sl 3) R Stalenhoef >.v. Soest-atleten weren zich goed in Amersfoort Soest 1 speelde (weer) niet atletiek Voetbal, jeugd en v.v. Hees Nieuwe stichting wil atletiekbaan in 1984 realiseren SEC en Hees delen de punten VVZ'49 na zege in middenmoot SEC A-junioren halen uit S.O.Soest - Jeugd voetbal Strandritten van De Bosruiters groot succes VOETBAL PROGRAMMA 14 15 Soester Courant van woensdag 28 september 1988 15 A-V. Soest was in de 3e editie van de Amersfoort-marathon vertegenwoor digd door twee veteranen-atleten, te weten René Hoksbergen en Cor Koster Terwijl voor Cor Koster de marathon in de loop der jaren eigenlijk een "rou tineklus" is geworden, was het voor René Hoksbergen zijn debuut op deze monsterafstand. Al snel was duidelijk dat het weer én het parcours niet be vorderlijk waren voor een snelle tijd Het weer was nogal benauwd en win derig en in het marathontrajekt was nog steeds een stuk zandpad opgeno men, iets wat in een marathon toch ei genlijk niet zou mogen voorkomen. Niettemin vertrok René Hoksbergen vlot en wist zijn schema tot 35 km. prima vast te houden. Toen sloeg "de man met de hamer" keihard toe bij de 43-jarige marathon-debutant. Hij kreeg maagkrampen en moest af en toe een stukje wandelen. Hij verloor hierdoor in de resterende 7 km. ruim 12 minuten op zijn schema, waardoor hij uitkwam op 3 uur 11.09 minuten. Dat hij met deze tijd niet ontevreden hoefde te zijn, bleek wel uit zijn eind klassering: 57e in het totaal- en 16e in het veteranenklassement. Dat deze atleet in zijn "normale doen" zeker onder de 3 uur kan lopen staat voor elke insider vast, en zal ook wel bewezen worden in zijn eerstvolgende marathon. Cor Koster begon zaterdag aan zijn 105e editie van de marathon. Het was uiterst twijfelachtig of de 63-jarige AV- Soest-atleet zou kunnen starten, daar hij vorige week nog onder het mes was geweest voor een kaakoperatie. Dat er heel wat moet gebeuren om good-old Cor uit de strijd te houden bleek zaterdag wel: Hij finishte in 3.59.03 uur en wist dus ook zijn 105e marathon weer tot een goed einde te brengen. Rob de Haas in topvorm op halve marathon Dat deze dag de AV Soest-veteranen een hoofdrol voor zich opeisten bena drukte Rob de Haas nog eens extra. Hij liet alle deelnemende seniorenleden van A.V.Soest achter zich. De 40-jarige veteraan is aan een meer dan uitste kend seizoen bezig en liep ook in Amersfoort weer in de prijzen. Hij fi nishte in 1.17.21 uur en kon later als tweede in het veteranenklassement worden gehuldigd. Met name van deze atleet wordt nog wel een en ander ver wacht tijdens de marathon van Essen in oktober. Achter Rob de Haas was de strijd tus sen enige clubmakkers uiterst hevig. Dick den Oude en Harry van Brum- melen gingen gezamelijk de laatste kilometers in. René van Zee kwam echter in die laatste kilometers - na een behoorlijke achterstand te hebben gehad - enorm opzetten. Dick den Oude kon de A.V.Soest-voorzitter nog net voorblijven (1.21.00 tegen 1.21.11), maar Harry van Brummelen moest het onderspit delven en werd nog op een behoorlijke achterstand gezet (1.22.32). Nieuweling Bert Molenaar deed het uitstekend in zijn eerste officiële wed strijd. Hij kwam vlak na Harry van Brummelen binnen in 1.22.53 uur en bleef Erik Bos zelfs vóór: 1.23.16 uur. Hierna kwam een groep van vijf A.V.Soest-atleten binnen drie minuten over de finish: Harry Sonnemans 1.39.42 uur, Ruud Ambags 1.40.22 uur, Ivo Balvers 1.40.46 uur, Anton Baltus 1.42.17 uur. Vermeldenswaard is zeker nog de tijd van de enige A.V.Soest-dame van 't ge zelschap: Ineke van Zee. Zij beëindigde de strijd slechts 19 seconden na Anton Baltus in 1.42.36 uur. Het was voor haar een uitstekende generale voor de marathon van New York, waarin zij samen met echtgenoot René op 23 ok tober a.s. van start zal gaan. Zoals alle verenigingen heeft ook de voetbalvereniging Hees de start voor het seizoen '83-'84 gemaakt. Deze start ging helaas niet helemaal van een leien dakje. Al gauw bleek n.1. dat