(loei® De Soester Duinen Overhees krijgt zijn eigen Rabobank ff 50 jaar geleden in Soest Ook vanuit Soesterberg bussen naar Den Haag 13e Kledingbeurs in 'De Open Hof' vraagt uw aandacht voor: Gemeenteraadsvergadering Hinderwet Voorbereidingsbesluit Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Gemeente Soest en Artishock starten kledingwerkplaats voor werkloze jongeren Lekkages op scholen Oudheidkamer Soest ■iinTri lk heb een Schietpartij in Soesterberg opgelost Gemeentebestuur gaat overleggen met instellingen jeugd- en jongerenwerk 4 6 October 1933 Soester Courant van woensdag 5 oktober 1983 De eerstvolgende openbare gemeenteraadsvergadering wordt gehouden op donderdag 20 oktober in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. De agenda ziet er als volgt uit: ingekomen stukken voorstel tot verhoging van diverse rechten en belastingen 1984 voorstel tot het vaststellen van het Uitvoeringsplan Automatisering 1983-1985 voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het plaatsen van vier abri's het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzienin gen aan verschillende kleuter- en lagere scholen beëindiging van het aan de Stichting Jeugdzorg Soest verleende recht van erfpacht t.a.v. een perceel grond nabij de Talmalaan en de Albert Cuyplaan verkoop van een stuk grond achter Den Blieklaan 60, van perceel Nieuwe- weg 92. van grond in Overhees voor de bouw van 21 premie A-koopwo ningen, van grond in Overhees voor de bouw van 18 ongesubsidieerde woningen en van vijf kavels grond aan de Turfstreek voorstel tot het verlenen van een ontheffing Zöneverordening voor de per celen Koninginnelaan 44 en Laanstraat 82. De voorstellen liggen ter inzage in het gemeente INFOrmatiecentrum. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van J. G. Hazelaar, Soesterbergsestraat 37 a te Soest voor een kunstenaars centrum annex atelier voor beeldhouwwerken op het perceel Bosstraat 2 te Soest Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 5 oktober 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 19 oktober a.s. om 9.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de Raad der gemeente Soest bij zijn besluit van 15 september 1983, afdeling I, nummer RB 83-185, bestem mingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden, die op de bij dit besluit behorende kaarten met grijze kleur zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven 1. gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn Utrecht-Baarn die globaal begrensd worden door die spoorlijn, de Wieksloterweg O.Z., de Eigendom weg en ae RarKlaan 2. een perceel grond gelegen op de hoek van de Rademakerstraat en de Van der Griendtlaan in Soesterberg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nrs. 3142 en 3703; 3. een perceel grond gelegen op de hoek van de Prins Bernhardlaan en de Pieter de Hooghlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K. nr.1908; 4. een perceel grond gelegen aan de Beukenlaan, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie K, nr. 844 5. een perceel grond gelegen aan de Koninginnelaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 110; 6. een perceel grond gelegen aan de Banningstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nr. 3535. Tevens heeft de raad bij zijn besluit verklaard, dat: I. dat het verboden is binnen de grenzen van het in dit besluit onder l ge noemde gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) in het besluit genoemde werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden. II. dat de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaat baar zijn, indien daardoor dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen, enig terrein minder geschikt wordt voor verwerking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de Gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: W. C. v.d. Brink, Oude Tempellaan 56 te Soesterberg, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Postweg 69 te Soesterberg; P.G. Th. Stroet, Langswater 837 te Amsterdam, ten behoeve van het bou wen van'een woonhuis op een perceel gelegen aan de De Colignylaan (kad. gem. Soest sectie K, nrs. 1152 en 3032 ged. G. Kleppe, Willibrorduslaan 108 te Hilversum, ten behoeve van het bou wen van een woonhuis op een perceel gelegen aan het Minstreelpad (kad. gem. Soest, sectie G, nr. 7484). