m f Opnieuw geen winst voor SEC-zaterdag S.O.Soest met de volle winst terug uit Amsterdam B.D. C. op kop in eerste divisie B.D.C. te sterk voor Enschede 16-8 HANDBAL Dames: ZWEMMEN Rekreatief zwemmen in De Turf in de herfst vakantie ATLETIEK A.V.Soest-atleten succesvol in Amsterdam Clubkampioenschappen King's Road Riders WIELERCROSS 13e Pijnenburgcross op 23 oktober Weer prijzen voor King's Road Riders Toestemming Wielerveld- ritten Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redactie Van Weedestraat 47A. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redactie Soester Courant x: sw, ZATERDAGVOETBAL ZAALVOETBAL Slechte start Roel B's Haarmode/DV S Soest in 2e klasse Landelijke collecte t.b.v. sport voor gehandicapten ZATERDAGVOETBAL Zuidvogels 3 - VVZ'49 2 2-2 Dames WZ'49 en Seher- penzeel delen punten ZATERDAGVOETBAL Hees op tweede plaats Hees wint bij SVM Boys: 1-0 ZONDAGVOETBAL S.O.Soest - jeugdvoetbal ZATERDAGVOETBAL H.V.C. Al - Hees Al 4-2 DAMESVOETBAL Zaterdag 15 oktober: wz Zondag 16 oktober: Damesvoetbal 20 3 21 21 B;55*"heren hebben in hun eerste wedstrijd voor eigen publiek niet kunnen overtuigen. In een matig bezet- te sporthal Beukendal werd het na een rommelige wedstrijd toch nog een ruim uitgevallen overwinning od En schede: 16-8. v De eerste 10 minuten van de wedstrijd waren ronduit slecht. De gasten uit En schede waren zonder zelfvertrouwen naar Soest gekomen, dat was vooral te merken aan de aanvallende acties. De uiterst gemotiveerde B.D.C.-formatie liep zich in de beginfase echter voorbij. De mooiste kansen werden om zeep ge holpen. Na 10 minuten spelen stond een teleur stellende 2-2 stand op het scorebord B.D.C. hervond zich echter en door en kele doordachte aanvalsacties werd Enschede op een 5-2 achterstand gezet. Aanvallend kon B.D.C. via enkele indi viduele acties van Jan Bunt en Sjaak Smeeing de voorsprong zelfs nog uit breiden, wat resulteerde in een gerust stellende 8-3 ruststand. B.D.C. begon de tweede helft maar met 4 veldspelers daar kort voor rust zowel Hans Hom en Jos Diemei voor twee minuten naar de bank verwezen waren. De ploeg uit Enschede heeft echter onvoldoende klasse in huis om van deze situaties te profiteren, zodoende kwam de voorsprong van B.D.C. geen moment in gevaar. De Soester- formatie liet in de tweede helft dui delijk zien dat het veel meer klasse bezat dan de tegenstander Enschede. Via enkele goed uitgevoerde aanvals- systemen werd Enschede binnen 10 mi nuten op een onoverbrugbare 11-4 achterstand gezet. De concentratie verslapte op dat moment bij B.D.C. Het daaruit voortvloeiende nonchalante spel werd onmiddellijk door de ploeg uit Ensche de afgestraft met vier doelpunten 11-8. Dit was echter het laatste wapenfeit van de gasten uit Enschede. De ge schrokken B.D.C.-formatie stelde binnen 10 minuten via topscorer Paul van den Deijssel orde op zaken, 14-8. De laatste fase van de wedstrijd een veel te gehaast spelend B.D.C. dat een tiental kansen kreeg, maar de afwer king liet te wensen over. Cleem Diemers wist via twee indi viduele acties de uiteindelijke 16-8 eindstand op het scorebord te zetten. Door dit resultaat nestelt B.D.C. zich na twee wedstrijden ongeslagen op kop in de eerste divisie. Dit moet de ploeg voldoende zelfvertrouwen geven om volgende week de moeilijke uitwed strijd tegen Hercules in Hengelo in winst om te zetten. De dames van BDC zijn na 3 competi- In de herfstvakantie zijn de mogelijk heden voor rekreatief zwemmen in De Turf verruimd. Op maandag 17 oktober kan men er terecht van 7 tot 10 uur, van 10 tot 11 uur voor 65-plussers, van 11 tot 12 uur, van 13 tot 16 uur van 21 tot 22 uur voor volwassenen. Dinsdag 18 okto ber zijn de openingstijden: 7 tot 10 uur, 10 tot 11 uur volwassenen, 11 tot 12 uur en 13 tot 16 uur. Woensdag 19 oktober: 13 tot 17 uur en 19 tot 21 uur. Donderdag 20 oktober: 7 tot 10 uur, 10 tot 11 uur vol wassenen, 11 tot 12 uur, 13 tot 16 uur, 19 tot 20 uur en 21 tot 22 uur. Vrijdag 21 ok tober 7 tot 12 uur