297.5 50 jaar geleden in Soest HERFST-VAKANTIE AANBIEDINGEN 4975 De Soester Duinen Soesterberg ontevreden over oplossing verkeersproblematiek Brede weerstand tegen verhoging reinigingsrechten Kinderboekenweek in Bibliotheek weer succesvol 'Soestdijk geen stankwijk' vraagt Kroon Lindner te dwingen tot plaatsen naverbranders vraagt; uw aandacht voor: Boodschappentas ge stolen Dronken achter het stuur Damesbadpak gestolen Broeken Broeken vrijetijdskleding y |k vinc| ,jat je het verdiend hebt. We kunnen ook gaan gourmetten..., of zullen we gaan barbecuen? "Maakt mij niet uit..., als ik maar niet hoef af te wassen, f 22,50 p.p. SOESTERBERGSESTRAAT188 02155-12739 SOESTDUINEN Betrapt met onverzekerde motorfiets Lichtmasten beschadigd Inbraak Koninginnelaan Jongen (15) mishandeld 13 October 1933 5 Soester Courant van woensdag 12 oktober 1983 5 Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in ar tikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten hebben door plaatsing van de borden 11 bijlage II van het R.V.V. met onderbord "uitgezonderd (brom)fietsen en traktoren" een gedeelte van de Talmalaan over een lengte van 71 meter gerekend van af de Soesterengweg, gesloten te verklaren voor alle verkeer in beide rich tingen behalve voetgangers en uitgezonderd (brom)fietsen en motorvoer tuigen die niet sneller kunnen en mogen rijden dan 20 km per uur. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aangedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Leiden- schendam, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nedl. Motor rijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Mevrouw Annelies Mees maakte ge bruik van het spreekrecht tijdens de vergadering van de Commissie Ruim telijke Ordening op dinsdag 4 oktober j.1. om blijk te geven van de grote on vrede van inwoners van Soesterberg met de door de gemeente voorgestelde oplossing voor de verkeersproblema tiek. Men is van mening, dat het sluipver- keer onderschat wordt: de tellingen zijn verricht in de bouw vak vakantie, waardoor de cijfers geen juist beeld ge ven. Soesterbergs Belang zal een in ventarisatie maken van verkeersknel punten en ook zullen nieuwe tellingen verricht worden. Gevaarlijke situaties ontstaan door verkeer, dat niet van be veiligde routes gebruik maakt of doordat automobilisten van het ene naar het andere kruispunt racen. Te vens wordt veel hinder ondervonden van militair verkeer. Mevrouw Mees sprak de hoop uit, dat er geen ernstige ongelukken behoeven te gebeuren voordat een bevredigende oplossing geboden wordt. De gemeente stelt een bedrag van 750,-- ter beschikking voor verwij- Vooral het College-voorstel om de rei- ningsrechten in 1984 met 20% te verhogen is, zoals te verwachten was, vorige week in de vergadering van de commissie Financiën op brede weerstand gestuit. Deze forse verhoging is volgens het College noodzakelijk, omdat op last van de provincie niet langer gebruik mag worden gemaakt van het "gat van Tammer" in Soesterberg voor het storten van grof vuil en het residu van het Kompostbedrijf. Daarvoor in de plaats moet het vuil al dit jaar worden afgevoerd naar het Afval-verwerkingas bedrijf Rijnmond. Alleen voor het resi du bedragen de kosten 300.000 per jaar. Raymond van Gelder (PvdA) noemde het "niet acceptabel dat wij door de provincie worden gedwongen tot zulke hoge lasten, die we dan maar weer af wentelen op de burger." Hij wees erop dat deze verhoging iedere burger in ge lijke mate zou treffen, ook de uitke ringstrekkers bijvoorbeeld en pleitte ervoor het bedrag voor een jaar uit de algemene reserve te dekken en voor de volgende jaren uit te smeren over tien jaar. Als alternatief bepleitte hij straks de begroting op deze 300.000 na ter goedkeuring aan Gedeputeerde Sta ten te zenden: "dan ligt de verantwoor delijkheid waar die liggen moet." Ook Jan Jacobs (WD) had veel moeite met de forse verhoging, al meende hij dat deze in vergelijking met omliggen de gemeenten nog relatief laag was. Ries van Logtenstein (CDA) noemde het weliswaar een forse ingreep, 'maar het is nu eenmaal iets dat ons over komt." Hij vond dat het gemeentebe stuur aan de bevolking goed duidelijk moest maken waarom deze verhoging noodzakelijk was. Adriaan Pothuizen (D'66) verklaarde zich ook tegen. De kwestie moest wat hem betreft niet worden geregeld met een tijdelijke extra-belasting, maar worden "meegenomen" in de uitwer king van de ATB (Aanpak Toekomstig Beleid). Ook Jan Visser (Prog. Soest) sloot zich bij de tegenstemmers aan, evenals Hans Blom (CDA). 