RS: 195,- II ZEEL. DE! NT. L- :ert :ums AR. Wethouder Oudemans luidt oud-papier aktie van Scholengemeenschap Eemland in 'Darthuizenwordt uitgebreid met nieuw a la carte-restaurant CREATIEF HANDWERKEN Vrijwilligers Vakature Bank Soest Auto Vandermeer 'hangt bij u aan de bel' Ford Escort- serie 1984 Nieuwe 3-deurs Siërra De nieuwe Ford Orion Filmhuis: IlDecamerone Tentoonstelling: Har Kroon en Jack Vreeke Filosofie a koopt, stalen, afprijs. de rest* huidige isschien in kom- :onsole, irfl75.- ierstuk Igen klok UUR! fDERS WA- IS IJSD. ïn. En K de ng- '84 VROOM iE UVÉ 3ND- )ERS IS. ION '84 WROOM u, HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 15 september: - ie OECAïitSTOn j Tot en met 30 september: Donderdag 15 september eur. .Tel. 01717-6951. Soester Courant van woensdag 14 september 1983 :er! De oud-papler-actie van de Scholenge meenschap "Eemland" aan de Soester Engweg is maandagmiddag j.1. met enig ceremonieel ingeluid door wethou der drs. J. Th. Oudemana. Met een for se zwaai deponeerde de wethouder een stapel oud papier in de container bij de school, daarmee illustrerend dat er nog veel van die stapels moesten vol gen. De actiewaaraan behalve door "Eem land" ook door een aantal andere scho len wordt deelgenomen (vooral lagere scholen en verenigingen weren zich doorgaans sterk op de oud-papier- markt). is een initiatief van J. Visser, leraar Nederlands aan de Scholenge meenschap, met de hartelijke mede werking van het gemeentebestuur en de dienst Gemeentewerken. "De papierstroom is tegenwoordig heel wat omvangrijker dan vroeger," aldus de heer Oudemans. De hoeveel heid papier in de huishoudens is de laatste jaren enorm toegenomen, zoals bleek uit een exemplaar van een lande lijk ochtendblad, dat de wethouder thuis even had gewogen. De krant (een zaterdag-editie overigens) had een ge wicht van plm. 500 gram. De actie juichte de heer Oudemans toe omdat zij niet alleen kostenbesparend is, maar ook goed voor het milieu en ook de scholen en verenigingen nog een beetje inkomsten oplevert. "Bovendien is elke beperking van het grondstofver- bruik goed. Het is ook bijzonder fijn dat met name de jeugd zich voor de actie inzet," aldus de wethouder. Directeur A. D. Bouma van de school onderstreepte vooral het onderwijs kundige aspect van de actie. "Het is belangrijk dat onze doe-jeugd er met eigen handen aan mag bijdragen." Namens het schoolbestuur wenste ook mevrouw Kruitwagen de actie een goed verloop toe en zij complimenteer de de heer Visser met het feit dat hij "de kar wilde trekken. Op zijn beurt wees de heer Visser erop dat de voor de vakantie genomen proef, waarbij 2000 omwonenden van school waren aangeschreven met het verzoek hun oude papier bij de contai ner in te leveren, weliswaar nog geen groot succes was geworden, maar dat de continuïteit van groot belang was. "De mensen moeten er vast op kunnen rekenen dat zij hun papier hier kwijt kunnen, dan komt dat wel in orde." De opbrengst van de actie, deelde hij mee, was vooral bestemd voor het opknap pen van de kantine en het bekostigen van extra excursies voor de leerlingen. De heer De Liever van de papierfa briek De Hoop in Eerbeek, die het ver zamelde oudpapiêr verwerkt tot recyc- ling-papier, complimenteerde de school eveneens voor de wijze waarop de actie hier werd aangepakt. Directeur Gemeentewerken ir. S. H. Brunekreef, hoopte vooral op navolging door de rest van het voortge zet onderwijs in Soest. Van de 2500 ton papier die jaarlijks in het huishoudaf- Foto: Goos van der Wilt val in Soest wordt aangetroffen kon volgens hem toch zeker nog wel 1500 ton worden ingezameld, naast de 500 ton papier die op die manier terugkomt bij de papierfabrieken. Nederland is overigens één van de hoogst "inzame lende" landen