m Programma 1 Lr Eemvogels - Hemur Enge 5-7 Trainingspakken voor BDC-pupillen bij 10 jaar De Vries Open Haarden Bed Stars Heren en Dames op winst Papillon-heren omzeilen lastige klip Goede start nieuwe seizoen bij SVV/STAM M MUv 1. SéMw Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg BDC verslaat HurryUp Heren Olympia winnen van Harderwijk I 19 Soester Courant van woensdag 5 oktober 1983 19 KORFBAL Het net gedegradeerde Hemur Enge uit Amerongen bezocht zaterdag Soest Eemvogels thuis ongeslagen, hield aan dit harde duel geen punt over. Wel opende Henk-Jan Kraaikamp de score. Direkt daarna liep de tegenstan der uit tot een 1-3 voorsprong. Marco Kuil echter werd goed aangegeven onder de korf en bracht de stand op 2-3. Hemur Enge liep weer een puntje uit, vóór Rien Kraaikamp 3-4 aante kende. Eemvogels had het duidelijk moeilijk onder het eenzijdige fluitge- drag van de scheidsrechter. De volgende stap in de richting van de overwinning maakte Hemur Enge door 3-5 te scoren. Rien Kraaikamp bracht de Eemvogels weer iets dichterbij, echter, de tegenstander liep weer uit! voordat Wim van Rheenen via eeri strafworp 4-5 aantekende. Ton Kraaikamp maakte tot slot via een prachtige doorloopbal de laatste Eem- vogelstreffer, waarna Hemur Enge via rustig rondspelen nog eenmaal scoorde en daarmee de eindstand op 5-7 bracht. De Eemvogels waren zeker niet de mindere, Hemur Enge vond helaas vaker de korf. Eemvogels 2 - Kameo 5 Ook na deze wedstrijd bleef Eemvo gels' tweede team ongeslagen. Dit maal moest Kameo (Groenekan) er aan geloven. Tini Martens bracht de stand al snel op 2-0. Kameo wist ech ter de stand gelijk te trekken en zelfs vóór te komen. Reinoud Toonen bracht toen de Eemvogels weer op gelijke hoogte. Daarna kwam Kameo er bijna niet meer aan te pas. Ze scoorden nog slechts éénmaal. Verder scoorden voor de Eemvogels nog Edwin Touwslager, Ad van den Hoed, Reinoud Toonen en tweemaal Laura van Londen. Eind stand 7-4. Eemvogels 3 bezocht Telstar in Hoeve laken. Evenals de wedstrijd van de Al- aspiranten eindigde deze veldslag in 10-1 voor de tegenstanders. Voor het derde seniorenteam redde René Ver schuren de eer; voor de Al werd dat gedaan door Marco Middelkoop. De Al speelde overigens tegen E.K.V.A. Al. De wat jongere aspiranten, de Dl, speelden thuis tegen Biko en hadden er duidelijk zin in, want Biko liet 3 doel punten door van de Eemvogels. Carla Knul bracht direkt in de eerste minuut al de stand op 1-0. Sem Wildenburg bracht kort daarna de stand op 2-0. Na de rust wist Marco Schouten de korf nog te vinden. De Dl, een nieuw team van de Eemvogels, draait dit jaar bijzonder goed. Ze hebben al heel wat puntjes verzameld. Soesterkwartier uit Amersfoort had de oudste pupillen van de Eemvogels op bezoek. Deze PI gaf goed partij, maar Soesterkwartier doelpuntte tweemaal, terwijl de Eemvogels niet scoorden. De Ql vertrok maar met 6 spelertjes naar Hilversum. Aangezien de Ql al tijd met acht spelers korfbalt, mag het duidelijk zijn dat ze verloren. De eind stand: 4-0. Leden Vele mensen kunnen direkt al "aan de slag" bij de Eemvogels. Voor inlichtin gen kunt U bellen met Netty Friebel, tel. 14979. Aanstaande zaterdag zijn alle senioren teams vrij. Op het veld aan de Staringlaan spelen de volgende jeugdploegen: 12.30 uur Eemvogels Al-Amersfoort Al 11.30 uur Eemvogels Pl-Excelsior Pl 11.00 uur Eemvogels Ql-Altius Ql U bent uiteraard welkom op het veld. BADMINTON B.C. Selby-badminton Dit weekeinde is de Selby jeugdcompe- titie weer van start gegaan. Niet alle teams begonnen goed. Het eerste verloor met 