'Calamiteit' Wethouder Menne wees er in zijn reactie op dat deze zaak min of meer als een "calamiteit" moest worden ge zien, die betaald moest worden door degenen die er profijt van hebben, i.c. de burgers. Hij meende dat de maatre gel weliswaar weinig sympathiek zou zijn, maar dat de gemeente er toch niet omheen kon. Bovendien steekt Soest voor wat betreft de reinigings- en riool rechten zijns inziens nog gunstig af bij de omliggende gemeenten. In 1983 be taalt men in Zeist 286,- in De Rilt 225, in Amersfoort 185 en in Soest 153 100,80 reinigingsrecht en 52,50 rioolrecht). Slechts in Baarn betaalt men minder: 130,80. "We streven zoveel mogelijk naar kos- ten-dekking,aldus de wethouder, "en nu doet zich zoiets voor. Moeten we 't er dan bij laten zitten?" Ca. 5% Met uitzondering van Ries van Logten stein ("Als we dit bedrag nu niet dek ken trekken we een veel te grote wissel op de toekomst") die vasthield aan het college-voorstel en Neks Blommers (WD), die 20% weliswaar te hoog, maar 5% weer te laag vond en zodoen de op 10% uitkwam, vonden de andere leden van de commissie dat de verho ging van de reinigingsrechten beperkt moest blijven tot ca. 5%. Opvallend was het feit dat Van Logten- steins partijgenoot Hans Blom hem af viel. "We hebben de burgers bij de be zuinigingsoperatie beloofd dat we ex tra-kosten zouden opvangen door be zuinigingen op de uitgaven, en niet door de burgers zelf een lastenver zwaring op te leggen." Raymond van Gelder vroeg zich nog af wat er eigen lijk zou gebeuren als de gemeente Soest gewoon zou doorgaan met het storten van vuil in het gat van Tam mer. "Krijgen we dan bekeuringen voor meer dan 300.000?" Wethouder Menne reageerde daarop met de op merking dat de gemeente in overtre ding zou zijn. Ook uit milieuoverwe gingen leek dit hem een af te raden weg. Hondenbelasting Ook de verhoging van de hondenbelas ting (voor de eerste hond van 65,- naar 67,- voor volgende honden van 95,- naar 98,-) leverde in de commis sie nog enige discussie op. Jan Jacobs (WD) pleitte ervoor de tarief ver hoging voor de eerste hond voortaan gematigder te laten verlopen, maar die voor volgende honden juist sterker op te voeren. Adriaan Pothuizen vond het maar veemd dat volgens de veror dening ook voor logerende honden be lasting moet worden betaald en Jan Visser stelde voor de belasting voor elke hond met 10% te verhogen: "Het is langzamerhand een echte plaag in Soest aan het worden. Raymond van Gelder stelde voor om de bouwvergunningen voor kleine ver bouwingen af te schaffen, waarover ook in Den Haag al wordt gesproken. "Door geen bouwvergunningen meer uit te geven die niet kostendekkend zijn besparen we ook geld." Wethouder Menne beloofde de "vinger aan de pols te houden," maar dat de zaak eerst goed bestudeerd moest worden. Schoolzwemmen Bij het voorstel om de bijdrage van de ouders voor het schoolzwemmen met 3% te verhogen merkte Jan Visser op dat hij er een voorstander van was het vervoer per bus van de school naar het zwembad helemaal af te schaffen, omdat het bad voor de meesten toch om de hoek lag. Ook Hans Blom drong erop aan dit punt in het College nog eens te bespreken. "Het kost veel geld, en heel veel kinderen hebben al hun diploma's of volgen particuliere zwemlessen. Misschien is het niet meer zo noodza kelijk om hier ons gemeenschapsgeld aan te besteden." Bovendien, meende Blom, deden aan het schQQi&wem- men veel kinderen mee die al lang hun B-diploma