de borg 259° m De schoonheid als dood Opening tentoonstellingen van Agathe van Heil en Gerrit Pomp Muziek met open podium en concert Tafelperformance en muziekgroep Onderwijs en Bovendom Filosofie voor beginners Kursus Politieke Vorming voor Vrouwen Martine Bijlshow in De Borg Bowlingshirts van bar 't Juk voor S.B.B.-teams Geslaagde springwedstrijden paardesportcentrum 'Soest' manége 'Führen' HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 6 oktober: Vrijdag 7 oktober: Agathe van en Gerrit Pomp Zaterdag 8 oktober: Woensdag 12 oktober: EEN PAAR HONDERD PIEK VERDIEN JE ZÓ! Auto Vandermeer Amersfoort b.v. Algemene ledenver gadering VVD Soest/Soesterberg Voor het eerst heeft Martine Bijl een echt theaterprogramma: RUITERSPORT BOWLINGCENTRUM Eén uur bowlen met na afloop gourmetten voor p.p.' Agenda De Borg I A.V. Soest hield clubkampioenschappen op Papendal 15 Soester Courant van woensdag 5 oktober 1983 15 Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -1 95 77. Eindelijk gaat een stille wens van veel bezoekers en die van de filmhuiswerk groep in vervulling: op donderdag 6 oktober wordt de voor de filmhuizen in Nederland net uitgebrachte film. Dood in Venetië van Luchino Visconti ver- toond. Voor donderdag 13 oktober staat de Turkse film Düsman van Yilmaz Güney op het programma. Naar aanleiding van het succes van Yol (met Missing van Costa-Gravas bekroond met de Gouden Palm van Cannes 1982) werd zijn vorige film ook in Nederland uit gebracht. The State of Things (Der Stand der Dinge) van Wim Wenders wordt op donderdag 20 oktober vertoond. Een film over het filmmaken in Hollywood, gebaseerd op Wenders' ervaringen over zijn eerste Amerikaanse film die hij samen met Francis Coppola maak te: Hammett. En tenslotte op donderdag 27 oktober Giovanni van Annette Apon. Deze film is tijdens de derde Nederlandse Film dagen te Utrecht, op woensdag 21 september, in wereldpremière gegaan. En nu al in ons bioscoopje... Een film waarin een hotelkamer in Rome cen traal staat. Regie: Luchino Visconti Met: Dirk Bogarde. Silvana Mangano, Björn Andresen e.a. Italië 1971 Dood in Venetië (niet te verwarren met Don't Look Now van Nicolas Roeg die ook in Venetië speelt) is gebaseerd op de in 1913 geschreven novelle Der Tod in Venedig van Thomas Mann. Visconti volgde het boek niet stipt of slaafs: hij maakte zijn eigen film. Waarin Manns schrijver een compo nist werd, die aan Gustav Mahler doet denken. Uiterlijk en door de gebruikte muziek, uit de derde en vijfde symfonie. De hoofdpersoon, de componist en diri gent Gustav Aschenbach gespeeld door de Britse akteur van Nederlandse af komst Dirk Bogarde, gaat naar Ve netië om op krachten te komen. Hij is een beetje slordig, wereldvreemd, eenzelvig onzeker. Hij wil niemand kennen, maar hij wordt vreemd ge boeid door een engelachtig mooie jon gen van vijftien, die daar is met moe der, zusjes en gouvernante. Hij spreekt deze Poolse jongen genaamd Tadzio (Björn Andresen) niet één keer. Ze kijken elkaar alleen maar aan. Aschenbach merkt, dat er in Venetië cholera heerst, en dat ze het voor de toeristen geheim houden. Hij wil weg. vanwege zijn gevoelens voor de jongen en om de dreigende dood. Maar hij blijft, geholpen door wat toeval. En