BIJLES... Daarom is er het BIJ LESJ AARABON N EM ENT WOENSDAG 26 OKTOBER SOESTER COURANT PAGINA 10 Nato, thanks! Verdedig uw vrijheid, demonstreer er niet tegen! Tweezijdige ontwapening! Vredesdemonstratie Vrede 'Open briefje' aan G. J. van Nieuwkerk Naastenliefde O HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Expositie van 5 tot 16 november a.s, Wachter-projekt in Artishock NEDERLANDS BUREAU BIJLESABONNEMENTEN Ploegen en eggen Nationale jeugdcollecte 'Jantje Beton. Donderdag 27 oktober FILMHUIS: Het verlangen van Anneke Apon GIOVANNI Drukke dagen voor inbrekers 1 Meningen lezers Toen in de jaren dertig van linkse zijde het gebroken geweertje werd gepropageerd kon men niet vermoe den dat deze propaganda er mede oorzaak van zou zijn dat Nederland in 1940 als weerloos vee ter slacht bank zou worden gevoerd en door de nationaal-socialistische "heilstaat" Duitsland onder de voet zou worden gelopen. Vijf bange jaren zuchtte ons land on der de terreur en de knoet van de Hitler-benden en de Nederlandse land verraders, veel goede landgenoten ga ven hun leven voor onze bevrijding. Thans loert een andere dictatuur die, om tot wereldheerschappij te komen, geen middel onbeproefd laat; herinner u Tsjechoslowakije, Hongarije, Af- ganistan, Polen om maar enkele voor beelden te noemen. Nederland, prijs u gelukkig dat er een nieuwe generatie is opgestaan om ons door middel van EENzijdige ontwa pening wederom weerloos te maken en aan de dictatuur over te leveren. Een generatie, die voor het overgrote deel tijdens de strijd tegen de dictatuur in 1940-1945 amper of in het geheel nog niet de staat van foetus had bereikt en derhalve niet zelf de "zegeningen" van bezetting heeft meegemaakt. Een generatie, die meent op deze manier het best haar dankbaarheid te kunnen tonen voor de vele offers en mensen levens die (merendeels door de Ver enigde Staten van Amerika) zijn ge bracht om ons in vrijheid te doen leven. Een generatie, die zich steeds weer (ook ten aanzien van ontwapening) door haar selectieve verontwaardiging als onbetrouwbaar manifesteert. Een generatie uit een land waarvan nota bene een van de prominentste burgers de hoogste post in de NAVO al vele jaren op eminente wijze bekleedt. Als ik zie wie zich inspannen om die weerloosheid van Nederland te be werkstelligen, als ik zie wie ons land willen voeren naar de status van hoogst onbetrouwbare "bondgenoot", als ik zie wie die dolkstoten in de rug geeft, dan is dat alles voor mij het beste be wijs dat ik daar niet bij hoor. Want mijn (en gelukkig veler) credo zal al tijd blijven: NATO thanks for protecting us! J. L. W. Herten Misschien dat u bij het lezen van bo venstaande kop even de ogen uit wrijft. Heel begrijpelijk, want zo'n advies kom je vandaag de dag niet vaak tegen. Juist in deze tijd wordt er weer volop gemonsterd voor de vre desdemonstratie op 29 oktober a.s. Ook deze demonstratie past uitstekend in de anti-N AVO-Amerikasf eer van de laatste jaren. Doordat deze acties en demonstraties ruim belicht werden en worden (door de allang niet meer objectieve media), lijkt het er wel eens op dat héél Nederland demonstreert tegen de NAVO en haar bondgenoten. Niets is echter minder waar!! Als straks de horden mensen weer over de straten gaan, ergert de 'zwijgende meerderheid' zich weer groen en geel aan hun gelal als zouden ze héél Ne derland vertegenwoordigen. Vertwij feld vraagt u zich misschien wel eens af of er in dit land nog wel mensen zijn die de gedachten die u en velen met u hebben over dergelijke wereld verbeteraars, kunnen verwoorden en naar buiten uitdragen teneinde de één