MLkimGr J±l Lunchroom 't Hoekjeklasse apart Dansen ...voor wie zrn draai wil vinden bel 02l55~s<f' Riinaonland 2 Frican- dellen 19® Bg T hoekje SCHOEMAKER... VOLOP NIEUWS IN BEELD EN GELUID-? IfejSr4! s<r Modevakscholen voorzien steeds meer in een behoefte! MINBL VOOR BIJLES? Oudheid kamer Soest L U N C H R O O M III Ter introductie tot woensdag a.s. Lada's goedkoper 0 T7/nC/7 Weegbreestrdat 1/yDHr 205-207 teletekst Bekende merken tegen uiterst lage prijzen. Wie het eerst komt, heeft het meeste voordeel. Kerkstraat 7, Soest, tel. 02155-16286 HI-MATIC AF2M Koperen paard gestolen rïlP bel MEINERS 02155-17089 K'Eüty F* DANSCENTRUM IfirMftS BERT EN LIA VAN DEN BROEK HOEK LAANSTRAAT-KOSTVERLORENWEG TELEFOON 14913 Vlag gestolen Bouwkraan uit verkeer genomen Diefstal uit auto Fototoestel gestolen Brandalarm in Braam- hage Vechtpartij op de Akkeren Onder invloed achter het stuur Inbraak in Soesterberg Het Najaarsnieuws op radio- en t.v.-gebied is bij Schoemaker op de plank! Nieuwe video's in alle systemen, nieuwe trend in KTV, compact en compleet! Natuurlijk de compactdisk van de grote merken en enorm veel nieuwe stereo's voor betaalbare prijzen. Kom, kies en vergelijk bij Schoemaker. Eigen technische dienst staat garant voor snelle service en garantie. 6 7 Koester Courant van woensdag 7 september 1883 7 KINDERKLEDING Het Nederlands gezin moet door de teruglopende economie steeds meer in* leveren. Iedereen voelt dat bijna dage* lijks aan zijn portemonnaie. Het is dan ook niet verwonderlijk dat men pro* beert tot effektieve bezuinigingen te komen en één van de middelen waar* aan men dan denkt is het zélf maken van kleding. Wij vroegen Jenny van Dalen, reeds jaren in Soest gevestigd als lerares van Modevakschool "Haar* lem" (Van Gooyenlaan 4) naar haar ervaringen met deze toenemende be langstelling. "Steeds meer vrouwen gaan ertoe over om voor zichzelf en voor hun kinderen kleding te maken. Door de steeds be tere en makkelijker wordende ma chines is het ook zeer goed mogelijk om leuke kleding zelf te maken, zonder dat het er nu onmiddellijk als "zelfge maakt" uitziet. Met een beetje goede begeleiding kan iemand in korte tijd genoeg vaardigheden aanleren om zelf met sukses aan de slag te gaan. De naaischooltjes schieten als padde stoelen uit de grond. Is hier geen sprake van wildgroei? "Ik dacht dat dat nogal meeviel; ik merk er tenminste weinig van. Natuur lijk is het zo dat er een aantal in het vak bedreven dames zijn die een schooltje beginnen, teneinde op deze wijze een aardige bijverdienste te creëren. Een gezonde concurrentie vind ik helemaal niet erg, want de goeden blijven van zelf over. Maar als je het goed wilt doen dan vergt een en ander toch een aardige investering. Allereerst is er een geschikte en goed verlichte ruimte nodig, ingericht met ruime werktafels en een flink aantal moderne machines, zodat kursisten niet altijd hun eigen machine behoeven mee te sjouwen. Kur sisten letten steeds meer op de kwali teit van het gebodene. Er zijn wel de gelijk goede leermethoden in dit vakge bied en ook een bijna individuele bege leiding tijdens het lesgeven is erg be langrijk. Grote lesgroepen zijn dus ze ker niet mogelijk." "Ik denk dat het belangrijk is om kur sisten de mogelijkheid te bieden om, als zij dat wensen, hun lesperiode af te sluiten met een examen tot costumière of, voor de iets meer gevorderden, tot coupeuse. Ik heb zelfs in de afgelopen jaren al enkele kandidaten kunnen be geleiden tot het leraressen-examen. De aansluiting bij een groot instituut als de Modevakschool "Haarlem" biedt deze mogelijkheid. Daarnaast worden leraressen die aan dit instituut verbon den zijn middels lerareskontaktdagen op de hoogte gehouden van nieuwe ont wikkelingen in het vakgebied. "Voorheen was het zo, dat heel veel da mes een naaikursus bezochten als een soort avondje-uit. Dat is echter steeds minder het geval. Natuurlijk is gezel ligheid en een goede sfeer wel belang rijk, maar daarbij mag het beoogde doel niet uit het oog worden verloren: de kursist komt om wat te lerenVan daar ook dat momenteel verschillende kur8U8sen op het programma staan, zodat deelneemsters ervan op aan kun nen dat ook