De Soester Duinen mid 50 jaar geleden in Soest SC Interessante voorlichtingsavond in Darthuizen Spullenhulp sluit bestaan af met grote uitverkoop Kamer van Koophandel in formeert bij bedrijfsleven naar gang van zaken via ERBO-enquête 29 September 1933 vraagt uw aandacht; voor; Beschikking Hinderwet Hinderwet Bouwzaken Openbare commissievergaderingen Jongetje door hond gebeten Tien jaar De Vries open haarden: feestje voor BDC-pupillen Het GAS en C.A.I.-bedrijf in de maand augustus Rabobankservice voor het Midden- én Kleinbedrijf Patent steek TRUIEN In diverse kleuren 'De Korte Duinen' 14 dagen lang in Mexicaanse stijl Uit het gemeenteraadsverslag Oprichting Soester Symphonie-orkesten Moedercursus Soester Courant van woensdag 28 september 1983 Bij besluit van 20 september 1983 heeft het college van b. en w. een beslis sing genomen op een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van Fa. Schut, Industrieweg 29, Soest voor een herstelinrichting voor motor voertuigen annex handel in auto's e.d. op het perceel Industrieweg 29 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: "positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 28 september a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21,22 tweede lid, of 28 eer ste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van: Vorkheftruckservice H. G. Koenen B.V., Lange Brinkweg 25 te Soest voor een vorkheftruckservicebedrijf op het perceel Koningsweg 6a te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 28 september 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 19 oktober a.s. om 9.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij dit tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de Gemeente Soest voornemens zijn op de daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. A. Kortekaas, Birkstraat 91 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een erfafscheiding op een perceel gelegen tussen Birkstraat 87 en 91 (kad. bekend gem. Soest, sectie C, nr. 4067) 2. A. W. Hilhorst, Wieksloterweg W.Z. 27 te Soest, ten behoeve van het ver nieuwen van een kantoorruimte op het perceel Lange Brinkweg 65 3. J. C. Kijzer, Kerkpad N.Z. 2e te Soest, ten behoeve van het veranderen van de pannendakbedekking in een rieten dakbedekking en het aan brengen van een viertal dakkapellen op het woonhuis gelegen op het perceel Kerkpad N.Z. 5. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 29-9-'83, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (0.900 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. I, ter inzage. woensdag 28 september - commissie onderwijs agenda: voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen aan diverse openbare/bijzondere kleuter- en lagere scholen donderdag 29 september - commissie welzijn maandag 3 oktober - commissie algemene bestuurszaken agenda: kwintet voorstel automatisering schema begrotingsbehandeling brief Vredesplatform d.d. sept. '83 dinsdag 4 oktober - commissie ruimtelijke ordening agenda: behandeling concept-brieven aan bewoners Draailier, Oude Tempellaan, Kamerl. Onneslaan, Bazuin en Bloemheuvel Zóneverordening Hinderwet Koninginnelaan 44 en Laanstraat 82 Brief hr. v.d. Kant inzake uitspraak van de Afd. Rechtspraak van de Raad van State adhesie-betuiging aan brief van gemeente Leusden inzake spoedige realisering en openstelling van A 28 en A 27 woensdag 5 oktober - commissie bedrijven notitie "Vormen van aanbesteding" voorstel voor het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van vier abri's Sociaal Jaarverslag gemeente Soest 1982 donderdag 6 oktober - commissie financiën Verhoging diverse rechten en belastingen voor 1984. Vaststellen Uitvoeringsplan Automatisering 1983-1985 (Kwintetplan). Krediet voor het plaatsen van 4 