t m uon scliociiuikcr BAR Dc Soes ter Duinen Magazijnmeester Beek nam afscheid van Gemeentewerken Oudheidkamer Soest 'Vrijheid van meningsuiting vergt pluriformiteit in media' De beroemde Belgische 'Leonidas-bonbons Tien jaar Talenpraktikum Amersfoort INTENSIVE CRASH COURSES Talenpraktikum Amersfoort Uit z'n droom geholpen... brilmode Afdeling Welzijn verhuist naar Prins Hendriklaan la Schoemaker groot in A, huishoudelijke apparaten Voor alle zekerheid! Geen verkeersdrem pels in Regentesselaan „0X2°fy UNIEK IN SOEST Wim Keja (VVD) in Soest: Soester Bondsspaar bank nu langer open! VREDESMARS DEN HAAG ZAT.29 oktober 1\l ^Zomaar lfV onverwachts zeggen:... 'Kom we gaan fijn met z'n tweetjes' TELETRONIC NEDERLAND^ 2 Soester Courant van woensdag 28 september 1983 3 Foto: doos van der Wilt Tijdens een goed bezochte bijeenkomst in de kantine van de brandweerka zerne aan de Lange Brinkweg heeft magazijnmeester A.C.Beek vorige week vrijdagmiddag afscheid geno men van Gemeentewerken. Dat ge beurde ongeveer een jaar nadat de heer Beek zijn 25-jarig dienst jubileum had gevierd, hetgeen eveneens in de kantine had plaatsgevonden. De heer Beek maakt gebruik van de mogelijk heid om vervroegd uit te treden. Een aantal sprekers voerde het woord tij dens de feestelijke afscheidsreceptie, waarvan de regie dit keer niet in de vertrouwde handen was van de heer J.Westdijk, die wegens ziekte verhin derd was, maar van de heer M.Hilgers, voorzitter van de personeelsvereniging van Gemeentewerken. Uiteraard wa ren ook mevrouw Beek en een aantal familieleden aanwezig. Het was wethouder Frans Kingma die de scheidende magazijnmeester als eerste toesprak. Hij deed dat namens het gemeentebestuur, als plaatsver vanger van de heer Oudemans, wet houder van Openbare Werken, die wegens vakantie niet aanwezig kon zijn. In korte bewoordingen wees de heer Kingma erop dat het gemeente bestuur altijd bijzonder tevreden is geweest over de wijze waarop de heer Beek zijn taak bij gemeentewerken heeft vervuld. Hij overhandigde de heer Beek een enveloppe met inhoud. "Het is wel prozaïsch wat er in m'n binnenzak zit", aldus de wethouder, "maar 't is toch leuk". De inhoud zal de heer Beek gebruiken voor de aan schaf van een fietskarretje, en dat sprak de wethouder, zelf in het bezit van een dergelijk "eenvoudig maar doeltreffend vervoermiddel", bijzon der aan. Ir. S.H.Brunekreef, directeur van Ge meentewerken, haalde herinneringen op aan de afgelopen jaren. "Wij zijn altijd buitengewoon content geweest met uw werk, gedurende al die 26 jaren", aldus de heer Brunekreef. Door de bezuinigingen wordt het ma gazijn na het vertrek van de heer Beek opgeheven, deelde hij mee. Na de afsplitsing van de woningstichting was het magazijn al drastisch ingeperkt, waardoor de heer Beek alleen de zorg voor het magazijn had, maar ook dit werk is langzaam teruggelopen. Er komt geen opvolger voor de heer Beek. "U was een soort politie-agent, die alles moest weten van wat er in en uitging en daardoor ook een goede boekhouder, een veelzijdig persoon kortom". De heer Brunekreef wees erop dat de heer Beek al de 26e functionaris was die hij bij Gemeente werken in de loop van enkele jaren heeft zien vertrekken. "Gemeentewer ken heeft zijn aandeel in de bezuini gingen nu ruimschoots geleverd. Nu zijn anderen maar eens aan de beurt". Wethouder Frans Kingma feliciteert de heer Beek namens het gemeentebestuur. aldus de heer Brunekreef. Hij over handigde de heer Beek eveneens een gevulde