hadden. Raymond van Gelder en Neks Blom mers uitten bezwaren tegen de stijging van de begraafrechten met 10%, omdat zij vermoedden dat deze voor een be langrijk deel werden veroorzaakt door dat een medewerker van Gemeente werken bij het opheffen van de ge meentekwekerij min of meer overbo dig aan het personeel van de begraaf plaats was toegevoegd. "Wij zijn het destijds in elk geval niet eens geweest met personeelsuitbreiding," aldus Neks Blommers. Een inwoonster van Maartensdijk deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar tas. Daarin be vonden zich o.m. een portemonnee met ca. 250,- drie girobetaalkaarten, twee giropasjes, een bankpasje, een aantal tegoedbonnen ter waarde van 150,- en wat kleding. De tas werd weggenomen uit het Medisch Centrum aan de Nieu we weg, tijdens de vorige week gehou den kraammarkt. Foto: Goos van der Wilt Zoals gebruikelijk heeft de Openbare Bibliotheek in Soest tijdens de jaarlijk se Kinderboekenweek die nog duurt tot het komende weekeinde - niet stil gezeten. De jeugdafdeling van de bi bliotheek aan de Al bert Cu yp laan heeft ook dit jaar een aantal activiteiten ge organiseerd, waaraan de jeugdige le zertjes volop konden deelnemen. Vorige week woensdag begon de kin derboekenweek voor zover het de bi bliotheek betreft met een voorstelling van Hans Hildebrand, een poppenspe ler uit Maarssenbroek, die eerst een goochelnummer liet zien voor zijn pu bliek - dat uit ca. 100 kinderen bestond - vervolgens overiging op buikspreken en een muzikale poppenkast, waarbij de kin deren uit volle borst meezongen. Hij ein digde zijn optreden met een clowsnum- mer waarbij de kinden op hun meege brachte instrumenten konden spelen. Dit eerste evenement was dan ook bui tengewoon geslaagd. Zaterdagmorgen was er opnieuw wat De journalisten Jos Slats (1.) en Bert Visser aan het woord voor een aan dachtig gehoor in de bibliotheek. te beleven bij de bibliotheek. Bert Vis ser, van het jeugdblad Taptoe en het KRO-radioprogramma Krachtvoer, en Jos Slats van de Amersfoortse Cou rant, lieten, o.m. met behulp van een video-recorder zien wat er zoal komt kijken bij de vervaardiging van een tijdschrift of een krant. De kinderen mochten later zelf hun krachten be proeven op het samenstellen van een krant. Vanmiddag wordt de kinderboeken week in de bibliotheek afgesloten met de vertoning van de Engelse speelfilm "De Plank." Er zijn twee voorstel lingen, één om 14.00 uur, één om 16.00 uur, zodat ieder die belangstelling heeft in de leeftijdsgroep van 8 tot 14 jaar de film ook echt kan zien. In de nacht van vrijdag op zaterdag ontdekte de politie op de Soesterberg- sestraat een automobilist, die opviel door zijn rijgedrag. Hij negeerde de stoptekens van de politie en reed ver volgens de Heideweg op, waar hij op het erf van een willekeurige woning tot stilstand kwam. De 23-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, werd naar het bureau overgebracht, waar hij de blaasproef aflegde en de bloedproef onderging. Omdat de man reeds in oktober '82 en april en mei '83 voor dezelfde feiten was aangehouden werd zijn rijbewijs ingevorderd. Bij zijn aanhouding ge droeg de man zich nogal recalcitrant. Een bewoonster van de Gerrit v.d. Veenstraat meldde de politie vorige week diefstal van een badpak. Het kledingstuk was door een onbekende weggenomen van de waslijn. dering van straatwerk bij de eerste as- verlegging van de toegangsweg tot het woonerf Bloemheuvel. Voorstellen om zigzaghekken of bloembakken te plaat sen werden verworpen, omdat schei dingen tussen voetgangers en autover keer in strijd zijn met het karakter van een woonerf. Sluipverkeer geeft volgens de gemeente geen aanleiding tot gevaar lijke situaties. Men denkt de situatie op de Oude Tempellaan en de Kamerlingh Onneslaan te verbeteren door de cyc lus van de verkeerslichten op de Kampweg te verkorten. Een voorstel van Adriaan Pothuizen (D'66) om gedurende een proefperiode de verkeerslichten geheel uit te scha kelen vond geen genade: hierdoor zou een onoverzichtelijke situatie ontstaan en zou herinrichting van het kruispunt noodzakelijk zijn. hetgeen op dit mo ment ongewenst is. Overhees Fl. 100,- zal worden besteed aan verbe tering van de Draailier, terwijl bewo ners van de Bazuin genoegen moeten nemen met de mededeling, dat er geen bezwaar is tegen het verwijderen van een of twee tegels bi de schuren om be groeiing aan te kunnen brengen, waar van aanleg en onderhoud voor re kening van de bewoners komen. Zelfwerkzaamheid Aangeboden zelfwerkzaamheid is in overweging genomen, maar Ir. S. H. Brunekreef, directeur Gemeentewer ken, liet weten dat met uitzondering van de Bazuin de te verrichten werk zaamheden van dien aard zijn, dat deze niet uitbesteed kunnen worden. Wethouder G. Plomp deelde tot slot mede, dat de concept-brieven aan de bewoners verzonden zulen worden. Reacties hierop zullen worden afge wacht en eventueel worden besproken, waarbij ook nieuwe suggesties kun nen worden meegenomen. vAAfeedestraatTT tel.12424 Soest RESTAURANT Gistermiddag vond in Den Haag een hoorzitting plaats, waarin het Kroon- beroep van de firma Lindner, de Soes ter doppenfabrikant op het industrie terrein, tegen de Hinderwetvoorwaar- den werd behandeld. Voor de Milieu vereniging "Soestdijk geen Stank- wijk," die is uitgenodigd om tijdens de hoorzitting een "weerwoord" te le veren, is dat aanleiding geweest om een pleitnota op te stellen. Deze nota bevat een aantal overwegingen, waar van de milieuvereniging hoopt dat de Raad van State ze in zijn beschouwing wil betrekken. Het komt er vooral op neer dat de over heid aan Lindner een aantal aanvullen de voorwaarden zal dienen op te leg gen, met name voor wat betreft de plaatsing van naverbranders. Het Kroonberoep dat de firma Lindner heeft aangespannen bestaat feitelijk uit twee beroepen: ten eerste tegen de hinderwetvoorwaarden waarmee het bedrijf is geconfronteerd, ten tweede tegen de door de gemeente aangezegde sluiting, wegens het niet voldoen aan de gestelde voorwaarden om koelers te plaatsen. Volgens de milieuvereniging heeft Lindner andere filters geplaatst dan in de voorwaarden stond aangege ven. De nota van "Soestdijk geen Stank- wijk" laten wij hieronder volgen. Overwegingen 1. Het beroep betreft de doelmatigheid van voorzieningen voor afgaszuivering twist -"cap"-lijnen. Hierbij kan aange tekend worden: a. Dat het afgas van deze lijnen een aanmerkelijke bijdrage leverde aan de door Lindner veroorzaakte onduldbare overlast, in grote delen van de gemeen te Soest. b. Dat is installatie van electrostatische filters in 1979 de stankoverlast van deze bron hoogstwaarschijnlijk (ref. TNO onderzoek) sterk gereduceerd heeft onder normale gemiddelde ope ratiebelasting. c. Dat echter de actuele efficiëntie van deze filters afhankelijk blijft van even tuele topbelasting en zeer zeker van de mate van juist en tijdig onderhoud van deze installatie (ref. brand in installa tie tengevolge van nalatigheid in on derhoud). d. Dat gezien het onder c betoogde een eis tot strikte controle van de efficiëntie van deze afgaszuiverinstallatie nood zakelijk is. 2. Na installatie van electrostatische filters, noodzakelijk ter voorkoming van emissie van de door toxicologen als gezondheids schadelijk geachte ethyl- hexylphtalaten is gebleken dat de door alle partijen erkende onduldbare "Lindner-stank" in het geheel niet is afgenomen. Deze éénduidige waarne mingen bewijzen dat de schadelijke af- gassen uit de "twist"-caplijnen, niet de stoffen zijn die overwegend de stank overlast veroorzaken. Hierbij kan aan- getekend worden dat: a. By een bezoek van enkele leden van de Milieuvereniging "Soestdijk geen Stankwijk," door de heer Oosterlo van de gemeente Soest en de heer Grim van de firma Lindner BV op het dak van de fa briek van Lindner eenduidig kon wor den vastgesteld dat de typische "Lind ner "-stank veroorzaakt wordt door de combinatie van afgassen uit zowel de druk- als de laklijnen (uitgezonderd lijn vijf, die voorzien is van