i Spullenhulp gaat 1 oktober dicht JfeVÖandetaft De Soester Dumen 50 jaar geleden in Soest G. van de Pijpekamp overleden Groot Engendaal nam hartelijk afscheid van mej. Dolman brilmode 29.75 vraagt; uw aandacht voor: GEMEENTE Beschikking Hinderwet Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Ontwerp-bestemmingsplan Soesterveen Gemeente komt niet over de brug DE KORTE DUINEN 10 JAAR JONG Oprichter Rode Kruis Soest/ Soesterberg f\X Als je nu genoten hebt, van je zondagse rondje Soest, kom dan bij ons eens brunchen, iedere zondag van 12.00 tot 15.00 uur. f 19,50 p.p. kinderen tot 12 jaar (f 12,50) restaurant SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN Diefstallen uit auto's VOSkursus start één week later 30.000paar ogen kijken wekelijks in de Soester Courant! De echte amerikaanse SWEAT SHIRTS 15 kleuren vrijetijdskleding 22 September 1933 S oester Courant van woensdag 81 september 1983 ;n helft et vrije d voor ig: en- euken, Jing: 2 slaap- Grote 'ijkheid ruimte. «ooit- itr) en idopp. zitka- ruime' Ver schikt i ver- (type gara- ;t c.v. voor win- 39ing len. 3mz. rvolle arket- mo- 3 hal een be- origi- over- 'aaie aap- <.k. jen net het let, net 3d. o). 3 id, as- rs. Bij besluit van 13 september 1983 heeft het college van b. en w. een beslis sing genomen op verzoeken om oprichtings cq. revisie cq. uitbreidings vergunningen van: T. J. Westeneng, Veenzoom 7 te Soest voor een varkensmesterij op per ceel Veenzoom 7 te Soest Algemene Bank Nederland, vijzelstraat 32 te Amsterdam voor een tech nische installatie t.b.v. een bankgebouw op het perceel Van Weedestraat 19 te Soest De strekkingen van de beschikkingen luiden: "positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe' Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 21 september a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de Gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: H. v.d. Pol, Beetzlaan 39 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een landhuis op het perceel Foekenlaan 17 J. Westemijer, Mariastraat 2 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis op een perceel gelegen aan de Koninginnelaan (kad. bekend gem. Soest, sectie K, nr. 110). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22-9-83, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. I. ter inzage. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 2-8-83 •gedeeltelijk veranderen van een coffeeshop/petitrestaurant in een auto- matiek op het perceel Van Weedestraat 46. Verlening d.d. 9-8-83 bouwen van een carport op het perceel Soesterbergsestraat 47; vergroten van een woonhuis op het perceel Vosseveldlaan 26. Verlening d.d. 30-8-83 bouwen van een schuur op het perceel Kerkpad Z.Z. 34 •plaatsen van een overdekt terras op het perceel Radermakerstraat 6. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Tot en met vrijdag 14 oktober kan men nog schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders reageren op het ontwerp-bestemmingsplan Soesterveen, dat donderdag 8 september tijdens een informatieavond in de Open Hof aan de orde is geweest en dat ter inzage ligt in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 lot 17.00 uur. Het bekende Soester kringloopcentrum "Spullenhulp" aan de Veldweg, gedre ven door Elly doosten, houdt per 1 ok tober a.s. op te bestaan. Dat is de uit komst van een gesprek dat Elly Joos- ten vorige week heeft gevoerd met Welzijnswethouder Frans Kingma. Daarbij is komen vast te staan dat de gemeente geenszins bereid is de verzoeken van Spullenhulp (aanstel ling van Elly Joosten als part-time kracht en terbeschikkingstelling van een kleine kantoorruimte) te