enveloppe. De heer H.Lins- kens van de afdeling boekhouding sprak over de onzekerheid en de grote druk die de medewerkers van de over heid in deze tijd ondervinden. Hij feliciteerde de heer Beek dan ook met zijn vertrek. Hij gaf een kort overzicht van de werkzaamheden van de heer Beek ("werf- en loodsbeheerder") en stond ook even stil bij de activiteiten van de heer Beek als lid van het Georganiseerd Overleg, de vakbond CFO, het Rode Kruis, een zangkoor, de personeelsvereniging. "U was altijd ongelooflijk rustig, en dat was goed ook, want rust is nodig voor het door geven van signalen aan de "pennelik- kers" boven. U hebt alles gelaten over u heen laten gaan", aldus de heer Linskens. Ook de heer H.Parinussa, sprekende namens de CFO, bedankte de heer Beek voor zijn inzet voor het vakbondswerk, niet alleen als steunend lid, maar ook als bestuurslid. In zijn voetspoor volgde de heer Olieman, de penningmeester van de CFO, die de heer Beek alsnog de teveel betaalde contributie uitkeerde, met het vriende lijke maar dringende verzoek "er wel even voor te tekenen". De heer M.Hilgers, nu even ln zijn kwaliteit van voorzitter van de perso neelsvereniging - waarvan de heer Beek secretaris was - schetste de verdiensten van de heer Beek en bood hem daarvoor dan ook het lidmaat schap van verdienste aan. De heer Beek voerde tenslotte zelf het woord en bedankte allen die niet alleen vandaag, maar tijdens ziin gehele diensttijd bij Gemeentewerken er voor hadden gezorgd dat het een goe de tijd was geweest. Hij besloot zijn dankwoord met een welgemeend "God zij met u". Nog veel gasten maakten daarna van de gelegenheid gebruik om de heer Beek persoonlijk de hand te drukken. "Weet je wat m'n baas me vanmorgen zei? Dat ik er zo 'tl Klïf75»/-I Ac laatotÉ» tïiA Nnn IL- K<-lK r^-,TT>r- -V anders uitzag de laatste tijd. Nou ik heb 'm maar uit z'n droom geholpen. Waar 'n nieuwe bril al niet ijoed voor gediplomeerd optometrisl lid O.V. birkstraat 2 soést lel: 02155-12874 De gemeentelijke afdeling Welzijn, waaronder vallen de bureaus On derwijs en Cultuur, Huisvesting en Specifiek Welzijn, Volksgezondheid en Huursubsidie, gaat in de week van 26 september tot en met 30 sep tember verhuizen van de Lange Brinkweg 79 naar het nieuwe adres Prins Hendriklaan la. Dat betekent dat de afdeling Welzijn van maan dag 26 september tot en met vrijdag 30 september niet bereikbaar is, dus ook niet telefonisch. Vanaf maandag 3 oktober draait de afdeling weer normaal. Buiten de normale openingsuren is het bureau Huursubsidie speciaal geopend elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en het bureau Huisvesting speciaal geopend op maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Het nieuwe onderkomen van de afdeling Welzijn is het gebouwtje waar in voorheen de kleuterschool De Springplank was gevestigd. Het is ge legen aan het gedeelte Prins Hendriklaan tussen de Prins Bernhard- laan (Restaurant Darthuizen) en het Nassauplantsoen. Als aanduiding wordt een bord met opschrift "Afdeling Welzijn" bij de entree geplaatst. Telefonisch blijft de afdeling Welzijn bereikbaar onder het nummer (02155)-16744. De vrijkomende ruimte aan de Lange Brinkweg 79 zal worden in genomen door de Gemeentelijke Sociale Dienst. Jammer, de zomer is voorbij. Alles wat op de stoep stond en in de showroom moet weg. Tientallen wasautomaten, koelkasten en vriezers voor OPRUIM1NGSPRIJZEN Zanussi wasautomaat 2913 wasautomaat 2914 Philips/Ruton wasautomaat Zanussi 1000 toeren automaat Miele vol- 599.