en 13 tot 16 uur. Zater dag 22 oktober 13 tot-16 uur en zondag 23 oktober 10 tot 14 uur. De tijden van de particuliere zweminstructie blijven ongewijzigd. tiewedstrijden nog ongeslagen. Afgelo pen zaterdagavond werd gespeeld te gen Slotervaart en deze wedstrijd werd gewonnen met 14-12. Van het begin af bleek duidelijk dat de beide ploegen aan elkaar gewaagd wa ren. Slotervaart nam echter het heft in handen en scoorde in de 7e minuut 0-1. B.D.C. had wat moeite met het spel van Slotvervaart doch kreeg ook kan sen. De achterstand werd echter ver groot tot 0-3. Het was uiteindelijk Ria van Duuren die vla aangeven van de wederom goed spelende Anke Pronk 1- 3 en 2-3 scoorde. Slotervaart echter bleef de kansen ook benutten en liep uit tot 2-5. B.D.C. kreeg vat op het spel en door 2 strafworpen, genomen door Ria van Dijk werd het 4-5. Het spel werd stevi ger hetgeen resulteerde In stafworpen aan beide zijden. Slotervaart liep we derom uit tot 6-4 en het was Thea Brunt die 5-6 liet noteren, terwijl Slotervaart wederom door een strafworp op 5-7 kwamen. Door Gees van Engelenburg en Thea Brunt werd de stand gelijk ge trokken. Echter op slag van rust was het weer Slotervaart dat de leiding nam met 7-8. Na rust brachten beide partijen al snel de stand op 8-9. Door 2 doelpunten van Ria van Dijk nam BDC voor het eerst de leiding. Deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. BDC liep door doel punten van AnHe Pronk en Ada van Hall zelfs uit tot 12-9. Slotervaart liep nog in tot 12-11 maar B.D.C. scoorde wederom door een strafworp 13-11. Het slotoffensief van Slotervaart le verde één doelpunt op en B.D.C. scoor de in de laatste minuut 14-12. De ko mende drie weken zijn de dames van B.D.C. vrij. De eerstvolgende competi tiewedstrijd spelen ze op 6 november uit tegen De Wings. Zaterdag j.1. kwam het A.V. Soest-duo Dick den Oude en Harry van Brumme- len aan de start van de 8e editie van de Boven 't IJloop, een nationale weg wedstrijd over de populaire afstand van 10 Engelse Mijlen, met start en finish op atletiekbaan Elzenhagen te Amsterdam-Noord. Vanaf de start ga ven beide atleten blijk van hun goede vorm door lange tijd mee te gaan met de nationale elite. Toen de strijd in het voorste gelid goed ontbrandde moesten zij wel enig terrein prijsgeven, maar zij wisten zich toch voorin te handha ven. Om de ere-plaatsen ontspon zich een interessante strijd, waaruit Marti ten Cate als winnaar tevoorschijn kwam, gevolgd door Cor Vriend en Barry Kneppers. Het deelnemersveld werd door de ster ke wind uiteengeslagen waardoor veel atleten sterk terugvielen in de eind fase. Beide Soester atleten hielden hun konstante tempo vast en bleven tot de laatste meters in eikaars nabijheid. Met de finish in zicht gaf uiteindelijk de snelheid van Dick den Oude de door slag in het duel met stayer Harry van Brummelen. Zij kunnen beiden terug zien op een sterk gelopen race met een persoonlijk record. Dick den Oude rea liseerde een tijd van 56 min. 6 sec., terwijl Harry van Brummelen de klok ken liet stilstaan op 56 min. 16 sec. Zondag j.1. werd A.V. Soest in Uden N.B. vertegenwoordigd door Eef van den Brink. Hij startte in een wegwed strijd over 15 km, hetgeen zijn eerste vormtest was na zijn succesvolle marathon van Enschede. De organisa toren kondigden deze Karhu-atleet reeds aan als kanshebber, maar Eef liet zich niet verleiden tot overmoedige daden. Hij liep zijn eigen race en dat dit hem niet slecht af ging bleek wel uit zijn eindtijd van 50 min. en 52 sec. Onder vrij redelijke weersomstandig heden werden afgelopen zaterdag de clubkampioenschappen gehouden voor de fietscrossertjes aan de Koningsweg. Ongeveer 60 crossertjes streden om de hoogste eer in diverse leeftijdsgroepen. De uitslagen zijn als volgt: 7 jaar en jonger: 1. Mark Merts. 2. Jef- frey Walet. 3. Emile de Groot. 8 en 9 jaar: 1. Orjan Kers. 2. Gregor Landman. 