Dubbel feest bij Stam A Dag lieve zomer. 0 Schoemaker Floralia plantentoonstelling Rinke Tolmanschool SCHOEMAKER 399.- Prog. besturen overleg inventariseert samenwerking Deze week grote kachel show bij Kees Frank o Modernste schade-afdeling van Midden-Nederland Expositie bij 'Binnen en Buiten' verlichting We gaan je proberen te verlengen met een bruinmaker van Kies bij Schoemaker uit zonnehemel of zonnebank een échte zonnebank voor 995.- Geen extra zit banken in Soes- terberg oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo O 1 0 5 O ÉS 0 Er wordt veel gepraat over zonnebanken, solaria en zonnehemels, maar weinig verteld! Kom en kijk bij Schoemaker naar al het nieuws en haal de nieuwe folder! HP 3127 E Compactsolarium UV-A Groot bestra- lingsveld van 57 x 32 cm Tijdschakelaar met automati sche afslag. Nu HP 3132 UV-A ,,Sun-Car". Compact UV-A solarium met vier 400 W HP-A lampen en aluminium reflectors Lichaamsgroot bestralingsopper- n rt IT vlak (180x 60cm) £^7^7%)," Verrijdbaar en opvouwbaar. HP 3133 UV-A „Solar-Uni- verseel". Zéér compact UV-A solarium met één 400 W HP-A lamp en aluminium reflector. Bestralingsveld op 50 cm af stand is 60x75 cm, groot genoeg dus voor boven lichaam. Ingebouwde timer met automatische afslag. Inclusief beugel voorMAA muurmontage 7 7." »OrieinalPhilips UV-A Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344') Niet alleen het 70-jarig bestaan van Re- nault-dealer Stam in Soest is zaterdag 8 oktober a.s. aanleiding voor een groot feest, dat om 13.00 uur begint. Ook de opening van de nieuwe Schade-afdeling aan de Energieweg 8, die op dat tijdstip wordt verricht door burgemeester P. Scholten, is een uitstekende aanleiding om feest te vieren. Met de nieuwe schade-afdeling luidt de firma Stam als het ware een nieuw tijd perk in. Tot dusver vonden de activi teiten van de schade-afdeling plaats achter de vestiging aan de Torenlaan in Baarn, terwijl ook de vestigingen in Hilversum en Amersfoort erbij betrok ken waren. Alle vestigingen kampten echter met ruimtegebrek, zodat van tijd tot tijd de werkzaamheden zelfs moesten worden uitbesteed. Vanaf aanstaande zaterdag is het scha- debedrijf van Stam weer op één plaats geconcentreerd, en wel in een afdeling die in meer dan één opzicht de modern ste van Midden-Nederland mag wor den genoemd, zoals de heer J. Stam verduidelijkt bij een bezoek aan het nieuwe complex. Met de bouw ervan werd in mei j.1. ge start. Alle voorbereidingen zijn vlekke loos verlopen, zodat de officiële opening a.s. zaterdag kan plaatsvinden in een ruimte die voor het grootste deel hele maal "af" is. De nieuwe afdeling heeft een bedrijfs- oppervlakte van maar liefst 650m2. Het gehele terrein is overigens zo'n 1500 vierkante meter groot, zodat er nog alle ruimte is voor eventuele toekom stige uitbreidingen. Centraal in de werkplaats staat het gloednieuwe 10-meter lange "power- systeem" van Amerikaanse makelij, met de naam "Black Hawk." Daarbij worden de auto's - er is ruimte voor drie auto's tegelijk - met een hydrau lisch pompsysteem uit elkaar getrok ken. "Dat moet." legt de heer Stam uit, "op dezelfde manier gebeuren als waarop de auto bij een botsing of iets van dien aard in elkaar wordt gedrukt' Het Black Hawk-systeem is overigens vooral bedoeld voor het herstellen van kleinere schades. Voor de grotere schades is er de zgn. "Celletebank;" daar wordt gewerkt met behulp van een technisch uitgekiend pennen- systeem, waarbij de auto's opnieuw worden gericht. Speciale