Met de Winkelkring 'Van Weedestraat' de lucht in Consumenten krijgen andere kijk op Soest Waar stijgt de ballon op? Kampioenschappen Winkelkring 1983 Kans op gratis ballonvlucht Prachtige elektrische schrijf machine merk 'Smith Corona' eerste prijs in type-wedstrijd bij Van de Ven 'Creativiteitstest' in bloemstukjes bij Boutique des Fleurs .tóXRING 'Luchthaven Nassau plantsoen' Straatmuzikant Eén van de straatmuzi kanten zaterdag in de Van Weedestraat, zegt van zichzelf: "Ik ben een ge luidsdichter op zoek naar de juiste toon. Als die ge vonden is nodig ik het pu bliek uit tot neuriën, zoe men, bellen en knijpen." Was getekend :H. Teele in de gloria. Wat is en wat kan de Smith Corona EL 3000? 9 Soester Courant van woensdag 21 september 1983 9 fG Muzikale omlijsting Draaiorgel Fluitspeler en dichter Draailier act met toeters en bellen accordeon-thinwhistle Pyrement van dhr. Alberts. Type-wedstrijd Doelschieten Spijkerslaan Schieten Was ophangen Lange Soesters eten Eieren gooien Wolwinden Sigaren maken Graveren Kaassnijden Open huis slagerij van Asch Modeshows Make-up demonsteren Paling roken Schoenenshow Straatmuzikanten Prijsuitreiking Hoe de Soester consument ook toeen de nlaatsellike midden stand aankijkt, toegegeven moet worden dat zijn reklamebood- schappen In een meestal aansprekende en vooral originele ver pakking worden gepresenteerd. De vier winkelkringen die wij in onze gemeente kennen timmeren graag en veel aan de weg. Nog maar nauwelijks is de suksesvolle braderie van Hartje-Zuid achter de rug, of een nieuw evenement dient zich aan. Zaterdag 24 september a.s. een speels winkelgala van de Winkelkring 'Van Weedestraat.' Start van een nieuw winkel- en verkoopsei zoen en dus alle aanleiding om het opmerkelijke winkelgebeuren dat zich rond de Van Weedestraat afspeelt op een speciale wijze onder de aandacht van het Soester publiek te brengen. Eerder dit jaar kreeg moederdag van de Winkelkringwinkeliers, met het gratis uitreiken van rozen, speciale aandacht. Zaterdag a.s. worden tal van bijzondere aktivlteiten ontplooid om de aandacht van Koning Klant te trekken. Reeksen attracties, waarvan de op het Nassauplantsoen tijdelijk gestationeer de hete luchtballon het absolute hoog tepunt is. Laatstgenoemde bezienswaardigheid is vanaf zaterdagochtend op het terrein van het Nassauplantsoen te bewon deren. In de vroege ochtend zal de gi gantische grote ballon arriveren en met hete lucht worden gevuld. Aan vang van deze werkzaamheden pl.m. 9 uur. Vanaf 10.00 kunnen Soesters in het mandje plaats nemen en met de winkel kring Van Weedestraat het lucht ruim kiezen. Eerste passagier is burgemeester mr. Paul Scholten en een vertegenwoordiger van slagerij van Asch die de gelukkige was tijdens de verloting van een luchtreisje op de laatste ledenvergadering van de Win kelkring. Vervolgens zal de hete lucht ballon nog vele malen die dag met luchtreizigers vertrekken en de passa giers een andere kijk op Soest geven. In totaal 40 "vaarders" krijgen die dag de gelegenheid gratis in het mandje van de ballon te bengelen.. Het lijdt geen twijfel dat deze luchtreizen zich zaterdag a.s. in een grote belangstel ling mogen verheugen. Dertig ballon tickets worden een avond eerder, vrij dagavond koopavond ook in de Van Weedestraat, aan cliënten in de win kels aan de bij de Winkelkring aange sloten winkeliers uitgereikt. De res terende tickets worden in de loop van de zaterdag onder het kijkgrage pu bliek verdeeld. Een verdeling die plaats vindt op de "luchthaven Nassau plantsoen." Tussen 9.00 en 10.00 zal de ballon reisvaardig worden gemaakt voor de Soester ballonvaarders. De eerste start vindt plaats te 10.00 uur. Tegen 12.00 uur zal het laatste vertrek plaatsvinden. Het bovenste deel van het Nassau