3. Daniëlle van Leek. Op zondag 23 oktober a.s. organiseert de rekreatieafdeljng van de Atletiek vereniging Soest haar jaarlijkse na jaare-Pijnenbrugcross. Het is sinds de eerste Pijnenburgcross in 1977 voor de 13e keer dat deze populaire cross wordt georganiseerd. De Pijnenbrugcross-or- ganisatie is aangesloten bij de Top- Tien en de hiervoor geldende formule staat garant voor optimale kwaliteit. Het parcours voor deze loop, waaraan naar verwachting een duizendtal deel nemers zal meedoen, is als vanouds weer uitgezet in het prachtige natuur gebied van het landgoed Pijnenburg. Goed begaanbare paden en een auto vrij parcours zorgen weer voor veel aangenaam loopplezier. De afstanden waarvoor men zich (ter plaatse) vanaf 10.30 uur kan inschrij ven zijn: 2,5 km., 5 km., 10 km. en 21 Men dient zich in te schrijven in de kantines van de sportaccommodaties gelegen aan de Bosstraat in Soest, waar ook de start zal plaatsvinden. De starttijden zijn: 2.5 km: 11.30; 21 km: 21.00 uur; 5 en 10 km.: 12.05 uur. Gezien de vele deelnemers die ver wacht worden verzoekt de organisatie iedereen om vroegtijdig aanwezig te Voor iedere deelnemer is een fraaie, voor deze cross ontworpen herinnering beschikbaar. Voor deelnemers die geen prijs stellen op een herinnering staat de mogelijkheid open in te schrij ven tegen een gering bedrag voor ad ministratiekosten. Meer informatie is te verkrijgen via tel. 17313 en 15248. 10 jaar: 1. Peter de Jong. 2. Edwin Bestman. 3. Sancho Kers. 11 jaar: 1. Gaby Walet. 2. Esther van de Bold. 3. Teus Renes. 12 jaar: 1. Thierry Russcher. 2. Ronald Hartman. 3. Arnoud de Vries. 13 jaar: 1. Menks van de Broek. 2. Er- vin Denneman. 3. Paul Hensen. 14 jaar en ouder: 1. Fred van de Bunt. 2. Pieter Jak. 3. Peter van de Brink. Na afloop van de wedstrijden vond de prijsuitreiking plaats in De Vangrail, onder het nuttigen van patat en knak worst. Hier werd tevens bekend gemaakt dat Gregor Landman en Daniëllé van Leek in hun leeftijdsgroepen de beste pres taties hadden geleverd, waarvoor zij voor één jaar een wisselbeker in ont vangst mochten nemen. A.s. zondag vinden aan de Koningsweg wederom wedstrijden plaats, n.1. oefen wedstrijden van de K.N.W.U. waaraan verenigingen uit o.a. Leusden en Hil versum zullen deelnemen. Dit is de generale repetitie voor de eerste echte K.N.W.U.-wedstrijd, die de King's Road Riders organiseren op 23 oktober a.s. en aan welke wedstrijd diverse wereld en Europese kampioenen zullen deel nemen. Toegangsprijs 2,50. In het afgelopen weekeinde werden de KNWK-wedstrijden in Hilversum ver reden. Ook dit keer vielen de Soester rijders weer in de prijzen. Piet Jak reed zich in drie manches naar een 2e plaats bij de 15-jarigen. Fred v.d. Bunt behaalde in de finale in zijn klasse bij de 14-jarigen een 3e plaats. Gegor Landmein de expert, viel deze keer niet in de prijzen, maar werd toch nog 4e in zijn groep. De Ren- en Toervereniging Tempo heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekregen voor het orga niseren van een aantal wielerveldrit- ten in de Soester Duinen. Voor jeugd- wedstrijden is dat op 16 oktober en 20 novemoer en voor de senioren op 30 ok tober. 27 november, 18 december en 15 februari. Tevens heeft de vereniging toestemming gekregen voor de tradi tionele Kerstcross op 26 december (Tweede Kerstdag). Foto: Goos van der Wilt De jeugdige ploeg van SEC heeft zater dag opnieuw een nederlaag 'geleden. Deze keer zorgde het Baarnsche T.O.V. ervoor dat de zaterdagvoetbal lers van SEC nu nog steviger op de laatste plaats zijn beland. Na het eerste kwartier, waarin het initiatief geheel aan T.OÏV. werd gela ten, en doelman W. v.d. Veen twee keer fraai redde, herstelde de ploeg zich knap. In de 27e minuut was het Erwin Meerding die met een schitterend af standschot SEC zelfs aan de leiding bracht: 1-0. Een minuut later was het echter al weer gelijk, toen scheidsrechter A. Huygen een handsbal van Henk v. Es sen net in het strafschopgebied zag: l- 1. Drie minuten later keurde de scheidsrechter een doelpunt van SEC af. Henk van Essen, goed mee opgeko men, knalde van 30 meter ineens