im TAXI KLOMP 12984 Film agenda Amersfoort Vrijwilligers Vakature Bank Soest 'Bezoekdienst bejaarden nieuw leven inblazen' Landelijke VV V-geschenkbon in Soest en Soesterberg SOESTDIJK n 3! A.s. zondag in Mariakerk Oecu menische Vredesdienst Meningen van Lezers Schuilen (3) Alg. Mil. Pensioenbond Zaterdagmiddagmuziek Utrechtse Domkerk Bingo in de Borg Ruiten kerkgebouw ver nield TEL. Federatieve Raad: Voorlichtingsavond over positie Turkse vrouw Koffieochtend Dixidienst Bazar/rommelmarkt Van Arkel Instituut Nieuwe predikant voor Gereformeerd Soest-Zuid Nieuwe kursus Vrouw en Werk - Meisjes en Werk start in Baarn René Wassenaar winnaar competitie cross CTS Burgerlijke Stand Alle consumpties 1.65 Nieuwe serie koffie concerten in De Borg Hondje weg Hondje terug Verkoping t.b.v. gehandicapten Predikbeurten Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! R.K.kerkdiensten Medische dienst Vleesverkoop 5 27 Soester Courant van woensdag 21 september 1923 27 55-18850 rt 35104 53 TR.36 870 Duo: Westsingel Ongekende porno in Schokkend verlangen 18 jr Do., vr., ma., di., wo.14.15- 20.15uur Za.zo.14.15 -19.15 - 21.30 uur Bij deze horror-film vergeleken zijn alle anderen een sprookje 'n M oordverjaardag Do., vr.14.00 - 20.00 uur Za.14.00 -19.00 - 21.15 uur Clint Eastwood ramt dwars door alle politiebarricaden. The gauntlet (de doozetter) Zo.14.00 -19.00 - 21.15 uur Ma., di., wo.14.00 - 20.00 uur Grand: Snouckaertlaan 4, tel. 033-14032 Het grote Bond-succes. Octopussy 12jr. Met Roger Moore als James Bond 007. Do., vr., ma., di., wo.: 13.30 18.30 - 21.15 uur Za.13.30 -18.30 - 21.15 uur Zo.13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur Het nieuwe sexidool van Hollywood: Richard Gere in de adembenemende film Breathless je jr Bevat de meest erotische liefdesscènes ooit in Hollywood gemaakt. Do., vr., ma., di., wi.13.30 -18.45 - 21.15 uur Za.13.30 -18.30 - 21.15 uur Zo.13.30 -16.00 -18.30 - 21.15 uur De nieuwste Nederlandse succesfilm. 10 jaarna "TurksFruit." Brandende liefde 16 jr. Met Monique van de Ven. Do., vr., ma., di., wo.: 13.30 18.45 - 21.15 uur Za.13.30 -19.00 - 21.45 uur Zo.14.00 -16.30 -19.00 - 21.45 uur Renee Soutendijk, Kitty Courbois en RijkdeGooyerin Au Bloem 16 jr. Ik wil opnieuw beginnen. Do., vr.ma.13.30 -18.45 - 21.15 uur Za.: 18.45-21.30 uur Zo.16.15 -18.45 - 21.30 uur Wo.: 18.45-21.15 uur Dinsdag geen voorstelling! Meer meisjes, meer pret en meer on deugd in Hot bubblegum in het leger 16 jr. Do., vr., ma., di., WO.: 13.30 - 18.45 - 21.15 uur Za.: 13.30 -18.45 - 21.30 uur Zo.13.45 -16.15 -18.45 - 21.30 uur De Nederlands gesproken tekenfilm voor de hele familie. HeidJ a.1. Za., wo.: 13.30 uur Zo.13.45 uur MOVIE-CYLUS OP DINSDAG Een meesterwerk uit de 40er jaren. Jean-Louis Barrault, Pierre Brasseur en Arletty in de meeslepende film van Marcel Carné. Les enfants du paradis Di.13.30 -18.45 - 21.15 uur Cinema: Stadsring30, tel. 033-18900 De angst komt je nu tegemoet. Vrijdag de 13e. Deel III 16 jr. Drie-dimensionaal. Een superspan- nende horrorfilm, nu nog realistischer. Do., vr., ma., di.: 18.45-21.15uur Za.13.30 -18.45 - 21.30 uur Zo.13.30 -16.00 -18.45 - 21.15 uur Wo.13.30 -18.45 - 21.15 uur Avonturen in het Verre Oosten met Tom Selleck (Magnum) en Bess Arm- stong. High road to China a.1. Do., vr., ma., di.18.45 - 21.15 uur Za.13.30 -18.30 - 21.15 uur Zo.13.30 -16.15 -18.30 - 21.15 uur Wo.13.30 -18.45 - 21.15 uur Euro: Stadsring 32, tel. 033-633655 Een uniek S.F. gebeuren. Twee films in een vier uur durend programma. Voor de pauzeStar Wars. Na de pauze The empire strikes back a.1. Do., vr., za., ma., dl., wo.: 19.30 uur Zo. :13.30-19.30 uur Verhoogde prijs. Euro: KINDERVOORSTELLINGEN Het bekende stripfiguur in de nieuwe en spannende avonturen. Kuif je in het haaiennieer a.1. Za., wo.13.45 uur A.s. zondag 25 september wordt in de Mariakerk aan het Nieuwerhoekplein de jaarlijkse Oecumenische Vredes dienst gehouden, in het kader van de Vredesweek. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: "Protes- teren om te overleven." De dienst is voorbereid door het Inter kerkelijk Vredesberaad in Soest en de werkgroep Oecumenisch Avondgebed, onder auspiciën van de Raad van Ker ken Soest. Voorgangers zijn ds. J. C. Greive en ds. D. Land. In zijn column "Rondje Soest" in de Soester Courant van i4/09/83 vraagt Arie Wandelaar zich af of het Soester Vredesplatform geen betere middelen ten dienste staan om de vrede te dienen dan het stellen van onbewust paniek zaaiende vragen. Welnu, meneer Wandelaar, eerlijk gezegd dachten wtj dat het in Soest nogal meeviel met die paniek. Het is vaak al moeilijk genoeg om ook maar een klein beetje beweging en/of inzet voor vredesvragen te kunnen konstate ren. Mét u zijn wij van mening dat op de meeste, door het Vredesplatform ge stelde vragen. Inderdaad geen zinnig antwoord mogelijk is. Maar juist daar uit zou duidelijk moeten worden dat het huidige veiligheidsbeleid, inklusief het bouwen van schuilkelders, totaal geen rekening houdt met de bewape ningswerkelijkheid van vandaag. En dat is de werkelijkheid van de (atoom) raket, die binnen minuten zijn doel bereikt heeft, om er zijn alles-ver- nietigende werk te doen. Pas als je be reid bent deze feiten onder ogen te zien en tot je door te laten dringen ga je beseffen dat een ander, n.1. het alle kaarten zetten op het voorkómen van een atoomoorlog, beleid het enige (overlevings)alternatief is. En zolang burgemeester Scholten, bij het uitreiken van de schuilkeldernota, praat over de zinvolle funktie van een schuilkelder in Libanon (en daarmee totaal voorbijgaat aan de geheel an dere situatie in Soest of Nederland) houden wij het gevoel dat een beetje paniek het heilzame begin zou kunnen zijn van een echt vredes- en veilig heidsbeleid. Voor het Vredesplatform Soest, PETER ROTE Op woensdagmiddag 28 september a.s. houdt de afdeling Soest/Baarn van de Algemene Militaire Pensioenbond een ledenvergadering In Restaurant Dart- huizen, Prins Hendriklaan 1. Aanvang: 15.00 uur. Besproken zal worden o.a. de Miljoe nen-nota en de eventuele gevolgen voor de gepensioneerden. Op zaterdag 24 september a.s. vindt in het kader van de Zaterdagmiddagmu ziek Domkerk (tijdelijk Pieterskerk) Utrecht het tweede concert plaats in de serie gewijd aan de Suites van Joh. Seb. Bach. De instrumentale groep van de Dohicantorij, met als soliste Coosje Kempen, traverso, zal onder leiding van Maarten Kooy de beroemde 2e or kestsuite uitvoeren; Willem Poot zal een Engelse Suite'op clavecimbel spe len. Zoals altijd begint het concert om half vier en is de toegang gratis. Op zaterdag 24 september a.s. organi seert de Wijkvereniging Overhees we derom één van haar bingo's in De Borg, om 20.30 uur. De zaal gaat open om 20.00 uur. Als vanouds zijn er weer vele fraaie prijzen te verdienen: o.a. een etentje voor twee personen; een koffie-automaat; een snelkookpan en nog veel meer. Leden en donateurs betalen per kaart slechts 4,-. Introdu cés betalen het dubbele. Vermoedelijk met een windbuks heeft een onbekende vorige week drie ruiten van het kerkgebouw "Rehoboth" aan de Dalweg stukgeschoten. Ook bij een woning aan de Haverweerd werden ruiten vernield. Van beide gevallen werd aangifte gedaan. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting. Dat vrijwilligerswerk niet alleen wordt gezocht en verricht door mensen die, om welke reden dan ook, zonder werk zijn geraakt en dus tot de uitkerings gerechtigden behoren is, uit een kort geleden gedaan onderzoek onder de bij de V.V.B. ingeschreven vrijwilligers duidelijk geworden. Uit dit onderzoek bleek dat meer dan 26% van alle in het bestand voorko mende werkzoekenden naast hun dage- lijkse bezigheden (zoals het verzorgen van een gezin, studie voor een beroep e d.) nog voldoende tijd en energie be schikbaar hadden om vrijwilligerswerk te gaan doen. Een goede reden voor ge motiveerde werklozen om met het ver richten van onbetaald vrijwilligers werk zo snel mogelijk te beginnen, om dat de beste banen het eerst vergeven Wat er deze week aan vakatures is bin- nengekomen ot nog te vervullen is volgt hieronder: Voor de verzorging van zieken en ge- handicapten en ter assistentie bij di verse evenementen en de zorgge wonden onder rampomstandigheden kan het Rode Kruis nog een groot aan tal vrijwilligers/sters plaatsen. Het E.H.B.O.-diploma kan zonder extra kosten worden behaald; de cursus vangt aan op donderdag 22 september. Bij de Kinderboerderij is plaats voor een vrijwilliger/ster voor het uitvoeren van diverse aktiviteiten met kinderen van 4 t./m. 7 jaar ln de ene week en met kinderen van 8 t./m. 12 jaar in de an dere week (om en om). De aktiviteiten bestaan onder meer uit knutselen, tim meren, film draaien, toneel, enz. De Ned. Jeugdherbergcentrale heeft voor enkele dagen per week plaats voor een jeugdige vrijwilliger, leeftijd 19/20 jaar. De werkzaamheden bestaan uit assistentie van de aanwe zige kracht en het ontvangen van de gasten. In dienstencentrum voor ouderen is plaats voor enkele medewerkers/sters in de functie van gastvrouw(heer). Leeftijd ls niet van belang. Administratief werk voor pl.m. 3 dag delen per week ls er te doen bij Stich ting Welzijnswerk Ouderen. Wil men meer informatie over deze va katures, dan kan men zich wenden tot de Vrijwilligers Vakature Bank, Steen- hoffstraat 46. De V.V.B. Is. behalve op woensdag, dagelijks geopend van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. Het telefoonnummer ls: 12630. Het opnieuw tot leven wekken van de "bezoekdienst" voor bejaarden staat hoog op de prioriteitenlijst van het be stuur van de Federatieve Raad Wel zijnswerk Ouderen te Soest. Tijdens de vorige week gehouden jaarbijeen- komst van de Federatieve Raad in Honsbergen werd door veel deelne mers duidelijk gemaakt dat deze be zoekdienst (later ook wel "bejaarden- wacht" genoemd) nog altijd in een be hoefte voorziet. Door organisatorische problemen en overbelasting, mede als gevolg van het feit dat de Federatieve Raad gedurende enige tijd twee vaca tures niet mocht vervuilen, is het door veel bejaarden gewaardeerde instituut enigszins In slaap gesukkeld. Leek de behoefte eraan enkele jaren geleden wat af te nemen, in de toekomst zal de ze wellicht juist weer groeien. De jaarbijeenkomst werd bijgewoond door ca. 50 deelnemers. In haar wel komstwoord liet voorzitter mevrouw W. C. van Luyn merken daarover wat teleurgesteld te zijn. Bovendien ont braken - wegens ziekte en andere om standigheden - ook alle beroepskrach ten, waardoor de aangekondigde inlei dingen over de Federatieve Raad en over het "wijkgericht werken vanuit bejaardenoorden" helaas geen door gang konden vinden. De afwezigheid van de beroepskrach ten was voor mevrouw Van Luyn wel aanleiding om er nog eens op te wijzen dat het vrijwilligerswerk de grote kracht van de Federatieve Raad is. Zij dankte allen die op die basis ook in het afgelopen jaar weer ongelooflijk veel werk hadden verricht ten faveure van de bejaarde mens." In een korte toelichting schetste me vrouw Van Luyn het nieuwe werkplan, opgesteld sedert de herstructurering van de raad. De rol van de beroeps krachten ls daarin vooral ondersteu nend en