hij sterft op het strand als de jongen weg gaat. Die mooie, blonde knaap lijkt zijn doodsengel. Hij is ook, onbewust, de vernieler van een schijnbaar zeker kunstenaarsideaal dat Aschenbach heeft. Hij is een toevallige schoon heid, niet geschapen door de edele, harmonische, zuivere arbeid van de perfectionerende kunstenaar. Integen deel: hij is de schoonheid die de kunste naar in een onzuiver ervaren, verwar ring brengt. Hij laat de kunstenaar lijden aan zijn, opeens zinloos geworden, bestaan. Niet alleen Aschenbach lijdt hieraan. Hij is maar een deel van de decadentie die Visconti en zijn fotograaf Pasquale de Santis ongelooflijk mooi hebben geschilderd. Schoonheid en vuilheid, vleien en dreigen, vereren en bespot ten, eerbiedwaardigheid en belache lijkheid, het bewuste Ik en zijn Scha duw, komen, zoals Carl Gustav Jung ze noemt, als Gegensatspaare in de film voor. Het filmhuis is vanaf 20.15 uur geopend. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,--/CJP 4,--. De Zeister autodidacte Agathe van Heil (30) exposeert van 8 oktober tot en met 28 oktober haar aquarellen in de grote expositiezaal van het Ar- tishockgebouw. Vrijdagavond 7 oktober wordt deze ex positie geopend om 20.00 uur door het muzikale trio "Blaaskaak". Diezelfde avond om 21.00 uur begint Artishock expositie in de theaterzaal van het Artishock- gebouw een expositie van kleur )pot- lood tekeningen en aquarellen van de Soester tekenleraar Gerrit Pomp (28) Deze opening geschiedt door zijn AVO- collega Jan Visser. Beide exposities zijn dagelijks gratis te bezichtigen van 14.00 tot 16.00 uur. Steenhoffstraat 46 Soest De werkgroep "Muziek in Artishock" gaat zaterdag 8 oktober van start met iets geheel nieuws in Artishock. 's Mid dags vanaf 16.00 uur zal het Artishock- gebouw openstaan voor enthousiaste muzikanten, die met elkaar willen musiceren. Voor de gedegen feedback zorgt de Artishock-band onder leiding van Rob Lijftogt. Na 's middags geoefend te hebben, zul len de muzikanten 's avonds een con cert geven, die in een ongedwongen sfeer beluisterd kan worden. De muzikanten, die hieraan willen deelnemen, moeten zich opgeven bij Rob Lijftogt, tel. 02155-14481/22731. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,--/CJP 4,--. In Artishock worden op zondag 9 en vrij dag 14 oktober twee aktiviteiten geor ganiseerd in het kader van Vrouw en Politiek. Naast aktiviteiten elders in Soest met dit thema (zo wordt op ini tiatief van de Vrouwenraad op woens dag 12 oktober in De Borg, een avond over vrouw en politiek georganiseerd) wil ook Artishock aan dit thema aan dacht besteden. Op zondag 9 oktober aanvang 15.00 uur, wordt in Artishock een tafelperfor mance ten tonele gebracht waar twee vrouwen en twee mannen met elkaar in de slag gaan over hun "emanci patie-zijn". Om te voorkomen dat dit in een woordelijke veldslag zal verzanden (de toeschouwers kunnen zich hierin mengen en aan tafel schuiven), zal de Amsterdamse muziekgroep Onderwijs en Bovendom dit weer naar de harde werkelijkheid terugbrengen. Met geën gageerde liedjes over o.a. bezuinigin gen, fascisme, seksisme zal deze mu ziekgroep van twee vrouwen en vier mannen deze tafelperformance om lijsten. Lydia Meijer, gemeenteraadslid voor de PvdA, zal zorgen dat deze middag in het rechte spoor blijft. Om de drem pel zo laag mogelijk te houden, is deze middag gratis toegankelijk. Op vrijdag 14 oktober aanvang 21.00 uur, zal de toneelvoorstelling Jane plaatsvinden. Marijke Beversluis, Car- la Mulder en Matin Veldhuizen spelen Jane. Een voorstelling over het leven en werk van de "vergeten" Ameri kaanse schrijfster Jane Bowles (1917- 1973). Entree 7,50/CJP 6,--. 