bel* 02155'Soest 17954 PLSLé Clubkampioenschappen van T.V. Soest-Zuid afgerond Meningen van lezers Vredesweek 1983 Tien dagen naar Aschaffenburg, speciaal voor senioren (60 jaar en ouder) Nieuwe gezichten bij de kampioenen 'Open brief aan Ton en Ellen' 'Bah!' Na aanrijding doorge reden Orgelconcert in Baarn Soest n de Ivo Mavo, Knicker bockers Quick (10-9)< Soest-atleten aktief in Amsterdam MetStokvis Reizen'de Kersten Nieuwjaarsdagen erop uit Nieuw In het EVFOrmatiecentrum Dolly Parton opent gemoderniseerde King Videotheek in Soest 3 x buiten- gebeuren bij Nic. van Dam OPENDAG Wervelende DANS-MODE- EN SCHOENEN SHOW Wie wordt Soester kampioen mini - doel - schieten '"n volle marktkraam" inmii iyfi HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Deze winter gezellig dansen leren! Dat kan. Weegbreestmat 205 - 207 DANSCENTRUM 21 Soester Courant van woensdag tl september 198S 21 Foto: Qoos van der Wilt Ondanks de aanhoudende regen, die drie weekeinden lang het eindtoernooi van Tennis Vereniging "Soest-Zuid" teisterde, zijn de finales toch, zoals gepland, afgelopen zondag 18 septem ber gespeeld. De in totaal 370 partijen, konden worden afgewikkeld dankzij veel kunst- en vliegwerk en het benut ten van een ruim aantal binnen banen, in de eigen hal aan de Bosstraat zo wel als in de hal van Rudi Blok in Soesterberg. Evenals voorgaande jaren was er voor de enkelspelen een sterkte-indeling gemaakt in een A- en een B-kategorie. Te beginnen bij de Dames-B: er waren hier geen echt verrassende uitslagen. Na een slopende drie-setter, met tie breaks in de le en 2e set, won een taai vechtende Bep van den Dijssel van de niet-opgevende Hilma Blik. Inzet en uithoudingsvermogen werden be loond voor Bep, die uiteindelijk haar 10 jaar jongere tegenstandster op de knieën kreeg. Doorbraak van de jeugd? Bij de Dames-A daarentegen zorgde de 14-jarige Marianne Joziasse voor een verrassing. Met voortreffelijk en kon- stant spel zegevierde zij over de kam pioene van vorig jaar, de als eerste geplaatste Milou Ros. Deze 18-jarige is al een aantal jaren opgevallen door haar kundige spel en niet voor niets staat zij dan ook opgesteld in het eer ste team, maar dit jaar moest zij, na een spannende eerste set die op tie-break werd uitgevochten, in de tweede set toch het hoofd buigen voor de kleine Marianne. .411es op alles Bij de Heren-B was moeilijk te voor spellen wie de finale zouden halen. Dat de strijd uiteindelijk zou gaan tus sen Jan Smeeing en Nic. van Dam heb ben weinigen dan ook .vermoed. De laatste had duidelijk de meeste (soms nachtelijke! uren in de voorbereiding gestoken via laat geplande en soms slopende krachtmetingen met zijn tegenstanders in de voorronden en nu kon hij dat afronden in een eigenlijk snel besliste twee-setter. Mogelijk speelde hem in de kaart, dat Jan Smeeing lang niet zo in vorm was als daags tevoren in de halve finale, maar de zege was verdiend. Open strijd In de A-kategorie bij de Heren moesten enkele gedoodverfde kandidaten voor de titel, zoals Edwin Abbring, verstek laten gaan, zodat de strijd daar geheel open lag. Voor zeker 6 kanshebbers op het kampioenschap werd het zodoende een spannende strijd, die uitmondde in een finale tussen de als nummer 2 en 5 geplaatsten. Kees Kijzer en Mar cel Meerding. In de eerste set mar cheerde Marcel over Kees heen alsof deze een beginneling was, maar in de tweede set waren de rollen omge keerd. De beslissende set bracht pas uitkomst in de tie-breakdie bleef super-spannend tot de laatste bal. Met 7-4 besliste