w si J Weer veel geld uit Kermis pot voor verenigingen en ^instellingen Met Raad en Daad Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant BOWLING Veel animo voor Borg-bowlingtoernooi VISSEN Wedstrijd Visclub 'De Eemvissers' Eerste tiental Damvereniging Soest-Baarn aan kop Automobilist gewond bij aanrijding Brommer In beslag ge nomen Diplomatenkoffer ge stolen 7e Schoolschaakkampioenschap 1983 van Soest SCHAKEN Schooldamtournooi op 22 oktober MOTORCROSS K.N.M. V. jeugd weekend Vlissingen 8/9-10-'83 Rijverboden Hond werpt vrouw van fiets Samen fietsen? Ja, gezellig! PEUGEOT GAZELLE UNION SPARTA EEN PAAR HONDERD PIEK VERDIEN JE ZÓ! Auto Vandermeer Amersfoort b.v. Roel DonJcersteeg wint finale John Jager CTS-kampioen '83 AUTOCROSS HOCKEY Tanja van Alphen naar Oranje-team Shot 1 haalt uit tegen Amsterdam'78: 9-1 Tafeltennistournooi 17 17 0°k dit jaar kan de Stichting Coördinatie Kermissen weer veel eeld eeven aan der dan 104 instanties (vong jaar 106) kunnen binnenkort een bedrag tegemoet clk iaar in So^t ofde, 0Pbrengst (baten) van de kermis die de Stichting instanties* ganiseert. De verschillende bedragen gaan naar de volgende 1. Gemengd Koor Zanglust Soesterberg jubileumconcert 10-jarig bestaan/ 250,- ÏSSSSSM?4,, festiviteiten 10-jarig bestaan - 3. Onze Gevleugelde Vrienden" stellingen t.b.v. tentoonstellingen. 4. Soester Mannenkoor "Apollo" muziek/vaandelkast - 5. Algemene Radio Omroep Soest algemene bijdrage S' P^'dmvenverenigmg Soest onderhoud clubgebouw 7. wed. ver. tot Bescherming van Dierenonderhoud centraal honden- verblijf vervanging houten opstal vervanging muziekinstrumenten- 1.500,-- 8. IJsvereniging Soesterberg 9. A.G.A.V.S. Soesterberg 10. Koor Ned. Prot. Bond 11. R.K. Sport- en jeugdvereniging Laetitia Soesterberg 12. De Lindenhof 13. Voetbalvereniging SEC 14. St. Bentinck Fonds 15. Alg. Ned. Bond voor Ouderen 16. "De Vrije Vogels" 17. R.K. Zangkoor St. Cecilia 18. Zangkoor "Zanggenot" Molenschot 19. Stichting Don Bosco 20. F.C.B.S. (27MC-amateurs) 21. Soester Bowling Bond 22. Artishock 23. Reiscommissie Honsbergen 24. S.Z.V. "De Duinkikkers" 25. Sportorganisatie "Soest" 250,- 250,-- 250," 750,-- 250,-- 1.000,- 500,- !6. Fotokring Soest 27. Harmonie-orkest P.V.O. aanvulling kleding - 250,-- aankoop kleding en attributen 250,-- aanschaf 2e-hands VW-busje - 1.000,-- aanschaf schrijf- en stencil machine - 500,- algemene bijdrage - 500,-- algemene bijdrage - 500,-- aanschaf materiaal t.b.v. ten toonstelling - 500," algemene bijdrage - 250,-- vervoerskosten naar zangcon cours - 250,-- aanschaf 2e-hands legertent - 500,-- aanschaf elektrische schrijf machine - 200,-- aanschaf typemachine - 250,-- plaatsen doorgang(hek) achter gebouw i.v.m. kunstmarkt activiteiten organisatie dagtochten en vakantieweek aanschaf spel- en instructie materiaal t.b.v. recr. leden aanschaf voetbalinstructie- bord/nieuwe schrijfmachine uitnodigen sprekers ter bevor dering van creatieve ontwikke ling vervanging houten blaasin strumenten dagtochten/vakantieweek tentoonstellingskooien 28. Reisclub Ouderen Soesterberg 29. Vogelvreugde 30. Schrijfgroep Amnesty Int. Soesterbergaanschaf schrijfmachine 31. Biologische Tuinbouwver. "*t Nut" uitbreiding pompen 32. Stichting Peuterspeelzalen Soest aanschaf'rollend' 'materiaal - 33. Bridge-club Soesterberg vernieuwing materiaal 34. Wijkvereniging Overhees