12 Oktober start in Artishock een nieuwe werkgroep: filosofie voor beginners. Iedere woensdagavond van 18.30 tot 20.00 uur komt deze werkgroep bijeen. Na achten is er in de soos van Arti shock gelegenheid om bij het drinken van een kopje koffie of thee nog even na te praten. Het doel van deze werkgroep is een zo duidelijk mogelijk antwoord te krijgen op de vragen: Wie ben ik? Waar kom Ik vandaan en waar ga ik naar toe? Wat is het doel van het leven? Wat is mijn relatie tot de wereld en de kosmos? Voor informatie richt deze groep zich tot de volgende filosofen Krishnamurti: "De wereld dat ben jij". Saswitha: "Swabhawat, de korte weg tot wijsheid". Bhagwan: Mijn weg, de weg van de witte wolk". Gurdjieff: "Ontmoetingen met bijzondere men sen". Wesseling: "Wat is Yoga". En vele andere die zich bezighouden of hielden met de esoterische wijsbe geerte. Bij interesse gelieve een van de volgen de nummers te bellen: Coby Philipoom, tel. 15483. Hetty Kuiphof, tel. 22842. Brigitte Rijnders-Jordan, tel. 11826. Door mee te doen aan de Lustrum Quiz. (Bij proefrit of taxatie) GRATIS GRAMMOFOONPLAATJE, met kans op een "AUTO VANDERMEER- PAKKET" VAN HONDERDEN GULDENS. De nergens-anders-verkrijgbare Ford Lustrum mo dellen bekijken bij ons in de showroom. En natuur lijk de geavanceerde '84 modellen. Goeie redenen voor een kijkje op de Fluor Auto- Promenade. FORD FIËSTA '84 NU IN DE SHOWROOM ■I„ IBUÜMMMk. Openingstijden: 9.00-18.00 uur Vrijdags koopavond tot 21.00 uur. VOLOP PARKEERGELEGENHEID Fluorweg 49-51 - Amersfoort - Tel. 033-15548 Zakenauto! - Bestelwagen! - Betrouwbaarheid! - Fleetsales/Leasing Ned. - Egbert Jansen - Toestel 23. Op 24 oktober a.s. organiseert de Werk groep Emancipatorische Kursussen voor Vrouwen een informatieochtend in De Borg over de kursus Politieke Vorming voor Vrouwen. Deze ochtend begint om 9.00 uur en er zal om onge veer 10.00 uur een informatieve film vertoond worden. De begeleidsters van deze kursus, die een kadertraining hebben gehad via de Culturele Raad in Utrecht, zullen die ochtend aanwezig zijn voor nadere in formatie. Op maandagochtend 30 oktober a.s. start dan de kursus Politieke Vorming voor Vrouwen om 9.00 uur in De Borg. Deze kursus wordt georganiseerd aan sluitend aan de avond die door de Vrou wenraad van Soest in samenwerking met de Werkgroep Emancipatorische kursussen voor Vrouwen is gepland op 12 oktober a.s. in De Borg waar het thema zal zijn "de Vrouw in de Poli tiek." De Werkgroep Emancipatorische Kur sussen voor Vrouwen zal deze avond aanwezig zijn met een stand waar u meer informatie kunt krijgen over de te organiseren kursussen. Het doel van de kursus "Politieke Vorming voor Vrouwen' is de politiek dichter bij de vrouwen te brengen en te kijken naar de invloed hiervan op het dage lijks leven. Het is geen partij-politieke