plantsoen zal voor de twintig ballon vaarders met dranghekken worden af gezet. Hoe spectaculair de ballonvaar ten ook zullen zijn, het evenement is slechts een onderdeel van een kleurrijk programma dat die dag zal worden af gewerkt. Winkelkring winkelier Was in '82 de etalagewedstrijd (gewon nen door de fa. Middelman) één van de hoogtepunten van de jaarlijkse zater dagse actiedag, dit jaar is niet uitslui tend de kwaliteit van een etalage bepa lend om tot winkelier van het jaar te ♦worden uitgeroepen. Bij uw verzoek aan de Van Weedestraat ontmoet u a.s. za terdag aantrekkelijke hostessen die middels een te houden enquête van u willen vernemen wie er in aanmerking komt voor de titel "Winkelkring winke lier 1983." Een serieus gebeuren waar bij de consument het in ieder opzicht voor 't zeggen heeft. Trouwens de gehele actiedag '83 is in een kader van wedstrijden geplaatst. Een volledige opsomming van de vele mogelijkheden is onmogelijk, daarom volstaan wij met enkele voorbeelden. Vingervlugge typistes en typisten kun nen bij Kantoor Efficiency v.d. Ven in de Steenhoffstraat (naast het postkan toor) achter een schrijfmachine deel nemen en een gooi doen naar aantrek kelijke prijzen. De meeste aanslagen per minuut zijn voldoende voor de titel "kampioen typist(e) Soest '83." Nic van Dam maakt er die dag geen ge heim van dat hij Koning Voetbal een warm hart toedraagt, hetgeen gestalte krijgt in het razend populaire doel schieten. Spijkerslaan Krachtpatsers kunnen terecht bij de firma Gielen. Daar die dag een getim mer van jewelste. Trefzekerheid en kracht gaan hand in hand. De spijker op z'n kop slaan en met zo gering mo gelijk aantal slagen doen verdwijnen. Baas "Henk" wil er als erkend scheids rechter een aantal bijzondere prijzen aan kwijt raken. Schieten Geoefende ogen en vaste handen krij gen het advies een bezoek aan het Bril- centrum te brengen. Winkelrking voor zitter Hans Nota heeft zaterdag buks- sen in voorraad waarmee op prijsge vende schijven kan worden gemikt. Automatisering bij Reisburo Gerth Tijdens de open dag in de Win kelkring kunt u bij Reisburo Gerth kennismaken met de nieu we reserveringsmethode. Reis buro Gerth is aangesloten op de computer van Arke, Bonair en Holland International. Alle boe kingen worden geregistreerd met de eigen Datic-computer. Interesse? Kom zaterdag boeken bij Reisburo Gerth. De aktieve Winkelkringvoorzit- ter Hans Nota. Pracht wijnglas bij Slijterij Van der Linden Zaterdag a.s. ontvangt u bij Wijnhandel-slijterij Van der Linden in de Burg. Grothestraat 6 een prachtig wijnglas bij aan koop van 6 flessen wijn, vermeld in de advertentie. Bovendien kunt u dit glas gratis laten gra veren met uw initialen bij de overbuurman van Van der Lin den Juwelier Chatoux. Was ophangen De Bree van de Wasserette zou De Bree niet zijn als er a.s. zaterdag geen was aan te pas zou komen. Wie er in slaagt een standaardpakket gedroogde was 't snelst aan de waslijn te hangen zit voorlopig goed. Een forse geldprijs, te besteden aan grote en kleine wasjes in de bekendste Soester wasserette, wordt dan uw eigendom. Lange Soesters eten Banketbakkerij Verkley, naar men zegt schepper en ontdekker van de ro mige "Lange Soesters," wil nog meer aandacht voor zijn smakelijke creatie. Voor zijn zaak draait het er a.s. zater dag om wie in een tijd van vijf minuten de meeste "Lange Soesters" naar bin nen weet te werken. De tractaties wor den gratis verstrekt. Mochten twee of meerdere snoeplustigen ex aequo ein digen', dan zal zaterdagmiddag te 15.00 uur de "Super Lange Soester-finale" de beslissing brengen. Nieuw voor Soest het kampioenschap "eieren over gooien." Plaats van handeling bij de firma Binnen en Buiten aan de F.C. Kuyperstraat. Een vrolijk gebeuren waarbij het er om