Ravage van autowrakken De Soester Duinen HüfotomdiavoorfO.95 FOTOSHOP 't HARTJE! Roerend afscheid van 'Spullenhulp' iVestofrint Vrouwenraad Soest organiseert thema-avond over 'Vrouw en Politiek' Nieuw overleg over Spullenhulp nog onzeker MEXICO Kleurenfoto's 'was op hangen' gratis af te halen Peuterspeelzaal in 't Kruispunt deze week van start Gemeentebestuur wijst bezwaren tegen schuilkelder van de hand Open Dag bij 'De Paarden kamp' 3 3 Woensdag 12 oktober, De Borg: Gekift in commissie Welzijn DE KORTE DUINEN IN SOEST ■Mr~ SS£S'A ^ecK^rt(<:Duineiv% DONZEN EN SYNTHETISCHE DEKBEDDEN Ouders nemen voorlopig taak busbegeleidsters over m Restaurant Jvan den Brink Nu de bijtjes uitge- zoemd zijn, heeft u vast wel tijd voor zo'n overheerlijke schnitzel Zingara (f 19,75) tot ziens! SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN Zaterdag 15 oktober, 11^.00 uur: Ongelooflijk goed in kleur Soester Courant van woensdag 5 oktober 1983 Vorige week vrijdagochtend ontstond tijdens het spitsuur bij de spoorwegovergang Nleuweweg-Ossendamweg een enorme ravage doordat een vrachtwagen, geladen met autowrakken, een deel van de lading verloor. De oorzaak was het knappen van het oog van één van de staalkabels, waarmee de lading op haar plaats werd gehouden. Zes wrakken kwamen op het w egdek terecht en beschadigden een lichtmast en een schrikhek van de spoorwegen. Gelukkig raakten bij het ongeluk geen andere voertuigen betrokken. Het verkeer werd drie kwartier lang gestremd en moest gedeeltelijk worden omgeleid via de overgang Den Blieklaan-Foekenlaan. Zoals al eerder gemeld organiseert de plaatselijke Vrouwenraad in Soest, waarin 20 Soester vrouwen-organisa ties vertegenwoordigd zijn, volgende week woensdag 12 oktober een thema avond in De Borg, over het onderwerp 'Vrouwen Politiek.' De avond, die om 20.00 uur begint, zal voornamelijk bestaan uit een forum discussie, waaraan wordt deelgeno men door vrouwen uit alle politieke richtingen. Bovendien brengt de Am sterdamse cabaretière Marja Winters een vrolijk programma voor de vrouw. De grote zaal van De Borg zal al om 19.00 uur geopend zijn, zodat de bezoe kers (ook mannen zijn deze avond van harte welkom) kennis kunnen nemen van de diverse standjes van de bij de Vrouwenraad aangesloten organisa ties. Het eerste deel van de avond is gere serveerd voor het optreden van Marja Winters, een zeer veelzijdige theater vrouw, die voor elk publiek, van jong tot oud, met diverse programma's op treedt. Al van kindsbeen af is Marja Winters betrokken bij het theater. Op de lagere school schreef zij een musi cal, waarin ze de hoofdrol vertolkte en de regie voerde. Marja Winters treedt al 12\i> jaar op, vol overtuiging en ent housiasme. Binnenkort verschijnt haar eerste elpee met liedjes uit haar one- woman-show. Over enkele weken ver trekt zij voor een toernee naar San Francisco. Nog voor de pauze zal mevrouw E. Blom-de Groot uit Leusden vertellen van haar intrede in de politiek, waarna opnieuw een optreden van Marja Win- ters volgt. Aan de forumdiscussie, die na de pauze plaatsvindt onder leiding van mevrouw Blom, wordt deelgenomen door de dames: A. S. Holleman-Stratman, statenlid voor de PvdA provincie Utrecht; E. Korthuis-Elion, statenlid voor de VVD provincie Utrecht; E. Blom-de Groot, fraktievoorzitter CDA Leusden; B. M. Gerritse-van Ee, bestuurslid CDA Soest; L. Tomassen, fraktie-assistente progressief Soest G. van Eek-van Vee- len, bestuurslid D'66 Soest; M. de la Mar, bestuurslid PSP Soest en M. W. van Roon, bestuurslid GPV. Naar verwachting wordt de avond om ca. 22.30 uur afgesloten. Bij de Vrouwenraad Soest zijn de vol gende organisaties aangesloten: - Ned. Christenvrouwenbond Afd. Soestdijk; - Ned. Christenvrouwenbond Afd. Soesterberg; - Ned. Christenvrou wenbond Afd. Soest-Zuid; - Katholiek Vrouwengilde- Vrouwencontact P.v.d.A.