Een raadselachtig tien tje uit Soest. Soester clubs in de bridgecompetitie G. Muis winnaar snelschaaktoernooi Geslaagd schoolkorfbaltoernooi bij De Eemvogels Helen Blokpoel (13) in zes finales MHG Hockey veteranen winnen Henk v. Wijk wisselbeker Landelijke Shotteams blijven ongeslagen TAFELTENNIS BRIDGE WIELERCROSS Pech voor Kings Road Riders in Gouda Bridge Club ONI Soest Uitslagen bekerwedstri j den op 27 september MOTORCROSS SCHAKEN ZWEMMEN C-limietwedstrijden voor 'Duinkikkers' KORFBAL Clubkampioenschappen LTC Soest: TENNIS AUTOCROSS Beslissende competitie cross voor CTS 17 Soester Courant van woensdag 5 oktober 1983 17 Het afgelopen weekend is voor Shot bij zonder goed verlopen, want alle 4 de landelijke teams kwamen tot winst. Het le herenteam haalde in een goede en spannende wedstrijd de eerste 2 punten binnen door naamgenoot Shot uit Wageningen met 6-4 te verslaan. Ook het le damesteam boekte de eerste overwinning door in Rijswijk van St. Hoger te winnen. Het 2e herenteam won in Noord-Scharwoude met 8-2 van Spirit 1. Tenslotte bleef ook het lande lijke jeugdteam van Shot ongeslagen door in en tegen Nieuw Vennep met 8-2 te winnen. Heren: Shot (S) 1 Shot <W) 2: 6-4 Shot 1 heeft sportieve revanche geno men voor de teleurstellende competi tiestart door nu het sterke Shot Wage ningen de eerste nederlaag te bezor gen. Het was een van beide kanten sterk gespeelde wedstrijd, wat voor de weinige toeschouwers een boeiend kijkspel tot gevolg had. De Soestenaren startten nog wat aar zelend en werden aanvankelijk met een 1-2 achterstand geconfronteerd. Winst in het dubbelspel en de tweede overwinning van de goed op dreef zijn de Harry Maassen zorgden ervoor dat Shot Soest toch met een 3-2 voorsprong de pauze inging. Na de pauze zorgden twee taktisch heel goed gespeelde par tijen van Dirk Schuiling en René Dase laar ervoor dat de voorsprong werd uitgebouwd tot 5-2. De Wageningers kwamen echter terug tot 5-4, zodat de laatste wedstrijd de beslissing moest brengen. Ondanks zeer grote achter standen in de 2e en 3e game wist Dirk Schuiling deze wedstrijd met steun van het publiek uit het vuur te slepen. Twee punten dus voor Shot Soest, dat aanstaande zaterdag de belangrijke wedstrijd tegen Amsterdam '78 speelt. De wedstrijd begint om 15.00 uur en toeschouwers zijn van harte welkom in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat. Spirit 1- Shot 2: 2-8 Shot 2 blijft in de 5e Divisie haar wed strijden makkelijk winnen en boekte in Noord-Scharwoude de derde achter eenvolgende 8-2 overwinning. Kon in de beide voorgaande wedstrijden nog van redelijke tegenstand gesproken worden, dit keer bleek de opponent wel erg zwak. Berend Jonker en Ger- hard Busch hoefden zich dan ook niet bovenmatig in te spannen om beiden zonder gameverlies te blijven. Edwin Luyben had het duidelijk moeilijker, want hij wist slechts éèn wedstrijd op zijn naam te schrijven. Aanstaande zaterdag speelt Shot 2 in Volendam de zeer belangrijke wedstrijd tegen Vic- tory'55, medekoploper en enige concur rent voor het kampioenschap. Dames: St. Hoger/TSB 1 - Shot 13-7 De Shotdames hebben zichzelf een uit stekende dienst bewezen door in Rijs wijk van St. Hoger te winnen. Hierdoor is