3fe TENNISLESSEN van RUDY BLOK in Soesterberg S.O.Soest-atleten naar NK-marathon in Enschede Hees verliest van Hulshorst 0-1 SEC start met nederlaag S.O.Soest uitgebekerd na 120 minuten voetbal Eemvogels 1 - Tiel 14-2 S.O.Soest-atleten realiseren goede tijden Recreatief zwemmen in De Turf ATLETIEK voor kinderen en volwassenen Skigymnastiek in Amersfoort Jeugdprogramma VVZ'49 Ron Entken snel- damkampioen D.V.S.B. DAMMEN B.C. Badso viert feest Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant ZATERDAGVOETBAL ri:rie ZATERDAGVOETBAL Sportdag van R.K. jongeren Soest op 11 september ATLETIEK Knickerbockers lijden eervolle nederlaag tegen koploper SOFTBALL ZONDAGVOETBAL Ineke Meesters: tweemaal Oranje en promotie naar L-dressuur RUITERSPORT Mevr. J. Bottenheft wint dames hengelwedstrijd Shotjeugd oefende tegen UTTC S.O.Soest- Jeugdvoetbal 23 Soester Courant van woensdag 7 september 1983 23 Zaterdag a.s. om 14.30 uur lal In het Dlekmanstadion het startschot vallen voor het sfeervoUe Z jaarlljkse evene- ment, de Internationale Marathon van Enschede, waaraan dit jaar tevens het kampioenschap van Nederland ver bonden zal zijn. Het zal tevens een vuurproef zijn voor twee S.O.Soestatle- ten, die zich in de afgelopen maanden goed hebhen voorbereid. Voor Eef van den Brink betekent het een poging om aansluiting te krijgen bij de vaderlandse marathonelite. Een scherp schema, dat hij voor zichzelf heeft vastgesteld, maar wat hij niet openbaar wil maken, moet ertoe lei- den, dat er een snelle eindtijd, die vol gens prognoses van insiders tussen de 2 uur 30 min. en 2 uur en 35 min. kan lig. gen op de klokken komt. Dit zou dan te- vens betekenen, dat Eef het reeds op zijn naam staande Hubrecord verbe- tert. Maar zover is het nog niet. De om standigheden en de vorm van de dag zullen voor een groot deel over het re- sultaat beslissen. Ook voor Joop Oranje is dit een zeer be langrijke dag. Hij zet namelijk in deze wedstrijd zijn eerste schreden op het marathongebeurenDe afstand is voor hem geen enkel punt. Zijn training in de afgelopen tijd, waarbij weekgemid- delden tussen 140 en 150 km. gewoon waren, staan hiervoor garant. Vooral belangrijk zal zijn hoe Joop zijn krach ten verdeelt om tot een tijd te komen, die onder de 3-uurgrens ligt. Vopr dit evenement, waarvoor limieten zijn ge steld, kwalificeerde hij zich zeer ge makkelijk. Hij kan hiervoor terugzien op zeer goede resultaten in 20- en 25- km. wedstrijden. Voorspellingen zijn voor zo'n eerste marathon zeer moei lijk te doen. Foto: Goos van der Wilt Eef v.d. Brink. Joop Oranje. WILLEM STUUTLAAN Ook deze winter geeft Rudy Blok een TENNISCURSUS van 26 weken (okt./april) voor beginners en gevorderden. De lessen duren één uur, waarna nog een half uur het geleerde in praktijk gebracht kan worden. Tijdens de cursus wordt 2 x een tournooi gespeeld. De groepen bestaan uit maximaal 12 personen. Er wordt op 3 banen tegelijk les gegeven. Rudy Blok wordt hierbij geassisteerd door enkele stagiaires van CIOS Arnhem. Inlichtingen: R. Blok, Amersfoortsestraat 62, Soesterberg Telefoon 03463-3429 Uitgaande van de Nederlandse Ski Vereniging, Kring Amersfoort zal in Amersfoort een cursus ski-gymnastiek worden gegeven. De lessen worden gegeven op maan dag-, dinsdag-, woensdag- en donder dagavond. De cursus bestaat uit 19 lessen en een instruktie-avond over materiaal- onderhoud. De eerste les wordt gegeven in de weeek van 25 september. De kosten be dragen voor leden 65,-, voor niet- leden 75,-. Op de zaterdag- en zondagmorgen wordt er in de bossen rondom Amers foort een buitentraining gegeven. Voor deze training is het cursusgeld voor leden 55,-, voor niet-leden 65,-. Voor degenen, die zowel aan de ski gymnastiek als' aan de buitentrai ning deelnemen bedragen de gezamen lijke kosten 110,- voor leden en 125,- voor niet-ieden. 