de jeugd afdeling hier en daar een tekort aan le den heeft. Bij 'Hees' weten ze dat, wanneer je de jeugd wilt houden, er meer gedaan moet worden dan trainen en voetballen alleen. Onder de bekende slagzin 'De Jeugd heeft de Toekomst' start de jeugdafdeling dan ook met een voor v.v. Hees écht nieuw seizoen. Dit houdt in dat buiten de gewone voetbalaktivi- teiten nog andere dingen op het pro gramma staan, zoals filmmiddagen voor jong en oud, spelmiddagen en een tafeltenniscompetitie. Deze en andere aktiviteiten, die zich nog in een voorbereidingsstadium be vinden, dienen de gaten op te vullen bij afgelastingen van trainingen en wed strijden ten gevolge van de steeds weer verrassende weersinvloeden. 'Hees' vraagt de jeugd van Soest, en vooral zij die toch al plannen hebben zich bij een voetbalvereniging aan te sluiten, om eens te komen kijken aan de Kooiweg. Om welke leeftijden gaat het? Om jongens van 6 tot 18 jaar, maar ook om meisjes van 6 tot 12 jaar. Kom rustig eens 'de sfeer proeven' op één van de trainingen, je bent er van harte welkom, evenals trouwens je ou ders. Jeugd van 6-12 jaar is welkom op de woensdagmiddag vanaf 3 uur. Van 12 t./m. 14 jaar kun je terecht op de don derdagen van 17.30 tot 18.30 uur. Op dinsdag van 18.00 tot 19.00 uur wordt de leeftijdsgroep tussen 15 en 18 jaar verwacht, evenals op de donderdag van 18.30 tot 20.00 uur. Hopelijk spelen velen binnenkort in de rood-witte kleu ren van de v.v. Hees. Wil jij, of je ouders, wat meer informa tie? Bel dan op dinsdag of donderdag tussen 18.00 en 20.00 uur even op. Ie mand van het jeugdbestuur zal graag wat meer vertellen. Het nummer is 12272. Kaarten bij v.v. Hees De voetbalvereniging Hees organiseert op vrijdag 30 september a.s. weer een kaartavond in de kantine aan de Kooi weg. Leden, donateurs en iedereen die Hees een warm hart toedraagt zijn hartelijk welkom. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Atletiek Zondag 26 september j.1. nam een aan- atletiekvereniging AAC te Amster dam. Bij de meisjes D behaalde Amsterdam. Bij de meisjes D behaalde Nyree Rademaker een tweede plaats op de 80 m. in 8.7 sec. Ze deed over de 600 m. 1.58.5 sec. Astrid Boerboom deed de 60 m. in 9.7 sec., de 600 m., in 2.03.6 sec. Jongens D SandervanElteren:80m. in 12.6 sec. 1000 m. in 3.42.6 sec. Chistian Vonk80 m. in 11.5 sec. Speer: 22.89 m. Paul Schlebaum80 m. in 12.4 sec. speer: 25.30 m. Lars Alkema: 1000 m. in 3.26.6 speer: 24.70 m. Erik Jan Ransdorp: 1000 m. in 3.20.5 speer: 29.98 m. Jan Jaap v. Beest hoog: 1.25 m. 1000 m. 3.22.6 Eelco Moree was zeer succesvol op de 1500 meter. Jongens C Eelco Moree 1500 m.4.32.4 Ver:5.12m. Dennis Esselman 1500 m.5.00.2 ver: 4.25 m. Leo v. Thuyl 100 m.13.3 sec. 1500 m.: 4.56.5 Nedja Ensdorff 100 m13.5 sec. ver: 4.73 m. Amold Vonk 300 m. horden: 51.5sec. 1500 m.5.12.6 sec. (gevallen Angelov. Leyenhorst speer: 30.34 m. 1500 m. 4.55.6 Meisjes C Esther v.d. Bolt 600 m.1.52 ver: 4.06 m. Prenella Rademake 600 m.1.56.8 ver: 3.75 m. Maileen v.d. Groep speer21.38 m. ver: 3.74 Angelique v. Oosterum 80 m.12.2 sec. 600 m. 1.55.3 Binnen enkele weken kan de oprichting tegemoet worden gezien van de SAAS, de Stichting Aanleg Atletiekaccommo- datie Soest. Deze stichting zal zich gaan toeleggen op de aanleg en inrich ting van een atlektiekbaan aan de Wieksloterweg Oostzijde. Dit deelde S.O.Soest-Atletiek-voorzit ter René van Zee vorige week mee tij dens de vergadering van het bestuur van de Sportstichting. Hij maakte daartoe gebruik van het spreekrecht voor het publiek. Van Zee wees erop dat de atletiekver eniging in de afgelopen twaalf jaar soms mét, soms ook tégen de Sport stichting had gevochten om de aanleg van een eigen baan te realiseren. Vorig jaar had de vereniging een eigen plan ingediend, voor een "minimale" baan, waarvan de kosten 30.000) feitelijk een fractie waren van het bedrag, waarvoor de gemeente ooit een baan zou aanleggen, zoals in het verleden meermalen in het vooruitzicht was ge