De Daihatsu Charade Diesel 'Lees- en schrijfgroep' - een vriendelijke club waar je veel van opsteekt 'Vrouw in de politiek: een buitenbeentje. Aarzeling over reservering van 600.000 voor tegenvallers Een schitterend lied. Maar dat ruisen is vast nooit de bedoeling geweest. Integendeel, als u onze nieuwe audio/video-kol- lektie bekijkt zult u verbaasd staan over de perfecte weergave. Of u nu de stereo-T.V's van Sony ziet of het nieuwe geluid hoort van de, in opmars komende, Compact Disk. Stuk voor stuk technische hoogstandjes. Wij vertellen u er graag meer over. Alfabetiseringsproject Soest start derde seizoen Thema-avond over 'Vrouw en politiek' Gemeentelijke tarieven stijgen met inflatiepercentage Garage Hans Huigen heeft zuinigste auto te wereld: Televisie-opnamen Fitness Promotions Soest audio 17 Soester Courant van woensdag 21 september 1983 17 Foto: Goos van der Wilt Een aantal "werkers" en "medewerkers" de clubavond in Artishock. van de lees- en schrijfgroep,tijdens Lezen en schrijven... Het zijn dingen die voor de meeste mensen zó vanzelf sprekend zijn dat ze er niet of nauwe lijks over nadenken hoe belangrijk de ze vaardigheden zijn in de samenle ving van vandaag. De Kunst van hel lezen en schrijven mag dan eeuwen lang alleen voorbehouden zijn geweest aan een beperkte laag van de bevol king, tegenwoordig beschouwt vrijwel iedereel de kunst van het lezen en schrijven als een "doodnormale zaak", bijna zo gewoon als eten en drinken. Lezen en schrijven leer je op school; al heel vroeg, in de eerste klas, wordt de basis gelegd voor de "lees-cultuur". Op alle denkbare manieren komt de moderne mens in aanraking met het geschreven woord: deze krant bij voor beeld, maar ook boeken, tijdschriften, ondertitels op de televisie, om nog maar te zwijgen van de overvloed aan formu lieren en paperassen zonder welke een moderne samenleving nauwelijks nog denkbaar is, een samenleving, ge baseerd op de veronderstelling dat iedere burger de kunst beheerst om op z'n minst het geschreven woord in zich op te nemen en te begrijpen. Uit de boot Zo vanzelfsprekend als het lijkt is dat echter bij lange na niet. Alleen al in Nederland zijn er tienduizenden mede burgers die niet over deze vaardighe den beschikken, of op z'n minst zeer grote moeite hebben om wat op te schrijven of om iets te lezen. Het zijn de mensen die, vooral in de eerste ja ren van het lager onderwijs, op een of andere manier "uit de boot zijn geval len", die om een of meer redenen het eerste lees- en schrijfonderwijs hebben gemist, en die schade nooit meer heb ben ingehaald. Het normale onderwijs is nogal on barmhartig geweest voor kinderen die om welke reden dan ook niet kun nen "bijblijven". Wie niet leerde lezen en schrijven moest zich maar zien te redden en veel aandacht voor hun problemen was er niet. Ook de mensen zélf timmerden meestal niet aan de weg met hun "handicap" - bang als zij zijn om voor "dom" of zelfs voor "geestelijk gestoord" te worden aan gezien. Velen van hen slagen er trou wens met opmerkelijk succes tóch in zich in de maatschappij staande te houden, soms met behulp van allerlei doordachte hulpmiddelen en "trucjes", soms ook door de hulp in te roepen van de directe omgeving, die het "kar wei" van het lezen en schrijven voor hen klaart. Sommigen werken met bandrecorders, anderen ontwikkelen een uitgekiend codesysteem en weer anderen bedie nen zich voortdurend van excuses in de trant van "ik heb m'n bril niet bij me". En zo kan dat soms jarenlang doorgaan... Momenteel zijn er zo'n 40.000 volwas sen Nederlanders die vanuit deze ach terstand-situatie alnog een cursus le zen en schrijven volgen. Met een ge leerd woord heet dat een "alfabetise ringsproject". De laatste jaren is de aandacht veel meer dan voorheen op deze mensen gericht, en de overheid springt bij met subsidies. Ook in Soest bestaat sedert twee jaar i een "Lees- en schrijfgroep", waar mensen die de kunst van het lezen en schrijven niet of niet voldoende mach tig zijn worden geholpen. Dat gebeurt vooral niet op een school- 3 manier, zoals twee begeleiders van de groep, Henriëtte de Vos en Nel Tims, uitleggen tijdens een kort vraag gesprek. Daarbij is ook één van de cursisten aanwezig (of liever: één van de "werkers", zoals ze in de groep worden genoemd; de begeleiders heten in dat verband de "medewerksters"). 