0* De Soester Duinen d 50 jaar geleden in Soest BAR Soester EHBO begint aan haar cursusseizoen Kooklerares/diëtiste Mar Visser geeft acht verschillende kookcursussen Rommelmarkt van P.V.O.: opbrengst/ 6000,- G*2<V, vraagt uw aandacht voor: GEMEENTE Beschikking Hinderwet Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergadering Soester Courant onder ieder Soester dak! nu uw bruiloft is, of een jubileum. Zo'n dag moet gewoon onvergetelijk zijn. Een zaak van vertrouwen, punt uit. SOESTERBERGSESTRAAT188 02155-12739 S0ESTDUINEN UNIEK IN SOEST Schoemaker Stofzuiger specialist Schitterend JACK met uitrits- bare mouwen Heerlijk warm Spec. prijs 149.95 vrijetijdskleding Motorcrossers aange houden DE KORTE DUINEN 10JAARJONG cDecKQrtecDuimv-é: 15 September 1933 5 Soester Courant van woensdag 14 september 1983 5 FotoGoos van der Wilt Bij besluit van 6 september 1983 heeft het college van b. en w. een beslis sing genomen op verzoeken op oprichtings cq. revisie cq. uitbreidings vergunningen van: Ben Nijhuis B.V., Nieuweweg 97 te Soest voor een reparatie-inrichting voor rijwielen, bromfietsen en motoren op het perceel Nieuweweg 97 te Soest. Handelsonderneming Foekens B.V., Amersfoortseweg 84 te Doorn voor een handel in papier en paierverwerkend bedrijf op het perceel Amers- foortsestraat 15 te Soesterberg. Dupral B.V., Nijverheidsweg 4 te Soest voor een werkplaats voor alumi nium en staalverwerking op het perceel Nijverheidsweg 4 te Soest. De strekking van de beschikkingen luiden: "positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 14 september a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 9.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. De tweede vergunning ligt ook in de hulpsecretarie Soesterberg. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder lid c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21,22 tweede lid, of 28 eer ste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de Gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: J. P. van Asch, Gallenkamp Pelsweg 4 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Bazuin 41 te Soest, - A. J. Ophorst, Bazuin 37 te Soest en J. M. Weijermans, Bazuin 39 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een dakkapel op de percelen Ba zuin 37 en Bazuin 39 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 15 september 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de k'antooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. I, ter inzage. (Niet gebjpnden besluiten) Verlening d.d. 26 juli 1983 - uitbreiden van een woonhuis op het perceel Veldmaarschalk Montgo- meryweg 65 te Soest. Verlening d.d. 12 juli 1983 - uitbreiden van een woonhuis op het perceel Bartolottilaan 57 te Soest, - uitbreiden van een woonhuis op het perceel Kerkstraat 88 te Soest. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. dinsdag 20 september -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg stichting l.o. en sport agenda: ontwerp begroting 1984 bespreking knelpunten Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 lol 17.00 uur. Ook bij de afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken gaat het winterseizoen weer volop draaien. De aanvangscursus (waar voor nog een zeer beperkte aanmel ding mogelijk is) start op dinsdag avond 20 september om 20.00 uur ln het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a. Die eerste avond zal docent-voorzitter dokter J. H. H. Overboek de nieuwe cur sisten welkom heten en is er een ken nismaking tussen bestuur en cursisten. Dokter Overbeek zal dan het eerste hoofdstuk van het begeleidende Oranje- Kruisboekje bespreken. Gedurende het winterseizoen zullen 24 lessen in theo rie en praktijk worden gegeven, die zullen duren tot half maart, waarna aansluitend een tentamen en een exa men zullen worden gehouden voor het algemeen erkende Eenheidsdiploma Eerste Hulp Bij Ongelukken. Tijdens dit EHBO-onderricht zal ge bruik worden gemaakt van het aller nieuwste instructiemateriaal voor het visuele aspect tijdens de lessen. De cursus zal onder leiding staan van de beproefde kaderinstructrices de dames mevr. M. Meijer-De Graaff en mevr. E. van der