gaat eieren te gooien die door de tegenpartij zonder breuk worden opgevangen en vervolgens worden geretourneerd, waarbij de ont vangende partij alles in het werk stelt het projectiel gaaf te ontvangen en op nieuw te verzenden. Groepen eierengooiers kunnen zich nu reeds melden bij Binnen en Buiten" in de F.C. Kuyperstraat. Stadhouder-stunt Alleen op 24 september het boek je "Soest en Soesterberg gete kend en verteld," afgehaald in de winkel van 16,- voor 9,90. Winkelkring hoek Stadhouders- laan. De starts en de landingen van de Wlnkelkringballon zullen plaatsvinden op het "bovenste" deel van het Nassauplantsoen, zoals op bovenstaande foto is te con stateren. Binnen de dranghekken gaat de eerste ballon om pl.m. 10.00 uur de lucht in met als erepassagier Burgemeester mr. P. Scholten. Twintig ballon- vluchten zullen er vanaf het Nassauplantsoen plaatsvinden. Machineschrijven Inschrijving tot vrijdag 23/9 21.00 uur. Kantoor Efficiency van der Ven, Steenhoffstraat 13. Bloemschikken-Biedemeier maken Zaterdag 24/911.00 -15.00 uur. Boutique des Fleurs, Steenhoffstraat 1. Spijkerslaan Zaterdag 24/911.00 -15.00 uur. Gielen BV., Van Weedestraat 9. Mini doel schieten Zaterdag 24/9 Nic. van Dam, Van Weedestraat 16. Eieren overgooien Inschrijving vanaf donderdag 22/9. Binnen en Buiten verlichting, FC. Kuyperstraat 24. Was ophangen Zaterdag 24/9. Wasserette de Bree, V. Weedestraat 52. Luchtdrukschieten Zaterdag 24/911.00-15.00 uur. Bril Centrum Nota, V. Weedestraat 17a. Wolwinden Zaterdag 24/9. Bonneterie Brongers, Van Weedestraat. Lange Soesters eten 10 kandidaten boven de 18 jaar kunnen zich vanaf heden mel den bij Maison Verkley. Aanvang wedstrijd 9.30 uur. Bloemschikken in de nieuwe kas van Boutique des Fleurs, Steenhoffstraat 1. Wolwinden Iets rustiger op het eerste gezicht gaat het toe bij wolwinkel De Bonnetrie. Wedstrijden wolwinden, waaraan zon der twijfel wollige prijzen verbonden zijn. Trek er a.s. zaterdag maar een dagje voor uit, want het programma staat bol van grote en kleine gebeurtenissen. Sigarenhandel Sigaren zijn in, en daarom laat siga renmagazijn Van Kleef door twee ou derwetse sigarenmakers demonsteren hoe het bruine, smakelijke geurende produkt tot stand komt. Het oude am bacht in volle glorie. Graveren Juwelier Chatoux heeft die dag een meester-graveur in huis die zijn talen ten op een groot aantal kleine maar ook kostbare artikelen zal demonsteren. Kaassnijden Bij Jan Mets kan de consument pro beren gratis met een kilogram naar huis te gaan, mits hij er in slaagt de prima jong belegen op het juiste ge wicht af te snijden. Zo erg nauw wordt er nu ook weer niet op het gewicht ge let. Wie niet binnen kleine marges blijft betaalt voor de bestelling een aantrekkelijke Jan Mets-vrienden- prijs. Nieuw in deze delicatessenzaak is de introductie van de wereldberoem de Leonidas-bonbons. Van Belgisch makelij en dus voor kenners een abso lute specialiteit. Leonidas-bonbons, vanaf a.s. zaterdag alleenverkoop voor Soest bij Jan Mets. Open huls slagerij van Asch En dan is er natuurlijk de grote pu- bliektrekker slagerij van Asch. Op deze en ook andere dagen voortreffe lijke ambachtelijke gastheer met kwalitatief uitstekende hapjes in vele exclusieve variaties. Zaterdag a.s. te zien, te bewonderen en wat van Asch betreft vooral te proeven en te keuren. Modeshows Ballonvaarten, wedstrijden, demon straties, en proeverijen. Ook shows ontbreken evenmin in dit groots opge zette programma. Alles op het gebied van de damesmode '83-'84 is zaterdag tijdens live-modeshows te zien en te be wonderen bij de fa. Middelman. Even verderop maakt modehuis De Ster ge bruik van de moderne technieken en toont via video nieuwe en ook qua prijs stelling aantrekkelijke collecties. Make-up demonstraties Welke