6-2 van 't Slot uit Zeist. Het tweede team won uit met 6-2 in Hoogland. Een dikke overwinning was er ook voor het derde. Ze wonnen met 8-0 van Barneveld. Het vierde team won met 5-3, maar het vijfde en zesde verloren met 7-1 en 5-3. Hees Al - K.V.V.A. A2 1-1 Na de aftrap konden de A-junioren van Hees geen vuist maken. Er werd rom melig en wispelturig gespeeld, zodat K.V.V.A. zich toch enkele kansen wist te scheppen. Bij rust was de stand nog 0-0. In de tweede helft was het toch Hees dat de score opende. Hees kreeg ook nu vat op het spel en veel kansen, maar K.V.V.A. kon toch niet gevaarlijk wor den. 15 Minuten voor tijd lette de achter hoede niet goed op was K.V.V.A. er door met een zwak schot, dat door de keeper verkeerd werd beoordeeld. Uit slag werd 1-1. Uitslagen jeugd: Hees A1 - K.V.V.A. A2 1-1 S.O.Soest BI - Hees Bl 9-0 Hees Cl - Hooglartd Cl 2-2 Hees Dl-K.V.V.A. D3 5-1 Hees Fl - C. J.V.V. Fl 7-0 Programma 8 oktober 15.00 uur H.V.C. Al - Hees Al 13.45 uur Hees Bl - C. J.V.V. 13.45 uur Achterveld Cl - Hees Cl 13.00 uur Hoogland D3 - Hees Dl 12.00 uur Hooglanderveen Fl - Hees Fl VOLLEYBAL SVV is het nieuwe seizoen goed begon nen. Het eerste damesteam behaalde de volle winst waardoor de eerste belangrijke punten binnen zijn. Het tweede damesteam was minder geluk kig tegen het Utrechtse team, terwijl het le herenteam een gelijk spel kon halen uit de wedstrijd tegen Neder- horst en daardoor de eerste punt kon noteren. Ook de lagere teams behaalden goede tot redelijke resultaten. le Divisie Dames: SVV 1 v. Houten/V.C.H. 2: 3-1 Het le damesteam van SVV is het nieuwe seizoen goed begonnen. In de le set nam SVV de leiding, door VCH mqt een goede en harde aanval het nakij ken te geven. Bij een stand van 12-7 kwamen de gasten terug. Hoewel SVV er alles aan deed, konden de dames niet voorkomen dat de gasten de set met 13-15 naar zich toehaalden. In het begin van de 2e set had SVV moeilijkhedendoor de tac tische aanvallen van VCH, dat de lei ding nam met 8-13. Door het mislukken van de goede serve van VCH kreeg SVV de kans, die zij goed benutten en hun moeite werd beloond met 16-14. VCH keek in de derde set al snel tegen een achterstand aan van 12-7. De da mes van SVV bleven goed hun eigen spel spelen en het werd in hun voordeel 15-18. In de 4e set bleef SVV keihard werken met goede en gevarieerde aan vallen. De voorsprong van 6-0 konden ze echter niet handhaven. VCH kwam zeer sterk terug tot 8-8. Door opti misme en een enorme vechtlust kon SVV uiteindelijk ook deze set en de volle winst naar zich toe halen, 15-9. 3e Divisie Dames: SVV 2-Utrecht 2: O-3 Het tweede damesteam van SVV kon geen winst behalen tegen Utrecht 2. Nog wat onwennig aan elkaar keek SVV in de le set al vrij snel tegen een achterstand van 2-12 aan. Door vecht lust en verwoede pogingen konden de Soester dames goed terugkomen tot 11- 14, maar meer konden zij er niet uitha len en Utrecht nam met 11-15 bezit van de set. In de 2e set ging de strijd meer gelijk op. Er waren van beide kanten goede aanvallen en ook de verdediging hield aan beide kanten goed stand, al was Utrecht vaak de betere. SVV moest ook deze set, al was het erg nipt, aan de gasten laten 14-16. In de 3e set ging de strijd tot 7-7 gelijk op, SVV had echter niet de kracht om van Utrecht los te komen, ook deze set was voor Utrecht. 9-15. Een goed gespeelde wed strijd die jammer genoeg geen punten opleverde. Distriktsklasse Dames: SVV3-V.