'Magnifiek' Het is Adrie Kamp, die graag bereid is iets te vertellen over de werkgroep en de manier waarop zij er deel van uitmaakt. Ze vertelt dat ze destijds (ze is spastisch) op school niet voldoen de aandacht kreeg; speciaal onderwijs I (zoals de Mytylschool) was er in haar tijd nog niet. Aanvankelijk in Den Haag, via de Open School daar, later in Soest, heeft zij kontakt gezocht met de Lees- en schrijfgroep. In enke le maanden heeft ze grote vorderingen gemaakt, "ik vind 't magnifiek, en ik kan al aardig uit de voeten." Lezen gaat Adrie nu redelijk af, met schrij ven heeft ze wat meer moeite, '"t Gaat niet makkelijk, maar ik heb 'n goeie wil." De groep bestaat momenteel uit 7 me dewerkers, die het "leerproces" bege leiden, en 11 werkers. Op de wekelijkse woensdagavonden dat de groep bij el kaar komt (in Artishock) wordt in eer ste instantie individueel gewerkt; elke avond wordt afgesloten met een groeps gebeuren. De avond begint trouwens ook telkens met 'n "rondje", waarin de ervaringen worden uitgewisseld. Zowel Henriëtte de Vos als Nel Tims benadrukt dat er in de groep geen spra ke is van een soort leerling-leraar-ver houding. "De werkers doen het soms beter dan de medewerkers. Er is een fijne samenwerking, op gelijk niveau." Gewerkt wordt er vanuit de ervaringen van de werkers zelf. Er komt geen schoolboekje aan te pas. Dikwijls wordt ingespeeld op de actualiteit, op de situ atie waarin de werkers verkeren. De motivatie is daardoor veel groter, en bovendien is het in veel gevallen juist de al te schoolse aanpak die de meeste werkers in hun jeugd parten heeft gespeeld bij het leren lezen en schrij ven. Daarom alleen al wordt vermeden dat de werkgroep het karakter van een klasje krijgt. De werkers hebben bij voorbeeld onlangs nog een boekje ge maakt, waarin zinnetjes zijn opgeno men over hun hobbies. Adrie vertelt: "In 't begin is het wel een probleem geweest om de stap te nemen. Ik had me er eigenlijk al bij neergelegd dat ik nauwelijks kon lezen en helemaal niet kon schrijven. Ik ben nu erg blij dat ik het tóch heb gedaan. Ook in Soest moeten ér nog velen zijn, die net als zij grote, onoverkomelijke problemen hebben. "Misschien durven ze niet, of schamen ze zich. Dat is jammer Hechte club De bijeenkomsten vinden plaats in een gezellige, ontspannen sfeer. De meeste werkers ondervinden een gevoel van opluchting als ze ontdekken dat ze hun ervaringen kunnen delen met mensen die er net zo voorstaan als zijn. De groep is in de loop van de tijd uitge groeid tot een hechte club, waarin veel wordt geleerd en waarin men ook mee leeft met eikaars lief en leed. Ook de medewerkers ondergaan de bijeen komsten als inspirerend en zeer waar devol. "We leren veel van de werkers", legt Henriëtte de Vos uit, "over ons eigen niet-kunnen, onze kwetsbaarhe den en gebreken." De werkers schrijven elke week een verslag over de "clubavonden", zoals ze worden genoemd. De "lessen" vin den dikwijls plaats in spelvorm. Tij dens de clubavonden van vorige week bijvoorbeeld was één van de opdrachten het bedenken van een onderschrift bij een foto van koningin Beatrix, uit de krant geknipt. Woorden die speciale aandacht vragen worden op een bord opgeschreven. Op die manier vindt het "leerproces" plaats vanuit de eigei) woordkennis van de werkers. Henriëtte: "Het is heel inspannend, maar ook heel dankbaar werk. En je leert ook veel bescheidener te zijn over je eigen vaardigheden. Adrie: "Er zouden veel méér mensen de kans moeten grijpen om het te leren. Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met: - Lidy Otto, Walraven van Hallhof 24, te.16390; - Nel Tims, Plasweg 46, tel. 20745. Cantatedienst in Nicolaaskerk, Baarn Zondag 25 september des avond om half acht wordt tijdens de cantate dienst in de Nicolaaskerk in Baarn uit gevoerd cantate 8 "Liebster Gott, wann werd ich sterben" van Joh. Seb. Bach door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Hans Linnartz. De dienst wordt geleid door ds J. W. Huisman. "Wat wij naar voren willen brengen is dat vrouwen hun eigen verantwoor delijkheid ten opzichte van de politiek moeten beseffen. Het gebeurt nu nog veel te weinig dat vrouwen actief be trokken zijn bij wat zich in hun omge ving afspeelt. En de laatste tijd neemt het aantal actieve vrouwen eerder af dan toe." "Vrouwen kijken dikwijls heel raar tegen de politiek aan. Een vrouw die politiek actief is wordt nog al te vaak beschouwd als een buitenbeentje." "Vrouwen denken al gauw dat ze ten opzichte van de mannen in de politiek 200 procent moeten zijn. En van zich zelf denken ze dat ze maar 50 procent zijn." Een aantal uitspraken van vrouwen die wél actief in de politiek zijn, achter eenvolgens van Neks Blommers, raadslid en voorzitter van de Vrouwen raad in Soest, Eveline Blom, raads lid in Leusden, en Ans Holleman, Sta tenlid in Utrecht. Op woensdag 12 oktober organiseert de Vrouwenraad in De Borg een the ma-avond over het onderwerp "Vrouw en Politiek". In een kort vraaggesprek met de pers gaven een aantal leden van de Vrouwenraad vorige week een toelichting op deze avond, waarin een achttal spreeksters in een forumdis cussie hun licht over het thema zullen laten schijnen. De avond vindt plaats in ongeveer dezelfde opzet als twee jaar geleden, toen het onderwerp "Vrijwilligerswerk" was. Ook mannen zijn overigens op deze avond welkom. Grote stap Alle deelneemsters aan het forum zijn vrouwen die destijds de grote stap naar de actieve politiek wél hebben ge maakt. Vermeden is de kans op een rechtstreekse politieke confrontatie, omdat vrouwen die op dit moment lid zijn van de gemeenteraad niet zijn uitgenodigd voor het forum. "Bo vendien is het geen specifiek Soesters onderwerp, maar een algemeen pro bleem." Eén van de zaken die zeker aan de or de zullen komen is het feit dat de be trokkenheid van vrouwen bij de poli tiek terugloopt. Neks Blommers: "Het is heel opval lend hoe het aantal vrouwelijke kandi daten voor politieke functies aan het afnemen is. Misschien hebben vrouwen meer twijfels over hun kwaliteit dan mannen, al kun je dat ook gemakke lijk valse bescheidenheid noemen." Ze vervolgt: "Soms denken ze dat 't ook maar weinig uithaalt, en ze worden door mannen ook dikwijls op grond van zakelijke motieven onderuitge- Poging tot inbraak Bij een bouwbedrijf aan de Molen straat werden vorige week de schuif deuren geforceerd met een zgn. domp- ijzer. Een van de deuren werd eruit ge nomen. Bij onderzoek door de recher che werd echter niets vermist. Verduistering Een 2fl-jarige inwoonster van Soest is door de politie aangehouden onder ver denking van verduistering. Zij had bij een bedrijf in Amersfoort vorig jaar twee televisietoestellen gehuurd, maar sinds die tijd geen huur betaald. Toen de eigenaar zelf op onderzoek uitging ontdekte hij dat de beide toestellen door de vrouw waren doorverkocht, of schoon zij eerst beweerde dat ze bij een inbraak waren gestolen. De politie wist, toen haar dit verhaal ter ore kwam, weinig anders te doen dan de vrouw te verhoren. Ze gaf toe het ver haal te hebben verzonnen en de tv's in Amersfoort aan een onbekend geble ven man te hebben verkocht voor een bedrag van 250,-. Tegen de vrouw is proces-verbaal opgemaakt. De extra vergadering van de commia- die een dergelijke installatie aan de ge- sle financiën en grondbedrijf, die meente mag leveren en de kosten maandag j.1. werd gehouden heeft niet liggen rond de vier ton, liet gemeente- veel resultaat opgeleverd. De nota in^ voorlichter Van Os desgevraagd weten, zake de financiële positie van de ge- Voor de vertegenwoordigers van de meente is nog