- Vrouwen in de VVD; - Hu manistisch Verbond; - Hervormde Vrouwendienst Soesterveen; - Her vormde Vrouwendienst Soestdijk; - Ge reformeerde Vrouwengespreksgroep Soestdijk; - Vrouwen Advies Commis sie; - Vereniging Borstvoeding Natuur lijk; - Vrouwen voor Vrouwen; - Vrou wen voor Vrede- Werkgroep Emanci patorische Cursussen voor Vrouwen; - Het CDA-Vrouwenberaad. Het bestuur van de Vrouwenraad Soest is als volgt samengesteld: Mevr. A. Blommers-Biezeno, presiden te; mevr. B. van Schaik-van Ginkel, vi- ce-presidentemevr. A. H. Donker-Wa- ninge, secretaresse; mevr. Jem Niel- sen-Doeleman, 2e secretaresse; mevr. C. M. H. Kuyper-Vendrig, penning- meesteresse; mevr. M. Ribbing-Kle- verwal, 2e penningmeesteresse en mevr. M. Kingma-Geutsen, coördina trice-werkgroepen. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Als de discussie die vorige week in de vergadering van de commissie Wel zijn werd gevoerd tussen Spullenhulp enerzijds (bij monde van bestuurslid Henk van Arkel) en het gemeentebe stuur anderzijds (bij monde van wet houder Frans Kingma) een voorproefje is geweest van het overleg dat mis schien nog tussen beide instanties gaat plaatsvinden, dan kan het nog lang duren voordat Spullenhulp herleeft. Vanaf de publieke tribune verdedigde Henk van Arkel, gebruik makende van het spreekrecht, de opstelling van de stichting Spullenhulp, die na het ge sprek met de wethouder besloten had het kringloopcentrum op te heffen. Kingma had in dat gesprek gevraagd om papieren waaruit de financiële handel en wandel van Spullenhulp moet blijken, met het oog op een even tuele subsidie-aanvraag bij andere in stanties dan de gemeente. Van de zijde van Spullenhulp weigert men daarover tot dusver duidelijkheid ter verschaffen, omdat de gemeente toch geen geld beschikbaar heeft en bovendien tijdens het onlangs gevoer de gesprek duidelijk heeft gemaakt dat de grond verkocht moet worden. In eerste instantie merkte Van Arkel op dat Spullenhulp zou worden opge heven omdat de gemeente haar toe zeggingen (o.a. de kantoorruimte) niet nakwam. ..Wat is eigenlijk de praktische waar dering van de gemeente voor Spullen hulp?" vroeg hij zich af. "U bent ver antwoordelijk voor het sociaal-culture le klimaat in Soest, maar dan moet u ons wel een reële kans geven." Hij wees erop dat Spullenhulp beter in één keer kon stoppen dan langzaam een stille dood sterven. Voorbarig Wethouder Frans Kingma betreurde het dat Spullenhulp niet met een in houdelijke reactie was gekomen, maar al direct besloten had het kringloop centrum te sluiten. "Een voorbarig besluit", aldus de wethouder. "Spul lenhulp zal als iedere andere instelling met een duidelijk financieel overzicht moeten komen, wil het voor subsidie in aanmerking komen." Overigens liet hij weten dat van de zijde van het Ar beidsbureau waarschuwingen waren geuit tegen subsidiëring van projecten ais spullenhulp. omdat zij mogelijk concurrentievervalsend kunnen werk- ken. "Wij zijn graag bereid het overleg met Spullenhulp opnieuw te voeren, maar dan op een zakelijke manier, zonder emoties", aldus Kingma. Jan Jacobs (WD) bracht naar voren dat de plaats van Spullenhulp onge lukkig gekozen is, vanwege het inten sieve verkeer van en naar de begraaf plaats. Hij steunde het verzoek om een financieel overzicht, evenals Lydia Meijer (PvdA). G. van Brummelen (CDA) meende dat Spullenhulp de zaak wel erg gauw op gaf. Hij meende dat Elly Joosten maar meer moest zien te delegeren. Schandaal Alleen Jan Visser (Prog. Soest) trok fel van leer tegen de wethouder. "Het zou een regelrecht schandaal zijn als Spullenhulp moet sluiten. Ik schaam me voor m'n collega's. Dit is