in. Terwijl iedereen al juichend wegliep had scheidsrechter Huygen nog iemand in buitenspel positie zien staan. Het bleef dus 1-1. Hierna schoot Cees Chistiaanse nog rakelings over. SEC bleef in deze periode het spel dic teren in de 38e minuut was het echter T.O.V. dat scoorde. Scheidsrechter Huygen wuifde voor de zoveelste maal het vlagsignaal van de grensrechter weg. Bart van Dinter kon vanuit buitenspelpositie 2-1 scoren. Na rust hetzelfde spelbeeld. SEC in de aanval en T.O.V. op de counter spe lend. Na een kwartier in de tweede helft werd bij SEC Ronald Westerveld in de ploeg gebracht voor Dik v.d. Broek. De aanvallen van SEC werden talrijker. In de 66e minuut schoot Westerveld rakelings naast. Twee minuten later was het bij een counter van T.O.V. wel raak: Peter Hogendoorn, samen met Peter v. Mourik de beste spelers van T.O.V. deze middag, voltrok het von nis:!^. Na 72 minuten werd bij SEC Riny Jas- perse ingebracht voor Jeroen de Wolf. Een minuut later schoot Ronald Wes terveld maar net naast, uit een voorzet van Riny Jasperse. Met man en macht werd nog geprobeerd iets aan de ach terstand te doen. Het was echter weer T.O.V. dat scoorde, toen André Kuyper zich op link schitterend vrijspeelde en beheerst inschoot: 1-4. Vijf minuten later was de wedstrijd be slist. Bert v. Tiggelen rukte op recht Het zit Roel B's Haarmode/DVS Soest niet mee aan het begin van de compe titie. Uit de eerste vier wedstrijden werd slechts 1 punt gehaald. Ondanks de drie nieuwe aanwinsten Jan Hoef man. Jan v.d. Wielen en Johan Aal- derink wist men nog geen enkele wed strijd te winnen. De eerste competitie wedstrijd tegen SDZ'78 werd na een 4-1 voorsprong vijf minuten voor het einde van de wedstrijd nog 5-5' Ook in de tweede competitiewedstrijd tegen het sterke Overvest nam DVS Soest met de rust een 4-1 voorsprong. In de tweede helft eenzelfde beeld als in de eerste competitiewedstrijd. DVS Soest trok in de verdediging en kreeg maar liefst in tien minuten 6 goals om de oren, wat resulteerde in een 7-4 nederlaag:. De derde competitiewed strijd tegen De Munt uit Soest eindigde in een 7-3 nederlaag voor de DVS-ers. De vierde wedstrijd tegen Bilthoven begon DVS Soest erg hoopvol. Het was Gerrit v.d. Laan die ha een solo met een harde schuiver 1-0 liet aantekenen voor DVS/Soest. In dezelfde minuut werd het 1-1 door een misverstand in de DVS-verdediging. Duidelijk aange slagen door deze snelle tegengoal ging DVS Soest te gehaast in de aanval, wat al gauw resulteerde in een 2-1 ach terstand. Coach Aalderink Sr. van DVS Soest gooide toen het concept om, wat resulteerde in goed spel. Binnen vijf minuten werd de 2-1 achterstand omge zet in een 4-2 voorsprong door goals van René Ribberink en de gebroeders Aalderink. Toen begon voor DVS Soest de weer zo beruchte tweede helft. Door nerveus spel en persoonlijke fouten werd ook deze wedstrijd weer uit handen gege ven met 6-4. Ondanks deze slechte start wordt DVS Soest ook dit seizoen weer gesteund door sponsor Kapsalon Roel B's Haar mode. Op maandag 31 oktober 1983, om 19.30 uur, speelt DVS Soest tegen Zuider Boys in de Dijnselburg te Zeist. op, trok de bal keurig voor en Bart v. Dinter kon eenvoudig de bal langs doel man Wim v. Veen tikken1-5. Dat Ruud Teerlink vlak voor tijd de stand nog naar 2-5 bracht, was vooral voor hemzelf een leuke opsteker, omdat hij met Erwin Meerding tot de Schot van Ruud Teerlink (SEC) op het doel van TOV. betere spelers van deze middag be hoorde. A.s. zaterdag spelen de groen-witten opnieuw een thuiswedstrijd. Deze keer is Unicum uit Lelystad de gast. Onder het motto "Sporten helpt, helpt sporten" houdt de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten van 14 tot 20 november weer de jaarlijkse collecte. Uit de opbrengst kunnen vele projekten van stichtingen, verenigingen en bon den, die zich bezig houden met gehan dicaptensport, gesubsidieerd worden. Ook in de gemeente Soest wordt in die periode voor het doel gecollecteerd. Coördinator van de