aanschaf nieuwe typemachine 35. Chr. gem. koor "Juliana" concert 36. Werkgroep "Vrouwen in de Bijstand" drukwerk/literatuur/huur gebouw 37. Soester Muziekgezelschap algemene bijdrage 38. R.T.V. "Tempo" fietstochten 39. Zangkoor Par.H.Familie Cantate aanschaf partituren/muziek- Domino mappen 40. "De Springbokken" Alg. Gymnastiek-aanschaf geluidsinstallatie/pro ver. Soest pagandastand/medaillekast 41. Historische Vereniging Soest fondsvorming t.b.v. restauratie 42. Chr. Koorvereniging Sursum Corda aanschaf koormuziek 43. Korfbalver. "Oranje" Soesterberg 44. Ver. tot bevordering der bijenteelt in Nederland 45. Jongerenkoor Soesterveen 46. R.K. Jongeren Soest 47. Ned. Christen-vrouwenbond afd. Soest-25-jarig jubileum Zuid 48. Honk- en Softbalver. De Knickerbockersaanschaf materiaal aanschaf materiaal inrichting/afrastering t.b.v. bijentuin 10-jarig bestaan cabaretavond grond 49. Schaatsvereniging "Eemland" 50. Accordeonvereniging "Animato" 51. Kaartclub "De Drie Boompjes" 52. Biljartvereniging "Zonneheuvel" 53. Volleybalvereniging "Olympia" 54. Wilhelminakerkkoor 55. Gospelgroup "The Messengers" 56. Van Arkel Instituut 57. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg 58. IKV-Kerngroep Soest 59. Amnesty International 60. Soester Orkest Vereniging 61. Chr. Uiterwijk 62. Modelvliegclub "De Vrije Vogels" 63. Stichting Jeugdzorg Soest 64. Hopman Masselman Groep 65. Damvereniging Soest 66. Fakkeldraagstersgroep 67. Vrijwilligers Vakaturebank 68. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen 69. Ned. Ver. van Huisvrouwen 70. Stichting V.V.V. 71. F.C.C. "Kings Road Riders" 72. Mij. tot Nut van 't Algemeen 73. Katholiek Vrouwen Gilde 74. Vereniging Soesterbergs Belang 75. Vrouwen voor Vrouwen 76. Stichting Oud Soest 77. Toneelver. "UtileDulci" 78. Jongerenkoor "Soest-Zuid" 79. E.H.B.O. 80. Soester Volleybalver. S.V.V. 81. Zeescouting Paltz- en Eemgeuzen 82. St. Agnesgroep vervoerskosten jeugdafdeling aanschaf muziek/uniformen algemene bijdrage 50-jarig bestaan oriëntatiecursus volleybaltraine onderhoud repetitie-orgel/koor kleding/aanschaf muziek opnemen 3e plaat ontspannings- en recr. doel einden aanschaf schrijfmachine jaarlijkse vredesweek 10-jarig bestaan aanschaf pauken boomplantdag aanschaf bouwmaterialen/ge reedschap vervanging audio-visuele mid delen isolatie gebouw toernooi schooldamkampioen schap aanschaf tenten/pannen/kamp- vuurkuil algemene bijdrage algemene bijdrage algemene bijdrage optreden Kon. Luchtmacht kapel aanschaf starthek toneelavond lezingen aanschaf vouw- en sorteer machine aanschaf apparatuur uitbreiding verwarming aanschaf decors/verlichting aanschaf muziekpapier aanschaf reanimatiepop bijdrage trainingen uitbreiding wasgelegenheid/ toiletten vervanging spel- en handen arbeidmateriaal 83. Parochie Marie Onbevlekt Ontvangenaanschaf bladmuziek 84. Voetbalvereniging Hees bijdrage Soester penaltykam pioenschappen 85. S.O.Soest, sectie atletiek aanschaf medizinballen 86. Muziekvereniging Odeon vernieuwing instrumenten 87. Groot Gaesbeeker Gilde aanschaf vaandel 88. Tafeltennisvereniging Shot bijdrage eigen onderkomen 89. Chr. Gem. zangvereniging "Euterpe" algemene bijdrage 90. R.K. Kerkkoor Cantate Domino Maria-aanschaf partituren/muziek kerk mappen 91. Werkgroep Politieke Vorming Buiten-cursus buitenlandse werknemers- landse Werknemers 92. Groep ter