abri's. Krediet voor het treffen van voorzieningen aan diverse kleuter- en lagere scholen. Beëindiging van het aan de Stichting Jeugdzorg Soest verleende recht van erfpacht t.a.v. een perceel grond gelegen nabij de Talmalaan en de Albert Cuyplaan. Verkoop grond achter perceel Den Blieklaan 60 Verkoop perceel Nieuweweg 92 Verkoop grond in Overhees IV aan NV Grondbedrijf van de NV Bouw fonds Ned. Gemeenten voor de bouw van 21 premie-A-woningen. Verkoop grond in Overhees IV aan NV Grondbedrijf van Bouwfonds N.G. voor de bouw van 18 ongesubsidieerde woningen. Verkoop 5 kavels grond aan de Turfstreek Sanering grondbedrijf. Verlenen kunstopdracht. De stukken die op deze commissievergadering betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. De commissievergaderingen worden gehouden in het gebouw gemeente werken, Lange Brinkweg en vangen om half acht 's avonds aan. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de com missie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a. TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Nu de Stichting Spullenhulp zich ge noodzaakt heeft gezien het in de loop van 11 jaar bekend geworden kring loopcentrum aan de Veldweg per 1 ok tober a.s. te sluiten, wordt zaterdag a.s. een grote uitverkoop gehouden, waar alles tegen "weggeefprijzen" van de hand gaat. Zoals bekend is het voortbestaan van Spullenhulp tot een einde gekomen om dat de gemeente Soest niet (althans niet voldoendebereidheid aan de dag heeft gelegd om de onhoudbare si tuatie, die voor Elly Joosten was ont staan, te helpen verlichten. Over de op handen zijnde sluiting zijn bij Spullenhulp zeer veel reacties bin nengekomen. De meeste mensen kun nen het bericht van de definitieve slui ting maar nauwelijks geloven. Van de zijde van Spullenhulp laat men overigens weten bereid te zijn om, na een reorganistie, weer "vrolijk van start te gaan," indien het gemeentebe stuur alsnog "oprecht bereid is spoedig met aanvaardbare oplossingen te ko men." Wethouder Frans Kingma noemde het bericht van de sluiting vorige week "voorbarig." De uitverkoop van a.s. zaterdag begint om 11.00 uur en duurt tot 15.00 uur. De artikelen die na de uitverkoop nog res teren zullen worden geschonken aan de "Emmaüsgangers" in Haarzuilens en aan de stichting "Mensen in Nood." Evenals in vorige jaren informeert de Kamer van Koophandel in Eemland bij bedrijven naar de economische gang van zaken. Ze doet dit via een te hou den Enquête Regionale Bedrijfsont wikkeling, ERBO genaamd. In het dis trict Eemland worden bijna 2000 be drijven aangeschreven met het ver zoek antwoorden te geven op vragen over ontwikkelingen in de omzet, ex port, resultaat, investeringen en perso neel. Ook wordt een mening gevraagd over de toekomst. De resultaten zijn van belang omdat - De gegevens worden gebruikt om overheden op rijks-, provinciaal- en ge meenteniveau te adviseren op diverse terreinen, zodat belangen van het be drijfsleven zo goed mogelijk worden gediend. - De ERBO ten dienste staat als belang rijkste bron van informatie voor het bedrijfsleven aangezien per regio informatie beschikbaar komt in econo mische zin over uiteenlopende bran ches. - De Kamers wettelijk verplicht zijn om ieder jaar de minister van econo mische zaken te informeren omtrent het wel en wee van het bedrijfsleven in het betreffende district. Deze enquête biedt tevens een goede mogelijkheid de bedrijven te infor meren naar mogelijke knelpunten op het gebied van onder andere huisves ting, verkeer en personeel. De Eem- landse Kamer heeft bovendien de gele genheid aangegrepen meer over de ex portmogelijkheden van het bedrijfsle ven te weten te komen. De informatie wordt zeer vertrouwe lijk behandeld. Uit het verslag van de onderzoekresultaten zullen bedrijfsge gevens