kursus, maar een kursus om te ontdekken hoe je met politiek te maken hebt. Het programma wordt in onderling overleg samengesteld. Bij een opgave van 12 vrouwen is de kursus vol. De kursus is bestemd voor alle vrou wen, met name die vrouwn die nog wei nig thuis zijn in de politiek Kosten: 50,-- voor de totale kursus (12 ochtenden). Voor kinderopvang kan worden gezorgd. Voor meer informatie kunt u bellen naar: Toos Slagt, tel. 17641 en Elly Ernst, tel. 23053. De afdeling Soest/Soesterberg van de VVD houdt op 11 oktober a.s. haar herfst-jaarvergadering. In het ontmoe tingscentrum "De Oude Stal" van het Caravanpark Kings Home, zullen op deze avond de beide VVD wethouders Plomp en Oudemans toelichting geven op hun beleid. Ook zal Bert Krijger, fractievoorzitter in de Soester gemeen teraad, een overzicht geven van de werkzaamheden van de VVD fractie in de afgelopen periode. Ook de onlangs opgerichte werkgroe pen "Algemeen" en "Lokaal" zullen in een verslag de leden van de VVD in Soest en Soesterberg informeren over hun werkzaamheden. Het bestuur van de afdeling stelt twee nieuwe bestuursleden kandidaat om het bestuur uit te breiden tot 7 leden. Mevrouw L.C. van der Helm-Prinssen en de heer J. P. Spijk worden door het bestuur voorgedragen. Op deze avond zullen de leden zich ook buigen over de kandidaatstelling voor het Europese Parlement. De aanvang van de vergadering in het Caravan park aan de Birkstraat 136 is 20.00 uur. Diefstal keukenmachine Vorige week werd bij een winkel in huishoudelijke artikelen aan de Van Weedestraat een elektrische keuken machine gestolen. De schade bedraagt ƒ459,-. Snelheidscontrole De politie hield vorige week dinsdag op de Middelwijkstraat een snelheidscon trole. Van de 650 passerende automobi listen overtraden er 22 de voorgeschre ven maximum-snelheid. De hoogst ge meten overschrijding was 78 km. per uur. "Martine Bijl," die zij voor Het Nut Soest op zaterdagavond 22 oktober zal geven in De Borg, Willaertstraat 49, aanvang 20.30 uur. Zij is het middelpunt van een grote zaal-produktie met liedjes, conférences en typeringen, die ontspro ten aan haar fantasie en aan die van anderen. Naast haar: Henk van der Molen, die ook de leiding heeft van het begeleidend kwartet, dat verder bestaat uit: Lex Jaspers, piano; Edwin Corzilius, bas en Hans Beths, slag werk. Marine Bijl werd op 19 maart 1948 in Amsterdam-West geboren. Toen ze zestien jaar was, ontdekte radioman Ben Levi haar op een feest van het Spi- noze-Lyceum, waar ze wat liedjes van Anne Sylvestre zong. Evan Durlacher gaf haar de kans een plaatje te maken: 4 liedjes van Anne Sylvestre in verta lingen van Ernst van Altena. In 1967 maakte zij deel uit van de Knok- ke-songfestivalploeg. In datzelfde jaar verscheen bij de platenmaatschappij van Willem Duys de eerste LP, 'Mar tine,gearrangeerd en voor een deel van repertoire voorzien door Henk van der Molen, met wie de samenwerking vanaf dat moment is blijven bestaan. Deze eerste LP kreeg een Edison toe gekend, evenals de twee jaar later ver schenen LP 'Liedjes uit de tijd van Ot en Sien.' Samen met Henk van der Molen als componist/tekstschrijver en Tony Nolte als arrangeur kreeg Mar tine Bijl de Louis Davidsprijs voor het liedje "Het lelijke