steld. Destijds was zelfs sprake van een atletiekbaan van 300.000. Van Zee maakte duidelijk zeer teleur gesteld te zijn over de wijze waarop het gemeentebestuur tot dusver op de plannen heeft gereageerd. Volgens het College moest het geld voor de aanleg binnen de begroting van de Sportstich ting worden gevonden. Wel kon de pro cedure voor een aanlegvergunning op gang worden gebracht. "We gaan nu zelf verder," aldus Van Zee. "Op dezelfde plaats wil de SAAS een volledige atletiekbaan aanleggen, o.m. in zelfwerkzaamheid." Omdat de stichting grond van de gemeente zal moeten huren en de aanleg uit eigen middelen wordt gefinancierd, ver wachtte Van Zee dat dit ook gevolgen zou hebben voor de financiële verplich tingen jegens de Sportstichting. "We hebben altijd al zoveel aan passe-par- tout betaald, zonder dat daar een ac commodatie tegenover stond." Van Zee maakte duidelijk dat hij erg optimistisch was over de haalbaarheid van de plannen. In 1984 moet met de aanleg worden begonnen. Vanuit het Sportstichtingsbestuur werd aangedrongen op positieve mede werking. In elk geval moet van de zijde van het gemeentebestuur de grootst mogelijke duidelijkheid worden be tracht als de aanlegvergunning aan de orde komt. Voorzitter Plomp deelde mee zich te zullen inspannen voor de realisatie, nu er een doorbraak is gekomen. Wat hem betreft is de wil aanwezig om een goede oplossing te vinden. Naar zijn mening mocht de nieuwe stichting geen "poot worden uitgetrokken" met de pacht van de grond. "Dit eigen initiatief moeten we niet de grond in boren." Jeugdatletiek in de kou gezet Een slechte wissel sloeg, tijdens de es tafette van de gewestfinale van de pupil len atletiekcompetitie, alle hoop op een goede eindklassering de bodem in bij de jonge afvaardiging uit Soest. Op zulke momenten wreekt zich de gebrekkige accommodatie en voorbe reiding, waarmee de jonge Soesters het in tegenstelling tot velen van hun con currenten moeten doen. Het kwartet van de Atletiek Vereniging Soest heeft vol jaloezie de verrichtingen gevolgd van technisch zeer verzorgde hoogte- sprongen, gedegen gestoten kogels en goede sprints op een prachtige kunst stof atletiekbaan in Heerhugowaard. Zij zullen zich ongetwijfeld hebben afgevraagd of de aanwezigheid van de Soester duinen hen zal veroordelen tot "lopers". Lopen kan men in Soest genoeg. Overigens hebben de jonge atleten zich op karakter van de laatste plaats, die hun deel was geworden na de es tafette, kunnen verwijderen via de volgende prestaties op de individuele nummers: Sjoerd Ammerlaan sprong 1.10 m hoog, sprintte in 9.7 s de 60 m en stootte de kogel naar 6.16 m. André Blik sprong 1.05 m, liep de sprint in 9.6 en kogelde 6.93 m. Brit Gijtenbeek sprong 1.20 hoog, legde in 8.9 sec. de 60 m af en stootte 7.20 m. Egbert Jan Schutte sprong 1.20 hoog, sprintte in 9.7 sec. en stootte 7.16 m. Reserve Marcel de Bruijn liet zich van zijn bes te kant zien met 1.05 m hoog, 60 m in 9.7 sec. en kogel 6.58 m. De totaal eindstand was een 8e plaats voor de Soester afvaardiging. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Na drie nederlagen kon SEC afgelopen zaterdag eindelijk het eerste winstpunt boeken. SEC moest het zaterdag doen zonder Wout Krüter (oefening in Duitsland) en Albert Posthuma (geblesseerd), terwijl aan Hees-zijde Piet Schalkwijk door een blessure aan de kant moest büjven._ Bij SEC waren daardoor good-old Wil Leegwater en Cees Christiaanse in de ploeg teruggekeerd. ZATERDAGVOETBAL De beide ploegen begonnen voorzichtig aan deze wedstrijd en het bleek al gauw dat ze goed tegen elkaar opge wassen waren. Erg veel goede kansen ontstonden er in deze eerste helft eigenlijk niet al was Hees eenmaal dicht bij een doel punt door een kopbal van Jaap van de Veer, die rakelings over de lat ging en voor SEC was het Henk van Essen die een paar maal goed mee opkwam die naast schoot. De ruststand was dan ook de enige juiste 0-0. In de rust was bij Hees Bert de Bruin vervangen door