ter wereld, deelde de heer Brunekreef mee. Van het nieuwe papier is 59% nu nog afkomstig van oud papier, en het is de bedoeling dat in tien jaar tijd te verhogen tot ongeveer 70%. Dat vergt grote Investeringen van de papierfabrieken, en de gemeente Soest zal, aldus de heer Brunekreef, naar haar vermogen stimuleren dat het papier er komt. Per hoofd van de Soester bevolking wordt jaarlijks 250 kilo afval geprodu ceerd, wist de heer Brunekreef nog te melden. Daarvan bestaat maar liefst 20%, 50 kilo uit papier. Per gezin van gemiddeld drie personen is dat 150 kilo. Voor zoveel papier zijn doorgaans twee middelgrote bomen nodig. Volgende week beginnen de cursussen Er is nog plaats op dinsdagmorgen van 9.30-11.30 uur, en donderdagavond van 193 0-21.30 uur. Verschillende technieken, o.a. textiel beschilderen, werken met lapjes, kralen, touw, papiermaché, versieren van kleding, reliëftechniek, Molatechniek, Zaans stik- p werk enz. De cursus omval 10 of meer lessen a f 10,- per les van 2 uur. Alle materialen gratis. Met spoed aanmelden: Mevr. Henny Teunissen, Foekenlaan 18, tel. 15387. Uit kranteberichten kan men opmaken dat onbetaald vrijwilligerswerk in steeds meer gemeenten ingang vindt en dat Vakaturebanken of -centrales als paddestoelen uit de grond komen. Ook begint men in te zien dat onbetaald werk een gewaardeerde plaats in de maatschappij moet krijgen en eerder vanuit een sociaal, dan vanuit een eco nomisch standpunt moet worden bezien. Wel is men het erover eens dat door onbetaald werk het gevaar van oneerlijke concurrentie steeds op de loer ligt. Een strenge controle van aan geboden vakatures was en is dan ook beslist noodzakelijk. Uit een en ander blijkt wel dat in Soest met de oprichting van de Vrijwilligers Vakature Bank in nauwe samenwer king met een controlerende en advi serende toetsingscommissie een goede koers wordt gevolgd. Eerlijkheidshal ve dient te worden opgemerkt dat de snelle groei van de V.V.B. in Amers foort voor de V.V.B. in Soest een stimu lans is geweest om vorig jaar juli on middellijk en zonder enige financiële vooruitzichten van start te gaan. En. zoals men wekelijks in deze krant kan lezen, niet zonder resultaat. Geïnteresseerden vrijwilligers kunnen uit de volgende vakatures een keus ma ken: Bij de Algemene Radio Omroep Soest AROSis plaats voor een administra tieve kracht met boekhoudkundige er varing Stichting Welzijnswerk Ouderen zoekt gastvrouw (evt. gastheer) in dienstencentrum voor ouderen Bij de Werkgroep "Kind en Zieken huis" kunnen enkele vrijwilligers/- sters meedenken over het welzijn van het kindtevens is er enig administra tief werk te doen Het Rode Kruis kan nog een groot aantal medewerkers(sters) in de hulp verlening van zieken en gehandicapten een mooie job aanbieden. E.H.B.O.- diploma is vereist. In september kan een gratis cursus gevolgd worden. Werkgroep Landschapsbeheer kan voor diverse werkzaamheden in de bossen nog een groot aantal vrijwil ligers plaatsen. Voor deze en nog vele andere vakatu res kan men zich dagelijks (beh. 'woensdags) laten inschrijven bij de Vrijwilligers Vakature Bank, Steen- hoffstraat 46. De openingstijden zijn van 10.00 tot 12.30 uur en 13.30 too 15.30 uur. Het telefoonnummer is 12630. r~r Op deze tekening is de uitbreiding (hier aan de linkerkant) van Darthuizen duidelijk te zien. Het bekende en gerenommeerde Soester café-restaurant "Darthuizen" aan de Prins Hendriklaan staat binnenkort voor een belangrijke verbouwing. Het be treft een uitbreiding van de bestaande voorzieningen met een la carte-restau rant," dat met een afmeting van 13x6 meter wordt aangebouwd aan de zuidzijde van het fraaie restaurantcomplex, dus aan de kant van de Prins Bernhardlaan. Het nieuwe restaurant-gedeelte, dat