begeleidend, waardoor er tijd vrijkomt voor het ontwikkelen van het wijkwerk, zoals al gebeurt vanuit Honsbergen (Klaarwater) en De Drie Eiken (Soesterberg). Plannen zijn er ook voor Soestdijk (Mariënburg). Ook het expermimentele project "Wijk- functie bejaardenoorden," waaraan het bejaardencentrum Molenschot meewerkt, evenals drie andere centra in de provincie, speelt daarin een rol. In dit expermiment wordt het bejaar dencentrum veel "opener" voor niet- inwonenden, die op educatief, sociaal- cultureel en ontspanningsgebied etc. bij het bejaardencentrum terecht kun. nen. Ook de zorgfunctie is daarin heel belangrijk. Het is de bedoeling dat ook in de vier overige wijken van Soest, Soest ver- deeld per wijk, een "projectraad", van multidisciplinaire samenstelling, gaat functioneren. Vanuit de diensten centra zullen op zo kort mogelijke ter mijn ook de zgn. "projectgroepen' gaan draaien, met eigen zelfstandig heid en een eigen budget. Over de problemen in verband met de door de gemeente opgelegde vacature stop was mevrouw Van Luyn kort. "Er is, na hard en langdurig onderhandelen met de gemeente, eindelijk een rege ling tot stand gekomen. Er gloort weer licht." Per 1 september is mevrouw van Dijk aangesteld als beroepskracht in Honsbergen, terwijl per 1 oktober mevrouw V.d. Meulen als medewerk ster in dienst zal treden. Over de samenwerking tussen Federa tieve Raad en Molenschot merkte me vrouw Van Luyn op, dat deze met we derzijdse en vrijwillige instemming tot stand is gekomen. Zij noemde het ex permiment noodzakelijk, vooral als "proefballon" voor de provincie." "Andere bejaardenoorden zullen gaan profiteren van wat wij hier klaarsto men. Veler ogen zijn op ons gericht. Tijdens de discussie werd nogmaals aangedrongen op het nu snel samen stellen van de projectgroepen in de dienstencentra en, zoals al opgemerkt, op de reactivering van de bezoek dienst, al kwam ook vast te staan dat velen daarin nog op eigen initiatief functioneren. De organisatie "Vrouwen voor Vrou wen" (van Nederlandse, Turkse en Marokkaanse vrouwen) in Soest houdt op woensdag 28 september a.s. een voorlichtingsavond over "De positie van de Turkse vrouw." De avond be gint om 20.00 uur in het gebouw aan de Parallelweg 7. "Onbekend maakt onbemind." Elk volk heeft zijn eigen normen en waarden. Voor wie een volk en zijn gewoonten niet kent lijken deze vaak heel vreemd en onbegrijpelijk. Alvorens men zich echter een oordeel vormt, is het goed iets meer over cultuur en achtergron den aan de weet te komen. Die kennis- making kan leiden tot beter begrip en misschien wel tot aangename ontdek kingen en nieuw kennissen. Het programma, dat onder leiding staat van Ayse Baskan, Turks maat schappelijk werkster, omvat de vol gende onderdelen - Inleiding over de leefsituatie van ge zinnen ln Turkije, de onderlinge rela ties en de verdeling van de taken in het gezin, de verhouding man-vrouw en de situatie in Nederland. - Film over "Vrouwen in Turkije"; - Discussie aan de hand van de vol gende punten: Wat betekent het om in een ander land, in een andere maatschappelijke struc tuur te leven; De pogingen van de buitenlandse vrouw om hun meervoudige achterstel ling in te lopen; De rol van de Nederlandse vrouw. Op de ochtend van dezelfde dag houdt "Vrouwen voor Vrouwen" weer een ge zellige koffie-ochtend, van 9.30 tot 11.30 uur in het centrum aan de Parallelweg. Het doel van deze koffieochtend is op een gezellige manier een goed onder ling kontakt te bevorderen. Er is kin deroppas. Aanstaande zondag, 25 september, gaat de eerste Dixidienst in dit seizoen van start in de Emmakerk aan de Regentesselaan. De vijf te houden jeugddiensten zul len hetzelfde uitgangspunt hebben als de vorige jaren: het beleven van je geloof in onze veranderende maat schappij. De vorm van de diensten zal ietwat gewijzigd worden. Er zullen on der andere meer plaatselijke predi kanten bij betrokken worden, kanten bij betrokken worden. Het thema voor aanstaande zondag is "Jezus Christus, de kracht voor de wereld". De dienst zal geleid worden door domi nee Van den Brom en Freek Berrier zal muzikale medewerking verlenen. Na de dienst staat de koffie klaar en is er gelegenheid om in het wijkgebouw achter de kerk na te praten. Informatie over deze diensten en over de commissie die deze diensten voorbe reid is te verkrijgen via telefoonnum mer 14479 (in Soest). Op 25 september om 19.00 uur 's avonds staan de deuren van de Emmakerk dus wagenwijd open. Loop er eens binnen'. Ruim 10.000,- bracht de Bazar/- Rommelmarkt van het Van Arkel In stituut op, die op 25 juni werd gehou den. Dit resultaat ls mede tot stand ge bracht door de giften van vele leveran ciers, winkeliers, bedrijven en parti- kulieren. Men heeft veel artikelen ge kregen, die als prijzen en prijsjes kon den worden gebruikt bij de spelkra- men. Ook hebben veel partikulieren spullen ter beschikking gesteld voor de rommelmarkt. Omdat het onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken, wil men - de kinderen en medewerkers van het Van Arkel Instituut - allen, die een bijdrage hebben geleverd aan dit succes, hartelijk bedanken voor hun medewerking. De Gereformeerde Kerk van Soest heeft voor haar wijkgemeente Zuid on langs een beroep uitgebracht op ds. H. van Heijst te Parijs. Na een kennisma kingsbezoek van de beroepen predi kant kreeg men een paar dagen later een telefoontje uit Parijs, dat dr. Van Heijst het beroep naar Soest aan neemt. De nieuwe predikant voor Zuid is 40 jaar. Hij begon in 1971 zijn predikan tenloopbaan in Pesse. Vandaar trok hij vijf jaar later naar Parijs, waar hij sindsdien werkzaam is als predikant voor de protestantse gemeenschap in en rondom de Franse hoofdstad. Het gezin Van Heijst hoopt rond de jaarwisseling naar Soest te komen. In het Poorthuis aan de Acacialaan 6 Baarn begint met ingang van 21 sep tember (woensdag) a.s. de Kursus Vrouw en Werk - Meisjes en Werk. Deze kursus staat open voor alle -vrouwen, jong en oud. Bijv. voor vrou wen, die behalve het huishouden, ook nog andere zinvolle bezigheden willen hebben. Voor meisjes, die er nog niet in geslaagd zijn na hun opleiding (ai dan niet afgemaakt) iets geschikts te vin- en. Stap over de drempel van je huis en verruim je gezichtsveld. Tot ziens in het Poorthuis. Tijd9.15 -11.15 uur. Telefonische inlichtingen en aanmel dingen bij Anneke Steur, tel. 02154» 15773 of Ditte van Roon, tel. 02154- 14198. Wat kun je vinden: informatie betref fende: keuze maken voor 'n opleiding/- beroep; studeren met behoud van uit kering; alternatief werk; vrijwilligers werk; hulp bij het bedenken van eigen plannen en aktiviteiten en gesprekken daaromheen. AUTOCROSS De 4e competitiecross van CTS is za terdag j.1. verreden in Garderbroek op de baan van A.C.T.G. Na de hevige regenval van de afgelopen week was de baan eigenlijk onbegaanbaar en af toe boorde men ook opmerken: "Had ik mijn boot maar meegenomen." Toch werd er gereden, al vielen er wel wat deelnemers uit door vocht in de ontsteking. Na de eerste manche waren er dan ook verschillenden die naar huis gingen. Het resultaat was dat er in de derde manche maar twee groe pen van de drie over waren bij de Spe cials. Bij de dames en 1300 cc klasse waren de meesten nog in de strijd. De juryle den hadden ook een moeilijke taak, want de auto's waren allemaal zwart van de modder, zodat ze de nummers moeilijk konden lezen. In de 1300 cc klasse ging de zege naar Piet Aarik, tweede