&S.I: 30 Het derde team van SVV is het seizoen ook goed begonnen. Na een spannende wedstrijd werd het Bussumse V S met 3-0 teruggewezen. De eerste en de tweede set waren gelijkopgaand, al moest de SVV coach in de eerste set bij een achterstand van 8-10 naar de time- outs grijpen om slordigheidjes glad te strijken. Daarna maakten de rood-witten de set uit met 15-1. In de tweede set leek SVV grotere problemen te kennen maar ook nu haalde een gemotiveerde Ploeg een ruime achterstand op en fi nishte met 16-14. Goede verdediging door middel van een blok en een flinke dosis enthousiasme zorgden voor een ruime overwinning, 5-8, in de derde set. 2e Klasse Dames: Olympia 4 - SVV 6: Het 6e damesteam kon niet meer dan een gelijk spel halen tegen plaatsge noot Olympia. De le set liep gesmeerd bij de dames van SVV, de aanval en de serve van Olympia werden goed opge vangen. Ook de pass en set-up lag erg goed waardoor de aanval ook goed kon worden uitgevoerd. De 2e set ging min der, er waren wat misverstanden bij SVV, waar Olympia goed gebruik van maakte en deze set met 15-9 won. In de 3e set ging het gelijk op, en nu was SVV er beter bij. Pas in de laatste fase, werd de strijd beslist in het voor deel van SVV, dat met enthousiasme de set met 13-15 won. In de laatste set was Olympia de betere. Olympia ging door en kon de set met 15-9 uitmaken. 3e Klasse Dames De dames van het 7e speelden de afgelo pen week hun tweede wedstrijd. De le wedstrijd tegen Surf werd zeer over tuigend gewonnen door de Soester dames. In de le set moesten de dames nog duidelijk aan elkaar wennen, 15-9. De 2e en 3e set liep al veel beter en werd eveneens gewonnen met 15-4 en 15-3. De 2e wedstrijd in Baarn ging wat moeilijker. In de le set ging SVV welis waar voortvarend van start, maar halverwege de set zakte het spel af waardoor Limvio steeds dichterbij kwam. SVV hield de eer toch nog aan zichzelf en pakte de set met 10-15. In de 2e set was het erg rommelig en won WZ de set, 15-11. De 3e set kwam aan SW met 5-15. In de 4e set begon Limvio met een zeer sterke serve maar SVV her stelde zich en won met 11-15. le Klasse Heren SVV 1 - Nederhorst: 2-2 Het vorig jar gedegradeerde le heren team van SVV kon in de eerste wedstrijd niet meer dan een gelijk spel behalen. Het was dan ook een zeer wisselvallig spel in de eerste set, die de heren van SVV met 7-15 verloren. In de 2e set had SVV wat meer vertrouwen. Nederhorst liet echter niet over zich lopen en de set werd beslist in het voordeel van de thuisclub: 15-13. In de 3e set bleef SVV goed aanvallen en won zeer overtuigend de set met 15-5. In de laatste set speelde SVV weer erg wisselvallig en liet de gasten op voorsprong komen. Nederhorst won deze set met 10-15. 2e Klasse Heren Spokers 2 - SVV 3: 1-3 Dit team kon wel volle winst behalen in hun eerste wedstrijd die zij in Hilver sum moesten spelen. Spokers nam de leiding en liet deze niet meer los, 15-5. In de 2e set kwamen de Soester heren goed terug en wonnen met 7-15. Ook de 3e en 4e set waren voor SVV dat bleef komen met goede aanvallen. De vecht lust bracht hen de overwinning met 8- 15 en 7-15. Een zeer verdiende overwin ning voor de heren van SVV. Wedstrijden voor de komende week: Donderdag 6 oktober Dames: 20.00 uur Olympia 3 - SVV 4 Beukendal 20.15 uur - Wilhelima 2 Beukendal 21.30 uur SVV 6-GVC 3 Beukendal 19.00 uur SVV 7 - Spirit 4 Beukendal 21.30 uur SW 8 - Unicornus 2 Beukendal Heren: 20.15 uur SVV 3 - Lovoc 3 Beukendal 20.00 uur SVV 4 - Olympia 6 Beukendal Meisjes: 19.00 uur SW Al -Olympia A2 Beukendal Vrijdag 7 oktober, Dames 19.30 uur Sportcentrum - SW 3 Hilversum Heren 20.00 uur Vollkei 7 - SVV 2 Amersf. Zaterdag8oktober. Dames: 15.30 uur SVV 1 - Celtona Bunt 13!30 uur SVV 2-Waterlanders Bunt Heren 17.30 uur SVV 1 - Lovoc B Meisjes: 9 45 uur Vollkei B2 - SVV Bl Amersf. 