een blun der in dezelfde orde van grootte als het Centrumplan en het échec van het Grondbedrijf." Visser wees erop dat de toegezegde accommodatie met weinig moeite te realiseren is. Het salaris van Elly Joosten (voor drie da gen per week) moest volgens hem ver rekend kunnen worden met de sociale uitkering die zij nu geniet. "Met een beetje goeie wil, vooral van een socialistische wethouder, moet dat toch kunnen lukken!" Hij pleitte er voor in het overleg tussen gemeente bestuur en Spullenhulp met een nul situatie te starten. "Soest kan toch niet buiten Spullenhulp. Wethouder Kingma wilde niet ingaan op felle verwijten van de kant van Henk van Arkel, die onbekommerd aan het gesprek van de commissie kon deelnemen, al werd hem later door de wethouder wel de mond gesnoerd. Over de aangekondigde grondverkoop merkte Kingma op dat hij de stichting met die mededeling niet had willen overvallen, maar haar juist in een zo vroeg mogelijk stadium informeren. Hij hoopte alsnog op een positieve reactie van Spullenhulp op de brief die het college in voorbereiding heeft. Henk van Arkel wees er nog op dat het voor Spullenhulp geen zin heeft om door te draaien als de lasten met een paar honderd gulden gaan stijgen. "Als we hogere prijzen gaan vragen willen de gevers een graantje mee pikken, en de kopers wordt 't dan te duur. Het ls bovendien niet de bedoe ling dat Spullenhulp handel gaat drij ven". ontmoet van 'Tortilla' tot 'Guacamole' (van it'm 16 oktober) BIRKSTRAAT 108SOEST.02155- 1 3720- Overweldigend was het aantal deelneemsters dat op de Winkelkring-za terdag van 24 september meedeed aan de wedstrijd "Was ophangen" bij Wasserette De Bree aan de Van Weedestraat. Van vrijwel alle enthousiaste was-ophangsters heeft De Bree een kleurenfoto laten maken. Deze zijn vanaf heden gratis af te halen bij de wasserette, Van Weedestraat 52. Wij wassen voor U Schoon en lekker fris voor f 19.- <2 pers 123 's morgens gebracht, 's middags klaar, droog en wel. Van Weedestraat 52 (achter Tiffany) Telefoon 15229 De onderwijscommissie is vorige week akkoord gegaan met het voornemen van het gemeentebestuur om de pro fessionele busbegeleidsters te ontslaan. Dit gebeurt ook in de omliggende ge meenten, omdat de minister van onder wijs en wetenschappen niet langer de ze kosten 117.000,-) wil vergoeden. Alleen raadslid Jan Visser (Prog. Soest) maakte bezwaar. "Zolang Soest gezon de kinderen om de hoek naar het zwem bad De Turf stuurt met de bus (kosten 66.600,-), moet het ook zorgdragen voor een veilig busvervoer naar Amers foort voor Soester kinderen die het veel moeilijker hebben. Het gaat hier om 100 kinderen die el ke dag het bijzonder onderwijs moeten volgen in een andere gemeente. De vier busbegeleidsters, mevrouw Glau- demans, mevrouw Van Vliet, mevrouw Kraal en mevrouw Tak, worden nu definitief per 1 oktober ontslagen, maar zullen nog tot 1 november mee blijven rijden om de ouders te instru eren. Ongeveer twintie van de honderd ouders zijn bereid gevonden tot Kerst mis deze taak op vrijwillige basis en onder bepaalde voorwaarden over te nemen. Een schema is al gemaakt. Wat daarna moet gebeuren hangt vol gens wethouder J. Menne (CDA) af van nadere richtlijnen van het ministe rie, of van de plannen van de afdeling onderwijs van de gemeente Soest, die gaat onderzoeken of het mogelijk is per 1 januari 1984 de busbegeleiding uit te schakelen door het invoeren van kleinschalig vervoer: Acht kleine busjes waarin 12 kinderen vervoerd kunnen worden is waarschijnlijk net zo duur als de drie grote bussen die thans het werk verrichten. De wethouders beloofde de commissie en de talrijke ongeruste ouders die op de tribune aanwezig waren en onge dwongen met de commissieleden mee- discussieerden, dat