werd Herman Jong kind en derde werd Teus Gijzen, die te vens een officiële waarschuwing kreeg omdat hij een kwart van de baan achteruit had gereden, wat niet is toe gestaan. Bij de damesklasse werd Linda Akker man eerste, tweede werd Ati Grip- peling en derde Gerda Schuurman. Alle rijdsters lieten zien dat te niet bang zijn voor de modder, want ze stonden telkens weer schoon aan de start. Bij de Special-klasse was de zege weg gelegd voor René Wassenaar. Tweede werd, Jaime Driéënhuizen, derde werd Fred Hesterman, vierde John Jager en vijfde Herrijk Hop. Er waren ook twee grote flessen champagne, beschikbaar gesteld door 'Taveerne d'Óude Enghe. Voor de eerste en derde plaats van de Specials, plus een premie van firma van Ede, Glashandel en van dierenwinkel Avi fauna uit Hilversum. GEBOREN: Eva Fleur Cathelijn, dochter van H. Venhuizen en M. de Jong. - Michiel Pie- ter Lodewijk, zoon van J. M. Muller en C. A. U. Denis. -Gerardus Willem, zoon van M. Gerrits en M. J. van Ee. - Ra- mon Ruben Raoul, zoon van G. A. F. de Winter en M. de Ridder. - Wouter Anto- nius, zoon van R. van Beek en A. E. van Bloppoel. - Ralph, zoon van M. Koper en T. J. Wigtman. - Hans Robertus Ni- colaas, zoon van R. F. A. de Wolf en H. A. Joosse. - Angel Saphira, dochter van C. S. Smith en M. C. J. Smith. - Fa- dlme, dochter van R. Kara en H. Al- bayrak. - Maikel, zoon van J. T. A. M. Tammer en M. Mostert. ONDERTROUWD: Johannes Victor Rudolf Prouwer en Geertruida Elizabeth Boterenbrood. GEHUWD: Gerrit Jan Koot en Geertruida Catha- rina Duifhuis. - Gerardus Wilhelmus Kuijer en Johanna Maria Reijerse. - Rienk Hans van Dijk en Theresia Fran- cisca Bemadette Lustenhouwer. Adriaan Valk en Yolande Estella Hagebeuk. OVERLEDEN: Cornelis Johannes Llmper, echtgen. van J. H. Maertens. - Poulina Hermina Karolina van Scharrenberg, echtgen. van J. Dolman. - Beatrice Osiria Nelia Hollander, echtgen. van C. W. Ruizen- daal. - Lambertus Wissink, echtgen. van C. M. P. Spee. - Jan Baltussen, echtgen. van A. M. Kromjong. - Hen- riette Resina van Wieringen. - Johan nes Gerrit Smit, echtgen. van S. M. Lokhorst. BART KOOY CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat 6 - Soestdijk Tel. 02155-12525 Voor bruiloften en partijen v.a. 20 personen (met uitz. van buitenl. gedist.) Koude buffetten v.a. 25- Aangemoedigd door de grote belang stelling heeft het bestuur van "De Borg" een aantal concerten gepland voor het nieuwe seizoen '83-'84. Door de vroege planning is het gelukt een keur van artiesten voor deze eerste zonda gen van de maand te engageren. Niet eenzijdig, maar inderdaad "voor elk wat wils." Oordeelt uzelf: Zondag 2 oktober: Lenie van der Lee, clavecimbel en Ank Mulder, fluit. Zondag 6 november: Tre Voce. Gé van Kooten, hobo; Hanna van Kooten, fagot en Anneke Mulder, klarinet. Zondag 4 december: Charles Gabriel e.a. met operettemuziek. Zondag 8 januari: Duo viool, piano. Phia v.d. Linden, piano en Mariette Vogel, viool. Zondag 5 februari: Nederlands Hoorn kwartet. Anton Franken, Dim van de Berg, Henk Soeteman en Iman Soete- man. Zondag 4 maartTrio Szabo. Zondag 1 april: Utrecht fluitkwartet. Hans Bolland, fluit; Pavel Sorm, viool; Olga Overbeek, altviool en Jaroslav Hajek, cello. Zondag 6 mei: Fantini koperkwartet. Auke van der Merk, trompet; Herman Wiegers, trompet; Henri Aarts, tro- bone en Wim Hendriks, trombone. Voor al deze concerten bedraagt de toegangsprijs 5,-- incl. een kopje kof fie. Aanvang 12 uur. Tot 16 jaar vrij toegang. Crèche geopend. VERMIST: 12-9. Cyperse poes, 4 maanden. Bos boom, P. Potterlaan 8, Soest. Tel. 12887. 14-9. Labrador, reu, blond, 1 jaar "Am ber." V.d. Veen, Foekelaan 3, Soest. Tel. 14591. 