collect is de Stich ting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest. Door deze stichting zijn brieven gestuurd aan de Soester en Soester- bergse sportvereniging en aan de scho len voor voortgezet onderwijs, met het verzoek om door het leveren van collectanten medewerking aan deze in zameling te verlenen. Vóór 31 oktober wil de Sportstichting graag bericht hebben, zodat een wij kindeling gemaakt kan worden. WZ is er met goed voetbal in geslaagd één punt weg te halen bij Zuidvogels in Huizen. WZ startte gelijk na het fluit signaal zeer aanvallend en creëerde goede kansen. Bela Bohus en Günther Buxtorf hadden de kans om de score te openen, maar hun schoten misten. Na een kwartier spelen kreeg WZ een vrije trap buiten het strafschopgebied maar de bal werd gestopt door de kee per. Even later was het Hans Renes die net naast schoot. Marco Zevenboom probeerde een bal te onderscheppen, maar kreeg hem verkerd p zijn voet, waardoor de spits met een schitterende boogbal keeper Mout wist te verslaan. Het zou nog erger worden voor WZ. Vlak voor rust kreeg Zuidvogels een vrije trap vlak buiten het strafschopge bied. De spits van Zuid vogels kon ge heel vrijstaand inkoppen. Na de rust startte WZ nog aanval lender. WZ kreeg kansen. Er kwa men schoten van Hans Holtrop en Ton- ny Donk waar de keeper van Zuidvo gels de grootste moeite mee had. Na 10 minuten was het Bert den Bree- jen, die Bela Bohus alleen op de keeper afstuurde 2-1. Na ongeveer 20 minuten was het Günther Buxtorf die in het strafschopgebied onderuit werd ge haald. De toegekende stafschop werd echter te zacht ingeschoten. 10 Minuten voor tijd werd er een vrije trap toege kend. Hans Renes stuurde Bela Bohus de diepte in. Hij gaf een voorzet die Günther Boxtorf makkelijk in kon kop pen. Eindstand 2-2. A.s. zaterdag speelt WZ op de Eem- weg tegen Geinoord om 12.00 uur. De eerste 5 minuten waren voor de da mes van Scherpenzeel. VVZ'49 werd op haar eigen helft teruggedrongen. Doordat iedereen het hoofd erbij hield vielen er geen doelpunten. Toen WZ eenmaal door de eerste vijf minuten heen was, ging het beter. Er waren zelfs aardige kansen voor beide partijen, maar deze werden niet benut. De ruststand was 0- 0. Tijdens deze tweede helft waren er goede kansen voor beide partijen, maar niemand maakte er gebruik van. Door dit gelijkspel tegen Scherpenzeel hebben de dames van VVZ'49 nu 7 pun ten uit 6 wedstrijden. Volgende week spelen ze uit tegen SVM Boys in Maar tensdijk. VVZ'49 AI won van S.O. Soest A2 De plaatselijke derby S.O.Soest - VVZ'49 begon in het voordeel van WZ. Dit leidde tot een snelle openingstref fer van Gert v.d. Munt. In dezelfde mi nuut werd gelijk gemaakt door Soest. 10 Minuten later kwam er door een fout in de verdediging van Soest een kans die Jeroen Brouwer benutte. Nu had WZ een duidelijk veldoverwlcht wat leidde tot vele kansen. Een terug springende bal uit een corner werd door Ben Burgman vanaf 25 meter in geschoten. Met de stand van 1-3 gingen de beide teams de rust in. Na rust begon WZ duidelijk sterker maar uit een vrije trap van Soest werd het 2-3. WZ raakte in de verdrukking. Maar Soest kon de kansep niet benut ten. 10 Minuten voor tijd maakte Marten Renes de verlossende treffer. Dit leid de tot een kans die Gert v.d. Munt goed afmaakte. De sportieve wedstrijd eindigde hier mee in een 5-2 overwinning voor WZ. «JLI!- Jeugdnieuws SEC A-junioren op winst Zaterdag kwamen de A-junioren van IJsselmeervogels op bezoek. SEC kon moeilijk in zijn spel komen. Slordig spel zorgde er voor dat veel onnodig balverlies werd geleden. In de 35e minuut was SEC dicht bij een doelpunt. Luits Houkes loste een hard schot op doel, maar met een prachtige redding wist de doelman van de Vogels de bal over de lat te werken. De vol gende minuut was het dan eindelijk raak. Antek Wojtkowska gaf een prima pass op Mark Kriek, die zich niet be dacht en- met een hard schot 1-0 liet aantekenen. In de 50e minuut van de wedstrijd viel de beslissing. De bal