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 6-10-83, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afd. I, ter inzage. niet gebonden besluiten Verlening d.d. 20-9-83 uitbreiden van een garage/berging op het perceel Van Lenneplaan 70. Verlening d.d. 27-9-83 bouwen van een dubbele garage en een erfafscheiding op het perceel Birkstraat48; plaatsen van een berging voor fietsen en tuingereedschap op het perceel Van Mecklenburglaan 2; uitbreiden van een woonhuis op het perceel Julianaplein 12; Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Terwijl het bekende zwart-witte af fiche voor 29 oktober voor steeds meer ramen in Soest hangt, Iaat het IKV we ten dat er vanuit Soesterberg meer bussen zullen gaan naar de vredes mars in Den Haag. De bussen in Soesterberg vertrekken echter niet om 9.30 vanaf het Dorps plein maar pas om 10.15 uur vanaf de Banningstraat. Buskaarten,evenals af fiches, stickers en buttons kan men af halen bij: Th. Sluis, Banningstraat 9. tel. 03463-1940. Duitse Soest Inmiddels is ook bekend geworden dat een delegatie van de "Soester Frie- densinitiative" uit het Westduitse Soest zal deelnemen aan de 29 oktober- vredesmars. Samen met de Nederland se Soesters gaat de afvaardiging per bus naar Den Haag. De bussen uit Soest komen aan en ver trekken vanaf het Haagse Zuiderpark. Het vertrek uit Den Haag zal om streeks 17.00 uur zijn. De gemeente Soest gaat in samenwer king met Artishock volgend voorjaar starten met een kledingwerkplaats voor werkloze jongeren. Men wil hier mee inspelen op de groeiende markt voor zelfgemaakte kleding. Een vijf tiental werkloze jongeren onder de 23 jaar kan aan deze cursus deelnemen en daarmee een betere kans krijgen op een baan. Het project gaat een jaar duren en wordt gehouden in het Arti- shockgebouw aan de Steenhoffstraat. De provincie geeft waarschijnlijk een eenmalige subsidie van 70.135 gulden. "Als die subsidie niet wordt gegeven gaat ook het project niet door", laat gemeentevoorlichter Van Os desge vraagd weten. De gemeente heeft in een eerder stadium al laten weten geen geld voor dit initiatief beschikbaar te hebben. Gedeputeerde Staten van de provincie hebben in ieder geval voor gesteld de subsidie te verstrekken en donderdag zal dit advies naar alle waarschijnlijkheid door de provinciale staten worden overgenomen. De gemeente en Artishock proberen met dit project een vijftiental werkloze jongeren op te leiden in het kleding bedrijf, waardoor de kans op werk gro ter wordt en de jongeren eventueel een eigen bedrijfje op kunnen zetten, of een boetiekje kunnen gaan runnen. Vandaar dat twee „hoofdstukken" van de cursus, die veertig weken gaat lo pen gedurende twintig uur per week, van extra belang zijn: het omgaan met materiaal en de betekenis van het zelfstandig ondernemerschap. Al enkele maanden wordt aan de voor bereiding van dit nieuwe initiatief ge werkt, maar alles valt en staat met het verkrijgen van de provinciale bijdra ge. „Als donderdag het sein op groen gaat, hopen we in het voorjaar van 1984 te kunnen starten in het Artishock- gebouw", aldus voorlichter Van Os. Er wordt in dat gebouw een ruimte ge huurd en de benodigde materialen, zoals naaimachines, zullen tweede- Bij vier kleuter- en lagere scholen in Soest, zijn als gevolg van het uitdrogen van de gebruikte afdichtingskit van de gevelprofielen, lekkages ontstaan. Bij controle is gebleken dat herstel noodzakelijk is. Het college van B. en W. stelt voor een krediet beschikbaar te stellen van 22.000 gulden, om de schade te herstellen. Het betreft drie openbare scholen: De Regentuuter, De Schakel en De Blok- kendoos/Ingenhof, De rooms-katho- lieke kleuter- en lagere school De Acht baan kampt met hetzelfde probleem. De afdichting tussen de aluminium ge velprofielen en de onderpanelen laat veel te wensen over, waardoor regel matig lekkages ontstaan. Hierdoor moeten nu herstelwerkzaamheden worden verricht die de grenzen