vri ien I voor vriesvers voordeel. scliociiisikcr 'Bloemen schikken is niet alleen maar mooie bloemen bij mekaar stoppen' Nieuw programma boerderij 'De Vrije Teugel' Feestelijke Toyota Corolla introductie bij Autobedrijf Van Dolderen 'Zorgvuldigheid heeft bij besluit in meer dan één opzicht ontbroken' Prinses Beatrix Fonds 27 jaar aktief voor gehandicapten SCHOEMAKER VRIESVOORDEEL I kantoor EN' RING lersfoort. at Gerrit en Simone Post over cursus: Raad van State ove subsidiestop Kinderboerderij: 30.000paar ogen kijken wekelijks in de Soester Couranti Trein met stenen bekogeld 6-jarig jongetje door hond gebeten Bromfiets In beslag genomen Rijverbod Werkgroep Kankerpatiënten Gereedschap gestolen RESTANT ZOMERVOORRAAD ZANUSSI VRIESKAST 120 liter499.- ZANUSSI VRIESKIST PHILIPSmUTON VRIESKIST ERRES VRIEZER Voor alle zekerheid! 7 Soester Courant van woensdag 14 september 1983 3nsen) Gerrit en Simone Post In hun 'werkruimte.' "De mensen zien dingen waarvan ze 't bestaan niet wisten. Ze zijn er soms zo intensief mee bezig, en dan gaan ze door. Het loopt altijd uit, dan zitten we hier veel langer dan de officiële twee uur." Aan het woord zijn Gerrit en Simone Post, wonend in hun fraaie huis aan de Noorderweg, en het onderwerp van ge sprek is: hun cursus bloemenschikken. Samen zijn ze daar een jaar of vijf ge leden mee begonnen in Soest, voor het grootste deel aan huis. Grenzend aan de fraai ingerichte woonkamer, waar uit al blijkt dat we met mensen te ma ken hebben met een hoog ontwikkeld gevoel voor schoonheid en vormge ving, bevindt zich de les/werkruimte, het atelier, met een grote "werkbank," gemaakt op de ideale werkhoogte om met bloemen en planten ln de weer te zijn. Dat gebeurt regelmatig. Elk seizoen geven Gerrit en Simone (Ze wisselen elkaar af) samen 9 cursussen in bloem- sierkunst, de meeste aan huis, maar enkele ook in Artishock en in de Speel doos in Baarn. Eind september begin nen de eerste weer, en tegen het einde van februari volgt een tweede cyclus. Gerrit - zelf leraar bloemsierkunst aan de tuinbouwschool in Naarden, waar hij les geeft aan toekomstige bloemis ten, en daarnaast ook consulent voor het leerlingwezen, waarin hij leer lingen begeleidt en als tussenpersoon tussen school en bedrijf fungeert - neemt de cursussen op maandag-, woensdag- en donderdagavond voor zijn rekening. Simone - naast haar cursus werk de zeer verdienstelije concert meester van de Soester Orkestvereni ging - doet dat op de andere avonden en de ochtenden, alsmede in Artishock en de Speeldoos. Ze leerden elkaar kennen tijdens de vakopleiding in Utrecht. Kontakt "De cursussen zijn vooral ook vreselijk gezellig," licht Simone toe. "We drin ken samen koffie, we draaien wat mu ziek, zodat we ook een heel plezierig kontakt opbouwen met de cursisten. Dat geeft sfeer, vriendschap en gezel ligheid." "De ogen van de mensen gaan open," valt Gerrit bij. "Ze ontdekken opeens de schoonheid van zomaar 'n grillige tak, een paar stenen, een klimop, maar ook van een bloemkool. Vijf jaar gelden begonnen Gerrit en Si mone met de cursussen omdat de kin deren groot waren en Simone zelf ook wel weer eens "aan de gang" wilde, en omdat Gerrit wilde proberenJjet oude enthousiasme voor het "vak,rterug te vinden, dat in zijn leraarsloopbaan enigszins verloren dreigde te gaan. Hij was de eerste leraar op zijn vakgebied en heeft intussen een loopbaan