De zevende braderieextra groot spektakel Hartje Zuid aan de vooravond van grote veranderingen... Een snelle blik vooruit in de Braderie-keuken 'HARTJE-ZUID Loco-burgemeester opent Hartenjagen Verenigingen, die op de Braderie staan De kermis Geen brommers Het 'huis'orkest op het podium De prijzen, die u met het Harte jagen kunt winnen R. Een jeugdig koppie boven het Hartje-Zuid vignet Gast in Hartje-Zuid: 'Het Trompetterkorps der Hilversumse Schutterij* Parkeren Houd de Braderie zo schoon mogelijk! Wethouder G. A. W. G. A. Plomp zal de Braderie op het podium bij Wijnands Woonmode voor, om 19.00 uur offi cieel openen. Hij zal traditiegetrouw een cheque overhan digen aan de heer Flinterman van de Savornin Lohman- school ter waarde van ƒ250,- voor de aanschaf van sportshirts. Namens de Ludgerusschool zal mevrouw B. Smit een zelfde cheque in ontvangst nemen, die besteed zal worden aan speciale cursussen voor Veilig Verkeer op die school. cherend Hilversüms Trompetterkorps. Iedereen zal wel steeds op tijd opzij gaan, zoals in voorgaande jaren. Hartje-Zuid staat de hele week bol van vriendelijk winkeliersgeweld. Absoluut hoogtepunt: de vrijdagavond. U bent welkom in de Soesterbergsestraat. Vanaf 19.00 uur bij Passchier en bij de aktieve Winkeliersvereniging 'Hartje- Zuid'. Bij het podium een wervelende demonstratie Aerobic Dancing Aan de Van Weedestraat, achter Guco, in Soest, vindt u een modern Fitness Promotions centrum. U kunt daar o.a. kennis maken met het wervelende Aerobic Dance. Onder de verantwoor de leiding van Irene en Rolf Leenders wordt uw lichaam getraind in gracieu- se, ritmische bewegingen. Aerobic Dance heeft de wereld snel veroverd. Daar heeft o.a. de 'Fame'-serie op de TV toe bijgedragen, hoewel dat soort van dansen toch net weer iets anders is. De dranghekken, die dit jaar rondom het podium bij Wijnands zullen worden geplaatst, zullen er zeker niet voor niets staan. Men heeft wel wat ruimte nodig. 'Het Fitnesscentrum heeft ook een kraam op de Braderie, waar vooral aandacht wordt besteed aan body building. Krachtig optreden dus in Hartje-Zuid. Mannen en vrouwen die het aankijken meer dan waard zijn. Wie nu al inlichtingen wil over het nieuwe seizoen, kan bellen 02155-23106. Fitness Promotions centrum Rolf Leenders, Soest. Bij Willem van Oosten vliegensvlug op de kiekvoor maar één piek Wie niet van vliegen houdt, maar wel hoog in de lucht op de foto wil, kan vrijdagavond bij Willem van Oosten terecht. Hij heeft een soort vliegveld ingericht waar u uw hoofd achter door kunt steken. Willem knipt dan vlie gensvlug en het resultaat doet de we reld geloven dat u zelf een vliegtuig be stuurt. Van de prijs hoeft u geen hoogtevrees te krijgen: voor slechts één piek bent u een rasechte piloot. Bij Van Oosten voor de deur op zijn eigen startbaan. Voor paal zitten bij Van der Linden. Bij Van der Linden komen drie palen te staan. Daar mag u op gaan zitten en proberen dat een half uur vol te houden. Lukt u dat, dan wordt u de eigenaar of eigenaresse van naar keuze een 'Kruukje Melm' of een 'Potje Kukeleku'. Dat zit wel goed bij Van der Linden. Troostprijs voor wie er eerder afvaltkleintje pils Vanaf woensdag 7 september krijgt u tijdens uw aankopen bij alle deelne mende winkeliers een zgn 'Hartje'. Bij iedere bestede gulden één. Dit hartje draagt een nummer. Dat nummer 'draait' mee in de loterij via het Rad van Avontuur op het podium op vrijdagavond tijdens de Braderie. Dat podium staat, zoals gebruikelijk