Klachtenregen na optreden 'Normaal' I Presentatie rampenplan wekt ongenoegen van Raadsfracties EXPOSITIE 6?9 10?° Creatief Handwerken 3?5 Zo gezien... Miniposter 30 x 40 cm nü voor /9.90 (ook van dia) De Open Hof doet het verder zonder klok Chemco koopt NOM-aandelen in Powerplate B.V. A OPEN HUIS 1958 ftestofrmt DeEekhoorn huizenkrant Woensdag 31 augustus 1983 62e jaargang no. 1 Telefoon op politiebureau roodgloeiend presenteren U een complete moderne haarverzorging op internationaal niveau zowel voor heren als dames. Behandeling met en zonder afspraak. Mevr. Henny Teunissen, Foekenlaan 18, Soest, Telefoon 15387 Slagers leverworst Honsbergen Pruim e- danten Honsbergen Pronk- snijbonen Honsbergen Varkens lappen Honsbergen KG koffie Honsbergen Franse land wijn Honsbergen TAXI TAK 12636 V^foto-filnrvuideocA Birkstraat 2 Bun administratie: Van Weedestraat 47A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 50E5TE RSCOÜRANT Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar 12.— Buiten Soest per half jaar f24.— Gecontroleerde oplage 8.350 Verschijnt iedere woensdag Het optreden van de bekende, hier en daar zelfs geduchte popgroep "Nor maal", maandagavond in de feesttent van het Gilde aan de Ferdinand Huyck- laan, heeft de politie overstroomd met telefoontjes van vele tientallen inwo ners van Soest, die hun gemoed lucht ten over hun ergernis om het oorver dovende lawaai, waarmee dat optre den gepaard ging. De voorstelling in de feesttent vormde de afsluiting van de Gildefeesten, die twaalf dagen lang zijn gevierd. Niet alleen uit Soest-Zuid, waar uiteraard het lawaai het sterkst te horen was, kwamen de klachten, die soms gepaard gingen met scheldpartijen aan het adres van de politie. De meeste klagers vroegen zich getergd af waarom de politie ooit vergunning had kunnen ge- Na aanhoudende klachten van buurtbe woners heeft de beheerscommissie van het kerkelijk centrum De Open Hof aan de Veenbesstraat besloten de klok uit het kleine torentje te verwijderen. Bromfietser zwaait naar kennis: dubbel botsing Een 19-jarige bromfietser ontdekte toen hij over de Willaertstraat reed een kennis en stak ter begroeting zijn hand op. Daardoor verloor hij de macht over het stuur, botste in eerste in stantie tegen een auto links van de weg en vervolgens tegen een auto aan de rechterkant. De auto's liepen schade op en de brom fietser zelf moest met beenletsel naar Zonnegloren worden overgebracht. Glaasje op... Op de Dalweg hield de politie vorige week een 23-jarige automobilist uit Soest aan wegens rijden onder invloed. Zijn rijgedrag was nogal opgevallen. Hij werd aan de gebruikelijke proe ven onderworpen en ging naar huis met een proces-verbaal en een rijver bod. Burenruzie De politie moest eraan te pas komen toen bewoners van een huis aan de Gerrit v.d. Veenstraat vanwege de geluidsoverlast door hun buren in woe de ontstaken. De gewaarschuwde po litie constateerde overigens die over last niet, maar later bleek een buur man bij het ene huis een steen door het raam te hebben gegooid, nadat hij daartoe was uitgedaagd omdat de buurvrouw met water naar haar buren had gegooid. Deze rigoureuze maatregel is niet het gevolg van overlast tijdens het gebrui kelijke klokgelui op de zondagen, maar van de baldadigheid van een groepje jongelui, die er de laatste tijd voortdu rend op uit waren de getergde buurtbe woners uit hun slaap te houden door de klok op de meest onmogelijke tijdstip pen, bij voorkeur in het holst van de nacht, in werking te stellen. Ze deden dat met een lang touw vanaf de flat aan de Haverweerd, tegenover het kerkge bouw. Al diverse malen heeft de politie ge tracht een eind te maken aan de flauwi teiten van de jongelui, maar de daders hadden er blijkbaar de smaak van te pakken en bleven aan de gang. In het weekeinde werd de klok dus ver wijderd, maar ook daarop hadden de boosdoeners een antwoord. Ze beves tigden een bel in een van de bomen, en