De Bang Olufsen SHOW-BUS komt. Chef onderhoud Veenvliet nam afscheid van Woningbouwvereniging Soest Bang&Olufeen Vrachtauto schaart en slaat om Belangstellenden welkom op Kasteel Groeneveld Eet-wijzer Goed eten voor weinig geld (1) TbiNNETslhuis reel enthousiasme voor todeshow in Soest Latijns-Amerikaanse muziek in De Borg voor Amnesty Sfeervol gordijn. SOESTER COURANT PAGINA 11 Zaterdag 29 oktober a.s. Christiaan Bor en Frédéric Meinders in Kasteelconcert Groeneveld Dieven aangehouden Kamerlid Wessel-Tuinstra in Soest voedingsrubliek met tips en informatie door Celestine Schotanus, diëtist Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soestersl ET ültureel ENTRIIIVI >1 SOEST bera.s. •V De Deense vormgevers van beeld en geluid t VJ llllilllf erugkeert en ge net de puinhopen heeft, betent dat 'erblijf in Rome. ïophoudelijk zoe- efje dat Giovanni iten heeft, nadat fs op haar heeft anhopig verlaat mi is een film die en naar iets, naar 'an de realisatie >r allerlei interne Iedereen in de jn Giovanni. Alle s van het leven, e blijkbaar tot nu hebben en ze ne energie in hun is te realiseren, ïr weten in. De overleven is on- •cht voort te zet- genpool van Dia- ik van alle ande- lopen. Hij is de is. Hij heeft dan- feit dat de film amer afspeelt, is mezelf heb opge- ervoor gezorgd st het beeld heb Jen veel minder jeweest dan bij zijn nu vooral snsen die in de il ik vroeger de i vaststaande ka- )rige week een uit een bureau- - Schoutenkamp- chterdeur werd veen een aan- ïen kussensloop, e buit verdween via de achter in de Van Strae- inen te dringen, stituten aan de kte men even aak. Hier werd ïrmist. Beukenlaan ver- aden na bezoek Op zaterdag 29 oktober a.s. organiseert de Stichting Groeneveld de zesde in formatiedag in een om Kasteel Groene veld. Deze dag is niet alleen opgezet voor donateurs, maar ook voor hun introducé's en alle anderen, die in het werk van de Stichting zijn geïn teresseerd of daarvan wat meer te weten willen komen. Er is daarom een gevarieerd program ma opgesteld, dat u hieronder aantreft. Wij hopen dan ook op een goede opkomst. U kunt naar verkiezing aan verschil lende onderdelen van het programma deelnemen. Er zullen witte fietsen voor u klaar staan, waarmee u - aan de hand van een routebeschrijving - een fiets tocht kunt maken door de omgeving van Groeneveld. Er ligt ook een route beschrijving voor u klaar voor een wandeling door het parkbos achter het '.kasteel. De herfst zorgt hier voor een geweldige sfeer. In het kasteel zal een tentoonstelling te zien zijn van de 75-jarige Mycologische Vereniging. Veel wetenswaardigs over en veel schoonheid van geheimzinnige paddestoelen. En passant kunt u ge nieten van een tweetal kunstexposities van Otto Pfeiffer (landschappen) en Kitty van Oordt (aquarellen). In samenhang met de collectie bos- bouwgereedschappen is er een tentoon stelling met als thema "Werken in het Bos". Tenslotte gaan we kijken naar een (voor-oorlogse) film over bos- arbeid in de dertiger jaren. Kortom: voor elk wat wils! Tijdschema 10.30 - 11.00 uur: Aanmelding deel nemers. Ontvangst met een kopje koffie. 11.00 - 11.15 uur. Welkom door de voorzitter van de Stichting Groene veld, prof. ir. M. Bol. Op zaterdag 29 oktober a.s. vindt in Kasteel Groeneveld in Baarn het derde concert in de 17e serie "Kasteelconcer ten op de zaterdag" plaats. Aan het concert werken mee Christiaan Bor, viool, en Frédéric Meinders, piano. Aanvang: 20.15 uur. Op het programma staan werken van Ludwig van Beethoven, Ottorino Res- pighi en César Franck. Toegang: ƒ12,50; pas 65 en CJP: ƒ11,-. 11.15 -11.30 uur: Start van verschillen de programma-onderdelen. Inschrij ving voor de witte fietsen. Vanaf 13.00 uur: Gelegenheid voor de lunch óf consumptie in het restaurant (deze is voor eigen rekening). Vanaf 14.00 uur: Aanvang middagpro gramma. Inschrijving voor de witte fietsen. 