9 00 uur Vollkei B4 - SVV B2 Amersf. 9 00 uur Vollkei C2 - SVV Cl Amersf. 11 30 uur SVV C2 - Leos C2 Beukendal 11*45 uur SVHC3-SVV C3 Amersf. lo!oO uur SVV C4 - Leos C4 Beukendal Jongens: 13.30 uur Huizen A1 - SVV Al Huizen 9.00 uur SVV Cl - Spirit Cl Beukendal Is Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant Ter gelegenheid van het 10-jarig jubileum van de firma J. de Vries - Open Haarden en Interieurverbouwing aan de Ko- ninginnelaan vond zaterdagmiddag j.l. de feestelijke uitreiking plaats van de nieuwe trainingspakken aan het eerste en tweede pupillen-team van de handbalvereniging BDC. Ook het dochtertje van de heer en mevrouw De Vries en twee vrien dinnetjes gingen op de foto. Aansluitend vond voor de jongelui een gezellige barbecue plaats, die werd gevolgd door een receptie voor genodigden. BASKETBAL Red Stars Hs 1 - Green Giants Hs 1 72-48 Het eerste herenteam van Red Stars speelde zijn eerste thuiswedstrijd tegen Green Giants uit Leusden. Deze debutant in de eerste klasse kern mocht niet onderschat worden. Dat bleek ook wel uit de beginfase van de wedstrijd, waarin Red Stars het duide lijk moeilijk had met de wisselende verdedigingsvormen van de tegenstan der. Door een paar breaks echter wist Red Stars een voorspring van twaalf punten te nemen, maar het goede schutters- werk van de Giants zorgde er voor een 32-28 ruststand. De tweede helft verliep veel beter en de rood-witten namen een beslissende eindspurt in de wedstrijd die eindigde met 72-48. Red Stars Ds 1 - Dunckers Ds 1:65-55 De wedstrijd Red Stars Ds 1 tegen Dun ckers Ds 1, uit Hilversum, zou een moeilijke wedstrijd worden. Gelukkig voor de Soester dames viel dit erg mee. Zij hadden de gehele wedstrijd een voorsprong van een punt of acht gehad, en wonnen de wedstrijd met tien punten in hun voordeel. Ondanks de kleine groep, 7 senioren en 1 junior, hebben de dames onder leiding van Kenneth Robinson, een vrij sterk team. Zij zullen de komende kompetiewed- strijden nog vele winstpunten binnen halen. Red Stars MA 1 - Grasshoppers MA 1: 66-90 Voor de meisjes-junioren van Red Stars moest deze ontmoeting aangeven of het team mee kon gaan doen om het kampioenschap van de 1ste klasse rayon. Het team van Grasshoppers staat namelijk bekend, samen met de ploeg van Nusa Indah, als mogelijke kanshebber. Al in de 1ste helft bleek de ploeg uit Katwijk - slechts beschik kende over 6 speelsters - de beste kwaliteiten in huis te hebben. Goed verdedigen en een razendsnelle break waren voldoende om de hard vechten de Red Stars-meisjes constant op ach terstand te houden, hetgeen resulteer de in een 32-40 ruststand. De 2de helft gaf een zelfde spelbeeld. Konditioneel bleken de Grasshoppers onvermoeibaar en ook in de één tegen één stonden zij hun mannetje. De Soester dames konden slechts af en toe een opening in de verschrikkelijke defensie vinden. De eindstand (66-90) geeft aan dat er nog een en ander moet gebeuren, voor dat zij zich met de sterksten kunnen meten. Red Stars JA 1 B.Z/72 JA 1:96-48 De Red Stars junioren, o.l.v. Wim Bol werk en scout Karei, begonnen met een sterk offensief en gingen met 29-10 aan de leiding. Met name door een buiten gewoon sterk spelende Peter Broek, die goed was voor 24 punten, wisten de Red Stars deze pot op glorieuze wijze naar zich toe te trekken. Dit was een aangename kompensatie van de neder laag van vorige week tegen Keizer Otto A.s. zaterdag spelen zij tegen hun ri vaal Sparta