zijdigheid op te heffen. Welnu, die zijn er toch nog, zoals u ziet. Wij zijn er van overtuigd overigens, dat de meer derheid van de Westerse bevolking, OOK DIE IN NEDERLAND, de nood zaak van een geloofwaardige defensie inziet, ook wanneer die defensie op pijl moet worden gehouden met gemo derniseerde kernwapens. Wij zijn er tevens van overtuigd dat de in Eu ropa gelegerde Amerikaanse soldaten een onmisbare schakel vormen in de westerse defensie. Want een West-Eu ropa onder Russische invloedsferen (zoals het IKV die op het oog heeft), zal er wel totaal anders uitzien als het West-Europa van vandaag. Er zal dan wel de zogenaamde Pax-Russica heersen, maar van VRIJHEID, RECHT en VRIJE MENINGSUITING zal totaal geen sprake meer zijn. Blijf daarom gewoon thuis op 29 oktober a.s en ga lekker in Uw tuintje werken of uw auto wassen. Net zoals die ande re 13% miljoen verstandige en nuchte re Nederlanders die de kleine minder heid van een miljoen maar laten voor wat ze zijn. Ze demonstreren dankzij de NAVO-inspanningen tegen dezelfde NAVO. Iets wat na het uit hollen van de NAVO en de gevolgen van dien niet meer mogelijk is. Ten slotte hebben we toch al 38 iaar lane vrede in vrijheid en veiligheid dankzij de NAVO. Ofschoon die vrijheid hier in Nederland wel eens ver te zoeken is.... Afgelopen zaterdag had onze werkgroep een marktkraampje inge richt op de Stadhuisbrug in Utrecht om ook daar het andere geluid te laten horen. Op een gegeven moment kwa men er een aantal VREDESapostelen een bepaalde ONVREDE kenbaar maken. Op een weinig VREDElevende manier. Onze tafel met uitgestalde brochures, de Nederlandse en Ameri kaanse vlag werden omver gegooid, onze posters werden verscheurd, het geld over straat gegooid, en het scheelde maar weinig of de 'geweld lozen' waren tot geweldDADEN over gegaan. Uiteraard was de politie weer in geen velden of wegen te bekennen. Die zijn er alleen als de kippen bij als je met je wiel één centimeter op de stoep staat, en ze kunnen een vette bon achterlaten onder je ruitenwis- sertjes. Om op afgelopen zaterdag terug te komen, we kregen dus een aardig voorproefje van wat men in linkse kringen een 'socialistische democra tie' noemt. Een ander die het durft er een andere mening op na te houden, en die mening duidelijk maakt, wordt direkt verwijderd en monddood ge maakt. Een trekje wat het 'nationaal- socialisme van Hitier en de zijnen ook al had. Al weer een overeenkomst dus tussen het democratisch en natio naal socialisme, naast de concentratie kampen, de jodenhaat, etc. etc., zoals wij die tegenkomen in de socialis tische Sovjet-heilstaat. Nee, wij zijn blij met de NAVO die onze vrijheid waarborgt, al sinds de tweede wereldoorlog, die ook al werd uitgelokt door een aantal "gebroken geweertjes" figuren. Daarom blijf gewoon thuis en waar deer de vrijheid die ons gegeven is, en zie de noodzaak van verdediging van deze vrijheid en de verworven democratie in. Met excuses aan de plaatselijke vre- desplatforms voor het onverwacht aanwakkeren van het "vijand-denken". En vergeet tijdens de demonstratie vooral dit niet: Moskou dankt U, met SS-20. Ons devies luidt: GEEN SS, ook geen 20. Geen SS20, dan ook géén noodzaak tot plaatsing kruis- vluchtwapens. Maar zover waren jullie nog niet. Constructief Jong Nederland Postbus 3009 3760 DA Soest 29 oktober organiseert het "Comité Kruisraketten NEE", een demonstra tie in Den Haag. Alleen al deze naam maakt duidelijk, dat men, hoe dan ook, wil voorkomen dat de kruisraketten in West-Europa worden geplaatst. Dus ongeacht de uitkomst van de onder handelingen in Genève. Uiteraard ontbreekt bij