specifiek aandacht wordt gegeven aan dat onderwerp waarvoor zij op les gekomen zijn. Zo is er een kursus voor beginners die alleen maar willen leren naaien. Daar naast zijn er onder die beginners ook enkele enthousiastelingen die het leuk vinden om naast dat naaien ook hun eigen maatpatronen te gaan tekenen. Een kombinatiekursus dus. Er is verder een speciale technieken-kursus voor gevorderden die in totaal 10 avon den duurt. Dat is een erg leuke moge lijkheid voor dames die al enigszins be dreven zijn, maar die tóch nog wat as sistentie behoeven om de échte fijne kneepjes van het vak te leren. Tijdens deze kursus dient er hard ge werkt te worden want een heel skala van speciale technieken komt achter eenvolgens aan de orde en wordt ook Jenny van Dalen. toegepast: inzetten van ritssluitingen, maken van diverse soorten sluitingen en zakken, bijzondere kragen en mou wen, het maken van een blazer etc. etc. Tot slot is er dit jaar nog een nieuwe kursus bijgekomen voor belangstellen den die alleen maar willen leren pa troontekenen, en dat tot in al zijn fines ses. Kortom, voor elk wat wils "Het is voor mij een heerlijke hobby, die ik thuis kan uitvoeren zonder dat mijn gezin erdoor tekort komt," aldus Jenny van Dalen. "Dat enthousiasme vind ik ook veelal terug bij mijn leer lingen als ze enkele weken aan de slag zijn en de eerste leuke resultaten van hun Inspanning zien ontstaan. En dat geeft mij weer het gevoel dat een goede modevakschool toch in een echte be hoefte voorziet." Gemotoriseerde kamera, voor sprankelende opnamen zónder technische poespas. Automatisch, infrarood scherpstelsysteem met vergrendelmogelijkheid. Gemotoriseerd filmtransport en terugspoelsysteem. Elektronische programma- sluiter. Automatische belichtingsregeling, ook bij flitslicht. Hoor- en zichtbare signalen bij onvoldoende licht, bij te korte afstand en bij over schrijding van het flitsbereik. Verbluffend eenvoudig film- inlegsysteem. Heldere, over zichtelijke zoeker. Uitstekend, lichtsterk Minolta objektief. Inklusief fraaie, luxe tas. VAN WEEDESTRAAT 17 SOEST - TEL. 13917 Uit een bar aan de Soesterbergsestraat werd vorige week een koperen beeld van een paard, hoogte ca. 25 cm, gestolen. Zaterdagmorgen werd na enkele dagen van hard werken lunchroom 't Hoekje geopend. In het pand waarin een tien tal jaren Rob's Corner was gehuisvest, begonnen Bert en Lia van den Broek een "nieuwe" periode in hun leven. Het bestaande interieur werd grondig verbeterd en veranderd om er een ge zellig en fris geheel van te maken. De Van den Broeken zijn zeker geen nieuwelingen in het horeca-vak, zij dreven een vijftal jaren eveneens een snackbar in Laren, waarin zij bewezen "de hartige hap" goed te kunnen bereiden. In hun gemoderniseerde snackbar, achter Garage de Soester, zullen zij de Soester bevolking bedienen met goe de produkten. Het assortiment reikt van de bitterbal tot een compleet dag menu. Hierbij verdienen de hambur gers, gehaktballen en diverse soepen bijzondere aandacht, omdat deze in eigen keuken worden bereid. Daarnaast kan men bij 't Hoekje ook terecht voor een koude schotel ter op luistering van een feestelijke gebeur tenis in huiselijke kring. Kortom: voor een snel hapje of gewoon even lekker uit eten bent u van harte welkom bij Lunchroom 't Hoekje op de hoek van de Laanstraat en Kost- verlorenweg. Foto: Goos van der Wilt Wij hebben clubs voor Beginners, Gevorderden, Vergevorderden, Scholieren, Jongeren, Gehuwden en Paren. Ballroom en Latijns-Amerikaans le t/m 5e jaars. Speciale clubs: Jazz-Ballet - Rock and Roll Formation - Wedstrijd Training Privé-lessen en-clubs. dam Inlichtingen en inschrijven: dagelijks 's middags van 14.00 - 16.00 u 's avonds van 19.00 - 21.00 u ;e"e„ 'erican. 