Nijkerk. Red Stars Hs 2 Keizer Otto Hs 126-95 Een voor het 2de team veel te sterk Keizer Otto kon de 1ste helft gemakke lijk tot een 45-14 ruststand komen. Ge brek aan ervaring en vooral lengte zorgde voor een eindstand van 95-26 in het voordeel van Keizer Otto. Door een gerichte training zal het tweede team Klaverjassen in 'De Borg' Op vrijdag 21 oktober a.s. gaat in De Borg aan de Willaertstraat weer een klaverjascompetie van start. De deel name staat open voor iedereen die var. klaverjassen houdt. De inleg bedraagt 4,50 per avond. Het is de bedoeling elke maand een klaverjasavond te or ganiseren. In het vorige seizoen werden de klaver- jas-avonden in De Borg heel goed bezet en waren er prachtige prijzen te ver dienen. wel sterker worden, maar toch te zwak voor deze klasse. Red Stars Hs 3 B.Z.'72 Hs2:28-60 Ondanks een goede start moest het 3de team inzien dat het nog te weinig rou tine heeft. Het tekort aan spelers woog te zwaar om door gastspeler Wilco Beijer opgevangen te worden. Met iets meer spelers kan het 3de herenteam dit seizoen betere resultaten behalen. Nieuwe spelers zijn nog van harte wel kom. Red Stars Ds 2 - Flux Ds 1:63-35 Dames 2 vertrok o.l.v. coach John Ber- tus naar Doorn voor de ontmoeting met Flux. Het roll-on/roll-oversysteem kwam in de eerste helft uitstekend uit de verf. Vooral Jolanda Jansen was prima op schot. De 2de helft verliep iets stroever, maar door een goede ver dediging werd een overwinning voor Red Stars zeker gesteld. Red Stars JB1 - Stoopie Shooters JB1 52-46 De jongens-kadetten dachten duidelijk te makkelijk over hun wedstrijd. Al in het begin van de wedstrijd werd een voorsprong opgebouwd van 12 punten en verdedigend zag het ook niet slecht uit, gezien de 30-15 ruststand. De 2de helft echter werd er niet meer verdedigd, zodat de Spakenburgers snel inliepen. Gelukkig voor Red Stars kwam de zoemer op tijd en wonnen ze nipt met 52-46. Red Stars MX1 Sparta JD l: 12-83 Het mixed welpen-team kwam uit tegen het zeer sterke jongens-team uit Nijkerk. De 1ste helft wisten ze nog aardig bij te blijven met een ruststand van 10-23, maar na rust hanteerden de Spartanen een press waar Red Stars geen antwoorckop had. Programma Beukendal 8 oktober: 13.15 uur Red Stars MX1 - Stoopie Shooters MX2 14.30 uur Red Stars JB2 - BVH JB2 14.30 uur Red Stars MCI - Stoopie Shooters MCl 15.45 uur Red Stars JBl - Quidam JBl 15.45 uur Red Stars JCl - BVH JCl 17.00 uur Red Stars D2 - Top Stars Dl p K Een aanval van Red Stars. Wedstrijden 8 oktober BVH H2 - Red Stars H3 Sparta JA1 - Red Stars JAl Sparta Hl - Red Stars H21 Grashoppers Dl - Red Stars Dl Zaterdag 8 oktober 1983 08.30 -13.00 uur Nevobo volleybal 13.00 -18.30 uur Red Stars 18.30 - 23.00 uur BDC handbal Zaterdag 8 oktober 1983 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur S.V.V. volleybal Zondag 9 oktober 1983 09.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 23.00 uur basketbal Zaterdag 8 oktober 1983 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 9 oktober 1983 10.00 -15.00 uur Badso badminton HANDBAL De heren-formatie van B.D.C. heeft in het Drentse Klazienaveen een uitste kende seizoenstart gehad. Tegen het al tijd moeilijk te bestrijden Hurry Up werd het na een spannende wedstrijd een verdiende 14-16 overwinning. Na een afwachtend en zenuwachtig be gin van beide zijden was het na 4 minu ten B.D.C. dat de leiding nam door een strafworp, benut door Jan Bunt 0-1. Het antwoord van Hurry Up bleef niet lang uit. De thuisploeg nam het initiatief in handen door met veel aanvallend ge weld de verdediging