een naver- brander, en de UV-drooglijnen). b. Deze constatering wordt onder steund door vele waarnemingen sinds dien dat tijdens dagen van verhoogde produkties op de druk- en laklijnen bij Lindner BV de stankhinder tot on draaglijke niveaus opliep. c. De constatering dat de druk- en lak lijnen bij Lindner (exclusief de lijnen vijf en de UV-drooglijnen) de overwe gende bron van de onduldbare stank overlast in Soest zijn, erkend wordt door officiële instanties zoals - Gemeente Soest - Ministerie van VROM - Provinciale Waterstaat Utrecht (brief dd. 30 augustus 1983). d. Erkenning van stankoverlast door genoemde druk- en laklijnen onontken- baar kan worden afgeleid uit de offi cieuze bereidheid van het Ministerie van VROM om 2.500.000,» beschik baar te stellen voor de bouw van naver branders op deze lijnen, (ref. onder meer persbericht gemeente en brief van Waterstaat, Utrecht). 3. Aangezien de onderhavige Kroon- procedure een vol beroep betreft, ver wachten wij op grond van de eerste twee overwegingen, dat de Kroon aUe aspecten, dus niet uitsluitend het as pect van de electrostatische filters, maar met name ook het aspect van de stankhinder, veroorzaakt door de druk- en laklijnen, beziet en derhalve een uit spraak zal doen over de hierdoor nog steeds onverminderd aanwezige stank hinder en tevens over de voorzieningen die nodig zijn om deze stankhinder weg te nemen. Hierbij kan aangetekend worden dat: a. In de op 17 juli 1979 door de gemeente Soest aan de firma Lindner BV ver leende hinderwetvergunning, - waarte gen momenteel de beroepsprocedure loopt, - onder artikel 20 de voorwaarde is gesteld dat stankverwekkende lak- soorten uitsluitend op de van een naverbrander voorziene lijn vijf ver werkt mogen worden. b. Derhalve de huidige stankoverlast een gevolg is van het feit dat de firma Lindner BV, in strijd met dit artikel 20, stankverwekkende laksoorten op de andere lijnen verwerkt. c. Derhalve de stankhinder onrechtma tig zal zijn zodra de voornoemde hin derwet van kracht wordt. d. Het noodzakelijk is voor een doelma tige stankbestrijding, dat dit artikel uitgebreid wordt met het opleggen van voorwaarden betreffende de te gebrui ken middelen ter voorkoming van de stank. Op de Nieuweweg hield de politie vo rige week vrijdag een 17-jarige jonge man uit Soest aan, die op een motor fiets reed. Bij onderzoek bleek het voertuig niet verzekerd te zijn. De po litie nam de motorfiets in beslag en onthaalde de jongeman op een proces verbaal. Een medewerker van de PUEM kwam vorige week bij werkzaamheden aan een aantal lichtmasten langs de Vrede hofstraat tot de ontdekking dat de plas tic kappen van vier masten door lucht bukskogels waren stukgeschoten. Hij stelde de politie van zijn bevindingen op de hoogte. Zaterdagavond hebben inbrekers hun slag proberen te slaan in een woning aan de Koninginnelaan. Zij forceerden het slot van de achterdeur en doorzoch ten het gehele huis, echter zonder iets mee te nemen. Een bewoner van de F.C. Kuyperstraat deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de mishandeling van zijn 15-jarige zoon, die na een schoolfeestje in het Griftland College aan de Noor- derweg was opgewacht door een vier tal jongelui, toen hij het feest in gezel schap van een meisje verliet. De vier knapen takelden de jongeman zodanig toe dat hij er een flink aantal kwet suren overhield. De politie zet het on derzoek voort. INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie In de Soester Courant van Vrijdag 22 Sept. 1.1. komt een stukje voor als „Weekpraatje" en met den titel „Zingen". Dat stukje trok mijn bijzon deren aandacht; dat zal verklaarbaar lijken, als ik hier meteen maar vertel, dat ik jaren achtereen leider was bij de Ned. Vereen, tot ver betering van den volkszang. Zingen gaat me dus na aan 't hart en zoo ook 't zingen van onze vaderlandsche liederen, waarvan wij er misschien niet zooveel hebben als Duitschland, Frankrijk of Engeland, maar het aantal is toch heusch zeer groot, 't