van ruim 20 jaar achter de rug, waarin liet vooral "pionieren" was. "Het avon tuur raakte eraf," legt hij uit. "Eerst was er niks, en moest je alles vanaf de grond opbouwen, maar tegenwoordig is alles er: de lokalen, de apparatuur, goeie verlichting, werkmeubilair, noem maar op." Sinds 1964 woont het echtpaar Post in Soest. In de cursussen hier vindt Gerrit in elk geval het enthousiasme terug. "Met zulke enthousiaste mensen als wij hier hebben is het ook zalig wer ken," merkt Simone op. Televisie Gerrit Post zal bij velen in het land vooral nog bekend zijn als de man die in het programma "Huisje, boompje, beestje" (later getiteld "Huis, thuis, wonen") van de KRO-televisie in de jaren '60 de demonstraties bloemen schikken presenteerde. "Dat was enorm leuk, een unieke ervaring. Onder vaak primitieve omstandighe den moest je daarin je werk doen. Je was een dag kwijt voor tien minuten uitzending, en dan kreeg je daar 25 gul den voor,herinnert hij zich. In de cursussen, waaraan ze zich bei den in Soest met aanstekelijke gees- drift hebben gewijd, leven Gerrit en Si mone hun beider gedeelde liefde voor de bloemen met volle overgave uit. "Het is zo fijn. Soms zie je ook heel duidelijk hoe goed 't de mensen doet om zelf iets te creëren. De mensen ver trekken hier dikwijls glunderend - en dat geeft ontzettend veel voldoening, dat is eigenlijk je verdienste. Daarom hebben we er zelf ook zoveel plezier in." De cursussen zelf (maximaal 10 deel nemers) vallen uiteen in verschillende categorieën: voor beginners, voor ge- vorderen, met levende bloemen en met droogbloemen. Voor het eerst beginnen Gerrit en Simone dit jaar ook met een cursus Aziatische bloemsierkunst. Meerwaarde "Bloemsierkunst," legt Gerrit uit, "is de natuur een meerwaarde toekennen. Bloemen zijn iets méér dan zomaar bloemen. Bloemen spelen een buitengewone rol in het leven van een mens - ze zijn er bij zijn geboorte, bij zijn dood, en bij alle hoogtepunten in zijn leven. Alle bloemen hebben ook een betekenis. Denk bijvoorbeeld eens aan een rode roos, wat die wil zeggen. "Bloemsierkunst is niet alleen maar mooie bloemen bij mekaar stoppen. Bloemen bepalen de sfeer, ze hebben iets te zeggen. Een bloem is immers als het leven zelf: je ziet een knop groeien, opengaan en tenslotte dood gaan. Die cirkelgang van de natuur willen de mensen onbewust toch om zich heen zien. En ze geven een stem ming weer. Je kunt soms zomaar 'n ge weldige pot met blommen maken, als je vrolijk bent." Bloemsierkunst? Is bloemen schikken een kunst? "Ja, dat bestaat wel, ant woordt Gerrit, "maar daar gaat het hier niet over. Wat wij doen blijft toch een hobby." Opvallend genoeg benadrukken Gerrit en Simone dat bloemen in de cursus zelf eigenlijk dikwijls op de tweede plaats komen. "Op de eerste plaats staat het materiaal uit de omgeving, dat de deelnemers zelf bewust hebben gezocht. Het aantal variaties is onein dig, al kun je met een bos chrysanten Foto:Goos van der Wilt natuurlijk maar iets heel beperkts ma ken." Eigen keuze De leerlingen brengen tijdens de cur sus altijd zelf hun materiaal mee. "Dat is dus niet allemaal 't zelfde. Van an dere cursussen hoor je wel eens dat ze allemaal met eenzelfde stukje met zeven rooie anjers thuiskomen, maar dat is hier uitgesloten. De eigen keuze is heel belangrijk, en dat motiveert de cursis ten ook. Ze gaan hier weg met tien ver schillende