Kees Kijzer de zaak uit eindelijk in zijn voordeel, waarmee hij via de set-stand van 7-6 met de eer ging strijken. Trainer plus jongste De lijst van te spelen gemengd-dubbel partijen was de langste, maar bracht geen echte verrassingen. In de finale stond het vertrouwde koppel Milou Ros/Edwin Abbring tegenover een nieuwe kombinatie Marianne Jozias- se/Paul Hak, maar van dit laatete duo waren de afzonderlijke kwaliteiten ge noegzaam bekend. Marianne had in het enkelspel al laten zien wat zij dit jaar waard is en Paul Hak toont als trainer van "Soest-Zuid" al jaren wat hij aan technisch kunnen in huis heeft. Maar als koppel waren zij nieuw en, zoals iedereen ondervond, ongenaakbaar. De finale toonde een nagenoeg gelijk- opgaande strijd, maar Marianne en Paul wisten op bekwame wijze in twee sets de overwinning naar zich toe te trekken. Dames-verrassingen Bij de Dames-dubbels zijn wel degelijk enkele verrassingen te melden. Jos Nijhuis en Ciska Wegerif wisten met verrassend goed tennis het gerenom meerde dubbel Milou Ros/Petra van Breukelen in de halve finale uit te schakelen. In de andere halve finale deden 'good old' Jet Visser en Trudy Baltus hetzelfde met Ank en Nel van Groningen. In de finale versloegen Jet en Trudy in twee spannende sets de beide tegenstandsters met degelijk tennis, waarbij vooral hun routine de doorslag gaf. De meesters verslagen Bij de Heren stonden in de dubbel- finale zoals verwacht Edwin Abbring en Kees Kijzer tegenQver de nieuwe trainer-kombinatie Otto Zoetelief/Paul Hak. Hier zegevierden de leerlingen over de leermeesters in een partij vol vuurwerk en knallen. Uitslagen "Soest-Zuid" kan terugkijken op een geslaagd eindtournooi, waarvan wel licht het belangrijkste is, dat het met de nieuwe kampioenen goede perspek- tieven heeft voor het volgende seizoen. Hieronder volgen de volledige uitsla gen vanaf de halve finales: Dames Enkel-B: Wil Wijnands-Hilma Blik 2-6/4-6 Gerdie van Kooten-Bep van den Dijs sel 4-6/2-6 Bep van den Dijssel-Hilma Blik 6-7/ 7-6/6-2 Dames Enkel-A: Milou Ros-Nel van Groningen 2-6/6-2/6-3 Marianne Joziasse-Lammy Nijhuis 6-3/6-2 Marianne Joziasse-Milou Ros 7-6/6-3 Heren Enkel—B: Jan Smeeing-Oscar Damen 6-1/6-0 Nic van Dam- Jac Martens 6-7/6-4/6-3 Nic van Dam-Jan Smeeing 6-3/6-3 Heren Enkel-A Marcel Meerding-Robbert Meeder 7-5/6-4 Kees Kijzer-Hans Römer 6-4/2-6/7-5 Kees Kijzer-Marcel MeerdingO-6/6-2/7-6 Dames Dubbel: M. Ros/P.v. Breukelen-J. Nijhuis/C. Wegerif 3-6/6-7 T. Baltus/J. Visser-A.N. v. Groningen 3-6/6-2/6-3 T. Baltus/J. Visser-J. Nijhuis/C. We gerif 7-5/6-4 Heren Dubbel: E. Abbring/K. Kijker-J. v. Eck/E. Hooijer 6-0/3-6/7-6 P. Hak/O. Zoetelief-M. Meerding/H. Römer 6-4/6-2 E. Abbring/K. Kijzer-P. Hak/O. Zoete lief 6-4/1-6/6-2 Gemengd Dubbel: M. Ros/E. Abbring-S. M. Meerding 6-0/6-3 M. Joziasse/P. Hak-S. Petersen/H. Römer 6-1/6-4 M. Joziasse/P. Hak-M. Ros/E. Abbring 6-4/6-3 Geachte redaktie, De verschillende publikaties in uw krant over het wel en wee van Ton Berghuis c.s. in Manilla hebben mij al vanaf het begin geërgerd. Vanzelf is dit nog geen reden om direkt te schrijven, maar bij de laatste story, van een tweetal weken geleden, waarin wij kennis mochten nemen van de terug komst van de betreffende familie, kon ik m'n pen evenwel niet meer be dwingen. Vandaar dit epistel. Ik zou het op prijs stellen, indien u de vol gende 'open brief' in uw rubriek 'me- mingen van lezers' zoudt willen opne- men. 