Fred Scholten. De tweede helft waren beide ploegen gelukkig voor het talrijke publiek wat aanvallender ingesteld en dat kwam de wedstrijd ten goede. Jan Hoefman bediende een paar maal zijn voorwaartsen op maat, maar Wim van de Veen stond op zijn post en Wil Leegwater wist Edwin Lazonder vrij gemakkelijk af te stoppen. Toch was het Hees, dat aan de leiding kwam. Henk van Essen beoordeelde een pass op Jan van de Wielen ver keerd en deze dreigde vrij op Wim van de Veen af te gaan, maar Henk van Essen trok aan de noodrem en er bleef Jan Kuyvenhoven (SEC) haalt uit in de derby tegen Hees. voor scheidsrechter Berculo maar een ding over en dat was de penalty stip. Tom Jansen schoot de penalty in en Hees ging aan de leiding. Bij SEC was ondertussen Ronald Westerveld ver vangen door Ruud Teerlink. Door een omzetting in de SEC-ploeg n.1. Henk van Essen naar de spits kwarn voor SEC de ommekeer, al verzuimde' Hees wel de voorsprong uit te bouwen door goede mogelijkheden van Jan van de Wielen, die vrij voor Wim van de Veen hoog over schoot. Een bal die van richting werd veranderd kon maar ternauwernood door Wim van de Veen uit de hoek getikt worden. Hees kwam in die fase nog eenmaal gevaarlijk opzetten maar nu verleen de Rinie Jasperse op de achterlijn assistentie en kopte de bal van de doellijn. SEC hervond zichzelf en ging nu in de aanval en, dat leverde wat kansen op. Jan Kuyvenhoven schoot hard over en een goede één/twee tussen Jeroen de Wolf en Dik van de Broek schichtte de nodige verwarring in de Hees-achter hoede. SEC kwam in de 30e minuut naast Hees uit een voorzet van Dik van de Broek, die door Henk van Essen langs de aan de grond genagelde Gerard de Groot werd gekopt. Even voor de gelijk maker was Jan van de Wielen bij Hees vervangen door Reier Looysen. Beide ploegen probeerden nog wel tot scoren te komen, maar met deze 1-1 kwam er een einde aan een sportieve wedstrijd. A.s. zaterdag wacht SEC een zware klus, want dan gaat men op bezoek bij Roda in Leusden. ZATERDAGVOETBAL WZ lijkt op de goede weg te zijn. Na een nederlaag en een gelijkspel werd nu een 2-0 overwinning behaald op het zwakke Baarn. Een belangrijke zege in deze fase van de competitie want hier mee verwijderde WZ zich van de on derste plaatsen van de ranglijst en nes telde zich in de middenmoot. Evenals vorige week zorgde Hayo Groart voor de doelpunten. WZ begon net als de vorige wedstrij den weer vrij nerveus, waarbij veel balverlies werd geleden en slechte pas ses eerder regel waren dan uitzon dering. Toch weru al vrij snel duidelijk dat WZ van het zwakke Baarn weinig te duchten had. Langzamerhand kon WZ dan ook het initiatief nemen. In de vijftiende minuut kreeg WZ de eerste kans toen keeper van de Pol met een verre uittrap Cor den Daas bereikte en deze goed afspeelde naar Willem de Vries. De WZ-spits schoot echter iets te gehaast waardoor de bal naast het doel verdween. Verder kon ook WZ, ondanks het lichte overwicht, weinig reële sco- ringsmogelijkheden creëren omdat de meeste aanvallen door slecht passen reeds in de opbouw strandden. Daar ook Baarn er weinig van terecht bracht was het duel nauwelijks het aanzien waard. Zelfs het eerste doelpunt van WZ paste volledig in het beeld van de wedstrijd, waarin fout of fout gesta peld werd. In de veertigste minuut gaf Hayo Groart een mislukte die een eenvoudigr prooi voor Baarn-keeper Wil- co van Toeren leek te worden, maar hij schrok blijkbaar zo van de inkomende Pieter Bade dat hij de bal over zich heen in het doel liet stuiteren. Ook na de thee had WZ weer een licht overwicht, maar kon desondanks nau welijks een goed lopende aanval opzet ten. Toch kreeg WZ een paar goede mogelijkheden om de score uit te brei den. De beste was wel voor Pieter Bade die echter op drie meter afstand van het doel nog afspeelde in plaats van zelf te schieten. Foutief uitverdedigen van Baarn was er de oorzaak van dat Hayo Groart in de vijfentwintigste minuut in balbezit kwam op zo'n vijfentwintig