zo begon het spel van voren af aan. Omwonenden haalden het ding weg nog voordat de politie in actie kwam. De politie wil de jongelui alsnog pro beren op andere gedachten te brengen, omdat inmiddels duidelijk is geworden dat een behoorlijk aantal omwonenden niet van zin is het getreiter nog langer te dulden. Er is zelfs sprake van een geladen, explosieve stemming. ven voor het veroorzaken van zoveel herrie, terwijl nota bene nog onlangs de nieuwe Verordening Geluidhinder in werking is getreden. Bij de politie kon men weinig anders doen dan de mensen sussen en erop te wijzen dat het verlenen van een dergelijke vergunning geen zaak van de politie, maar van het gemeentebestuur was. De klachten kwamen overigens uit geheel Soest, ook uit de wijken die in feite aan de andere kant van Soest liggen. In een aantal gevallen werd de beschuldigende vinger van de kla gers zelfs uitgestoken naar een bar in de omgeving, ook al was daar maandagavond niets te beleven. An deren hielden het op "die tent op de Eng". Volgens de politie hebben trouwens tij dens de gehele 12-daagse feestperiode zeer veel mensen hun beklag gedaan, zich afvragend of het nu werkelijk nodig was dat het feesten avond-aan- avond maar doorging. Het optreden in de feesttent zelf ver liep - afgezien van het geluid - rede lijk rustig. Naar schatting bevolkten ongeveer 1500 jongelui de tent. Er de den zich geen noemenswaardige pro blemen voor, zodat de politie nauwe lijks regelend hoefde op te treden. Eén bezoeker deed na afloop van het feest aangifte van diefstal van een bankbiljet van 100,- en één van 25,-. Het geld was hem in de tent afhandig gemaakt. Later in de nacht trof de politie op de Middelwijkstraat een gewonde 25- jarige man aan, die op weg naar huis zijn arm had opgehaald aan een hek. Hij werd voor behandeling overge bracht naar Zonnegloren. Zonnewijzer gestolen Uit de tuin van een woning aan de Regentesselaan werd vorige week een koperen zonnewijzer, compleet met betonnen sokkel, gestolen. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Chemco Inc. in Soestduinen heeft de 41% minderheidsdeelneming in Power plate B.V. van de N.V. Noordelijke Ontwikkelingsmaatschappij gekocht, waardoor Chemco nu 100% van de aan delen van Powerplate in haar bezit heeft. Openingstijden: dinsdag t/m donderdag van 8.30 tot 17.30 uur. Vrijdag 8.30 uur tot 21.00 uur. Zaterdag 8.00 uur tot 15.30 uur. VAN HOGENDORPLAAN 20-HILVERSUM O43100 BURG. GROTHESTRAAT 36-SOEST Q17756 Powerplate B.V., gevestigd in Emmen, is in augustus 1981 opgericht door Chemco en de NOM voor de produktie van aluminium drukplaten. Deze druk platen worden door Chemco-organisa- ties op de grafische wereldmarkt ver kocht. De bouw van een geheel nieuwe fabriek op de 3 ha. industrieterrein te Emmen heeft ruim een jaar geduurd. De produktie is in november 1982 van start gegaan. Chemco heeft de aandelen van de NOM gekocht voor de nominale waarde 2,3 min.) plus een kapitaalvergoe ding. Deze transaktie vindt plaats ondanks het feit dat Powerplate nog met - overigens voorziene - start-up verlie zen draait, omdat Chemco nu in staat is om de voorgenomen verdere assorti mentsuitbreiding van Powerplate zelf te financieren, mede door het verkrij gen van aanvullende bankkredieten. Chemco maakt in Soestduinen fotogra fische films en papieren voor de gra fische sektor en gebruikt daarbij veel zilver. Drie jaar geleden zat Chemco met de gevolgen van de hoge zilver- prijzen, alsmede met de konsekwenties van een grote brand in een produktie- afdeling, waardoor financiële deelname door de NOM destijds door slaggevend was om Powerplate op te richten. De NOM en Chemco spreken er hun vertrouwen over uit dat het behouden en verder uitbreiden van arbeidsplaat sen voldoende gewaarborgd zijn, zodat de NOM zich nu kan terugtrekken. Er werken momenteel 13 mensen bij Powerplate. Volgens Powerplate-di- recteur J. A. Beringen zal dit aantal tot 100 kunnen