jonge Eendje," naar het sprookje van H. C. Andersen. Martine Bijl schreef en illustreerde twee kinderboekjes, 'Elfje Twaalfje' en 'Elfje Twaalfje en het lentepenseel.' Later verscheen een aantal boeken in samenwerking met de illustratoren Anton Pieck en Eppo Doeve. Voor de televisie maakte Martine Bijl een aantal shows, waarvoor zijn in 1980 de Televizier-ring kreeg toegekend. Sinds jaar en dag maakt zij deel uit van het panel van het spelletje 'Wie van de Drie.' Daar het aantal belangstellenden voor de Martine Bijl show waarschijnlijk het aantal beschikbare plaatsen ver zal overtreffen ls de navolgende regeling voor de kaartverkoop getroffen. Leden van het Nut Soest hebben tot 11 oktober a.s. gelegenheid kaarten te reserveren. De daarna nog beschikbare plaatsen, vermoedelijk een 150 in aantal, gaan op 11 oktober in open voorverkoop. Daar bij geldt dan: Wie het eerst komt, het eerst maalt. De voorverkoop vindt plaats op drie adressen: De Borg, Wil laertstraat 49; Boekhandel Van de Ven, Foto: Jan Swinkels. Soesterbergsestraat 53; Boekhandel "De Stadhouder," Van Weedestraat 60, allen te Soest. Informatie over het lidmaatschap van het Nut Soest kan ingewonnen worden bij: Mevr. M. v.d. Have-Voorneveld, Larixlaan 11, tel. 15761 en Mevr. A. Muntz-v.d. Woude, Stadhouderslaan 52,tel. 10875. Eerste koffieconcert in De Borg: een voltreffer Het duo Leni van der Lee, clavecimbel, en Ank Mulder, fluit maakte zijn faam volkomen waar tijdens het eerste koffieconcert van het nieuwe seizoen in De Borg. Het clavecimbel, waarvan de bouw door Leni van der Lee aan de vele be langstellenden vol charme en kennis van zaken werd uiteengezet, speelde een dermate grote rol - zij speelde twee solostukken: La Couperin van Forque- ray en La Forqueray van Couperin - dat men het slechts kon betreuren, dat hoepelrok en pruik ontbraken. Maar ook het samenspel met de flui tiste Ank Mulder was een genot om naar te luisteren. Geweldig muzi kaal klonken Vinei en Bach, waarna het moderne Rondo van Marius Flot- huis bijna "kwetsend" overkwam. Al met al een schitterend uur muziek voor de vele aanwezigen. s Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Vorige week dinsdag vond in De Borg de feestelijke overhandiging plaats van de door Bar 't Juk (onder Honsber- gen) beschikbaar gestelde shirts voor twee teams van de Soester Bowling Bond. De heer Willem Wijnands van 't Juk reikte de rode shirts met witte opdruk uit aan de leden van het heren team en het damesteam. Op de foto van links naar rechts: staand Mieneke van Altena, Willem Wijnands, Jet van Ginkel, Adrl Groot, Yvonne Doorne kamp. Zittend: Paul de Kuyper, Jan v.d. Blink en Sjaac van Ginkel. Nieuw in De Borg: Bowlingtoernooi Voorlopig een maal per maand, te be ginnen op woensdagavond 19 oktober a.s. wordt in De Borg aan de Willaert straat een open Bowlingtoernooi geor ganiseerd, waaraan iedere bowling liefhebber, beginner of gevorderde, kan meedoen. Het inleggeld, 12,50 per "game," zal voor een groot deel wor den besteed aan prijzengeld. Om iedereen een gelijke kans te geven zal de "handicap" pas achteraf worden vastgesteld. Als een en ander aanslaat denkt de direktie van De Borg de avonden om de veertien dagen te laten plaatsvinden. Aanmelden kan men zich op de avond zelf, vanaf 19.30 uur. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Onder enorme belangstelling werd af gelopen zondag de springwedstrijd tus sen "Paardesportcentrum "Soest" en manége Führen uit Hilversum ver reden. Het prachtige weer van de af gelopen dagen zorgde ervoor dat er in de buiten-manége gereden kon wor den. De buitenbak van het paarde sportcentrum lag er dan ook prach tig bij; nieuwe hindernissen en be planting zorgden voor een mooi par cours. Om 10.00 uur werd begonnen met een oefenparcours voor jong en oud. Dat ging erg goed. Deze rubriek was voor al bedoeld voor beginnende combina ties die wat meer ervaring op willen doen. Iedere deelnemer kreeg na af loop van deze rubriek een herinnerings rozet aangeboden door de ruiterver- eniging. Hieronder volgen de uitslagen: 60 cm: 1. Yvonne Hartman met Ivanhoe. 2. Wilma de Ruig met Bartje. 3. Debbie Schingenga met Pasha. 4. Ilona Ermanns met Ringo. 80 cm: 1. Frank v.d. Moolen met Revanche. 2. Simone Sukel met Pasha. 3. Christiaan de Ruig met Uniboy. 4. Wilma de Ruig met Krieltje. Echt spannend werd het toen de barrage begon van het 1 meter par cours. De eerste prijs bestond na melijk uit een echt lederen jack, op maat gemaakt door de Kaldi-Boëtiek uit Utrecht. De uitslag was als volgt: 1. K. Goedhart met Sazonniëre. 2. F. v.d. Moolen met Revanche. 3. C. de Ruig met Uniboy. 4. J. Schaap met mr. Memphis. De prijzen werden beschikbaar ge steld door fa. Fugers, Ritt-Jeans Reekels Amusement, Air Portugal en Ruitervereniging De Bosruiters. (voor Soest e.o.) Minimaal 12 personen. Willaertstraat 49 - 3766 CP Soest TELEFOON 02155-22188 Woensdag 5 oktober: V.O.S.-cursus jeugdbowlen wijkvereniging Donderdag 6 oktober: Vergadering gemeente met Jeugd- jongerenwerk Rijschool Ruyssenaar Bridge: Eemland 20.00-22.00 uur Bowlen wijkvereniging Maandag 10 oktober Rotary Baarn-Soest M.B.O. vergadering Rijschool Los Bowling vereniging S.B.B. Dinsdag 11 oktober Komputer Kursus Advisie Vergadering Soc. Dienst Bowlingver. S.B.B. Woensdag 12 oktober Komputer kursus Advisie V.O.S.-kursus Thema-avond Vrouwenraad Bedrijfsbowling Donderdag 13 oktober Bridge: Eemland Vergadering MAVO-directeuren Vergadering ABVA/KABO Rijschool Ruyssenaar 19.00-20.00 uur jeugdbowlen wijkver eniging Vrijdag 14 oktober Boekenmarkt school Overhees Receptie (le paal vijverhof) Klaverjassen Chemco Klaverjassen Wijkvereniging Maandag 17 oktober Rijschool Los Vergadering VVD Bowlingver. S.B.B. Dinsdag 18 oktober Bowlingver. S.B.B. De Atletiekvereniging Soest hield afge lopen zondag op de kunststofatletiek baan Papendal bij Arnhem haar club kampioenschappen. Vele ouders waren met de atleten en atletes meegekomen naar deze tradionele familiedag aan het einde van het baanseizoen. Elke atleet in de categorieën jongens D tot en met heren moest op vijf onderdelen uitkomen, terwijl de pupillen en de meisjes D tot en met de dames elkaar op vier onderdelen bestreden. Bij de heren werd Ard Vermeulen clubkampioen met 2710 punten, de 2e prijs ging naar Pieter te Vaar- werk met 2150 punten en de 3e prijs naar Rolf van Kouwen met 1940 pnt. 4e werd Ebo Ebens met 1602 pnt. en 5e Dick Kamerbeek met 1780 pnt. Bij de jongens A ging de titel naar Cees