kwam op rechts bij Rony de Vries die met een hard diagonaal schot 2-0 liet aantekenen. Uitslagen SEC-jeugd zaterdag 8-10-'83 SEC Al-IJsselmeervogels A2 2-0 A.P.W.C. B1-SECB1 1-5 SEC B2-Baarn B4 1-3 SEC Cl-WZ 49 Cl 3-2 AmersfoortseBoysC2-SECC2 v 15-1 Hooglanderveen Dl-SEC Dl 2-3 SEC D2-VVZA D4 7-1 SEC D3-Roda D6 8-3 BaarnE2-SECEl 0-2 K. V. V. A. F2-SEC F2 8-0 Amersfoortse Boys F2-SEC F2 1-0 Wedstrijdprogramma SEC-jeugd a.s. zaterdag 15-10-'83 15.00 uur WZ 49 Al-SEC Al 13.00 uur WZA B2-SEC Bl 15.00 uur SEC B2-Spakenburg B3 13.45 uur SEC Cl-IJsselmeervogels Cl 13.45 uur SEC C2-IJsselmeervogels C2 13.00 uur SEC Dl-CJW Dl 13.00 uur CJV V D2-SEC D 2 12.00 uur Hooglanderveen D2-SEC D3 13.00 uur SEC El-TOV El 12.00 uur SEC Fl-Roda Fl 12.00 uur SEC F2-Achterveld Fl Damesvoetbal zondag 16-10-'83; 10.00 uurDOSV-SEC Hees moest afgelopen zaterdag op be zoek bij de op de tweede plaats staan de SVM Boys in Maartensdijk. SVM Boys kon compleet aan deze wedstrijd beginnen, terwijl Hees nog steeds twee spelers in de ziekenboeg heeft. SVM Boys trok in de eerste helft het spel naar zich toe, maar echt gevaar lijk konden de Maartensdijkers niet worden. Het spel liep veelal over Dirk Dorselaar, die op knappe wijze uit de wedstrijd werd gespeeld door de Hees defensie. Hij probeerde wel met scho ten uit de tweede lijn enig gevaar te stichten maar zij misten precisie. Hees, dat zich niet liet intimideren, kreeg tegen het einde van de eerste helft de' "oeste kansen. In de 40e mi nuut werd J. v.d. Wielen goed aan gespeeld door René Ribberink, maar hij maakte één beweging teveel en verspeelde de bal. Hees begon erg voortvarend aan de tweede helft, want de thuisclub moest helemaal te rug in eigen defensie. Hees profiteer de goed van het wind voordeel. Met goede schoten werd de SVM-doelman op de proef gesteld. Dit leverde vier corners op rij op voor Hees al leverden deze niets op. Hees bleef wel de betere ploeg, de bal werd goed vast gehouden. Iedereen was be reid te werken voor elkaar, want dat is de grootste kracht van Hees. Hees weigerde zich terug te trekken om zodoende een gelijkspel veilig te stellen. En met succes, want in de 38e minuut mocht Hees een vrije trap ne men, zo'n 25 meter van de goal. J. Hoefman ging achter de bal en lepelde het leer keurig over het muurtje van SVM Boys, zodat de mee opgekomen J. v.d. Veer de bal in de uiterste be nedenhoek kopte: 0-1. SVM Boys was totaal aangeslagen door deze tegengoal, Hees daarentegen kreeg vleugels en drong SVM Boys helemaal terug. In de 43e minuut was het alweer raak voor Hees, maar de scheidsrechter keurde dit doel punt af wegens buitenspel. Dit was te vens de laatste actie van deze uiterst sportieve en goed gespeelde wedstrijd. De inhaalwedstrijd Amstelland - S.O.Soest, de vorige keer letterlijk in het water gevallen, dreigde nu figuurlijk de mist in te gaan. Op het aanvangsuur bleek n.I. de scheidsrechter verstek te laten gaan. Gelukkig was op het Amstellandcomplex een K.N.V.B. scheidsrechter, de heer K. Neutel. Deze bleek ondanks een lichte blessure bereid om het belangrijke duel te leiden. Belangrijke wedstrijd voor Soest vooral; 'n nederlaag zou ver blijf in de onderste regionen betekenen, en bij winst behoorde Soest tot de kop groep. Het was Amstelland dat het best start te met breed opgezette aanvallen en goed combinerend maakten zij 'n ster ke indruk. Al na 10 minuten volgde een Amster damse aanval over links, de bal ging hoog en hard aan iedereen voorbij, werd weer voor het doel langs gespeeld, de Soestdefensie uit positie, en links buiten v.v. Made verschalkte Kamp horst met een schuiver 1-0. Kort hierop kreeg Amstelland nog eni ge kansen maar zij schoten over en naast. De beide Soest-spitsen werden door stringente mandekking aan ban den gelegd. De beste Soest-aktie was een hard schot van John Westerveld, over het doel. Na het 2e aanvangssignaal van de uit stekende arbiter Neutel kwam Amstel land tot de eerste gevaarlijke aktie, waarbij Nassi de bal net naast schoot. Na 10 minuten werd v.d. Berg van ach teren aangetikt, al dan niet in het straf schopgebied. De bal kwam op de 16 meter lijn, en het was Wim Gouw, die met 'n fraaie schui ver het muurtje en de doelman ver schalkte: 1-1. Soest begon nu aan te dringen. Uit 'n verre ingooi van Staal kopte V.d. Berg door, en het was Schipperen, die door 'n woud van benen met 'n strak schot wist te scoren. 