hij binnenkort met nieuwe plannen zal komen. Op verzoek van Jan Visser zullen dan de eventuele meerkosten afgewogen worden tegen de kosten van het zwembadvervoer. Grote drukte heerste er zateraag aan de Veldweg, waar het Soester kring loopcentrum "Spullenhulp" na een bestaan van 11 jaar min-of-meer definitief zijn poorten sloot. Dat gebeurde met een grootse opheffings uitverkoop, waarbij de resterende spullen voor "weggeef-prijzen" van de hand gingen. Veel bezoekers hadden bloemen mee gebracht voor Elly Joosten, en de meesten gaven op roerende wijze uiting aan hun teleurstelling of verontwaardi ging over het feit dat het blijkbaar zo ver had moeten komen dat "Spul lenhulp" werd opgeheven. Elly Joosten, overal aanwezig, toonde zich enthousiast over de belangstelling en de vele goede wensen, die zij van de bezoekers meekreeg. "Ik ben er erg door gesterkt, en het maakt me strijd vaardig." "Weggeef-prijzen", inderdaad. Een Turks jongetje dat een fraaie wollen sjaal heeft gevonden, wendt zich tot Elly met de vraag wat het moet kosten en krijgt als antwoord: "Geef me er maar een kus voor." Enigszins ver bouwereerd voldoet de jongen aan die voorwaarde. Een ogenblik later informeert een man naar de prijs van een twee-persoons-matras, die er nog heel goed uitziet. "Je mag 'm voor niks hebben, als je 'm alsjeblieft maar meeneemt", luidt het antwoord. Elly toont zich nog verontwaardigd, al zegt ze: "Misschien is het wel goed dat ik eindelijk eens aan m'n rust toekom." Wat haar betreft, zegt ze, is ze best bereid Spullenhulp opnieuw op te starten, als het gemeentebestuur (i.c. wethouder Frans Kingma) alsnog met constructieve voorstellen komt. Veel kritiek heeft ze op de discussie in de welzijnscommissie. "Da heeft me zo teleurgesteld, vooral van de PvdA. Behalve Jan Visser hebben ze me alle maal laten zakken. Vertwijfeld vraagt ze zich af: "Hoe kan de wereld ooit beter worden als we zo belabberd worden bestuurd? Van CDA en VVD kun je zoiets verwachten. In december was Kingma het nog he lemaal met ons eens. Hij zou van alles proberen, maar hij heeft geen moer gedaan. Als hij toen had gevraagd om een financieel verslag had hij 't bin nen twee weken gekregen. Wethouder De Haan zou zich in zijn graf omdraai en..." Na een paar uur zijn de meeste bezoe kers weg. De restanten worden deze week bij elkaar gezet en verdeeld over "De Emmaüsgangers" in Maarssen en de Stichting "Mensen in Nood" in Den Bosch. Ook voor Ton en Ellen Berghuis, op de Filippijnen, staat nog een partij dozen met kleding klaar, die nog verzonden moet worden. Een aantal sympathisanten van Spul lenhulp verzamelt handtekeningen van mensen die net als zij vinden dat Spul lenhulp eigenlijk niet mag verdwijnen "Zo doen we tenminste nog iets. Als het bestuur straks weer met Kingma gaat praten kunnen ze zich in elk ge val door een heleboel mensen gesteund weten." (Inlichtingen over de handtekeningen actie zijn verkrijgbaar bij Carla Gus- tafsson, tel. 10456, en Jacqueline v.d. Berg, tel. 16638.) In een voortdurend komen-en-gaan be wezen honderden Soesters een soort 'laatste eer' aan Spullènhulp, dat za terdag met een grote opheffingsuitver koop het bestaan beëindigde. Voorlopig elke dinsdag- en vrijdagoch tend, van 8.30 tot 11.30 uur gaat de nieuwe peuterspeelzaal in ,'t Kruispunt' aan de Albert Cuyplaan (naast de Openbare Bibliotheek) draaien. Dat gebeurt onder leiding van peuterleid ster José Waltjen, die wordt bijgestaan door een hulp-ouder. Door de invoering van het hulp-ouder systeem (zoals ook al gebeurt bij de speelzaal Tamarinde aan de Kamper foeliestraat) kunnen de kosten belang rijk worden gedrukt. In plaats van de gebruikelijke 52,50 per maand kan een peuter bij 't Kruispunt voor 39,- per maand twee ochtenden - later wel licht ook twee middagen - per week in de speelzaal terecht. Met de realisering van deze nieuwe peuterspeelzaal wordt een reeds lang gekoesterde wens van veel bewoners van de Eng vervuld. Aanvankelijk leek het er niet naar uit te zien dat in deze kinderrijke buurt een speelzaal zou ko men, maar met de voortreffelijke me dewerking van de Stichting Jeugdzorg is het dan toch zover gekomen. De gemeente Soest verleende eveneens haar medewerking, op voorwaarde dat het de gemeente geen geld zou kosten. Dat is op deze manier dan ook niet no dig geweest. De Stichting Peuterspeel zalen heeft zelf een bedrag voor de inrichting kunnen opbrengen. Boven dien is er ook een bijdrage geweest uit de Kermispot van de gemeente Soest en verder loopt er nog een aanvraag bij "Jantje Beton" voor financiële onder steuning. Met dit alles is het mogelijk geworden dat de nieuwe peuterspeelzaal althans over een redelijke inrichting beschikt, al is de steun van de andere speelzalen voorlopig nog onontbeerlijk. De peuterspeelzaal in 't Kruispunt mikt vooral op de jongste peuters (van af 2M jaar), maar ook de wat oudere (tot 4 jaar) zijn uiteraard van harte welkom. Wie belangstelling heeft kan zowel op dinsdag- als op vrijdagochtend een kijkje komen nemen bij 't Kruispunt, Albert Cuyplaan 200. Ook telefonisch kan men voor inlichtigen terecht: 21987. Soesterbergsestraat 122 m Soest Telefoon 02155-127 06 c?AAy&rr f983 c/Mbnu deceoiZoip ft. *iS,- (/vut macund aam8ovoó/n me/nit. fnot/s mjowzn*/$. mocio.oe tKon JLp, Zttsxma en ■hmcux/ nuf penefrActrtn em CXUTrt/jor&vnjcfouuo. £ou£&on me/ tdtoz. ruoede&> ^epocneurde rode poort muf SAooamoff on/ionaa,o cjesiorvcerrd mcJ eurt g, JiLuft aam v&roe ïstuuxmgrToemicm Jiaasz <v7retcok>eteoun me/ vomx/ftetauo I9al o/Zusxyxde/ f978 jjoa/Kjog/ru "iïocfe/ RESTAURANT De Commissie ABZ heeft zich maan dagavond j.1. gebogen over de beant woording van de brief van het Soester Vredesplatform, dat een aantal vragen had gesteld over de organisatorische aspecten rondom de schuilkelder. Aan de orde was een concept-ant woordbrief aan het Vredesplatform, waarin nog eens duidelijk wordt ge maakt dat de burgemeester belast is met de bescherming van de bevolking. Zijn beleid is erop gericht medewer king te verlenen aan de realisering van 'verscheidene schuilgelegenheden verspreid over de gemeente als de ge legenheid zich daartoe aandient." De burgemeester heeft dit beleid vastge steld na overleg met de commissie ABZ, die er in meerderheid mee in stemde in haar openbare vergadering van 25 maart 1981. Over de ontruimingstijd van de schuil kelder (24 uur) merkt de brief op dat dit voldoende wordt geacht. Het over leg over het samenstellen van een draaiboek inzake het gebruik van de schuilgelegenheid en de noodzakelijke oefening is nog niet afgerond, laat het gemeentebestuur weten. De schuilkel der biedt in elk geval bescherming tegen de gevolgen van een conventio nele oorlogvoering en is daarom in de ogen van het gemeentebestuur reeds een verantwoorde voorziening. Het gemeentebestuur weerspreekt de overtuiging van het Vredesplatform als zou de schuilkelder slechts schijn bare veiligheid bieden. De kelder biedt bescherming tegen fall out, afhanke lijk van de plaats waar gebruik zou worden gemaakt van nucleaire mid delen. Dit hangt derhalve geheel af van de feitelijke situatie van dat moment, aldus de brief. Voor wat betreft de openbaarheid van de besluitvorming wordt verwezen naar de vorige raadsvergadering, waarin een en ander aan de orde is geweest. Het vredesplatform krijg daarvan, op verzoek van de commissieleden, een afschrift van de notulen. Tenslotte wordt opgemerkt dat het draaiboek zo dra het klaar is ook openbaar zal wor den gemaakt. In de discussie