werkstukken, die absoluut verantwoord zijn, en alle tien kunnen ze zó in de etalage van een eerste-klas bloemenzaak staan. De techniek kan iedereen aanleren, be vestigen Gerrit en Simone. "Het gaat vooral om vormgeving en kleurgevoel. Trouwens, wat is mooi? Er zijn na tuurlijk wel regels: verhoudingen, con trasten, vormen, kleurenharmonie, en zovoort." In de cursussen wordt ook ingehaakt op hoogtijdagen als Kerst en Pasen. De opbouw verloopt globaal als volgt: Het eerste dat aan de orde komt is de ver zorging. Vervolgens komen begrippen als lijnenspel, kleurencombinaties en verhoudingen aan de orde. En zo ver loopt de cursus van het simpele vaasje, via Beidemeier een "mille fleurs" naar complete arrangementen met bloemen, groente en fruit en naar tafel versieringen. De cursus met "leven de" bloemen beslaat acht lessen (voor 10,- per les), die met droogbloemen vijf lessen voor hetzelfde bedrag. Wie belangstelling heeft voor de cur sussen kan kontakt opnemen met Ger rit en Simone Post, Noorderweg 33, tel. 13793. Vanaf donderdag 15 september begin nen weer de aktiviteiten van de (Kin- der) boerderij "De Vrije Teugel" aan het Vedelaarpad. De vaste bezoekers zullen wel merken dat er in verge lijking met het vorige seizoen een aan tal forse veranderingen hebben plaats- Het programma ziet er als volgt uit: Kinderen (4 tot 12 jaar) Dinsdag: Houtmiddag. Van 15.30 tot 17.30 uur kunnen, er op de bouwspeel plaats van de boerderij hutten worden gebouwd. Ook binnen kan er van alles van hout worden gemaakt. Kosten 1,- per keer. Woensdag: Kindermiddag. Van 14.00 tot 16.00 uur zijn de ene week de kleintjes (4-7 jaar), de andere week de groten (8-12 jaar) aan de beurt. Op woensdag 21 september wordt gestart met een middag voor de grotere kinderen. Kos ten: ƒ1,- per keer. Donderdag: Dierenmiddag. Tussen 15.30 en 17.30 uur kunnen de kinderen meehelpen met het verzorgen van de dieren. Ook wordt er over de dieren gepraat en worden de hokken schoon gemaakt. Wie hieraan wil meedoen moet zelf oud brood of groenvoer voor de dieren meenemen. Vrijdag: Spelletjesmiddag. Van 15.30 tot 17.30 uur kunnen de kinderen onder de thee met elkaar spelletjes doen. Wie een spelletje heel leuk vindt mag dat voor 0,50 een weekend mee naar huis nemen. Kosten: 1,- per keer. Naast deze aktiviteiten zijn er op dins dag- en vrijdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur ook de tuintjes. Kosten daar van 15,- per half seizoen. Crèche Op woensdag 21 september om 9.00 uur begint ook de crèche weer. De eerste keer zijn alle vaders/moeders ook welkom. De tijden zijn van 9.00 tot 11.00 uur. Kosten: 2,- per kind per ochtend en 0,50 voor een kopje koffie. Peuters Ouders Op dinsdag 20 september begint de peuter/ouder-ochtend, bestemd voor ouders met peuters in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Voor de kleintjes is er vol op ruimte om te spelen en te knutse len. Kosten 2,- voor moeder en kind samen, voor het tweede kind 0,50 extra. De koffie kost ook 0,50. Volwassenen Voor iedereen die het leuk vindt om In de afgelopen week zijn de overwe gingen bekend geworden op grond waarvan de voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, mr. A. Mulder, in juni j.1. zijn besluit nam om de Kinderboerderij "De Vrije Teugel" in het gelijk te stellen ln haar verweer tegen het besluit van bet ge meentebestuur om de subsidie per 1 juli j.1. te