Koninklijke onderscheiding voor G. Stam Sr. 2995,- 2599£ 187NuÏ499r Q R Stalenhoef b.v. BAR G>X%°fy Autoschadebedrijf Stam feestelijk geopend Bar-dancing 'De Kluis' vernieuwd van klein tot GROOT Herfstvakantieprogramma's clubhuizen Stichting Jeugdzorg Soest Hoofdwond na sluiten deur Jongelui met vuurwapen in duinen Groots in mogelijkheden De David onder de Video's Kantmozaïeken van Annetje V room-N ieu wenhuy s Adverteren in de Soester Courant, gereedschap voor winkelier en consument! Vakantiezegels gestolen Groot in beeld formaat De kleinste kleuren televisie monitor De kleinste Telg in de Mitsubishi familie Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 'Zij horen er ook bij' De Goliath versterker Steenhoffstraat 13a - 15 - Soest Telefoon 1 21 32 SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 47A telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200, tel. 21987: Maandag 17 okt. 14.00-16.00 uur: Kinderbingo 6-12 jr. entree 0,50. Dinsdag 18 okt. 14.00-16.00 uur: Herfstknutselinstuif 4-12 jr. gratis. 19.00-21.00 uur: Kaarttournooi v.a. 12 jaar. Woensdag 19 okt. 14.00-16.00 uur: Film 4-12 jr. 1,- incl. limonade. 19.00-21.00 uur Film 12-16 jr. leen 0,50 niet-leden 1,-. Donderdag 20 okt. 14.00-16.00 uur: Poppenkast en spelletjes 4-12 jr. gratis 19.00-21.00 uur Bingo 10-16 jr. 0,50. Vrijdag 21 okt. 14.00-16.00 uur: Kleurwedstrijd en pannekoekfeest 4-12 jr. gratis. 19.00-21.00 uur Soos 12-16 jr. De Vangrail, Nachtegaalweg 8c, tel. 17615: Maandag 17 okt. 14-00-16.00 uur: Herfstspel 4-12 jaar gratis. Dinsdag 18 okt. 14-00-16.00 uur: Herfst-handenarbeid, spatwerk en schilderij maken 4-12 jr. gratis. Woensdag 19 okt. 10.00-12.00 uur: Ruilbeurs 4-12 jr. gratis. 14.00-16.00 uur: Herfstkrant maken 4-12 jr. gratis; foto's maken, het bos in, tekenen etc. Vrijdag 20 okt. 11.00-15.00 uur: Bos Picknick entree 0.50, 4-12 jr. De Vangrail toveren we om in een bos waar we met z'n allen blijven eten. 's Middags poppenkastvoorstelling. De wekelijkse groepen, tenzij anders meegedeeld, komen deze week in al le clubhuizen te vervallen. Program ma's voor de jeugd vanaf 14 jaar wor den hen in het clubhuis meegedeeld. "De Praatpaal" Voor alle jongens en meisjes van 4 t/m 12 jaar: Maandag 17 oktober: van 14.00 tot 16.00 uur, doe-middag. Een middag met van alles maken en doen over de herfst, en nog veel meer. Toegang gratis... dus kom ook! Dinsdag 18 oktober: van 10.00 tot 12.00 uur, plakken, kleien, kleuren. Lekker rustig wakker worden en ook nog gezellige dingen maken. Natuur lijk met een glaasje ranja in de pauze. Toegang gratis. Van 14.00 tot 16.00 uur, bingo. Daar hoef ik al niets meer over te zeggen... de prijzen zijn weer klein, maar fijn. Toegang 1,- per kind. Woensdag 19 oktober: van 11.00 tot 15.00 uur, speel mee wedstrijd met leuke spannende spellen, wat te eten tussen de middag voor elk kind... en nog veel meer verrassingen. Dit kost 2,- per kind voor de hele dag... van 11.00 tot 15.00 uur. Donderdag 20 oktober: van 10.00 tot 12.00 uur, en van 14.00 tot 16.00 uur, songfestival, 's Morgens gaan we met z'n allen de boel klaar zetten en vast een beetje oefenen. En 's middags is het dan zover en kan iedereen die iets kan Play-backen, echt zingen, mu ziek maken of nog weer iets anders, laten zien wat 'ie kan. Er is een echt mooie hoofdprijs, en nog wat leuke extra prijzen... kom ook en doe mee. Geen zin om op te treden? Dan kun je komen als