men weer boven de rode streep ge komen en zijn de kansen op handha ving danig gestegen. Slechts éèn speel ster van St. Hoger bleek te sterk, de andere twee konden steeds eenvoudig bedwongen worden. Dit betekende dat José Daselaar, Wilma Geleijnse en Wilke Schut alledrie twee enkelspelen wonnen. Aangezien ook het dubbel ge wonnen werd kon men met een 7-3 overwinning naar Soest terugkeren. Jeugd: Nieuw Vennep 1 - Shot 12-8 Het afgelopen weekend leverde op nieuw een zeer positieve balans voor de jeugdteams van Shot op en reeds na drie competitieronden is duidelijk dat veel jeugdteams heel hoog gaan eindigen. Ook het landelijke jeugdteam van Shot gooit tot dusverre hoge ogen en bleef opnieuw ongeslagen. Het werd tegen Nieuw Vennep liefst 8-2 voor Shot, een zege die zeker niet geflatteerd was. Edo Fransen was ditmaal uitstekend op dreef met drie overwinningen. Remi Balvers en Ronald Busch kwa men ieder twee keer tot scoren. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Joop Kok, van Goyen- laan97, tel. 12746. Overige uitslagen senioren: Good Luck 3-Shot 3: 6-4, Quick 6-Shot 4: 8-2, Shot 5-Nederhorst 2: 5-5, Shot 6- Vitus 3: 7-3, Nederhorst 5-Shot 7: 3-7, Buna 4-Shot 8: 9-1, Elan 5-Shot 9: 7-3, Shot 10-Roter 1: 3-7, Shot ll-Niké 6: 3-7, Shot 12-Vitus 5: 8-2, Metac 6-Shot 13: 8-2. Overige uitslagen jeugd Shot 2-Huizen 3: 8-2, Huizen 6-Shot 3: 1-9, VEV 1-Shot 4: 10-0, Quick 2-Shot 5: 4-6, Quick 5-Shot 6: 0-10, Shot 8-De Furs 1: 6-4, Shot 9-Huizen 10: 3-7, Bijmaat 4-Shot 10: 2-8, Shot 11-Elan 9: 1-9. De heer C. Janson, eigenaar van een slagerij in het Brabantse stadje Heusden, deed onlangs een verrassende ontdekking. Bij het opmaken van de kas werd hij een bankbiljet van tien gulden gewaar, waarop een tekst geschreven stond. Die luidde als volgt "Dit tientje hebben Sylvia en Joke voor een boek schrijven gekregen. Woonplaats Soest. 28.3.83." Nu is de heer Janson eigenlij wel een beetje nieuwsgierig naar de her komst van het bankbiljet. Het enige aanknopingspunt dat hij heeft is de raadselachtige vermelding "Soest," en vandaar dat hij zich met de re- daktie van de Soester Courant in verbinding stelde. Hij hoopt dat iemand onder de lezers hem opheldering kan verschaffen. Eventueel wil hij het tientje, dat hij voorlopig zorgvuldig bewaart, wel ruilen voor een onbeschreven exemplaar. Zijn adres is: C. Janson, Vismarkt 6,5256 BC Heusden, tel. 04162-1294. Aan de districtscompetitie van de Ne derlandse Bridgebond (district Gooi en Ommeland) nemen drie van de vier clubs uit deze gemeente deel: Eem- land, ONI en Soest. Alleen de b.c. Soes- terberg is niet bij de bond aangesloten. ONI komt uit met zeven viertallen, waarvan twee in de hoofdklasse, één in de eerste klasse en vier in de tweede klasse. Eemland is vertegenwoordigd met vier viertallen (twee in de tweede en twee in de derde klasse), Soest met drie: één in de tweede en twee in de derde klasse. De eerste competitieronde is inmiddels gespeeld ONI 1 verloor in de hoofdklas se A met 19-1 van de Hilversumse Club van Twaalf, maar het pas gepromo veerde ONI 2 deed het veel beter: een 20 tegen min 3 overwinning op Hooger heide 1, eveneens uit Hilversum. De uitslagen van de overige ONI-teams luiden: Bridgegooiers 1 (Laren- ONI 3 (eveneens pas gepromoveerd naar de eerste klasse) 12-8, en in de tweede klasse: Bridgegooiers 3 - ONI 4: 2-18, BBC 2 - (Bussum) - ONI 5: 3-17, Vrien denkring 6 (Amersfoort) - ONI 6:10-10 en Fazantenclub 2 (Hilversum) - ONI 7:10-10. Eemland 1 won in de tweede klasse met 20-0 van Fazantenclub 3 en in de zelfde klasse ging Eemland 2 met 17-3 Door valpartijen van Fred van der Bunt en Gregoor Landman kwamen zij niet op het erepodium in Gouda te staan. Fred werd in zijn manches 2 maal en 1 maal derde, maar kwam in de finale te vallen waardoor hij kansloos werd. Gregoor Landman had nog meer pech door in de eerste manch al onderuit te gaan, zodat voor hem deze keer geen finale plaats was weggelegd. Pieter Jak deed het beter. Ondanks dat hij al bij het be gin van de manches wist dat hij in de prijzen zou vallen omdat in zijn leef tijdsgroep slechts weinig rijders waren wist hij in de finale de tweede plaats voor zich op te eisen. A.s. zaterdag vinden op de baan aan de Koningsweg de clubkampioen schappen plaats. Na afloop van de wed strijd zullen de prijzen worden uitge reikt aan elke kampioen in zijn leef tijdsklasse in het Tempo-gebouwtje waar elke rijder een verrassing wacht. Op 23 oktober zullen bij de KNWU wed strijd op de baan van de Kings Road Riders vele prominenten deelnemen, waaronder de wereldkampioen Phil Hoogendoorn. ten onder tegen BBC 1. In de derde klasse won Eemland 3 met 16-4 van Vriendenkring 5, maar verloor Eem land met 15-5 van Vriendenkring 7. Tenslotte de bridgeclub Soest: haar eerste team won in de tweede klasse met 18-2 van Lelystad 4, het tweede team verloor met 14-6 van de Kei 3 (eveneens uit Amersfoort) en Soest 3 won met 18-2 van de Amersfoortse Bridgeclub 2. A. 1. Spanjaard-Zwiers 64.24% 2. Klaassen-Klaassen 63.54% 3. Den Hollander-den Hollander 57.99% 4. H. H. Rijkhoek-Veldhuis 56.94% 5. V.d. Kan-Oostdijk 53.47' 6. Blom-Blom 51.39% 7. Wissing-Kuyf 50.35% 8. V. Walen-Zwiers 48.61% 9. Sickenga-v. Walen 48.26% 10. Kelderman-Okkerman 46.35% 11. V. Dijk-Landmeter 42.01% 12. Fliek-Houbaer 40.63% 13. Fransen-Keetbaas 38.89% 14. Hielckert-Verkade 37.15% B. 1. Kuit-A. Zwiers 60.83% 2. Simons-B. Zwiers 60.00f 3. Echtp. Landstra-Landstra 57.92 4. Schoor-v.d. Burch 56.25% 5. Sprink-Sprink 55.00% 6. Oosterbaan-Simons 50.83r 7. V. Wijk-Sliggers 50.00% 8/9. Riemens-Evenblij 46.25% 8/9. Bentum-Houbaer 46.25% 10. Riemens-Visser 40.00% 11. Jonker-Wolf 39.85' 12. Steevert-Koppel 37.92% C. 1. Butzelaar-invallers 56.94% 2. Nieuwenhuis-Nieuwendijk 53.47% 3/9. Luyben-Luyben 52.78% 3/4. Haarlemmer-v.d. Feerlader 52.78% 5. Zeeman-Broekhof 51.39% 6. De Wilde-De Wilde 46.53% 7. Jurg-Jurg 43.75% 8. Haarlemmer-Wabeke 42.36% Per serie worden 5 ronden gespeeld. Na elke serie is er promotie-degrada tie. Daarom worden dit ook wel lad derwedstrijden genoemd! Er zijn nog plaatsen beschikbaar in groep C. K.N.M.V. Jeugd cross Weekend 1 en 2 oktober Maren Kessel 1 en 2 oktober Mini Automaten Raimond Smit 7 Mini Versnellingen B Marco Smit 6. Mini Versnellingen B Jeroen Smit 10. Mini Versnellingen A Henkjan Wolf- sen4. 80 cc 10-12 jaar Marco Hagelen 7. 