's Morgens van 9.00 tot 10.00 en 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur kunt u zich aanmelden of inlich tingen inwinnen bij mevr. J. Bos, Fle- volaan 2, Bunschoten, tel. 03499-2152. ANWB-cursus Vanaf eind september a.s. organiseert de ANWB zowel in Amersfoort als in Soest een cursus Skigymnastiek en Skivoorbereiding. De aanvangscursus bestaat uit 18 bin- nenlessen. Daarnaast bestaat de mo gelijkheid om 10 buitenlessen te volgen. Voor hen die terug zijn van hun winter sportvakantie biedt de ANWB in het voorjaar nog de mogelijkheid om "af te bouwen" in een 3e cursus. De cursus in Soest wordt gehouden op de Smitsweg en staat onder leiding van daarvoor specifiek opgeleide leraren. De prijzen van de cursussen bedragen: A-cursus voor leden 95,-, voor niet- leden/110,-. B-cursus voor leden 40,-, voor niet leden 45,-. C-cursus voor leden 45,-, voor niet- leden 50,-. Voor nadere informatie en aanmel dingen kan men bellen met de ANWB in Amersfoort, tel. 033-10245. 10 september VVZ Al - Amersf. Boys Al 16.15 uur KVVA A3 - VVZ A216.15 uur VVZ BI - Roda B215.00 uur Baarn B4 - VVZ B215.00 uur VVZ Cl - Amersf. Boys Cl 13.45 uur Hoogl. Veen C2 - VVZ C213.45 uur IJsselm. vogels C6 - VVZ C313.45 uur VVZ Dl - IJsselm. vogels D211.00 uur APWC D2 - VVZ D213.00 uur VVZ El - TOV El 12.00 uur IJsselm. vogels E4 - WZ E209.15 uur Maandagavond 29 augustus werden bij de Damvereniging Soest-Baarn de kampioenwedstrijden verspeeld om de titel van sneldamkampioen. In totaal 40 leden namen deel aan deze wedstrij den die via het Zwitsers systeem waren opgezet om zodoende via 7 partijen ieder lid de kans te geven de titel voor zich op te eisen. Er werd zeer fel ge streden in de 10 minuten partijtjes en al spoedig bleek Entken zich stevig aan de kop te hebben genesteld en stond zijn voorsprong niet meer af, met 12 wedstrijdpunten uit 7 partijen bleek hij slechts 2 punten verspeeld te hebben. Als 2e eindigde G. de Bruin na een be slissing met den Os om de 2e en 3e plaats, 3e dus J. den Os terwijl Bobé zeer goed op dreef zijnde, na een beslis singspartij tegen v.d. Meer de 4e plaats opeiste. De fraaie prijzen werden aan het eind van de lange avond met een toepas selijk woord van de voorzitter van D.V.S.B. uitgericht en mag Ron Ent ken zijn titel volgend jaar verdedigen wanneer de volgende kampioenschap pen zullen worden verspeeld. Op 21 september a.s. is het 10 jaar ge leden, dat Ed Stomp en enkele andere Soesterbergers een eerste aanzet ga ven tot het spelen van badminton in verenigingsverband in Soesterberg. A.G.A.V.S. stond wat zaalruimte af in het Dorpshuis en zo kon het gebeuren, dat o.l.v. Badso's eerste trainer Hans Hagen de shuttle steeds vaker de goeie kant werd opgeslagen. De vorderingen waren zodanig, dat er ui snel een team in kompetitieverband ging spelen. De eerste clubkampioenen waren Marjan Stomp en Pa Govers (56 jaar en nog steeds aktief!) Dat Badso