honore ren. "Daar is dus negatief op gereageerd", aldus een verslagen Elly Joosten. "Nu blijkt ons trouwens pas dat de gemeen te de grond wil verkopen, maar daar over hebben ze ons nooit iets gezegd. Kingma heeft wel gezegd dat hij zal proberen naar andere subsidiekanalen te zoeken, maar dat had hij dan toch al lang kunnen doen." Voor Elly Joosten blijkt uit dit teleur stellende resultaat dat het gemeente bestuur haar niet serieus heeft geno men. "Wethouder Menne was hier drie jaar geleden en zei toen nog dat het ontzettend goed was wat we hier de den. Ik vroeg hem toen of we het kan toortje hiernaast (verhuurd aan de Nederlandse Bond van Zweminrich tingen) er niet bij konden krijgen. Tenslotte is dat een organisatie die niets speciaal met Soest te maken heeft. Hij reageerde daar heel positief op. Intussen is het huurcontract wél tot 1984 verlengd, dus zijn enthousias me voor ons plan kan ook niet ernstig gemeend zijn geweest." Blind vertrouwen Elly^ Joosten is ervan overtuigd dat Spullenhulp niet het onderste uit de kan heeft gevraagd. *"t Is jammer dat ik zo'n blind vertrouwen heb gehad in de gemeenteraad, in Menne en Kingma. Ik heb altijd gedacht dat ze wel ach ter ons zouden staan, als het erop aan kwam. Zo zie je maar dat het ook niets uitmaakt of je een CDA- of een PvdA- wethouder hebt." 25e toont zich buitengewoon teleurge steld over de loop die de ontwikkelin gen nu nemen. "Ik heb er m'n beste jaren inzitten. Maar nu stop ik er echt mee. Ik ben niet van plan om me op deze manier nog langer door de ge meente te laten misbruiken. Ik hou dit niet langer vol. Het lulligste is het na tuurlijk voor al die honderden men sen die hier komen. Die kunnen nu een beroep doen op de Sociale Dienst, als ze dingen nodig heben. 't Is om te hui len, maar het is de enige keus die ik heb. Ik kan de zorg voor Spullenhulp en m'n privéleven zo niet langer combi neren." Op zaterdag 1 oktober zal Spullenhulp voor het laatst geopend zijn. "We hou den die dag maar een grote uitverkoop. Alles moet weg, voor niks of voor wei- niggeld." Wat Elly Joosten betreft blijft het voorstel van Spullenhulp wel van kracht. "Ik blijf beschikbaar als de gemeen te misschien alsnog tot een ander in zicht komt. Het is toch te gek. Ze zet ten hier wel een achterlijk hek om het kerkhof, voor tienduizenden guldens, en dat gaat dan nog om dode mensen." Als Spullenhulp per 1 oktober inder daad definitief zijn poorten sluit komt er een einde aan een uniek stukje par ticulier initiatief in Soest, waarvan vele honderden inwoners jarenlang de vruchten hebben geplukt. In de maand september iedere maandag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts MO,-. mt RESTAURANT^flMiMKUïr ^BIRKSTRAAT 108. SOEST 02155-13720^ /Lfrv Vorige week is op 77-jarige leeftijd overleden de heer G. v.d. Pijpe kamp, wonende aan de Kamerlingh Onneslaan 29 te Soesterberg. De heer Van de Pijpekamp heeft bij veel inwoners van Soest en Soester berg vooral bekendheid gekregen als één van de oprichters van de af deling Soest/Soesterberg van het Nederlande Rode Kruis, nu 41 jaar ge leden. Jarenlang is hij een grote stimulator geweest voor het werk van het Rode Kruis. Dat in 1942 ook in onze gemeente een eigen afdeling ont stond is voor een zeer groot deel aan zijn inzet te danken geweest. Gedurende een lange reeks van jaren heeft de heer Van de Pijpekamp zich ook buitengewoon actief ingezet voor de ledenwerving. Hij schroomde niet daartoe de huisdeuren af te gaan en op deze wijze dui zenden leden in Soest te werven voor het Rode Kruis. Als lid van de colonne heeft hij zich in het bijzonder onderscheiden door zijn inzet tijdens de Watersnoodramp