80 cc 13-15 jaar Richard Muis 8. Gerrit Muis heeft er geen twijfel over laten bestaan. Voor de derde keer in successie en de vijfde maal in totaal kon de Soester zijn naam laten bij- schrijven op de erelijst van winnaars van het snelschaakkampioenschap van de Soester schaakclub. Met groot machtsvertoon legde Gerrit vorige week vrijdag in het gebouw Credo aan de Julianalaan beslag op de eerste plaats door ongeslagen te blijven. De enige die hem in de finale ronde enigszins wist te bedreigen was Chiel Vennik die met een half punt achterstand aan de laatste allesbeslis- sende partij tegen zijn grootste con current begon. Onder grote spanning, doodse stilte en grote belangstelling van het scha kersvolk kon Muis zich even voor twaalf uur 's avonds opnieuw laten feliciteren. Ook zijn laatste hindernis nam Gerrit met de zwarte stukken zonder problemen. Nog voor het ver strijken van tijd moest Vennik zich al gewonnen geven. Muis greep zodoende in de finaleronde de maximale score uit zes partijen. Vennik werd op eer biedwaardige afstand van punt tweede terwijl Harry Schilder met de derde plaats genoegen moest nemen. De twee gastspelers Gerrit Muis en Harry Schilder hebben de titelstrijd voor een niet onaanzienlijk deel be heerst. De clubspelers van de Soester schaakclub werden door dit duo wat naar de achtergrond verwezen. In het geweld dat het duo verbaal op de 64 velden ontwikkelde wisten slechts de allersterksten overeind te blijven. Vennik lukte dat, maar ook nestor Van Tuinen slaagde volledig in deze opzet. Na vorig jaar buiten de boot gevallen te zijn eiste hij nu een vierde plaats voor zich op. De rol die de heer Van Tuinen vorig jaar vertolkte werd nu overgenomen door Koen Vegter en Ronald Henze. Beiden konden zich ver rassend niet voor de eindronde plaat sen. Vegter had duidelijk met een off day te maken terwijl Henze na drie barrages tegen Rudo Miemeijer door laatstgenoemde op een zijspoor geran geerd werd. Desalniettemin slaagde Niemeijer er temidden van alle kop stukken niet in zijn goede tweede posi tie van 1982 te kopiëren. Hij eindig de nu in de achterhoede samen met Renger en de jonge Ivar Chavannes. Vooral de plaatsing van eerstgenoem de in de kampioensgroep kon als een grote verrassing worden aangemerkt. Kampioensgroep 1. G. Muis 6 uit 6 2. C. Vennik 4% uit 6 3. H. Schilder 3 uit 6 4. F. van Tuinen 2^ uit 6 5. Niemeijer en Chavannes 2 uit 6 7. Renger 1 uit 6 Reservegroep: 1. R. G. E. Henze 4% uit 5 2. P. v.d. Hammen 3V. uit 5 3. H. Gerth 3 uit 5 4. H. Schipper 2 uit 5 5. De Boer en Molenaar 1 uit 5. In principe zullen de eerste zes spelers de Soester schaakclub in november vertegenwoordigen op de Stichts Gooi- se snelschaakkampioenschappen voor clubteams. Aangezien Muis en Schil der niet gerechtigd zijn aan deze wed strijden deel te nemen en Niemeijer tegen die tijd buitenslands vertoeft staat de samenstelling momenteel nog niet vast. Wat wel vast staat is dat "Soest" vrijdagavond zijn jaarlijkse wedstrijd speelt tegen zustervereniging Baarn. Dit jaar zal de Baarnse vereniging als gastheer optreden. In Driebergen zijn zaterdag c-limiet wedstrijden verzwommen. Het gaat hierbij vooral om de persoonlijke successen, in tegenstelling tot de com petitiewedstrijden waarbij het ploeg- resultaat voorop staat. Ondanks het feit dat de training al weer 6 weken aan de gang is, waren de resultaten matig te noemen. 