Versteegh met 1532 pnt. Clubkampioen bij de jongens B werd Bas van Os met 2318 pnt. gevolgd door Herman Bree- dewold met 2165 pnt. Bij de jongens C ging de le prijs naar Eelco Moree met 3132 pnt. 2e werd hier met 2633 Angelo van Leijenhorst en de 3e prijs kwam bij Leo van Thuyl met 2484 pnt. terecht, 4e werd Nèdja Ensdorff met 2391 pnt. 5e Kay Janssen met 2364, 6e Dennis Esselman met 2164 pnt. en 7e Arnold Vonk met 2099 pnt. De le prijs bij de jongens D kwam bij Mamix van Stiphout terecht met 2360 pnt., 2e werd Dave Brouwer met 2342 pnt., 3e Erik Jan Ransdorp met 2231 pnt., 4e Arvid Janssen 2162 pnt., 5e Christiaan Vonk 2159 pnt., 6e Mar- tijn Wevers 2072 pnt., 7e Paul Schle- baum 1982 pnt., 8e Lars Alkema 1957 pnt., 9e Jack Belt 1914 pnt., 10e Jan Jaap van Beest 1897 pnt., 11e Remco van Rouwendaal, 12e Maurits Jansens 1573, 13e Sander van Elteren 1525 pnt. en 14e Dick v.d. Broek 1485 pnt. Brit Geytenbeek werd le bij de jongens pupillen A met 1916 pnt,, 2e werd Rem co Braspenning 1494 pnt., 3e André Blik 1492 pnt., 4e Mark Eichhorn 1486 pnt., 5e Sjoerd Ammerlaan 1385 pnt., 6e Mare de Bruin 1355 pnt. en 7e Cas- per de Wijckersloot 1110 pnt. Bij de jon gens pupillen B werd Peter Doornbos clubkampioen met 1237 pnt., 2e werd Ivar Smits met 1230 pnt. en 3e Maurits Balvers 1171. Clubkampioen bij de jongste atleetjes, de jongens pupillen C, werd Frans v.d. Berg met 1226 pnt., 2e Justin Wuhring 1176 pnt., 3e Wim Streeter 942 pnt., 4e Arne Majoor 932 pnt., 5e Gijs Ammerlaan 931 pnt., 6e Ronald van Straaten 856 pnt., 7e Onno Foekens 785 pnt., 8e Christiaan Smits 768 pnt., 9e Bart Karelse 709 pnt., 10e Wouter Balvers 679 pnt., 11e Erik Boe- ron 639 pnt. en 12e Chris Geijtenbeek 624 pnt. Bij de meisjes pupillen C ging Sylvia van Oostrum met de le prijs naar huis 681 pnt. Bij de meisjes pu pillen B was dat Yvette Harvig 824 pnt. en 2e Bianca Dorrestein 584 pnt. Pytha Bron ging bij de meisjes pupillen A met de le prijs naar huis 1029 pnt., 2e werd Milou Scholten 885 pnt., 3e Esther Kok 831 pnt. en 4e Nancy Vervoort 661 pnt. Bij de meisjes D werd Maart je Wevers le met 1652 pnt., 2e Nyree Rademaker 1525 pnt., 3e Valeska Janssen 1485 pnt., 4e Ev. Beyer met 1394 pnt., 5e Astrid Boerboom 1178 pnt., 6e Liesbeth v.d. Velden 1156 pnt., 7e Manon Wouters 1141 pnt., 8e Dianne Dorrestein 814 pnt. en 9e Bianca Lenarduzzi 742 pnt. Winnares bij de meisjes C werd Esther v.d. Bolt 1806 pnt., 2e Petra Burger 1647 pnt., 3e Prunella Rademaker 1574 pnt., 4e Angelique van Oostrum 1498 pnt., en 5e Miran van Essenburg 1050 pnt. Bij de meisjes B was de le prijs weggelegd voor Marion van den Broek 2326 pnt., 2e werd hier Suzanne Doeg 1533 pnt., en 3e Natasha Alkema 1398 pnt. Josette Alkema werd de club kampioen bij de meisjes A met 1866 pnt. Bij de dames was Jacintha van Kou wen de sterkste met 2181 pnt. gevolgd door Pauline Balvers met 1565 pnt. Voor de lange afstandlopers was tij dens de clubkampioenschappen een 100 m, 800 3000 m en kogelstoten op het programma gezet. Eef v.d. Brink wed le met 2759 pnt., 2e Erik Bos 2278 pnt., 3e Simon Schreur 2166 pnt., 4e Ton Duits 1859 pnt., 5e Walter Vonk 1710 pnt., 6e Jan van Ransdorp 1705 pnt. en 7e Eef Balvers 1155 pnt.

Soester Courant | 1983 | | pagina 15