niet herkenbaar zijn. Evenmin zullen zij zijn af te leiden uit de gege vens zoals deze worden gepubliceerd. De medewerking van het bedrijfsleven is noodzakelijk. De Kamer rekent dan ook op hen aller medewerking. Een 7-jarig jongetje van de Haver- weerd werd maandag door een hond gebeten. De politie moest hem naar de dokter brengen, die hem een injectie gaf. De eigenaar van de hond, een be woner van de Walraven van Hallhof, ontkende later dat zijn huisdier het jochie gebeten kon hebben, al werd dat tegengesproken door een vriendin netje, dat van het voorval getuige was geweest. lekker geslapen? Ik heb een verrassing voor je. Je hoeft niet te koken we gaan met de kinderen lekker brunchen. Waar? ja natuurlijk iedere zondag van 12.00 tot 15.00 een uitgebreid brunchbuffet met tal van voor-, hoofd- en nagerechten iedere week afwisselende gerechten. voor de groten f79,50 kinderen tot 12 jaar 72,50 SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739/19942 Op zaterdag 1 oktober a.s. wordt bij de firma De Vries, Koninginnelaan 84 (Open haarden en interieurbouw) het heuglijk feit herdacht dat de zaak tien jaar geleden begon. De heer De Vries gaat dat feestje waarschijnlijk wel vieren in de huiselijke kring, maar heeft ook besloten de pupillen teams 1 en 2 van de handbalvereniging BDC - De gasinkoop in de maand augustus be droeg 1.255.938 ms. Dat was 116.060 m3 minder dan in augustus 1982 toen de gasinkoop 1.371.998 ms bedroeg. In au gustus 1981 was dat 1.383.640 ms. De gasinkoop dit jaar tot en met augustus bedroeg 39.619.595 m3. In 1982 was dat 40.934.216 m3 en in 1981 41.536.181 m3. Het aantal gasverbruikers steeg, ver geleken met de maand juli, van 14.234 naar 14.238 en het aantal C.A.I.-abon nementen steeg in dezelfde periode van 11.287 naar 11.290. De Rabobank voert al jaren de slogan "Geld en goede raad" in haar vaandel. Men wil er graag mee tot uitdrukking brengen dat de bank weliswaar veel, zo niet alles van het geld zelf weet, maar ook graag haar deskundigheid ter beschikking stelt als er behoefte bestaat aan adviezen hoe ermee om te gaan. Niet iedereen weet alles van fi nancieringen, van effecten, van ver zekeringen, van investeren. De banken lijkt haast vanzelfsprekend dat hij of maken daarvan hun specialiteit en het zij die behoefte heeft aan financiële raad zich vervoegt bij een zo gespeci- liseerde instelling als een bank. De Rabobank neemt in de rij van ban ken een heel eigen plaats in. Niet al leen is zij op zeer veel plaatsen in ons land goed bereikbaar, ook kan zij erop bogen een bank te zijn die van al le markten thuis is. Van oudsher be kend als een spaarbank van agrari sche oorsprong heeft de bank zich na de fusie tussen de Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken langzaam maar zeker ontplooid als een organisatie met een brede belangstelling voor zo wel de particuliere cliënt als de zaken man in het midden- en kleinbedrijf. De enorme hoeveelheid ervaring die de bank opdeed bij het zakendoen in de agrarische sector, staat nu ook ten dien ste van met name de middenstander. Haar marktaandeel in deze sector breidt zich gestadig uit en er ontstaat steeds meer behoefte aan goede voor lichting. Niet alleen de huidige econo mische situatie veroorzaakt een zekere honger naar advies en visie, ook an dere aspecten van het ondernemer schap, zoals bijv. het fiscale deel, zijn vaak aanleiding tot discussie, terwijl de gecompliceerdheid de betrokkenen frekwent tot het inwinnen van infor matie dwingt. De Rabobank organiseert regelmatig door het gehele land zogenaamde 'se minars', die zowel voor cliënt als niet- cliënt gratis toegankelijk zijn. Naast vakkundige causerieën door spe cialisten, hetzij uit kringen van de bank zelf, hetzij door derden, kunnen de bezoekers