1-2. Amstelland kwam nu verwoed opzet ten, maar de Soest-defensie met Kamp horst aan het hoofd, hield keurig stand. De beste kans was voor Soest. G. Becker, in de ploeg gekomen voor V.d. Berg, speelde zich vrij, passeerde wel de doelman maar z'n inzet was te zacht en werd achterhaald. Aan de andere kant redde Staal nog 'n keer fraai op de doellijn. Ruim 6 minuten na de officiële speel tijd werd Westerveld, ver opgerukt bij de corner vlag, hardhandig ge vloerd door de Amsterdamse doelman, en na 52 minuten kwam het einde met een verdiende S.O.Soest zege. A.s. zondag komt CDN op bezoek aan de Bosstraat. Stand 3e klasse D WOG 4-7 CDW 33 Argon 3-5 Vreeswijk 2-2 UW 4-5 BVC4-2 S.O.Soest 3-4 Midlandia4-2 Kampong 3-4 Victoria 3-1 Amstelland 4-4 CDN 3-1 Soest 2 speelde in Utrecht tegen Cele- ritudo 2 gelijk met 0-0. Op het kleine veld kon Soest aanvan kelijk niet uit de voeten en was blij met de gelijke stand bij rust. Na rust ging het wat beter maar de dubbel blanke eindstand gaf de verhouding wel juist weer. L.V.V. A-l - S.O.Soest A l 2-2 Afgelopen zaterdag speelde Soest A-l de lastige uitwedstrijd tegen L.V.V. Soest had een goede start en na ca. 12 min. spelen was het Ton Peterse die voor 0-1 zorgde. Vier minuten later kwam Soest goed weg toen een L.V.V.-schot door de lat werd gekeerd. De tweede helft slipte een L.V.V.-er langs de Soestverdedi- ging en trok de stand gelijk 1-1. Ron Devilee kwam in de problemen en kreeg na 2 grove overtredingen binnen 10 minuten de rode kaart. Soest ging met 10 man verder. Toch bleef Soest aandringen en het was Ste ven Vos, die een solo afrondde met een schitterende goal en daarmede Soest weer op voorsprong bracht. Snel na de aftrap schoot een L.V.V.-er hoog in en verraste hiermede Soest- keeper Jan Willem v.d. Wint en de stand was weer in evenwicht. De laatste 10 minuten speelde Soest met 9 man. In deze periode liep Peter Tourné nog tegen een boeking aan maar verder hielden de Soestspelers het hoofd koel en kon de 2-2 gelijke stand worden vastgehouden. A.s. zaterdag gaat Soest A-l op bezoek bij Hercules in Utrecht, aanvang 15.00 uur. Met de nieuwe E-4 ploeg voor het eerst in het veld speelde de S.O.Soestjeugd 25 wedstrijden. De E-4 had een leuke start met een 1-0 winst op Quick 3. Ook deze week weer de beste resultaten bij de B- en C-junio- ren. Van de 25 wedstrijden werden er 5 gelijkgespeeld, 10 wedstrijden brach ten de volle winst en 10 maal werd er verloren. De uitslagen waren als volgt: A- Junioren: L.V.V. 1-Soest 1 2-2 Soest 2-VVZ'491 2-5 Soest 3-Hoogland 3 3-6 WZA 4-Soest 4 2-5 B-Junioren: Soest 1-Hoevelaken 1 2-2 Soest 2-VVZ'491 2-1 Soest 3-Lim vio 2 9-1 IJsselmeervogels 3-Soest 4 0-5 IJsselmeervogels 4-Soest 5 1-1 Gelijk vanaf de aftrap werd er door H.V.C. goed gevoetbald, maar de He- zianen waren zo druk met elkaar uit te jouwen dat H.V.C. op hun gemak bin nen 25 minuten met 3-0 voorstonden. Voor rust maakte Hees dan toch nog 3- I. Nadat in de rust enige noten ge kraakt waren begonnen de Hezianen ook te voetballen, en binnen 10 minuten was het 3-2. Ondanks goed spel konden ze toch niet voorkomen dat de eind stand 4-2 werd in het voordeel van H.V.C. Uitslagen jeugd: H.V.C. Al - Hees Al 4-2 Hees Bl-C.J. V.V. 3-1 Achterveld Cl - Hees Cl ïo-O Hoogland Dl - Hees Dl 2-1 Hooglanderveen Fl - Hees FJ 0-4 Programma 15 oktober: Hees Al - Hoevelaken A2 15.00 uur Hooglanderv. Bl - Hees Bl 13.45 uur Hees Cl - De Glind Cl 13.45 uur Hees Dl -SOVA Dl 13.00 uur Hees Fl-H.V.C. Fl 12.00 uur. C-Junioren: WZA 1-Soest 1 0-1 Soest 2-Hoevelaken 2 0-1 Soest 3-Roda '46 4 5-1 Soest 4-WZA 6 9-0 KWA 3-Soest 