100 meter vlinderslag: Susan v.d. Hen gel 1.55.5. Lauret Uyland 1.39.1. Sandra Uyland 1.36.0. Erwin Overgoor 1.34.8. Arnoud Banda 1.28.5. Barbara Schip pers 1.43.9. Alleen Lauret en Erwin wisten hun eigen record te verbeteren. Sonja Fu- gers en Marco Bremer werden helaas wegens onreglementair zwemmen ge diskwalificeerd. Op de 100 meter vrije slag werden geen persoonlijke records gebroken. Wel viel er een 2e plaats voor Sonja te noteren. Susan v.d. Hengel: 1.29.6. Son ja Fugers: 1.22.5. Marco Bremer: 1.26.9. 100 meter schoolslag: Sebastian Borsje 1.52.6. Xander Bremer 2.07.3. Beide zwemmers vestigden een per soonlijk record. Tenslotte zwom Se bastian ook nog een nieuw record op de 100 m. rugslag 1.42.8. Zaterdag wordt de eerste competitie wedstrijd in Doorn gezwommen. Wil len de Duinkikkers hier met een goede klassering wegkomen, dan zal beter moeten worden gezwommen dan afge lopen zaterdag. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Een beeld van het schoolkorfbaltoernooi. Woensdagmiddag 28 september organiseerden De Eemvogels het jaar lijks schoolkorfbaltoernooi op hun veld aan de Staringlaan. Op 14 september hadden de teams van de Soester scho len gelegenheid gehad om o.l.v. diver se Eemvogelleden te trainen. Zo'n 150 kinderen maakten kennis met enkele spelregels en korfbaltechnieken. Vol enthousiasme stonden deze speler tjes de week daarna op het korfbalveld, toen besloten werd om het toernooi, vanwege de neerstromende regen, een week uit te stellen. Zo werd dus pas af gelopen woensdagmiddag met 17 teams het schoolkorfbaltoernooi ge- De teams waren verdeeld in drie pou les. Twee poules bestonden uit ploegen van 5e en 6e klassers en de laatste x poule bestond uit vier teams van jon gere kinderen, de 3e en 4e klassers. Op de vier velden speelden de scholen en kele wedstrijden van een kwartier. Onder veel belangstelling werden er di verse leuke en spannende partijtjes ge speeld. De Eemvogelscheidsrechters zagen kleine overtredingen, die door het enthousiasme van de kinderen ver oorzaakt werden, door de vingers en brachten elke wedstrijd tot een goed einde. Om 17.00 uur waren de poule-winnaars bekend en werden de echte finales ge speeld. In poule 1 was de strijd om de wisselbeker tussen Overhees 1 en de Savornin Lohmanschool 1, die met 1-2 aan het langste eind trok en kampioen werd. In poule 2 ging de finale tussen Over hees 2 en De Wegwijzer 2. Ook hier kon het team van Overhees niet tot winst komen en De Wegwijzer behaalde de wisselbeker na een 2-4 overwinning. In de jongste poule sleepte Rinke Tol- manschool 3 de wisselbeker in de wacht. Na afloop reikte de voorzitter van De Eemvogels, Hans Moerman, de wissel beker uit. Verder was er voor de poule winnaars een cake en kregen alle 180 kin deren een Eemvogel-pen als aandenken aan dit geslaagd toernooi. De eindstanden waren: Poule 1: 1. De Savornin Lohmanschool 1 2. Overhees 1 3. De Achtbaan 1 4. Insinger School 1 5. Rinke Tolmanschool 1 en De Wegwij zer 1 7. De Regentuuter 1 Poule 2: 1. De Wegwijzer 2 2. Overhees 2 3. Rinke Tolmanschool 2 en Insinger School 2 5. De Achtbaan 2 6. Insinger