meter af stand van het Baarn-doel. Met een fraaie boog loste hij de bal over de te ver van zijn doel-staande WUco van Toeren in de uiterste hoek, 2-0. En daarmee ging de wedstrijd als de bekende nachtkaars uit omdat Baarn niet bij machte was om iets aan de achterstand te doen en WZ niet verder aandrong. WZ2- Altius 2:1-1 Het is WZ in deze 3e competitiewed strijd met veel moeite gelukt om 1 punt te pakken van Altius. Er werd vooral in de beginfase rommelig gevoetbald van beide kanten, met veel balverlies. Vooral in de beginfase was er weinig te doen voor de beide keepers. Na onge veer 20 minuten begon WZ echter meer grip op de wedstrijd te krijgen. Er kwamen kansen: Tonny Donk pro beerde het van 25 meter maar zag zijn schot net over de kruising heen gaan. Even later was het Hans Holtrop die vanuit een corner keihard inkopte, maar de bal werd door een verdediger van Altius van de doellijn weggehaald. WZ bleef drukken, maar een doelpunt bleef uit. In de tweede helft werd R. Immerzeel gewisseld voor Hans Renes. WZ begon gelijk te drukken op het doel van Altius. Het tempo ging omhoog. Toen iedereen eigenlijk op een doelpunt van WZ stond te wachten kwam er een snelle counter, waarbij de spits van Al tius de bal niet sterk inschoot, maar keeper Mout kon hem niet in een keer pakken waardoor de spits alsnog kon scoren. Toen moest WZ wel komen. Na onge veer 20 minuten spelen probeerde Tonny Donk het weer met een afstands schot maar zag de bal op de lat belan den. Weer ging het tempo omhoog en enkele spelers begonnen krampver schijnselen te vertonen. Eindelijk, in de 40e minuut, was het dan toch raak voor WZ: uit een corner werd de bal keihard ingekopt door Bert den Bree- jen. In eerste instantie werd de bal van de lijn gehaald door een verdediger van Altius, maar niet goed wegge werkt, waardoor Richard Hop van dichtbij gelijk kon maken. Als V.V.Z. het koppie er een beetje bij had gehouden had er zeker meer inge zeten dan dan ene punt. WZ 2 speelt a.s. zaterdag de moeilijke uitwedstrijd tegen S. V.V.U. 2. Jeugd nieuws Door afwezigheid van drie spelers moest het elftal van SEC wat omgezet worden. Toch begon het team goed gemotiveerd aan de wedstrijd tegen Amersfoortse Boys. Deze wedstrijd moest gewonnen worden om in de kopgroep mee te blijven draaien. SEC begon dan ook direct met aanvallend spel. Dit leverde al na twee minuten succes op. Na een overtreding van een speler van Amersfoortse Boys kreeg SEC vijf meter buiten het strafschop gebied een vrije trap te nemen. Luits Houkes plaatste zich achter de bal en wist met een zeer goed schot in de linkerhoek van het doel 1-0 te scoren. Deze snelle voorsprong gaf het team extra motivatie en men zette de tegen stander sterk onder druk. In de 13e minuut speelde Mark Kriek zich goed vrij op links. Hij gaf een prima voorzet die bij de tweede paal, bij Ronny de Vries kwam. Deze bedacht zich niet en passeerde de doelman van de Boys met een hard schot. In de 18e minuut was het alweer bijna raak. Antek Wojtkowska wist zich prima vrij te spelen. Uit een moeilijke hoek schoot hij hard in. De keeper van de Boys had op dit schot geen kans, de bal ging - jammer voor SEC - net naast. In de 32e minuut had Antek meer succes. Na een vrije trap van SEC wist hij goed te profiteren van het niet goed toepassen van de buitenspelval. Hij kon met de bal alleen op de keeper afgaan. Deze kon hij keurig omspelen, waarna hij 3-0 wist te scoren. Zes minuten later was het alweer raak. Na een goed opgezette aanval kwam de bal in het bezit van Recep Sosjal. Deze wist de keeper van Am.Boys te om spelen en beheerst 4-0 te scoren. De volgende minuut kreeg SEC een tegen valler te incasseren. Bij een aanval van Am.Boys kwam de bal in het bezit van SEC-doelman Gijs van Duinker ken. Terwijl hij al in het bezit was van de bal liep een speler van Am.Boys onbeheerst op hem in. Hierdoor werd Gijs aan zijn rechterdijbeen dermate geblesseerd, dat hij moest worden vervangen door Edwin