m m SS1»* 3*1a. wat doet u met uw vakantiefoto's? ss&sik RHHMP i 5 ten heel 8 WÊÊFS W? '-7 -8 -I 21 MaM U bent terug van vakantie en hebt intussen de foto's bekeken, die u in deze zomerse vrije weken hebt ge maakt. U hebt ze laten zien aan vrienden en familie. Daar zijn we geweestDat hebben we gezienZo vol was het aan het strand! En nu staat u voor de beslis sing: die kleurige vakantieherinneringen opbergen of er iets mee doen. Hier is een aantal tips dat u laat zien wat er allemaal met uw vakantiefoto's mogelijk is. Album aan de muur Zo zou je de wissel lijst kunnen noemen. U kunt de meest ge slaagde vakantiefoto's bevestigen achter het passe-partout-vel en zo een leuke collage maken. Na een poosje kunnen deze foto's worden vervangen door een nieuwere se rie. Zo kunt u via het muur-al bum alles, wat u hebt beleefd, nog vele keren terugzien en er van genieten. Y MMHH Een album maken Dat is een we! erg voor de hand liggende tip. Maak van die collec tie foto's een album. Zo'n klein mini-album of een royaal album, waar u ook een vergroting in kunt plakken en waar u bij de foto's ook onderschriften kunt schrijven, 't Is leuk werk, zo'n fotoalbum maken. En dat album krijgt voor u en uw gezinsleden elk jaar meer waarde. Klankdiaserie maken Y V hebt in uw vakantie kleuren dia's gemaakt. Dan is het ver standig de dia's in elk geval in een bepaalde volgorde te verto nen. Zo'n verlicht sorteerraam is ideaal om za'n serie in te delen. Als u er de apparatuur voor heeft, dan is het leuk om een klankdia serie te maken: de toelichtende tekst wordt op een bandje inge sproken, waarop ook toepasselij ke muziek wordt verwerkt. Als u tevens beschikt over een mogelijk heid om de diawisselingen op de geluidsband te pulsen, dan hebt u een complete, automatisch verlo pende dia-presentatie. Foto van een dia U hebt een erg geslaagd dia, het ingeraamde dia (of dia's) naar uw fotohandelaar gaat, dan noeg is, dan kan er ook een ver groting van worden gemaakt. Zo waarvan u graag een foto zou wil- maakt hij van dat dia een perfecte geniet u dubbel van zo'n vakan- Mooie poster Zo'n moment uitje vakantie a/s poster aan de muur.... het is een blijvende herinnering waar je een jaar lang met plezier naar kijkt. Veel foto's zijn geschikt om er een poster van te maken; uwfotohan- len hebben. Geen nood, als u met foto-afdruk. Als het dia scherp ge- tie-opname: als dia en als fotöW delaar kan u vertellen tot welk formaat een bepaalde foto kan worden vergroot en wat de kosten zijn van zo'n poster. Negatieven bewaren Vroeger werden negatieven van fo to's vaak wat slordig in een doos opgeborgen, waardoor ze later niet of moeilijk terug te vinden waren. Nu werken steeds meer tievenalbum of een speciale -ord ner. De negatieven gaan in een doorzichtig vel, zodat je ze kunt houden. Als u in de index ver meldt welke onderwerpen in welk vel zijn opgeborgen, dan kunt u ze mensen met een losbladig nega- bekijken door ze tegen het licht te in enkele seconden terugvinden. Y Foto van een foto Y U hebt een vakantiefoto, maar be schikt niet over het negatief Bij voorbeeld omdat u de foto hebt gekregen van een ander of omdat de foto is gemaakt met een direct klaar-camera. Toch wilt u nog een afdruk hebben, want u wilt hem - om een voorbeeld te noe men - in de fotoalbums van twee kinderen verwerken. Gelukkig kunt u ook een afdruk bestellen van een foto zonder negatief. En het is zerfs mogelijk - als de foto er geschikt voor is - er een vergro ting van te maken. Ook in de doka En natuurlijk is er ook deze mo gelijkheid als u beschikt over een donkere kamer: zelf afdrukken van uw vakantiefoto's en vergro tingen maken. Het kan in zwart/ wit en in kleur. Veel mensen be- steden er een paar avonden aan en beleven veel plezier aan het dokawerk en aan het bezig zijn met die.fijne vakantieherinnerin- gen. De beste wensen Y En ook dit kan een toepassings mogelijkheid zijn van vakantiefo to's: een zonnig plaatje van een kleine huisgenoot, dat uw beste wensen voor het komende jaar vergezelt. Het kan op twee manie ren: u bestelt eèn aantal foto's van een leuke opname en plakt die zeifin een kaart. U kunt de foto ook direct laten afdrukken in een wenskaart, waarin de tekst al is voorgedrukt. Op beide manie ren groet u vrienden en bekenden met een foto van een zonnig hoog tepunt van het afgelopen jaar. sNnhnI

Soester Courant | 1983 | | pagina 21