in 1953, terwijl hij in latere jaren heel veel werk heeft verricht ten behoeve van de Hongaarse vluchte lingen. Zijn ledenwerfactiviteiten heeft hij enkele jaren geleden moeten staken, maar elk jaar, ook onlangs nog, heeft hij onschatbare bijdrage gele verd aan het welslagen van de Rode Kruis-collecte. Heel terecht liet het Rode Kruis Soest/Soesterberg in april van dit jaar aan de heer Van de Pijpekamp de eer te beurt vallen om het eigen onderkomen van de afdeling, de villa "De Zonheuvel" aan de Soester bergsestraat, officieel te openen. Het Rode Kruis Soest/Soesterberg verliest in de heer Van de Pijpekamp een "Rode Kruis-man in hart en nieren." In de zeer goed gevulde recreatiezaal van Groot Engendaal vond gistermor gen het afscheid plaats van mej. A. Dolman, adjunct-directrice en hoofd van de huishouding van het protes tants-christelijke bejaardencentrum op de Eng, na een dienstverband van ruim 18 jaar. Mej. Dolman maakt ge bruik van de VUT-regeling. Niet alleen een groot aantal bewoners, maar ook bestuursleden, personeelsle den van diverse afdelingen, de predi kanten ds. Smit en Baumfalk en de naaste familieleden van mej. Dolman waren aanwezig om haar op een feeste lijke manier uit te wuiven. Dat gebeur de met veel vriendelijke woorden en geschenken, die een vrij lange rij van sprekers en spreeksters haar aanbo den. De heer W. Lentink, voorzitter van de Stichting Groot Engendaal opende de rij. Hij wees erop dat het afscheid van "de oude, trouwe gediende en steunpi laar van Groot Engendaal" die mej. Dolman al die jaren is geweest, pijn deed. "U hebt al die tijd uw beste krachten gegeven en bent een waar voorbeeld geweest voor het bestuur en de medewerkers. U vroeg zich bij alle beslissingen voortdurend af wat de be woners ervan zouden vinden." De heer Lentink noemde mej. Dolman, die niet bijzonder gesteld is op "officieel ge doe," een echt "Doe-maar-dametje," die niet veel woorden gebruikte, maar die het werken ten dienste van de bewoners "op het hart geschre ven" stond. Hij overhandigde haar een fraai bloemstuk en een envelop met in houd. Uit naam van de bewoners sprak ook de heer Teeken hartelijke woorden. Hij roemde de hoge plichtsopvatting van mej. Dolman - een werker van het Een bewoner van de Prins Bernhard- laan ontdekte vorige week dat onbe kenden zijn auto, die geparkeerd stond aan de De Beaufortlaan,.hadden open gemaakt en er een mapje met 16 giro betaalkaarten en een bankbiljet van 100,- uit hadden gestolen. De man deed aangifte bij de politie. Uit een vrachtauto die geparkeerd stond bij de woning van de eigenaar, een bewoner van de Zwaluwenweg, werd vorige week een auto-telefoonin stallatie ter waarde van 10.000 gesto len. De VOSkursus is een week uitgesteld. In plaats van 21 september start de cursus op woensdag 28 september om 9 uur in De Borg. Een groep van plm. 15 vrouwen praat over verschillende onderwerpen, zoals opvoeding, politiek, relaties en werk. Wat er precies aan de orde komt en op welke manier hangt mede af van wat de deelneemsters willen weten. Men leert hier van elkaar met elkaar, door het delen van ervaring en kennis. Waar dat gewenst en mogelijk is zal dit aangevuld worden met wetenswaar dige feiten. Bij dit alles gaat het er vooral om, hoe men als vrouw in de wereld staat, ten opzichte van allerlei zaken. Er zijn 12 bijeenkomsten op woensdago Er zijn 12 bijeenkomsten op woensdag ochtend van 9.00 - 11.30 uur, te begin nen op 28 september. (Niet in de vakan tie). De kosten zijn 50,-. Opgave bij Marijke de la Mar, tel. 10084 en Toos Slagt, tel. 17641. Kinderopvang is gere geld. "Hoe zegje wat je denkt" In deze kursus gaat het om oefenen