van B.D.C. aan het wankelen te brengen De verdediging van B.D.C. bleek ech ter uit het goede hout gesneden met aan het hoofd de voortreffelijke doel man Edwin Zoetelief. De eerste helft werd zodoende een spannende aangelegenheid, waarin beide ploegen elkaar bijzonder weinig toegaven. B.D.C. leek na zo'n 20 minu ten wat meer greep op het spel te krij gen. Bij de stand 5-6 in ht voordeel van B.D.C. namen de twee scheids rechters enkele dubieuze beslis singen waardoor de Soester-formatie even het spoor bijster was. Hurry Up nam daarop onmiddellijk het initiatief in handen en via enkele acties keek B.D.C. binnen 5 minuten tegen een ver ontrustende 9-6 achterstand aan. Na de rust kwam B.D.C. herboren uit de kleedkamer en het was B.D.C., dat binnen 10 minuten de voorsprong van Hurry Up nivelleerde met enkele aan vallende acties en werkelijk schit- Bowling-bedrijf scom- petitie '83/'84 van start In de afgelopen week is in De Borg de nieuwe bowling-bedrijfscompetitie '83/'84 van start gegaan. Tot dusver nemen hieraan 18 teams van bedrijven uit Soest en directe omgeving deel. Deelname is overigens nog mogelijk voor bedrijven die één of meer teams willen inschrijven. Men kan daarvoor kontakt opnemen met tel. 22188. Nog beter is het om zelf 's avonds een kijkje te komen nemen bij de bowling banen. De stand in de competitie is na twee wedstrijden als volgt: Sola 1, 1575; V.d. Pol 1, 1444; Stam 2, 1431; Faas, 1430; Honeywell Buil, 1401: Foxboro 1, 1367; V.d. Pol 2, 1306; Klöckner Bamaco, 1276; A.S.I., 1261; Frejo, 1259; Rabobank, 1225; Stam 1, 1202; Smeyer, 1197; Stam A, 1195; Fox boro 2, 1194; Sola 2, 1176; Van Oest, 1146; Jozua, 610. terende afstandschoten van linker-op- bouwer Hans Hom. BDC nam hierna wat gas terug, waar door Hurry Up weer op voorsprong kon komen 12-10. B.D.C. liet het hier niet bij en via doelpunten van Cleem Die- mers en Sjaak Smeeing werd ook deze voorsprong van Hurry Up teniet ge daan, 12-12. Dit was voor B.D.C. het sein om via de geroutineerde krachten Cleem Diemers en de jarige Paul van den Deijssel een definitieve voor sprong te nemen. Binnen 4 minuten was er een bres van twee doelpunten12-14. In de resterende 7 minuten liet B.D.C. zich niet meer van de kook brengen, ook niet door de twee 2 uitsluitingen van rechter-opbouwer Jan Bunt. In de laatste 3 minuten nam B.D.C. de finitief afstand van zijn tegenstander. Via gevariëerde aanvallen en twee in dividuele acties van Cleem Diemers werd het tenslotte een moeilijk bevoch ten maar dikverdiende eerste overwin ning: 14-16. In de B.D.C.-formatie maakte de 18-ja- rige Martin Nederlof een uitstekend debuut. De van de afdelingsploeg af komstige Amersfoorter paste zich prima aan bij het spelpeil van de Soes ter eerste-divsisie ploeg. Zaterdag 8 oktober a.s. speelt B.D.C. voor het eerst in deze competitie een thuiswedstrijd in sporthal Beukendal om 19.30 uur tegen Enschede. BDC-Dames spelen gelijk tegen Venk Na de eerste wedstrijd te hebben ge speeld tegen HMS mochten de dames van BDC voor de tweede competitie wedstrijd naar Groningen om tegen Venk te handballen. Direct na het fluit signaal begonnen beide ploegen met een hoog tempo hetgeen echter niet meteen resultaat opleverde. Het was Venk dat in de zesde minuut op een 1-0 voorsprong kwam. Deze voorsprong werd uitgebouwd tot 3-0. BDC kwam na deze achterstand langzamerhand in de wedstrijd en scoorde uit een strafworp 3-1. Na enkele ballen op paal en lat ge schoten te hebben was het Ria van Dijk die na goed doorzetten 3-2 scoorde. Deze stand was tevens de ruststand. Hierna was het weer