19-9. Kater, rood, witte bef en poten, 1 tranend oog, tenger "Tommy." Ver- hoeks, Rembrandtlaan 21, Soest. Tel. 18168, b.g.g. 15669. GEVONDEN: 14-9. Cyperse poes, grijs/zwart, witte bef en poten. Gev. Baarn. Naar Asiel Crailo, Hilversum. Tel. 035-858062. 17-9. Zwarte kat, dood gev. Plataan laan te Baarn. 14-9. Zwarte stier, jong, gev. Zuider- eind te Baarn. Is ondergebracht bij Hop, Zuidereind 1, Baarn. 19-9. Labrador, teef, gele halsband. Gev. Laanstraat/Mollerusstr. Baarn. Naar Asiel Crailo, Hilversum. Tel. 035- 858062. Dinsdag 27 september wordt er in de zaal van het kerkgebouw Ger. Ge meente, Dalweg 44, hoek Beukenlaan een verkoping gehouden van zelfver vaardigde artikelen. De opbrengst van deze verkoping is voor de gehandicap ten. De verkoping wordt 's avonds ge houden van half 8 tot half tien. Zondag 25 september HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. v.d. Brom 19.00 uur ds. H. K. de Wilde; jeugd dienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. Sj. Runia Icbthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. H. J. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. Jac. Smit In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 19 9.30 uur ds. Joh. C. Baumfalk 17.00 uur ds. D. Land Wilhelminakerk, Soesterbergsesfcr. 18 9.30 uur drs. S. Tigchelaar, Veenen- daal 17.00 uur kand. P. B. van Reenen, Amsterdam De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uur ds. D. Land 17.00 uur ds. Joh. C. Baumfalk CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREFORMEERDE KERK (Vrijg.) Parallelweg 1 9.30 uur ds. J. Meilof 17.00 uur ds. W. Tiekstra, De Bilt GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 14.30 uur leesdienst (donderdag 22 sept.: 19.30 uur ds. J. Kleppe) NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P. v.d. Laarse EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Eügendaalweg 52 14.30 en 17.00 uur ds. H. H. ter Welle JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 zondag: 9.45 uur maandag: 19.15 uur donderdag: 19.45 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H. Denekamp Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. H. K. Zijlstra 17.00 uur Vredesdienst Raad van Ker ken BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. H. C. Valeton NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaul aan 37 10.30 en 17.00 uur H. J. Bruins, Zwolle EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur H. Noordhuis, Naarden VRIJE EVANGELISCHE ftRING Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. B Hagen, Scherpenzeel Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekeinde op zaterdag van 08.00 tot 24.00 uur waargenomen door: dokter B. C. A. Nicolas, Steenhoff- straat 12, tel. 12667, en dokter J. H. H. Overbeek, Foekenlaan 16, tel. 12333; op zondag van 0.00 uur tot 24.00 uur door: dokter B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 12667, en dokter J. P. Krijger, Schoutenkampweg 4, tel. 12423. SOESTERBERG Weekenddienst (zaterdag, en zondag spreekuur voor spoedgevallen van 13.00 tot 13.30 uur) dokter R. M. P. v.d. Wijgerd, Paitzer- weg299. Den Dolder, tel. 030-780626. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Wolverlei Apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646. Extra dienst op zaterdag 9.30 - 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00 -13.30 uur C. J. J. Dorrestein, Ossendamweg 43, tel. 17853. DIERENARTS Vanaf vrijdag 23.00 tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken, Eemnes, tel. 02153-12706. Kleine huisdieren: A. A. van Knapen, Ereprijsstraat 23, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-19144) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. Donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Ruim 