Waar sturen ze uw filmpje heen? Veilig 'La Confrérie du Vin des Vignobles' start voor het vijfde jaar in Soest met wijnstudie avonden Twijfels over vertegenwoordiging gemeente in Stichting EG AS Bewonersgroepen kunnen openbaar groen adopteren 'In de Ruimte'-kinderkoor maakte eerste plaat Chr. schoolvereniging in grote lijnen akkoord met advies 'wijze mannen' VOOR BIJLES? 'Creative,' de nieuwe wonder- naaimachine van Pfaff Provinciale Raad steunt nieuw plan voor 'De Oelte' Rijswijk, Steenbergen, Den Haag, Gouda, Amsterdam of zelfs naar Duitsland? bel MEINERS 02155-17089 Bij Van Huissteden, Van Weedestraat: Beuken in Soest doen het niet slecht 11 Soester Courant van woensdag 7 september 1983 11 straat 57., tegenover voor 4 uur 's middags volgende dag gereed QnA| gebracht, na 4 uur dllCl vc alle films blijven in huis Ifu/olitaitalle foto's worden ldl met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd.en tóch geen extra kosten. Voor de vijfde maal zal de Confrérie du Vin des Vignobles met wijnstudie avonden van start gaan, dit keer met een uitgebreider programma dan voor gaande jaren. Het eerste lustrumjaar zal een afspiegeling worden van de overwegend positieve ervaringen wel ke in vier jaar opgedaan werden. Dit succes is te danken aan bet enthou siasme en de inzet van de vele deelne mers aan de Confrérie", aldus Grand Maitre Geurt Heijkamp. Deze laatste is de oprichter en tevens leider van de Confrérie du Vin des Vignobles, welke inmiddels is uitgegroeid tot een wijn academie voor de echte wijnliefheb ber. De Confrérie heeft zijn vleugels ook in ternationaal uitgeslagen zodat de deel nemers hun wijnkennis niet alleen in Nederland behoeven op te doen. Zij krijgen de gelegenheid om in het bui tenland (Frankrijk) hun theoretische alsmede praktische kennis te verrijken. "Veel mensen gaan ervan uit dat er maar enkele bevoorrechte wijnken ners zijn die het wijnproeven beheer sen". zegt de Grand Maitre Geurt Heij kamp. Dit misverstand wordt nog ge sterkt door de geheimzinnige sfeer welke deze zogenaamde wijnkennis welke deze zogenaamde wijnkenners oproepen. Niet iedere wijnliefhebber hoeft ook wijnkenner te zijn om te kun nen genieten van zijn glas wijn. Wel is het zo dat een zekere kennis van de wijn en de streek waar de wijn gebo ren is, hem dichter tot dit natuurpro- dukt zal brengen. De ervaringen die hij bij het proeven opdoet zullen hem in staat stellen zelf te bepalen of een wijn goed is of niet. Ook al kan men geen Bordeaux van een Bourgogne onder scheiden (en dat kémt zelfs bij de beste vakmensen wel eens voor), dan toch kan men in de Confrérie deélnëmen. Op een plezierige manier en juiste Sfeer kan men zich bekwamen in het wijnproeven en kennis opdoen over de wijnstreken, wijnproduktie, klas- sificatie enz. enz. Door direkte kontakten met Franse Confréries en wijnboeren heeft de Ne derlandse Confrérie de mogelijkheid gekregen om met de praktijk ter plaat se kennis te maken. Zo kan elk jaar een aantal deelnemers gedurende 5 dagen zelf druiven plukken en zodoen de het hele proces van wijnmaken van dichtbij meemaken. Zij zijn dan te gast bij de wijnboer die tevens de "leermeester" Grand Maïtre is van de Confrérie voor de Elzas. Naar andere wijngebieden, zoals Champagne, Bourgogne en Bordeaux, worden studiereizen georganiseerd. Dat de Confrérie du Vin des Vignobles over de grens en met name in Frank rijk geen onbekende is moge blijken uit het feit dat een uitnodiging van Baron Moutin Rothschild werd ontvan gen om met een 30-tal deelnemers het Chateau Mouton Rothschild in Pauillac te komen bezichtigen en met de wereld beroemde keldermeester Raoul Blon- din de prille 1982-er van dit Chateau te proeven in de kelder waar de wijn nu nog ligt te rijpen. Dit bezoek betekende voor alle deel nemers de bekroning van hun wijn studie. Ook van de kant van Mouton Rothschild is de reactie op het bezoek positief geweest, getuige de uitnodi ging dit bijzondere gebeuren het ko mend jaar te herhalen. Wijnproeven in Restaurant Darthuizen. V.l.n.r. Geurt Heijbanip, Wina