aan drie zijden van grote ramen en schuifdeuren zal worden voorzien, zal bovendien toegang en uitzicht geven op een fraaie rotstuin met waterpartijen, die door groenblijvende planten, bomen en heesters met recht aan spraak zal mogen maken op de titel "wintertuin." Daarmee ontstaat dan een "gesloten" tuin, die door uiterlijk en de keuze van de begroeiing "een tik keltje buitenlands" zal aandoen, zoals directeur A. H. E. van Keken toelicht. De tuin wordt aangelegd op het terrein waar nu nog het grasveld langs Prins Hendriklaan en Prins Bernhardlaan is gesitueerd. Door een afgrenzende be groeiing, op een wal langs die kant, zal de tuin geen "inkijk" van buitenaf heb ben, hetgeen de intieme sfeer onge twijfeld zal verhogen. In de tuin komt een grote vijver, hier en daar overspannen door houten vlon ders en paden, 's Avonds wordt de tuin verlicht. "Darthuizen" biedt daarmee zijn gasten niet alleen een fraai uitzicht vanuit het restaurant, maar ook een mogelijkheid om bij goed weer het feestelijk samenzijn in de buitenlucht voort te zetten. Terras Vanuit het restaurant bereikt men de tuin ook via het vergrote terras, dat voor een gedeelte zal worden overdekt en waar zonder last van eventuele wind buiten zitten een genoegen zal worden. Aan de achterzijde is bovendien een schilderachtige pergola gedacht, waar t.z.t. de druiven zullen groeien. Tegelijkertijd wordt ook het Interieur van de cafézaal (waar de restaurant bezoekers nogal eens moesten verblij ven als de Tuinzaai in gebruik was bij een gezelschap) grondig vernieuwd. De vloer- en wandbekledlng wordt ge wijzigd, het meubilair en de doorgang naar het nieuwe restaurantgedeelte wordt zoveel mogelijk "open" ge maakt. Bovendien wordt de toegang tot de cafézaal, die In de toekomst vooral ook als "lounge" of "aperitiefruimte" ge bruikt zal worden, gemakkelijker ge maakt door het aanbrengen van een dubbele glazen deur. "Dan hoeven de gasten zich niet af te vragen waar ze naar toe moeten," aldus de heer Van Keken. De entree was tot dusver nogal "gesloten," licht hij toe, en ook op dat punt is dus een ingrijpende veran dering te wachten. De "aperitiefruimte" blijft overigens uitstekend geschikt voor de zakenman, om er tijdens de lunch een rustig ge sprek te hebben met zijn relaties. In december moet al het werk achter de rug zijn, vertelt de heer Van Keken, die samen met zijn 10 medewerkers en medewerksters wel een beetje opziet tegen de drukte. "Maar het gaat er al- lemaal geweldig uitzien. Het gaat niet om zomaar een zaaltje-erblj, zodat we er weer wat mensen in kunnen stoppen. We willen nu ook gelijk 100% goed voor de dag komen. De bruiloften en par tijen lopen geweldig, wat dat betreft merken wij nog helemaal niets van de teruglopende conjunctuur." Een nieuwtje is verder dat "Darthui zen" met ingang van dit jaar ook tij dens de Kerstdagen open zal zijn. "Als alles klaar is kunnen we straks zo'n 140 mensen plaats bieden, omdat we er dan één groot restaurant van kunnen maken,aldus de heer Van Keken. De grootse plannen maken onderdeel uit van de "vijf- en tienjarenplannen" die de directie van "Darthuizen" uit voert. "Eens in de zoveel tijd proberen we de zaak gedeeltelijk te vernieuwen en nog aantrekkelijker te maken," al dus de heer Van Keken. In het afgelopen jaar is ook de keuken van "Darthuizen," onder de dagelijkse leiding van bedrijfsleider Erik Bloeme en chef-kok Jan ter Linde, geheel ver nieuwd. Alle voor het nieuwe a la carte- restaurant benodigde apparatuur is aangebracht, zodat de grote diversiteit van gerechten a la minute bediend kan worden. Met de uitbreiding hoopt de heer Van Keken ruimte te scheppen voor een nog betere opvang van de gasten. "Het ge beurde vrij regelmatig dat het res taurant op vrijdag en zaterdag