'Hemelse' Ton en Ellen* Wat een teleurstelling straalde er uit het bericht, dat jullie na rijp beraad, toch de navrante beslissing hebben ge nomen om een retour-ticket aan te schaffen. Begin van dit jaar keerden jullie opgelucht deze verderfelijke en volgegeten samenleving de rug toe, met als doel het geweten te schonen. 'Grote bewondering viel jullie ten deel en niet zonder trots wuifde de Soester bevolking jullie na, als waren jullie onze ambassadeurs, die uitleg zouden geven aan de Filippijnse hongerigen. Op deze wijze kon de bevolking daar er kennis van nemen, dat er in dit met vet gras begroeide land niet alleen schaamteloze gevulde buiken rondlo pen, maar ook burgers die meelijden. Mensen bij wie iedere brok. iedere slok. de keel brandt. 'Want verorber je hier niet telkenmale tevens die hoe veelheid, die in feit een hongerlijder toekomt?'. 'En ben je als Nederlander per slot van rekening niet een parti cipant van het kapitalistische en ma terialistische westen, dat in de zgn. arme landen marginale bestaansvor men kreëert, waarin de scheidslijn tus sen leven en dood vervaagt? Die blaam werd jullie blijkbaar te machtig en vastberaden viel het be sluit terug té keren naar het reine en onbevlekte leven met een missie. De Heer zijn wens klonk in jullie geweten en met een gevoel van uitverkorenen te zijn, werden de koffers gepakt. Haard en overtollig goed deden jullie van de hand. Het nieuwe land was im mers jullie toekomst en de Soester ark werd in vlammen gezet. Kort voor het afscheid haalden geest verwanten en andere barmhartigen nog vlug een handje kleingeld van hun bankrekening en mogelijk heeft ook de kerkeraad deze caritas met de akkoun- tant besproken. 'Hier!, voor onderweg, en als je terloops iets aardigs tegen komt ter adoptie, dan houd ik me aan bevolen.' Mens, wat was ik jaloers, toen ik des tijds over jullie voornemen las. Mijn eerste gedachte was: 'dat zou ik ook willen.' Afreizen naar een oord, waar je door je westers matelaarschap, wordt onthaald als een Messias. Weliswaar zou ik daar te lande gaan daadwerkelijke verlichting kunnen brengen-daarvoor zijn de omstandighe- de eenvoudigweg boven Gods macht ge groeid-, maar zou ik in Manilla-Zuid, zo stel ik me dan voor, een met gras en tropische bomen omzoomde woning be trekken om vanuit die verblijfplaats mijn levenswerk te realiseren. Ik zou mezelf dan alleen tot taak stellen deze arme donders allerlei goede dingen te leren, die ik in onze maatschappij kreeg onderwezen en hier heb ervaren. Misschien zou ik dan in een later sta dium m'n beschouwingen of zelfs m'n eigen wezen tot leer kunnen verheffen, zodat zij ook ons geluk leren kennen. Uiteraard zijn het in deze schijnbrief on waarachtige en verwrongen bespiege lingen. Een leugen was echter ook het vertrek van de familie Berghuis. Wat er namelijk resteert in de slop pen van Tondo is slechts de hulpeloze en uitzichtloze vergelijking voor hen die achterbleven en elkaar moeten ver tellen; 'In dat huis leefde een blanke familie, met zeepschone gezichten, ge kamde glanzende haren en gestreken kledij.' Rijke lui hebben daar korte tijd model gestaan en de vertrapten van deze aardkloot laten zien, dat je ook een leven kunt leiden zonder "ij." De aanwezigheid van dit welvaartsvaste gezin, heeft slechts het leed vergroot voor de bewoners in Tondo, die niet in staat zijn de ellende te ontvluchten met een ticket. Hoe vaak zullen die omwonenden zich in wrange moedeloosheid hebben afge vraagd en afvragen: 'waarom zij wel?. waarom zij wel?' De foto's zijn geknipt, de dagboeken volgeschreven en de portemonnee raakt leeg. "Kinderen, inpakken! De