steeds niet rond en wet houder Menne van financiën kon de commissieleden dan ook weinig duide lijkheid geven. In eerste instantie wilde men de nota in de raadsverga dering van september behandelen. Dat is uitgesteld naar oktober, maar de commissie concludeerde dat het zin loos is om er dan over te praten. Er wordt gewacht tot alle gegevens bin nen zijn. In de raadsvergadering van oktober wordt alleen de verhoging van de ge meentelijke tarieven behandeld. Deze tarieven worden niet voor een aantal jaren vastgelegd, met een bepaalde jaarlijkse bijstelling, maar alleen voor het volgende jaar. Volgens de commis sieleden dient namelijk eerst de Aanpak Toekomstig Beleid (ATB) op tafel te liggen. Deze geeft duidelijkheid om trent de eventuele bezuinigingen die mogelijk zijn binnen het gemeentelijk apparaat. Pas daarna kan men zich vastleggen op een structureel beleid voor een aantal jaren. In principe wa ren alle commissieleden het er over eens dat de belastingen en tarie ven niet meer omhoog moeten dan het inflatiepertage. Volgens de wethou der ligt dat percentage nu rond de twee procent. Van de CDA-er Hans Blom mogen de tarieven stijgen tot maxi maal twee procent boven het inflatie percentage. Toch is het advies aan het college niet eenstemmig want er is onenigheid om trent het collegevoorstel om zes ton te reserveren als "werkhypothese," of wel om draaiende te blijven en even tuele tegenvallers of calamiteiten op te vangen. De vertegenwoordigers van de WD, Neks Blommers en Jan Jacobs, vinden die reservering van zes ton noodzakelijk om draaiende te blijven. Volgens Blommers zijn er grote tegen vallers op komst en zij wees hierbij een aantal malen op de gemeentelijke tele fooncentrale. "Ik verwacht uiterst noodzakelijke uitgaven," liet zij weten. De PTT heeft inmiddels vastgesteld dat de telefooncentrale verouderd is. De centrale is meer dan vijftien jaar oud en de kosten voor onderhoud lopen steeds verder op. De PTT is de enige overige partijen is er echter geen re den om nu al zes ton te reserveren. Men wil weten hoe het college aan dat bedrag komt. Ook daar kon de wethou der niets over zeggen, omdat dit binnen het college nog niet is vastgesteld. Vol gens de PvdA-er Raymond van Gelder moet per geval worden bekeken wat de kosten zijn en waar de dekking van die kosten vandaan moet komen. "Waar wil de WD die zes ton vandaan halen, vroeg hij. "Dat betekent toch dat er ge sneden moet worden in bestaande za ken." "Maar we weten toch dat er een aantal tegenvallers op ons af komen," rea geerde Neks Blommers. "Dan kunnen we toch beter nu al naar de dekking gaan zoeken." Met betrekking tot het hanteren van het profijtbeginsel voor gemeentelijke diensten vroegen de commissieleden om voorzichtigheid bij de toepassing. Vooral met diensten die de burgers niet kunnen missen, zoals de verwerking van het huisvuil. Hoewel wethouder Menne de conclusie trok dat deze discussie over een meer jarenplanning de "eerste stap naar een vorm van duidelijkheid" is, bleef hij onduidelijk omdat hij vele antwoorden niet kon geven. Niet over de zes ton voor continuering van beleid, niet over de notitie met betrekking tot het grond bedrijf en niet over het ATB. Wel kon hij op een vraag van Ries van Logten- stein (CDA) over de uitkomst van de bezuinigingen voor dit jaar zeggen dat deze gehaald zijn, met uitzondering van de sport. Overleg tussen de sport stichting en het bestuur van De Borg is gaande en de wethouder hoopt op een goede afronding van deze gesprekken. In besloten vergadering sprak de com missie vervolgens over de "kladbegro ting" voor het volgend jaar. Volgens Jan Visser (Prog. Soest) kan hier nog behoorlijk in geschrapt worden. Als voorbeeld noemde hij de post van 12.000 gulden voor nieuwe stoelen voor de wethouders. "Is dat nodig?" wilde hij weten. "Zo kan ik er nog wel een paar noemen." haald. Ze denken dan dat er toch niet naar hen wordt geluisterd." Eveline Blom kan dat bevestigen: "De democratie viert hoogtij, dus