bij Wijnands Woonmode voor de deur. Het centrale presentatiepunt, waar u ook Dick Passchier en het 'huis'orkest zult aantreffen. Vraag steeds naar de loten. Overal! Zonder de toverformule van de Bra derie ook maar enigszins geweld mtn te doen, zorgt het organiserende bestuur wel steeds voor enkele - voorzichtige - vernieuwingen. Er heeft al heel wat muzikaal geweld door de straat gewan deld; dit keer wordt het het Trom petterkorps der Hilversumse Schut terij. Een stoet er lustig op los blazende Gooilanders, die de boel tijdens de Braderie enkele keren fiks op zijn kop zal zetten. Het Korps vindt zijn oorsprong bij de door Willem I in 1828 ingestelde bur gerwacht ter bescherming van de be volking. (De koning moest eens weten dat wij net de B.B. aan het opruimen zijn...). De naam die deze burgerwacht kreeg was 'schutterij'. Zo'n korps was er ook in Hilversum. Het oefende op de hei, vlak bij de huidige Schuttersweg. In 1878, vijftig jaar later, kwam er een muziekkorps bij in fanfare-bezetting. Dat eerste korps bleef bestaan tot 1919. Daarna werd het lange tijd stil. Tot 1962. Er waren wat oudere leden van de muziekvereniging 'Beatrix', die be hoefte voelden voor wat andere muziek dan in hun vereniging werd gespeeld. Verenigingen: Ned. Herv. Kerk, Ukke- puk peuterspeelzaal, Padvindersgroep De Fakkeldragers, Hondenvereniging Zoys, Blauwe Vogels, Wereldnatuur- fonds, Rode Kruis Welfare (met een Zij wilden meer de stijl die zij in hun militaire diensttijd hadden aange leerd. Zo werd de draad uit 1919 weer opgepakt. Snuffelend in de muzi kale geschiedenis van het Gooiland kwamen zij de oude Schutterij uit de vorige eeuw tegen. De rest was snel geregeld. Wat nu trompettert en voorbij mar cheert houdt het verleden hoog in het vaandel. Het ziet er kwa uitmonstering schitterend uit. Men voelt zich naast muzikale groep zeker ook een brokje folklore. Met hun unieke bezetting, het trompetterkorps bespeelt nog steeds natuurblaasinstrumenten (dus zonder ventielen) in de zgn. Eb-stemming (al leen voor kenners...). Hiermee kan een aardig populair en zeker ook swingend programma geproduceerd worden. U kunt rekenen op zo'n 30 mannen en vrouwen. De emancipatie zet zich ook in het leger b.d. door. Zij tracteren Hartje-Zuid op een wervelende show, die zij zowel in binnen- als buitenland vele malen met groot succes hebben opgevoerd. De Hilversumse Schutterij moet u niet alleen horen, die moet u vooral ook zien. Kom kijken tijdens de Braderie vrijdagavond. Daar komen de schutters! standplaats voor een auto met EHBO voor het pand Soesterbergsestraat 25; Stichting Jeugdzorg Soest, met ruimte óm de kraam voor het doen van spel letjes; Korfbalvereniging De Eemvo- gels, De Bosruiters en de Stichting Oud Soest. De Braderie heeft vorig jaar voor de eerste keer 'versterking' gekregen van een kleine kermis op en om de Verleng de Kolonie weg. Ook dit, jaar kunt u botsen, snoepen, hengelen en schieten. Er komt een prachtige autoscooter, een draaimolen, een schietsalon, een kraam met drie behendigheidsspel letjes, een snoeptent en een oliebollen- kraam. Meer dan genoeg voor iemand, die een uurtje lol wil maken. De kermis start vandaag, woensdag 7 september om 14.00 uur. Tegelijk met de Kinderbraderie in de rest van de Soesterbergsestraat. Op de Braderie loopt iedereen onbe zorgd rond. Geen verkeer hindert de vlotte gang zaken. Dat is allemaal keurig netjes omgeleid. Zelfs de bussen van Centraal Nederland staan een klein eindje verderop. Gemakkelijk te vinden in de buurt van Garage Jur- riëns. Vriendelijk verzoek: kom alsje blieft niet met brommers en fietsen op de braderie. Vooral kinderen en oudere mensen moeten rustig hun gang kun nen gaan. Het Bestuur bedankt ieder een bij voorbaat voor een 'rustige' me dewerking op dit gebied. 