school 3 Poule 3: 1. Rinke Tolmanschool 3 2. De Achtbaan 3 3. Overhees 3 en De Regentuuter 2 Kleurplatenwedstrijd De E£emvogels hielden in de afgelopen weken ook een kleurplatenwedstrijd. De jury had moeite om uit de vele in zendingen de mooiste kleurplaat te kie zen. Gelet werd op de netheid, de kleu- renkombinaties en eigen fantasie. De winnaars werden 1. Leontien Krops, St. Theresiastraat 22,12 jaar. 2. Silvia Lanphen, Insingerstraat 44,12 jaar. 3. Welmer ten Seldam, Aagje Deken laan 18,11 jaar. Bij de jongere inzenders wonnen: 1. Hayco Farber, V. Hamelstraat 37, 9 jaar. 2. Patricia Stekelenburg, Di Lasso straat 89, 9 jaar. 3. Gigi Russo, Valeriaanstraat 106, 8 jaar. Door wat vertraging wegens regen moest de LTC Soest in één weekeinde zowel de finales junioren als die voor de senioren afwerken. Het werd passen en meten omdat de jeugdige Helen Blokpoel in alle finales stond waaraan dames te pas komen, ook bij de senio ren. Binnen 32 uur dartelde ze door 6 wedstrijden en pakte vijf van de zes titels. Alleen in het gemengd dubbel senioren moest zij met Frank Meijer genoegen nemen met een tweede plaats. Rob Westland en Bep ter Meulen wer den op dit onderdeel clubkampioen. In het herenenkelspel senioren ging de titel naar Volkert Lichtenvoort Cats. Senioren: De zegetocht van Helen begon zater dag in de finale dames enkel senioren. Ndat zij en haar tegenstandster de veterane Jeanet Luten alle 20-, 30- en 40 jarige dames zoek gespeeld hadden moest nu de beslissing komen. De eerste set was vlot voor Helen, in de tweede set strooide Jeanet kwistig met haar geslicede slagen en wist er een tie-break uit te slepen. Het laatste punt was evenwel voor Helen. In de damesdubbel verschenen wat la ter op de dag (weer) Helen met part ner Yvonnen Hofman tegen de routi- nees Jeanet Luten en Greet Groart. De laatstgenoemden, die eigenlijk meer singlelaars zijn dan dubbelspeel- sters hadden geen afdoend antwoord op de goedgeplaatste ballen van Helen doorspekt met mooie smashes en vol leys van Yvonne. Het gemengddubbel werd zoals gezegd een overwinning voor de uitstekend spelende Bep ter Meulen en Rob West- land. Dat dit geen toevalstreffer was, bleek uit de halve finale - eigenlijk een partij waar nog sterker gespeeld werd. Bep en Rob zegevierden toen over Marijke Schut en Karei Winter. In tegenstelling tot de dames uit het eerste competitieteam hadden Volkert Lichtenvoort Cats en Aernout Voogel zich wel in de clubstrijd gemengd. Beide mannen speelden zich in louter tweesetters naar de finale toe. Jam mer was, dat Aernout in de halve fi nale een walk-over kreeg wegens ziek te van Henk ter Meulen. In deze finale ging Aernout uitstekend van start en pakte de eerste set met 0-3. Toen nam Volkert het heft in handen en met 2x6 -2 beëindigde hij de partij. De herendubbel senioren werd een overwinning voor Gerrie ter Meulen en Leen Heemskerk op de gebroeders Jan-Willem en Erik Hovestad. De eer ste set kwam op naam van Jan-Willem en Érik, de beide volgende waren v°o^ Leen en Gerrie. Voor Erik was dit deze zondag zijn vierde finale De verliezersronde dames won Joke Cooyman van de op papier sterker ge achte Willemien de Buck en Remco Schimmel zegevierde over de soms wat