een bloei ende vereniging is mag blijken uit het feit, dat er inmiddels 7 senioren-teams en 4 jeugd-teams zijn, die in kompeti tieverband uitkomen. Het eerste team speelt zelfs op landelijk niveau! Eén van Badso's bekendste aktiviteiten is het organiseren van het schoolbadmin- tontoernooi, wat ze al enkele jaren met veel sukses doet. Het ledenbestand is inmiddels uitgegroeid tot 190 leden. Re den genoeg om feest te vieren, hetgeen plaatsvindt in het weekend van 10 en 11 september. Op beide dagen is er een gezelligheidstoernooi in sporthal De Bunt. Zaterdagavond groot feest in het Dorpshuis en zondagmiddag om 4 uur is er een officiële receptie in sporthal de Bunt. 3] Foto: Goos van der Wilt Hees moest j.1. zaterdag noodge dwongen met een op vijf plaatsen ge wijzigd team het karwei tegen het ver leden jaar gepromoveerde Hulshorst proberen te klaren. Het bezoekende Hulshorst liet niets aan het toeval over en trok het spel naar zich toe. Het liet de bal beter rond gaan. Dat kon ook, want op drie plaatsen was Hulshorst versterkt door spelers die vorig jaar nog bij 2e klasser Nunspeet hun kunsten vertoonden. Op het midden veld werd goed gecombineerd, maar éénmaal bij het zestienmeter-gebied kon niemand doeltreffend aanhalen. Hees moest zich uitsluitend beperken tot verdedigen en het zoeken naar vrij staande spelers, want het zou teveel gevraagd zijn dat een compleet nieuw elftal nu al op elkaar in gespeeld zou zijn. In de 38ste minuut mocht Huls horst op 20 meter van het Hees-doel een vrije trap nemen. De goed ingeschoten bal werd op schitterende wijze door de pas 17-jarige Hees doelman Geerhardt de Groot uit de kruising gestompt. De tweede helft liet weer een aanval lender Hulshorst zien. Dat Hulshorst Aanval van Piet van Schalkwijk (Hees), horst-verdediger. tot scoren kwam was te wijten aan een verdedigingsfout van één van de Hees- verdedigers, want uit een cornerbal kon een Hulshorst-aanvaller de bal zo maar zonder gedekt te zijn inkoppen. Hees begon hierna iets feller te voet die tijdig wordt gestopt door een Huls- ballen, met als gevolg dat Hulshorst zich op eigen helft terugtrok. Trainer Paul Muller probeerde meer druk in de aanval te krijgen door twee nieuwe spelers in te zetten dit leverde ook niet het gewenste resultaat op. Onder zeer slechte omstandigheden ging afgelopen zaterdag voor SEC de competitie van start. Tegenstander was Sperwer uit Loenen, dat afgelopen seizoen, maar ternauwernood aan de gradatie wist te ontsnappen. SEC startte t.o.v. het vorig seizoen, met een geheel gewijzigde opstelling. Doel Wim van de Veen, Dik van de Broek, Henk van Essen, Cees Chri- stiaanse, Gijs Egbers, Erwin Meerding Albert Posthuma, Wout Krüter, Rinie Jasperse, Ruud Teerlink en Jan Kuy- venhoven. De ploeg staat dit seizoen onder leiding van de uit Barneveld afkomstige August Nahumury. SEC was deze wedstrijd zeker niet de mindere en nam na een gelijkopgaande openingsfase in de 18e minuut de leiding. Na een goede combinatie drong rechtsachter Dik van de Broek het strafschop gebied binnen, waar hij onderuit gehaald werd. Scheidsrechter Buur wees gedecideerd naar de stip en het was Albert Posthuma, die de bal achter Doelman Baar deponeerde. Sperwer speelde erg chaotisch en er waren voor SEC eigenlijk weinig pro blemen om de voorsprong te behouden. Twee kapitale fouten in de SEC-achter- hoede gaven inplaats