Winkelkring-zaterdag voortreffelijk geslaagd festijn WiiïMkring-wiiikelier 1983: Slager M. J. van Asch! mllonvluciit a.s. zaterdag wellicht'over' De uitslagen van de Winkelkring- kampioenschappen even: Ballonvaarten door straffe wind afgelast Vergun mij, dat 'k een loflied zing, op onze Soester Winkelkring, 'k wil graag de kans benutten, te zeggen, dat 'k met veel plezier een dag te gast geweest ben hier en ik zeg straks in Putten, daar kom ik namelijk vandaan dat 'k zeker weer naar Soest zal gaan "DE KRING VAN VAKMANSCHAP" ik was er voor de eerste keer, maar 't stal mijn hart, mevrouw. meneer, meteen al, in één klap. De fijne Winkelkring van Soest, ik vond gewoonweg, dat het moest, de loftrompet te steken. Wie deze Winkelkring waardeert, die ziet het zeker niet verkeerd, maar heeft het goed bekeken Aart Leeuwenburg, Putten. 9 Soester Courant van woensdag 28 september 1983 Zo stelde de firma Mets de bezoekers in de gelegenheid om het gewicht van de door hen aangesneden kaas te ra den (als ze dat goed deden mochten ze de kaas gratis meenemen), terwijl bij Van Kleef het sigarenmakersduo van de Schimmelpenninckfabrieken veel aandacht trok. Bij de firma Schoe- maker kon men kennisnemen van o.m. de nieuwe beeldplaat en raden naar het aantal batterijen in een bak op de kraam. Bij de Bonneterie van de firma Brongers konden vooral de da mes hun snelheid beproeven bij het wol winden, terwijl de firma Van Dasse- laar klaar stond met allerlei gezonde hapjes en exclusieve vruchten. Bij slagerij Van Asch was het als vanouds smullen bij de kraam, ditmaal van nasi goreng met babi pangang. Aan de andere kant van de Stadhou derslaan waren het de Stadhouder met een speciale aanbieding en reis bureau Gerth, die de aandacht trok ken, onmiddellijk gevolgd door de stroop wafe lkraa m bij groentehandel Reehorst, die zelf ook nadrukkelijk present was met fruit en bloemen en een rap rijmende verkoper. Bij Tiffany waren feestelijk aanbiedingen te vinden en ook het bekende Crêpe Lasette-petit restaurant deed zijn naam eer aan met overheerlijke crêpes. Bij wasserette De Bree konden vooral de dames zich nog eens uitleven in het "was ophangen", en even om de hoek, in de FC Kuyperstraat, vond onder grote hilariteit het kampioen schap "Eieren gooien" plaats bij de firma Binnen en Buiten. Dat de straat voor de bekende lampenwinkel na ver loop van tijd rijkelijk van eierstruif was voorzien laat zich verstaan. Modeshow In de tussentijd was bij Middelman aan de overkant de eerste aflevering van de zeer opvallende modeshow, die op het trottoir plaatsvond, al aan de gang. Vele honderden Soesters mochten zich daar in de loop van de dag een beetje vergapen aan al het moois dat door de mannequins werd getoond. Bij de firma Blokker, weer aan de overkant, waren het allerlei aardige dingen die de aandacht vroegen, zo als stukjes zeep en badzout, maar ook fluitketels. Grote belangstelling was er ook voor de schoenenshow bij Nic. van Dam, gebracht door twee zeer aantrekkelijke danseressen, waardoor het de vraag is of het publiek wel voort durend naar de schoenen heeft ge keken. Beneden in de zaak konden vooral de jongens zich uitleven in de wedstrijd mini-doelschieten. Even verderop stond de kraam van de Dam vereniging, waar door jong en oud werd meegedamd. Even over het spoor was