van het normale onderhoud ver te boven gaan. De kosten worden per school ge raamd op een bedrag van 5.500 gulden. hands worden gekocht. „Die zijn er voldoende", verzekert Van Os. De grootste onkostenpost komt voor rekening van de docenten die vanuit Amsterdam worden aangetrokken. Daar loopt al een dergelijk project met jongeren. De jongeren die in aanmerking kun nen komen voor dit project moeten jonger zijn dan 23 jaar en bovendien meer dan een half jaar werkloos zijn. Met het arbeidsbureau wordt over legd over behoud van uitkering en vrij stelling van sollicitatieplicht. Met be trekking tot de aangeschafte machines en gereedschappen is men van plan deze de overige uren zo goed mogelijk te gebruiken. Er wordt gedacht aan kledinglessen voor Turkse en Ma rokkaanse meisjes en vrouwen, en voor werkloze mannen. De eerste hindernis na donderdag wordt de selectie. Via een oproep in de krant met daarin de voorwaar den voor deelneming, kunnen de jongeren zich aanmelden voor deze kledingwerkplaats. De selectie die waarschijnlijk nodig is om uitein delijk vijftien jongens en meisjes over te houden, vormt een moeilijk punt. In overleg met de betrokken instanties wil men toch trachten deze selectie zo goed en eerlijk mogelijlr te laten verlopen. Aan deze cursus van een jaar zit ook een getuigschrift vast, waarmee de eigenaar misschien iets meer kans maakt op een leuke baan of zelf een baan schept door het opzetten van een eigen bedrijfje. Water was en is van grote betekenis voor Soest. Goed drinkwater wordt hier opgepompt en ook Utrecht gebruikt het water, dat hier uit de grond komt. 's Zomers is het heerlijk zwemmen in het Natuurbad. Het op peil en schoon houden van het water in de polders wordt verzorgd door het waterschap, waarbij de Eem een belangrijke rol speelt. Zo is ook de plaats van de eerste wo ningen en paden bepaald door het wa ter. Ze zijn ontstaan aan de randen van de Eng en op de hoger gelegen delen in de polders. Aan de plaats van de oude schaapskooien is dit nog te zien. Voordat de Afsluitdijk gereed was trad de Eem meerdere keren buiten zijn oevers en stond het water tot aan de Oude Toren. Op de Grote- en Kleine Melm, verhogingen in de polder, bij de Eem, werden boerderijen gebouwd en ontstonden aanlegpunten voor de scheepvaart. Vanuit het achterland liepen er wegen naar de Melm en voor het vervoer van de turf, met bestemming Amsterdam. Hiervoor dienden ook het Oude Grachtje en de Praamgracht. Over het water, de overstromingen en vele andere zaken is veel te zien in de Oudheidkamer, Ferdinand Huyck- laan 18, geopend zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. ..flPll lekker geslapen? verrassing voor je. Je hoeft niet te koken we gaan met de kinderen lekker brunchen. Waar? ja natuurlijk iedere zondag van 12.00 tot 15.00 een uitgebreid brunchbuffet met tal van voor-, hoofd- en nagerechten iedere week afwisselende gerechten. voor de groten f 19,50 kinderen tot 12 jaar f 12,50 SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739/19942 Opnieuw wordt dit jaar door de dia- konie van de Geref. Kerk in Soest een kledingbeurs georganiseerd. Waarom ook zou men ermee stoppen, wanneer steeds weer blijkt dat er zo veel belangstelling voor is? De gehele opbrengst gaat weer recht streeks naar "Non Somboen", een le praziekenhuis in Thailand, en de on verkochte kleding gaat naar Polen. Er blijft dus niets aan de strijkstok hangen. Dit Thailandse lepraziekenhuis wordt al jarenlang gesteund en resultaten worden zichtbaar, al lijkt het soms een gebed zonder eind. Ondanks steeds betere voorlichting laat men toch nog vaak de ziekte doorvreten en houdt men het verborgen. Wij met z'n allen kunnen er wat aan doen door goede gedragen kleding en schoeisel af te staan ten bate van dit ziekenhuis. En ook door op de 27e okto ber de beurs te bezoeken en er te ko pen. De prijzen blijvén onveranderd laag. Wat de regering - nog steeds - niet lukt, wordt hier waargemaakt: stabiele prijzen. Al uw overtollige omhulsels kunt u kwijt bij onderstaande inleveradres- sen, waarvan de meeste zich al jaren lang trouw beschikbaar stellen. Ze zijn mede herkenbaar aan een