vakantie zit er op; We gaan weer fijn naar huis." Martin de Zoete. Dit is de derde keer dit jaar dat onver laten zich met ons tuincomplex aan de Jachthuislaan bezig hielden. Beseffen jullie wel wat je een mede mens aandoet? Niet alleen het feit dat jullie bonen plukken en misschien op eten, maar dat jullie hele beden (want zo heet dat) wortelen leeghalen en stomweg weggooien, daar word ik kwaad om. In het voorjaar hebben jul lie het gepresteerd om het loof (je weet wel, wat boven de grond groeit) van wortelen en bieten af te rukken, zodat onze hele worteloogst mislukt is. En ook een door jullie veroorzaakte vroeg tijdige uienoogst leverde ons niets op. Beseffen jullie wel dat jullie in mis schien vijf minuten "je uitleven" het werk, en het is vaak nog zwaar werk ook, van vele weken ongedaan maken? Nog afgezien van geldelijk verlies: het feit dat mensen die arbeidsongeschikt zijn verklaard en dus altijd wel met pijn lopen, en ouderen die moeilijk kun nen bukken en b.v. in droge zomers water moeten halen om hun planten en groenten te verzorgen, laat jullie zeker koud? Bah! Woensdag 21 september Filosofie: zelfwaarneming Eén van de vele onderwerpen waar deze werkgroep zich mee bezighoudt: Vrede. Niet alleen vrede in onszelf of in onze directe omgeving, want dat soort vrede ruikt beangstigend veel naar persoonlijke vrede. een bevrediging voor het IK-gebeuren, voor ons ego- is-me, en dit heeft niets te maken met een wordingsproces dat zich konstant beweegt van vrede naar onvrede en het is deze beweging van ons denken die er een individuele aangelegenheid van maakt. We behoeven er de geschie denisboeken maar op na te slaan; per soonlijke vrede leidt altijd weer naar onvrede. Dit in onszelf waar te nemen, die beweging in al zijn vormen, zou al een hele stap zijn in de goede richting. Lieve mensen, één keer moeten we er toch een begin mee maken. Misschien is het moment nu aangebroken. Op dit moment, nu alles om ons heen zo'n des tructieve taal spreekt. Laten we er toch vooral niet te lang mee wachten, de weg naar duurzame vrede is er, was er en zal er altijd zijn. We behoeven ons alleen maar van ons ego te verwij deren, onze stappen te verplaatsen van het ego-pad naar de eenheids-weg. op weg naar een vrede voor alles en ie dereen. Voor levensinformatie richt deze werk groep zich tot de volgende filosofen J. Krishnamurti, Saswitha, Ramana Maharshi, Bhagwan, G. Gurdjieff, P. D. Ouspensky, en vele anderen die zich bezighouden of hielden met de esote rische wijsbegeerte. Bij interesse gelieve een van de vol gende nummers te bellen: Coby Phi- lipoom, tel. 15483 of Hetty Kuiphof, tel. 22842. Donderdag 22 september: 'Lood om oud brood' Op donderdag 22 september, aanvang 20.00 uur, organiseert het IKV-Soest in het Artishock-gebouw onder het motto "Lood om oud brood" een avond over de relatie tussen ontwapening en ont wikkeling. Steeds duidelijker wordt, ook binnen de vredesbeweging, het in zicht dat de (over)bewapening in West en Oost regelrecht ten koste gaan van de ontwikkeling in (vooral) het Zuiden, zowel door het enorme middelenbeslag van de huidige bewapening als door wapenleveranties aan regimes van landen, die daarmee hun eigen bevol king in de greep houden. Hele recent nog werd hierop gewezen door verte genwoordigers uit de derde wereld op de assemblee van de Wereldraad van Kerken te Vancouver. Ron Rote, studiesecretaris voor ont wikkelingssamenwerking van de Ne derlandse Raad van Kerken, woonde deze assemblee bij. Hij zal verslag doen van de indrukken