- 649.- 699,- 1098,- 1599,- 599,- 499,- 200 liter vrieskast599,- MIELE STOFZUIGERS NERGENS GOEDKOPER 265 liter Philips vrieskist 120 liter Zanussi vrieskast Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344*) i de Regentesselaan worden geen ver ter en wethouders hebben dit besloten naar aanleiding van verzoeken hierom door bewoners van de Regentesselaan. Het college is tot deze beslissing ge komen mede aan de hand van een verkeersstelling die in de periode van 30 augustus tot 6 september in de Re gentesselaan, tussen de Koninginne- laan en Park Vredehof, is gehouden. De gemeten verkeersintensiteit bedroeg 380 voertuigen per dag, zodat gesproken kan worden van een bijzon dere rustige straat. De Regentesselaan is verder een betrekkelijk smalle woonstraat (ongeveer 5 meter breed) die verhard is met gebakken klinkers. Door het aanwezige bestratingsma teriaal en door de beperkte lengte leent de straat zich niet voor snel rijden. Bo vendien wordt op enkele plaatsen in de laan vrij intensief geparkeerd, in ver band met de praktijken van een huis arts en van een fysiotherapeut. Ook kan nog genoemd worden de praktijk van een tandarts iets verderop in de straat. Op de vraag van de bewoners over het oneigenlijk gebruik van de weg door personeel van garagebedrijven is ge- konstateerd dat dat personeel voor het uitvoeren van remproeven gebruik maakt van de Jachthuislaan en deze via de Regentesselaan bereikt. De ga ragebedrijven zijn door de politie erop geattendeerd dat de remproeven niet op de Regentesselaan mogen plaats vinden. Rijverbod In het weekeinde hield de politie op de Van Weedestraat een 2l-jarige automobilist uit Soest aan, die opviel door zijn rijgedrag. Bij de blaas- en bloedproeven kwam vast te staan dat hij teveel alcohol had gebruikt. Hij kreeg een rijverbod en een proces-ver baal. Jongelui aangehouden wegens vernielingen De eigenaar van een autosloperij aan de Soesterbergsestraat kon vorige week twee 14-jarige jongens uit Soest in de kraag grijpen, die op zijn terrein de auto's nog een stukje verder aan het onttakelen waren. De man schakelde de politie in. Later werd met de ouders overeengekomen dat zij de schade zou den vergoeden. De beide jongelui kre gen een ernstige vermaning. Winkelruit vernield Bij een sigarenzaak aan de Smitshof sneuvelde zaterdag J.l. een ruit van 1.50 x 2.50 meter, als gevolg van een stoeipartij tussen twee knapen, resp. van 11 en 12 jaar, beiden uit Soest. De oudste jongen drukte zijn kameraad al stoeiende dwars door de ruit heen. Met de ouders is overeengekomen dat zij de schade zullen vergoeden. Gezellige ontmoetingsbar KOFFIE IS KLAAR vanaf 10.00 uur 's morgens. "2e kopje koffie GRATIS! Zondag Bierdag PILSJE 1.25 Soesterbergsestraat 20 Telefoon 02155*11144 Inbraak bij 'De Blauwe Vogel' Onbekenden hebben begin deze week ingebroken in het dagverblijf voor ge handicapte kinderen "De Blauwe Vo gel" aan de Bosstraat. Zij kwamen het gebouw binnen door een ruit te vernie len. Vermist wordt een cassettedeck. Aanrijding met letsel Op de Nieuwe weg deed zich maandag morgen een aanrijding voor tussen een 19-jarige bromfietster uit Soest en een auto, bestuurd door een 62-jarige Soes ter. Het meisje botste met haar brom mer tegen de auto toen deze rechtsaf de Bosstraat wilde inrijden. Met ver wondingen aan haar arm werd zij voor onderzoek naar Zonnegloren gebracht. Uit een inventarisatie van de gemeente Soest in het jaar 1815: Het aantal in- woners