de meer derheid beslist, en soms leg je je dan om zakelijke redenen maar neer bij een besluit, hoewel je 't als vrouw soms heel anders invoelt. Ik heb daar wel eens spijt van. "Vrouwen kunnen argumenten inbren gen die mannen vergeten. Hoe meer vrouwen er in de politiek gaan, hoe kleiner de kans is dat hun standpun ten worden uitgelegd als persoonlijke hobhies", aldus Neks Blommers. Ter illustratie: Van de 27 raadsleden in Soest zijn er slechts vier vrouwen; in de vorige raadsperiode waren dat er nog zeven. Royaal gebaar Zowel Eveline Blom als Neks Blom mers als Ans Holleman zijn ervan overtuigd dat de vrouwen in de politiek veel te dikwijls de "zachte sector" op hun bord krijgen, met onderwerpen als volksgezondheid, maatschappelijk werk en peuterspeelzalen. "Ach, dat is echt iets leuks voor de meisjes, denken ze dan", aldus Neks Blommers, "en dan geven ze het nog met royaal ge baar weg ook." "Die zachte sector is trouwens hele maal zo zacht niet meer", merkt Ans Holleman op, met een verwijzing naar de bezuinigingen die juist op dit ge bied scherp worden gevoeld. "Veel vrouwen hebben weliswaar geen beroep, maar wel een enorme erva ring in het vrijwilligerswerk. Helaas telt dat niet of nauwelijks mee", merkt Neks Blommers op. "Maar het moet toch duidelijk zijn dat de wereld niet van peuterspeelzalen en bejaarden zorg aan elkaar hangt. Met de thema-avond hoopt de Vrou wenraad te bereiken dat er bij de aan gesloten vrouwen-organisaties ten minste goed wordt doorgepraat over de problematiek. "Dat is ook de taak van de Vrouwenraad"licht Ans Holle man toe. "Die moet onderwerpen aan dragen die voor vrouwen van belang zijn." De forumdiscussie in De Borg op 12 ok tober staat onder leding van Eveline Blom, zelf fractievoorzitter van het CDA in Leusden. Verder wordt deel genomen door Ans Holleman-Strat- man. PvdA-Statenlid; Eveline Kort- huis-Elion, WD-Statenlid; B. M. Ger- ritse-Van Ee, bestuurslid CDA Soest; Leidje Tomassen-Holsheimer, oud raadslid Progressief Soest; G. van Eek- van Veelen, bestuurslid D'66 Soest; Marijke de la Mar, bestuurslid PSP Soest en M. W. van Roon, bestuurslid GPV Soest. De avond wordt verder opgeluisterd met een optreden van de Amsterdamse cabaretière Marja Win ters. Wat is er nodig oni als zuinigste auto ter wereld aangemerkt te worden? Een aantal faktoren liggen hieraan ten grondslag, zoals een bijzonder laag brandstofverbruik (1:25) maar ook lage onderhouds- en reparatiekosten; een aanschafprijs die de laagste is van alle in Nederland verkrijgbare diesel personenauto's 15.995,-), waardoor een lage verzekeringspremie. De we genbelasting is slechts 147,- per drie maanden. Dit komt door het lage eigen gewicht (712 kg.) van de Charade Die sel. De kosten zijn van de Charade Diesel laag, maar de kwaliteit, de af werking en de rijeigenschappen staan op een hoog peil. Ervaring Met de produktie van een 3-cylinder- diesel heeft Daihatsu al zijn ervaring voor dit projekt gebruikt. De motor wordt gebruikt voor de nieuwe Chara de en is daarmee de eerste 1 liter diesel personenauto ter wereld in seriepro- duktie. Daihatsu-ingeniers overwonnen de be kende problemen, zoals motorgewicht/ PK-verhouding. Hierdiir werd de ont wikkeling van een kleine dieselmotor mogelijk. Hij is kompakt en licht in gewicht en heeft uitstekende start eigenschappen. Zuinigste ter wereld Niet alleen een gunstig brandstofver bruik is bepalend voor een zuinige of ekonomische dieselmotor. Toch be hoort de Daihatsu Charade Diesel tot de zuinigste diesels ter wereld. Het verbruik bij een konstante snelheid van 90 km/uur is 4.0 liter voor 100 kilometers. De nieuwe generatie van de Daihatsu Charade is alweer zes maanden ge leden geïntroduceerd. Bijna 2000 ben- zine-versies hebben hun weg gevonden en dit model wordt nu dus aangevuld met 3 diesel-uitvoeringen, zodat de ge hele Charade serie nu uit 13 uitvoe ringen bestaat. De vorm is niet de hoofdzaak geweest. Bij de Charade is gezocht naar een kompromis, dat