hele maal vol zat, zódat de losse gasten moesten uitwijken naar de cafézaal of nauwelijks meer plaats konden vinden. Na de verbouwing zullen we dat pro bleem niet meer hebben. De Ford-vertegenwoordiging van Auto Vandermeer bevindt zich nu al weer 5 jaar op de Fluorweg, op het industrie terrein Isselt in Amersfoort. Zelf spreekt Vandermeer graag over de Fluor Auto - Promenade. Dit lustrum viert men op een geheel eigen wijze, door de potentiële auto kopers een zeer aparte nergens-anders- verkrijgbre lustrum Ford aan te bie den. Auto Vandermeer stileert deze wagens zelf met o.a. exclusieve "Body stri ping" en vele aparte extra's. Alle gangbare modellen zijn in deze feeste lijke en unieke uitvoering verkrijg baar. Wie deze bijzondere lustrum auto's wel eens wil zien moet beslist zaterdag 17 september een kijkje gaan nemen op de Fluor-auto-Promenade. Dat wordt namelijk een bijzondere dag. Naast de lustrum-modellen lanceert Vandermeer de zeer geavanceerde Fords '85. (die overigens óók van het exclusieve lustrum-pakket kunnen worden voorzien! Zeer grote aantrekkingskracht zal waarschijnlijk worden uitgeoefend door de opmerkelijk sportieve Escort Laser. Een luxe, zuinige pittige auto die verrassend scherp geprijsd is! Lustrum-quiz Auto Vandermeer viert dus een klein beetje feest met haar lustrum en wil de klanten graag laten delen in de vreugdé. De Formatie "Domino Four" heeft daartoe een plaatje gemaakt, getiteld: 'Auto Vandermeer flikt het weer". De B-kant van dit nummer behelst een klein hoorspelletje, waarin Ab Vandermeer vertelt over zijn 6- jarig jubileum. De.grap is echter dat in dit zogenaamde'autoritje'een aan tal quizvragen zijn verborgen. Iedereen die deze vragen goed beantwoordt, maakt kans op een 'Auto-Vandermeer pakket' van vele honderden guldens. Op zaterdag 17 september a.s. kunt u (bij een vrijblijvende taxatie of proef rit) dit plaatje bemachtigen bij Auto Vandermeer. U kunt dan ook de hele dag genieten van de groep "Domino Four" die in de showroom optreed t. Verder is er een hapje en een snapje, video-films over de '84-modellen, uiteraard de 'Ford-lustrums', de moge lijkheid tot deelname aan de quiz - kortom: een gezellig dagje "winke len" op "de Fluor-Auto-Promenade". Overigens bestaat de kans ook dat de Auto Vandermeer-hostess één dezer dagen bij u aanbelt om het plaatje en de lustrum informatie te overhan digen. Dan doet u in ieder geval mee aan die quiz. Dan hangt Auto-Vander meer bij u "aan de bel". Vergeet u niet even te noteren: 17 sep tember a.s. een plezierig dagje "win- Foto: Goos van der Wilt Foto: Goos van der Wilt kelen" op de "Fluor-Auto-Promena de", mét de kans op prachtige prijzen! Ook de Ford Escort-modellenserie, die de eerste plaats inneemt op de Euro pese verkoopranglijst, is verbeterd en uitgebreid. De belangrijkste noviteiten zijn de introductie van de Escort Ca briolet en de montage van de nieuwe Ford 1600 dieselmotor in bepaalde Es- cort-modellen; verder zijn alle model len van een aantal verbeteringen en verfijningen voorzien. De nieuwe Es cort Cabriolet, die in september in produktie gaat, maakt zijn officiële debuut op de IAA in Frankfurt. De Cabriolet zal in twee uitvoeringen wor den aangeboden. Alle versies hebben een vijf versnellingsbak. De Escort Ca briolet is de eerste open auto sinds meer dan 20 jaar die door Ford in Europa op de markt wordt gebracht. Hij biedt de bestuurder en de passagiers het zelfde bedieningsgemak en comfort als de succesvolle Escort sedanmodellen. De wagen bevat een aantal verfij ningen waarmee ook de andere Escort- versies voor 1984 zullen worden uitge rust. Bovendien zal Fords nieuwe 1600 dieselmotor verkrijgbaar zijn in de se dan-, stationwagon- en bestelwagen modellen van de 1984 Escort-serie. De