rekenen op antwoorden op gestelde vragen, die vooraf kunnen worden ingediend. De bank heeft zo doende ruimte voor het inwinnen van informatie bij haar achterban om de vragensteller zo uitgebreid mogelijk van dienst te kunnen zijn. Afgelopen donderdag vond een derge lijk seminar plaats in café-restaurant Darthuizen. Tijdens dit drukbezochte seminar traden twee sprekers op, de heer Van Egmond, kredietadviseur van Rabobank Nederland in Utrecht, die zijn visie gaf op het ondernemer schap in de jaren tachtig, en de heer Van 't Hooft, hoofd fiscale zaken bij Rabobank Nederland, die zijn licht liet schijnen over het fiscale aspect van het hedendaagse zakendoen. Daarnaast was er mogelijkheid tot discussie en werden de vragen die vooraf bij de bank waren ingeleverd vanuit een pa nel beantwoord. Het panel bestond, behalve uit de twee inleiders, uit de direkteur van de Rabobank Soest, de heer W. G. Hilhorst, en diens plaats vervangend direkteur de heer J. J. Beugelaar. De jaren tachtig Wie zijn vrije tijd al besteedt om naar, voordrachten te luisteren, verwacht naast bruikbare informatie ook visie. De titel "ondernemen in de jaren tach tig" beloofde meer dan een vrijblij vend betoog over gisteren en vandaag. De heer Van Egmond van Rabobank Nederland heeft wat dat betreft waar schijnlijk niemand teleurgesteld. Hij durfde het aan te beweren dat wie het voor elkaar krijgt nog zo'n twee tot drie jaar door te roeien met de econo mische riemen die er zijn, het wel zal redden. M.a.w. de heer Van Egmond ziet een tastbare opleving van de crisis in pak weg 1986/1987. Dan pas kunnen we er blijkbaar weer wat mee begin nen. Tijdens zijn uiteenzetting, waarbij hij zich bediende van begrijpelijke statistieken en voorbeelden van markt onderzoek, kwamen vooral de moderne marketing-technieken aan de orde. De technieken zijn vooral aanwendbaar om de bewegingen van de concurrent na te gaan. De heer Van Egmond acht dit een zaak van levensbelang. Hij maakte zijn gehoor duidelijk dat de jaren tachtig zich vooral toespitsen op een vrij felle concurrentiestrijd. Niet alleen de eigen omzetontwikkeling is maatstaf. De situatie afgezet tegen die van de concurrent vormt pas een vertrekpunt van waaruit de onderne mer zijn meerjarenstrategie kan uit stippelen. Vaak gaat men aan de ont wikkeling bij anderen voorbij en is het leed geschied voor men er erg in heeft. Concurrentie is lang niet altijd een negatief gegeven. Bekend zijn toch ge vallen waar juist sprake werd van een gezonde commerciële strijdlust. Con currentie voorkomt inslapen. Het zijn juist die moderne marketing-tech nieken die het ondernemen tot een uit dagende bezigheid maken. Marketing is een nieuw woord voor iets dat al eeuwen oud is. Het is een verfijnd instrument geworden waarmee je, als je precies weet hoe je ermee moet omgaan, voortreffelijke resultaten kunt bereiken. 'Kondratieff Golf' Interessant was vooral ook de beschou wing van onze hedendaagse economie op basis van de zgn. "Kondratieff Golf", een in kaart gebrachte economische cyclus die start in het jaar 1780. Gere lateerd aan grote wereldgebeurtenis sen, zoals de wereldoorlogen, was dui delijk te zien op welke wijze de eco nomie zich ontwikkelde. Voor en na de eerste- en tweede wereldoorlog zijn vergelijkbare pieken en dalen te ont waren. De op en neer gaande bewegin gen zijn vrijwel identiek, reden waar om ook de heer Van Egmond, na scher pe analyses, tot zijn optimistische uit spraken durfde te komen voor wat be treft de tweede helft van de jaren tach tig. Het is verfrissend te constateren dat er in deze toch wel moeilijke tij den deskundigen te vinden zijn die niet alleen een mening hebben, maar deze ook voor een wat groter publiek durven uit te spreken. Niemand zal het de heer Van Egmond over