16.00 uur: Sluiting door de voorzitter. U kunt naar verkiezing óf 's morgens óf 's middags öf de gehele dag aan het programma deelnemen. Aanmelding en kosten Vooraanmelding wordt zeer op prijs gesteld. Wilt u dit s.v.p doen door overmaking van het inschrijfgeld cl 2,50 p.p. op postgirorekening 5243300 t.n.v. Stichting Groeneveld te Baarn, onder vermelding: Informatiedag 1983;... personen. Wanneer u voornemens bent van de gelegenheid tot lunchen (a 12,50) gebruik te maken, gelieve u dit vooraf op te geven bij het restaurant, tel. 02154-21182. Het is ook mogelijk zich op 29 oktober op Groeneveld aan te melden door be taling van het inschrijfgeld: 's morgens van 10.30 -11.00 uur, 's middags van 13.30 - 14.00 uur in het restaurant. De politie van Amersfoort heeft in die stad drie inwoners aangehouden van resp. 21, 19 en 17 jaar. Zij waren o.m. betrokken bij een benzinediefstal in Soest en hadden ook uit een bestel auto een zestal bakken met consumptie ijs gestolen. Thema-avond over proces ln Turkije De progressieve partijen in Soest (P.v.d.A., D'66 P.S., P.S.P. en C.P.N.) organiseren op 7 november om 20.00 uur in het Artishockgebouw een avond, waarop het massa-proces ln Fatsa (Noord-Turkije) centraal zal staan. Het D'66 tweede-kamerlid mevrouw Wessel-Tuinstra heeft ter plekke een deel van het proces gevolgd. Zij zal over haar ervaringen en bevindingen komen vertellen. Tevens zal een video film van de IKON over het Fatsa-pro- ces gedraaid worden. Natuurlijk is er gelegenheid voor het stellen van vragen en voor discussie. De situatie van de buitenlanders in Soest kan daarbij ook ter sprake ko men. Tenslotte is er een ruime infor matiestand met lichtbeeld-presentatie aanwezig. Een gezonde voeding bevat alle voe dingsstoffen die het lichaam nodig heeft voor groei en ontwikkeling, voor herstel, weerstand en energie. Als we de maaltijd samenstellen aan de hand van de maaltijdschijf (die in het vorige artikel behandeld iswordt deze volle dig. De hoeveelheid voedingsmiddelen die men per dag nodig heeft hangt af van o.a. leeftijd, geslacht, beroep, hob by's (b.v. sportbeoefening). Eten be staat niet alleen uit maaltijden, maar ook uit de tussendoortjes die men ge bruikt. De kosten van drie gevarieerde maal tijden en enkele tussendoortjes worden voor een volwassen man met zittend werk voor 1983 geschat op 6,25 per dag. Het basispakket bestaat uit 6 sne den bruinbrood, pl.m. 300 gram aard appelen, groente, fruit, halfvolle melk, vla/yoghurt, vlees, vis of kip, vleeswa ren, 2 eieren per week, halvarine voor het brood en margarine voor de warme maaltijden. Voor de tussendoortjes en de aankleding of het afmaken van de maaltijd: bindmiddel, zoet beleg, koek jes koffiemelk, slasaus, koffie, thee, zout, kruiden en specerijen. De kosten voor vrouwen zijn lager dan voor man nen. De voeding van de opgroeiende jeugd (vooral jongens van 11 tot 19 jaar) ligt vrijwel gelijk met die van de volwassen man. Dit komt vooral door een hoger broodverbruik. Prijsverho gend voor de dagvoedingsprijs kunnen zijn gebruik van frisdrank, bier, gebak en grotere porties vlees. Voor alleen staanden zijn de kosten hoger, omdat men vaak aangewezen is op kleinere verpakkingen, die in de regel duurder zijn. Enkele tips om geld te sparen. Zelf koekjes of cake maken als iemand jarig is. Popcorn zelf bakken; dat is snel gebeurd en voordeliger dan als u het koopt. Pinda's in de dop zijn goed koper dan gepelde pinda's. Gekochte zoutjes zijn vrij duur, rauwkost is het hele jaar verkrijgbaar en goedkoper. U kunt er ook lekker op knabbelengeef er eventueel een zelfgemaakt dipsausje bij. Leer sausen maken; het is niet moeilijk en vaak veel goedkoper dan de gekochte produkten. Probeer eens minder bekende merken van b.v. koffie, thee, frisdrank of soeppoeders. Zo koopt u voordelig: Let op de reklames en de koopjes in de winkel. Ongesneden brood is soms goedkoper als gesneden brood. Zelf aardappelen schillen en aardappelge rechten maken is vaak goedkoper dan pureepoeder, voorgebakken patates frites