerk te verrich ten in de woning, die op de zesde ver dieping ligt. Bij een woning aan de Weegbreestraat bleek vorige week de tuindeur te zijn opengebroken, waarna de woning werd doorzocht. Een buurtbewoonster die voor de plantjes zorgde omdat de be woners zelf met vakantie waren, waar schuwde na haar ontdekking de politie. Over de eventuele buit kon nog niets worden meegedeeld, omdat de bewo ners zelf daarover inlichtingen kunnen verschaffen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 7