mallen maken het mogelijk elk type auto "onder handen" te nemen, niet alleen de Renaults. Modernste "Dit is werkelijk het modernste van het modernste,licht de heer Stam toe. De werkplaats zit trouwens vol met de meest geavanceerde snufjes op het ge bied reparatie van autoschade. Zo is er een grote wasplaats en er is ook een uiterst modern afzuigsysteem, dat met een buizenstelsel langs de wanden is gemonteerd. Op 7 verschillende Er gaat tegenwoordig geen dag voorbij of er wordt gesproken over bezui nigingen en prijsstijgingen. Ook de aardgasprijzen zijn voortdurend on derhevig aan verhogingen. Wie zich zorgen maakt over de toenemende kos ten van de verwarming, zou er mis schien eens over kunnen denken om een hout/kolenkachel aan te schaffen. De in Zwitserland en Oostenrijk over bekende "Kachelofen" is nu ook in Ne derland herontdekt. De Kachelofen heeft ontelbare mogelijkheden, met zijn gietijzeren hart en omhulsel van steen (tegels). Het rendement van een Kachelofen is bijzonder hoog: wel zo'n 83 87%, zoals bij keuringen is vastge steld. Een Kachelofen van het merk WESO Is volledig verhuisbaar en kost ca. ƒ2400.-. Een Kachelofen heeft als groot voor deel ook dat hij in vrijwel elk huis ge plaatst kan worden, zelfs op iedere plaats In de woning. Een rookkanaal van 12 cm. is al voldoende. In de Kachelofen worden hout, kolen of briketten gestookt. De kachel is voor plaatsen kunnen de medewerkers ge bruik maken van de "afzuigposten," zodat er op de meest veilige manier kan worden geplamuurd en geschuurd, schuurd. Uniek is ook de "voorpost," waar de voorbewerking voor het definitieve spuiten wordt verricht, zeg maar: de "grondslag.Hier is een enorme afzui- ger langs het plafond geïnstalleerd, die centrifugaal werkt. Daardoor worden geen schadelijke verfstoffen in de ruimte verspreid. Geen overlast De gehele inrichting van de werkplaats is volgens de nieuwste voorschriften van Arbeidsinspectie en Hinderwet tot stand gebracht. De isolatie bestaat uit dubbel glas, dubbele wanden en zelfs een dubbel dak. De omwonenden zullen van de werkzaamheden dan ook niet de geringste overlast ondervinden verze kert de heer Stam. "Ze horen niks, en ze ruiken niks." Heel opvallend zijn in de enorme hal de twee afgesloten spuitcabines, één voor personenauto's en één (ho gere voor bedrijfswagens. Met het oog op de luchtcirculatie (die bij het spui ten nauw luistert) en de energiebe sparing is bij één van deze cabines een zgn. "warmtewiel" geconstrueerd, waarin 4 kilometer aluminiumfolie als isolatie is verwerkt, in de vorm van la mellen. De warme lucht geeft zijn warmte af aan de lamellen, die de bin nenkomende koude lucht daarmee weer op de juiste temperatuur brengen. Een en ander geeft een ener giebesparing van maar liefst 90%. Al leen de KLM gebruikte op Schiphol tot dusver een dergelijke installatie. Ook aan de "afvalverwerking" is veel aandacht besteed, tot in de kleinste de tails. Op de parkeerplaats is een hoek afscheiden waarin het restmateriaal onzichtbaar kan worden opgeborgen. De grote parkeerruimte is geheel door schuttingen aan het zicht onttrokken. Alle apparatuur werkt met lucht, die door een speciaal PVC-buizenstelsel wordt aangevoerd. In de spuitcabines is gebruik gemaakt van koper. Ook het ventilatiesysteem is uitgebalanceerd en voldoet aan de modernste eisen. Heel bijzonder is ook de carroussel- verfmengmachine van Sikkens, waar werkelijk alle soorten en kleuren lak kunnen worden samengesteld. De ver lichting in de werkplaats