die hij hier op deed. Daarnaast zal hij vertellen over zijn ervaringen in Sri Lanka, waar hij als ontwikkelingsekonoom, samen met zijn vrouw, een aantal jaren werkzaam was. Hij onderhield er nauw kontakt met de "Chandian Society" een bewe ging die zich ervoor inzet op geweld loze wijze de maatschappelijke struk- turen op Ceylon te veranderen. De lei der van deze beweging, een Tamil, was één van de honderden die bij de recente onlusten op Sri Lanka werden ver moord. Toon je hart en laat voortaan de tuinen met rust. Dank je. Een bestuurslid van de tuinvereniging 'Het Nut' aan de Jachthuislaan. In het weekeinde werd de auto van een bewoner van de Burg. Grothestraat flink beschadigd door een tot dusver onbekende automobilist. De aanrijding deed zich voor op de Hellingweg, waar de auto geparkeerd stond. Van de da der ontbreekt elk spoor. Op vrijdagavond 23 september geven de organist Gerrit Vastenhouw en de fluitiste Enny de Winter een concert in de Gereformeerde Kruiskerk aan de Oude Utrechtseweg te Baarn, op het twee jaar geleden vernieuwde orgel. Op het programma staan werken van Rlnck (een partita), Telemann (parti ta voor sopraanblokfluit en orgel), Bach, Jakob van Eijck (variaties voor sopraanblokfluit solo), Couperin (2 de len uit een orgelmis), Léfébure-Wely ('Sortie'), Andriessen (klein suite voor fluit en orgel), Rheinberger, Fauré en Lemmens. Het concert begint om 20.15 uur; de kerk is reeds vanaf half acht open. In uw omgeving te Valeriaanstraat 167a Aanvang: wo. 5 oktober 1983 De wekelijkse cursus bloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na iedere les van 19.30-21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloem stuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt f 158.-. inclusief bloemen en het materiaal, alsmede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vakopleiding bloemenschikken en -binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston Churchillweg 2, 2251CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. Vrijdag 23 september 'Klimmen' door Cees Brandt Het verhaal zonder woorden gaat over een man, die veel weg heeft van een aap met al zijn nieuwsgierigheid en verwondering bij het ontdekken van nieuwe dingen, maar die ook een engel achtige uitstraling heeft. Hij geniet zichtbaar van iedere overwinning en is navoelbaar ongelukkig bij het opdui ken van problemen waar hij overigens toch steeds een oplossing voor vond. Deze man zien we opklimmen* in de maatschappij (in de als een iglo uit ziende buizencontructie), waarbij ie der nieuwe fase getekend wordt door een kledingstuk: sokken, schoenen, overhemd, broek. Het hoogtepunt ont staat als de man uiteindelijk boven op zijn iglo zit een daar beurtelings de toe schouwer zegent of een schallend koor met mitrailleurvuur dirigeert. Maar hij kan zich niet op dat niveau handha ven en takelt net zo snel af als hij op geklommen is. Bij het begin van de voorstelling voelt het publiek zich nauwelijks betrokken bij die man die daar in een witte hang mat ligt te schommelen, maar in de loop van het spel laat hij - door het stellen van kleine problemen die humoristisch werken, zoals de vraag: "Hoe trek je een broek aan, zittend in een schom melende hangmat?" - steeds meer meedenken en meevoelen in zijn evolu tie. Klimmen is een boeiend spel met kleren en kippeveren, met perfect ge kozen muziek, met hard werken en een zorgvuldige opbouw van spanning en rustpunten. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 7,50/CJP ƒ6,-. Zaterdag 24 september: Popdichters Diana Ozon en Hans Plomp De avond van de confrontatie: de jaren zestig tegen de jaren tachtig. De flo- wer-power beweging van toen tegen de harde werkelijkheid van nu. Gaat dat?? Jazeker, zaterdag 24 september, aanvang 21.00 uur, wordt ter afsluiting van de vredesweek in Artishock, een 'vredessoos' georganiseerd. De muziek en entourage op deze avond staan in het teken van de flower-power tijd (dus als je je favoriete kloffie van toen nog in de kast hebt hangen, is het nu de gelegenheid om het weer aan te trek ken!). De inhoud wordt gevormd door twee popdichters van nu: Diana Ozon en Hans Plomp. De avond wordt om 21.00 uur begonnen met het loslaten van duiven. voor het Artishock-gebouw. Om circa 22.00 uur, zullen de twee popdichters hun confrontatie met het publiek aangaan Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/CJP ƒ4.-. Zondag 25 september: 'Protesteren om te over leven' Evenals in vorige jaren wordt ook in de Vredesweek 1983 een Oecumenische Vredesdienst gehouden, onder auspi- ciën van de Raad van Kerken Soest. Het thema is: 'Protesteren om te over leven.' De dienst is voorbereid door het IKV en de werkgroep Oecumenisch Avondgebed en wordt gehouden in de Mariakerk aan het Nieuwerhoekplein, aanvang 19.00 uur, op zondag 25 sepl tember. De voorgangers zijn ds. D. Land en ds. J. C. Greive. Vorige week donderdag werd de laat ste wedstrijd gespeeld in de senioren- softbal-competitie voor dames. Na een goede start in de competitie viel de ploeg van trainer-coach Willem Geuze- broek na de zomerstop wat terug, maar dankzij de overwinning van afge lopen donderdag ls het competitiesei zoen toch nog tot een goed einde geko men. De overwinning werd behaald op Quick uit Amersfoort, waar eerder in de competitie met 5-4 van verloren was. Net als in de vorige twee partijen kon den de Knickerbockers niet met een voltallig team spelen. Pitcher Flos Khalil moest wegens ziekte afzeggen, zodat haar plaats werd ingenomen door de pitcher van het juniorenteam: Karin Keizer. Al in de eerste inning bleek deze wissel nauwelijks een ver zwakking van het team te zijn, want het veld had al snel drie nullen ge maakt, waardoor de score van Quick tot slechts één punt beperkt bleef. Aan slag was de pitcher van Quick geen probleem voor de slagvrouwen en zon der moeite werden de ballen in het verre veld gedeponeerd. Toen uiteinde- lijk de derde nul viel had Marry Geuze- broek net het vierde punt gescoord. In de tweede inning had Quick opnieuw moeite met het veld van de Knicker bockers. Slechts één speler wist het der de honk te bereiken, maar liep te vroeg op een vangbal van Winny Beers, die vervolgens de bal naar het derde honk gooide waar Els van Atten de loopster gemakkelijk kon uitmaken. Dit fraaie dubbelspel maakte gelijk een eind aan de slagbeurt van de ploeg uit Amers foort, nog voor zij tot scoren had kun nen komen. De Knickerbockers hadden minder problemen aan slag. Mede dankzij een mooie tweehonk-slag van o.a. Corry Nauwelaerts voegden ze twee punten toe aan hun totaal. In de derde inning kwam Quick echter van de 0-1 achterstand terug tot 6-6. Ineke Mink kon dankzij een vangbal in het verre veld voorkomen dat de Knickerbockers op achterstand werden gezet. Met extra inzet benutten ze daarna hun slagbeurt, waarin totaal drie punten werden gescoord. Met een voorsprong van 9-6 en nog één inning te spelen hadden de Knickerboc kers volop kans op twee competitie- punten. Quick hunkerde echter even eens naar deze belangrijke punten en probeerde dus