BDC dat het ini tiatief nam en kwam door Ada v. Hal op gelijke hoogte 3-3. Deze stand was de ommekeer in de wedstrijd. Beide partijen bleken aan elkaar gewaagd wat ook tot uiting kwam in het score verloop. Van 3-3 ging het door tot 8-8. In de laatste minuut was het eerst Venk dat 9-8 scoorde. BDC hield de laatste 25 seconden het hoofd koel en scoorde door Gees v. Engelenburg een eindstand van 9-9. Met 3 punten uit 2 wedstrijden spelen de dames zaterdag a.s. thuis tegen Slotervaart. (Beker). BASKETBAL Trainer/coach Louis Schuyt had het de heren van Papilion al gezegd tijdens de trainingen, dat de wedstrijd tegen Dunckers in Hilversum beslist niet zo'n eenvoudige wedstrijd zou gaan wor den als de eerste kompetitiewedstrijd tegen het Bilthovense Irene. Inderdaad is deze voorspelling goed uitgekomen. De Soester heren kwamen geladen in Hilversum en hebben eigen lijk de gehele wedstrijd tegen een zich heftige verzettend Dunckers moeten spelen. Dit nam niet weg dat Papillon toch veel sterker was, maar echt tot uitdrukking in de score kwam het niet VOLLEYBAL Het eerste herenteam debuteerde met winst in de tweede divisie door met 3-2 van Harderwijk te winnen. Het sterk verjongde dames I team kon niet tot winst komen en verloor met 3-0 van Waterlanders. Het tweede herenteam kwam na een goede wedstrijd tot winst (3-2) tegen het altijd moeilijk te be spelen Unicorners. Harderwijk - Olympia 1 2-3 Het eerste herenteam, debutant in de tweede divisie, moeSt in de eerste wed strijd aantreden tegen Harderwijk. In de eerste set was er een gelijkop- gaande strijd te zien tot 13-13, waarna Harderwijk na twee goede aanvallen de set won. De tweede set was het het sterk spelende Olympiateam dat de set win nend afsloot. In de vierde en vijfde set was er een spannende en gelijk- opgaande strijd te zien. Deze twee sets werden door Olympia verdiend gewon nen met 15-12 en 15-12. Unicorners 2 Olympia 3 1-3 Donderdag speelde het vernieuwde derde herenteam in Bunschoten tegen de concurrent van vorig jaar Unicor ners 2. De eerste set bleek het Olympia 3 team het betere spel in huis te heb ben. Door een goede pass kon er goed gecombineerd en veelvuldig gescoord worden. Deze set werd dan ook 15-9. De tweede set verliep beduidend min der terwijl de snelheid uit het spel ver dween. Hier profiteerde Unicorners van en won deze set met 15-9. In de derde set werd al snel tegen een ach terstand aangekeken, maar dit keer wisten de Soesters sterk terug te ko men en werd er via een 6-0 achterstand toch nog met 15-12 gewonnen. De vier de set was de makkelijkste voor de Olympiaploeg en werd met 15-9 gewon nen. Dit betekend de tweede overwin ning voor de heren van Olympia. Olympia 4 - V&S 3 0-3 Vanaf het begin was er slordig spel te zien van Olympia wat resulteerde in slechte passes en daaruit voortvloeien de slecht afgewerkte aanvallen. De eerste set ging daarom verdiend naar V&S 3. De tweede set gaf vrij wel hetzelfde beeld, waardoor ook deze set vrij eenvoudig verloren ging. In de derde set begon men zeer voort varend, door een redelijke aanval en een goede service namen de heren van Olympia een voorsprong van 14-8, die natuurlijk nooit uit handen gegeven mocht worden, maar men deed het toch. Plotseling lukte er niets meer en ging men de boot in met 14-16. Unicorners 4 - Olympia 5 3-0 De vijfde herenteam heeft de hoopvol le verwachtingen, vorige week niet waar kunnen maken. Tegen Unicor ners werd er met 3-0 verloren. Dames Waterlanders Olympia 3-0 Met nog twee speelsters van het vroe gere dames 1 team speelde dit nieuwe, jonge Olympiateam