maakten vooral de leden Van Gelder (PvdA), Visser (Prog. Soest) en Pothuizen (D'66) be zwaren tegen de suggestie die werd ge wekt, dat de besluitvorming in een "sfeer van discussie" had plaatsgevon den. Van Gelder"Het was een kwestie van kennis nemen. De commissie had niet werkelijk de kans om het met de plannen van de burgemeester eens te zijn." De suggestie dat het beleid van de burgemeester door de commissie werd gesteund wees hij van de hand. "In elk geval is in de commissieverga dering destijds de suggestie gewekt dat de kwestie tot de verantwoordelijkheid van de burgemeester behoorde, en dus niet voor discussie vatbaar was." Jan Visser en Adriaan Pothuizen sloten zich aan bij de bezwaren van Van Gel der en wilden in elk geval in de brief ook vastgelegd zien dat de Partij van de Arbeid, Progressief Soest en D'66 zich tegen de plannen hadden uitge sproken. Een en ander zal alsnog wor den opgenomen, zodat komt vast te staan dat de brief alleen namens de raadsmeerderheid is verzonden. Bert Krijger (VVD) voelde daar wel wat voor. "Laat het maar in de brief tot uit drukking komen. Burgemeester Scholten wees er ander maal op dat hij zijn beleid op dit punt niet beschouwde als een zaak, die hij vanuit zijn eigen verantwoordelijkheid autonoom had afgehandeld. "Zonder de steun van de meerderheid van de raad had ik het niet gedaan. Van Gelder reageerde daarop met de opmerking dat althans een aantal leden toch de indruk had gehad dat de burgemeester op dit punt gebruik maakte van zijn bevoegdheden en dat de raadsleden weinig meer te doen hadden gehad dan een en ander aan te horen. Schuilkeldernota De commissie wilde zich nog niet wagen aan een bespreking van de door IKV en Vrouwen voor Vrede Soest sa mengestelde nota over de schuilkelder. Een aantal leden, onder wie de heer Bolhuis (CDA) had de nota nog niet ge lezen. Bert Krijger (WD) meende dat de nota niet aan de raad maar aan de fracties afzonderlijk gericht was, zodat deze zich erover moesten uitspreken. Burgemeester Scholten stelde zich op het standpunt dat de raad zelf maar moest beslissen wat hij met de nota zou gaan doen. Tenslotte werd besloten dit punt aan te houden en het in een volgende commis sievergadering opnieuw te behandelen. Het Nationaal Rusthuis voor Paarden 'De Paardenkamp' aan de Birkstraat 96 in Soest houdt volgende week zater dag opnieuw een Open dag. Naar ver wachting zullen weer vele honderden bezoekers uit alle delen van het land die dag te gast zijn bij De Paarden kamp. Het rusthuis is zojuist "hersteld" van de gevolgen van de brand, begin augus tus, die de nog vrij nieuwe opslagloods voor hooi en stro in de as legde. Daar bij ging maar liefst 60 ton hooi verlo ren, alsmede de voorraad stro en de hooi-transporteur. Schade liepen de ventilator-installatie en meststrooier op. Met vereende krachten is alles in zeer korte tijd in orde gebracht, zodat de gasten volgende week za terdag, weer in een keurig eigen huis kunnen worden ontvangen. Als gebruikelijk zal tijdens de Open Dag opnieuw een nieuwe "gast" van het rusthuis worden binnengehaald. Dat is het 20 jaar oude rijpaard Conti nental uit Amsterdam. In de afgelopen periode is de pony Jantje op de leeftijd van 33 jaar overleden, na een verblijf van bijna 13 jaar op "De Paarden kamp." Een dia blijft 'n dia, maar 'n foto kun je -overal mee naar toe nemen.1 Voor slechts f0,95 drukt Presto Print 'uw favoriete dia af, dus kleur en kwaliteit' knigt u nergens beter. U zoekt uw dia's op en wij doen de rest. Dit aanbod geldt t/m 31 oktober 1983. Koninginnelaan 11 Soesl tel. 23737 Ontwikkelen en afdrukken vanaf 79 cent. -Pasfoto's, lijsten, camera's, films, fotopapier en chemicaliën.- Tot ziens.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3