v.d. Luitgaar- den. Nog voor de rust wist SEC zijn voorsprong uit te bouwen. Na een pass van Alisa Bican kwam Recep Sosjal alleen voor de keeper, die hij goed omspeelde en 5-0 scoorde. De rust had Am.Boys blijkbaar goed gedaan. In de tweede helft gingen zij direct in de aanval, hetgeen in de 50e minuut succes had. De buitenspelval bij SEC klopte niet en hiervan wist een speler van Am.Boys te profiteren en tegen te scoren. Daarvan schrok SEC wakker. Twee minuten later wist An tek Wojtkowska door de verdediging van Am.Boys te breken. Voor de kee per komende wist hij deze met een boogbal te passeren. SEC ging door en in de 59e minuut loste Alisa Bican een schot op het doel. De op zich niet gevaarlijke bal stuitte net voor de doelman, waardoor de bal over hem heen in het net belandde: 7-1. In de 64e minuut kreeg Am.Boys een strafschop te nemen. Tegen de goed genomen strafschop had de keeper van SEC geen kans: 7-2. Hierna werd de niet in zijn beste vorm zijnde Jeroen de Jong vervangen door Saban Aksit. In de 72e minuut was er weer succes voor SEC. Op de rand van het straf schopgebied mocht een vrije schop worden genomen. Mark Kriek plaatste zich achter de bal en met een verwoes tend schot wist hij 8-2 te scoren. Net voor het einde kende de scheids rechter nog een strafschop toe aan Am.Boys. De hard ingeschoten bal werd voortreffelijk gestopt door Edwin v.d.Luitgaanden. De bal kwam echter weer terug bij de speler van Am.Boys, die daarop wel scoorde. Hierdoor werd de eindstand bereikt van 8-3. Een goede wedstrijd van het SEC-team, waarin Olaf de Bruin, Rob Pouw en Pierre Hogers in verdediging en mid denveld veel werk verzetten. A.s. zaterdag tegen koploper Achter veld zal moeten blijken wat deze over winning waard is. mene aanval te scoren door R. v.d. Berg: 0-1. De goede aanvalsopbouw van Soest resulteerde in een pass op N. Sukel, die de Lrense verdediging op rolde en 0-2 scoorde, wat tevens de ruststand werd. Vervolgens ondernam P. Surstedt een solo (0-3). Met beheerst samenspel wist Soest zich kansen te scheppen, en het was opnieuw N. Sukel die een solo doeltreffend afrondde (0-4). Na 25 mi nuten volgde bij Soest een dubbele wis sel. In de basis waren drie jeugdspelers afgesteld, die nu reeds speelden. Des- ondanks voetbalden zij een uitstekende partij. Nu werden Rob Kaats en Peter Tournee vervangen door H. Janmaat en B. Uyland. De derde jeugdspeler, P. Verhoeven, wist uit een pass van Sur stedt schitterend te scoren0-5. Vlak voor tijd redde L.V.V. nog de eer, zodat 'n gelegenheids-Soest 2 met een riante overwinning uit Laren terug- Uitslagen SEC-jeugd, zaterdag 24-9-83 SEC Al-Amersfoortse Boys Al 8-3 Hooglanderveen Bl-SEC BI 4-3 KWAB3-SECB2 0-0 SEC Cl-Amsvorde Cl 2-6 Soest C3-SECC2 10-0 SEC Dl-TOV Dl 3-4 Quick D3-SECD2 5-0 WZA D5-SEC D3 3-1 Amersfoortse Boys El-SEC El 2-0 Hoevelaken Fl-SEC Fl 1-1 Roda F5-SEC F2 4-0 Damesvoetbal: Soest - SEC 5-0 Wedstrijdprogramma zaterdag 1-10-83 15.00 uur Achterveld Al-SEC Al 13.45 uur SEC Bl-IJsselmeervogels B2 15.00 uur SEC B2-Cobu Boys 11.45 uur VVZA C2-SEC Cl 13.45 uur SEC C2-WZA C5 12.00 uur SEC Dl-VVZ'49 Dl 11.00 uur Baarn D3-SEC D2 11.00 uur CJW D3-SEC D3 13.00 uur SEC El-APWC El 12.00 uur SEC Fl-I Jsselmeervogels F1 13.00 uur SEC F2-APWC F2 Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Een prachtige voetbalmiddag ging voor Soest 1 verloren, doordat de scheidsrechter niet verscheen. Het Soest-bestuur wist uit het publiek een neutrale scheidsrechter te vinden die aanvaardbaar was, maar tegenstan der Vreeswijk nam bij monde van de trainer geen genoegen met de ze arbitrage, zodat spelers en pu bliek onverrichterzaken naar huis terug keerden. ZONDAGVOETBAL L.V.V. 2 Soest 2 Een sterk gewijzigd Soest 2 (bléssures, Nato-oefening, e.d.trad in Laren aan tegen de reserves van L.V.V. Reeds in de eerste minuut verkreeg L.V.V. een terechte strafschop. Paul Elbertsen in het Soest-doel wist deze schitterend te stoppen, hiermede zijn achtste( penalty