10 maal een Hartje-ZuRT waardebon a ƒ15,- 4 maal een Hartje-Zuid waardebon a ƒ25,- 2 maal een Hartje-Zuid waardebon ƒ50,- 1 maal een Hartje-Zuid waardebon van ƒ100,- Diner voor 2 personen t.w.v. ƒ90,- (Best. v. d. Brink) Tweemaal een Kaasbon voor 10 weken kaas halen voor ƒ12,50 bij de Kaasspecialist Een fototoestel t.w.v. 145,- (Foto van Oosten) Een draagbare radio t.w.v ƒ150,- (Ton Uyland, geluids verzorging) Een Dikke Van Dale (2 delen) t.w.v. ƒ198,- (Boekhandel Van de Ven) Buro en stoel t.w.v. ƒ297,- (Wijnands Woonmode) Een herenhorloge t.w.v. ƒ300,- (Juwelier v. d. Weerd) Hoofdprijs kledingbon t.w.v. ƒ500,- (te besteden bij Adama Mode) De winnende nummers worden volgende week in onze krant gepubliceerd. Bij alle winkeliers liggen na de Braderie lijsten ter inzage. Soester Courant van woensdag 7 september 1983 En wéér is er een jaar omgevlogen. Weer maakt heel Soest zich op voor één van de grote jaarlijkse gebeurens in het dorp: de mlraculeuse Braderie in Hartje-Zuid. Al meteen vanaf de aller eerste keer, bij de oprichting van de Winkeliersvereniging 'Hartje-Zuid' stond de straat bol van mensen en geluid. Dat is zo gebleven. Duizenden en nog eens duizenden mensen - en niet alleen Soesters - bevolkten het zuidelijke dorpsdeel op een wijze die bijna ongekend was vóór die bewuste datum: 23 september 1977. Dick Passchier, de sympathieke NCRV radio- en TV-presenta- tor, is er vanaf het prille begin bij geweest en gebleven. Een klein bewijs voor de hechte band onderling, die borg staat voor een ijzersterke continuïteit. Er is eigenlijk maar één onzekere faktor: Pluvius. Als die het maar droog houdt... Optimisme. Het mag Soest dan op andere fronten niet zo erg voor de wind gaan, waar het het organiseren van grotere en kleinere evenementen betreft weet men van wanten. Zeer vers in het ge heugen liggen de grandioze Gilde- feesten, die uitgroeien naar een toe stand die ieder jaar opnieuw voor een prachtig stuk ontspanning zorgen. Dit jaar was 'Normaal' het onbetwiste hoogtepunt, zéker voor de jeugd, en dankzij de wind uit die hoek heeft vooral Soest-Zuid daar in vlagen veel van meegekregen. Slechts weinigen hebben zich aan de uitbundigheid van het muzikale stel gestoord. Nog maar net uitgeblazen kan Soest het volgende spektakel tegemoet zien. A.s. vrijdag de zevende Braderie, geor ganiseerd door de Winkeliersvereni ging Hartje-Zuid. Deze club heeft een eenvoudige, maar perfekte formule in de brandkast liggen, die ieder jaar be hoedzaam wordt gehanteerd om het feest naar ongekende hoogten te voeren. Van Blom tot en met Autorooy zal het weer bruisen van aktiviteiten, die zowel door winkeliers als door stichtingen en verenigingen teweeg zullen worden gebracht. Er zijn meer dan 75 kramen besteld waarin van al les gebeurt. Niemand hoeft zich ook maar één ogenblik op die Soesterbergsestraat te vervelen. Van voor naar achter beweging op elk ge bied. Een gezellig geheel van kooplie den, stuntmannen, demonstrateurs en - trices, standwerkers, puzzles, kwissen, gooi-, smijt- en mikwerk en veel pu bliek. Een verzameling ogenschijnlijk uit de losse pols bij elkaar gezette toe standen, die voor een zorgeloos avond je optimisme