het Boutique des Fleurs dat zich in de belangstelling mocht verheugen van vooral dames, die meededen aan de kampioenschappen bloemschikken. Overweldigend was het aantal dames dat met wat bloemen een aardig stukje tevoorschijn wist te toveren. Typen Bij de firma Van de Ven (kantoor- efficiency) vond opnieuw de type- wedstrijd plaats. Opmerkelijk daarbij was de deelname door een dame (die haar leeftijd niet genoemd wilde heb ben) maar waarvan wel verklapt mag worden dat zij de acht kruisjes al ach ter de rug had. De Bondsspaarbank was nadrukkelijk aanwezig met een leuke prijsvraag voor de kinderen en bij het Aalsmeers Bloemenhuis liep de aanbieding van een bosbloemen voor een gulden als een sneltrein. Bij Gielen was ook heel wat te beleven: een indrukwekkende demonstratie met o.a. een blad-blazer/ zuiger en natuurlijk de wedstrijd spij kerslaan, waarop heel wat oudere en jongere Soesters hun krachten beproef den. De firma Swager trok veel aandacht met zijn aanbieding van portretfoto's voor 'n wel heel zacht prijsje, terwijl bij buurman Brilcentrum Nota de echte schutters aan bod kwamen bij hetluchtbuksschieten. De ABN trok al le aandacht met de hoela-hoepwed strijd, terwijl de originele Harderwij ker palingverkoper op het hoekje goe de zaken deed, al moest het publiek nog wel eens kuchen door de enorme rook die van het houtvuur kwam, waar boven de paling verser dan vers werd gerookt. Loco-burgemeester Plomp hing in elk geval de vuile was niet buiten in de wedstrijd 'Was ophangen.' De eerste lange Soesters bij Verkleij gingen meestal zonder problemen naar bÜUien. De ballonvaart die zaterdag j.1. het feestelijke startpunt had moeten vor men van de grootse Winkelkring-zater- dag die de winkeliers van de Van Wee- destraat (plus een deel van de Burge meester Grothestraat en de Steenhoff- straat) organiseerden, is jammer ge noeg niet het succes geworden dat de organisatoren er zich van hadden voor gesteld. Dat had alles te maken met de omstandigheden, want hoewel de zon scheen en alles erop wees dat het winkelfeest zich op een schitterende nazomerdag zou gaan afspelen, gooi de de toch nog vrij straffe wind roet in het eten. Op de grond van het Nassauplantsoen - voor de gelegenheid omgedoopt tot "luchthaven" - was daarvan welis waar niet zoveel te merken, maar toen de reusachtige ballon eenmaal met hete lucht was gevuld, bleek wel uit het vervaarlijk overhellen van het ge vaarte dat het heel wat moeite zou ver eisen om het op de juiste manier in de lucht te houden. Toch werd, even na tien uur, een held haftige poging ondernomen om Soest van wat meer afstand in ogenschouw te nemen door niemand minder dan burgemeester Scholten, bijgestaan door slager M. J. van Asch namens de Winkelkring. Met koene onverschrok kenheid en "ware doodsverachting" namen zij plaats in de rieten mand. Na inspannend voorbereidend werk verhief de ballon zich, onder luid ap plaus en bijvalsbetuigingen van het publiek achter de dranghekken, van de grond, tot een hoogte van nauwe lijks meer dan een meter of vijf, waar na de hele zaak alsnog met flinke snel heid naar beneden kwam. Dat gebeur de trouwens met een doffe klap. Uit hoger sferen afgedaald konden zowel de burgemeester als slager Van Asch, weer met beide benen op de grond, zonder kwetsuren gelukkig verdergaan. Luchtpost