van een voor sprong echter een achterstand te zien met rust. In de 35e minuut ging Dik van de Broek in de fout. Hij wilde terugspelen op Wim van de Veen, maar hij zag een Sperwer-aanvaller over het hoofd en die liet deze kans zich niet ontglippen en het was 1-1. En door een fout van Wim van de Veen, die de bal slecht uitwierp kwam SEC op een 2-1 achterstand bij rust. Na rust werd het een gelijkopgaande wedstrijd met SEC wat meer in de aanval dan Sperwer, maar duidelijk werd, dat SEC te weinig stootkracht heeft in de voorhoede. Er ontstonden wel wat kleine mogelijkheden, maar deze leverden niets op. Jan Kuyvenhoven werd vervangen door Ronald Westerveld en in de slot fase Rinie Jasperse door Wil Leegwa ter. Dat Sperwer in de laatste 5 minu ten nog op 3-1 kwam is eigenlijk alleen voor de statistieken. SEC was ver opgerukt en met een snelle uitval wist Sperwer de voor sprong nog wat te vergeten. A.s. zaterdag gaat SEC opnieuw uit een A.s. zaterdag gaat SEC opnieuw uit en tegenstander zal zijn S.V.M-Boys in Maartensdijk. Op zondag 11 september wordt er een 'sportdag' gehouden. En en ander vindt plaats bij de Grote Melm aan de Eem, en gedeeltelijk zelfs op of in de Eem. Het gehele programma ziet er als volgt uit: 12.00 uur: Prestatieloop (ca. 4 km.); 13.00 uur: Roeiwedstrijd (estafette, ploegen van vier); 15.00 uur: Polstok- springen (over de wetering), strijd om de wisselbeker; 20.00 uur: Prijsuitrei king met feestavond in de kantine van de ijsbaan23.00 uur: Sluiting. Inschrijfgeld voor de hele dag of een deel daarvan: 1,- voor leden en 2,50 voor niet-leden. De feestavond is voor de deelnemers gratis toegankelijk. Niet-deelnemers die wel lid zijn beta len 2,50. Niet leden 5,-. Inschrijvingen: tijdens de clubmiddag en bij Robin de Beer, Oranjelaan 45, tel. 14827, en bij Marja van Hofslot, Birkstraat 113, tel. 14612. De minimum-leeftijd voor deelname aan alle activiteiten is 15 jaar. Donderdag 1 september j.1. speelden de Dames-senioren van de Knicker bockers een belangrijke wedstrijd te gen de koploper uit de competitie: Zuidvogels uit Utrecht, die met 16 punten uit 8 wedstrijden op eenzame hoogte zijn gekomen. Het was dan ook niet echt verrassend dat de Knicker bockers deze partij verloren, maar in de loop van de wedstrijd bleek dat ze zeker niet kansloos waren tegen de tot nu toe nog onverslagen koploper. In de eerste inning opende Utrecht de score door drie spelers binnen te slaan. Soest bleef echter niet achter, integen deel: het kwam zelfs voor te staan. De Zuidvogels bleken namelijk nogal snel in paniek wanneer de scores niet in hun voordeel uitpakten. Ze lieten dan ook enorme gaten vallen zodra de Knicker bockers langszij kwamen, waardoor uiteindelijk vijf punten konden worden gescoord. Met een 5-3 achterstand moesten de Utrechtse speelsters iets terug gaan doen. Zonder zichtbaar veel moeite sloegen ze de één na de ander over de thuisplaat, tot uiteindelijk het totaal op 10 punten was gebracht en de derde speler werd uitgemaakt. De Knicker bockers hadden op dat moment op nieuw langszij moeten komen om de onzekerheid bij Zuidvogels te doen terugkeren, maar slechts twee Knic kerbockers wisten het thuishonk te bereiken. In het veld ging het daarna wel veel beter en dankzij goede combi naties in het binnenveld waren al snel drie spelers uitgetikt, nog voor Zuidvo gels tot scoren had kunnen