is er bovendien speicaal op berekend dat er binnen als het ware "daglicht" heerst, zodat kleurafwijkingen zijn uitgesloten. Ook het autogeen lassen gebeurt via een buizensysteem, met drie verschil lende "aftappunten." "We zijn buitengewoon tevreden," al dus de heer Stam. "We kunnen nu veel efficiënter werken dan voorheen. In deze afdeling verwerken we straks ze ker zo'n 20 a 30 auto's. Zoals gezegd is de schade-afdeling be rekend op alle typen auto's. "Iedere Een WESO-Kachelofen, deze week te zien bij Kees Frank. zien van een thermostaat. Ook opvallend is de (spekstenen) Hearth Stone houtkachel, compleet met thermostaat, secundaire naver- branding, spaarklep, vlamspreiders, as- lade en interne warmtestrippen. Deze combinatie van technieken geeft de ge bruiker meer warmte voor minder brandstof. Bovendien zijn bij Kees Frank ver krijgbaar diverse soorten plaatstalen en gietijzeren kachels. Deze beschik ken over verschillende warme-af- giften, al naar gelang het gaat om een stralings- of convectiekachel. In het al gemeen verwarmen convectiekachels de verblljfsruimte beter dan de stra lingskachels. De grote kachelshow bij Kees Frank. Koninginnelaan 84, wordt gehouden van 5 tot en met 8 oktober a.s. Openingstijden: van 9.00 tot 18.00 uur; vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. De nieuwe schade-afdeling van Stam aan de Energieweg. particulier kan straks bij ons terecht' merkt de heer Stam op. "Het werk gebeurt hier professioneel en goed. Dat blijkt ook wel uit het feit dat ons bedrijf van Renault het predikaat "Richt- meester" mag voeren. Ook met de ver zekeringsmaatschappijen hebben we een uitstekende relatie. We kunnen hier een auto nu mooier spuiten dan het in de fabriek gebeurt. De feestelijke opening van de schade- afdeling gaat gepaard met een wed strijd. De deelnemers kunnen de schade schatten aan een auto die staat opge steld, en bovendien is er een grote show van alle Ren&ult-modellen (ook de be roemde Race Turbo 5 van Geerlof Stam). Verder is er een kleurwedstrijd voor de kinderen. Film Omdat de opening van de nieuwe afde ling in het jubileumjaar valt wordt voor de bezoekers ook de film over het 70-jarig bestaan van de firma Stam vertoond, en wel in een van de nieuwe spuitcabines. "We hebben er alle vertrouwen in," besluit de heer Stam. "Stilstand is ook in deze branche achteruitgang, en ver zekeringsmaatschappijen stellen tegenwoordig ook steeds hoger eisen. Er worden veel minder auto's total loss verklaard." Nadat burgemeester Scholten om 13.00 uur de opening heeft verricht volgt er nog een "open huis" aan de Energie weg 8, waarbij de bezoekers het bedrijf kunnen "verkennen." De werk zaamheden vangen aan op maandag 10 oktober. Er worden geen extra zitbanken in Soesterberg geplaatst. Burgemeester en wethouders hebben hiertoe besloten naar aanleiding van een verzoek van het bestuur van de afdeling Soester berg van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen. De reden van het niet-plaatsen van de extra banken moet gezocht worden in de financiële situatie van de gemeente. Het college moet steeds uitvoerig stilstaan bij het maken van keuzen tussen gewenste en noodzakelijke voorzieningen. Het plaatsen van zitbanken acht het college op zich gewenst, maar niet beslist noodzakelijk. Containerbrandje Maandagavond deed zich een brandje voor in een container bij een super markt aan de Parallelweg. Een bewo ner van de Molenstraat ontdekte het vuur en waarschuwde de brandweer. Deze bluste het