bevordering van sociale wo-algemene bijdrage ningbouw - 83. Groei en Bloei afd. Soest aanschaf projectiescherm 94. Ned. Koor van de Parochie H.Familie aanschaf muziek 95. Badmintonvereniging Badso begeleiding jeugdspelers 86. St. tot herbouw van de stellingkoren-algemene bijdrage molen "De Windhond" 97. St. Hulpdienst Soesterberg algemene bijdrage 98. Voorbereidingsgroep 5 mei feest feest voor kinderen met educa tief karakter 99. Oranje Comité Soesterberg algemene bijdrage lOOPar. gem. koor St. Carolus Borromaei aanschaf partituren/koorstem men 101.Vrouwen voor Vrede Soest algemene bijdrage 102.Comitee Herdenkingsmomument Soes terberg nieuw herdenkingsmomument 103.Alg. Ned. Bond voor Ouderen Soester berg algemene bijdrage 104.Nederlandse Protestanten Bond kosten vervoer naar Soest Duits land 500,- 500,-- 250,-- 250,- 3.000,-- 500,-- 250,-- 500,-- 250,-- 500,-- 100,-- 250,-- 250,-- 500,-- 500,-- 250,-- 250,-- 250,-- 500,-- 250,-- 250,-- 250,-- 250,-- 250,-- 250,-- 250,-- 600,-- 500,-- 100,-- 250,-- 250,-- 250,-- 250,-- 500,-- 250,-- 250,-- 500,-- 1.000,-- 300,-- 250,-- 500,-- 500,-- 500,-- 500,-- 900,-- 250,-- 250,-- 250,-- 500,-- 250,-- 250,-- 250,-- 500,-- 1.000,-- 500,-- 250,-- 1.500,-- 250,-- 500.-- 500,-- 250,-- 250,-- 250,-- 2.500,-- 500,-- 250,-- 250,-- 250,-- 300,-- 200,-- 250,--- 250,-- 250,-- 500,-- 200,-- 500,-- 500,-- 250,-- 250,-- Na de berichten vorige week in de Soester Courant, over een nieuw ini tiatief van De Borg - de organisatie van een bowlingtoernooi waaraan door iedereen (beginner of gevorderde) kan worden meegedaan - is de leiding van De Borg al geconfronteerd met een grote stroom aanmeldingen. Daaruit blijkt volgens de bedrijfsleiding een verheugend grote animo voor deze nieuwe aktiviteit. In tegenstelling tot wat vorige week werd gemeld bedraagt het inleggeld echter 12,50 per twee games, terwijl de handicap vooraf zal worden vast gesteld. De aanmelding kan vanaf heden plaats vinden aan het buffet van De Borg. Men verwacht een grote toeloop. De organisatie van het toernooi in de be kwame handen van Michel Prinz. Prinz. De eerste toernooi-avond is vastgesteld op woensdag 19 oktober, vanaf 20.00 uur. Het is de bedoeling dat er voort aan maandelijks een toernooi-avond wordt gehouden. Op zondag 23 oktober a.s. organiseert visclub "De Eemvissers" een witvis- wedstrijd in de Eem. Er wordt gevist op gewicht en alles telt mee, uitgezonderd snoek, snoekbaars en paling. Er wordt gevist met de vaste hengel. De wedstrijdduur bedraagt 2 maal 2 uur met een kwartier pauze. Het inleggeld bedraagt 10,- te vol doen bij opgave. Voor inlichtingen en/of opgave W. Groen, Gemshoorn 24, Soest, 20163. T. Post, Leestraat 35, Baarn, 14156. A. Schipper, Apolstraat 2, Baarn, 20479. Na 3 rondes in de U.P.D.B. competitie voor damverenigingen, spelend in haar provincie, is voor de vereniging D.V.S.B. uit Soest een, wat betreft de eerste 2 tientallen, zeer succesvol be gin gemaakt. Het 3e tiental, ingedeeld in een vrij zware klasse, heeft zich keurig ge weerd en een grote nederlaag tot nog toe weten te omzeilen door zich als team gediciplineerd op te stellen en de spelen met 100% inzet. Het le tiental, spelend in de le klasse West, boekte resp. overwinningen op Loosdrecht 2, Kortenhoef 1 en Loenen 1. Het 2e tiental dat in de 2e klasse West speelt won resp. van Loosdrecht 3, Loe nen 2 en tegen