beëindigen. Hoewel de beslis sing al enige tijd bekend was, zijn de overwegingen van de voorzitter pas de ze week bekend gemaakt. Uit de thans vrijgegeven beschikking komt vast te staan dat de voorzitter van oordeel is dat, ofschoon aan de ge meente niet de vrijheid om tot een der gelijke beslissing te komen kan worden ontzegd, "een zodanig vérstrekkende be slissing evenwel met bijzondere zorg vuldigheid dient te worden voorbereid en uitgevoerd," en daaraan heeft het in meer dan één opzicht ontbroken, aldus mr. Mulder. Gebrekkig Voor de afdeling rechtspraak is komen vast te staan dat van de zijde van de gemeente met de Kinderboerderij "op gebrekkige wijze overleg is gevoerd over het bezuinigingsbeleid in het alge meen, en in het geheel niet over de ge volgen die beëindiging van de subsi diëring voor de Kinderboerderij met zich meebrengt." Voorts is komen vast te staan dat de gronden waarop tot het stopzetten van de subsidie werd besloten pas tijdens de in het kader van de bezwaarschrif tenprocedure gehouden hoorzitting van 27 april 1983 aan de Kinderboerderij zijn kenbaar gemaakt. Pas daarna had van de Kinderboerderij een adequate reactie op het besluit verwacht kunnen worden, aldus mr. Mulder. De gemeenteraad had ook het tegen voorstel van de Kinderboerderij (om 50% zelf te bezuinigen) zorgvuldig in de overwegingen moeten betrekken, maar dat heeft de gemeenteraad nage laten, "daarbij het karakter van de be zwaarschriftenprocedure mis kennend," aldus mr. Mulder. Het excuus van het gemeentebestuur dat het tegenvoorstel te laat werd inge diend en onvoldoende gefundeerd was vindt geen genade in de ogen van mr. Mulder. Hij is verder van oordeel dat onmiddel lijke uitvoering van het omstreden raadsbesluit "een onevenredig nadeel" voor de Kinderboerderij met zich brengt. Hij acht daarom termen aanwezig om een voorlopige voorzie ning te treffen, die erop neerkomt dat de Kinderboerderij alsnog een subsidie ontvangt van 86.850. Dat bedrag is als volgt berekend: de totale subsidie voor 1983 zou zijn 272.000. De gemeente raad besloot tot 149.150,- tot 1 juli van dit jaar. Omdat de Kinderboerderij zelf al bereid was 36.000 te bezuinigen wordt het restant, groot 86.850,- als nog toegekend. Teruggeschroefd De Kinderboerderij is inmiddels van start gegaan met een minimumpro gramma, dat voorlopig tot 1 januari a.s. is uitgestippeld. Doordat al een flink deel van het geld de bewuste 36.000) is "ingeleverd" is het aantal activiteiten behoorlijk teruggeschoefd. Zo zijn een peuterochtend, een woens dagochtend voor volwassenen en twee tiener-avonden van het programma af gevoerd. Voor de kinderen in de be langrijkste leeftijdsgroep (6 tot 12 jaar) is in tijd gemeten het program ma gehandhaafd, al is de zaterdagmid dag-openstelling veranderd in donder dagmiddag. Ook het karakter van de middagen is enigszins veranderd. Zo wordt het pro gramma veel scherper afgebakend dan vroeger het geval was, waardoor ook op het materiaal en de "mankracht" bespaard kan worden. "Dit program ma kan ook nog worden uitgevoerd als er alsnog klappen gaan vallen," aldus staflid Winifred van Soest. "Het is een minimum, maar we willen dit goed aanpakken. Bovendien zulen we in de komende tijd ook wel druk zijn met het verdere gevecht om ons voortbestaan." staan." Naar verluidt zou de kwestie-Kinder boerderij deze week onderwerp van be spreking in het