Nederlandsche straatlied of wat daarmede als „Schlagers" (dus Duitsch product) nog zoo vaak in den volksmond ligt, mag gerust voor iets beters plaats maken. En dat kan ook heel goed, ook in Soest zoo goed als ergens anders. Hoe dan? Er is niets noodig dan de ambitie die een dertigtal dames en heeren bijeenbrengt tot 't vormen van een volkszangkoor. Verontschuldigingen (uitvluch ten) als: „Ik kan niet zingen" of „ik heb geen stem", zijn niet geldig. Eerstens weet niemand zoo grif wat hij kan of niet kan en stem heeft ieder toch wel in dezen dagen van algemeen kiesrecht. Is men eenmaal tot de uitzichten op een koor van een 30-tal leden gekomen dan gaat het om een oefenplaats voor eenmaal 's weeks van b.v. 8-10 uur 's avonds, liefst daar waar 'n piano gebruikt worden kan. Er is allicht een pianist of pianiste te vinden, die belangeloos, of meteen als lid, slagvaardig genoeg is om te begeleiden. Ingewikkelde zangstudie wordt vanzelf niet gevraagd. Toch kan de oefening zeer zeker leiden tot meer muziekkennis, grootere muzikali teit en zuiverheid van gehoor, 't Zangonderwijs op onze lagere scholen is gelukkig tegenwoordig wel zóó goed, dat daarbij gemakkelijk kan worden aangepast. Zooals straks gezegd, wij hebben een schat van echt Nederlandsche liederen met een inhoud, die door allen kan worden aan vaard en gezongen. Want partijschap of politiek moeten verre blijven: 't gaat hier om 't zingen. Van concurrentie met zangvereenigingen is geen sprake. Dan wordt 't mogelijk van den winter „Volkszangavon den" te organiseeren, zooals dat elders is. U hebt toch stellig wel eens wat gehoord van Arnold Spoel, 's-Gravenhage, van mevr. Grimberg- Huiser, Rotterdam en hier, om maar bij honk te blijven, van den heer Goossens uit Utrecht. Hooge kosten voor muziek zijn niet noodig. Met een contributie van een kwartje per week komen we al een heel eind. Ongetwijfeld wordt bij de gemeentenaren ook wel steun gevonden. In elk geval is 't te proberen. Ondergeteekende had in eer. Hollandsche provinciestad, niet grooter dan Soest, tenslotte een koor van pl.m. 70 leden, die zongen als lijsters en nachtegalen, ook voor de radio. Voor de Volkszangavonden was altijd enorme belangstelling en de financiën lie pen best. 't Bestaan van zulk een koor was ook prachtig bij nationale volksfeesten, kinder-volkszangdagen, enz. te meer, daar we hier be schikken over 'n pracht harmoniecorps, dat stellig tot medewerking te bewegen zou zijn. Laat men de zaak eens rijpelijk overwegen. De geachte redactie kent mijn adres en gaarne wil ik nadere inlichtingen verschaffen. Onder beleefde dankzegging aan die redactie voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, v. B. Wij kennen den heer v. B. en niet minder zijn werken voor den volks zang. Waar wij tevens niet ongevoelig zijn voor de verbreiding van dezen zang, daar zullen wij volgaarne onze medewerking verleenen. Zoowel mondelinge als schriftelijke bewijzen van instemming worden daarom gaarne aan ons bureau ingewacht. De Redactie. Nationaal Socialistische beweging in Nederland (Alg. Leider Ir. A. A. Mussert) Iedere Donderdagavond van 8 tot 10 uur gratis inlichtingen omtrent doel van streven onzer beweging. Gelegenheid voor aanmelding, lid maatschap: Bovenzaal Hotel Okhuyzen. Kees Pruis te Soest Onze gemeente zal dezer dagen het voorrecht hebben Kees Pruis met zijn gezelschap in haar midden te zien. Kees Pruis, de groote en vooral uit de radio bekende artist, komt a.s. Dinsdagavond in hotel „Eemland" en we zeggen niet te veel, als we er op wijzen, dat dit optreden voor Soest een belangrijk evenement is. Het zal overbodig zijn tot een be zoek aan te sporen. De naam Kees Pruis en zijn gezelschap zegt genoeg. Onze bevolking 1 October j.1. was het inwonertal onzer gemeente gestegen tot 15500. Als we weten, dat het aantal inwoners op 1 Januar j.1. 14774 bedroeg, dan mogen we gedurende dit tijdvak wederom van een ouderwetsche vooruitgang spreken.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5