haar eerste wed strijd in de derde divisie tegen de Waterlanders. Het Soester team begon buiten ieders verwachting erg sterk door een goed blok en een goede pass. Het team kwam op een riante 4-0 voorsprong. Ze wisten deze voorsprong zelfs tot 12-9 vol te houden, maar toen werd duide lijk dat dit team de ervaring mist van een echt team. Zodra de kans er is om een wedstrijd te winnen werd er ze nuwachtig gespeeld en niet meer ge durfd. Deze set werd dan ook met 12-15 verloren. De tweede en derde set wisten de oranje-zwarten bij te blij ven tot 8-8 maar op beslissende mo menten werd er slechts geserveerd. Ook deze twee sets gingen verloren met 15-9 en 15-10. Programma Dames 8-10: 14.30 uur Leusden Olympia 1 - Leos 8-10: 15.30 uur Huizen de Bun Olympia 2-Huizen 2 6-10: 20.00 uur Beukendal Olympia 3 - SW 4 7-10: 20.15 uur Ndh den Berg Olympia 4- Nederhorst 7-10: 21.30 uur A'foort Midland Olym pia 5-Vollkei 9 7-10: 21.30 uur Leusden de Korf Olym pia 6-Leos 6 6-10: 19.00 uur Beukendal Olympia 7- Unicornus Heren 8-10: 17.15 uur Deventer Olympia 1 - Isala 7-10: 21.00 uur Harderwijk Sijpel Olym pia 2-Harderwijk 7-10: 21.30 uur Loosdrecht Olympia 3- Lovoc 7-10: 21.30 uur H'sum Kerkeland Olym pia 4-Sportcentrum 7-10: 21.30 uur Leusden de Korf Olym pia 5-Leos 5 6-10: 20.00 uur Beukendal Olympia 6- SW 4 6-10: 21.30 uur Beukendal Olympia 7- GVC4 6-10: 21.30 uur Beukendal Olympia 8- Surf 5 direkt, hoewel de rust inging met een 36-16 stand. Papillon moest echter goed blijven op letten, hetgeen ook in de tweede helft gebeurde. De Soesters kontroleerden de gehele wedstrijd en waren natuur lijk toen al zeker van de overwinning, die uiteindelijk kwam met een 75-39 eindstand. Papillon 3 - BV Hoevelaken 3: 68-33 Nadat het heren 3-team van Papillon vorige week een nederlaag had gele den stond het nu voor de taak zich te revancheren tegen BVH 3. Het Papil- lonteam was compleet en nam met een kleine voorsprong de leiding, doordat er beter werd verdedigd en gescoord dan de tegenstander. Ruststand: 29-14. In de tweede helft ging Papillon steeds meer op de break spelen en BVH werd op snelheid afgetroefd. Zo liepen de heren verder uit naar een eindstand van 68-33 en de eerste overwinning voor heren 3 was een feit. Papillon JAl Woudenberg JAl: 48-40 De Papillon-jongens hebben het tegen Woudenberg niet eenvoudig gehad, maar de wedstrijd was wel spannend om te zien. Ondanks de geblesseerde Bart Jasperse, die achteraf toch mee speelde, speelden de Papillon-junioren een zeer moeilijke wedstrijd door te slordig te verdedigen. De persoonlijke score was: Pim van de Dijssel 4-2; Ernst Smink 2-4; Bart Jasperse 6-4: Vincent Klarenbeek 2-2; Bart Kok 0-4 en Daan Blok 12-6. Wedstrijden volgend weekeinde: Het eerste herenteam is komend week einde vrij voor kompetitie, maar zal dit weekeinde wel gebruiken voor het spelen van een oefenwedstrijd. De Papillon-heren spelen komende zon dagavond tegen het in de Rayon-klasse uitkomende Vent Axia. Deze wedstrijd begint om 20.30 uur, in spelzaal De Bunt. Het eerste damesteam speelt zijn twee de kompetitiewedstrijd zondagavond om 17.45 uur tegen het Zeister BZ'72, ook in de spelzaal De Bunt. Tussen het damesteam en heren 1 zal in De Bunt het derde team spelen, dat dan om 19.00 uur aantreedt tegen Wood- peckers 2. De heren 2-formatie speelt zaterdag middag in sporthal Beukendal tegen Woudenberg 2. Alleen voor de jongens junioren is er een uitwedstrijd en wel op zondag in Odijk, tegen de jongens van Quidam. Het duel begint om 16.30 uur.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19