komen. Opnieuw kregen de Knickerbockers de kans om de achterstand weg te wer ken, maar er werden te veel risico's genomen, zodat alleen Marry Geuze- broek voor een extra punt kon zorgen. Ook in het veld ging het nu wat minder goed. De voornaamste reden daarvoor was de natte bal, die constant wegglib- berde waardoor veel doorgeschoten ballen het de Zuidvogels gemakkelijk maakten. Toen eindelijk de derde nul viel was de stand 7-12 geworden. Na een vruchteloze slagbeurt hadden de Knickerbockers nog maar één in ning over om alsnog enkele competitie- punten weg te slepen. Weer in het veld konden ze, door twee mooie vangbal- len van Winny Beers en Corry Nauwe- laerts en een goede liggende aangooi van pitcher Flos Khalil op het eerste honk, voorkomen dat Zuidvogels meer dan een punt scoorde. Met nog één slagbeurt in het verschiet moest het nu gebeuren, maar het noodlot bleef hen achtervolgen en al snel waren de eerste twee slagvrouwen uit. Dankzij het zeer voorzichtige spel dat daarop volgde hadden de Knickerbockers alle honken nog weten te bezetten, alle maal wachtend op een verre klap. De pitcher van Zuidvogels onderkende het gevaar en gooide een tactische 4 wijd. Daarna voegde Soest nog wel twee punten toe aan het totaal, maar sloot het de partij toch met een nederlaag af, 10-13. Zuidvogels bleef dus ongeslagen, al was het deze keer meer dankzij het geluk dan door overtuigend klasse- softbal, zoals van een kampioen ver wacht mag worden. J.1. zaterdag speelde S.O.Soest 1 in Nijkerk tegen N.S.C., uitkomend in de tweede klasse van het zaterdagvoet bal. Na een eerste aanval van Soest kwam N.S.C. sterk opzetten. Met de harde wind schuin in de rug kwamen zij tot 'n serie goede en snelle aanval len, welke door de Soest-defensie met moeite werden gepareerd. Kamphorst plukte en stompte vele inzetten weg, en eenmaal redde Staal op de doellijn. Het offensief werd besloten met 'n doelpunt dat terecht door de uitstekend leidende heer Beerthuizen werd afge keurd wegens buitenspel. Soest met de snelle spitsen v.d. Berg en Becker kwam tot enige uitvallen, die wel gevaar maar geen doelpunten opleverden. Harde regenvlagen, die spelers en veld doorweekten, maakten dat het spelpeil terugliep. Door een misverstand in de Soest achterhoede kreeg N.S.C. 'n goede kans maar de uitlopende Kamphorst voorkwam erger. De gevaarlijke Nij- kerkse spits Vonhof moest veelal in v.d. Deysel z'n meerdere erkennen. Toch kwam hij nogmaals tot 'n goed schot dat bij Kamphorst geen genade vond. Na rust kwam N.S.C. veel behoudender voor de dag. De beide Soest-spitsen bleven in gezelschap van 4 Nijkerkse verdedigers. Niettemin kwam Soest vooral door Uiland op rechts tot aar dige dingen. De veelal hoge voorzetten waren echter alle 'n prooi voor de attente N.S.C.-doelman Wijbenga. Zo verliep de strijd waarin de verdedi gers duidelijk de aanvallers de baas bleven. Dit resulteerde in een 0-0 eind stand, hetgeen tweemaal 15 minuten extra betekende. Ook de verlengingen gaven dezelfde spelbeeld te zien, in de laatste fase kwam N.S.C. nog tot een slotoffensief, hetgeen 5 corners op rij opleverde maar de Soest-defensie gaf geen krimp. Strafschoppen dus waarvan Soest er door Schipperen en Uiland 2 benutte, terwijl N.S.C., ondanks 2 safe's van Kamphorst 3 maal wist te scoren en verder mag „bekeren". Eemvogels 1 speelde zaterdag zijn eerste wedstrijd tegen