Met het oog op de wind - van de kust kwamen intussen berichten binnen over toenemende windkracht - werd om veiligheidsredenen besloten geen verdere pogingen meer te wagen. Spoe dig daarna werd de ballon dan ook weer opgeborgen, echter niet dan na dat burgemeester Scholten een "lucht post"-brief - met een inhoud van 250 gulden - had overhandigd aan Erwin van Dijk van de Paltz- en Eemgeuzen, de Soester zeeverkennersgroep die op het Nassauplantsoen allerlei hand en spandiensten verrichtte. De geuzen zullen het geld goed kunnen besteden, omdat zij nog onlangs het slachtoffer werden van een inbraak, waarbij o.m. kostbaar gereedschap werd gestolen. In gezelschap van Winkelkring-voor zitter Hans Nota begon burgemeester Scholten vervolgens aan een voettocht langs de winkeliers, waarbij hij grote belangstelling aan de dag legde voor alle buiten-aktiviteiten die zij voor de ze feestelijke zaterdag hadden geor ganiseerd. Actief deed de heer Schol- ten mee aan o.m. het kampioenschap eierengooien en spijkerslaan, waarbij het overigens geen prijzen in de wacht wist te slepen. Soesters Grote drukte heerste er in en om de Van Weedestraat, waar in de loop van de ochtend diverse originele wedstrij- en, georganiseerd door de actieve win keliers van start gingen. Heel wat belangstelling was er vroeg voor de kraam bij banketbakkerij Verkleij, waar het kampioenschap "Lange Soes ters eten" plaatsvond. De heer Ver kleij mocht heel wat keren de schaal aanvullen. Sommige deelnemers brach ten het vier, ander tot zes exemplaren, maar de kampioen bleek allen te mach tig met maar liefst acht stuks Op het rijtje bij Verkleij was trou wens nog heel wat meer te beleven. Driftig werden bij Gielen de spijkers op de kop geslagen. Na een korte ontvangst in de ABN-bank, waar alle prijswinnaars werden onthaald op een glaasje wijn van de firma Mets, vond op het trottoir voor de bank de prijsuitreiking plaats van de diverse wedstrijden die zaterdag op en om de Van Weedestraat plaatsvonden, Winkelkring-secretaris G. Engelgeer reikte de prijzen uit. Voor sommigen was er nog een sneldicht van Aart Leeuwenburg, die aller bewondering voor zijn improvisatie ta lent afdwing, en uiteraard een aardig boeket. De uitslagen luiden: Bollen wol tellen bij 3 Suisses leprijs: mevrouw N. Verkade, Varenstraat 300 (342 bollen) leprijs: CarolaRademaker, Eikenlaan31 (342bollen) 3e prijs: mevrouw M. van Haarlem, Van Weedestraat 45 340 bollen 2e prijs: Marijke van Es, Anna Paulownalaan 6 (340 bollen) Type-wedstrijd Van de Ven Kantoorefficiency Poule I: (t/m 15 jaar)Arianne Bassie, Varenstraat 49 (156 aanslagen per minuut). Prijs: een portable schrijfmachine van 245,-. Poule II: mevrouw Kersten, Weegbreestraat 415 336 aanslagen per minuut). Prijs: een elektrische schrijfmachine van 575,-. Spijkerslaan Gielen Ijzerwaren Heren: le prijs: Alwin van Breukelen, Nachtegaallaan 7,13,42 sec. 2e prijs: dhr. Schoemaker, Van Weedestraat, 16,45 sec. 3eprijs: dhr. Metaal, Amersfoort, 16,47 sec. Dames: le prijs: mevrouw Davelaar, Beatrixlaan 30,9,73 sec. le prijs: P. Kal, TheoDobbehof 11,8,09 sec. 2e prijs: Nico van Woerkom, Birkstraat 5011,17 sec. 3e prijs: Sander van Mil, Laanstraat64,12,23 sec. Eieren Gooien Binnen en Buiten Verlichting le prijs: Beaen Gert Massa, Amersfoort, 22 meter 2e prijs: Alwin van