vuur. Auto uit verkeer gehaald Op de Amersfoortsestraat hield de poli tie in het weekeinde een automobilist uit Zeist aan, omdat zijn auto niet in orde was. Met name de remmen bleken nauwelijks te functioneren. De auto werd in beslag genomen. De bestuur der kreeg een proces-verbaal. In het voorjaar van 1983 heeft "Groei en Bloei", commissie Floralia, aan verscheidene scholen plantjes of stekjes geleverd, die de kinderen deze zomer verder hebben opgekweekt. Maandag 26 heeft de Rinke Tolman- school een tentoonstelling ingericht, waar de planten gejureerd werden door leden van de Floralia werkgroep, 's Avonds werden de prijzen en di ploma's uitgereikt, afgewisseld door muziek en toneelstukjes, opgevoerd door de kinderen van de school. Er was veel belangstelling van ouders. De prijzen vielen als volgt: Vlijtig Liesjes: le prijs Pascalle van Rouwendaal 2e prijs Marco Cino 3e prijs Suzan Henzen pechprijs Mariska Reijerse Begonia: le prijs Suzan Henzen 2e prijs Ingrid Swenneker pechprijs Daisy v.d. Hoek Pilea: le prijs Monique Vos 2e prijs Stefanie Jaarsveld 3e prijs Nicole v.d. Brink pechprijs Daisy v.d. Hoek Coleus: le prijs Mark Sijbrands 2e prijs Jasper Grendel 3e prijs Manon Grendel pechprijs Anita van 't Klooster Fuchsia: le prijs Suna Oktay 2e prijs Marco v. Herwaarden 3e pri js Ayse Oktav Onder het motto "B B-verlichting werpt haar licht op kunstenaars" ver licht "Binnen en Buiten" het werk van drie kunstenaars in de zaak aan de F.C. Kuyperstraat 24 (achter Albert Heyn). De Soester kunstenaars van wie het werk in de periode tot 23 okto ber a.s. wordt "verlicht" zijn Chris- tiaan Bruynius (keramiek) en Gerard Kuit (pentekeningen). Veel Soesters zullen het werk van deze twee kunstenaars reeds kennen. Hun aktivi- teiten hebben in de regio al heel wat reakties opgeleverd. Gerard Kuit, geboren in Amsterdam, 1949, kwam vrijwel direct na zijn ge boorte naar Soest en is nu zeer tevre den met het besluit dat zijn ouders destijds hebben genomen. Zijn pen tekeningen van Soest en omgeving ge tuigen daarvan. De Kerkebuurt is een onderwerp waaraan Gerard Kuit veel werk heeft besteed. Hij maakt ter plaat se schetsen en werkt zijn tekeningen thuis uit. Gerard Kuit is autodidact. Hij expo seerde eerder werken van zijn hand in Baarn en Houten. In Soest kennen veel mensen hem van de jaarlijkse Ambachtenmarkt, waaraan hij vanaf het begin heeft meegedaan. Christiaan Bruynius, geboren in Ban- doeng, 1948, woont sinds zes jaar in Soest. De centrale ligging van Soest en zijn omgeving: water, weide en bo men, maken hem een tevreden bewo- pechprijs Mari Hooijberg Bloemschikken: le prijs Nicole v.d. Brink 2e prijs Errol Scheffer 3e prijs Naomi Hardorff pechprijs Pascalle v. Rouwendaal De school ontving van Floralia nog een boek over tuinieren, zaaien en planten voor kinderen, dat in de bibliotheek gebruikt zal worden, en voor de klas sen een prachtige verjaardagkalender. Hopelijk zullen de prijzen en diploma's de kinderen stimuleren het volgend jaar tot nóg betere resultaten te ko men. Extra-ledenvergadering PvdA De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid belegt op dinsdag 11 oktober a.s. een extra-ledenverga dering in de Houten Schuur, Weegbree straat (achter danscentrum Slinger land). De vergadering zal gewijd zijn aan de Europese verkiezingen, die in juni 1984 weer worden gehouden. Aan de orde komen o.m. amendementen op het ontwerp-verkiezingsprogramma, de kandidaatstelling en het kiezen van afgevaardigden naar het februari-con- gres. De