Steeg-Holleman. Het zal voor de nieuwe cursisten pret tig vertoeven zijn in het prachtige eigen gebouw aan de Parallelweg. De ver eniging is doorlopend in de weer dit eigen visitekaartje in een optimale staat te houden. Tijdens de pauze is er een kopje koffie of een frisdrankje. De cursus wordt in volgorde gegeven aan de hand van een lesprogramma, dat elke cursist in een gedrukte vorm bij de aanvang van de cursus ter hand wordt gesteld. In een aparte cursus, die op 4 oktober begint in een andere zaal van hetzelf de EHBO-gebouw, starten de gediplo meerden van de afdeling Soest hun we kelijkse herhalingslessen voor het gel dig houden van het diploma. Wekelijks zullen de vermaarde kader-instructri- cés, de dames mevr. C. Beens-Maas en mevr. J. C. Verkade-Bodt hun in structieve doch populaire theorie- en praktijklessen geven, die uiteraard doorspekt zullen zijn van "prak tijk-ongevallen," veelal met ge schminkte en geïnstrueerde slacht offers. De gediplomeerde leden van de afdeling Soest verwerven zich gedu rende deze lessen een grote mate van zelfvertrouwen en trainen wekelijks de diverse handgrepen die bij eerste hulp soms levenreddend kunnen zijn. Denk daarbij aan het stelpen van ernstige bloedingen, hulp bij dreigende adem nood, de toepassing van de mond-op- mond-beademing, de verzorging van hersenletsels enz. Evenals voorgaande jaren zal ook dit najaar weer een reanimatiecursus worden gegeven door de voorzitter arts-docent, dokter J. H. H. Overbeek op 13,20 en 27 september. In de loop van november start een nieuwe cursus voor de gediplomeerde leden van de afdeling met als onder werp de Gewondenzorg Onder Ramp omstandigheden. Nadere bijzonder heden omtrent deze cursus ontvangen de gediplomeerden tijdens hun eerste cursusavond op 4 oktober a.s. De les sen zullen worden gegeven door de ka- der-instructrice mevr. J. C. Verkade- Bodt, die hiervoor een aparte kader cursus heeft gevolgd en in staat is om Het is in Soest nog niet vaak voorge komen dat een kookcursus begon met een "Open Huis", waarbij de toekom stige cursisten zelf een kijkje mogen komen nemen in de keuken waarin ze de lessen gaan volgen. Dat gebeurt a.s. zaterdag wél bij Mar Visser, in haar eigen kleine "leskeuken" aan de Gerrit v.d. Veenstraat 91, die in het afgelopen jaar op een uitgekiende ma nier in gereedheid is gebracht om tel kens vier cursisten op een gemakke lijke en overzichtelijke manier te bege leiden bij het aanleren van de kunst van het koken. Vier tegelijk - voor zoveel is ruim vol doende plaats aan de beide fornuizen die in de aangepaste maar uitstekend geoutilleerde leskeuken staan. "Bo vendien krijgen de cursisten daardoor ook veel meer persoonlijke aandacht", legt Mar Visser uit. "Het is allemaal veel overzichtelijker. Een groot voor deel is ook dat de cursisten de gerech ten hier kunnen opeten in een gezellige ambiance, een wat huiselijke sfeer. Ze zitten dan niet aan het aanrecht naast de vuile pannen, en het is ook geen ramp als de les op die manier eens wat uitloopt". De rommelmarkt die de jubilerende Soester muziekvereniging P.V.O. za terdag op het terrein voor de Open Hof aan de Veenbesstraat organiseerde is een aardig succes geworden. Door het vrij vroege aanvangstijdstip negen uur duurde het weliswaar even voor dat de loop van de bezoekers er goed in kwam, maar enige honderden Soesters meldden zich in de loop van de dag toch bij de ca. 25 kramen, zodat er een ge zellige drukte heerste. Tot genoegen van het P.V.O.-bestuur bleken de meeste kijkers ook kopers te zijn, zoals voorzitter Reulen mededeel de, zodat de markt met een flinke op brengst - 6000,- - kon worden afgeslo ten. Met deze opbrengst is een flinke stoot gegeven aan de actie die P.V.O. in het jaar van zijn 85-jarig bestaan voert, om nieuwe muziekinstrumenten aan te schaffen voor de leerlingen. De actie moet uiteindelijk zo'n 10.000 op brengen. De organisatoren van de rom melmarkt konden aan het einde van de dag dan ook terugkijken op een succes vol evenement. Overigens wordt de ac tie in de komende maanden voortgezet. Zo komen er nog tiVee bingo-avonden en ook hoopt men van het concert op 26 november a.s. nog wel wat over te hou