5 1-4 D-Pupillen: Soest l-Spakenburg 1 2-3 KWA 2-Soest 2 5-0 S.O.V.A. 1-Soest 3 2-4 Soest 4-Eemdijk 1 0-5 E-Pupillen: C.J.V.V. 1-Soest 1 0-0 Soest 2-KVVA 2 1-4 Hoevelaken 3-Soest 3 13-0 Quick 3-Soest 4 0-1 F-Pupillen: Roda 1-Soest 1 2-1 Roda 3-Soest 2 1-1 Soest 3-Roda 4 0-14 A.s. Zaterdag wordt het druk op de S.O. Soestvelden. Maar liefst 14 van de 25- jeugdploegen spelen thuis. Dit zijn: A-Junioren: Soest 2-T.O.V. 1 Soest 4 - Hoevelaken 3 B-Junioren: C-Junioren: Soest 1 - Baarn l Soest 1 - KWA l Soest 2 - Baarn 2 Soest 5 - WZA 8 Soest 3 - Quick 3 D-Pupillen: E-Pupillen: Soest 1£ WZA 1 Soest 2 - Quick 2 Soest 3-Roda 3 Soest 3- Eemdijk 1 Soest 4 - CJW 3 F-Pupillen: Soest 1 - Amersfoortse Boys 1 Soest 2-T.O.V. 1 Herfstvakantie-aktiviteiten voor de S.O.Soest-jeugd Ook in de herfstvakantie wordt de S.O. Soestjeugd beziggehouden. Woensdag middag 19 oktober wordt er in plaats van de gebruikelijke trainingen voor E- en F-pupillen van 13.30 tot 15.00 uur een trainingscircuit afgewerkt. Het geheel staat onder leiding van de beide hoofdtrainers E. Brandes en W. Peek. Zij worden geassisteerd door een aantal sen. en jun. selectiespelers. De keeperstraining wordt verzorgd door de reserve keeper van Soest 1 Paul Elberse. Om 15.00 uur wordt een Walt Disney tekenfilm vertoond. Donderdag 20 oktober ,is de oudere jeugd aan de beurt. Voor hen wordt de komische film "The Party" met Peter Sellers in de hoofdrol vertoond. Deze voorstelling begint om 14.00 uur. Beide evenementen spelen zich uiteraard af in en om het S.O.Soestpaviljoen aan de Bosstraat. D.O.S.V. - S.O.Soest dames 2-0 De Soestdames gingen op bezoek bij D.O.S.V., een ploeg die bekend staat om vrij fors spel. Vanaf het begin- signaal trachtten de Soester dames het aanvaisspel van D.O.S.V. te ontrege len. Aanvankelijk gelukte dit, maar door een verkeerde terugspeelbal kon D.O.S.V. toch een 1-0 voorsprong ne men. Alle Soester aanvalspogingen strandden op de D.O.S.V.-keepster. Door verwarring in de Soester defensie kreeg de snelle D.O.S.V.-spits de gele genheid 2-0 op het scorebord te bren gen. Het 3e Hilversumse doelpunt viel na het rustsignaal van de scheidsrechter. Na rust probeerde een beter spelend S.O.Soest de score een gunstiger aan zien te geven, doch steeds stond de Hilversumse doelvrouw een Soesttref- ferinde weg. Aangezien nu ook de Soestverdediging stand hield, eindigde deze wedstrijd in een 2-0 overwinning voor D.O.S.V. A.s. zondag gaat de S.O. Soest-dames op bezoek bij Radiostad. 14.30 uur WZ - SOVA '54 12.00 uur WZ 2 - Geinoord 2 14.30 uur WZ 3 - GVW 4 13.00 uur Bloemenkwartier 5 - WZ 4 10.00 uur Posthoorn 6 - WZ 6 10.00 uur CJW 7 - WZ 7 SEC 14.30 uur SEC - Unicum 12.00 uur SEC 2 - Veluwse Boys 3 12.00 uur SCAH 2 - SEC 3 HEES 14.30 uur Roda '46 - Hees 15.00 uur WOG 3 - Hees 2 14.30 uur Hees 3 - Eemdijk 3 12.00 uur Hees 4 - Bloemenkwartier 6 13.00 uur VOP 5 - Hees 5 SOESTERBERG 15.00 uur Zwart Wit Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - WA 2 14.00 uur Veenendaal 5 - Soesterberg 3 S.O.SOEST 14.30 uur Soest - CDN 12.00 uur Soest 2 - Utrechts Boys 2 11.00 uur Maarssen 3 - Soest 3 12.00 uur Veensche Boys 2 - Soest 4 12.00 uur Soest 5 - Quick 6 14.30 uur Soest 6 - Actif 7 12.00 uur Argon 5 - Soest 7 14.30 uur Soest 8 - De Zebra's 4 11.30 uur SDO 6 - Soest 9 10.00 uur 't Gooi 8 - Soest 10 9.30 uur Soest 11 - De Zebra's 8 9.30 uur Soest 12 - Laren 7 9.30 uur Victoria 12 - Soest 13 9.30 uur Soest 15 - Soest 14 SEC 14.30 uur 's-Graveland - SEC 11.30 uur Velox 2 - SEC 2 11.00 uur SEC 3-Actif 3 11.30 uur SEC 4 - Baarn 4 11.30 uur SEC 5 - APWC 5 11.30 uur HVC 6 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg De Zebra's 12.00 uur Barneveld 2 - Soesterberg 2 11.30 uur Soesterberg 3 - Hoogland 5 11.30 uur Soesterberg 4 - 't Gooi 3 11.30 uur Soesterberg 5 - Saestum 8 Zaterdag 15 oktober: 10.00 uur SVM Boys - WZ Zondag 16 oktober: 14.30 uur Radiostad - Soest 10.00 uur DOSV - SEC 10.00 uur BVC - Soesterberg

Soester Courant | 1983 | | pagina 21