Tiel. Tiel was overschat, want uit de reakties van vorig seizoen bleek wel dat Eemvogels een geduchte tegenstander tegenover zich kreeg. In het barre weer begon Eemvogels di- rekt te kombineren in het aan vals vak, waaruit Henk-Jan Kraaikamp van af stand de eerste Eemvogeltreffer aan tekende. Tiel vocht goed terug, maar scoorde pas 4 minuten later. Nadat ge wisseld was, kwam Eemvogels sterk terug. Tot scoren kwam men niet, maar de sterke wind ontnam ook veel kansen. Agnes Kraaikamp brak echter door en na goed aangeven scoorde zij. Dit vak vocht goed door en na goed samenspel bracht Wim van Rheenen van afstand de stand op 3-1. Coach Leen Molenberg complimenteerde de vechtlust van de zeer jonge Eemvogel- ploeg in de rust. Eemvogels vocht goed door maar kon niet verhinderen, dat Tiel een punt dichterbij kwam. De ver dediging sloot echter de gelederen en vele kansen van Tiel werden teniet ge daan. De Eemvogels hadden veel kan sen, waaruit Rien Kraaikamp de vier de Eemvogeltreffer scoorde. Hierna werd de wedstrijd even gestaakt, omdat er onweer losbarstte. De res terende twaalf minuten speelde Eem vogels de bal lustig rond. Na het eind signaal was Eemvogels winnaar. De eerste wedstrijdpunten waren in Soest gebleven. Eemvogels asp. 1 Zwaluwen Al Deze altijd vrolijke ploeg ving weer aan met ongekend optisme. Nadat Zwaluwen scoorde, bracht Ad Middel koop de stand op 1-1. Helaas vielen de adspiranten na deze opleving terug. Biko Dl - Eemvogels Dl Eemvogels Dl was de enige jeugdploeg die gewonnen heeft. Nicole Nieuwen- huis scoorde de enige treffer. Hartje-Zuid Korfbalvereniging de Eemvogels zal ook weer aanwezig zijn op de braderie van Hartje Zuid. Evenals vorig jar pro beert Eemvogels hier weer ledenwinst te boeken. Schookkorfbaltoernooi Ook dit jaar kunnen basisscholen deel nemen aan een korfbaltoernooi. Dit evenement is altijd gezellig, temeer, daar iedere speler bekend raakt met de spelregels van de korfbalsport. Mis schien blijven hierdoor ook wat deel nemers geboeid door het korfbal en worden lid. Leden zijn altijd welkom, daar deze verenigng nog steeds leden tekort heeft. Kom eens kijken op het veld aan de Staringlaan, waar alle trai ningen op woensdagen en donderdagen na 19.00 uur plaatsvinden. Uitslagen Eemvogels 1 - Tiel 1 4-2 Huizen 2 - Eemvogels 3 afgelast Eemvogels Al - Zwaluwen Al 1-9 Biko Dl - Eemvogels Dl 0*1 Eemvogels PI - Soesterkwartier 1 0-1 Eemvogels Ql-Excelsior Q1 0-1 A.s zaterdag, 10 september worden ge speeld op het veld aan de Staringlaan: Eemvogels 3 - K.V.0.4 12 uur Eemvogels Dl - Excelsior D2 11 uur Wilt u meer informatie over korfbal, neem dan kontakt op met N. Friebel, Koninginnelaan 100, tel. 14979. Zondag j.1. tijdens de 10e editie van de cappittenloop te Blaricum kwam een drietal S.O.Soest-lange-afstanders aan de start. Zij bleken alleen goed in vorm gezien de tijden, die zij op dit win derige parkoers wisten te realiseren. Joop van Leijenhorst ging zeer voort varend van start en bevond zich lange tijd aan kop. In de eindfase moest hij iets prijsgeven en kwam binnen op een keurige 7e plaats in 51.27 min. Dick den Oude bouwde zijn race goed op en kon in de slotfase nog versnellen, zodat hij weer dicht in de buurt van zijn klubgenoot kwam. Zijn tijd bedroeg 52.17 min. Renê van Zee, de laatste weken sterk terugkomend, liep een regelmatige goede wedstrijd en eindigde in 