den. Afgezien van het grote en gevarieerde aanbod dat de talrijke bezoekers naar de kramen lokte (vooral kleding, maar ook grote en kleine huishoudelijke arti kelen, boeken, planten, speelgoed, meu bilair, stroopwafels, plantjes, lampen, koelkasten, fornuizen en nog veel meer), konden dezen htin geld ook kwijt bij de caviabaan, de schietsalon (die in de patio achter de Open Hof stond opgesteld) en niet te vergeten het Rad van Avontuur, waarvoor diverse Soester winkeliers een aardig prijsje beschikbaar hadden gesteld. Hoogtepunt van de rommelmarkt was vooral de openbare verkoping, waarbij een aantal waardevolle, min of meer antieke gebruiksvoorwerpen bij opbod werd verkocht. Dat gebeurde door "veiling-meester" W. Schimmel, ou derman van het Groot Gaesbeeker Gil de. De oude bietenschoffel bracht daar bij maar liefst 160,- op, terwijl een bil jart voor 75,- en een oude aardap pelmand en een oude linnenstempel beide voor 60,- van de hand gingen. Een flinke bijdrage leverde ook André Verbeek, die het initiatief had geno men om poffertjes te gaan bakken. Zijn lekkernijen brachten enige honderden guldens in het laatje. De rommelmarkt heeft nauwelijks te lijden gehad van het niet al te fraaie weer van zaterdag. Tijdens de ope ningsuren bleef het zo goed als droog, en pas bij het opbreken van de kramen, later in de middag, plensde de regen overvloedig neer. De bezoekers waren toen al weg. Afgezien van een enkele klacht van omwonenden wegens de ge luidsoverlast - de bewoners van.de Veenbesstraat zijn nog maar net ver lost van het nachtelijk klokgebeier en hechten kennelijk erg sterk aan de stilte die nu rondom de Open Hof heerst, het geen één van hen er zelfs toe bracht de predikanten in te schakelen - had de rommelmarkt een vlot verloop en heers te er een gezellige sfeer. haar gehoor op heldere en duidelijke wijze te boelen ln deze extra soort van hulpverlening in rampomstandigheden. Sinds enige jaren organiseert de afde ling Soest ook cursussen voor de jeugd, die, onder leiding van de dames mevr. J. Kok-Van Daatselaar en mevr. M. Schaper-Verhoef, worden opgeleid voor het examen Jeugd-A (examen op 13 maart '84) en Jeugd-B, met het exa men op 24 maart 1984. Inschrijving voor de jeugd is nog mogelijk. De mini mumleeftijd is 11 jaar. Aanmelding kan nog geschieden bij mevr. A. H. Mertens-Ramrath, telefoon 13957. In het winterprogramma is ook opge nomen een evenementenkalender, waarop o.a. vermeld staan de EHBO- wedstrijden, die verspeeld zullen wor den in de eigen afdeling of in districts- verband. Een goed gevuld program ma, dat van het bestuur en instructri- ces alle aandacht zal krijgen. Sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavonden, bruiloften, recepties, warm en koud buffet etc. Spec. prijzen. Cap. Jl200 personen. Inl.: 02155-13156-11121 CAFÉ-RESTAURANT „SOESTER NATUUR" van Weerden Poelmanweg 4 Soest Gehele jaar open Ruime parkeergelegenheid w RESTAURANT Twee jaar geleden pakte Mar Visser de draad van haar oude beroep (kooklera- res en diëtiste) weer op en begon ze in de Huishoudschool een kookcursus voor mannen. Die sloeg al direct zo aan dat er een herhaling nodig was om de mannen van de wachtlijst de ge legenheid te geven ook de lessen te vol gen. Vorig jaar besloot Mar Visser tot een belangrijke verandering: ze ging de lessen thuis geven, in haar eigen keu ken. In de eerste plaats is die ruim genoeg om vier mensen tegelijk aan de fornuizen aan het werk te laten zijn, en in de tweede plaats bleek het ook veel gezelliger. "De keuken is er spe ciaal voor ingericht. Eén van de for nuizen is verrijdbaar en ik heb alle potten en pannen in viervoud. De mo gelijkheden zijn beslist niet minder dan in het leslokaal van de Huishoud school", vertelt ze enthousiast. "Open Huls" Het "Open Huis", dat a.s. zaterdag van 15.00 tot 17.30 uur wordt gehouden, is speciaal bedoeld om de toekomstige cursisten (maar ook andere belang stellenden) kennis te laten maken met die mogelijkheden. Daarvoor heeft Mar Visser ook uitnodigingen gestuurd aan oud-cursisten en aan de Huishoud school, de Volksuniversiteit en de Fe deratieve Raad Welzijnswerk Ouderen in Soest ("Er zijn ook veel bejaarde