Breukelen/Gerald van Huiten, Soest, 22 meter 3e prijs: vader en zoon Van Vlooten, Soest, 20 meter. Wol winden Brongers Bonneterie le prijs: mevrouw Van Wijk, 1 minuut 13,1 sec. Luchtbuksschieten Brilcentrum Nota le prijs: dhr. Doornbosch 2eprijs: dhr. Buurmeyer 3e prijsdhr. Mulder Mini-doelschieten Nic. van Dam le prijs: Roy van Giezen, 45 punten 2eprijs: E. Kamphorst, 35 punten 3e prijs: Edwin Touwslager, 30 punten Wedstrijd Bondsspaarbank le prijs: Mira Verressen, Heuvelweg 4, spaarrekening 100,- 2e prijs: Janine Stalenhoef, Kerkpad ZZ 9, spaarrekening 50,-- 3e prijs: Paul Henzen, Klarinet 397, spaarrekening 25,-- 4e prijs: Monique de Schiffert, Kerkpad ZZ 14, spaarrekening 25,-- 5e prijs: DionHekkert, Citer 15, spaarrekening 25,- 6e prijs: Anne Giele, Julianaplein 1, 25.-- 7e prijs: Juliette Elferink, De Genestetlaan 3, 25,-- 8e prijs: Marloes v.d. Bolt, Kamperfoeliestraat 4, 25,-- 9e prijs: Jorg van KleefVan Weedestraat 86, ƒ25,-- 10e prijs: Peter v.d. Brink, Laanstraat 11, 25,--. (Alle prijswinnaars krijgen nog een schriftelijke uitnodiging om hun prijs in ontvangst te nemen) Bloemschikken Boutique des Fleurs Senioren: le prijs: mevrouw Van Nimwegen Junioren: 2eprijs: mevrouw Van de Ree le prijs. Lise e, j 3e prijs: mevrouw Van Gent 2ePn3s: Momque, üjaar Was ophangen Wasserette De Bree le prijs: mevrouw Schiffert 2e prijs: mevrouw Sneep Lange Soesters eten Banketbakkerij Verkleij le prijs: Matthijs de Bree 8 stuks Hoela Hoepwedstrijd ABN-bank Groep t/m 9 jaar: le prijs: Mendy Akkerman, 1 uur 30 minuten, 50,-- Groep 19 t/m 17 jaar: le prijs: Mar ja de Zoete, 1 uur 30 minuten, 50,-- le prijsMargriet Walter, 1 uur 30 minuten, 50,-- Batterijen raden Schoemaker ie prijs (een home-trainer): 2e prijs (scheerapparaat) K. Westerveld, Pijperpad 25 Touwslager, Steenhoffstraat 12 In de doos bevonden zich 960 batterijen. Aan het slot van de in meer dan een opzicht voortreffelijk geslaagde Win kelkring-zaterdag verzamelden zich de meeste winkeliers in de gezellige ruim te van petit-restaurant Crêpe Lisette aan de Van Weedestraat. Onder het ge not van een drankje, opgeluisterd door de inspirerende aanwezigheid van Teele H.-in - gloria en sneldichter Aart Leeuwenburg, vond daar de met spanning tegemoet geziene bekendma king plaats van de "Winkelkring-win kelier 1983". Twee charmante enquêtrices hadden daartoe gedurende vrijwel de gehele De enquêtrices aan het werk. dag het winkelende publiek aan een vriendelijk "kruisverhoor" onder worpen, om vast te stellen wie uitge roepen zou moeten worden tot de win kelier die het beste voor de dag kwam, gemeten aan criteria als: kwaliteit, prijs, service, presentatie, bediening, assortiment, etc. Voor het zover was deelde Winkel kring voorzitter Hans Nota mee dat de ballonvaart, die een middelpunt had moeten worden maar door de straffe wind slechts een randgebeuren was geworden, dit jaar zeker nog eens wordt herhaald, zoals met de ballon vaarder werd afgesproken. Alle mensen die vrijdagavond en za terdag dus een gratis ticket voor een liers wel een paar keer door de enige honderden ondervraagden waren ge noemd. Eén van hen stak echter "met kop en schouders" boven de anderen uit, en dat was niemand minder dan slager M. J. van Asch, die daarvoor werd beloond met een klaterend ap plaus en een fraaie oorkonde, die