deze demon stratie de leus: "ontmantel de SS-20". Als dit nl. werkelijkheid zou worden, zou inderdaad de modernisering van de kruisraketten niet meer nodig zijn. Het ICTO (Interkerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening) roept u op niet deel te nemen aan de demon stratie, mede georganiseerd door anti-militaristische organisaties. Deze demonstratie zou nl. wel eens een negatieve uitwerking kunnen hebben op het doel, dat wij allen nastreven: het behoud van de Vrede. Ook het ICTO is verontrust over de dreiging van de kernbewapening, maar daarnaast ziet het ICTO nog een andere dreiging in de internationale verhoudingen en wel de dreiging van en de intimidatie door een totalitaire communistische dictatuur. Het ICTO betreurt ten zeerste de stel- lingname van de Raad van Kerken, die zich ondubbelzinnig voor deze de monstratie heeft uitgesproken. Het ICTO heeft er overigens het volste vertrouwen in, dat de Nederlandse be volking weet, dat deze Raad zeker niet namens ALLE kerkleden spreekt, zo als uit talloze enquêtes blijkt. Het ICTO protesteert men klem tegen de suggestie van een aantal geeste lijken (die zich nadrukkelijk verzet hebben tegen de SS-20) dat degenen, die niet onvoorwaardelijk een eventu ele plaatsing van kruisraketten af wijzen, "niet zouden bouwen aan de weg naar vrede" en daarom eigenlijk niet in de kerk thuis horen. Het ICTO geeft er de voorkeur aan te komen tot evenwichtige, gelijktijdige en internationaal gecontroleerde wa penverminderingen d.m.w. onder handelingen. Leden van het ICTO ondersteunen dan ook de politici, die alles in het werk stellen de onderhandelingen in Genève te doen slagen. Dit laatste kan nooit betekenen: "ter wille van de lieve vrede" zwichten voor chantage ten koste van de bescherming van onze vrijheid in een democratische recht- staat. ICTO a(d Baarn-Soest Postbus 351 3740 AJ Baarn Het zal wel weer een drukke bedoening worden in Den Haag op de 29e oktober. Gaat u ook mee de straat op voor de „VREDE?" Ik in ieder geval niet, want ik ben ervan overtuigd dat met dit soort demonstraties de vrede niet wordt gediend. Wat betekent IKV eigenlijk? Inter kerkelijk Vredesberaad? Heeft het eigenlijk wel iets met de kerken te maken? Met het christendom? Met het christen zijn? Weet u nog van Amsterdam novepiber 1981? Zo'n 350.000 mensen de straat op voor de vrede. Er was ook een kerk apen in Amsterdam om te BIDDEN voor de vrede, op diezelfde dag. Be kendheid was er ook aangegeven. Weet u hoeveel er daar geweest zijn om voor de vrede te bidden? Ruim 100 mensen. Is dat eigenlijk niet iets om een poosje over na te denken? Tegenwoordig horen we ook andere namen dan IKV, één daarvan is VRE- DESPATFORM. Beter en vooral ook eerlijker zou ik een andere naam vin den, ANTI DEFENSIEPLATFORM. Het bijzondere van deze linkse club is dat zij niet alleen tegen de kernwapens zijn (onze eigen kernwapens dan, want toen het geduvel met de SS 20's be gon, heb ik ze nooit gehoord), maar ook tegen andere bewapening, tegen het leger, tegen de NAVO, tegen kern- nergie (onmisbaar in de toekomst), tegen Amerika, nota bene onze bevrij ders en grootste bondgenoot. Men moet in deze kringen op discussie-avonden bijvoorbeeld (zelf meerdere malen meegemaakt) eens durven zegggen dat de Sojet Unie streeft naar Wereld macht - Wereldoverheersing. Dan is het net of men een steen in een zwerm bijen werpt, dan gaat er een gezoem op en de meute komt in beweging. Hoe durft men..., of hoe komt men op het idee...? Weet u hoe ik op dit idee gekomen ben? Door m'n oogjes open te houden vanaf de Tweede Wereldoorlog. Toen waren we vol