Bom, Wlm van der Zwaan en Jaap Verschuren. De Confrérie kent drie gradaties, te weten "Franse wijnkennis'J, Europese wijnkennis" en "Grand Maitre". De studieavond hiervoor worden ge zamenlijk gehouden, met als voordeel dat nieuwelingen meteen worden op gevangen door de meer gevorderde deelnemers. In totaal worden 8 wijnstudie avonden gehouden. De eerste avond zal zijn op dinsdag 27 september a.s. in Restau rant Darthuizen te Soest. Aanvang 20.00 uur. Deze avonden zijn bedoeld voor wijn liefhebbers die zich verder willen be kwamen in het proeven van de wijnen en daarbij tevens de theoretische wijn kennis willen verbreden. Er wordt diepgaand studie gemaakt van de wijn gebieden van diverse landen, regio's en subregio's (met eigen studieboek voor "Franse wijnkennis"). Iedere avond bestaat uit een lezing met wijn proeven; aan de orde komen onder meer: Bordeaux, met in het bijzonder de Médoc (Grand Cru en Cru Bourgois), maar ook de substreken St. Emilion, Fronsac en Pomerol; Bourgogne, Cöted d'Or en Cótes du Rhone. Eén avond zal geheel gewijd zijn aan de witte wijnen van de wereld. Verder zal de nodige aandacht besteed worden aan Spanje, Italië en niet te vergeten Portugal, waarbij ook de portwijnen behandeld (en geproefd) zullen worden. Deelnemers aan de serie avonden kun nen, indien zij dit willen, examen doen voor het wijncertificaat van "La Con frérie du Vin des Vignobles" voor "Franse wijnkennis", "Europese wijn kennis" of "Grand Maitre". Medewerkers en gastsprekers zijn o.a. de bekende Nederlandse wijnschrij versisters) Wina Born en Robert Lee- naerts. Belangstellende wijnliefhebbers kun nen het Informatieboekje aanvragen bij "La Confrérie du Vin des'Vigno bles",'Nassauplantsoen 8 te Soest, tel. 02155-13226. Grand Maitre Geurt Heijkamp proeft met Maitre de Chai. Raoul Blondin de 1982 van Ch. Mouton-Rothscbild. Op de agenda voor de raadsverga dering van 15 september staat een voorstel tot oprichting van en deel neming in de Stichting Eemlandse Gas- apparaten Service (F.GAS). Dit voor stel kwam zowel In de commissie Al gemene Bestuurszaken als in de com missie Bedrijven aan de orde. Zeer uitvoerig gingen de desbetreffen de voorzitters, burgemeester P. Schol ten en wethouder J. Th. Oude mans, bijgestaan door de directeur van het gemeentelijk gasbedrijf, de heer B. M. Boneschansker, in op de argumenten, die pleiten voor de huns inziens noodzakelijke vertegenwoordi ging van de gemeente in het bestuur van de EGAS. De nadruk werd gelegd op de ver antwoordelijkheid, die het gasbedrijf Naar aanleiding van vragen van ver schillende bewonersgroepen om ge deelten van bestaand openbaar groen te "adopteren" en zodoende hun fraaie woonomgeving te behouden, hebben burgemeester en wethouders besloten daarmee in principe in te stemmen. Dit geldt dan voor alle openbaar groen in de gemeente. Wel zal de gemeente een aantal be- heerstechnische voorwaarden stellen, waardoor een optimaal onderhoud ge waarborgd wordt. Zo zal als uitgangs punt van het onderhoud de norm ge hanteerd worden waaraan het onder houd voldeed, dat door de afdeling groen en recreatie werd gepleegd. Dat is onder meer: het snoeien, bemesten, spitten, inboeten, onkruid-vrijhouden en het verzorgen van de graskanten door middel van knippen en/of steken. Opzichters en voorlieden van groen en recreatie zullen kontakt blijven houden met de bewoners en kunnen dan ook enige aanwijzingen en adviezen geven. Overeengekomen zal worden met de groeperingen die een dergelijke adop tie willen, dat het onderhoud voor ten minste één kalenderjaar zal geschie den. Wanneer men tussentijds van ge dachten verandert, dan is daarvan de consequentie dat de genomen beleids beslissing alsnog wordt uitgevoerd. Mochten er in de gemeenten groepen mensen zijn die in hun straat een stukje groen willen verzorgen, dan kunnen ze hiervoor kontakt opnemen met de af deling groen en recreatie van de dienst gemeentewerken, tel. (02155)-13241. Soest moet mooi blijven. Dat willen we allemaal. In wezen is dat een taak voor de gemeente. Maar helaas