Escort Cabriolet combineert het plezier en de sensatie van het rijden in een open auto met het bedienings gemak, het comfort en de praktische gebruikmogelijkheden die de Escort zo'n grote populariteit hebben bezorgd. De wagen vervult hiermee een dubbel rol als sportieve open toerwagen ener zijds en volledig functionele gezinswa gen anderzijds. Kap De kap van de Escort Cabriolet is aan de binnenzijde geheel bekleed en van geluiddempend materiaal voorzien; de glazen achterruit is van het sedan type en bevat een verwarmingsele ment. Het neerklappen en opbergen van de kap is uiterst eenvoudig. De geheel met tapijt beklede bagage ruimte is dankzij de lage drempel uit stekend toegankelijk. Om de bagage ruimte te vergroten, kan men de rug leuning van de achterbank naar voren klappen; het ontgrendelen van de rug leuning vindt plaats vanuit de bagage ruimte ter beveiliging tegen diefstal. De carrosserie-uitrusting van de Escort Cabriolet bevat een aantal verfijnin gen waarmee allé Escorts voor het modeljaar 1984 zullen worden uitge rust. Daarnaast zullen alle Escorts voor 1984 worden uitgerust met een benzinetank van 48 liter. De Escort profiteert ver der van de ervaringen die bij de ont wikkeling van de Siërra en Orion zijn opgedaan. Escort Laser De nieuwe Escort Laser heeft een Es cort basismodel, met standaard 5- versnellingsbak plus in het exterieur en het interieur een groot aantal opval lende kenmerken, zoals chroom sier- lijsten rond de ruiten en de in de kleur van de carrosserie gespoten grille, aërodynamische wieldeksels, vloerbe dekking, zacht aanvoelend stuurwiel, etc. Ford kondigt eveneens de introductie aan van een nieuwe 3-deurs versie van het succesvolle Sierra-model. Deze zal leverbaar zijn in twee uitvoeringen, t.w. Siërra en Siërra L. De 3-deurs Siërra zal in 1984 naar verwachting acht procent van alle Sierra-verkopen in Europa voor zijn rekening nemen. De wagen bevat een aantal verfijnin gen waarmee ook de andere versies van de Sierra-serie zullen worden uit gerust. Voorlopige cijfers tonen aan dat de Siërra in het eerste kwartaal van 1983 de op één na best verkochte auto van Europa was met een markt aandeel van 4,2 procent. De Siërra - die inmiddels 15 onderscheidingen van onafhankelijke instellingen heeft ont vangen - wordt op de verkoopranglijst alleen voorbijgestreefd door de Escort. De 3-deurs versie is wat betreft de uit voering van de achterklep en de me chanische componenten gelijk aan de 5-deurs Siërra. In bepaalde Europese landen is het bijzonder belangrijk in dit marktseg ment met een 2- of 3-deurs wagen ver tegenwoordigd te zijn. Wat de Siërra betreft, verwacht Ford dat het 3-deurs model een aandeel van ongeveer acht procent zal gaan krijgen in de totale Europese Sierra-verkopen. Er is een aantal verfijningen aange bracht aan de complete Sierra-serie voor het modeljaar 1984. Alle Siërra's zullen nu worden uitgerust met kunst stof bumpers die in een op de carros- serielak afgestemde kleur zijn gespo ten, radiateurgrilles en tankvuldop- pen in dezelfde kleur als de carrosserie zwarte flankbeschermschilden. Ook het interieur is aangepast. Alle Siërra's hebben nu achterin twee as bakken en het stuurwiel plus de om- manteling van de stuurkolom zijn zwart uitgevoerd in plaats van in een op de bekleding afgestemde kleur. Ford's nieuwe Orion is een plaats toe bedacht in het hart van de Europese sedanmarkt en komt binnen het Ford modelienprogramma tussen de Escort en de Siërra. De Orion heeft voorwiel aandrijving, rondom onafhankelijke wielophanging en zal verkrijgbaar zijn in twee uitvoeringen: GL en Injection (plus een Ghia-uitvoering voor mark ten met rechtse besturing). Het moto renprogramma reikt van 1.3 tot 1.6 liter en omvat onder meer een