het sterke Culemborg 1 werd de eindstand op 10-10 gehouden. Voor de beide tientallen een positie aan de kop van de ranglijst maar er komen nog 6 wedstrijden en voor een promotiekans zal er elke wedstrijd ge wonnen moeten worden. Het 3e tiental, met allemaal zeer gemo tiveerde spelers, heeft een kleine ne derlaag geleden (11-9) bij Driebergen, een grote zege op A.D.G. 3 (13-7) en af gelopen week tegen Nieuwegein 1, dat een aantal zeer sterke spelers kan op stellen, werd verloren met 15-5. Ook voor D.V.S.B. 3 geldt dat er de ko mende 6 wedstrijden op volle sterkte zal moeten worden uitgekomen. Op de Beukenlaan deed zich vorige week een aanrijding voor, toen een 49-- jarige automobilist vanuit de richting Nieuweweg, de Wijnand Toplaan wil de inrijden. Uit de tegenovergestel de richting naderde een auto, bestuurd door een 41-jarige Hilversummer. Bij de botsing raakte de laatste aan het hoofd ge wond. Hij werd per ambulance vooron derzoek naar Zonnegloren overge bracht. De politie hield vorige week op de Di Lassostraat een 16-jarige jongeman uit Soest aan, omdat hij niet alleen de maximumsnelheid negeerde (hij reed 65 km. per uur), maar bovendien op de Koningsweg de rijbaan voor het snel verkeer verkoos boven het fietspad. Tenslotte kwam ook nog vast te staan dat zijn bromfiets technisch niet in or de was, zodat deze door de politie in beslag werd genomen. Een bewoner van de Noorderweg deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn diplomatenkoffer tje. Onbekenden hadden het voorwerp uit zijn auto gestolen, waarbij zij ook de achterruit van zijn wagen hadden vernield. De schade bedroeg 200,-. Enige tijd later werd het koffertje door spelende kinderen teruggevonden achter Mariënburg. Het schoolschaakkampioenschap van Soest belooft dit jaar een massale happening te worden. Voor het eerst in de 6 jaar oude geschiedenis van dit evenement zullen zich 64 leerlingen van Soester scholen, verdeeld in 16 ploegen, op maandag 17 oktober 1983 over de borden buigen om uit te maken welk team zich straks „Kampioen van Soest" dan wel "Winnaar van groep B" mag noemen. Deze geestdriftige in- schrijvingsdrang heeft de organisatie enigszins verrast, sommige scholen hebben maar liefst met 3 (één school zelfs met 4!teams ingeschreven, ter wijl men hoopte op gemiddeld 2 teams per school. Dat is in voorgaande jaren, waarin soms met moeite 10 ploegen bijeen konden worden gebracht, wel eens anders geweest! Het blijft desondanks jammer, dat een van de Mavo's - nu voor de vijfde keer - geen interesse in schaken heeft ge toond, maar haar afwezigheid zal in het door de overige jonge deelnemers ontketende tumult wel nauwelijks op vallen. De grote opkomst gaf wel de nodige problemen. Er moest ruimte en mate rieel voor 4 extra teams worden gevon den, terwijl het wedstrijdschema met 2 ronden moest worden uitgebreid van 5 naar 7 ronden. Door de spreekwoor delijke bereidwilligheid van alle be trokkenen en door de voortreffelijke samenwerking binnen het organisatie comité konden deze problemen echter snel worden opgelost. Voorts werd de per speler per partij toebedeelde tijd met 5 minuten bekort hetgeen resul teerde in een tijdwinst van 7 maal 10 minuten, waardoor het toernooi ten op zichte van vorige jaren slechts met ca. half uur uitliep. De opzet van dit schaakkampioen schap is als steeds 2-ledig t.w. 1 (iets