54.30 min. In een 15-km. wegwedstrijd donder dagavond in Edam zat Eef van den Brink in de voorste gelederen. Op dit kermisparkoers met zijn zeer vele bochten was geen snelle tijd mogelijk. Toch wist Eef een zeer verdienstelijk resultaat te boeken. Hij werd 6e in een tijd van 50.29 min. Maandag 07.00-08.00 uur recreatief zwemmen 09.45-10.45 uur (65+) 18.15-19.45 uur zwemvereniging 21.00-22.00 uur (uitsl. volwassenen swim jogging) Dinsdag 07.00-08.00 uur recreatief zwemmen 09.45-10.45 uur recreatief zwemmen Na 18.15 uur zwemvereniging 13.00-14.00 uur 13.00-14.00 uur recreatief zwemmen 14.00-15.00 uur f| 15.00-16.00 uur 16.00-17.00 uur 17.15-18.00 uu zwemvereniging 18.00-18.45 uur 19.00-20.00 uur recreatief zwemmen 20.00-21.00 uur Donderdag 07.00-08.00 uur recreatief zwemmen 09.45-10.45 uur 18.00-19.45 uur zwemvereniging 19.00-20.00 uur recreatief zwemmen 20.00-21.00 uur 21.00-22.00 uur 22.00-23.00 uur zwemvereniging Vrijdag 07.00-08.00 uur recreatief zwemmen 18.00-21.00 uur zwemvereniging 21.00-22.00 uur (uitsl. volwassenen swim jogging) Zaterdag 08.15-11.45 uur zwemvereniging 13.00-14.00 uur recreatief zwemmen 14.00-15.00 uur 15.00-16.00 uur Zondag 08.00-10.00 uur zwemvereniging 10.00-11.00 uur recreatief zwemmen 11.00-12.00 uur ft 12.00-13.00 uur 13.00-14.00 uur De toegangsprijs per uur bedraagt: volwassenen 2,10; kinderen 1,85; houders bejaardenpaspoort 1,-. Inlichtingen: Overdekt instructiebad "De Turf", Waldeck Pyrmontlaan 47, tel. 18838. Ineke Meesters. Bij de wedstrijden van de Stichtse R. J.V. was het Ineke Meesters die twee eerste en een tweede plaats wist te bemachtigen. In de L2 was het Pastor die de eerste plaats verspeelde door ineens een ren- galop aan te nemen, wat veel punten kostte. Maar toch nog een 2e plaats met 111 punten. In de L4 wist Pastor zich rustig te houden en kreeg hiervoor een oranje lint met 125 punten, goed voor één winstpunt. In de Mi kreeg de amazone door wat slordigheid maar 115 punten, maar in de M3 was het oranje lint weer goed voor een eerste plaats met 122 punten, wat promotie naar de Z-rubriek bete kende. Zaterdag 27 augustus organiseerde hengelsportvereniging De Snoekbaars de jaarlijkse dames-hengelwedstrijd. Het was jammer dat er maar zo weinig belangstelling voor was. Er waren maar 12 deelneemsters. Er werd gevist in de vijver te Overhees. Uitslag eerste 10 deelneemsters ziet er als volgt uit 1. Mevr. J. Bottenheft 448 cm. 2. Mevr. V.d. Kraats377 cm 3. Mevr. G. Post 369 cm. 4. Mevr. M. Bloemendaal 245 cm. 5. Janet v.d. Kraats 236 cm. 6. Mevr. Lindeboom 206 cm. 7. Mevr. V.d. Hoek 188 cm. 8. Mevr. De Bes 177 cm. 9. Mevr. Lubberse 120 cm. 10. Mevr. Groeze 11 cm. Bij de tafeltennisvereniging Shot wordt druk getraind voor de nieuwe competi tie en onder meer door het spelen van oefenwedstrijden bereidt men zich zo goed mogelijk voor. Afgelopen zater dag oefende de Shotjeugd tegen het Utrechtse UTTC, dat met liefst 7 teams te gast was in Soest. Behalve een gezel lig gebeuren, was het ook een heel nut tig evenement, waarin de Shotjeugd aantoonde nu reeds de juiste vorm te pakken te hebben. Dat de Shotjeugd over het algemeen wat hoger speelt en ook al wat meer trainingsuren achter de rug heeft bleek wel uit de uitslagen, waarin de Soester tafeltennissers zich duidelijk de meerdere toonden over hun Utrechtse tegenstander. Shot 1 versloeg in een leuke wedstrijd