groeien gedurende de ko mende vier jaar. Bij Chemco in Soest duinen werken momenteel 380 mensen. Weetje niet wat je met al de verzekerings papieren moet beginnen? Loop dan voor een deskundig advies bij van Rouwendaal naar binnent Bij ons hypotheek vanaf 8,2%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 In de mist nauwelijks te onderscheiden, maar tot in de verre omtrek zeer goed te horen trad de popgroep 'Normaal' op in de feesttent van het GUde. Foto. Goos van der Wi|t Tijdens de vergadering van de com missie voor Algemene Bestuurszaken, maandagavond j.1., werd een hartig woordje gesproken over de wijze waar op het college van burgemeester en wethouders het nieuwe concept-ram penplan voor de gemeente Soest in de openbaarheid heeft gebracht. WD-fractievoorzitter Bert Krijger wees er met nadruk op, dat het hier ging om een concept, dat eerst nog door de gemeenteraad behandeld moet worden en waarop in principe nog wij zigingen moeten kunnen worden aan gebracht. "Er is voor de raad een dui delijke rol weggelegd. Het gaat im mers over lokale aangelegenheden. "Bij een deel van de raad is het dan ook verkeerd gevallen dat het plan al zo goed als 'af' wordt gepresenteerd, compleet met een persconferentie door de burgemeester". Krijger kapittelde het college vooral vanwege het feit dat het boekje waarin het plan is afgedrukt al te koop is. "Als de raad nog veel ver anderingen wil aanbrengen wordt het pas écht een ramp. We zijn met deze presentatie hoogst ongelukkig," aldus Krijger. Ook Raymond van Gelder (PvdA) had grote bezwaren, vooral tegen het voor stel om het plan eerst in beginsel te aanvaarden en in een later stadium pas besluiten te nemen over financiering. "We zullen eerst de financiële conse quenties moeten weten, en pas aan de hand daarvan besluiten of we het plan al dan niet kunnen vaststellen." Van Gelder bracht in herinnering dat de be richten uit Den Haag over verdere kor tingen op de rijksuitkeringen aan de gemeenten wat dat betreft weinig re den tot optimisme geven. De heer Bol huis (CDA) stemde volledig in met de opmerkingen van zijn mede-commis sieleden. Burgemeester Scholten wees er in zijn reactie op dat het plan weliswaar 'af' oogt, maar dat dat een kwestie w<p van de typmachines die tegenwoordig zo netjes werken. "Dat vergroot de lees baarheid en de bruikbaarheid, maar het betekent niet dat het plan onher roepelijk is. Plannen worden altijd op deze manier gepresenteerd, met een net kaftje." De heer Scholten be nadrukte dat het van groot belang was de bevolking zo goed mogelijk te infor meren. Hij toonde zich bereid tot nader beraad, naar aanleiding van de kritiek van Van Gelder. In antwoord op opmerkingen van Neks Blommers (VVD), waarom er zo nodig een tv-camera in het politiebureau zou moeten komen, antwoordde de heer Scholten dat de verschijning van een politieman op hetu tv-scherm nu een maal meer indruk zou maken dan een simpele geschreven tekst. Mevrouw Blommers toonde zich nog lang niet overtuigd van de noodzaak om de televisie voor het waarschuwen van de bevolking te gebruiken. Haars inziens kon beter worden volstaan met het gebruik van de radio. "Voor 't een moet je boven in je huis gaan zitten, voor 't ander wordt je geacht in de kel der te kruipen. Dan lijkt me een radio handiger dan een tv." Zij sloot zich aan bij de kritische opmerkingen van Van Gelder en noemde het "onzinnig" om het plan op de door het college voorge stelde manier te behandelen. Burgemeester Scholten toonde zich tenslotte bereid om nog eens met de commissie om de tafel te gaan zitten en stelde daartoe een duidelijke kosten- opstelling in het vooruitzicht. Inbraak in kindertehuis Onbekenden hebben vorige week inge broken in het kindertehuis Kinabu aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Zij kwamen het gebouw binnen door een ruit naast de voordeur kapot te slaan. Er verdwenen o.m. twee wek kers, een klok, een klokradio, een