publiek en jury. Tot ziens! Vrijdag 21 oktober: van 11.00 tot 15.00 uur, slot-feest. Let op de tijd... je kunt alweer blijven eten in het clubhuis. In ieder geval gaan we op dit slotfestijn dus weer allerlei gekke dingen doen, waaronder een beschuit eet-wedstrijd. We draaien ook een leuke video-film, dus je hoeft je niet te vervelen. Toegang 2,- per kind voor de hele dag. Omdat een bewoner van de Haverweerd zaterdagmorgen j.1. wat al te krachtig één van de gangdeuren achter zich sloot, raakte de deur een medebe woonster, die zich met een flinke hoofd wond onder doktersbehandeling moest stellen. De politie kreeg in het weekeinde een melding over een aantal jongelui die in de Lange Duinen met een vuur wapen liepen te schieten. Een snel uitgevoerd onderzoek leverde achter niets concreets op. UNIEK IN SOEST Gezellige ontmoetingsbar KOFFIE IS KLAAR vanaf 10.00 uur 's morgens. 2e kopje koffie GRATIS! Zondag - Bierdag PILSJE 1.25 Soesterbergsestraat 20 Telefoon 02155-11144 Soester Courant van woensdag 12 oktober 1983 Foto: Herman van Dam de nieuwe Panasonic NV788 VHS videorecorder, de nieuwe Panasonic NV 788 VHS videorecorder infrarode afstandbediening, 8 uur op name/weergave, frontloading,slowmotion, 8 programma timer, Dolby ruisonder- drukking ƒ4086,- Nu JVC HRC 3 de kleinste en lichtste VHS-C videore corder. Draagbaar, compl. met draag tas, accu, lader, tape en afstands bediening 2860,- NU Annetje Vroom-Nieuwenhuys expo seert om de twee drie jaar. Zo veel tijd heeft zij nodig om ca. 25 nieu we kantmozaleken te maken. Over de buitengewoon verfijnde tech niek vertelt zij: "Voorstudies maak ik niet. Soms teken ik direct op het doek. Daarna moet ik alles opzetten en dat met fijne naaldjes vastmaken. Tussen door verander ik steeds. Bij een vrucht bijvoorbeeld zijn minstens vijf ver schillende stukjes stof op elkaar nodig' om een goed resultaat te krijgen. Het gaat dus niet snel." Naast recent werk zijn op de expositie bij antiquair Pieter Hoogendijk in 't Bent- huys, Eemnesserweg 91 te Baam een aantal vroege kantschilderijen te zien. De bezoeker krijgt hierdoor een beeld van de ontwikkeling binnen haar oeuvre. De thema's zijn portretten, landschap pen, paarden en vooral bloemen en vo gels: beelden uit de zichtbare werke lijkheid. geplaatst in een droomwereld. In veel werkstukken zijn Italiaanse motieven en kleuren herkenbaar, het gevolg van haar jarenlange verblijf in Toscane. De weelderige bloemstille- vens zijn niet los te denken van het werk van haar man, de vroegere Rijks- academie-directeur prof. dr. Nico Vroom, kenner op het gebied van het 17de eeuwse stilleven. Symboliek is een ander aspect van haar werk. In de stof- schilderijen "Mon oeil" en "Prunelle de 1'oeil" wordt onmiskenbaar een toe speling gemaakt op eenzaamheid en de dood. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 15 tot en met 23 oktober, van 11.00 tot 18.00 uur. Een bewoner van de Smitsweg stelde de politie in het weekeinde op de hoog te van diefstal van ca. 150 vakantie zegels en een cheque, met een geza menlijke waarde van 3832,50. Omdat er geen sporen van braak waren ver moedt de politie te doen te hebben met een insluiper. Blau- punkt Granada Uit te breiden met m stereogeluid. |3 /SU 1775,-nu JL*£r7*Jr9 Panasonic TC 30. Afm. 11.5x8.6x23.3 cm 220V/accu /batterij. Line in/uitgangen. Compleet met stan daard en AC adaptor bracketset be staande uit 2x 40 Watt verster