in "op komen voor jezelf." Oefenen in het ont dekken van wat je denkt, voelt en wilt, in het uitkomen daarvoor en het han delen ernaar. Men wil niet blijven ste ken in "praten over," maar steeds zoe ken naar konkrete stappen hoe klein ook. Iedere deelneemster komt aan bod met dingen die zij moeilijk vindt. Omdat de meeste dingen herkenbaar zijn voor veel vrouwen, kan er samen aan ge werkt worden ho^je dingen kunt ver anderen. Ook zullen de begeleidsters een aantal oefeningen opgeven, waar (bijna) ie dereen iets aan kan hebben. De groep bestaat uit 10 tot 12 vrouwen, die in 10 tot 12 bijeenkomsten, op een nader te bepalen tijdstip beginnen in de 3e week van september (niet in de vakantie). De kosten zijn 50,-. Opgave bij Ma rijke de la Mar, tel. 10084 en Toos Slagt, tel. 17641. Politieke vorming voor vrouwen Het doel van de kursus is de politiek dichter bij onszelf te brengen en te kij ken naar de invloed daarvan op het da gelijks leven van vrouwen. Veel vrou wen denken dat ze niet kunnen meepra ten over politiek. Samen kunnen ze een goede poging wagen hier verandering in te brengen. Het is geen partijpolitieke kursus, maar een kursus om te ontdekken, hoe je zelf met politiek te maken hebt. Het programma wordt in onderling overleg vastgesteld. Er kunnen 10 tot 12 vrou wen meedoen, die nog weinig thuis zijn in de politiek. Voor kinderopvang kan worden gezorgd. De cursus omvat: 12 bijeenkomsten. De informatie-ochtend is op maandag 24 oktober, vanaf 9.00 uur in de Borg. Óm pl.m. 10.00 uur zal een film worden ge toond. De kosten zijn 50,-. Opgave bij Toos Slagt, tel. 17641 en Elly Ernst, tel. 23053. eerste uur op Groot Engendaal" - en de vriendelijke maar vastberaden manier waarop zij altijd leiding aan het werk had gegeven. Aan haar was het te dan ken dat veel bewoners in Groot Engen daal een echt thuis hebben gevonden. De heer Teeken dankte haar voor alle zorg en vrienschap, en bood de schei dende adjunct-directrice eveneens een bloemstuk en een smyrnapakket aan. Namens de kerken sprak ds. J. Baum falk woorden van lof over de wijze waarop mej. Dolman de bewoners privacy en geborgenheid had geboden. "Het zal natuurlijk wel genade zijn, maar het is ook een klein beetje ver dienste," merkte de predikant op. "De mensen hoefden tegen u nooit dankje wel te zeggen, u vond het niet meer dan uw plicht om dat te doen wat u hebt gedaan." Hij dankte mej. Dolman voor alle arbeid, vooral voor de wijze waar op zij haar taak had vervuld: "met nuchterheid en vreugde. U legde uw hart erin." Ds. Baumfalk refereerde in een persoonlijk woord ook aan de zorg van mej. Dolman voor haar hoogbe jaarde moeder en ging de aanwezigen voor in het zingen van de bede "Dat 's Heren zegen op u daal'" die mej. Dol man door allen staande werd toege zongen. Dierbare woorden sprak ook zuster Schans namens de afdeling verzorging. Zij haalde herinneringen op aan de be ginjaren van Groot Engendaal en wees erop dat mej. Dolman niet alleen ver zorgend, maar ook verplegend werk zaam was geweest. Zij bood een fraaie vaas aan. Dat deed ook de heer Sukel, die na mens de afdeling huishouding sprak. Hij wees erop dat de samenwerking al dateerde van 18 jaar geleden. "We heb ben samen alle moeilijkheden meege maakt. Ik heb u leren kennen als een goede collega, 'en ik vind het heel erg dat u nu weggaat. Ook een vaas (waardoor het driedelig stel werd gecompleteerd) was er van de afdeling keuken, namens welke de heer de tamtakUens Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. Dat is nieuw. Tot voor kort waren alleen zachte lenzen gasdoorlatend. Maar niet iedereen is geschikt voor zachte lenzen, of men ziet tegen het veeleisende onderhoud èn de hoge kosten op. Toch wil iedereen graag profiteren van die nieuwe ademende lenzen. Zijn er nog meer voordelen van die nieuwe „Z"uurstofdoor- latende Polycon lenzen? Gelukkig wel! 