speciaal raambiljet. Fam. Lambrechts, Bartolottilaan 29, tel. 15520. W. Deelen, Van Lenneplaan 4, tel. 17251. M. Scholten, Middelwijk straat 28, 12336. E. H. v.d. Kraats, Birkstraat 60, tel. 19955. G. Katee, Steenhoffstraat 42. G. Paul, Braamweg 69, tel. 12094. Fam. Akkerman, Lange De Rabobank heeft de Soester ontwik kelingen altijd op de voet gevolgd. Dui delijk aanwezig in de gemeente met een hoofdkantoor en drie bijkantoren, bewijst deze bank haar streven naar een soort dienstbetoon dat zq dicht mo gelijk bij de cliënt staat. Men huldigt het principe dat zaken doen met een bank op de eerste plaats gemakkelijk dient te gaan. Het begrip "dichterbij" vormt een be langrijk onderdeel van dat beleid. Door het hele land vind u meer dan 3000 ves tingen. Een verschijnsel dat door velen gezien wordt als "overal in de buurt." De Rabobank Soest vindt dat dat ook voor de bewoners van Overhees dient te gelden. Daarom wordt eind novem ber, tegelijk met de opening van het nieuwe wijk-winkelcentrum in Over hees het vijfde Rabobank kantoor in dit nieuwe winkelcentrum in gebruik ge nomen. Volledige service Het kantoor in Overhees, dat prachtig centraal in Overhees is gelegen, biedt een volledig servicepakket aan bank- verzekerings- en reisdiensten. In Over hees wonen momenteel 6000 mensen. Het moeten er uiteindelijk wanneer de vierde fase gereed is, 8500 worden. Voor al deze bewoners is de Rabobank straks onder handbereik. Terwijl men winkelt in het nieuwe centrum, kan het bankverkeer in één moeite door ook ge regeld worden. Dat geldt niet alleen voor het sparen, waardoor de bank van oudsher grote bekendheid geniet. Het gaan ook op voor alle andere moderne bankdien sten. Zowel particulier als zakenman kan rekenen op volledige service. De inrichting van de bank houdt straks rekening met het snelle bankverkeer (het storten en opnemen), en met de omstandigheid dat er sprake zal zijn van uitgebreide informatie over bij voorbeeld hypotheken. Ook verschil lende verzekeringsvormen vragen vaak om deskundig advies en overleg. Een speciaal hiervoor geplande ruimte biedt meer dan voldoende gelegenheid voor een rustig gesprek. Het splinternieuwe Overhees wordt langzaam maar zeker een gezellig, zelfstandig dorpsdeel. Daaraan draagt de Rabobank met haar nieuwe kantoor een belangrijk steentje bij. WÈÊÊm Nu nog ietwat onoverzichtelijk; straks een degelijk, goed georganiseerd Rabobank-kantoor. Met de aanhouding van een 36-jarige inwoner van Zeist heeft de politie klaarheid kunnen brengen in de kwes tie van een schietpartij die zich vorige week zondag voordeed in de kantine van een voetbalvereniging aan de Ster renbergweg in Soesterberg. Het onder zoek heeft geruime tijd in beslag geno men, omdat niet veel mensen ervoor voelden een getuigeverklaring af te leggen. Tenslotte is gebleken dat de man, die in het verboden bezit was van een pistool, drie schoten heeft gelost. Als motief gaf hij op dat hij toen de bar werd gesloten nog een frisdrank had besteld., die hem echter werd gewei gerd. Om zijn gesputter werd hij min of meer met zachte drang de kantine uitgewerkt. Vervolgens greep hij het pistool uit zijn auto en kwam terug, waarna hij de schoten loste, onder meer vlak over het hoofd van een van de mensen die hem buiten de deur had gezet. De man werd vrijdag aange houden en zou maandag al worden voorgeleid aan de Officier van Justitie. Betrapt bij vangen van beschermde vogels De politie hield maandag op de Wiek sloterweg een inwoner van Soest en zijn zoon aan, die met een klapnet en mistnetten 14 beschermde vogels had den gevangen. De vogels (zes kruis bekken, twee sijzen, twee barmzijzen, een gors. een groenling, een kneu en een goudvink) werden aanvankelijk in beslag genomen en later in vrijheid ge steld. Tegen de vangers wordt proces verbaal opgemaakt. Het gemeentebestuur heeft de instel lingen die werkzaam zijn op het terrein van het jeugd- en jongerenwerk uitge nodigd voor een gesprek. Onlangs is door de waarnemend voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State een voorlopige voorziening ge troffen vooé de Stichting Kinderboer derij. Dit betekent dat de Stichting