zorgt, waaraan iedereen best behoefte heeft. Daarom zal het weer overvol zijn. En mocht Pelleboer in de wolken zijn, dan zou dat een vol slagen nieuw element betekenen. Nie mand zal zich door een drupje laten af schrikken, dat is alvast afgesproken. Nieuw centrum^. De Braderie zelf behoeft slechts weinig uitleg. Iedereen weet wat er te gebeu ren staat. Een feest dat door oud en jong in volle vreugde wordt gevierd. Centraal bij het organiserende bestuur van Hartje-Zuid staat de vraag: 'Wanneer kan de bouw van het nieuwe winkelcentrum op het busstation be ginnen?' Uit een kort gesprek met de heer J. Wessels van Boekhandel Van de Ven, voorzitter van de club, blijkt duidelijk dat de verwachtingen hoog gespannen zijn. 'Kijk', legt Wessels uit, 'Het is nu of nooit meer, hè. Er is al zo ontzettend lang aan die plannen gesleu teld, het kan bijna niet meer missen. We zijn zeer vrolijk gestemd. Er is aan gedaan wat er aan gedaan kan worden en natuurlijk zijn er hier en daar wel wat bezwaren. Maar waar heb je dat nou niet. Zoveel mensen, zoveel wen sen en we leven in een democratisch land. Ik denk dat we er goed uit zullen komen. Iedereen probeert op volle kracht mee te doen de hobbeltjes die er nog zijn weg te werken. Positief hoor, het wachten is op de nodige vergunnin gen en reken er maar op dat ik - en velen met mij - een best feestje in ge dachten heb als de eerste Pool II-paal de grond ingaat. Dat wordt dolle pret. Reken maar'. Voorzitter Wessels vertelt van de ma nier waarop alles in Zuid in gang wordt gehouden. 'We proberen vooral nuch ter te denken. Niks te overdrijven. Goed op de kosten te letten. We spelen in op andere zaken die in het dorp gebeuren. We denken bij alles wat we doen in de eerste plaats aan het belang van onze leden. Dat betekent niet dat we alleen op akties zitten te broeden. Het promoten van het nieuwe winkel centrum is er wel het beste bewijs van dat we dingen voor elkaar proberen te krijgen die wat met de verdere toe komst te maken hebben. Ook winkelie ren is voorruitzien en dat staat zeer hoog in ons vaandel. Zo zoeken we con stant samenwerking. Prima toch als we straks iets kunnen betekenen bij bijvoorbeeld de Gildefeesten of bij die magnifieke gebeurtenis die zich ieder jaar afspeelt rondom de Kerk met He melvaartsdag. En denk eens aan de ge weldige initiatieven zoals die van de Stichting Oud Soest met hun Oudheids kamer. En wat te zeggen van al die an dere stichtingen en verenigingen? Die horen er mooi bij. Die staan ook alle maal op de Braderie om bekendheid te geven aan hun doelstellingen. Om te bedelen om een beetje geld hier en daar. Anders gaan ze er onder door. Hartje-Zuid betrekt dat soort dingen bij al haar overwegingen. Een winkel centrum heeft ook een sociale taak en ons Bestuur is in voor alles wat daar aan kan bijdragen. En wie het niet met ons eens is, kan komen praten. Altijd! Wessels kan uren doorgaan, dat is dui delijk. Maar Wessels heeft weinig tijd. 'Gekkehuis man, dit moet nog en dat niet en die moet ik nog bellen en dan ook nog pennen en potloden verkopen! Kom na de Braderie nog maar eens langs, misschien zijn de vergunningen dan wel afgekomen. Pakken we samen een pilsje Weg is'ie, de Bestuurskamer in. Orga niseren. Samen met de zes andere lief hebbers, die het allemaal in hun eigen vrije tijd doen. Na afloop van de verga dering babbelen ze wat na bij een drankje en een schoteltje bitterballe tjes. Op rekening van de grote club ja. Dat zal niemand ze kwalijk