twee, drie jaar kwa lijk nemen als blijkt dat door een of andere calamiteit zijn visie toch wat minder concreet kon worden dan zoals hij hem vorige week voorlegde aan zijn aandachtige publiek in Darthuizen. Het ondernemen zou als het allemaal zo glashelder te voorspellen was, heel wat minder spannend zijn. En zonder spanning, zonder het vleugje onmisba re "Fingerspitzengefühl" zou het on dernemen een saaie bedoening wor den. Men dient, ieder voor zich, een strategie te bepalen. Dat men dat doet aan de hand van informatie van an deren, van specialisten, is een ver standige zaak. De heer Van Egmond heeft de geld-en-goede raad gedachte van de Rabobank prima onderstreept. Fiscaal Op het eerste gezicht wat minder specta- taculair lijkt het fiscale aspect. Wel ke ondernemer groot of klein, spreekt met onbedaarlijk plezier over fiscale zaken? Grote bedrijven hebben hun experts in dienst. Anders ligt dat bij de middenstand, de kleinere zakenman. Veelal toch komt in eenmansbedrijven of bedrijven met hooguit tien a vijf tien werknemers, naast de commer ciële tak van het bedrijf, ook het fis cale gebeuren bij de eigenaar/direk- teur terecht. Niet zo'n gekke gedachte dus van de Rabobank om naast een krediet- en marketingexpert een belas tingdeskundige te vragen voor enige nadere uitleg van algemeen belang. Centraal staat bij iedere zaak de be drijfsopvolging. De laatste jaren is de ze problematiek in hoge mate toege nomen. De oorzaak hiervan is voor een groot deel gelegen in de groeiende rol die de fiscus daarbij speelt. En voorts het financieringsprobleem dat voor de opvolger wordt opgeroepen. Een en ander dient gezien te worden tegen de achtergrond van de - althans in het ver leden - opgetreden sterke waardestij ging van met name onroerende goe deren. Een vette kluif voor iedere voorlich ter op dit gebied. Een aktueel gegeven dat vroeg of laat voor iedere onderne mer de nodige vragen opwerpt. De heer Van 't Hooft is er zeker in ge slaagd de nodige duidelijkheid te ver schaffen in een toch wel zeer dicht bos van voorschriften en voorwaarden, uitzondering en tarieven. De niet vol doende attente toehoorder zal in Dart huizen zeker het een en ander hebben moeten missen. De heer Van 't Hooft heeft met veel krachtinspanning ge probeerd het toch wel ingewikkelde gegeven tot een verteerbaar verhaal te maken. De details zijn te talrijk om in één keer alles in een communi catief jasje te steken. Het zijn ook vaak gegevens die vandaag voor velen nog niet relevant genoeg zijn om te onthouden, maar die over een paar jaar duidelijk mee kunnen wegen als de aard van het bedrijf, mede door de opvolging, ter discussie kan komen te staan. Daarom was het uitermate zinvol te vernemen welke de proble men kunnen zijn, welke vragen zich kunnen opwerpen en met welke wet ten en voorschriften men te maken krijgt. Zaken als "Stamrechtvrijstel- ling", "geleidelijke overdracht", "in breng firmant", "inbreng onroerend goed", "overdracht in huurkoop", "overdracht tegen winstrecht" of "verhuur van de gehele onderne ming", zullen voor een aantal in de zaal niet direkt tot de allerduidelijk ste uitdrukkingen hebben behoord. Wat een holding precies betekent en welke de fiscale voor- of nadelen er van zijn, waarom een B. V. te verkiezen boven een andere ondernemingsvorm, hoe te beleggen en wat liquidatie nou precies wil zeggen als het gaat om de fiscale kanten van een zaak, zijn toch allemaal wetenswaardigheden, die zo wel de allerkleinste als de allergroot ste ondernemer keurig netjes moet kunnen vinden als het aan de orde komt. Dat de slogan "geld en goede raad" veel meer inhoudt dan een praatje rond een groter of kleiner, al dan niet geleend, bedrag, is wel duidelijk geworden. Men realiseert zich dat ook het bank- vak een oneindig