ker, 3 banden tuner, 3 motoren cassettedeck. Eenvoudige be diening door het interplay systeem. Nu Die 'zij' dat zijn de verstandelijk ge handicapten voor wie in de week van 10 tot en met 15 oktober 1983 ook in Soest weer de nationale collecte geestelijk gehandicapten wordt gehouden. Deze wordt georganiseerd door het landelijk collectebureau te Utrecht en gaat uit van de interlevensbeschouwelijke ver eniging van ouders van geestelijk ge handicapten (V.O.G.G.) en de protes tant christelijke verenigingen "Dit Ko ningskind" en "Philadelphia' alsmede de daaraan verbonden zorgvereni- gingen (S.P.D.S.). De opbrengst (45% komt ten goede aan ons rayon) wordt dus besteed voor alle gezindten. De actie zal in de collecteweek door ra dio, t.v., dag- en weekbladen worden ondersteund. Hoewel de overheid aanmerkelijke subsidies verleent blijven er vele taken over, welke niet daaronder vallen, zo als vrijetijdsbesteding en avondver zorging, extra voorzieningen t.b.v. va kantiewerk, muziekgroepjes, kader training e.d. Daarom 'n dringend beroep op alle in gezetenen de collectanten, die voorzien van een door de politie gestempeld le gitimatiebewijs, maar weer huis aan huis met de collectebus op pad gaan, hartelijk te ontvangen en ze met een royale gift te verblijden. Betaalche ques e.d. zijn ook van harte welkom. Voor degenen, die per bank of giro willen overmaken: postgirorekening 1122222 t.n.v. Landelijk Collectebureau Zwakzinnigenzorg te Utrecht B.V. werkzaamheden zelf heeft verricht, verwacht van het vernieuwde interieur dat het nog meer gasten voor een be zoekje aan de bar-dancing zal trekken. "De Kluis" is geopend op de volgende tijden: woensdagavond van 20.00 tot 01.00 uur; vrijdagavond van 20.00 tot 02.00 uur; zaterdagavond van 20.00 tot 02.00 uur; zondags van 15.00 tot 01.00 uur. Technics SU V707, 2 x 100 Watt computer drive. New Class A. Dubbel tape- dubbing 1238,- NU Het Interieur van bar-dancing 'De Kluis' aan de Van Weedestraat 59-61 heeft in de afgelopen week een gron dige verandering ondergaan. Niet al leen het schilderwerk is aangepast aan moderne eisen (het veranderde van bruin naar een lichte tint grijs), ook de vloer- en wandbedekking is daaraan aangepast. De eigenaar van "De Kluis," de heer J. A. Gresnigt, die de Voordeur In zijn toespraak daaraan voorafgaan de schetste de heer Scholten de opval lende functie die de firma Stam in Soest vervult. Het hoofdbedrijf, gele gen aan het Nieuwerhoekplein, ligt als het ware aan de voordeur van Soest, aldus de burgemeester. Dat komt niet alleen tot uitdrukking in de grote gast vrijheid en de hartelijkheid waarmee men bij de firma Stam wordt ontvan gen. Stam fungeert duidelijk als een "visitekaartje" van Soest, en een eerste kennismaking met Soest komt dan ook voor de binnenkomende gast heel positief over. De heer Scholten stond ook even stil bij de geschiedenis van het bedrijf, dat werd opgericht in een periode die in menig opzicht vergelijkbaar is met de huidige tijd, nu de economie zich we derom op een dieptepunt bevindt. "De historie van Stam bewijst dat 't tóch kan," aldus de heer Scholten erop wij zend dat het bedrijf tegenwoordig 6 van de 7 kinderen Stam en ca. 100 andere medewerkers van hun dagelijkse broodwinning voorziet. Samen met hun echtgenoten en de werknemers vormen de "Stammen" een hecrit team, dat het bedrijf gezamenlijk "draagt. Heel bijzonder daarin was volgens de burgemeester de