idealen en we dach ten allemaal; deze waanzin mag nooit meer gebeuren! De naties zonden hun legers naar huis, de grote demobilisa tie kwam op gang. Maar... één land deed dit niet en dat was de USSR. Unie van Socialistische Sovjet Repu blieken). De landen, door hen bevrijd van het afschuwelijke goddeloze natio naal socialisme, moesten hun vrijheid weer inleveren voor een andere ideo logie, het internationale socialisme, want daar is het communisme een tak van, een nog barbaarser en zelfs anti-goddelijk systeem. Nog veel meer gebeurde er in die tijd, blokkade Berlijn, koude oorlog (dus grote dreiging) Korea en ga maar door, een blik op de wereldkaart is ge noeg. Het klinkt absurd en het is eigen lijk te gek dat het zo is, maar dank zij de kernwapens is ons tot nu toe een communistische overheersing be spaard gebleven. Het gevaar dat ons in West Europa bedreigt is enerzijds het enorme militaire overwicht van de S.U. en de andere Warschau-Pactlanden en anderzijds de onophoudelijke zeer gevaarlijke infiltraties van de KGB en zijn handlangers en allerlei orga nisaties en ook vooral de zgn. vredes beweging zelf. Denk aan de brutale spionage van Russische onderzeeërs overal, het uitwijken van personeel van ambassades, handelscommissies enz. betrapt op spionage, soms bij tien tallen tegelijk. Denk aan hun mari tieme macht op alle wereld zeeën ver spreid, terwijl de S.U. een landmo- gendheid is, die zichzelf in tijd van nood zeer goed kan verzorgen.» zeer goed kan verzorgen. Nee, er is maar één manier om vrede en vrijheid te behouden en dat is een sterke DEFENSIE en eenheid in de NAVO!Wie ons tot die afschuwelijke wapenwedloop dwingt is de Sovjet Unie zelf, aan hen de keus. De bereid heid om onszelf, ons geloof en alles wat ons lief en dierbaar is tot het uiterste te verdedigen. Als de S.U. daarvan overtuigd is, zullen ze ons niet aanval len, want een oorlog in het Westen is dan zelfmoord, dus ondenkbaar, dank zij de kernwapens, hoe afschuwelijk het ook klinkt en is. Dus ga ik niet demonstreren op 29 ok tober tegen onze eigen defensie. Soest M. Mosk "Werk jij ook al aan de vrede?" Wat wordt hier eigenlijk mee gesug gereerd? Natuurlijk werk ik hieraan, al 25 jaar in mijn gezin. Is het geen afschuwelijk idee dat de SS-20 ruim de helft van de wereld bedreigt? Dit volgens de nucleaire deskundigen van het Franse ministerie van Defensie. Wat willen we, vredesbeweging? Wer kelijk door de Russen afgeslacht wor den of laten jullie ook eens duidelijk onze grieven op de Russen horen. We doen net of de Amerikanen alleen aan bewapeningswedloop doen. Zor gen jullie eerst eens voor een beter klimaat tussen Oost en West, en ver troebelt niet de NATO-verhoudingen. Zie toch eens in dat jullie op deze ma nier alleen de Russen in de kaart spe len. Is die muur dwars door Duits land geen aantijging van onmenselijk gedrag? Wie niet wil horen moet dood! Niet door een kernbom, nee gewoon: niet ongehoorzaam zijn, anders dood! Willen we echt wat meer onvrijheid? Laat dan de regering eens wat strenger optreden, ook hier zijn de wetten er om nageleefd te worden, net als in de Warchaupactlanden. Ook hier mag je je medemens niet hinderen. Onze vrijheid is zo uit de hand gelopen dat de Overheid zich voordoet alsof Zij meer met de misdadiger en de over? treder begaan is, dan met de slacht offers. Foei, regering, doet U er vlug iets aan voor het te laat is, wij hebben daar geen fascisme voor nodig. Zachte heelmeesters maken nu eenmaal stin kende wonden. En een mens wil nu eenmaal weten waar hij aan toe is Besef toch eens dat het Goede geeii strijd levert, maar dat het zich zo