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Wie heeft er bijzonder veel voordeel van? ledereen die leeft en werkt in een omgeving waar de lucht droger is dan normaal. Dat is in airconditioned gebouwen zoals kantoren, warenhui zen, ziekenhuizen, banken, supermarkten of gewoon thuis waar de C.V. de lucht droog maakt. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel. 02155 -12874 De Groot het woord voerde. Hij stak niet onder stoelen of banken dat hij met "99, nee, zeg maar 100 procent plezier op de samenwerking terugkeek." Namens de familie maakte de heer Ka reisen gebruik van de gelegenheid om mej. Dolman hartelijke woorden en een cadeau onder couvert te overhan digen. "Haar aanvankelijk verborgen talenten zijn hier in Groot Engendaal volledig tot hun recht gekomen. De lief de voor het werk en de bewoners heb ben altijd een geweldige plaats ingeno men." Het was directeur A. J. Cloo die de rij van officiële sprekers sloot. Hij deelde zijn terugblik op het dienstverband van mej. Dolman in vier fasen in, en overhan digde haar voor elk daarvan een ge schenk. "U hebt u altijd bijzonder goed van uw taak gekweten, u wist met de bewoners op een fijne manier om te gaan." De heer Cloo memoreerde dat mej. Dolman in ruim 18 jaar ongeveer anderhalf miljoen boterhammen had klaar gemaakt en 3 miljoen plakjes kaas en vlees had gesneden. "U was een schaap met zes poten.' Hij stond ook stil bij het grote aandeel dat mej. Dolman had v.\Afeedestraatnc fel. 12424 Soest in de bustochtjes en de weeksluitingen. Het was hem opgevallen dat mej. Dolman in al die jaren eigenlijk nooit ziek was geweest. "U houdt niet van opsmuk, maar wij vonden dat we ie mand als u toch netjes de deur uit moesten werken," aldus de heer Cloo. Tenslotte sprak mej. Dolman zelf een woord van dank aan de sprekers en aan allen, met wie zij in de loop der jaren zo plezierig had samengewerkt. "Ik heb hier een fijne tijd gehad. Na afloop van het officiële gedeelte maakten nog velen gebruik van de mo gelijkheid om persoonlijk afscheid van mej. Dolman te nemen. Foto: Goos van der Wilt Mevrouw F. Wind overhandigt het bloemstuk van het bestuur aan mej. Dol man. Achter haar is voorzitter W. Lentink net niet zichtbaar. De fascisten weer In actie Zaterdagmiddag tegen 5 uur waren een 60-tal fascisten in onze gemeen te gekomen om propaganda te maken voor hun beginselen. De meesten waren in uniform gekleed. De tegenstanders, hoofdzakelijk communis ten en S.D.A.P.-ers hadden zeker niet verwacht, dat deze luitjes al zoo vroeg zouden arriveeren, vandaar dat ze ongestoord hun colportage- werk konden verrichten. De politie was wel aanwezig. Ze begaven zich vanaf Nieuwerhoek langs den Rijksweg, om zoo naar Amersfoort te trekken. Des avonds om 8 uur kwamen ze terug, maar nu waren hun tegenstanders wel present, die trachtten door allerlei scheldwoorden hen onaangenaam te zijn. Maar ook de fascisten waren niet op hun mondje gevallen en gaven een wederwoord. De rust keerde terug toen ze onder begeleiding van de politie de gemeente verlieten Bijzondere vrijwillige landstorm Op 27 en 28 Sept. a.s. zal de Afdeeling Soest van den Bijz. Vrijw. Land storm hare jaarlijksche schietwedstrijden houden op het terrein van het pension „Oranjehof", zooals in een advertentie van dit blad wordt aangekondigd. Behalve dat het doel van de B.V.L. reeds de noodige belangstelling voor de schietwedstrijden verdient te trekken, belooft de organisatie de