College van Burge meester en Wethouders zijn, en bij de Kinderboerderij verwacht men binnen afzienbare tijd een uitnodiging voor na der overleg. "We hebben al eens ge beld, maar toen is ons te verstaan ge geven dat we beter tot na dat gesprek in het College konden wachten," aldus Winifred. Zijzelf (als full-time kracht) en Leo van den Berg én Miep Foreman (half- timers) zijn vanaf 1 juli ontslagen ge weest, maar per 1 september met een tijdelijke aanstelling tot 1 januari weer in dienst getreden van de Stichting Kin derboerderij "De Vrije Teugel." "Het is in elk geval erg fijn om weer aan de slag te zijn, al Is het dan met een mini mumprogramma." Vol spanning wachten bestuur en staf het komende overleg met het gemeentebestuur en de resultaten daarvan af. Toyota Corolla een nieuw auto-kon- sept. Een oogstrelende lijn of het nu de sedan, de liftback of de uiterst sportie ve coupé betreft markeren de nieuwe Corolla's. Heel veel binnenruimte, hoge prestaties, een subliem wegge drag, plaatsen de Corolla's direkt bij de Europese top. De nieuwe dwarsge- plaatste motoren zijn een toonbeeld van Toyota's technisch kunnen, ze we gen geen gram teveel, zitten uiterst kompakt in elkaar en leveren een zeer hoog rendement. En ze gaan ongekend lang mee dankzij een tot het minimum teruggebrachte wrijvingsweerstand. Er is keuze uit drie motoren: een 1.3 en 1.6 benzinemotor en een 1.8 dieselmo tor. Bij de 4-deurs sedan de de 5-deurs liftback zorgt een geheel nieuwe onaf hankelijke wielophanging met Mc Pherson veerpoten voor een soortge lijke veerpoten achter voor een soepel veer-komfort. Negatief camber en een breed spoor verschaffen de Corolla een superieur bochtgedrag. Elk model be schikt voorts over stabiele stuureigen- schappen en is volledig berekend op het rijden met hoge snelheden, zoals wij vandaag de dag gewend zijn. Het grootste nieuws zit echter onder de motorkap van de Corolla Coupé, daar wordt door een uiterst verfijnde motor een enorm vermogen opgewekt. De op windende 16-kleppen motor met twee bovenliggende nokkenassen is een pri meur in deze klasse. Alleen Lotus en Ferrari hebben een motor volgens dit unieke systeem, Toyota brengt dit ju weeltje van techniek dankzij seriepro- duktie nu binnen handbereik van de kenner. De nieuwe Corolla verenigt de vijf hoedanigheden in zich die van een auto een internationale "best-seller" maken: vormgeving, komfort, "value for money," prestaties en kwaliteit. Het Prinses Beatrix Fonds zet zich sinds 1956 dus nu al weer 27 jaar - in voor medemensen die lijden aan invali derende ziekten die het zenuwstelsel aantasten, zoals multiple sclerose, spierziekten, spasticiteit, spina bifida (open rug), kinderverlamming, de ziekte van Parkinson en de ziekte van Huntington. Voor alle patiënten die lijden aan deze ziekten laat het Prinses Beatrix Fonds de zon weer schijnen, dankzij de gelden die tijdens de jaarlijkse kollekteweek - dit jaar van 19 t./m. 25 september - door het Nederlandse publiek worden geschonken. Wat doet dan dat Fonds, zult u zich afvragen Per maand komen zeer vele indivi duele aanvragen om hulp bij het Fonds binnen. Een groot aantal daarvan is nog afkomstig van poliopatiënten, want weliswaar is de kinderverlam ming onder controle, maar nog steeds kampen vele slachtoffers met de rest- verschijnselen van de epidemie uit 1956, die maar liefst 2200 slachtoffer eiste. Het Prinses