moet verweren om niet door het kwade beïnvloed te worden, 't Is altijd zo- De kwaden profiteren van het Goede en het Goede moet door het kwade' lijden". (naam en adres inzendster bij de redactie bekend) Wat ben ik, als buitenstaander, ge schrokken van zo'n, „Christelijke" brief. Th. A. van Overbeek Zakelijk bezoek ik de Philippijnen 2x per jaar. Ik behoor niet tot een kerke lijk genootschap. Gewone naasten liefde is, naar mijn mening, één van de belangrijkste facetten van een geeste lijk gezonde samenleving. Dit is de tweede ingezonden brief in mijn leven. Nu dan waar het om gaat: De familie Berghuis is mij persoon lijk niet bekend. Toen ik geruime tijd geleden las dat dit gezin met een aan tal kinderen ging verkassen naar de Philippijnen, om daar uit naasten liefde te pogen de werkelijk grote heel arme bevolkingslaag wat te helpen, had ik daar diep respect voor. Maar ook een beetje angstig voorgevoel na melijk dat het wel eens heel erg moei lijk zou kunnen zijn om het leven, sa men met kleine kinderen daar vol te houden. Ik begrijp nu dat ze binnen een jaar, om welke reden dan ook, hun verblijf in de Philippijnen hebben moeten beëindigen. Mijn respect voor hun poging is er niet minder om, en gelukkig kan dit gezin hier weer ge woon, zoals wij allemaal, verder leven. Tot mijn stomme verbazing las ik in Uw krant van 19 oktober j.1. de schan delijke brief van een mens die zich, geloof ik, zelf als goed Christen be schouwt. Hou mij ten goede hoor, ik ken de Bijbel niet zo goed, maar er staat vast iets over naastenliefde in. Vindt die schrijver of schrijfster echt dat hij of zij zo fanatisch en walge lijk met de Bijbel om zich heen mag meppen? Wat is dat voor een religie die deze meneer of mevrouw aan hangt?. Gewoon omdat een paar brie ven niet zijn aangekomen, zodat me neer of mevrouw geen verhaaltje voor een kerkekrantje kon schrijven? Dan draagt hij (of zij) Gods Woord (sic!) maar uit op deze manier? Wat een fijne Christelijke manier van bezig zijn met medemensen. En wat een onweerstaanbare propaganda onder niet-kerkelijken zoals ondergete kende. Th.H.J.Franssen. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -1 95 77 SOMS NODIG, SOMS NIET! Soms wil je liever een aantal bijlessen achter elkaar, soms ook wil je eigenlijk liever een paar weken/maanden geen bijles. Maar dat kan niet altijd; een bijlesleraar werkt immers graag met vaste afspraken. VAAK DUUR! Een bijles kost al gauw tussen de 20 en 30 gulden per keer! En dan praten wij er maar niet over hoeveel bijlessen je in een heel jaar nodig hebt.je kunt zelf ook wel rekenen. WELKVAK? Kan jouw bijlesleraar jou in alle vakken bijles geven Met een bijlesjaarabonnement hoef je niet iedere week te komen, je bepaalt zelf wanneer je een bijles nodig hebt! Duur? Het bijlesjaarabonnement kost per maand maar f 14,90. Voor die prijs heb je recht op maar liefst DÉRTIG bijlessen in een heel jaar! Neem voor dat bedrag maar eens bijlessen bij een bijlesleraar! Je schrijft je niet in voor een bepaald vak: Je kunt bijlessen in ALLE vakken volgen!! Of je nu op de middelbare school zit of op de lagere school: je kunt gewoon bijlesabonnee worden!! INTERESSE? Stuur een kaartje... of bel even naar: Antwoordnummer 52 - Soest (postzegel niet nodig) - Telefoon 02155-23888 En de boer hij ploegde voort, hij pluisde elk woord Van "trendvolgers" had hij niet gehoord en ongestoord, zocht hij duidelijkheid, voor dit beleid. Alleen zijn portemonee sprak een woordje mee. Op stiptheidsactie, partijfractie, had hij wel een reactie, "sla de handen zo ineen" tot tevredenheid van iedereen. Sla de handen aan de