deelnemers een prettigen middag, zoodat zeker velen van de gelegenheid zullen gebruik maken om een serie te schieten. Voor de niet-leden van de B.V.L. zal de prijsuitdeeling onmiddelllijk na afloop der wedstrijden op 28 September plaats hebben. De prijsuitdeeling voor de Landstormers zal geschieden op 27 October a.s. waarvoor de leden met hunne dames en de donateurs nader zullen worden uitgenoodigd. De Burgemeester van Soest heeft bereids toe zegging gedaan, om deze bijeenkomst met zijne tegenwoordigheid te vereeren en de eerste prijzen uit te reiken. De derde wethouder De Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht hebben hunne goed keuring onthouden aan het besluit van 10 Augustus 1933 van den Ge meenteraad van Soest, om te bepalen, dat er in onze Gemeente tot de e.k. periodieke aftreding der leden drie wethouders zullen zijn. De wereld rond A.s. Dinsdag vertrekken twee onzer dorpsgenooten, de h.h. N. Camper en G. Kuyper om per rijwiel de wereld rond te fietsen. Door verkoop van briefkaarten trachten zij in hun onderhoud te voorzien. Daar beiden alleen de Duitsche taal machtig zijn, zullen zij in andere landen wel moeilijkheden krijgen. Ze zijn voorzien van een pas voor België en Frankrijk. Wij wenschen onze dorpsgenooten een goede reis toe. Dierenbescherming afd. Soest e.o. Mededeelingen over Juli en Augustus: De rondzwervende hazewind hond, vermeld in het rapport over de maand Juni, werd wederom zwervende aangetroffen. Aangezien de eigenaar het dier niet meer terugwenschte, werd door ons veel moeite gedaan voor een goed tehuis. Doch waar bleek, dat dit trouwe dier, dat reeds oud was, telkens weer terugliep naar een familie aan wie het vroeger had toebehoord, werd, ter voorkoming van een erger lot, tenslotte na een verblijf van 8 dagen in het asiel, besloten het door een dierenarts te laten inslapen, hetgeen op de meest pijnlooze manier is geschied. Een dame vindt in haar tuin een poes, die zeer gewond is en vraagt hulp hiervoor. Daar het dier moeilijk te vangen is een vermoedelijk ook daar in de buurt thuis be hoort en het bovendien met onze kas niet erg rooskleurig gesteld is, belooft de dame voor eigen rekening de hulp van den dierenarts in te roepen. Een jonge hond zwervende aangetroffen, werd in 't asiel opge borgen en na een verblijf van 13 dagen aldaar, geplaatst Bakkersweg, alhier. Een zeer jong hondje bij iemand aangeloopen ook in 't asiel opge nomen. Na bericht in de courant door eigenaar teruggehaald. Mede- deeling wordt gedaan, dat reeds vier dagen een groote hond op iemands erf ligt, die niet kan opstaan. Op ons verzoek aan de politie is deze weg gehaald en afgemaakt. Een klein zwervend hondje werd door één van onze leden aan een goed tehuis geholpen. Op verzoek van een te Baarn wonende familie, een aldaar zwervende poes een goed tehuis bezorgd. Met dank aan den Raad hiervoor, kunnen we meedeelen, dat thans in de politieverordening de door ons zoo lang gewenschte voorschriften zijn aangebracht in zake den toestand van hondenhokken, zoodat we bij een juiste naleving dier voorschriften, goede verbeteringen voor onze dieren verwachten kunnen, daar vele hokken hieraan niet voldoen. Zij die zich van honden of poesen wenschen te ontdoen, worden vrien delijk verzocht deze niet bij bestuursleden aan huis te laten brengen, zooals wel gebeurt en die ze willen aanschaffen kunnen zich bij het be stuur vervoegen daar er dikwijls zijn weg te geven. Dames en heeren die willen helpen met collecteeren op den Dierendag (4 October) wor den vriendelijk verzocht zich op te geven bij het Bestuur der afd. Soest e.o.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5