extra-ledenvergadering is no dig omdat een en ander reeds op korte termijn afgehandeld moet worden. De vergadering begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Aansluitend vindt een bestuursvergadering plaats. Keramiek van Christiaan Bruynius, een pentekening van Gerard Kuit en een lamp van 'Binnen en Buiten' - een oogstrelende combinatie. ner. Hij volgde diverse opleidingen, waaronder die aan de Kunstacademie in Arnhem. In zijn gestyleerde keramiek staat de mens met zijn gevoelswereld centraal: Alles verandert, maar de mens blijft. De titels behorende bij zijn mooie blauwe of licht gekleurde keramiek spreken voor zichzelf. Christiaan expo seerde in verschillende musea en gale ries, o.a. het Frans Halsmuseum in Haarlem en Acanthus in Maartensdijk. Ook was dit jaar werk van zijn hand te zien op de kunstmarkt in Soest en in Slot Zeist. Op de expositie zullen tevens olie- verfschiderijen te zien zijn van Guusje v.d. Linden uit Utrecht. "Binnen en Buiten" is, in nauwe sa menwerking met deze kunstenaars, voortreffelijk geslaagd in de prestatie van de nieuwe lichtcollectie. Let u maar eens op de etalages aan de F.C. Kuyperstraat: Kunst, kleur en licht. Het is werkelijk een bezoekje, maar op z'n minst een blik waard. De expositie duurt tot 23 oktober a.s. Op vrijdagavond 7 oktober a.s. zullen de kunstenaars zelf bij "Binnen en Bui ten" aanwezig zijn om eventuele vra gen over hun werk te beantwoorden. Maandagavond j.1. hebben de besturen van de progressieve partijen In Soest een gezamelijke vergadering gehou den. Onderwerp van gesprek was de samenwerking op zich en de punten waarop deze zich zou kunnen richten. Er werd daartoe een inventarisatie gemaakt van zaken die men in de na bije toekomst zo mogelijk verder uit wil diepen. Daarbij werden genoemd: een nota Vredesonderwijs; bestrijding fas cisme; terrein Zonnegloren; een woon lasten-comité; de Vrijwilligers Va- kature Bank; het toekomstig beleid van de gemeente Soest; milieuzaken; zustergemeenten in de 3e wereld; het emancipatiebeleid van de gemeente Soest. Op geen van deze zaken werd inhou delijk ingegaan, omdat een eventuele prioriteit eerst beoordeeld moet worden door de afzonderlijke afde lingen van de partijen. Wel werd besloten om in de komende weken gezamelijk een avond te organi seren met als onderwerp: de democra tie in Turkije. Dit naar aanleiding van het massa-proces dat in Fat?a wordt gevoerd tegen meer dan 400 gearres teerden. Waar en wanneer de avond zal worden gehouden, is op dit moment niet bekend. Zeker is dat er een spreek ster zal worden uitgenodigd, die als waarneemster in Turkije is geweest. Nader mededelingen volgen nog. Spullenhulp Ten aanzien van Spullenhulp doet de vergadering een beroep op Elly Joos- ten, het Stichtingsbestuur van Spullen hulp en de gemeente om de gerezen problemen nog eens met elkaar te be spreken. Het zou jammer zijn als een organisatie als deze zou moeten ver dwijnen. maar bij een aanvraag om subsidie zal de vrager ook moeten aan tonen dat de subsidie nodig is. Misschien ten overvloede doen D'66, PvdA, P.S., P.P.R., P.S.P. en C.P.N. nogmaals een beroep op de Soester be volking om deel te nemen aan de Vre desdemonstratie in Den Haag op 29 ok tober. De volgende vergadering is gepland voor 7 november a.s. ook op 12 inch single no. 1 trofee alarmschijf DE NtULKLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE deze Ivongel Titel - Artisl - (Producer) - Componist week|week Label bestelnummer - Distributiemij deze Ivongel |w 1 0 2 0 10 0 6 0 8 0 9 0 3 0 19 0 21 0 20 0 16 0 23 0 11 0 30 - 0 - 0 25 phon. RED RED WINE - ub40 \A (ub 40/falconer) diamond - 105 679 - virgin/ariola \lr GOLD - spandau ballet (swain/jolley en spandau ballet) chrys. 