onbesuisd opererende Ron Kuip hof. Junioren: Meisjes-enkel A leverde een finale op van Helen Blokpoel tegen Barbara Winter, die in de halve finales respec tievelijk van Judith van Beusekom en Lizet v.d. Kolk wonnen. Helen was dui delijk sterker (6-4 6-0). De verliezersronde was een zege van Joisel v.d. Kolk op Ciska Cassa (6-2; 6-1). Jongenskampioen in de A-klasse werd Erik Hovestad door een 2 sets- overwinning op Stef Koppenaal. Erik kan trouwens met 2 titels bij de jeugd en twee tweede plaatsen (waarvan een bij de senioren) op ee succesvol tournooi terugzien. In de verliezersron de won Robbert Batteljée met 6-0; 6-4 van Mark van Beusekom. Jongensenkel B werd een overwinning voor Marco Scholten, 2e werd Andreas van Es. Verliezersronde jongens B was een (voor vier ouders op het terras) enerverende strijd tussen Reinder v.d. Schoot en Alexander Rigter. Reinder won met 7-5; 7-6. In het meisjesenkelspel B behaalde Esther v.d. Bolt een zege op Caroline Peeck en in de verliezersronde van deze categorie verloor Petra Dorsman van Babs Snijder. De jongensdubbel werd een spannende strijd tussen Erik Hovestad en Remco Schimmel tegen Lourens Ros en Stef Koppenaal. Erik en Remco wonnen verdiend in 3 sets (6-4; 1-6; 6-1). Meisjesdubbel leverde Helen Blokpoel haar vijfde titel op. Samen met Bar bara Winter werd gewonnen van Ju dith van Beusekom en Lizet v.d. Kolk. Eerder was al de finale gemengddub bel gespeeld. Ondanks ijverige inzet van Erik Hovestad kon hij het met Ciska Cassa niet bolwerken tegen he len Blokpoel en haar broer Remco. De uitslag was 6-4; 6-4. Ook de aller jongste leden streden om de eer. Jon gens en meisjes beide in twee poules met finales tussen de poulewinnaars. Voor deze categorie is de baan nog wat groot, het net wat hoog maar het enthousiasme doet niet onder voor dat van de ouderen. Rachel Beijer speelde zo enthousiast tegen Irene Stoel, dat publiek en scheidsrechter er haar op attent maakten dat ze gewonnen had. Bij de jongens hoefde niemand Dennis Stalenhoef te vertellen dat hij van Pat- rick Meijer gewonnen had. Wat oudere finalisten waarschijnlijk altijd denken klonk bij Dennis als een triomfkreet. Hebbes. Wieldoppen gestolen Een bewoner van Colenso meldde de politie de diefstal van vier wieldoppen van zijn auto, die bij zijn woning gepar keerd stond. Wie zich in ons goede Soest verdiept in het hockey-gebeuren, weet dat de he ren-veteranen al sedert onheugelijke tijden de beste relaties onderhouden met de veteranen uit Bilthoven, met SCHC. Daar is het vorige week zondag een geheel nieuwe dimensie aan toege voegd. Vijfentwintig jaar heeft onze bekende plaatsgenoot, de heer Henk van Wijk het veteranen hockey beoe fend: eerst in SCHC, daarna in Soest. Vijfentwintig jaar voor hem: op zich voldoende reden om er dit jaar een punt achter te zetten. Maar niet zonder beide hockeyclubs een blijvende herin nering aan zijn prima carrière aan te bieden. Jaarlijks zullen de veteranen- teams van Soest en Stichtse mogen strijden om de Henk van Wijk vriend schapsbeker. Vorige week zondag ge beurde dat voor het eerst. Het spelpeil was zeer hoog: van een kwaliteit die slechts door het prachtweer geëven aard werd. En door de spanning! Na twee