mensen die ineens voor de taak komen te staan hun eigen potje te koken" De kook- en baklessen van Mar Visser zijn verdeeld in acht verschillende cur sussen, onder het motto "voor elk wat wils". Het materiaal daarvoor ligt tijdens het Open Huis ter inzage en het aardige is dat er tussen de cursisten en de kooklerares zelf allerlei overleg over de samenstelling van die lessen mogelijk is. De kracht van de lessen is dat ze, ook voor de eenvoudigste onderdelen, volledig zijn uitgewerkt, zodat men alle handelingen stap voor stap beschreven vindt. Voor mensen die niet zo erg bedreven zijn in het hanteren van een kookboek is dat een uitkomst! De serie van acht cursussen bevat in de eerste plaats een "Beginnerscur sus" (6 lessen, 125,-), speciaal maar niet uitsluitend aanbevolen voor man nen, waarin zij bekend worden ge maakt met de Hollandse keuken; "voornamelijk aardappelen, groente en vlees", licht Mar toe. In de "Vervolg cursus" (ook 6 lessen, 125,-) wordt daarop nog wat uitgebreider voortge- Gezellige ontmoetingsbar KOFFIE IS KLAAR vanaf 10.00 uur 's morgens. 2e kopje koffie GRATIS! Zondag - Bierdag PILSJE 1.25 Soesterbergsestraat 20 Telefoon 02155-11144 HOLLAND ELECTRO PHILIPS RUTON ELECTROLUX MIELE NILFISK RUTON PHILIPS 189 MIELE S 220 379 voor alle zekemeld Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 borduurd; dan staat er bijvoorbeeld hutspot en rijst met ragout op het pro gramma. De derde cursus is die van de "Fijne keuken", (6 lessen, 150,-) vooral be doeld voor het samenstellen van feeste lijke maaltijden en wat minder alle daagse gerechten (een varkenshaasje in roomsaus met champignons, om maar wat te noemen), en de vierde is de cursus "Vegetarisch koken" (8 les sen, 150,-). Eén van die acht lessen is ingeruimd voor een stukje theorie over de vegetarische keuken, compleet met dia's; bij deze cursus gaat het im mers om volwaardige voeding, die echter ook gevarieerd moet zijn. De volgende drie cursussen liggen al wat meer op het gebied van de echte fijnproevers, de "Borrelhapjes", "Soe pen en sauzen" (4 lessen, 75,-), waar in niet alleen brood bakken, maar ook eenvoudig gebak zoals cake en ap peltaart, olieballen en appelflappen etc., aan de orde komen. Kindercursus De laatste cursus uit het aanbod van de ervaren kooklerares Mar Visser ("Ik ben opgeleid tot kooklerares en heb daarna de diëtiste-opleiding gevolgd; ik heb beide beroepen lang uitgeoefend en weet dus wel iets van gezonde en verantwoorde voeding") is een unieke. Het is de "Kinder cursus", bestaande uit vier lessen, die alle één keer worden herhaald, gericht op kinderen van 10 tot 14 jaar. "Daarbij gaat het om een beperkt aantal volledige menu's, van eenvoudige maar volwaardige samen stelling' aldus Mar Visser. De lessen beginnen vanaf maandag 26 september en de lestijden wor den in onderling overleg vastgesteld, eventueel ook 's ochtends. Omdat de lessen bij Mar "aan huis" worden ge geven in haar speciaal vier-dubbel in gerichte leskeuken kunnen de cursis ten rekenen op een ontspannen, huise lijke sfeer. "Daarom houd ik eerst Open Huis. Dan kunnen de mensen zien dat het geen geknoei in een achteraf- keukentje is." "In een paar lessen leer je natuurlijk niet volledig koken", geeft ze toe. "Het gaat er uiteraard om dat het geleerde ook in de praktijk wordt gebracht. Koken moet je door ervaring leren. Speciaal voor de mannen heeft Mar Visser een prettige boodschap: "Het idee dat alleen vrouwen goed kunnen koken wordt hier al in de eerste lessen overwonnen", zegt ze. "Je moet de glunderende gezichten van die mannen v.V\feedestraat11c tel.12424 Soest eens zien, als ze hier aan tafel gaan. "Heb ik dat nou gemaakt! zie je ze dan denken". Tijdens het Open Huis serveert Mar Visser uitsluitend zelfgemaakte hapjes en drankjes, kondigt ze aan. "Om te laten zien dat zo'n cursus niet alleen gezellig, maar ook lekker en gezond is". Wie geïnteresseerd is kan contact op nemen met Mar Visser, Gerrit v.d. Veenstraat 91, tel. 13093. Twee 24-jarige mannen, afkomstig uit Nieuwegein en Utrecht, werden vorige week in de Lange Duinen betrapt op illegaal crossen. Omdat één van hen in het zand bleef steken kon de politie hen