in de laatste inning nog zo veel mogelijk spelers over de thuis plaat te krijgen. Dat lukte ook goed, want toen Ineke Khalil de derde nul scoorde door een foutbal te vangen, had Quick haar totaal ook op 9 ge bracht. De Knickerbockers moesten dus weer aan de slag om het winnende punt alsnog te scoren. Binnen enkele ogenblikken waren echter al twee spe lers tegen een nul gelopen, maar on danks dat sloeg Elzeline Goebertus een tweehonk-slag en maakte even later op een doorgeschoten bal het beslissende punt. Eindstand 10-9. Na drie verloren partijen op rij be sloten de dames van de Knickerboc- een goede overwinning, waardoor ze een geode overwinning, waardoor ze waarschijnlijk op de zesde plaats in de competitie zullen eindigen. Een aantal pupillen van de A.V. Soest trotseerde zaterdag de regen tijdens een atletiekwedstrijd in Amsterdam. Trainer Ton Duits had deze wedstrijd aangegrepen om met de A-pupillen te oefenen voor de finale-pupillen-wed strijd, komend weekend in Heerhugo- waard, waaraan deelgenomen wordt door hen die in de regio de eersteplaats behaalden. Het weer had grote invloed op de pres taties. Toch verbeterden alle A.V. Soest-atleten die bij het verspringen. Het balwerpen liet echter veel te wen sen over. Gelukkig staat dat volgende week niet op het programma. De prestaties waren: Sjoerd Ammer- laan: verspringen 3.61 m., 60 m. sprint 10.0 s, balwerpen 21 m.; Marcel de Bruyn: ver 3.70 m., 60 m. 10.2 s., en bal 25 m.; Brit Gijtenbeek: ver 4.33 m., 60 m., 9.1 en bal 25 m. Brit werd hiermee 4e in het totaal klassement. Sjoerd werd 16e en Marcel He. Peter Doornbos was als enige B-pupil present. Hij liep de 40 m. in 7.2, sprong 0.90 m. hoog en deed over de 1000 m. 4.08 min. De regen had inmiddels zo he vig toegeslagen dat het balwerpen werd afgelast. Het is voor de tiende maal in successie, dat Stokvis Reizen de Kerst- en Nieuw jaarsdagen doorbrengt in Aschaffenburg aan de Main. Men heeft zich wel eens afgevraagd, waarom die Kerstreis steeds naar de zelfde plaats wordt georgani seerd. maar dan dient te worden opgemerkt, dat het eerste -klas hotel Aschaffen- burger Hof, dat vorig jaar een radicale vernieuwing onderging, een relatie is, die door geen ander kan worden vervangen. Waar vindt men in het buitenland om streeks Kermis, wanneer de meeste mensen zelf met vacantie zijn en de ho tels öf gesloten óf afgeladen zijn, een hotel, dat geheel te onzer beschikking staat?. Zowel directie als personeel werken mee een goede sfeer te schep pen. Het is gemoedelijk en gezellig. Voor alleenstaanden geldt, dat er ge lukkig voldoende l-persoonskamers zijn, zodat niemand behoeft te worden teleurgesteld. Niemand voelt zich bij ons eenzaam. Men wordt als vanzelf in het geheel opgenomen. Aschaffenburg De stad Aschaffenburg ligt aan de Main, ingebed tussen twee van de fraaiste Duitse gebergten, nl. de Spes- sart en het Odenwald. De Spessart in Duitsland's grootste aaneengesloten woudgebied met mooie dalen en prach tige diep-groene denne- en loofbossen. Bekend is het waterkasteel Mespel- brunn, idyllisch gelegen midden in een dicht woud. Het Odenwoud is anders van structuur, met akkers afgewisseld door bosgebieden en hier en daar een heel mooi stadje. Aschaffenburg zelf is van zeer oude datum. Centraal ligt het enorm grote kasteel Johannisburg, de zomerresidentie van de bischoppen van Mainz. Het winkelcentrum is ge zellig en veelzijdig; er zijn fraaie par ken en 's winters kan men zich hier heel goed amuseren. Heen en terug De tocht per touringcar heen en terug