komt de ge meente in deze tijd steeds meer geld en mankracht tekort. Het is dan ook fantastisch dat inwoners zélf het plant soentje voor hun huis willen bijhouden, in één moeite door met hun tuin. Hoe meer mensen dit voorbeeld volgen, hoe liever! Praat er eens over met de bu ren of met de hele straat. Doet u mee? De afdeling Groen en Recreatie staat open voor suggesties. heeft voor de veiligheid van gasver- bruikstoestellen. De EGAS zal niet zelf onderhoudswerkzaamheden uit voeren, maar toezicht houden op de kwaliteit van het onderhoud, de tarie ven, werkvoorwaarden enz. Deelname van het gasbedrijf zou een extra garantie bieden dat de doelstellingen van de stichting bereikt worden. Neks Blommers van de VVD liet zich echter niet overtuigen: ook nu kan het gasbedrijf onderhoud controleren en invloed uitoefenen. Ook de WD- ers in de commissie Bedrijven leken niet erg onder de indruk van de be togen, maar waren bereid de EGAS het voordeel van de twijfel te geven. Ook het CDA kon niet warm lopen voor de plannen. A. Bolhuis voorziet een ongewenst onderscheid tussen EGAS-instalateurs en - eveneens er kende - anderen, die niet in de stich ting deelnemen. Bovendien wees het CDA op het feit, dat een en ander door de tijd, die de gemeentelijke ver tegenwoordiger in het project inves teert, de gemeente toch geld zal kosten. De PvdA-leden Raymond van Gelder en Joop van den Brakel konden zich wel met het college-voorstel verenigen en spraken de vrees uit dat zonder gemeentelijke controle op het onder houd bezuinigd gaat worden, met mo gelijke consequenties voor de veilig heid. Bejaarde fietser valt Een 77-jarige inwoner van Soest nam op de fiets de bocht van de Isaacstraat naar de Eigendomweg iets te kort. Hij verloor daardoor de macht over het stuur en kwam ten val. Met lichte verwondingen werd hij per zieken wagen overgebracht naar Zonnegloren. Vorig jaar ging het kinderkoor, onder leiding van Elly Kikkert Zuiderveld, van start. Het eerste optreden, rondom Kerst, was een fijn begin. Een heel evenement en een geweldig sukses was het optreden in Ridderkerk, samen met de Ridderkerkse Kinderkoren. Het was tevens een gezellig dagje oit. Het afgelopen jaar is er door het koor hard gewerkt, zodat het mogelijk was in de afgelopen weken de opname van de eerste plaat van het "In de Ruim te-koor te realiseren. Bijna het gehele repertoire dat sedert het ontstaan ge oefend werd is opgenomen. Dat zijn niet minder dan 24 kinderliedjes, geschre ven en gekomponeerd door Elly Rikkert. In november, vlak voor de feestdagen, komt deze plaat uit. U zult die dan in de winkels aantreffen. Het is de bedoeling de prijs aan de lage kant te houden. Opgave nieuwe koorleden Aanstaande zaterdag, 10 september, maakt het koor na de zomervakantie een nieuwe start. Een fijne gelegen heid om juist nu uw kind op te geven! Het koor bestaat uit 38 leden, maar nieuwe leden zijn van harte welkom. Kinderen tussen de 6 en 14 jaar kunnen worden opgegeven via het volgende telefoonnummer: 02155-18014 (toestel 36 of 29). Het kinderkoor repeteert iedere zater dagmorgen van 10.15 -11.30 uur in de Heeskapel aan de Insingerstraat 53. De kosten bedragen 10,- per maand. Het kinderkoor van "In de Ruimte", o.l.v. Elly Rikkert. V v. *-' 1 -M-" De Vereniging voor Protestants-Chris telijk Onderwijs te Soest heeft in haar maandagavond jJL gehouden ledenver gadering het door de commissie van wijze mannen opgestelde advies gro tendeels aanvaard. Of, zoals "gelegen- heids"-voorzitter drs. K. de Jong het na de besluitvorming aan het einde van de drie uur durende vergadering uitdrukte: "Het rapport is nu een stuk van de vereniging geworden en gaat als zodanig functioneren binnen de ver eniging. Een andere constatering valt niet te doen." In de door de heer De Jong strak en formeel, maar ontspannen geleide ver gadering brachten de 420 aanwezige leden overigens wel een aantal wijzi gingen aan op het uiteindelijke advies. De meerderheid ging akkoord met de voorstellen om per school een "ouder commissie" (sub-bestuur) in te stellen, dat