nemen. Verenigingen. v In meer dan 75 kramen, die al in de loop van vrijdag worden opgebouwd, is veel te zien, te proeven en te proberen. Iedereen is op het moment dat wij dit schrijven, nog druk bezig met alles. Men doet hier en daar zelfs wat ge heimzinnig, maar na wat snuffelen zijn we er toch in geslaagd wat verder in de keuken te kijken en voor u uit de school te klappen. Elders op deze pagina treft u een overzichtje aan van de te verwachten aktiviteiten in en om de kramen. Het zijn met name de niet- commerciële standjes die voor nogal De 'toekomst' heeft haar eigen Braderie: vandaag, woensdag 7 september, vindt u ze overal met hun eigen waar in de Soester bergsestraat. Ze kunnen een leuke prijs winnen met een echte standwerkerswedstrijd die door heuse marktmensen zal worden gejureerd. De jeugd kan zingen, portrettekenen, een muziekin strument bespelen, kortom: alles en iedereen kan bijdragen tot een prima jeugdig gebeuren. Niemand zal er ook maar een ogenblik aan twijfelen: in vijf-en-zeventig kra men voor de deuren van de winkeliers, gelardeerd met allerlei andere vereni- gingsaktiviteiten, hapjes- en drankjes- tentjes, zal geen mens zich verlaten voelen op de Braderie. Overal is wel wat te doen. Daar is natuurlijk in de eerste plaats het centrale presentatie- punt: het podium bij Wijnands Woon mode voor. Dick Passchier staat daar als vanouds en ls overal te horen via de perfekte geluidsinstallatie, die door Ton Uyland wordt aangelegd. Er is een olijk orkestje aanwezig, dat voor de muzikale tussendoortjes zorgt en dat bestaat uit twee charmante heren en drie dito dames. Begint u bij Blom te lopen, die wel weer wat met kavia's zal vogelen, ontmoet u al dadelijk Willem van Oosten met zijn vliegveldje. U kunt uw hoofd door een prachtig door Carl Voges geschilderd decortje steken en voor u het weet staat u er 'meeneem- klaar' gekleurd op als piloot. Van de Ven? Boeken en boeken en boe ken en barstensvol aanbiedingen. Pui len letterlijk en figuurlijk de winkel uit. Bij Reehorst natuurlijk een gezellige Meermarkt in de openlucht. Dat zet zich door bij Adama langs, die broeken, rokken, pakken, sokken, hoe den en petten op de stoepen heeft staan, overstekend naar Van der Lin den. Wat dacht u? Nippen natuurlijk. De ABN komt met zijn jongeren- spaarrekeningen naar buiten en Wij nands doet iets met stoven. De Mey heeft natuurlijk saucijzen broodjes, warm en wel, oliebollen en stroopwafels. Bij De Bruin voor zo nu en dan een demonstratie crossfietsen. Handige jongelui van de Soester Fietscrossclub doen u het bloed in de aderen stollen. Dat kan u trouwens ook gebeuren bij Horlogerie Van de Weerd. Die schijnt met levensechte Japanse Geisha's op de markt te komen. Zal wel iets met Seiko van doen hebben. Op tijd erbij zijn, mensen! Kris kras verder schuifelend komt u de stoommachine van Eb Kareisen weer tegen. Bij Gerth vindt u een speciale aan bieding naar Mallorca of Majorca (dat mag u zelf uitzoeken Van Essen blaast in de bus met video en laat daarop Aerobic Dancing zien. Charming Ida, van Fleurida bloem- schikt de hele avond door. Kunt u wat van leren. Een uiterst lieftallig deel- neemstertje. De jongste? Alleen daarom moet u er beslist even aanwip pen. De Amrobank komt met reizen en Brandsma leert u isoleren, hoe u auto's lakt en bijspuit en hoe u een dak repa reert. Interessante demonstratie ook bij de Hooijers: manipuleren met kit. Silico nen en andere waterdichte substanties kunt u overal tussen spuiten. Hoe