ge subsidieerd moeten worden tot 1 januari 1984. Voor de periode na 1 januari 1984 zal er, zoals voor alle instellingen, een nieuw besluit moeten worden geno men. Gelet op de financiële positie van de gemeente zal men zich moeten richten op realisering van de voor 1984 beoogde bezuiniging. Concreet gaat het hierbij om een bedrag van ongeveer 100.000 gulden, waarbij reeds rekening is ge houden met het voorstel van de Stich ting Kinderboerderij om het aantal for matieplaatsen terug te brengen van 3 naar 1%. Tijdens het komend overleg zullen de consequenties van een eventueel slui ten van de Kinderboerderij en de con sequenties indien het bedrag op een an dere wijze wordt verkregen aan de or de komen, waaronder een mogelijke herschikking van de middelen voor het jeugd- en jongerenwerk. Ook de discus sie inzake een federatief verband zal hier nauw bij worden betrokken. Tevens zal het overleg de doorbreking van de korting op de rijksbijdrage voor het sociaal-cultureel werk betrokken worden. Brink weg 42. Fam. O verduin. Bos straat 5, tel. 14841. W1 Kerkhoff, Titus Brandsmastraat 6, tel. 21650. D. Land, G. v.d. Veenstraat 117, tel. 20666. D. Tak, Kamperfoeliestraat 20, tel. 16362. T. de Vries, Speenkruidstraat 33, tel. 17063. H. Weenink, Valeriaanstraat 98, tel. 19816. P. v.d. Leer, Willaertstraat 32, tel. 10672. P. J. Kareisen, Smitsweg 5, tel. 16438. S. Laseur, Wieksloterweg 39 WZ, tel. 18428. A. v.d. Herik, Draai lier 8, tel. 20920. M. Vossestein, Bazuin I. G. v.d. Meulen, Eigendomweg 7, tel. 10583. G. Kok, Stadhouderslaan 74, tel. 14149. S. de Jong, Hobbemalaan 9, tel. 14132. J. Slijm, Groen van Prinsierer- straat 14, tel. 11387. O. Hospes, Juliana- laan 6, tel. 16701. G. van Barneveld Nieuwstraat 19, tel. 24250. G. W. Kui per, Beetzlaan 78, tel. 14206. Tj. Kooi- stra, Hartweg 7, tel. 22995. D. v.d. Wij den, Dr. Schoonebeeklaan 1, tel. 16812. Mevr. Renselaar. Koninginnelaan 78, tel. 16563. Mevr. Mirck, Nassaulcan 4, tel. 15592. w- Zéér mooie grove rib wijd model Div. kleuren Diefstal gereedschappen 10.000 a 15.000 gulden Een inwoner van Soest deed in het weekeinde aangifte van de diefstal van een grote hoeveelheid gereed schappen, waaronder boormachines, zaagmachines en diverse andere appa raten, met een gezamelijke waarde van naar schatting 10.000 a 15.000 gul den. De buit was weggehaald uit een auto die aan de Parallelweg gepar keerd stond. Diefstal auto Een bewoner van de Varenstraat deed aangifte van de diefstal van zijn auto. die op de parkeerplaats bij zijn woning had gestaan. Het betreft hier een beige/gele Opel Kadett. Autoruiten vernield Een bewoonster van de Burg. Grothe- straat deed bij de politie aangifte van vernieling. Onbekenden hadden zowel de zijruit als de achterruit van haar auto, die op de oprit voor haar woning geparkeerd stond, kapot gemaakt. De Nederlandsche Blindenbond en nog wat Buiten weten der redactie is de vorige week een entre-filet opgenomen in dit blad, waarin de mededeeling, dat hier op Donderdag 12 October een film zal worden vertoond van de Nederlandsche Blindenbond. On der de aanbeveling voor dezen filmavond staan verschillende namen van vooraanstaande ingezetenen, die een bezoek aan deze filmavond aanbevelen. Dit is jammer, want wij moeten het Christelijk Soester publiek beslist afraden dit te doen. De Nederlandsche Blindenbond is de z.g.n. „roode" Blindenbond, die in haar streven en opzet beslist socialistisch is. Ter kenschetsing van den geest van deze Bond, nemen we hier op een driestar uit de Standaard van 26 Jan. 1931. De zoogenaamd „neutra le" Nederlandsche Blindenbond gaat weer op verovering uit. Onder leiding van zijn propagandist, den heer van den Berg te Ooster beek, zijn en worden vergaderingen belegd tot steun van dien bond. Gretig wordt ook uitgezien naar de hulp van predikanten en andere vooraanstaanden in Christelijken kring om de zaak te doen slagen. Namen van predikanten uit de Hervormde en Gereformeerde Kerk worden dankbaar benut om in onze kringen sympathie te werven. Uit onkunde hebben inderdaad zich sommigen laten verleiden steun te ge ven aan een beweging, die in naam neutraal is, maar