bin nenkort zeker te zien zal zijn in de slagerij aan de Van Weedestraat. Voorzitter Nota bedankte tenslotte al le mensen die achter de schermen in de afgelopen week zoveel werk had den verzet en kondigde wellicht wat al te optimistisch aan: "En volgend jaar zetten we gewoon de straat af Sneldichter Aart Leeuwenburg droeg tenslotte, speciaal voor deze gelegen heid, het onderstaande gedicht voor: Verderop aan de Van Weedestraat trok 3 Suisses de aandacht met de wedstrijd waarbij het aantal bollen wol in de etalage geraden moest worden. Bij juwelier Chatoux kon men glaswerk en sieraden laten graveren, terwijl bij studio Karla Karwoczik heel wat dames zich overgaven aan de demon stratie van de nieuwe crèmes van Shi- seido. De firma Borgst had een aantal aardige aanbiedingen op straat en ook bij Inter Casa was het de moeite van het bekijken zeer waard. Bij Geyten- beeks bloemwinkel waren het vooral de sieraden met echte bloemen die op vielen en bij wijnhandel Van der Lin den kon men zich even tegoed doen aan een glas uitstekende wijn, vooral voor de fijnproevers. Muziek De Van Weedestraat werd onder alle drukte opgeluisterd door een aantal muzikanten, van wie hier speciaal ge noemde worden Teele H. (van Hin- driks) uit Ede, met zijn kinderwagen vol toeters en bellen, en de onverge lijkbare sneldichter/zanger/fluitist Aart Leeuwenburg. Mede daardoor, en door het uitstekende weer (al werd het in de loop van de middag nogal don ker en vielen er een paar druppels) werd het winkelfeest van de Winkel kring een groots evenement, dat on danks de enigszins mislukte ballon vaarten in alle opzichten meer dan voortreffelijk geslaagd mag heten. ballonvlucht hebben ontvangen krij gen op een van de komende zaterda gen dus alsnog een kans. Duizendkunstenaar Teele H. wist de verzamelde winkeliers aaneen te sme den tot een buitengewoon harmonieus gezelschap, dat met de meest vreemde instrumenten toch een indrukwekkend muzikaal samenspel tot stand wist te brengen. Het was Winkelkring-secretaris G. En gelgeer die tenslotte overging tot de huldiging. Hij maakte daarbij bekend dat vrijwel alle deelnemende winke- Winkelkring-secretaris G. Engelgeer feliciteert slager M. J. van Asch en diens echtgenote met de verkiezing tot 'Winkelkring-winkelier 1983.' Burgemeester Scholten en slager Van Asch gingen slechts een paar meter de lucht in. Erwin van Dijk, van de Paltz- en Eem geuzen, bedankt burgemeester Scholten voor de 'Luchtpostbrief' van de Winkelkring. Onder het voorbehoud dat het weer met name de wind nu wel medewerking verleent, wordt a.s. zaterdag 1 oktober op nieuw een poging ondernomen om de ballon boven het Nassau plantsoen te laten opstijgen. Door de te straffe wind kon dat zaterdag j.1. helaas niet door gaan. Bezitters van de "vluchtkaart- tjes", die vrijdagavond en zater dag j.1. in de Van Weedestraat werden uitgereikt, wordt ver zocht hun kaartjes, duidelijk voorzien van hun naam en tele foonnummer, zo spoedig mogelijk in te leveren bij de ABN-bank, op de hoek van de Van Weedestraat en het Nassau plantsoen. Het bestuur van de Winkelkring zal dan op vrijdag 30 september a.s. alle bezitters van de kaart jes telefonisch mededelen of de voor de dag daarop geplande vluchten inderdaad doorgang vinden.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9