'Sejjj Iedere zaterdag- en zondagavond vrij dansen. Aanvang nieuwe clubs 16 september a.s. Om mensen, dieren en dingen te kun nen verplaatsen, zijn in de huidige tijd vele soorten trekkracht aanwezig. Vroeger was de mens aangewezen op zijn eigen trekkracht; later kwam het paard als trekdier. De trekkracht was hierbij nog betrekkelijk gering. In de 10e eeuw werd de halsband vervangen door het borsttuig, te verge lijken met het huidige gareel. Dit was een grote verbetering. Hierdoor werd het paard als trekdier praktisch onmis baar. Meerdere paarden konden naast en achter elkaar gebruikt worden om zware karren te trekken. Na de 2e wereldoorlog kwam de trak- tor sterk naar voren. Het paard ver dween naar de achtergrond en werd voornamelijk uit liefhebberij nog aan gehouden. In de huidige tijd zien we het paard als trekdier terugkomen, vooral op die plaatsen, waar de traktor veel beschadigt, zoals in de bosbouw. In de Oudheidkamer is een aantal oude garelen en andere paarden tuigen te zien. De exposities "Het oude Spreu kenhuisje" en „Boerengerij en boeren gerij zijn nog te bezichtigen, bij het oude Boerengerij kan men zien, wat het paard trekken moest. De Oudheidkamer, Ferd. Huycklaan 18, is geopend op zaterdag en zondaf van 13.00 tot 17.00 uur. Openingstijden: van 10.00 tot 24.00 uur. 's Zondags van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdags gesloten. Het komt niet vaak voor dat autoprijzen worden verlaagd, maar bij Gremi Auto- Import te Groningen, importeur van Lada, is het sinds 18 augustus een feit. De toch al niet zo dure 1200-S kost 450,- minder en komt daardoor met 9.795,- weer onder de magische 'tien-mllle-grens.' De 2105-serie werd maar liefst 750,- goed koper, waardoor de 2105-N met zijn 1,2 liter motor terecht is gekomen op 11.135,-, de 1,3 liter 2105 op 11.695,-, terwijl aan de 1,5 liter 2105 GL nu een prijs kaartje hangt van 12.245,-. Bij de service-flat "Hoog Soestdijk" aan de Prins Hendriklaan werd in het weekeinde een vlag met het vignet van de kankerbestrijding gestolen. De waarde van de vlag is 80,-. Bij de poli tie werd aangifte gedaan. Op de Van Weedestraat hield de politie maandagmorgen een mobiele bouw kraan staande, omdat het voertuig niet op de openbare weg mocht rijden. De eigenaar, een firma uit Amersfoort, werd hiervoor bekeurd, terwijl het voertuig aan het bureau werd ge plaatst. Een bewwonster van de Varenstraat deed bij de politie aangifte van de diefstal van een tiental plattegronden en een aantal instructieboekjes. Een en ander was weggehaald uit haar auto. Onbekenden hadden één van de ruiten ingeslagen. Een 27-jarige inwoonster van Lelden deed bij de politie deze week aangifte van diefstal van haar fotocamera. Het toestel was weggenomen uit haar slaaptent op het terrein van "In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg. Maandagmiddag werd het automa tische brandalarm van het bejaarden centrum Braamhage in werking ge steld. De oorzaak daarvan was de rook ontwikkeling, die het gevolg was van een pannetje dat op het fornuis stond droog te koken in één van de woningen. De bewoners waren het pannetje blijk baar vergeten toen zij hun woning ver lieten. De schade bleef trouwens tot het pannetje beperkt. Maandagavond deed zich op de Ak keren een vechtpartij voor tussen een aldaar wonende militair en een verder onbekend gebleven man, die opmerkte dat het gezicht van de militair hem niet aanstond. De conversatie liep uit op een handgemeen, waarbij de onbeken de tenslotte de benen nam door over vier geparkeerd staande auto's te vluchten. Twee daarvan Hepen daar door flinke schade op: een deuk in de motorkap. Op de Amersfoortsestraat hield de politie dinsdagochtend vroeg een 53-ja- rige automobilist uit Hendrik Ido Am bacht aan, die de aandacht trok door zijn rijgedrag. Hij onderging zowel de blaas als de bloedproef en kreeg een proces-verbaal, alsmede een rijver bod. Onbekenden hebben in de nacht van maandag op dinsdag j.1. ingebroken bij een constructiebedrijf aan de Postweg in Soesterberg. Zij kwamen het ge bouw binnen door het verwijderen van een stalen plaat, die in verband met verbouwingswerkzaamheden aan de achterzijde van het pand was aange bracht. In het gebouw bleek een aantal vertrekken te zijn doorzocht. Tevens kon worden vastgesteld dat de in dringers geprobeerd hadden een in bouwsafe te demonteren, hetgeen hun echter niet was gelukt. KLEURENTELEVISIE MATCHLINE VIDEOCAMERA'S COMPACT DISC B&O - PHILIPS - AKAI - PIONEER - TECHNICS - PARASONIC - JVC - SONY - BLAUPUNKT Van Weedestraat 78 Telefoon 02155-17253 Techn.dienst: tel. 10344*

Soester Courant | 1983 | | pagina 7