verijdelend. Na een half uur wist Soest bij een alge- keerde. Verlies voor gehandicapt Soest A-l Soest Al trad met 3 invallers in het strijdperk tegen het nog ongeslagen G.V.V.V. Al. Wegens blessures spelen Charles Roest en Ton Peterse nog steeds niet. Bovendien was Jurgen Sur stedt wegen schoolverplichtingen af wezig. Het was het sterkere G.V.V.V. dat de score na ca. 10 minuten opende. Soest bleef echter goed tegenspel geven en het was Steven Vos, die halverwege de eerste helft Soest op gelijke voet bracht (1-1). G.V.V.V. liet de kans om d.m.v. een penalty nog voor rust een voor sprong te nemen, liggen. Na rust pakte G.V.V.V. de zaken ener giek aan en al snel keek Soest tegen een 1-4 achterstand aan. Soest liet de moed echter niet zakken en met een schit terende omhaal bracht Paul Verhoe ven Soest weer wat dichterbij, 2-4 dus. Jammer was het, dat in deze fase van de strijd Rik Wouters de toegewezen penalty niet wist te verzilveren. Steven Vos wist nog eenmaal doel te treffen, waardoor de eindstand 3-4 werd. Een gelijkspel had zeker tot de mogelijkhe den behoord. A.s. zaterdag gaat Soest Al op bezoek bij Vriendenschaar. In totaal werkten de S.O.Soestjeugd- ploegen 24 wedstrijden af. De jongste telg van de Soestfamilie, de F-3, speel de de eerste competitiewedstrijd tegen Quick Fl. Leuk voor de jongens was dat zij met een 3-1 overwinning terug kwamen. Goalgetter was Paul Dreef die tweemaal wist te scoren. Stephen Pashley nam ook een doelpunt voor zijn rekening. De Soestjeugd boekte 9 overwinningen, 3 gelijke spelen en 12 nederlagen. Evenals vorige week werden bij de B-- junioren de beste resultaten geboekt, 4 overwinningen en 1 gelijkspel. De uitslagen waren: A- Junioren: Soest 1 - G.V.V.V. 1 3-4 Soest 2 - Achterveld 1 1-4 K.V.V.A. 3 - Soest 3 2-4 Soest 4 -1 Jsselmeervogels 3 0-5 B-Junioren: Soest 1 - Hoogland 1 1-0 Soest 2 - AmersfBoys 1 3-1 Soest 3 - Baarn 3 1-0 Spakenburg 3 - Soest 4 0-14 Soest 5 - Quick 4 l-l C- Junioren: Roda 1 - Soest 1 1-1 Hoogland 2 - Soest 2 5-1 Soest 3 - SEC 2 10-0 Achterveld 2 - Soest 4 0-6 Baarn 4 Soest 5 3-2 D-Pupillen: Soest 1 - Baarn 1 2-2 Limvio 1 - Soest 2 4-0 K.V.V.A. 3 - Soest 3 0-7 Soest 4 - V.V.Z.A.4 0-6 E-Pupillen: Spakenburg 1 - Soest 1 5-0 Soest 2-C.J. V.V. 2 2-7 Soest 3 - Spakenburg 3 0-2 F-Pupillen: IJsselm. V. 1 - Soest 1 3-0 Limvio 1 - Soest 2 7-1 Quick 1 - Soest 3 1-3 Komende zaterdag spelen onderstaan de ploegen thuis: A-Junioren: Soest 3 - Eemdijk 1 B-Junioren: Soest 4-V.V.Z.'49 2 C- Junioren: Soest 1 - Quick 1 Soest 2 - Achterveld 1 Soest 4 - IJsselm. V. 5 Soest 5 - Amsvorde 3 D-Pupillen: Soest 2 - Spakenburg 2 Soest 3 - Hoogland 3 E-Pupillen: Soest 1-K.V.V.A.l Soest 3-V.V.Z.'49 2 F-Pupillen: Soest 1-K.V.V.A.l Soest 2 - K. V.V.A. 2 Drie weken achter elkaar zijn "De Bos ruiters" naar het IJmuider strand ge weest. De belangstelling hiervoor was erg groot, en Iedere zondag was de vee wagen vol met paarden. Ondanks het slechte weer was het toch een hele er varing om in de zee te stappen en te draven. De Bosruiters stapten in IJ- muiden op het paard, reden naar Zand- voort en vandaar weer in galop terug. Dit is zeker voor herhaling vatbaar. Maar eerst moet het programma van de maand oktober afgewerkt worden. 2 Oktober: Onderling springwedstrijd Paardensportcentrum 'Soest' tegen Manege Führen. De volgende rubrie ken zullen verreden worden: Oefen- parcours van 50 cm. voor jong en oud, 60 cm., 80 cm., 100 cm. 9 Oktober: Voorzittersrit alleen voor le den, kosten 10,-. Na afloop krijgt ie dere deelnemer een drankje en hapje aangeboden door het bestuur. 16 Oktober: De Return ten Manege Führen in Hilversum. 23 Oktober: Video-voorstelling. Alle evenementen die het afgelopen seizoen zijn georganiseerd zult u hierop te zien krijgen. Zoals bijv. springwedstrijden tegen manege De Boshoeve, Manege Führen, strandritten, dressuurwed- strijd, carrousel. 