105 682 - ariola DE HEIDEZANGERS/DE KONSNERT ZANGE- [Q~j RES - andré van duin (schouten) - cnr 142 034 - cnr |M. BIG LOG - robert plant (plant/blunt/woodroffe) 79 9848-7 - wea KARMA CHAMELEON - culture club (levine) o'dowd/moss/craig/pickelt - virg. 105 750 - virg./ar. LE LéGIONNAIRE - bzn (roy beltman) tol/keizer - phil. 814 349 7 - phon MAMA - genesis (genesis/padgham) banks/e.a. - vert. 814 219 7 - ROCKIT - herbie hancock (material/hancock)/laswell/beinhorn - cbs 3577 - cbs MODERN LOVE - david bowie (bowie/rodgers) bowie - emi am. 006 1867627 - emi bov. codo - dot njn (annette humpe) humpe/e.a. - 24 9760 7 - wea \lrx\ ISLANDS IN THE STREAM - k. rogers/d. parton (gibb/richardson/galuten) gibb - rca 60107 - rca TONIGHT I CELEBRATE MY LOVE - bryson/flack (masser) masser/goffin - cap. 006 1867267 - emi-bov. CLUB TROPICANA - wham! (brown/michael)/ridgely - epic 3613 - cbs DON'T GIVE UP - dolly dots FT (de bois/van asten) idem - wea 24 9650 7 - wea TEARS ON THE TELEPHONE - hot chocolate ["g (mickie most) e. brown - rak 006 1652467 - emi-bov. NP ZWIET ZWIET HONNIEBIE - tineke schouten FT (schouten) lookers/schouten - onr 142 037 - cnr |Mj SING SING SING - the broads (bos/liebrand) prima - dur. 48 16 - dureco ALL NIGHT LONG - lionel richie (richie/carmichael) richie - motown 101819 - vip/cnr THEY DON'T KNOW - tracey ullman fg (collms) maccoll - stiff ree. 105 837 - ariola j BURN IT UP - risqué (john tilly)/a. danielson - pol 813 346 7 - polydor week |week 0 31 Titel - Artist - (Producer) - Componist Label bestelnummer - Distributiemij ir./pol. OL'RAG BLUES - status quo (status quo) lamcaster/lamb - vertigo 812 896 7 - phon. 36 SHOP AROUND - babe I (peter koelewijn) idem - wea 24 9647 7 - wea 12 GO DEH YAKA - monyaka (moore) idem - dance ree. 105.676/pol. 815 361 7 SOLITAIRE - patricia paay FT (eggermont) sedaka/cody - 142 039 - cnr 15 THEME FROM TIARRY'S' GAME - clannad fl (richard dodd) paul brennan - rca 292 - rca [j§P 26 WH AT AM I GONNA DO - rod stewart (rod stewart) stewart/davis/brock - w. bros 92 9564-7 - wea I 18 LOVE REACTION - divine (bobby orlando) idem - break 8327 - vandenbosch I 28 I CAN HEAR VOUR HEART BEAT - Chris rea (rea/richards) chris rea - magnet 105 451 - ariola - FOOD FOR THOUGHT - 10 cc (stewart/gouldman) idem - mercury 814 495 7 - phonogr. 14 HUMAN NATURE - michael jackson (quincy jones) s. porcaro/j. bettis - epic epca 3681 - cbs 17 DOLCE VITA - ryan paris [lir] (bini) giombini/mazzolini - 13170 - carrere/cnr LoJ GOODBYE TO LOVE - anita meijer FT (duiser)/souer/elias - ariola 105 825 - ariola - ALS DE BLOEMEN HUILEN KONDEN-nicole (jung)/siegel/meinunger - jupiter 613951 - rca 13 VAMOS A LA PLAYA - righeira Ha (la bionda) righi/la bionda/righi) - 105 573 - ariola (^P (SHE'S) SEXY AND 17 - stray cats d (dave edmunds) selzer - arista 105 580 - ariola T STAY IN MY LIFE - the cats (the cats) marnec/veerman - boni 83016 - vandenbosch JE SUIS, TU ES - the shorts (jack de nijs) e. de heer - emi 006 1270137 - emi THE SAFETY DANCE - men without hats (mare durand) ivan - stalik tak 1 - megadisc/ariola I LOVE YOU - yello (yeilo) blank/meier - vertigo 812 150 7 - phonogram TELL HER ABOUT IT - billy joel (p. ramone) b. joel - cbs 3655 - cbs

Soester Courant | 1983 | | pagina 7