bedraagt 1560 (nu ruim 40.000). Hierbij zijn diverse ambachtslieden, zoals 1 metselaar, 3 timmerlieden, 3 wagenmakers, een molenmaker, e.a. Wat opvalt: er zijn zes schoenenma kers en tien kleermakers; een groot aantal op zo'n klein aantal inwoners. In die tijd Werden schoenen en kleding nog niet in massia gemaakt. Het was nog handwerk. Klompen werden door de beter gesitueerden gedragen. De ge wone man droeg schoenen. Soest kende in die tijd slechts één fa briek, een glasblazerij in Isselt, dicht bij de nu nog bestaande kapel-Isselt be hoorde vroeger tot de gemeente Soest, nu tot de gemeente Amersfoort. Er werden flessen gemaakt in grote getal len 500.000 - 800.000 stuks per jaar. Uit een dergelijke inventarisatie ziin interessante gegevens te halen, over het leven van vroeger. Ook vergelij- kigen met de huidige tijd zijn te maken. De Volks Universiteit organi seert, in samenwerking met de Histo rische Vereniging, een cursus van drie avonden over de geschiedenis van Soest. Heeft u interesse? U kunt zich nog opgeven bij de Volksuniversiteit. De Historische Verenging heeft ook werkgroepen die zich bezighouden met de geschiedenis van Soest. Inlichtingen bij de Oudheidkamer Soest, Ferdinand Huycklaan 18, waar u ook diverse exposities "Boerengerei en Boerengerij," "Hetoude schoolklasje" en het spreukenhuisje kunt gaan ge- zichtigen. Openingstijden: zaterdags en zondags van 13.00 -17.00 uur; Maandag j.l. sprak Wim Kéja, media- specialist voor de WD in de Tweede Kamer, op uitnodiging van de Vrouwen in de WD-Soest voor een belangstel lend publiek in King's Home. Met media-beleid is in liberale ogen zeer belangrijk: ontplooiing naar eigen inzichten is een leidend beginsel, vrij heid van meningsuiting wordt gewaar borgd in de Grondwet en ook in het Ver drag van Rome. Onlosmakelijk ver bonden aan vrijheid van meningsuiting is de mogelijkheid kennis te nemen van meningen van anderen: pluriformiteit in de media is hiervoor een eerste voor waarde. Innovatiegolf Door de toenemende scholing worden burgers mondiger, de groeiende werk loosheid biedt meer vrije tijd, die ge vuld moet worden, en de technolo gische ontwikkelingen (satellieten, glasvezelkabel, digitale beeld- en au- dioplaten, etc.) veroorzaken een inno vatiegolf, die het Nederlandse omroep landschap omspoelt. Men vraagt zich De Bondsspaarbank Kudden Noord en Oost Nederland te Soest gaat met in gang van 1 oktober a.s. langer open: maandag, dinsdag en woensdag tot half vijf, en op donderdag en vrijdag zelfs tot half zes. En op de gebruike lijke koopavond tot acht uur. Een unie ke service is de openstelling van het kantoor Soest op de zaterdagen. De verruiming van de openingsuren is een gevolg van de toegenomen behoef te van het publiek om juist laat in de middag en op zaterdag bankzaken te kunnen regelen. Veelal zijn banken dicht, in die tijd dat vele mensen over vrije tijd beschikken. Het zijn juist deze mensen die overdag werken, die niet gemakkelijk naar een bank toe kunnen. De Bondsspaarbank speelt hierop in door én tussen de middag én op zaterdag het kantoor open te laten. De service is dan niet beperkt tot zoge naamde kashandelingen (opnemen en storten); ook kan het publiek terecht voor alle andere diensten, zoals bij voorbeeld het openen van (spaar-)re- keningen of het afslutien van een hypo theek. De Bondsspaarbank kent buiten de hiervoor genoemde zaterdagopen stelling nog een groot voordeel: alle kantoren zijn "on line" aangesloten op één grote computer, zodat