make-up bij u past wordt duide lijk gemaakt bij studio Karla Karwoc- zik, uiteraard ook Winkelkring. Daar ziet u veel nieuws in de altijd wisselen de en smaakvolle wereld van de Make- up. Paling roken Wie daar zeker niets te zoeken heeft is de man die voor het hoofdkantoor van de ABN de gehele dag aan de slag gaat. Een echte palingroker, afkomstig uit een oer Nederlands vissersdorp, zal u laten watertanden. Schoenenshow En als u op de klompen en de paling bent bent uitgekeken dan is er Nic. van Dam die met live-schoenenshows veel belangstelling zal trekken. Los van alle evenementen die voor a.s. zaterdag op stapel staan willen de Van Weede- straat-winkeliers op een bijzondere wijze met een aantal koopjes de aan dacht op zich vestigen. Koopjes die Winkelkring als Soester winkelcen trum nog meer attentiewaarde moeten geven. Dat de Van Weedestraat er geen ge heim van maakt a.s. zaterdag in de pu bliciteit te willen staan komt op luid ruchtige wijze tot uitdrukking. Geluidswagens zullen in en rond de omge ving van de Van Weedestraat werven de teksten laten horen en in de loop van de dag tussenstanden van de wedstrij den geven. Paltz- en Eemgeuzen grondpersoneel De padvindersgroep De Paltz- en Eemgeuzen zal zaterdag tij dens het ballonvaartfestijn haar hand en spandiensten verlenen op de luchthaven Nassauplant- De ballon waarmee het Winkelkring- evenement wordt uitgevoerd heeft een in houd van 3200 kubieke meter, een hoogte van 23 meter en een doorsnee van bijna 16 meter. Hij stijgt 20 keer tot een hoogte van 40 meter. Dertig ballonvluchttickets worden vrijdagavond tijdens de avondverkoop in de Winkelkringwinkels uitgereikt. Tien ballonvluchttickets worden zaterdagmorgen onder het kijkgrage publiek uitgedeeld. Prijsuitreiking En wanneer de grootste drukte van deze gevarieerde winkeldag voorbij is zal om 16.30 uur, voor of in de ABN- bank (afhankelijk van de weersom standigheden), de officiële prijsuitrei king door de secretaris van de winke liersvereniging Van Weedestraat, de heer G. Engelgeer, plaatsvinden. Sluit stuk van een jaarlijkse actiedag waar mee de winkeliers van de Van Weede straat opnieuw willen aantonen dat ze de concurrentie met Hilversum, Utrecht, en Amersfoort aan kunnen. Een bewijs waarvoor stevige inves teringen zijn gedaan, maar evenals el ders in Soest gaan ook de Van Weede- staters van het nog niet versleten prin cipe van 'Cost en Baêt' uit. Straatmuzikanten Minder luidruchtig, maar ook afge stemd op het oor, het optreden van een aantal echte straatmuzikanten. Nostal gie in een aangepaste verpakking. Als onderdeel van de aktivlteiten rond de "Winkelkring-zaterdag" van 24 sep tember a.s. organiseert Kantooreffi- ciëncy Van de Ven aan de Steenhoff straat 13 een grote type-wedstrijd. Voor deze type-wedstrijd zal het navol gende reglement worden gehanteerd: 1. De te typen tekst wordt ter plaatse overhandigd. 2. Deze tekst bestaat uit 1500 aansla gen. 3. De tijd om de tekst te typen bedraagt 8 minuten. 4. De tekst wordt getypt op een elektro nische schrijfmachine SMITH CORONA EL 3000. 5. Iedere fout in de getypte tekst wordt vermenigvuldigd met 10 punten en wordt van het totaal afgetrokken. 6. Corrigeren in de tekst is toegestaan. 7. De tijd wordt opgenomen en gedeeld door het aantal aanslagen. Het aantal aanslagen per minuut is dan ook gel dend. 8. De wedstrijd duurt van 10.00 uur tot 15.00 uur. 9. Om 16.30 uur worden de prijzen uit gereikt. 10. De winnaar of winnares per poule krijgt een portable schrijfmachine ter waarde van 245,-. Echter de winnaar of winnares van de beide poules teza men, krijgt een elektronische schrijf machine SMITH CORONA met een winkelwaarde van 575,-. 