aanhouden. Met assistentie van mili tairen werden de motoren naar het bu reau gebracht. Beiden kregen een pro ces-verbaal. In de maand september iedere maandag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts f 10,-. H RESTAURANTJSSSElEifj» ^BIRKSTRAAT 108. SOEST 02155-1372Crt Aan de lezers der Gecombineerde Soester Bladen Hedenmorgen heeft onverwachts het personeel op onze drukkerij het werk neergelegd, als gevolg van het bedanken onzer zaak voor de Pa troons-organisatie. Door dit onverwacht optreden is het ons niet moge lijk onze Gecombineerde Soester Bladen op de gewone wijze te doen ver schijnen en moesten wij besluiten tot het alleen uitgeven van dit blad, om dit te doen bezorgen bij de lezers van De Soester Courant, Soester Nieuwsblad, De Soester Post en Soester Advertentieblad. Overtuigd als wij zijn in de volgende week onze bladen wederom op de gebruikelijke wijze te kunnen doen verschijnen, vertrouwen wij, dat onze lezers, deze week dit onvolledige nummer willen aanvaarden. De Uitgever. Weer Relletjes De fascisten geven het colporteeren met hun blad te dezer plaatse nog niet op. Zaterdagavond waren ze weer op de Burgemeester Grothe- straat en Van Weedestraat. Ze waren nu niet in uniform gekleed. Ze werden weer gevolgd door andersdenkenden, waardoor somwijlen ver keersstremming dreigde. De politie moest af en toe ingrijpen en gelast te de vervolgers rechts van den weg te loopen en te ridjen. Hieraan werd gewillig voldaan en zoo ging het een paar keer beide straten op en neer. Tenslotte gingen de fascisten in Hotel ..Eemland" een kopje kof fie drinken, maar de vervolgers trokken daardoor niet af en bleven wachten, zoodat ook de politie genoodzaakt bleef een oogje in 't zeil te houden. Toen de colporteurs terugkwamen, begon het liedje weer als te voren. Eindelijk zijn ze weer vertrokken en keerde de rust terug. Ingezonden stukken Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Onze geëerbiedigde Vorstin te midden van haar volk Zaterdag 9 september hebben wij de huldiging van onze Vorstin mede gemaakt, in de hoofdstad des lands. Wat dit geweest is? Elke beschrij ving ervan zou te kort doen aan de werkelijkheid. Van alle provincies waren de vereenigingen en corporaties met hunne vaandels, vlaggen en banieren opgekomen. Het was een défilé dat slechts een kleine kern vortnde van de honderd duizenden daar buiten, die met dezelfde ge voelens bezield waren. Wij hebben op de straat staan wachten van 6 uur tot 9.30 uur om onze Koningin te zien passeeren, maar het wach ten duurde ons niet lang, want wij hebben haar lief, onze Wilhelmina. Dat ééne oogenblik, toen zij met den Prins en Prinses Juliana ons pas seerde woog ruimschoots op als belooning vóór den wachttijd. Wij heb ben het weer gevoeld, meer dan ooit. Deze huldiging was iets geweldigs, iets onbeschrijfelijks. Het was iets zoo spontaan en zoo schoon, als we immer nog beleefden. Onze Vorstin gevoelt zich gelukkig te midden van haar Volk. Haar jube lend Volk maar ook haar Volk wanneer het in grooten nood verkeert. Daar is een wisselwerking tusschen Vorstin en Volk, Volk en Vorstin. Dat is zoo van zelf gegroeid. Dat is de band der liefde die samenbindt en gedragen en geheiligd wordt door het allerhoogste Wezen. God is liefde o eng'len stem Menschentong verheerlijkt Hem. Wanneer er weer eens een Troelstra zou opstaan, die misbruik maken de van den grooten nood van ons Nederlandsche Volk en zou grijpen naar de macht, zou hij wederom moeten ervaren, dat hij zich vergist had in de mentaliteit van dat Volk. Neen, geen socialist of communist of bolsjewist vermag een wigge te drijven tusschen Vorstin en Volk. Die band is onverbrekelijk, want het is God zelf die heeft samengebracht. God, Nederland en Oranje is een driedelig snoer, dat niet licht verbro ken zal worden. Bevestig dien band, o der Vaderen God Gedenk aan 't aloude Verbond! Ons richtsnoer zij immer Uw heilig gebod, 't Welk Gij in Uw Woord ons verkondigt, Dat Vrede en Vrijheid en Recht hier regeer', Öns'Volk U, den Koning der Koningen eer! Zoo leven Oranje en Nederland saam Tot eer van Uw heiligen Naam H.S.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5