opnemen en storten bij alle kantoren mogelijk is en wachtijden niet of nauwelijks voorko men, ook al is het niet bij het "eigen" Bondsspaarbankkantoor. angstig af hoe de vloed gekeerd kan worden, hoe het huidige bestel in stand gehouden kan worden. Het verschil in opvattingen over het mediabeleid tussen VVD en CDA/- PvdA is duidelijk. De laatsten getuigen van grote zorg voor pluriformiteit in de (schrijvende) pers, maar geven het zelfde begrip de naam "versnip pering" waar het de omroepwereld be treft. Als gestreefd wordt naar vermin dering van het aantal omroepen, staat hun duidelijk voor ogen wie moeten verdwijnen: die omroepen, die geen maatschappelijke, culturele of reli gieuze stroming vertegenwoordigen. Als het argument vóór betutteling verTROSsing of VerVOOzing is, vraagt de WD zich af wat de VARA voor ogen staat als het culturele beleid gestalte gegeven wordt door André Hazes in huis te halen. De WD vindt de overheidsbemoeienis onnodig groot, zowel voor wat de in houd van de programma's als voor wat de zendtijdverdeling betreft. Keja: "Wij streven naar een eerlijker verde ling van de zendtijd, door zowel leden aantal als de resultaten van luister- en kijkonderzoeken een rol te laten spe len." Ook zenderkleuring staat op de liberale verlanglijst; "principiële" omroepen tegenover de "overige." Hiervoor wordt geen steun gevonden: zal de voorkeur van de kijker te duidelijk blij ken? Taak van de NOS Coalitiepartner CDA is met de WD van mening dat de NOS een bron van ergernis is: de eigenlijke taak is het verzorgen van gezamenlijke program ma's de realiteit is dat de NOS zich ge draagt als een zendgemachtigde met een totaalprogramma, terwijl boven dien NOS-journalisten via de televisie hun persoonlijke politieke opvattingen verspreiden. Ruimte De WD ziet graag meer ruimte voor commercie binnen het omroepbestel en vraagt zich af waarom de STER al leen vóór en na nieuwsuitzendingen zendtijd krijgt en bovendien zondags van het scherm geweerd wordt. Ook een eerlijker tariefstelling - de adver teerder kan niet bepalen op welk net, tegenover welke andere zendgemach tigde zijn spot wordt uitgezonden - zal de WD bij de behandeling van de Medianota aan de orde stellen. Overigens: genoemde medianota, van de hand van CDA-minister Brinkman (WVC) wordt door Keja geschetst als een leesbaar, zakelijk stuk, waarin veel van de eigen WD-Medianota terug te vinden is. Als het CDA hiermee akkoord kan gaan, zal ook de WD deze nota kunnen accepteren. Pen Haas-, 2 9 okTober. Geen Nieuwe Kernwapens IN EUROPA Rij met ons mee vanuit Soest per bus naar Den Haag VERTREKTIJDEN 29 OKTOBER SOEST 9.30: Soesteiberg, Dorpsplein 9.30: Soestdijk, gemeentehuis 9.45: Smitsveen, Open Hof 10.00: Soest-Zuid, busstation BUSPRIJS RETOUR SOEST-DEN HAAG Kinderen tot 5 jaar: Gratis (op schoot). Kinderen 5-12 jaar: 7,50. Volwassenen: 15.*. In de bus worden géén kaarten verkocht. Buskaarten, evenals affiches, stickers, folders en buttons Inzake 29 oktober, verkrijgbaar bij ó.a.: Thea Weenink, Valeriaanstraat 98, Smitsveen. tel.: 19816 Adriaan Slooff, Julianalaan 24, Soestdijk. tel.: 20283 Fie van de Niet, Luytenaarpad 17, Overhees. tel.: 19771 Eventuele bijdragen en donaties zijn van harte welkom t.n.v. K.P.Rote, penningmeester Organisatie Soester Vredesplatform. eventuele oijdragen e op postgiro 53.81.24 IKV, Soest. restaura n t S0E^RBERGSE&T8AAn8^^215S4273^^0E^DUINEN Nu exclusief bij Joh. Mets in Soest Sinds deze week zijn de wereldberoem de