11. Voor deelname kunt u zich opgeven bij Van de Ven, Steenhoffstraat 13, uiterlijk tot vrijdagavond 21.00 uur. Veel succes en tot ziens bij Van de Ven (naast het postkantoor). De ultrasonische Smith Corona is de elektronische standaard-kantoor- schrijfmachine, die een nieuw techno logisch tijdperk inluidt. Het is de eerste machine die vier verschillende belang rijke voordelen combineert: - bedieningsgemak: elke gebruiker zal zich er direct mee op z'n gemak voelen; - efficiënte prestaties: te danken aan geavanceerde techniek en het inge bouwde correctiegeheugen; - ultrasonische betrouwbaarheid: het simpele ontwerp van het toetsenbord zorgt voor een hoge gr&ad van be trouwbaarheid; - waar voor z'n geld: deze geavanceer de elektronische schrijfmachine wordt verkocht voor de prijs van een normale kantoorschrijfmachine. De EL 3000 beschikt niet alleen over een zeer prettig toetsenbord, maar heeft ook een lintcassette die op de meest simpele wijze te verwisselen is. Bovendien heeft de machine geen type- armen of een bolkop, maar een schrijf- wiel, dat niet duur is, met een ruime keus aan lettertypen: duurzaam en met een perfecte aanslag. Met een fijnregelafstemming (185 posi ties per enkele regel), en vaste of in stelbare pagina-indeling (opgeslagen in het geheugen), de mogelijkheid om "achteruit" te tabuleren, een aanslag- sterkteregelaar voor maar liefst 8 doorslagen, een buffergeheugen, waar door de aangeslagen letters perfect en in de juiste volgorde worden afgedrukt, en het korretiegeheugen dat de gebrui ker in staat stelt om automatisch de tien laatste aanslagen uit te wissen, is de EL 3000 een machine met fabel achtige prestaties Omdat het aantal bewegende onder delen veel geringer is dan bij vergelijk bare machines (wel 15%) treedt aan zienlijk minder slijtage op, hetgeen ook van belang is voor het onderhoud. De Smith Corona is dan ook een schrijf machine die "onverslaanbare waar" voor z'n geld levert. 1_i\ SEPTENfif/j> Ter gelegenheid van het grote Winkel kring-festijn van a.s. zaterdag ls er ook bij Boutique des Fleurs aan de Steen hoffstraat I (net naast de spoorweg overgang) het nodige te beleven. Da mes (en heren uiteraard ook) met 'n beetje gevoel-voor-bloemen kunnen dan hun eigen creativiteit testen en uit leven met het maken van een aardig bloemstukje, bijvoorbeeld een Bieder- meyer. De benodigdheden daarvoor staan tus sen 11.00 en 15.00 uur klaar in de zojuist gereedgekomen nieuwe uitbreiding van Boutique des Fleurs, die midden in de verbouwing zit. Aan de wedstrijd zijn een drietal prij zen verbonden, die beslist de moeite waard zijn: bloemen/plantenbonnen van resp. 50,- 35,- en 20,-. De prij zen worden toegekend door een bij uit stek vakkundige jury, namelijk de heer G. J. de Groot van Boutique des Fleurs zelf, bijgestaan door een "binder" en zelfs een "meester-binder." Uiteraard mogen de deelnemers/sters de door hen vervaardigde bloemstuk jes mee naar huis nemen, dat wil zeg gen: na het afsluiten van de wedstrijd (om 15.00 uur). In het nieuwe gedeelte van de bekende Soester bloemenboe- tiek staat a.s. zaterdag een lange werk tafel klaar, waaraan de deelnemers hun krachten op de bloemen kunnen beproeven. Uiteraard krijgen zij allen hetzelfde pakket bloemen voorgescho teld. Tegelijkertijd vestigt Boutique des Fleurs de aandacht op de verbouwing, die ervoor zorgt dat de zaak met maar liefst 120 vierkante meter wordt uitge breid. Ter gelegenheid daarvan richt Boutique des Fleurs een speciale eta lage vol bouw-artlkelen in, waarin een aantal attractieve "verbouwinga-aan biedingen" te zien zullen zijn, zoals bij voorbeeld de "Schep-reclame": een bos chrysanten voor 2,50, en de "Zak cement-reclame": 10 roosjes voor de prijs van 3,-. Een bezoekje aan Boutique des Fleurs is a.s. zaterdag dan ook beslist de moeite waard!

Soester Courant | 1983 | | pagina 9