met name het personeelsbeleid en de identiteitszaken tot haar taak moet gaan rekenen. De vergadering stemde eveneens in met de door de commissie-Ozinga voorgestelde samenstelling van het nieuwe bestuur, bestaande uit 13 per sonen, waarvan er 7 worden gekozen door de subbesturen en 6 door de alge mene ledenvergadering. Ook de sa menstelling van het bestuur naar ker kelijke richting werd door de leden vergadering aanvaard, evenals de handhaving van de regio-indelingen voor de 7 scholen. Op enkele onderdelen van het advies bracht de vergadering een wijziging aan. In het oorspronkelijke advies was voorzien dat ouders, die hun kinderen naar een andere school willen sturen dan in de regio waar zij wonen, daar voor de toestemming van het bestuur nodig hebben. De vergadering stelde op voorstel van de heer Westeneng bij meerderheid vast dat die toestemming echter altijd moet worden verleend als het gaat om kwesties als de identiteit van de school. Commissie Ook aanvaardde de vergadering met zeer ruime meerderheid het voorstel van de heer Barendrecht om een com missie in te stellen die in de komende weken zal zijn belast met het opstellen van de kandidatenlijst voor het nieuw te kiezen (interim )bestuur. Die com missie zal gaan bestaan uit twee afge vaardigden van elk van beide groepen verontruste ouders, die zich tot dus ver onder resp. de namen "januari" en "april" binnen de vereniging heb ben gemanifesteerd. Hoewel niet ge heel onaangevochten beschouwt de meerderheid van de leden de beide groepen kennelijk als representatief voor de "vleugels" in de vereniging. De commissie wordt eventueel nog aangevuld met twee afgevaardigden van het demissionaire bestuur, dat zich daarover nog moet beraden. Pas volgende week is uitsluitsel te ver wachten over de vraag of het bestuur zijn medewerking zal verlenen. De vergadering aanvaardde in een ver zoenende sfeer ook het voorstel van de gezamenlijke schoolhoofden om het nieuwe bestuur eerst te laten onderzoe ken of de in het advies genoemde voor stellen inderdaad een werkbare op lossing vormen. Het interim-bestuur komt zonodig met aangepaste voor stellen in de geest van het advies, stelden de schoolhoofden voor bij mon de van de heer B. Weistra, voorzitter van de "hoofdenkring". Het nieuw te kiezen bestuur kan zich verzekerd we ten van enige speelruimte in het uit werken van het advies. Hakketakken Aan de besluitvorming waren drie ron des met een flink aantal sprekers en spreeksters voorafgegaan. Sommigen bepleitten daarbij de volledige aan vaarding van het advies van de com missie van wijze mannen "we kunnen hier urenlang hakketakken, maar dat brengt de oplossing niet dichterbij"), anderen bleken grote bezwaren te heb ben. Demissionair voorzitter Kok bijvoor beeld betoogde dat het advies voorbij ging aan de grondslag-kwestie en dat het nieuwe model voor de organisatie slechts botsing op botsing kon veroor zaken. Hij bracht naar voren dat de commissie haar opdracht niet volledig had uitgevoerd en waarschuwde voor een onwerkbare situatie, indien de grondslag van de vereniging niet ge handhaafd zou worden. Hij kondigde zijn definitieve terugtrekking uit het bestuur aan. De "januarigroep" getuigde via woord voerster mevrouw Streefkerk van haar instemming met het advies: "Het is een kans om samen uit de problemen te komen." Zij bracht overigens de erkentelijkheid voor het vele werk door het bestuur gedaan over, al moest het voor datzelfde bestuur "een bitter moment" zijn dat het gevolgde beleid in het advies was afgewezen. Een amendement van de heer Reitsma, om alle regio-grenzen op te heffen, en de ouders volstrekt vrij te laten in hun schoolkeuze, werd door de meer derheid van de vergadering afgewe zen. Ook een voorstel van de heer Ter Welle, om de Evangelie-gemeente "In de Ruimte" twee zetels in het be stuur te geven, haalde het duidelijk niet. Het voorstel van de beide groepen ouders, verwoord door de heer Baren drecht, tot instelling van de commissie die de kandidaatstelling voor het nieuwe bestuur in goede banen moet