Leonidas-bonbons uit België ook in Soest verkrijgbaar, en wel bij de gere nommeerde delicatessenhandel en wijnkoperij Joh. Mets aan de Van Wee destraat. Dat het hier niet zomaar om 'n Bel gische bonbon gaat - al zijn die op zich zelf al fameus legt de heer Mets uit met de volgende woorden: "Leonidas-- bonbons zijn over de hele wereld een begrip. Leonidas is een speciale ban ketbakkerij in Brussel, waar deze bon bons niet fabrieksmatig, maar met de hand worden gemaakt. Dat staat borg voor topkwaliteit." Omdat het grote bonbons zijn gaan er nauwelijks meer dan 6 a 7 stuks in een ons. Voor de bonbons, die vooral wor den gekenmerkt door de uiterst fijne vulling, o.a. zuivere slagroom (waar geen conserveermiddel aan te pas komt), is de firma Mets verzekerd van wekelijks verse aanvoer. Dat moet ook wel, omdat de hoogwaardige vulling en de zeer speciale chocolade-coverture niet tegen lange opslag bestand zijn. De Leonidas-bonbons, waarvan de firma Mets de exclusieve verkoop voor Soest en omgeving heeft verworven (er zijn slechts tien verkooppunten in heel Nederland!zijn verkrijgbaar in onge veer 20 soorten, die allemaal van even grote "top-gastronomische" kwaliteit zijn. De heer Mets brengt de bonbons in een speciale toonbank, met een geheel nieuwe presentatie, waarvoor de rou ting in de winkel wordt aangepast. Hij vertelt dat. veel Nederlanders speciaal met de auto naar België gaan, om daar bonbons in te kopen. "En daar gaat het nog wel anders dan hier. In België worden bonbons gewoon per pond of per kilo verkocht." Gelukkig hoeven de echte bonbon-liefhebbers geen tochten meer naar onze Zuiderburen te maken. Een bezoekje aan de Van Weedestraat is voldoende. Ter introductie krijgen de bezoekers die een half pond Leonidas-bonbons aanschaffen bij de firma Mets een grote bonbon in een fraai minidoosje gratis ten geschenke. Diefstallen uit auto's Een bewoner van de Schaepmanstraat meldde de politie maandag j.l. dat uit zijn auto, geparkeerd aan de Nachte- gaalweg, een tunnelbak met een radio cassetterecorder was gestolen. De schade bedraagt ca. 600 gulden. Een bewoner van de Gouden Ploeg ont dekte dat men van zijn auto, die bij zijn woning stond geparkeerd, de spoiler had gestolen. De schade is 175 gulden. Ook een inwoner van Amersfoort, die zijn auto had geparkeerd bij een res taurant aan de Burg. Grothestraat, ontdekte dat onbekenden zijn autora dio hadden gestolen. De schade be draagt, inclusief een gebroken ruit, 1450 gulden. Valpartij door olie op wegdek Drie jongelui meldden de politie maan dag de aanwezigheid van een 200 meter lang oliespoor op de A. P. Hilhorstweg. Zij waren door de gladheid met hun fiets gevallen. De brandweer zorgde ervoor dat het wegdek werd schoonge maakt. Engels - Duits Frans - Spaans - Portugees Italiaans - Russisch - Nederlands. 2tot4weken. Inl. 033-729097 Behoefte aan individueel onderwijs duidelijk gebleken Tien jaar geleden opende het Talen praktikum Afhersfoort de deuren voor het "leergierige" publiek. In die afge lopen tien jaar heeft bet Talenpraktikum Amersfoort zich een niet meer weg te denken plaats in het volwassenenonder wijs van Amersfoort en wijde omge ving verworven. Velen hebben op dit instituut hun vroeger op school opge dane kennis opgehaald en uitgebreid en de vreemde talen goed leren ver staan en spreken of hebben zich nieuwe talen eigen gemaakt. Ook veel buiten landers hebben aan het Talenprakti kum Amersfoort gestudeerd om het Nederlands onder de knie te krijgen. Behalve