en waarom kunt u zien en horen bij Hooijer, in de wandeling ook wel 'Al- berts Corner' genoemd. Probeer daar het electrische nietapparaat even, maar wel voorzichtig, ze zitten zo in uw vingers. Eerst de gebruiksaanwijzing doorlezen. De Rabobank, u weet wel, 'die bank met die vijf kantoren in Soest straks', maar ze zeggen lekker niet waar het vijfde komt, heeft een nieuw copieer- apparaat voor de deur staan. Kunt u uit proberen. Bij Centra Van der Graaff allemaal fruit en nog eens fruit. Voor mee naar huis en voor uit de hand. Afval in de bakken gooien en niet op straat. Stukje kaas bij Robberse langshalen. Groot stuntwerk met kaas en wijn. Verder overal weggevertjes, prijs- vraagjesloterijtjes. U kunt op wel twintig plekken ergens lid van worden of een donatie schen ken, folders in ontvangst nemen, proe ven, keuren en genieten. Geniet vooral van al dat bonte spektakel. U zult moe zijn na afloop. En zo hóórt dat ook. Neem maar wat lekkers mee voor thuis bij de buis. Gezellig uit geweest op de jaarlijkse Braderie in Zuid. U zult er geen spijt van krijgen. Iedereen wordt aangeraden het stukje naar Zuid maar even te voet af te leggen. Geen zorg om de auto. Maar als het al niet anders kan: overal in de direkte omgeving is plaats genoeg. Het terrein zelf is afgezet. Er staan afsluit hekken bij de kruising Soesterbergse- straat/Vondellaan, bij de stoplichten bij Foto-film Van Essen en waar nodig bij de dwars-invalswegen. Daar kan uw auto dus niet staan. Parkeer zuinig, zodat ook anderen een plekje kunnen vinden. En denk aan de deuren van an deren. Een deukje is zomaar gemaakt! Dick Passchier wat 'gedoe' zorgen. Ze proberen met prijsvragen, loterijen, werp- en mikwerk de aandacht te trekken. Er zijn natuurlijk overal weer nieuwe pro- dukten. Hapje hier, slokje daar voor een luttel bedrag of helemaal voor niets, is voor jan en alleman wegge legd. Kermis. Vorig jaar is er voor de eerste keer een bescheiden kermis aan de Braderie vastgemaakt. Ook dit jaar begint een paar dagen eerder, op woensdag een gezellige kermis te draaien. In de omgeving van de Verlengde Kolonie- weg kunt u vanaf 14.00 uur de bots auto'tjes in of u kunt uw geluk beproe ven in een optrek met drie soorten be hendigheidsspelen. Er komt iets speciaals voor de kinderen, dat zou best eens een mooie ouderwetse draai molen kunnen zijn en er kan worden gerekend op een heerlijke snoeptent en een oliebollenkraam. Wie in de roos wil schieten vervoege zich bij de fraaie schietsalon. De kermis is er tot en met zaterdag 10 september. Iedere dag tussen 14.00 en 23.00 uur. Zaterdag tot 17.00 uur. Kinderdraderie. Nieuw is voor Hartje-Zuid de Kinder braderie. In samenwerking met de Stichting Jeugdzorg Soest wordt op woensdag, vandaag dus, om 13.30 uur een Kinderbraderie op touw gezet. De jeugd mag doen en laten wat ze zelf wil. Er zal derhalve een bonte menge ling van koopwaar ontstaan op zelf meegebrachte kleedjes, kistjes of tafeltjes of gewoon zomaar op een deken op de grond. Wie niks te verkopen heeft, maar bijvoorbeeld wel gitaar kan spelen en daarbij kan zingen, is ook van harte welkom. Zoals de ouden zongen piepen de jongen. Er wordt een standwerkers-wedstrijd ge organiseerd, waarmee leuke prijzen zijn te winnen. De jury bestaat uit een paar echte marktmannen die door Hartje-Zuid speciaal voor dit doel zijn uitgenodigd. De prijsuitreiking vindt plaats direct na de kindermarkt, tussen vier en half vijf. Alles wordt meteen weer keurig netjes opgeruimd. De