leuks te organiseren voor de school jeugd en 2) tijdens de herfstvakantie het propageren van schaakspel in het algemeen. Blijkens de overborrelende respons van de jonge deelnemers (én nun coaches) schijnt het toernooi aan die bedoeling te beantwoorden. In dit verband kan worden gewezen op het hartverwarmende enthousias me, dat van jonge schakers (in Soest maar ook elders) uitstraalt; zij zijn constant met hun sport bezig, ze willen er alles over weten, ze willen spelen, ze willen winnen, ze willen de theorie bestuderen, kortom ze hebben geen tijd om zich te vervelen. De kreet "geef de jeugd een doel!" moet door ouders opvoeders en leraren derhalve vertaald worden met de uit roep: "Leer uw kind schaken en u hebt er geen meer aan!" Deze stelling geldt uiteraard ook voor alle andere denksporten en fanatiek bedreven lichaamssporten, maar het schaken blijft nog altijd een van de meest ge- eigende manieren om de aandacht van jonge mensen te boeien. Wie dat niet gelooft die kome eens op 17 okto ber a.s. tussen 9.30 en 15.30 uur kijken in de gemeenschappelijke aula van de Openbare Mavo en de v.d. Hucht/IVO- Mavo aan de Varenstraat/Valeriaan straat. Daar kunt u aanschouwelijk gede- monsteerd zien hoe jonge mensen hun natuurlijke agressie afreageren op het schaakbord. Daar wordt de stelling van de tegenstander vernield (i.p.v. telefooncellen) en wordt de tegenpar tij verpletterd (i.p.v. winkelruiten, om maar iets te noemen). En u kunt met eigen ogen zien, hoe leuk en hoe aandoenlijk zij zich aan hun geliefde schaakspel overgeven. Wilt u zelf iets van de sfeer op een schaakclub proeven, kom dan alleen of met uw kinderen eens vrijblijvend kijken op iedere vrijdagavond om streeks 19.30 uur in gebouw Credo (naast de Julianakerk aan de Juliana- laan). Menigeen die de weg naar een schaaklokaal vond, heeft er nog vele jaren een onschatbaar plezier aan be leefd. De Damvereniging Soest/Baarn orga niseert op zaterdag 22 oktober a.s. de schooldamkampioenschappen van Soest/Baarn. Dat gebeurt in het Grift- land College aan de Noorderweg. Het toernooi wordt gesponsord door de Bondsspaarbank voor Midden-, Noord en Oost-Nederland. In totaal hebben 11 basisscholen met gezamelijk 20 vijftal len ingeschreven voor het toernooi, alsmede vijf scholen voor voortgezet onderwijs met gezamelijk 7 vijftallen. Het toernooi gaat om 10.00 uur van start. De voorronden van de basisscholen worden gespeeld in twee groepen. Deze zijn als volgt samengesteld: Groep A 1. Overhees I 2. Overhees II 3. De Achtbaan I 4. De Achtbaan II 5. De Bron I 6. V.d. Huchtschool (Overhees) II 7. K.B.S. Soestdijk I 8. Min. de Visserschool II 9. De Regentuuter I 10. Rinke Tolmanschool I Groep B 1. Overhees III 2. Overhees IV 3. De Achtbaan III 4. De Bron II 5. V.d. Huchtschool (Overhees) I 6. K.B.S. Soestdijk I 7. Min. de Visserschool 8. De Schakel I 9. Prof. J. Waterinkschool I 10. Montinischool (Baarn) I Bij het voortgezet onderwijs zijn inge deeld: 1. S. G. Eemland I 2. S. G. Eemland II 3. Openbare Mavo I 4. Openbare Mavo II 5. College Grif tland I 6. Chr. Mavo I 7. Baarns Lyceum (Baarn) I Mini Automaten Raimond Smit 5. Mini Versnellingen B Jeroen Smit 8. Mini Versnellingen A Henkjan Wolfsen 6. 