Beatrix Fonds blijft hen met hulp terzijde staan, voor zover sociale wetten geen mogelijkheden bie den. Bovendien draagt het Fonds bij in de kosten van alle mogelijke extra voor zieningen die uiteraard veel geld kos ten. Een voorbeeld: wist u dat een elek trische rolstoel al gauw zo'n 10.000,-- kost? Daarnaast helpt het Prinses Bea trix Fonds met financiële bijdragen in de kosten van het aanpassen van wo ningen of bij de aanschaf van aange paste vervoermiddelen en het verzor gen van een vakantie in een van de zes aangepaste vakantiebungalows die verspreid over heel Nederland liggen. De laatste werd op 16 juni j.1. door H.K.H. Prinses Juliana officieel ge opend in Egmond aan Zee. Daarnaast biedt het Prinses Beatrix Fonds hulp in de vorm van speciale huishoudelijke apparaten, orthopae- disch schoeisel, beugels, rolstoelen en "e andere noodzakelijke voor zieningen. Alle aanvragen worden door een com missie, bestaande uit twee artsen en een vertegenwoordiging van de direk- tie van het Prinses Beatrix Fonds be handeld. Wetenschappelijk onderzoek dringend noodzakelijk Naast de individuele aanvragen ont vangt het Prinses Beatrix Fonds vele niet-individuele verzoeken om bij dra samen met anderen allerlei aktiviteiten te bedenken en uit te voeren. In de eerste tijd wordt de groep op gang geholpen door de leiding, later zal de groep zelfstandig gaan draaien, is de bedoeling. De eerste keer is op donder dag 15 september. De tijden: van 9.30 tot 11.30 uur. Kosten: 2,- per keer en 0,50 per kopje koffie. Exclusief mate riaal. Tieners De ouwe trouwe tienerclub van de Vrije Teugel start op vrijdagavond 16 september, van 19.30 tot 21.30 uur. Ook nieuwe tieners vanaf 12 jaar zijn welkom, bij het tafeltennissen, spel letjes doen, babbelen, etc. Op zondag is er de tienersoos, van 15.00 tot 17.00 uur. Kosten: 20,- per seizoen. Kon- sumpties 0,50. Verder Op zaterdagen is er op de boerderij ge legenheid voor jonge Bandjes om te oefenen. Maximum leeftijd gemiddeld 16 jaar. Wie geïnteresseerd is kan kon takt opnemen met de boerderij, tel. 18136. Vorige week hield de politie bij de spoorbaan ter hoogte van het NS-sta- tion Soest-Zuid drie jongetjes aan in de leeftijd van elf en twaalf jaar, .die een rijdende trein met stenen hadden beko geld. De politie was gewaarschuwd door personeel van de spoorwegen. De trein liep nogal wat schade op. De jon getjes werden op het bureau onthaald op een ernstige schrobbering en ver volgens naar huis gestuurd. Een jongetje van zes jaar, wonend aan de Troelstrastraat, is vorige week met flinke verwondingen door een arts be handeld, nadat hij was aangevallen door een hond, die het eigendom is van een bewoner van de Hartweg. De arts moest een aantal hechtingen aan brengen. De schade zou onderling wor den geregeld. Öp de Soesterbergsestraat hield de po litie vorige week een 24-jarige brom fietser uit Soest aan bij een routinecon trole. Daarbij kwam vast te staan dat het voertuig niet verzekerd was. De po litie nam de brommer voorlopig ln be slag. De bromfietser kreeg een proces verbaal. gen. Zo stelt het Fonds ieder jaar grote bedragen ter beschikking van het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en mogelijke genezing van de ziekten en aandoeningen, waarover eerder in dit artikel werd geschreven. Voorkomen is beter dan genezen en be spaart een aanzienlijke hoeveelheid ellende en