inter com en een hoeveelheid klein geld. De cursus gaat binnenkort weer beginnen. Om U alvast met de verschillende technieken kennis te laten maken, bent U van harte welkom zaterdag 3 september van 10.00 tot 13.00 uur het werk van cursisten van afgelopen winter te be kijken. Bij een kopje koffie kunt U dan zien wat U zelf kunt presteren op het gebied van wandkleden maken en kleding versieren. Tevens is er dan gelegenheid U op te geven voor de komende cursus. Bent U niet in de gelegenheid te komen, maar wilt U toch graag de cursus volgen, dan gaarne bellen vóór 15 september: Donderdag Stuk a 500 gram van 3.75 voor Donderdag 500 gram Donderdag Donderdag magere (zonder zwoerd) Kilo y98 Dit weekend Pak a 500 gram nu voor Dit weekend Rood - Wit - Rosé 3 flessen voor GERARD PAUL Hé, wat een aardig meisje is dat, dacht hij. Vriendelijk gezicht dat direkt klaar staat om te lachen en helemaal niet op getut. Hij keek gauw een andere kant op toen ze naar hem knikte. Stom, want nou denkt ze natuurlijk dat hij haar op het eerste gezicht al niet mag. Ze was in gesprek met iemand die naast haar zat. Zijn ogen gleden over de rest van het gezelschap om te voorkomen dat hij haar opnieuw zou aanstaren. Wat een doodgewoon stelletje was het toch eigenlijk. Jongens met grote mon den en meisjes die er alles aan deden om er maar zo voordelig mogelijk uit te zien. Je zal maar gekust worden door zo'n korst lipstick. Zou dat erg vies zijn? Dat nieuwe meisje had zoiets helemaal niet nodig, die was zonder al die troep al mooi genoeg. Puur natuur. Zo te zien heeft ze aan haar wenkbrauwen ook nooit iets gedaan. Nee hoor, dat is pre cies dezelfde kleur als het haar op haar hoofd. Lekker stevige haardos, zeg. Het zou me niks verbazen als die slagen van haar zelf zijn. Zo'n meisje gaat natuurlijk niet naar de kapper. Moet je zien hoe geanimeerd ze nou met die knul zit te kletsen. Ze heeft vast niet in de gaten dat hij haar straks thuis wil brengen en dan wil die daar natuurlijk een kusje voor hebben. Flauw, hoor. Hoewel... Dat is natuurlijk wel effe anders dan wat je van die andere grieten kan verwachten. Zijn ogen dwaalden de kring nog eens rond, maar ze zagen niets bijzonders. Gewoon een stelletje jongens en meisjes waarvan hij de goede en minder goede kanten wel zo'n beetje kende en al of niet waardeerde. Maar verder. Zou zo'n gaaf meisje nou zo maar ge woon los rond lopen? Die bink waar ze nou mee zit te reb belen is in ieder geval niet haar vriend, dat heb ik nu al wel gezien. Als ik haar zelf nou eens thuisbracht? Maar hoe moet je dat in vredesnaam aanleggen? Het enige dat ik tot nu toe gepresteerd heb is om een rooie kop te krijgen toen ze, waarschijnlijk zonder enige bijbedoeling, naar me knikte. Met zo'n wapenfeit kom je niet ver. Voor de tweede keer keek ze zijn richting uit en opnieuw werd er een overdreven hoeveelheid bloed naar boven gepompt. Deze keer gleed haar blik uit over zijn glazige ogen en bleef rusten op een punt ergens in de verte. Erg hoop gevend was het allemaal niet. Toen ze naar huis ging stond hij toevallig wel net dicht genoeg in de buurt om haar in haar jas te hijsen. Thuisbrengen was weliswaar vriendelijk aangeboden maar ze kon tot huis meerijden met Rinus. Zo heette die jongen dus waar ze naast had gezeten. Een jaar later was ze er weer. Nog mooier en nog verder weg. Het lijkt wel een sprookje dat aan de ontkno ping toe is, maar het is gewoon mijn eigen verhaal. Ons eigen verhaal dus, dat precies 25 jaar geleden zo ongeveer begon en nu nog lang niet uit is. Gerard Paul DAG NACHT Ongelooflijk goed in kleur Weer zo'n superaanbieding bij uw foto-vakman: S/a geen nummer over. Een ruime keuze van koophuizen in Amers foort. Soest, Baarn en omgeving. Bij ieder huis een foto en volledig adres. Vraag toezending. Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Soest. 02155-16251 Amersfoort. 033-630506

Soester Courant | 1983 | | pagina 1