versie met benzlne-inspulting en een diesel motor. Wat het transmissie-aanbod be treft, is er de keuze uit een vijfversnel lingsbak en een automatische trans- Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 1 95 77. Regiepier Paolo Pasolini Met: Guido Alberti, Franco Citti, Nin- Regie: Pier Paolo Pasolini Met: Guido Alberti, Franco Citti, Ninetto Davoli, Angela Luce, Silvana Mangano, Monique van Vooren e,a. Italië 1971 II Decamerone is gebaseerd op verha len uit het gelijknamige boek van de Italiaanse schrijver Boccaccio, waarin een aantal mensen zich teruggetrok ken hebben voor de zwart dood en el kaar met verhalen proberen op te vro lijken. Deze film was de eerste van een serie meer vrolijke films die Pasolini maakte na Edipo Re, Teorema, Por- cile en Medea. Na II Decamerone volgde Canterbury Tales, ook een vro lijke klucht gebaseerd op de verhalen van de Brit Geoffrey Chaucer, welke vorig jaar in het filmhuis te zien was. 11 Decamerone is een film met een col lage van verhalen in prachtige beelden en kleuren, die een aantal belevenis sen laat zien van minnaars, schelmen streken, humor, erotiek, poëzie, onver wachte wendingen en dé drank weinig met de moraal op heeft. Pasolini zelf, speelt een niet onbelangrijke rol in de film. Hij is de schilder Giotto, die als een bezetene aan zijn fresco's werkt. Giotto wil met zijn fresco's de geest van de tijd vastleggen. Aan het slot van de film spreekt de schilder enkele wijze woorden, die ook door de filmer Pasolini gesproken kon den zij: Waarom zou je het werk uit voeren, als de droom zo mooi is?" De film wekte destijds nogal verba zing en in kringen van Pasolini-bewon- deraars de nodige sensatie. Pasolini zag parallellen tussen zijn eigen tijd (eind jaren zestig) en de Renaissance. Beide perioden betekenden een over gang van starre maatschappij struk- tuur naar grotere vrijheid voor het in dividu. "Ik voel overal om mij heen een nieuwe explosie van vrijheid. Ik ben pessimist genoeg om er niet te vast op te rekenen, maar ik wil het toch uitbeelden", aldus de filmer Het filmhuis is vanaf 20.15 uur geopend. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/CJP 4,-. PAS05.1N! "We hebben alles losgelaten wat we geleerd hebben", zeggen deze twee te kenleraren die van 9 september tót 1 oktober in Artishock exposeren. Har Kroon (38) uit Amersfoort laat een aantal schilderijen zien, die als onder werp "landbouwplastic" hebben. Tien zwart omlijste tableaus, die in alle variëteiten het gladde, golvende of ge spannen plastic voorstellen. Enkele dragen vrouwennamen. Zijn vriend Jack Vreeke (41) uit Eind hoven pikt zijn onderwerpen van de straat op. Bijna fotografisch legt hij in acrylverf een collage vast van eigen tijdse beelden en mensen. De tentoonstellingscommissie onder nieuwe leiding van Geertje de Roove- re, Nadjozdja van Ittersum en Hansje Prinsen hebben in de grote expositie zaal van het Artishockgebouw een boeiende tentoonstelling georgani seerd. Gratis te bezichtigen dagelijks van 14.00 tot 16.00 uur. Een van de vele onderwerpen waar de ze werkgroep zich mee bezighoudt: de menselijke tragiek. Tragiek, omdat de tragische gebeur tenissen die zich dicht bij huis of wat verder weg in het wereldgebeuren voltrekken, slechts gestalte kunnen krijgen bij de gratie van 's mensens onwetendheid. We leren en studeren, stoppen onze geest vol met kennis en informatie en denken van daaruit iets of iemand te zijn, denken zelfs van daaruit iets aan die menselijke tra giek te kunnen veranderen. O ijdelheid der mensheid wanneer komt gij eens tot echte bewustwording. De Genestet zei het reeds; "Veelheid van weten is nog wijsheid niet, wijsheid is een struktuur van de ziel." En zie, er is nog steeds niets veranderd omdat we onwetend