pijn. Speciale paviljoens Sommige patiënten hebben aangetaste ademhalingsorganen en alleen kunst matige beademing kan deze patiënten in leven houden. Zo'n verpleging kan slechts in een ziekenhuis plaatsvinden. Daarvoor heeft het Fonds speciale pa viljoens, "De Schelp" in Scheveningen en "Het Anker" in Rotterdam, helpen inrichten. Zonder uw geld kan het Prinses Beatrix Fonds niets doen! Het Prinses Beatrix Fonds is een parti culiere instelling die geen enkele subsi die ontvangt en het daarom in de eerste plaats moet hebben van de opbreng sten van de jaarlijkse kollekteweek, die dit jaar zal worden gehouden van 19 t./m. 25 september. Tijdens deze week gaan tienduizenden kollektanten geheel belangeloos langs de deur met de bekende oranje bussen. De economisch minder rooskleurige periode is voor gezonde mensen al een last; wat betekent dit niet voor mensen, die extra kosten hebben vanwege hun handicap? Steun, geet, help! Opdat het Prinses Beatrix Fonds de zon weer kan laten schijnen voor deze medemensen. Geef aan de deur of stort uw bijdrage op giro 969 t.n.v. het Prin ses Beatrix Fonds, Den Haag. De politie hield vorige week op de Van Goyenlaan een 28-jarige automobilist uit Soest aan, die opviel door zijn rijge drag. Na het afleggen van de blaas- proef kreeg de man een rijverbod opge legd. Op zaterdag 17 september a.s. 's mor gens om 10.00 uur, houdt de Werkgroep Kankerpatiënten een bijeenkomst in het Oude Raadhuis aan de Kerkbrink no. 6 (trap op) in Hilversum, waar be langstellenden uit de gehele regio wel kom zijn. Mevrouw Elly Best uit Ede komt spre ken over "De Mondige patiënt". Over dit voor patiënten belangrijke onderwerp kunnen na de pauze vragen worden gesteld. Tevens zal er voldoen de gelegenheid zijn om informatie te krijgen over de activiteiten van de werkgroep, zoals met name het met elkaar in contact brengen van patiën ten, het organiseren van gespreksgroep- jes in verschillende plaatsen in de re gio, het geven van informatie over de Moerman-therapie en in aansluiting daarop het organiseren van kook cursussen in de Moerman-diëetleer. (Belangstellenden voor zo'n cursus ge lieven zich spoedig te melden). Er zal lectuur aanwezig zijn. De bijeenkomst duurt tot plm. 12.30 uur. Voor telef. contact en nadere inlich tingen bellen: 035-854030 of 02155-13361, liefst tussen 12.00 en 14.00 uur. Na 18 september ook: 035-17115, doorlopend. Uit de hobbyruimte van de Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg werd vorige week een tas met gereed schap ter waarde van 250 gestolen. De eigenaar deed aangifte bij de poli- tie. 180 liter525.- 265 liter599.- 325 liter, speciaal zuinig798.- Veel vrieskasten en kisten (soms Iets beschadigd) voor SPOTPRIJZEN. VAN WEEDESTRAAT 78 - SOEST - TEL. 17253 (Technische dienst, tel. 10344). J <>0000©00©0000000000000000000000000000000000000000000000000 no. 1 trofee alarmschijf ook op 12 Inch single DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DÖöV deze Ivorigel Titel - Altist - (Producer) - Componist week|week Label bestelnummer - Distributiemij |we 0 3 CODO-döf nns (annette humpe) humpe/e.a. - 24 9760 7 - wea \lr\\ MP 0 2 VAMOS A LA PLAYA - righeira Hg" w (la bionda) righi/la bionda/righi) - 105 573 - ariola [gp 0 1 DOLCE VITA - ryan paris [W] [j[ (bini) giombini/mazzolini - 13170 - carrere/cnr I I M|s $8 9 GO DEH YAKA - monyaka (moore) idem - dance ree. 105.676/pol. 