30 Oktober: Dressuurwedstrijden. De volgende proeven zullen verreden wor den: B2, B4, en Ll. In de Pauze een de monstratie door H. Buys met Wild Ro mance. Jeugdnieuws V.V. Hees A. Junioren Nadat het juniorenelftal de laatste twee wedstrijden won werd er vol goede moed koers naar Sova gezet. Vanaf de aftrap was Sova de betere ploeg. De Hezianen wisten dat ze het hier moeilijk zouden krijgen, gezien de verloren oefenwedstrijd. Walter Blankesteijn scoorde net voor rust 0-1. Na volledige inzet, ook van de magi strale keeper Roel Bouman bleef het 0- 1 en gingen de Hezianen met twee pun ten naar huis. Uitslagen Hees-Jeugd: Sova Al - Hees Al 0-1 A.P.W.C. Cl - Hees Cl 16-1 Spakenburg Dl - Hees Dl 3-1 IJsselmeervogels Fl - Hees Fl 3-0 Programma Hees jeugd 1 oktober: 15.00 uur Hees Al - K.V.V.A. A2 13.45 uur Hees Cl - Hoogland Cl 11.00 uur Hees Dl - K.V.V.A. D3 10.00 uur Hees Fl - C. J.V.V. Fl Gelijkspel voor dames WZ'49 De dames moesten uit tegen Muske tiers in Eist. Na een kwartier spelen kwamen de Musketiers met een goed opgezette aanval waaruit een schit terend doelpunt volgde. Maar na een aantal minuten kwam WZ goed terug en zette de Musketiers onder druk waaruit de gelijkmaker volgde. Na de rust was gelijkmaker volgde. Na de rust was WZ conditioneel de sterkste. In de tweede helft, waarin voor het publiek leuke akties te zien waren vielen jam mer genoeg geen doelpunten. De eind stand bleef dus na 70 minuten goed voetbal l-l. Volgende week moeten de dames thuis om 10.00 uur tegen H.D.S. Publiek is welkom. S.O.Soest dames - SEC 5-0 Afgelopen zondag werd de damesderby Soest-SEC gespeeld. Soest speelde, de eerste helft niet in de sterkste opstel ling. Het was dan ook voor rust een matige vertoning. De Soest-dames kre gen wel kansen, doch wisten deze niet te verzilveren. Slechts Leni Elschot slaagde er in één keer te scoren, zodat de rust aanbrak met 1-0 in het voordeel van S.O.Soest. Met de wissels van Heidi Koelewijn en Nelly v.d. Salm voor resp. Petra Bak ker en Carla Groenestein werd Soest sterker. Dit resulteerde al snel in een doelpunt van Heidi Koelewijn, hetgeen 2-0 betekende. Uit een van de vele kan sen werd het 3-0. Marineke Buys gaf een mooie pass aan Heidi Koelewijn, die beheerst inschoot. Daarna was het de beurt aan Marineke Buys zelf, die 4- 0 liet aantekenen. Heidi Koelewijn bepaalde met haar 3e doelpunt de eind stand op 5-0. A.s. zondag gaan de S.O.Soest-dames op bezoek bij S.D.O. Zaterdag 1 oktober wz 15.00 uur Terschuurse Boys - WZ 12.00 uur SVVU 2 - WZ 2 15.30 uur DOVO 4 - WZ 3 14.30 uur WZ 4 - Hoogerheide 4 13.30 uur Bloemenkwartier 6 - WZ 5 12.00 uur WZ 6 - Veensche Boys 6 15.00 uur EFC 6 - WZ 7 SEC 14.30 uur Roda'46 - SEC 12.00 uur FC Horst 3 - SEC 2 12.00 uur SEC 3-BVC 2 HEES 14.30 uur Hees - Barneveld 12.00 uur Hees 2 - Lelystad 2 12.00 uur Hees 3 - Zuidvogels 6 12.00 uur Hoogerheide 5 - Hees 4 10.00 uur Hees 5 - EFC 5 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - EFC 12.00 uur Scherpenzeel 3 - Soesterberg 2 12.00 uur Soesterberg 3 - DOVO 11 Zondag 2 oktober S.O.SOEST 14.30 uur Midlandia - Soest 12.00 uur Soest 2 - Mlnerva 2 12.00 uur Soest 3 - PVCV 2 12.00 uur Soest 4 - Hoogland 3 14.30 uur Soest 5 - WOG 4 14.30 uur Soest 6 - Hilversumse Boys 3 14.30 uur Victoria 6 - Soest 7 14.30 uur Soest 8 - 's Graveland 6 14.30 uur Quick 9 - Soest 9 10.00 uur Delta 5 - Soest 10 9.30 uur Victoria 10 - Soest 11 9.30 uur Soest 12 - Stator 8 9.30 uur Soest 13 - SDO 9 14.30 uur Olympia 10 - Soest 14 14.30 uur SDO 10 - Soest 15 SEC 14.30 uur SEC - De Vesting 11.30 uur WIJ 2 - SEC 2 11.30 uur SEC 3 - Hooglanderveen 3 11.30 uur Limvio 3 - SEC 4 11.30 uur Roda 5 - SEC 5 14.30 uur Hoogland 9 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Utrechtse Boys 11.30 uur Soesterberg 2 - Limvio 2 14.00 uur Soesterberg 3 - WZA 3 11.30 uur Soesterberg 4 - Oranje Wit 2 14.00 uur Soesterberg 5 - Bilthoven 5 Damesvoetbal Zaterdag 1 oktober: 10.00 uur VVZ-HDS Zondag 2 oktober: 11.30 uur SDO - Soest 10.00 uur SEC - 's Graveland 11.00 uur Soesterberg - DVSU

Soester Courant | 1983 | | pagina 15