gaan lei den, was overigens het enige dat met handopsteken een zeer ruime meerderheid verwierf. Over alle ande re amendementen moest schriftelijk worden gestemd, ondanks pogingen van drs. De Jong ook daarin telkens via handopsteken duidelijkheid te brengen. Aan het einde van de vergadering werd de heer De Jong, die zichzelf in zijn openingswoord had aangekondigd als "een soort verkeersagent" met een warm applaus beloond voor zijn beheerste en zorgvuldige leiding. Autoruit vernield Een bewoner van de Dr. Rupertlaan deed vorige week bij de politie aangifte van de vernieling van één van de rui ten van zijn auto, die voor zijn woning geparkeerd stond. De schade bedraagt ca. 150,-. Het zelf maken van kleding staat de laatste tijd sterk in de belangstelling. De naaimachine wordt als het ware herontdekt als nuttige huishoudma- chine, waarmee veel kan worden be spaard op de gezinsuitgaven. Daarbij ontdekken de vrouwen de zelf- maakmode veel meer dan vroeger als prettige en kreatieve vrijetijdsbeste ding. Immers door het zelf uitkiezen van stoffen en modellen kunnen vaak de mooiste kreaties worden vervaar digd tegen relatief geringe kosten en veelal van betere kwaliteit. De damesmodebladen hebben hier goed op ingespeeld met een groot aan bod van modieuze en vlotte patronen. Ook de moderne naaimachines maken het veel prettiger en gemakkelijker dan vroeger om kleding zelf te maken en door de toepassing van nieuwe tech nieken in de naaimachine kan de hob bynaaister ook eenvoudiger bereiken dat haar zelfmaakmode er goed en pro fessioneel uitziet. Behalve zelfmaakmode staan ook an dere kreatieve hobby's zoals, breien, handwerken en borduren in de belang stelling van de dames. Handwerken met de naaima chine Met haar nieuwe electronische* naai machine 'Creative' heeft Pfaff, zoals de naam al aangeeft, verder willen in haken op de versterkte belangstelling van de vrouw naar kreatieve hobby's. Met de Pfaff 'Creative' kunnen niet al leen alle denkbare steken worden ge naaid, men kan er letterlijk mee lezen en schrijven en zelfs handwerken met de klassieke kruissteek. Letters, cijfers, monogrammen, knoopsgaten in diverse types en nauw keurig herhaald zo vaak je maar wilt, de mooiste motieven, alles naait de 'Creative.' De machine heeft een pro grammeerbaar geheugen waarin tot 48 motieven kunnen worden vastgezet, waarna op een soort minibeeldscherm te zien is wat de machine is opgedra gen. In totaal heeft deze computernaaima chine 99 direkte keuzemogelijkheden, zonder omwisseling van cassettes of schabionen. Door kombinatie van ste ken en gebruik van het geheugen is het werkelijke scala van mogelijkheden nagenoeg onbeperkt. Met de machine kunnen ook klassieke kruissteekmotieven worden gemaakt, iets wat tot dusverre alleen met de hand mogelijk was. Door te werken met kruissteken en allerlei motieven kunnen zelfs door een leek met de ma chine de meest kunstzinnige hand- werkresultaten worden bereikt. Het aardige bij dit alles is dat je name lijk geen genie hoeft te zijn om deze machine te kunnen bedienen. Door simpel een keuzetoets in te drukken naait de 'Creative' iedere gewenste steek automatisch op de juiste lengte en breedte. De toepassing van electronica maakt op eenvoudige wijze mogelijk wat vroeger slechts met veel geduld en moeite door knappe naaisters werd be heerst. De verbluffend eenvoudige bediening is wat bij dit stukje toptechniek op naaimachinegebied nog het meest op valt, hoewel de uiterlijke vorm met de schuin-geplaatste bedieningscockpit en het aflees-schermpje wel bijzonder genoemd mag worden. De eenvoudige bediening in kombina tie met de werkelijk indrukwekkende mogelijkheden maakt deze machine zeker tot een begerenswaardig iets voor de geïnteresseerde en kreatieve vrouw. De Pfaff 'Creative' is vanaf begin sep tember leverbaar in Nederland en Bel gië en is te zien bij de officiële Pfaff- dealer Fa. Van Huissteden, Van Wee destraat 45, Soest, tel. 13480. In tegenstelling tot de landelijke ten dens dat vele beukebomen gekapt zullen moeten worden in verband