maken wij gemakkelijk in één dag. Daarbij rijdt de wagen door de mooiste delen van Duitsland. Onderweg gebrui ken we een lunch in het Bergisch Land. Excursies Er worden met de touringcar vele ex cursies gemaakt tot in de wijde omge ving met bezoeken aan de oude stadjes. Ditmaal bezoeken wij de sprookjesstad Rothenburg aan de Tauber en het even eens heel romantische Büdingen. Ver der vermelden wij het vakwerkstadje Miltenberg aan de Main en Michelstad in het Odenwald. Het hotel maakt van de drie feestdagen (twee Kerstdagen en het Oudejaars feest) veel werk. De keuken werkt dan op volle toeren en de maaltijden dra gen een verfijnd karakter, 's Avonds is er steeds iets te doen. De Aschaffen burg Schramml komen weer spelen, Mimi Herold zal weer een avond vullen met haar cabaret. Er worden dia's ver toond en we spelen Bingo met fraaie prijzen. Extra vermelding verdient de picknic (als het weer het toelaat) in het hartje van de Spessart en de modeshow, waar ook de heren aan hun trekken ko men. Reizen met senioren Reizen met senioren legt de organisa tie verplichtingen op; alles moet klop pen koffers worden een dag van te vo ren opgehaald. Vandaar het uitgebrei de met zorg samengestelde program ma. Voor meer bijzonderheden om trent deze reis verwijzen we naar de advertentie elders in dit blad, waaruit u zal blijken wat het kost enz. enz. In lichtingen bij Stokvis Reizen, Ir. Men- kolaan 65 te Soest, telefoon 02155-23587. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt voor geïnteresseerden gratis een interessant boekje gereed onder de titel "Over kachels voor vaste brand stoffen en verstandig stoken' Hierin wordt nader aandacht besteed aan het gebruik van de juiste kachel, schoorsteen, het plaatsen van een kachel, de brandstof en het stoken. Fans van Dolly Parton krijgen a.s. woensdag de gelegenheid om een glimp van de beroemde Amerikaanse country-zangeres op te vangen. Als persoonlijke kennis van de Ameri kaanse direkteur van King Video heeft zij toegezegd haar Zwitserse vakantie te zullen onderbreken voor een kort be zoek aan Amsterdam en Soest. In Soest zal zij aan de Burg. Grothestraat 11 de heropening van King Videotheek op luisteren. Bij die gelegenheid zal zij haar nieuwe video-special "Dolly in danger" ten doop houden. Overigens is het Soester filiaal van King op indrukwekkende wijze aange past aan de eisen van een supermodern videofilm-verhuurbedrijf. Afgezien van ruimtelijke uitbreiding, kan de video-huurder nu ook rekenen op een mooie assortimentsuitbreiding. Tal loze nieuwe titels van niveau zullen de schappen sieren. De katalogusbladen liggen in smaakvolle gratis mappen op de toonbank, zodat iedereen thuis op z'n gemak zijn keuze kan bepalen. Sterker nog dan voorheen zal King het illigale kopiëren helpen bestrijden. Zeer binnenkort zal King met een pak ket maatregelen komen, dat voor een gedeelte splinternieuwe elementen zal bevatten. Wij houden u op de hoogte. tijdens Aanvangstijden 10.30 -11.30 uur 12.30 -13.30 -14.30 en 15.30 uur le prijs: cheque t.w.v. 75,- 2e prijs: cheque t.w.v. 50,- 3e prijs: cheque t.w.v. 25,- Bij gelijke stand wordt er geloot. Een kraam met tassen, schoenen, rubber laarzen, joggingpakken, regen kleding etc.tegen unieke marktprijzen. vakkundig, voordekg en vlakbij Van Vteedestraat 16. Soest, telefoon. 02155-13473 Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -195 77. KLUBS VOOR IEDERE LEEFTIJD. STIJLDANSEN JAZZBALLET TAPDANSEN LATIN AMERICAN ROCK ROLL KINDERKLUBS

Soester Courant | 1983 | | pagina 21