speelhelften onbeslist: 0-0. na ver lenging onbeslist: 0-0. Strafpushes moesten de beslissing brengen. On danks prima werk van de Soester keeper Bert Smit ging Soest door de knieën. Dit jaar dus zal de vriend schapsbeker van Henk van Wijk in Bilthoven zijn. De heer Van Wijk, die deze zondag beslist waar voor zijn be ker kreeg, reikte zelf het trofee uit. En de Soester hockeyclub heeft er weer een schitterend sportief evenement bij. De gezamenlijke deelnemers aan de clubkampioenschappen van de LTC Marco Scholten (le prijs bij de jongens B) was niet bij toen de grote werd gemaakt. In een slotwoord memoreerde Volkert Lichtenvoort Cats, dat door allerlei omstandigheden het tournooi vier we ken geduurd had. Vier weken had de wedstrijdleiding klaar gestaan om schema's te maken, weer te verande ren en nieuwe te maken. De attentie die deze werkers van de heer Schnei- der ontvangen hadden was ruimschoots verdiend. Het was bijzonder jammer dat twee leden van de wedstrijdleiding, die onnoemelijk veel werk verzet heb ben, de dames Olga Wiersema en Ag- nes Wolf, deze dag niet bij konden wo nen. Uitslagen: Senioren D.E.: Helen Blokpoel - Jeanet Luten 6-2; 7-6. H.E.: Volkert Lichtenvoort Cats - Aernout Voogel 3-6; 6-2; 6-2. G.D. Rob Westland en Bep ter Meulen - Frank Meijer en Helen Blokpoel 7-6; 6-4. H.D. Leen Heemskerk en Gerrie ter Meulen - Jan-Willen en Erik Hove stad 5-7; 6-2; 6-4. D.D. Helen Blok poel en Yvonne Hofman - Jeanet Luten en Greet Groart 6-3 6-1. Verliezersronde H.E. Remco Schim mel - Ron Kuiphof 6-1; 6-3. D.E. Joke Cooiman - Willemien de Buck 6-3; 7-5. Junioren: J.E.-A: Erik Hovestad - Stef Koppenaal 6-3; 6-2. M.E.-A: Helen Blokpoel - Barbara Winter 6-4; 6-0. J.E.-B: Marco Scholten - Andreas van Es 6-3; 6-4. M.E.-B. Esther v.d. Bolt - Caroline Peeck 6-4; 7-5. J.E.-C: Dennis Stalenhoef - Patrick Meijer 6-0; 6-1. M.E.-C: Rachel Beijer - Irene Stoel 7-5; 6-4. G.D. Helen en Remco Blok poel - Erik Hovestad en Cisca Cassa 6-4; 6-4. J.D. Erik Hovestad en Remco Schimmel Lourens Ros en Stef Kop penaal 6-4; 1-6; 6-1. M.D. Helen Blok poel en Barbara Winter - Judith van Beusekom en Lizet v.d. Kolk 6-4; 7-6. Verliezersronde: J.E.A.: Robbert Bat- teljee - Mark v. Beusekom 6-4; 6-0. M.E.-A Joisel v.d. Kolk Cisca Cassa 6-2; 6-1. J.E.-B Reinder v.d. Schoot - Alexander Rigter 7-5; 7-6. M.E.-B Babs Snijder - Petra Dorsman 6-3; 6-1. aan van MHC Soest, de heer Het autocrossteam CTS zal op zater dag 8 oktober zijn laatste competitie cross verrijden in Garderbroek. De gemeente Soest heeft CTS dit jaar geheel in de steek gelaten, wat CTS veel geld heeft gekost vanwege het huren van andere banen. CTS hoopt dat de gemeente Soest in 1984 alsnog een baan beschikbaar stelt. Zaterdag wordt een beslissende dag om uit te maken wie de kampioenen zullen worden. Wel staat vast dat er bij de Special-klasse een nieuwe kam pioen komt. Bij de dames is het eigenlijk al be kend. Wie het wil weten is zaterdag van harte welkom. Bij de 1300 cc klasse is ook nog van alles mogelijk. De start van deze com petitie cross zal om 13.00 uur zijn. De rijders en rijdsters moeten zich om 12.30 uur hebben laten inschrijven bij de jurybus.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17