ploeg en na al 't gezwoeg is misschien elk misverstand van kant. Will. Volgende week, van 31 oktober tot 5 november, wordt er in Soest en Soes- terberg voor de achtste maal huis aan huis gecollecteerd voor het Nationaal Jeugdfonds, ofwel "Jantje Beton". Het betreft een landelijke actie: in meer dan 800 gemeenten gaat "Jantje Be ton" langs de huizen. De pers, televisie en radio besteden in de collectie week ruimschoots aandacht aan deze jaar lijkse jeugdcollecte. Het bijzondere aan deze collecte is dat de helft van de opbrengst ten goede komt aan plaatselijke jeugd- en jonge- rengroeperingen. Voor Soest zijn dat: 1. Padvindersgroep Don Bosco t.w. de verkenners, kabouters, welpen en gid sen. 2. Scouting, fakkeldraagsters- groep, 3. Stichting Peuterzalen Soest, die op 4 oktober haar zevende speel zaal, op de Eng, in gebruik nam, waar nog van alles nodig is voor het spelen van de peuters. De overige peuter zalen moeten geregeld worden opge knapt of van nieuw speelmateriaal worden voorzien. In Soesterberg is de peuterspeelzaal de enige groepering die deelneemt aan de collecte: 21 ouders hopen het hele dorp te kunnen belopen. De andere helft van de opbrengst gaat naar het Nationaal Jeugdfonds en wordt gebruikt voor het verstrekken van giften en overbruggingsleningen aan daarvoor in aanmerking komende projekten van het jeugdwerk in het hele land. Kortom: het gaat er bij deze jaarlijk se jeugdcollecte om geld in te zamelen voor allerlei soorten jeugdwerk: voor concrete projekten zoals: speelplaat sen, clubhuizen, kinderboerderijen, speel-o-theken hobbyclubs en jeugd verenigingen. "Geef ze leef- en speelruimte" is dit jaar het motto waarom alles draait. De Nationale Jeugdcollecte is een actie om warm voor te lopen! Inlichtingen bij het plaatselijke actie team Jantje Beton: Mieke Tervooren, tel. 20066. Bijna 40 kunstenaars hebben, gehoor gegeven aan een uitnodiging van Jan Visser om een werk te maken over het Wachter-symbool. De alba of het wachterlied is een laat-middel- eeuwse dichtvorm met een zeer een voudige plot: de wachter waarschuwt 's morgens vroeg de geliefden dat de nacht voorbij is en de dageraad begint. In de literatuur heeft deze Wachter-functie een geladen inhoud gekregen: het geweten, het wakend oog, het bewustzijn, het opheffen van de spanning, etc. Voor Visser zelf is de muze (Kunst met een hoofdletter) een belangrijke wachter en dat bracht hem op het idee een middag te organiseren waarin taal, beeldende kunst, muziek en dans centraal staan. Het Wachter - thema is de rode draad (eigenlijk bedoel ik een groene draad!die dwars door zijn nieuwe poëzie-bundel "Daglicht - Nachtlicht" heenloopt, die op zater dagmiddag 5 november bij Bosch 4 keuning in Baarn verschijnt en om drie uur op Kasteel Groeneveld ten doop wordt gehouden. Diezelfde middag wordt om 5 uur in Artishock in Soest een tentoonstel ling geopend (het Wachter - projekt) waarvoor bijna 40 beeldende kunste naars elk één werkstuk hebben inge leverd. Hieraan hebben vijftien Soes ter kunstenaars hun medewerking verleend, één uit Soesterberg, zes uit Baarn, twee uit België en de overigen uit heel Nederland. Allen hebben ooit wel eens eerder in Artishock geëxposeerd. Tweeëntwintig van hen staan met de auteur van de nieuwe bundel, die 24 moderne Wacherliederen bevat over goed kwaad, dood leven, taal landschap, op de foto, voor het Artishockgebouw in Soest. Regie: Annette Apon. Met: Truus ter StelleGuus je van Til- borg, Edwin de Vries, Petra Laseur, Gijs de Lange, Frank Groothof e.a. Nederland 1983. Op woensdag 21 september ging GIO VANNI in wereldpremière tijdens de Nederlandse