80 cc 13-15 jaar Richard Muis 4. Op de Vredehofstraat hield de politie in het weekeinde een 50-jarige automo bilist uit Den Bosch aan wegens zijn opvallende rijgedrag. De man onder ging de blaastest maar weigerde de bloedproef. Met een proces-verbaal werd hij naar kennissen in Soest ver voerd. Op de Beukenlaan hield de politie een 20-jarige Soester automobilist aan, die de beide proeven weigerde. Hij werd ter ontnuchtering ingesloten. En bewoner van de Varenstraat meld de de politie vorige week dat zijn echt genote, fietsend op de parkeerplaats aan deze straat, door een hond was aangevallen. De vrouw was daardoor gevallen en had zich lelijk bezeerd. Een onderzoek naar de eigenaar van de inmiddels verdwenen hond leverde niets op. BECKERINGHSTR. 36 TELEFOON 12870 RIJWIELEN BROMFIETSEN STINKENDE GRIEZEL - Veilig opge sloten in een metalen doosje zend u een griezelig beest, dat ik in mijn tuin vond. Het lijkt wel een schorpioen,- want als het bedreigd wordt, gaat zijn achterlijf omhoog en stinkt het. Antwoord: Dat metalen doosje heeft deze "stinkende kortschildkever" goed beschermd onderweg, want een houten luciferdoosje is niet veilig voor hem en de stempelmachines van de post ver pletteren de meeste verpakkingen. Er komen in ons land bijna duizend soor ten kortschildkevers voor, variërend tussen 1 en 25 mm. U vond de aller grootste en de officiële naam is Ocypus olens. U kunt ze herkennen aan het achterlijf, dat in 6 schijven verdeeld is, en aan de reuk. Schadelijk zijn ze niet, want ze leven in mest en in afval buiten de deur en ze eten daar juist de larven van allerlei schadelijke insekten op. Ook wordt ze in sommige mierennes ten geduld, omdat het stinkende sap, dat ze afscheiden, zoet smaakt en daar zijn de mieren dol op. Uit dank voor zo'n verblijf in het mierenhotel peuzelt deze kever dan een aantal eieren en larven van zijn gastvrouwen op. Ze kunnen goed vliegen en doen geen mens kwaad. U kunt ze gerust aaien, als u ze weer tegenkomt! HET MERK "MARC" We dronken in Frankrijk wel eens Mare de Bourgogne en dat bleek een pittig drankje te zijn, maar geen likeur. Wat is het precies? Antwoord: Mare is geen merk, maar een soortnaam voor een restprodukt. Als bij de wijnproduktie na het persen een koek van schillen en pitten over blijft, doet men die in vaten en voegt daar maanden later suiker, water en gist aan toe, zodat de massa weer gaat gisten. Er ontstaat dan een slappe wijn en omdat daar weinig smaak aan is, wordt ze gedestilleerd en een tijd lang in een vat opgeslagen om te rijpen. Dat eindprodukt heet tegenwoordig Mare, tenminste in Frankrijk. In Italië noemt men het Grappa. Het alcoholpercen tage van dat soort dranken, dat ver schilt naar de herkomst, ligt rond de 40. f Door mee le doen aan de Lustrum Quiz. (Bij proefrit of taxatie) GRATIS GRAMMOFOONPLAATJE, met kans op een "AUTO VANDERMEER- PAKKET" VAN HONDERDEN GULDENS. De nergens-anders-verkrijgbare Ford Lustrum mo dellen bekijken bij ons in de showroom. En natuur lijk de geavanceerde '84 modellen. Goeie redenen voor een kijkje op de Fluor Auto- Promenade. DE SIËRRA 3-deurs '84 NÜ IN DE SHOWROOM I„ S. Openingstijden: 9.00-18.00 uur I OilMr Vrijdags koopavond tot 21.00 uur. VOLOP PARKEERGELEGENHEID Fluorweg 49-51 - Amersfoort - Tel. 033-15548 Zakenauto! - Bestelwagen! - Betrouwbaarheid! - Fleetsales/Leasing Ned. - Egbert Jansen - Toestel 23. Het Auto Cross Team Soest CTS heeft zaterdag 8 oktober j.1. haar vijfde en tevens laatste competitie cross verre den. Het was de dag