in wezen ingaat tegen wat met betrekking tot belangrijke aangelegenheden eisch der Chris telijke levensovertuiging is te achten. Wij denken bijvoorbeeld aan de houding door deze neutrale organisatie tegenover den Zondag aange nomen, aan haar verheerlijking van de Overheidszorg, haar gering schatting van de particuliere weldadigheid. Uitingen in poëzie en proza bewijzen dat! In het bekroonde Bondslied van dezen neutralen Bond treft deze strofe „Hoe walgt ons hart de bitt're bete Van 't lang gewend genadebrood! Men leze ter kenschetsing van den geest van dezen Bond, de Blinden- bode van December '30. Dat is zuivere socialistische taal! Wij moeten ten ernstigste protesteeren tegen de camouflage waarmede deze Nederlandsche Blindenbond het geld van de door hen beschimpte filantrophie, begeert. We hebben onder Nederl. Christelijke Blindenbond, met haar gezegen- den arbeid, die geheel op interkerkelijken leest is geschoeid. Laten wij dien steunen en laat deze Bond bij zijn eigen menschen om hulp gaan. De Bijzonder Vrijwillige Landstorm op excursie Dezer dagen heeft de af deeling Soest van den Bijzonder Vrij willigen Landstorm gebruik gemaakt van de gelegenheid, om een oorlogsbodem te bezichtigen. Per autobus is men daartoe des morgens al tijdig naar Den Helder getrokken, waar H. Ms. Heemskerk voor anker lag en men bezig was kolen te laden, zoodat alles in actie werd gezien. Ook werden een paar stukken geschut bezichtigd, alsmede de munitievoorziening en enkele andere afdeelingen. Daarna werd de onderzeeër O. 11 be zichtigd, wat buitengewoon interessant was. De machinerieën, de bat terijen, de telescoop, de afvuur-inrichting voor de torpedo's, kortom het geheele inwendige van het vaartuig werd bekeken. Men kwam wel tot de overtuiging, dat de ruimte, die voor de bemanning overbleef, gerust niet te groot was. Zeer voldaan ondernam men in den laten middag den terugtocht. Nieuw plantsoen Door de goede zorgen van de gemeente is op den hoek Vinkenweg-Nach- tegaalweg een rotstuin aangelegd zonder paden, wat een zeer goed fi guur maakt. Vooral in deze druk bevolkte wijk zal dit park voorzeker op prijs worden gesteld. Een rustiek hek waarin een paar zitbanken zijn aangebracht, vervolmaakt het geheel. Er is hier weer een mooi stuk werk gemaakt. Adres aan den raad In verband met een uitlating van den heer Busch in de laatste raads vergadering is door het garderobe-personeel van het Natuurbad het navolgende adres aan de raad gezonden Geven met verschuldigden eerbied te kennen de ondergeteekenden: A. Freriks. L. de Winter, J. Belt, B. de Wilde. J. Scholten, L. Hartman, allen wonende te Soest. Dat zij in De Soester van 27 Sept. 1.1. hebben gelezen dat het raadsid Busch in de vergadering van 22 September '33 zich eenige opmerkingen heeft veroorloofd omtrent het garderobepersoneel van het Natuurbad, n.1. dat daar een schoteltje wisselgeld zou neergezet zijn bij wijze van busje, ook wel eens een busje, waarop het publiek opmerkzaam werd gemaakt, en dat één persoon zoo zelfs ruim 40,- zou hebben geïncas seerd. Dat zij ten sterkste protesteeren tegen deze uitlatingen, als zijn de bezijden de waarheid. Dat de heer Busch goed had gedaan zich eerst behoorlijk te vergewis sen van den gang van zaken alvorens onverdiend ondergeteekenden onjuiste beschuldigingen aan te wrijven. Dat er van een „schoteltje" noch van een "busje" ooit sprake is geweest, en het volstrekt onjuist ls, dat een van het personeel genoemd bedrag of een bedrag dat daar ook maar in de verte bijkomt, zou hebben ge ïncasseerd. Dat ondergeteekenden nimmer publiek op eenigerlei wijze hebben las tig gevallen om fooien, en nimmer op een fooienbus of iets dergelijks hebben gewezen. Dat de eenige bus die in hun nabijheid stond, was de bonnenbus voor de badbonnen en ondergeteekenden niet begrijpen dat de heer Busch ooit andere bussen of dergelijke heett kunnen zien. Dat zij derhalve den Rtfad verzoeken deze zaak nader te willen onder zoeken en bij onjuist bevinding van de uitlatingen van den heer Busch zulks openlijk te willen verklaren. Soest, 30 September 1933.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5