lijkend werkterrein is. Als de toehoorder, die vorige week te gast was bij de Rabobank, zich dat bewust is geworden en weet dat hij voor veel meer informatie bij de bank terecht kan, dan hij of zij ooit had vermoed, dan kunnen de heer Hilhorst en zijn staf terugzien op een zeer ge slaagde financiële samenkomst die voor wat de goede raad betreft zeker voor herhalingen vatbaar is. waarvan hij zelf coach is - in de vreugde te laten delen. Dat gebeurt a.s. zaterdag om 18.00 uur in de eerste plaats met een gezellige barbecue aan de Koninginnelaan. Bij die gelegenheid krijgen de BDC-pupil len ook een aardig cadeau van de heer De Vries: voor elke pupil is een trai ningspak beschikbaar. De feestelijkheden worden voortge zet om ca. 20.00 uur met een feeste lijke receptie voor genodigden, en daar zal het waarschijnlijk niet aan be langstelling ontbreken, gezien het feit dat de heer De Vries niet alleen een bekend ondernemer in Soest is, maar maar nog voorzitter van de winkeliers vereniging 't Hart en bestuurslid van de Federatie Midden- en Kleinbedrijf Soest. Het coachen van de handbal pupillen komt daar nog eens bij. Ook de clièntele komt trouwens aardig aan haar trekken vanwege de jubi leumviering. Tot 1 januari a.s. heeft de firma De Vries namelijk een aantal feestelijke aanbiedingen voor de klan ten in petto, zoals het de "Open haar den-specialist van Soest" betaamt. Zo zijn er brikettenpersen te koop voor de uiterst zachte prijs van 29,50 (normaal 49,50) en gaan smeedijze ren standaards weg voor de helft van de gebruikelijke winkelprijs. Bij aan koop van een open haard (voor mini maal 4800,-) kan men zich tevens voor een lage prijs verzekeren van een zaagbok voor de halve prijs: 145,- in plaats van de normale 290,-. De showroom aan de Koninginnelaan 84 is alle dagen geopend van 13.00 tot 17.00 uur; op zaterdagen van 10.00 tot 16.00 uur. Het bekende restaurant "De Korte Duinen" aan de Birkstraat staat vanaf maandag 3 oktober a.s. veertien dagen lang in het teken van een "buitenlands gebeuren." Dit jaar is gekozen voor Mexico. Hoewel de directie van "De Korte Duinen" beseft dat het niet ge makkelijk zal zijn om de eerder gehou den Israëlische en Amerikaanse weken in succes te overtreffen, is men er in samenwerking met de Mexicaanse am bassade in Nederland toch in geslaagd een aantal boeiende culturele en uiteraard gastronomische zaken in huis te halen. Op maandagavond 3 oktober wordt het dan in Mexicaanse stijl omgetoverde restaurant officieel geopend door miss Virginia Arteaga Sanz van het "Insti- tuto Mexicano de Comercio Exterior. De gasten van "De Korte Duinen" kun nen in de periode tot 16 oktober dan ook wel een en ander tegemoet zien. Zo is er een speciale menukaart met diverse specifiek Mexicaanse gerechten. Te vens is er een standje van het Mexico Komitee, met allerlei actuele informa tie over het land. Hetzelfde komitee verzorgt ook een in teressante dia-avond op maandag 10 oktober, om 20.30 uur, in het restau rant. Voor het overige wordt men bij een bezoek aan "De Korte Duinen" ui teraard zo volledig mogelijk op de hoogte gebracht. "Haste la vista," laat de directie de bezoekers alvast weten. Tot zoover ging alles goed en blijkbaar had de vergadering een te vlot verloop. De vergadering had nog slechts drie kwartier geduurd en 11 van 15 pun ten waren reeds gepasseerd. Niet kon worden vermoed, dat we niet minder dan ruim 3 uur noodig zouden hebben voor punt 12. Als gebruikelijk was een voordracht voor de commissies opgemaakt door B. en W. Zoowel door de heer Gasille aan de eene en de heeren Busch, Endendijk en enkele andere leden aan de andere zijde, waren voor verschillende commissies andere voorstellen ingediend. Deze voorstellen lokten soms heftige en zeer verwarde discussies uit