UTTC 1 met 17-1, waarbij Edo Fransen verrassenderwijs verantwoordelijk was voor het Utrechtse tegenpunt. Ak- sel van Elteren en Hugo Blom toonden zich nuttige invallers door beiden onge slagen te blijven. Shot 2 ondervond een wat pittigere te genstand, maar dat mocht niet verhin deren dat dit team met 14-4 aan het langste eind trok. In dit team wist al leen Ronald Huigen ongeslagen te blij ven. Shot 3 en Shot 5 wisten allebei 16 par tijen te winnen, terwijl tegenstander UTTC in beide gevallen niet verder dan twee winstpartijen kwam. De score van de dag was echter voor Shot 4 dat met een 18-0 score het krachtverschil wel heel duidelijk gestalte gaf. Spannender ging het toe op de laatste twee tafels met een beide kanten een aantal spelers die binnenkort in de competitie gaan debuteren. Uiteinde lijk wisten zowel Shot 6 als Shot 7 met een 12-6 score de winst in Soest te hou den. Meisjes en jongens die eens bij Shot willen komen kijken zijn van harte wel kom in onze speelzaal, de gymzaal van de Van de Huchtmavo aan de Va leriaanstraat. Elk jeugdlid krijgt bij Shot minstens één keer per week trai ning van een aantal gediplomeerde trainers en trainsters, daarnaast zijn er nog vele vrijspeelmogelijkheden. Wie tussen de 8 en 13 jaar oud is kan te recht op donderdag van 17.00 -18.30 uur voor training, wie tussen de 14 en 17 is is welkom op donderdag van 18.30 - 20.00 uur. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Jan van Asch, Vedelaarpad 14 (tel: 19028) of Joop Kok, van Goyenlaan 97 (tel. 12746). Quick A-l - S.O.Soest A-l Ondanks de 2-1 overwinning op Quick heeft S.O.Soest A-l de Interregionale Jeugdcompetitie niet gehaald. Vorige week woensdag verloren de Soesters met 2-0 van H.V.C. en er had nu met 3-1 gewonnen moeten worden om er nog een serie beslissingswed strijden uit te slepen. Het zat er deze maal niet in en de ploeg gaat nu proberen in de Hoofdklasse voor A-ju- nioren een belangrijke rol te spelen. Voor de overige jeugdploegen ging de competitiebal weer rollen. Na al het mooie weer mogen we eigenlijk niet klagen, maar iets minder wind en regen was toch wel een leuker begin geweest. Niet alle S.O.Soest jeugdploegen hadde Niet alle S.O.Soest jeugdploegen had den de juiste vorm al te pakken, maar de balans bleef toch aardig in even wicht, er werden 10 overwinningen, 10 nederlagen en 2 gelijke spelen behaald. De uitslagen waren als volgt: A-Junioren: Quick 1-Soestl C.J.V.V. l-Soest2 Soest 3-Amersfoortse Boys 2 B-Junioren. Soest l-Roda '461 Soest 2-V.V.Z.A. 2 Hoogl. Veen 2-Soest 3 Soest 4-K.V.V.A. 3 Soest 5-Hoogl. Veen 3 C- Junioren: Hoevelaken 1-Soest 1 WZ 2-Soest 2 Soest 3-Amsvorde 2 Soest 4-Hoevelaken 4 Soest 5-Spakenburg 4 D-Pu pillen: Hoogland 1-Soest 1 Soest 2-Hoogland 2 Soest 3-WZA 3 Hoevelaken 3-Soest 4 1-2 5-1 10-3 2-2 2-4 1-1 11-0 5-1 5-4 3-0 3-0 9-0 1-4 2-1 0-14 3-2 8-0 E-Pupillen: Soest 1-IJsselmeervogelsl 0-6 Hoevelaken 2-Soest 2 4.4 Roda 5-Soest 3 1.3 F-Pupillen. Soest 1-Baarn 1 0-4 Soest 2-Baarn 2 4-2 A.s. zaterdag spelen er 11 S.O.Soest- jeugdploegen thuis. Het programma is als volgt: A-Junioren: Soest 2 - Amsvorde 1 Soest 4 - Limvio 2 B-Junioren: Soest 2 - SEC 1 Soest 3 - Cobu Boys 1 C-Junioren: Soest l - Baarn 1 Soest 4 - Baarn 3 D-Pupillen: Soest 1 - Hoevelaken 1 Soest 4 - SEC 2 E Pupillen: Soest 2 - Hooglanderveen 1 Soest 3 - KVVA 3

Soester Courant | 1983 | | pagina 23