positie van de heer G. Stam Sr., die als leider van het team nooit de boventoon voerde, maar als een bescheiden man op de achtergrond toch altijd nadrukkelijk aanwezig is geweest. Als blijk van hulde bood de heer Schol- Burgemeester Scholten wenst de heer Stam geluk met zijn koninklijke onder scheiding. In het midden mevrouw Stam. ten vervolgens aan alle kinderen Stam een fraai boeket aan, uitgevoerd in de Soester kleuren wit en groen. Tussen zijn kinderen in was het echter "vader Stam," die door de burgemees ter wel heel in het bijzonder naar voren werd gehaald. De heer Scholten roemde zijn grote sociaal gevoel, dat vooral was gebleken in de mate waarin hij zich voor "zijn" mensen had inge zet. In een korte opsomming onder streepte de burgemeester de vele ver diensten van de heer Stam voor de ge meenschap van Soest: 25 jaar lang kerkvoogd, 9 jaar raadslid, maar daar buiten ook actief op zijn "werkter rein," 12 jaar landelijk bestuurslid van de BOVAG, en 50 jaar actief in het be drijf, waarvan 33 jaar als directeur. Onderscheiding Tot ieders verrassing deelde de heer Scholten daarop mede dat het de ko ningin had behaagd de heer Stam voor al zijn persoonlijke verdiensten te onderscheiden met het Ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau, waarvan de versierselen een zichtbaar verraste en ontroerde heer Stam door de burge meester werden opgespeld. Deze han deling werd gevolgd door een ovatio neel applaus van alle aanwezigen. De heer Scholten verrichtte vervolgens de openingshandeling door een elktrisch bediende mini-Renault de grote spuit cabine te laten inrijden. Onder het genot van een hapje en een drankje feliciteerden 'de gasten de fa milie Stam terwijl zij uitgebreid een kijkje konden nemen bij de indrukwek kende installaties in de bedrijfsruimte. Veel belangstelling was er ook voor de film over het 70-jarig bestaan van de firma, die in een van de spuitcabines werd vertoond. Alle gasten kregen als herinnering van het bedrijf een aardig presentje aangeboden: een lakstift, waarmee kleine ongerechtigheden van alle typen Renaults kunnen worden weggewerkt. Aan de realisering van het nieuwe be drijf is meegewerkt door een aantal Soester firma's. De directie van de firma Stam stak desgevraagd haar waardering voor hun snelle en effi ciënte werk niet onder stoelen of ban ken. Het zijn de firma Higler (aanne mingswerkzaamheden), de firma Van Asch (grondwerk), de firma Bosman (elektrische installatie) en Installatie Service loodgieterswerkzaamheden Onder grote belangstelling is zaterdag middag j.1. het splinternieuwe auto schadebedrijf van de firma Stam aan de Energieweg feestelijk geopend. Dat gebeurde in een met veel boeketten en bloemstukken versierde hal, waar be halve de gehele familie Stam en de medewerkers van het bedrijf ook een groot aantal gasten aanwezig was, be staande uit relaties, collega's, beken den maar vooral ook cliënten van het bekende Renault-bedrijf, dat dit jaar zijn 70-jarig bestaan viert. Met recht was de feestelijke bijeen komst dan ook aangekondigd als een dubbel feest, waarbij zowel het jubi leum als de ingebruikneming van de nieuwe afdeling centraal stonden. Na mens de directie was het de heer Jan Stam die de gasten verwelkomde, in het bijzonder burgemeester P. Schol ten en zijn echtgenote. De burgemees ter zou de officiële openingshandeling verrichten.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9