met de grote droogte deze zomer, kan van de beukenbomen in Soest gezegd wor den, dat deze er nog redelijk bijstaan. Wel heeft de afdeling Groen en Recre atie veel werk moeten verzetten om ze door deze moeilijke tijd heen te helpen. Zo zijn op de algemene begraafplaats aan de Veldweg, waar in het voorjaar vele bomen geplant zijn, sleuven om de bomen gegraven, waar regelmatig water in is gebracht. Ook op andere plaatsen heeft men op deze manier de bomen geholpen. Dit was bijvoorbeeld ook heel erg nodig bij de bomen op de taluds van de Dalweg. Daar is de grond namelijk erg schraal. De gemeente verwacht dan ook dat geen beukebomen het veld moeten ruimen. Hoe de situatie in particuliere tuinen is, is niet te zeggen. Wanneer de be woners de beuken de hele zomer geen water hebben gegeven, dan zou dat de komende jaren wel eens problemen kunnen geven. Men kan deze zomer het beste verge lijken met de zomer van 1976. Ook toen viel er weinig regen en op plaatsen waar de beuken geen water had den gekregen moest gekapt wor den. Dit betekent, dat men pas over een paar jaar kan zeggen of bepaalde beukebomen het gehaald hebben. Glaasje op... Op de Steenhoffstraat hield de politie vorige week een 24-jarige automobilist uit Soest aan, die de aandacht had ge trokken door zijn merkwaardig rijge drag. Bij controle bleek hij inderdaad teveel alcohol tot zich te hebben geno men. Hij kreeg een proces-verbaal en moest zijn auto voorlopig laten staan. Diefstal uit auto Uit een aan de Dr. Rupertlaan gepar keerde auto werden vorige week een portemonnee, inhoud ongeveer vijf gulden, en een zonnebril ter waarde van 150,- gestolen. De eigenaar deed aangifte bij de politie. De Provinciale Raad voor de Volks gezondheid heeft in grote lijnen de plannen ondersteund die het bestuur van de Stichting Maarschalksbos/Zon negloren heeft ontwikkeld met betrek king tot de ziekenhuisbouw in Soest en Baarn. Het advies van de provin ciale raad aan gedeputeerde staten van Utrecht komt erop neer, dat ge streefd moet worden naar een zieken huisvoorziening voor Soest en Baarn samen van 150 gewone en 10 dag behandelingsbedden. De tien bedden komen overeen met 25 ziekenhuisbed den, zodat de capaciteit van het nieuwe ziekenhuis 'De Oelte' op de grens van Soest en Baarn 175 bedden is. De heer C. H. Willemse, medisch directeur van het ziekenhuis Zonnegloren In Soest, verwacht met deze capaciteit hetzelfde pakket te kunnen bieden als in het oorspronkelijk ontwikkelde 200-bedden- plan. In de commissie Algemene Bestuurs zaken maakte burgemeester mr. P. Scholten vorige week het positieve ad vies van de provinciale raad bekend. De commissieleden werden over de stand van zaken geïnformeerd na een korte discussie, waarin de heer A. Bol huis (CDA) er de nadruk op legde, dat het streven naar behoud van een ziekenhuisvoorziening voor Soest en Baarn geen gemeentelijke zaak is. 'Dat moeten we ons zelf niet wijs maken', zei hij. Wèl vindt hij dat het een zaak is die iedereen raakt en daarom is het goed als men steun geeft aan de nieuwbouwplannen. 'Maar de initiatieven moeten komen van het ziekenhuisbestuur', aldus de heer Bol huis. Mevrouw Neks Blommers (WD) noem de het uitermate griezelig wat er al lemaal gebeurt, temeer omdat men van zoveel instanties afhankelijk is'. Zij deed een dringend beroep op het gemeentebestuur om waar mogelijk de initiatieven te steunen die tot be houd van de ziekenhuisvoorziening kun nen leiden. Brommer In beslag genomen Op de Peter van den Breemerweg hield de politie vorige week een 21-jarige Soester aan, wiens bromfiets niet ver zekerd bleek te zijn. Het voertuig werd daarom voorlopig uit het verkeer ge nomen, totdat de eigenaar een en an der in orde heeft gemaakt. Motorfiets gestolen Een bewoner van de Smitsweg meldde de politie vorige week dat zijn motor fiets, ter waarde van 7000,-, was ge stolen. Het voertuig had, op slot, op straat bij zijn woning geparkeerd ge staan, maar toen hij beneden kwam bleek het spoorloos te zijn verdwenen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11