50 restaurants en winkels in Soest en Soesterberg hebben zich be reid verklaard de bonnen als betaal middel te accepteren, waarmee een groot aantal branches vertegenwoor digd is. De ontvanger van de bon kan dus in Soest terecht. Evenals de koper overi gens, want in Soest zijn alle waardes te verkrijgen bij de RABO-banken aan het Kerkplein, de Soesterbergsestraat, de "Roninginnelaan en de Smitsweg. De bonnen worden verkocht in coupu res van 10,-, 12,50, 15,-, 20,», 25,-, 50,- en 100,». Iedere koper krijgt bij een bon een bijgevoegd lijstje met deelnemende winkeliers, zodat branche-gewijs de ontvanger kan bepalen wat hij of zij ervoor wil kopen en bij wie. In de navolgende zaken kunt u terecht met uw VW-geschenkbon Antiek en Curiosa De Balans, Burg. Grothestraat 22, tel. 22808. Bloemen en Planten Van Oest, Eigendomweg 80. Boek- en Kantoorboekhandel Immerzeel kantoorboekhandel, v. Weedestraat 7, tel. 12962. De Snuffel- doos, Koninginnelaan 24a, tel. 24114. Bowling/Kegelbaan De Borg, Willaertstraat 49, tel. 22188. Darthuizen, Prins Hendriklaan 1, tel. 13807. Danscentrum Danscentrum Slingerland, Weegbree straat 205-207,tel. 17954. Edel- en Siersteenslijperij De Sprong, Kerkpad Z 63, tel. 13042. Electrotechnisch bedrijf Ter Horst, Nieuweweg 99, tel. 14575. Fotohandel St Fotografie Astra, Beukenlaan 37, tel. 14015. Van Essen, Birkstraat 2, tel. 12874. Van Oosten, Soesterbergsestraat 57, tel. 13109. Foto Swager, V. Weedestraat 17, tel. 13917. Gereedschappen DAVO, Weteringpad 1, tel. 14526. Gielen b.v., V. Weedestraat 9, tel. 14526. Hobby en Huisvlijt Glas- en Aardewerk/Porselein Tiffany, V. Weedestraat 52, tel. 23421. Hobby en Huisvlijt DAVO, Weteringpad 1, tel. 16228. Huishoudelijke artikelen, Kunstnijver heid en luxe artikelen Blokker, V. Weedestraat 20, tel. 12183. V. Oevelen, V. Weedestraat lïb, tel. 10579. Tiffany, V, Weedestraat 52, tel. 23421. Huishoudelijke apparaten Schoemaker, V. Weedestraat 78, tel. 10344. Juwwelier Colitico, V. Weedestraat 9b, tel. 18319. V.d. Weerd, Soesterbergestraat 26, tel. 12982. Kleding Adama, Soesterbergsestraat 51, tel 12400. Midman herenkleding, V. Weedestraat 61,tel. 12424. Midlady, V. Weedestraat 63, tel. 12424 (dameskleding) Mikimo, Kerkstraat 7, tel. 16228 (kin derkleding). De Ster Mode, V. Weedestraat 5-9, tel. 12504. Modelbouw DAVO, Weteringpad 1, tel. 16228. Optiek Brilcentrum J. S. Nota. V. Weede straat 17a, tel. 17120. Postzegelhandel Nieuwelink/ Wiardi Beckmanstraat 142,tel. 13706. Radio en TV Schoemaker, V. Weedestraat 78, tel 10344. Restaurants V.d. Brink, Soesterbergsestraat 122, tel. 12706, Darthuizen, Prins Hendrik laan 1, tel. 13807, Foo Shan, Toren- straat 20, tel. 15967, 't Hoogje, Kerk straat 10, tel. 15660, In den Houten Klomp, Molenstraat 2, tel. 22967, d'Ou de Enghe, Middelwijkstraat 2, tel. 13331, Soestdijk, Vredehofstraat 6, tel. 12525, De Soester Duinen, Soesterberg sestraat 188, Soestdulnen, tel. 12739, Tai Wan, Wiardi Beckmanstraat 479' tel. 10101, De Tuin, Rademakerstraat 6, Soesterberg, tel. (03463) 1273, 't Zwaantje, Rademakerstraat 2, Soesterberg, tel. (03463) 1423. Schoonheidssalon/Parfumerie Studio Karla Karwoczik, Burg. Grothe straat 25, tel. 20488. Slijterij Brouwer, Steenhoffstraat 64, tel. 12551. Sport-, Recreatie,- en vrijet^jdskleding (Jeans) Midpub, V. Weedestraat 59, tel. 12424. Kareisen b.v., Soesterbergsestraa 3 tel. 12749. Verlichting Binnen en buiten, F. C. Kuyperstraat 24-26,tel. 20656. Woninginrichting Gebr. v. Woerkom, Steenhoffstraat 61 tel. 13280. Tiffany, V. Weedestraat 52, tel. 23421. In meer dan 150 plaatsen in Nederland rijn ze verkrijgbaar in de coupures: 10,00; 12,50; 15,00; 20,00; 25,00; 50,00; 100,00.

Soester Courant | 1983 | | pagina 27