waarop alle kam pioenen bekend zouden worden. Omdat CTS zelf geen baan heeft, weken de crossers uit naar Garderbroek. De baan was vrijwel droog, maar erg zwaar. Bij de 1300 cc -klasse ontstond er wat opschudding toen drie auto's voor controle naar het middenterrein moesten komen. Aangezien de 1300 klasse zeer sportieve rijders telt was deze controle positief; zij konden ge woon weer aan de wedstrijd meedoen. Na drie manches, die zeer spannend verliepen, ging de zege ditmaal weer naar Piet Aurik. Tweede werd Herman Jonkhind en derde werd Marco Gijzen. De dames gingen er in hun klasse dit keer weer hard tegenaan; vooral voor het eind klassement van '83. De kampioen was al bekend. VOor de tweede en derde plaats moest er nog gevochten worden. Dat is dan ook wel gebeurd. De winnares van deze dag was Francis Hesterman. Tweede werd Gerda Schuurman, derde Linda Ak kerman, die ook kampioene is van 1983. Bij de Special-klasse was de spanning ten top gestegen omdat nog twee rij ders kansen op het kampioenschap hadden. Er werd fel gereden, omdat de snelste tien van de drie manches in de finale geplaatst zouden worden. De fi nale telt niet mee voor het kampioen schap, maar de rijders gaan er wel te gen aan, omdat er voor de eerste vijf een mooie beker staat te wachten. Eerste werd Roel Donkersteeg, tweede werd Arie Buurman. Derde (tevens kampioen '83 werd John Jager. Vier de Thomas Schuurman en vijfde Wes- sel Brons. Rechtgeaarde Soesters weten dat op hockey-gebied Soest zijn steentje aan het internationale hockey meer dan heeft bijgedragen. Via de Soester hockeyclub, dertig jaar oud, kwamen befaamde spelers in het oranjeshirt: de heren André Bolhuis, Patty Mundt, Pe- ter Bolhuis en Koentje Kranenburg. In ternationaal hockey was tot op heden echter alleen voorbehouden aan Soester heren. En d&ér is nu veran dering in gekomen. Tanje van Alphen Is gekozen in de selectie van het Neder landse meisjes elftal. Een prestatie die vooral ook opvalt omdat Tanja als enige in het Oranje team Midden Nederland vertegen woordigt, waarin in feite gerenommeerde clubs als Kampong, Hilversum en La ren al jaren de lakens uitdelen. Tanja (15) gaat 17 en 18 oktober in Papendal in training met de Oranje-selectie, zes tien meisjes sterk. Daarna komen de interlands. Tanja's succes gaat gelijk op met dat van haar team, meisjes A-l. Afgelopen zaterdag wonnen de A-l meisjes overigens zonder de geblesseerde Tanja - de buitengewoon spannende wedstrijd tegen Huizen. En daarmee plaatsten de Soester meisjes zich voor de hoogste klasse (poule) in Midden Nederland. Enthousiast en bekwaam jeugdhockey dus, beslist eens een tochtje naar de Soester hockeyvelden waard. Zaterdag 22 oktober bijvoor beeld spelen de A-l meisjes tegen Baarn A-l om 13.00 uur, thuis vriend schappelijk. Er wordt nu een winterstop gehouden van plm. 5 a 6 maanden en in maart/ april '84 wordt er weer gestart. CTS hoopt vurig dat de gemeente Soest dan door de knieën gaan en (CTS een baan beschikbaar stelt. Wisselende successen de afgelopen week voor de hoogste Shet-teams. Shot 1 zete de opgaande lijn voort met een monsteroverwinning op het zwakke Amsterdam'78: 9-1. Shot 2 verloor in Volendam de belangrijke wedstrijd tegen Vioty'55 met 7-3, terwijl de Shot dames hun wedstrijd uitgesteld zagen. Het landelijke jeugdteam van Shot speelde in Den Haag gelijk tegen de Sa