winkeliers zullen voor een verfris sing zorgen af en toe. Dat is ze wel toe vertrouwd. Ook de jeugd rekent op veel belangstelling. Hebt u de krant vroeg tijdig in de bus, dan kunt u er nog op een holletje heen! Hartejagen. Traditioneel is het Rad van Avontuur, dat staat opgesteld op het podium bij Wijnands Woonmode op de stoep, het hart van de organisatie. Daar treft u Dick Passchier aan en een vrolijk orkest dat bestaat uit twee heren en drie dames. Passchier hanteert, char mant geassisteerd, met de regelmaat van een klok het Grote Rad van Avon tuur, dat uitmaakt wie de prijzen gaat winnen in de Hartejaagloterij. Die lootjes krijgt u bij iedere bestede gulden kado vanaf woensdag 7 septem ber bij alle deelnemende winkeliers. Die kunt u herkennen aan een of meer affiches die overal in hun winkels han gen. Een prachtig prijzenpakket zorgt ongetwijfeld voor een grote belangstel ling. Alleen de hoofdprijs al - een Adama-waardebon voor een nieuw pak of andere modieuse mannen- of vrou wenzaken van ƒ500,- belooft veel. Verder zijn er Hartje-Zuid waardebon nen te winnen, een fototoestel, een radio, een horloge, een buro met stoel, kaas-waardebonnen, een dikke Van Dale (woordenboek) en een reeks troostprijzen. Alle prijzen worden, indien mogelijk, direct 'aan de kar' uit gereikt. Alle winnende nummers ver schijnen in onze krant van volgende week, terwijl de lijst ook bij de winke liers ter inzage zal liggen. Officiële opening. De officiële opening van de Braderie vindt om 19.00 uur plaats bij Wijnands Woonmode voor de deur. Via een ge luidsinstallatie zal men er tot in de verste uithoeken van kunnen meege nieten. Er worden aan drie instanties cheques aangeboden. Voor de Savornin Lohmanschool kan de heer Flinterman een cheque ter waarde vart ƒ250,- in ontvangst komen nemen. Daar worden sportshirts voor gekocht. Mevrouw B. Smit vertegenwoordigt de Ludgerus school. Ook zij ontvangt een cheque van ƒ250,-, die besteed zal worden aan speciale cursussen voor Veilig Verkeer op die school. Tenslotte krijgt de heer J. Baks van de Stichting Jeugdzorg een bedrag van ƒ400,- op het konto van De Vangrail uitgeschreven, als tegemoet koming in de kosten van de onlangs georganiseerde straattekenwedstrijd in Zuid en de Kinderbraderie van deze week. Een hechte samenwerking tus sen de scholen en de verenigingen in Zuid krijgt met deze giften op bijzonde re wijze gestalte. De heer J. Wessels, voorzitter van het Bestuur, zal wethouder drs. J. Plomp gelegenheid bieden het Braderielint door te knippen. Het spul kan dan volop van start. Regelmatig vinden demonstraties plaats, zoals Aerobic Dancing, afge wisseld met een heen en weer mar- Het nieuwe huisorkest van Hartje-Zuid dat op het podium voor de vrolijke noot zorgt. Het is 'Pancake' en bestaat uit: Peter (orgel en piano); Esther (zang); Yvonne (gitaar); Bertus (bas) en Ton (drums). Twee heren en drie dames, die wel weg zullen weten met Dick Passchier en de hele circus daaromheen. Op diverse plaatsen op de Braderie worden voorzieningen aangelegd om de meeste rommel meteen weg te kunnen werken. Daaraan kunt u ook meehelpen. Gooi zo weinig mogelijk zo maar op straat. Houd het even bij u tot u zo'n wegwerpplek tegenkomt. Direct na afloop van de Braderie gaat er een legertje leden van de Wandelsportver eniging Olympia door de straat om schoon schip te maken. U helpt ons en Olympia door gebruik te maken van onze eigen 'stort-plaatsen'.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9