filmdagen in Utrecht. En nu al in ons bioscoopje in Soest. Een hotelkamer in Rome. Nadat de vorige gasten vertrokken zijn neemt Diana (Truus ter Stelle), een gerenom meerde modefotopafe, haar intrek in de kamer. Zij is in Rome om een ex clusieve modeserie te maken. Een op dracht die ze vooral heeft aangenomen om een vroegere liefde weer te ontmoe ten. De film is daardoor eigenlijk een zoektocht van Diana in Rome naar Gio- vanni. We zien daar echter niets van omdat de kamera in haar hotelkamer blijft. Door de scènes wanneer zij op haar kamer is én de telefoongesprek ken, wordt een beeld opgeroepen van haar ervaringen buiten de kamer en haar emotionele verwerking daarvan. De andere kant van de film begint te leven op een moment dat Diana de kamer verlaat. Dan verschijnen er tel kens weer andere mensen, die steeds meer bezit nemen van haar eigendom men en haar kamer. In de eerste plaats het hotelpersoneel, een kamermeisje en een loopjongen die een pathetische relatie tot de afwezige Diana ontwik kelt. Maar ook andere hotelgasten komen in de kamer. Een oudere vrouw en haar jongere minnaar ontvluchten haar kwaadgeworden echtgenoot en maken vrij gebruik van Diana's kamer. Ook een zwaargewonde gang ster zoekt er zijn toevlucht. Tijdens zijn verblijf richt hij een spoor van ver nielingen aan. Als Diana tenslotte terugkeert en ge- konfronteerd wordt met de puinhopen die hij achtergelaten heeft, betent dat Vr viY106 van haar verblijf in Rome. Verblind door het onophoudelijk zoe ken ziet ze niet het briefje dat Giovanni voor haar achtergelaten heeft, nadat nij een tijd tevergeefs op haar heeft zitten wachten. Wanhopig verlaat Diana het hotel. Annete Apon: .Giovanni is een film die gaat over het verlangen naar iets, naar iemand, maar waarvan de realisatie verhinderd wordt door allerlei interne of externe blokkades. Iedereen in de nim is op zoek naar zijn Giovanni. Alle personages willen iets van het leven, jets anders dan wat ze blijkbaar tot nu toe meegemaakt hebben en ze ontwikkelen een enorme energie in hun Poging die verlangens te realiseren, misschien tegen beter weten in. De enige maniet om te overleven is on danks alles de zoektocht voort te zel en. Giovanni is de tegenpool van Dia- "a' "f" eigenlijk ook van alle ande- ren die zich te pletter lopen. Hij is de ?e °P zoek is. Hij heeft dan- ov.k iets statisch. Het feit dat de film oL„ ,ï1.e n!aa'één kamer afspeelt, is wn £erku? me ik mezelf heb opge- Maar het heeft ervoor gezorgd knnn Veel vri;ier met het beeld heb omgaan, ik ben veel minder GOTvi-w E. bezig geweest dan bij be^aïw a Shots zijn nu vooral ka'Sïf i, r de mensen die in de netaineS6"' terwi-f ik vroeger de had mensen in vaststaande ke rs te plaatsen, ang 21.00 uur. f 5,00, CJP 4,oo. Inbrekers hebben in de afgelopen da- gen in Soest een opmerkelijke acti viteit aan de dag gelegd. De politie werd in het weekeinde geconfronteerd met een flink aantal aangiften, waar- onder de volgende: Bij sporthal De Bunt werd een thermopane ruit stuk gesneden waardoor de inbreker zich toegang tot het gebouw kon verschaffen. De °ud van de gokautomaat werd wee- genomen, evenals een bedrag van f 25 uit een kas. J Uit het centrum Kontakt der Konti- beSj6""*™ vorige week een bedrag van ca. 200,- uit een bureau- aan de Schoutenkamp- onmi^a E™ de achterdeur werd leiÏÏL^ P woning aan de Van Strae- Bh r'®" binnen dringen. Steenhnff ?nderwijsinstituten aan de ems^nn at ""Wekte men even- '®ï'en van inbraak. Hier werd een bedrag van 20,. vermist. dween womng aan de Beukenlaan ver van een tabS"1 Sierade" "a beZWk V

Soester Courant | 1983 | | pagina 10