lamanders 1. Heren: Shot 1 - Amsterdam'781 9-1 Shot behaalde afgelopen zaterdag de hoogste overwinning ooit in de 3e Divi sie behaald. De zwakte en het onaan trekkelijke speltype van de tegenstan ders zorgden er echter voor dat er spel- technisch bijzonder weinig te genieten viel. In de wedstrijd tegen Amster dam'78, tot afgelopen zaterdag nog bo ven Shot geklasseerd, ging het tot 1-1 gelijk op. Vervolgens liep Shot uit naar een beslissende 6-1 voorsprong met lou ter ruime overwinningen. De laatste drie partijen werden plichtmatig uitge speeld, waarbij alleen scheidsrechter Krechting nog voor enige komische no ten zorgdroeg. Het werd uiteindelijk 9- 1 voor de Shotters, waarbij Harry Maassen twee wedstrijden won en Dirk Schuilding en René Daselaar ongesla gen bleven. Voor René Daselaar bete kende dit de eerste hattrick in de 3e Di visie. Victory'551 - Shot 2 7-3 De beiangrijke ontmoeting tussen de beide koplopers in de 5e Divisie werd door de Volendammers verdiend ge wonnen. Vooral in de eerste drie par tijen maakte Victory'55 optimaal ge bruik van het thuisvoordeel, want in die fase werden de ietwat gespannen spelende Shotters op een 3-0 ach terstand gezet. Nadat men wat aan de speelomstandigheden was gewend ging het beter en door zeges in het dub belspel en in de partij van Gerhard Busch kwam men terug tot 4-2. Vervol gens liepen de Volendammers echter uit naar een beslissende 6-2 voor sprong, waarna Berend Jonker op het nippertje nog een 3e Shotpunt wist te scoren. De eindstand werd 7-3 in het voordeel van Victory'55, een score die Shot 2 in Soest zal moeten overtreffen. Jeugd: Salamanders 1 - Shot 1 5-5 De jeugdteams van Shot blijven het erg goed doen en aan de resultaten af te lezen zou Shot de komende competitie best eens met twee jeugdteams in de landelijke competitie vertegenwoor digd kunnen zijn. Het jeugdteam dat nu landelijk speelt is bezig aan een sterke competie, waarbij men ook afgelopen zaterdag ongeslagei wist te blijven. In Den Haag speelde men gelijk tegen de Salamanders 1, waarbij Ronald Busch en Edo Fransen ieder twee keer won nen. Invaller Axel van Elteren speel de zeer verdienstelijk en liet voor Shot het 5e punt aantekenen. Voor alle in lichtingen over de ttv Shot kan men te recht bij Joop Kok, Van Goyenlaan 97, (tel.: 12746) en Jan van Asch, Vede- laarpad 14, (tel.19028). Overige uitslagen senioren: Shot 3 - Victoria 3: 4-6, Shot 5 - Bun schot 1:4-6, Shot 6 - Sukses 1:2-8, Poker Face 3 - Shot 8: 8-2, Shot 9 - Niké: 7-3, Shot 10 - Quick 16:8-2, De Furs 2 - Shot 11:1-9, Foxboro 1 - Shot 12:8-2, Shot 13 - Quick 18:6-4. Overige uitslagen jeugd Shot 2 - Nederhorst 1:9-1, Elan 3 - Shot 3:8-2, Shot 4 - Quick 3:8-2, Shot 5 - Elan 4: 6-4, Shot 6 - Bijmaat 1: 5-5, Buna 4 - Shot 7:6-4, Quick 7 - Shot 8:2-8, Tivu 2 - Shot 9: 3-7, Shot 10 - Bunschot 7: 1-9, Bunschot 8 - Shot 1110-0. Op donderdagavond 20 oktober a.s. zal in de Maria-kerk (Nieuwerhoekplein) een tafeltennistournooi worden gehou den voor sportievelingen van 12 jaar en ouder. Aanvang 19.00 uur. De aan melding hiervoor staat open tot en met zaterdag 15 october en dient te geschie den bij de heer Helsloot, tel. 15990. Deelnamekosten 2,50, te voldoen bij het begin van de wedstrijden. Deel nemers dienen om 18.30 uur aanwezig te zijn in verband met de indeling.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17