zijn gebleven. Weten betekent, de menselijke tragiek volledig in ons zelf begrijpen, omgrij pen en deze tot in zijn diepste wortels uitroeien, zodat zelfs de sporen van het eens zo tragische lot der mensheid tot een definitief einde kan komen. Voor levensinformatie richt deze werk groep zich tot de volgende filosofen: J. Krishnamurti, Saswitha, Ramana Maharshi, Bhagwan, G. Gurdjieff, P. D. Ouspensky, en vele andere die zich bezighouden of hielden met de esoterische wijsbegeerte. Bij interesse gelieve een van de volgen de nummers te bellen: Coby Philipoom, tel. 02155-15483. Hetty Kuiphof, tel. 02155-22842. Brigitte Rijnder-Jordan, tel. 02155-11826. missie. De hoogste prestaties worden geleverd door de Orion Injection (top snelheid 186 km/h). Extreme zuinig heid verschaft de Orion 1,6 Diesel, waarin voor het eerst de nieuwe Ford 1600 dieselmotor wordt toegepast. De Orion 1,6 D verbruikt bij 90 km/h slechts 3,9 1/100 km en is daarmee de eerste auto in Europa die bij deze snel heid onder de grens van 4 1/100 km komt. De Orion is het zesde nieuwe produkt dat door Ford wordt geïntroduceerd in 1983, een jaar waarin het concern 1 miljard dollar zal investeren en pro- duktvernieuwingen zal doorvoeren met een frekwentie van ruim één per maand. Kwaliteit, comfort en uitrusting ligt aanzienlijk hoger dan gebruikelijk is bij auto's In dezelfde klasse. De Orion heeft een weldadige interieurruimte en beschikt in zijn klasse over de grootste hoofd- en beenruimte voor de passa giers op de achterbank. De voorwielaangedreven Orion is ver krijgbaar met vier verschillende mo toren: De eerste drie zijn viercilinder- benzinemotoren van het zeer zuinige CVH-type, waarvan er al meer dan een miljoen voor de Ford Escort zijn geproduceerd. De 1600 Diesel is een nieuwe Ford motor die in de Orion zijn eerste serietoepassing vindt. Een volledig gesynchroniseerde hand- geschakelde vijfversnellingsbak met dicht opeenvolgende lagere overbren gingen en een als overdrive uitgevoer de vijfde versnelling is standaard, ter wijl op bestelling Ford's technisch hoogstaande ATX automatische trans missie met z.g. koppeldeling leverbaar is. Een extreme zorg voor carrosserie details, in combinatie met een ver naar onderen doorgetrokken voorspol- Ier, een strakke algehele vormgeving en een grote, sterk gebogen achterruit zijn andere faktoren die de luchtweer- stand helpen verminderen. Evenals de Ford Siërra is de Orion uitgerust met schokabsorberende polycarbonaat bumpers. Een uniek detail van de Orion is de radio-antenne die is gecombineerd met het verwarmingselement in de ach terruit. Deze oplossing heeft niet al leen het voor de hand liggende voor deel van een optimale bescherming te gen vandalisme, maar de draden van het verwarmingselement zijn zodanig vertakt dat tevens een betere ontvangst van zwakke signalen wordt bewerk stelligd. Er zullen dan ook geen Orions worden gefabriceerd met een conven tionele staafantenne. Het brandstofverbruik vormt echter niet de enige bijdrage aan de uitzon derlijk lage exploitatiekosten van de Orion. Een nauwgezette analyse van de onderhoudsprocedures en het wel doordachte ontwerp van de wagen heb ben ertoe geleid dat de Orion kan bogen op de laagste gemiddelde jaarlijkse onderhoudsbehoefte in zijn klasse. In 1983 heeft Ford reeds de Excort 5-deurs stationwagon, de verbeterde Capri en Granada series, de nieuwe sportieve Siërra XR4i alsmede de 1600 dieselmotor geïntroduceerd. De Orion is dus het zesde nieuwe produkt dat het concern dit jaar op de markt brengt en de vernieuwingen zullen met eéri frekwentie van ruin één per maand worden voortgezet. In de loop van 1983 zal Ford 1 miljard dollard investeren in nieuwe produkten.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9