beantwoordt aan de hedendaagse behoefte. Er is een kompakte personenauto ont staan met voldoende interieurruimte en goede rij-eigenschappen en kom fort, waarbij de veiligheidseisen als kreukelzönes vanzelfsprekend aan wezig zijn. Het ontwerp resulteerde in de kenmer kende strakke lijn van de Charade met een korte, lage voorkant en een hoog oplopende lange daklijn tot de achterzijde. Deze karrosserievorm heeft goede aërodynamische eigen schappen met een gunstig luchtweer- standscoëfficient. Geholpen door een voorspoiler zorgt deze doordachte vorm voor een lage opwaartse druk bij hoge snelheden. DAIHATSU CHARADE TS diesel Levensduur Daihatsu heeft extra maatregelen ge nomen om de nieuwe Charade te be schermen tegen de tand des tijds. Een zorgvuldig aangebrachte ML tectylbehandeling met een under- body coating vergroot de duurzaam heid. Een garantie van 6 jaar voor roest van binnenuit op de karrosserie is Uw zekerheid. Verder zijn bumpers, deur grepen, grille en binnenschilden in de spatborden van hoogwaardige kunst stof vervaardigd. De spatborden vóór zijn vervaardigd van gegalvaniseerd staal, evenals de motorkap, dorpels, dakgoten, het schutbord, de achterste raamstijlen en diverse dragende delen. Elke 10.000 kilometer moet de Charade even terug naar de dealer voor een onderhoudsbeurt. De fabrieksgarantie periode is één jaar, ongeacht het aan tal gereden kilometers. Komfort en veiligheid De voordelen van de Charade komen vooral tot uitdrukking in het interieur. Ondanks de beschikbare ruimte is een interieurlengte van 1.715 mm bereikt voor voldoende zitkomfort voor- en achterin. De hoofdruimte zowel vóór als achterin is één van de grootste in zijn klasse. Dit maakt een natuurlijker en komfortabeler zithouding moge lijk. De lage gordellinie brengt een groot glasoppervlak met zich mee en biedt de bestuurder een uitstekend zicht voor meer veiligheid. Prijzen en uitvoeringen De Charade Diesel is leverbaar in een "3- en 5 deurs uitvoering. De basisuit voering, de Charade TS Economy, is uitsluitend als 3 deurs te leveren 15.995,-). De luxere versie van de Charade Diesel, de TS, is een 3-deurs model 16.995,-) terwijl de CS een 5-deurs uitvoering is 17.595,-). Alle uitvoeringen hebben standaard een vijf versnellingsbak. De Charade TS en CS modellen zijn zeer kompleet en hebben een geschei den neerklapbare achterbank, een wis ser met sproeier achter, stoffen be kleding en tapijt op de vloer en stoot- strips op de zijkant. Afgelopen maandagmiddag was een kleine televisieploeg onder leiding van regisseur Nico Knapper te gast bij Rolf Leenderts 'Fitness Promotions' aan de Van Weedestraat. Dat gebeurde omdat er opnamen wer den gemaakt voor een aflevering van de komische televisie-serie "Zeg 'ns AAA," waaraan de VARA er in de ko mende maanden opnieuw een aantal gaat uitzenden. Eén van de hoofdrolspelers in de serie is Hans Cornelisse, de "zoon" van de inmiddels populaire vrouwelijke arts die in de serie de centrale rol speelt. Gert-Jan (zo heet hij in de serieis van plan een fitness centrum te beginnen, en gaat daartoe op een soort "spiona- gereis" bij bestaande fitness centra, waarvoor die van Rolf-Leenders in de serie model staat. Grappig was vooral het contrast tussen de nogal iel ogende Hans Cornelisse en de grote "macho"-lijven van de man nen van Fitness Promotions, zoals Rolf Leenders het uitdrukte. Behalve Rolf Leenders zelf, die in deze aflevering ook een sprekende rol heeft, wordt medewerking verleend door twee meisjes van Fitness Promotion, Amber Grootmeijer en Marjo Wij- nands, beiden uit Soest, en zeven heren, onder wie Hennie Truin uit Soest en Marco Heitinga uit Soester- berg. De opnamen duurden de hele middag. Het is nog niet bekend wanneer de afle vering door de VARA wordt uitgezon den. rUSen. I anfls TECHNICS MAGNAT SENNHEISER PANASONIC BLAUPUNKT MITSUBISHI Steanhoflstraat 13a-15 - Soest JVC SONY B&O QUAD LUXMAN KENWOOD B&W SANSUI Telefoon 12132 i

Soester Courant | 1983 | | pagina 17