partikulieren hebben ook veel bedrijven de weg naar het Talenprakti kum Amersfoort gevonden. Zeker in deze tijd, waarin de bedrijven hun af zetmarkten vaak buiten Nederland hebben, is een goede beheersing van de vreemde talen van groot belang. De toekomstige journalisten van de Evan gelische School voor Journalistiek ver grootten eveneens hier hun vaardig heid in de vreemde talen. Voor Engels meer dan 40 ver schillende kursussen Het aantal kursussen is in de loop der jaren voortdurend verder uitgebreid. Thans is de omvang en de gevarieerd heid van het kursusprogramma één van de speciale kenmerken van het Ta lenpraktikum Amersfoort. Hierdoor onderscheidt het zich van andere insti tuten, ook van andere talenpraktika in Nederland. Er zijn niet alleen alge mene kursussen op ieder niveau, maar ook specifieke kursussen, gericht op het taalgebruik in bepaalde gebieden. Zo is er voor Engels bijvoorbeeld keuze uit meer dan veertig verschillende kur sussen, waaronder vele gespecialiseer de, zoals Management English, English in Marketing, English for Computermen en Let's Talk Engi neering. Ook zijn er de kursussen Eng lish for Secretaries en Telephone Con- versations voor (toekomstige) secreta resses. Voor de overige talen - Duits, Frans, Spaans, Portugees, Italiaans, Russisch en Nederlands - is er even eens een grote verscheidenheid aan kursussen, zij het iets minder groot dan voor het Engels. Docenten meegegroeid Zo'n uitgebreid kursusprogramma stelt hoge eisen aan de kennis en er varing van de docenten. Het is dan ook een gelukkige omstandigheid dat de docenten aan het Talenpraktikum Amersfoort, die allen een onderwijsbe voegdheid in één of meer talen bezit ten, zolang aan het instituut verbonden zijn dat zij a.h.w. zijn meegegroeid met de groei van het kursuspakket. Zo kunnen zij steeds aan iedereen de juiste begeleiding geven. Intensieve spoed kursussen De laatste jaren is de belangstelling voor de intensieve spoedkursussen dui delijk toegenomen. Zo'n kursus duurt twee of drie weken, waarin hoge eisen aan de kurslst gesteld worden. Twintig uur per week wordt er getraind in het talenpraktikum en daarnaast dient er minstens twintig uur per week aan zelf studie en huiswerk besteed te worden. Maar op die manier wordt er in korte tijd wel veel bereikt. Zo'n intensieve spoedkursus is vooral voordelig als men direkt daarna naar het buitenland vertrekt. Als dat niet het geval is, wordt een wat rustiger studietempo aangeraden. De kursussen aan het Talenpraktikum Amersfoort worden gegeven aan de Johan Wagenaarstraat 12A te Amers foort. In een proefles wordt afhankelijk van startniveau en interesses van de kursist een programma samengesteld. De lessen zijn zowel overdag als 's avonds, vijf dagen in de week. De kur sist kan van één tot twintig uur in de week op het talenpraktikum studeren. Op het praktikum wordt gewerkt met de individuele talenpraktikummethode d.w.z. op allerlei wijze gevarieerde vraag- en antwoordspelen met de bandrecorder, luister- en spreekoe feningen, rollenspelen, telefoonge sprekken, enz., met altijd persoonlijke begeleiding door de docent. Voor nadere inlichtingen033-729097. erkend TBBS-UNETO Specialisten in: electronische systemen luid-en stil alarm stil-alarmaansluiting v.a. 25,- per maand bouwkundige systemen hang-en sluitwerk rolluiken/hekken onbreekbare beglazing traliewerken vloer- en inb.kluizen inbraakwerende deuren 02155-18023 F.C.Kuiperstraat 28a, Soest

Soester Courant | 1983 | | pagina 3