815 361 7 - ar./pol. 0 25 DE HEIDEZANGERS/DE KONSNERT ZANGE- FT BES - andré van duin (schouten) - cnr 142 034 - cnr (M5- 0 14 BIG LOG - robert plant (plant/blunt/woodroffe) 79 9848-7 - wea <0 4 JE SUIS, TU ES - the shorts FT (jack de nijs) e. de heer - emi 006 1270137 - emi |M3 7 I LOVE YOU - yello (yetlo) blank/meier - vertigo 812150 7 - phonogram Q 10 (SHE S) SEXY AND 17 - stray cats HT (dave edmunds) setzer - arista 105 580 - ariola MPa 0 27 RED RED WINE - ub 40 (ub 40/falconer) diamond - Virgin 105 679 - virgin/ariola 0 5 ANNABEL - hans de booy K (hans kusters) de groot/de boer - 145 042 - cnr )M^ 0 12 MY LOVE WON'T LET YOU DOWN - nathalie (edwards) godwin - voque vb 706 - vip/cnr 0 13 SEARCHIN'hazell dean (ian anthony stephens) idem - injection 134 599 - cnr 0 8 FEEL THE LOVE 10 cc [W] (stewart/gouldman) idem - mercury 812 767 7 - phon. Iflnfll 0 6 RONDO RUSSO - berdien stenberg I A| K I (jacobs) jerdini - phllips 812 925 7 - phonogram llfxl pijl 0 15 KOM IN MIJN ARMEN - ciska peters/aristakes FT] (kraamer) schultzieg/jay/v. wiggen - 813 679 7 - pol. |M^| 0 16 EEN HETE ZOMER peter koelewijn FT") (p. koelewijn) p. koelewijn - philips 814 056 - phon. IM^j 0 34 GOLD - spandau ballet (swain/jolley en spandau ballet) chrys. 105 682 - ariola HUMAN NATURE - michael jackson (quincy jones) s. porcaro/J. bettis - epic epca 3681 - cbs THEME FROM 'HARRY'S' GAME - clannad ngf] (richard dodd) paul brennan - rca 292 - rca y=s DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE deze Ivorigel Titel - Artist - (Producer) - Componist aar week |week Label bestelnummer - Distributiemij wei 0 - LE LéGIONNAIRE - bzn Hfl Fxl (roy beltman) tol/keizer - phil. 814 349 7 - phon. MIM |M^' 0 35 STAY IN MY LIFE - the cats fTl (the cats) marnec/veerman - boni 83016 - vandenbosch M3| 0 - ZWIET ZWIET HONNIEBIE - llneke schouten RTI (schouten) lookers/schouten - cnr 142 037 - cnr IxSl 0 11 LA VIE EN ROSE grace jones (mouiton) piaf/louigny - island 102 371 - ariola 0 24 THE BORDER america (ballard/stanley) ballard/bunnell - cap. 006 1867237 - emi 0 MAMA - genesis J (genesis/padgham) banks/e.a. - vert. 814 219 7 - - phon. 0 ROCKIT - herbie hancock (material/hancock)/laswell/beinhorn - cbs 3577 - cbs 0 38 WHEREVER I LAY MY HAT paul young (laurie latham) gaye/whlttield/strong - cbs 3371 - cbs 0 32 THE SAFETY DANCE - men without hats (mare durand) ivan - statik tak 1 - megadisc/ariola 31 THE CROWN - gary byrd the g.b. experience (stevie wonder)/g. byrd - motown 310999 - vip/cnr 20 ELECTRIC BOOGIE - marcia griffiths (wailer/hamilton) livingston - island 105 588 - ariola 0 21 WAAROM MOCHT DIT NIET LANG DUREN - FT] corry hazes/griek) Ie roy/hazes - 814 005 - phon. I 30 AKKETDOE - arle ribbens FTI (eckhardt) peram/simille/e.a. - 813 852-7 - polydor |VV| I 17 WRAPPED AROUND YOUR FlNGER - the pollce (h. padgham) sting - a&m 9299 - cbs i - LOVE REACTION - divine (bobby orlando) idem - break 8327 - vandenbosch I.O.U. - freeez (arthur baker) idem - beggars barquet 105 535 - virgin/ar. DON'T GIVE UP - dolly dots FT] (de bois/van asten) idem - wea 24 9650 7 - wea TELL HER ABOUT IT - billy joel (p. ramone) b. joel - cbs 3655 - cbs LOVE BLONDE - kim wilde (ricky wilde)/m. wilde - rak 1a 006 1651857 - emt 0 22 B 18 DO IT AGAIN WITH BILLIE JEAN - clubhouse (scalera/interlandi) becker/eaggen/e.a. - 13244 1 - carr./cnr

Soester Courant | 1983 | | pagina 7