en vooral in deze vergadering was het bij uitstek merkbaar hoe de geest onder de raadsleden in de laatste tijden is veranderd. Het zijn hoofdzakelijk de commissies voor Openbare Werken, Uitbrei dingsplan en Grondbedrijf, welke de stof opjagen. De heer Nooder allereest het woord nemende, informeert waarom de comm. Grondbedrijf en Uitbreidingsplan thans gescheiden worden opgediend. Spr. heeft zich steeds gegeven en wenscht geen grondspe- culanten in deze commissies. De heer Gasille ziet in de comm. voor Openb. Werken in de plaats van den heer Van Dam liever een arbeidersafgevaardigde. Met betrekking tot de comm. voor het Uitbreidingsplan en Grondbedrijf wijst spr. er op, dat de raad de heer Van Klooster tot tweemaal toe uit deze commissies heeft geweerd. Spr. hoopt, dat de raad dit besluit zal handhaven. De heer Busch wijst er op, dat tot nu toe het eene lid in elk en het andere lid in nagenoeg geen commissie zitting had. Openbare Werken, Uitbrei dingsplan en Grondbedrijf zijn zeer nauw aan elkander verwant, waarom spr. meent, dat in deze 3 comm. dezelfde personen moeten zitting hebben. Voor deze comm. worden genoemd de heeren De Bruyn, Busch, Grootewal, Hornsveld en Van Klooster. Men moet, aldus spr. ook een tegenstander dulden in een comm. en elkander in het gezicht de waarheid durven zeggen in plaats van achter de schermen te spreken. De heer Nooder is over deze woorden niet goed te spreken en verwijt den heer Busch, dat hij zich opwerpt voor de grondeigenaren en bouwspeculan- ten in plaats van te zien naar de belangen der arbeiders. De heer De Nies zou de heer Busch liever zien in de commissie voor werkverschaffing. Daar heeft Busch steeds goed werk verricht. De heer Gasille wenscht in de comm. voor het uitbreidingsplan niet 4 princieele tegenstanders. Ook de heer Grootewal is deze meening toegedaan. De stemming wordt er niet beter op en op scherpe wijze trekt men tegen elkander op. De heer Busch zegt zich niet te zullen laten overschreeuwen door den heer Gasille en meent, dat het gekonkel nu maar eens uit moet zijn. De heer Gasille heeft te bedenken, dat alle leden dezelfde rechten hebben. De heer Gasille zegt zijn meening te zullen zeggen, ook al denken anderen er anders over. De besprekingen zijn hierna zeer verward, verschillende leden spreken door elkaar, terwijl de leiding zoek is. Als hierna de stemmingen over de verschillende commissies aanvan gen zijn zeer veel geldige en ongeldige stemmingen noodig om de commissies geheel of gedeeltelijk samen te stellen en op verschillende momenten laait de woordenstrijd onverminderd op. Zoo gaan we door tot ruim 6 uur, zoodat niet minder dan ruim 3 uren noodig waren om de commissies te verkrijgen. Te dezer plaatse bestaan plannen om te komen tot de oprichting van een symphonie-orkestwaarin zoowel vrouwelijke als mannelijke muzieklief hebbers zitten kunnen nemen. Het daartoe opgerichte comité bestaat uit de navolgende personen: Mej. H. Th. Wickel en de heeren G. J. H. v.d. Hoeven, leeraar Nederl. Conservatorium, en A. F. A. Kramer, commis saris der Haagsche combinatie van muziekgezelschappen. De heer G. J. H. v.d Hoeven, Dorresteinweg 8 alhier, zal als secretaris fungeeren, bij wien men zich kan aanmelden als lid. Wij wijzen belangstellenden op den vanwege het W. G. Kruis hier ter plaatse te geven moedercursus, die bezocht kan worden door vrouwen en jonge meisjes, de laatsen boven 20 jaar. Door I. Siebers uit Utrecht zal in 10 lessen onderricht worden gegeven in de hygiënische verzorging van het jonge kind. Dit is zeer zeker van gewichtig belang voor het gezin en de volksgezondheid, zoodat het bezoeken van deze cursus kan worden aangeraden. Voor bijzonderheden zie men de advertentie.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5