en diepvries rösti. Peulvruchten zelf weken en koken is vaak wat goed koper dan ze kant en klaar kopen in pot of blik. Als de aanvoer van groente- en fruitsoorten het hoogst is, is de prijs het laagst. Let op prijzen van diep vries- en blikgroente. Soms zijn ze goedkoper dan verse groente en ze zijn even goed. Van rauwe groente bij de maaltijd is minder nodig dan van ge kookte. Goed om te onthouden: vooral als in het voorjaar de )blad)groente nog duur is. Vlees is meestal de duur ste post. Meer eten dan strikt nodig is (100 gram vlees, vis, kip, ei en vlees waren per dag voor elke leeftijdsgroep vanaf 7 jaar) maakt deze voedingspost extra duur. Gehakt is vlees met vele mogelijkheden, het is goedkoop en lek ker. Kaas, melk en ei staan ook in de maaltijdschijf, neem ze eens in plaats van vlees, vis of kip, dan bent u goed koper uit. Jonge en magere kaas soorten zijn goedkoper dan oude. Kwark, ook een kaassoort, is het goed koopst, vooral de magere soorten. Halfvolle melk, karnemelk en magere yoghurt zijn goedkoper dan volle melk. Melk en yoghurt met een smaakje zijn duurder, voor minder geld voegt u zelf een lekker smaakje toe b.v. vers fruit of limonadesiroop. Dun halvarine en margarine smeren spaart niet alleen vet, maar ook geld uit. Margarine is goedkoper dan roomboter. Ze bevatten dezelfde voedingsstoffen, alleen de smaak is verschillend. De volgende keer wil ik het inkopen en bereiden van de voedingsmiddelen be handelen, omdat u ook op die manier geld zou kunnen besparen. Vragen over deze rubriek kunt u rich ten aan de Soester Courant. Op de en velop gaarne vermelden 'Eetwijzer'. pt, die op zater- iber bij Bosch schijnt en om drie jneveld ten doop ordt om 5 uur in een tentoonstel- 'achter - projekt) leeldende kunste- ituk hebben inge- ben vijftien Soes- jn medewerking esterberg, zes uit ië en de overigen el eens eerder in "d. Tweeëntwintig ie auteur van de ie 24 moderne at over goed mollerusstraat 7 laanstraat 22 3743 BG Baarn tel. 02154-12797 k.deboer&zoonbv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm dat is een unieke kans kennis te maken met Bang Olufsen „De Deense vormgevers van beeld en geluid". Zij komen naar u toe met een demonstratiebus vol met audio- en videoapparatuur. Maak een uurtje vrij en stap even binnen. Hieronder vindt u de standplaats van de showbus aangegeven 11 en 12 november aan de van Weedestraat. W schocmakci Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344*) Donderdag jl. heeft de heer A.K.L. Veenvliet, hoofd onderhoud van de Woningbouwvereniging Soest en als zodanig de tweede man van de tech nische dienst, afscheid genomen van (oud)collega's, bekenden en relaties, met het oog op zijn vertrek naar Nieuw Zeeland. Dat gebeurde in twee instan ties: 's middags al met een goed be zochte informele afscheidsreceptie in het gebouw van de Woningbouwvereni ging aan de Laanstraat, 's avonds met een gezellige avond, op dezelfde plaats, te midden van de medewerkers en het bestuur van de Woningbouw vereniging. Tijdens de middagbijeenkomst was een groot aantal oud-collega's van de Dienst Gemeentewerken aanwezig, waar de heer Veenvliet in 1966 in dienst trad, aanvankelijk als timmerman. In de loop der jaren deed de heer Veen vliet zich kennen als een uiterst waar devolle kracht, en zijn vertrek met zijn vrouw en drie kinderen naar het verre Nieuw Zeeland, waar zij een nieuwe toekomst hopen op te bouwen, betekent dan ook een gevoelig verlies, zoals directeur G. Snelder van de WS onderstreepte. Na zijn welkomstwoord gaf de heer Snelder het woord aan wethouder drs. G.Plomp, die de heer Veenvliet na mens het gemeentebestuur enkele vriendelijke woorden en een geschenk meegaf. De heer Plomp memoreerde de verdiensten van de heer Veenvliet, aanvankelijk dus bij Gemeentewer ken, maar later ook bij de SSW (de samenwerkende woningbouwcorpora ties) waarnaar hij in 1976 overstapte. Bij de fusie in 1980, waaruit de Wo ningbouwvereniging Soest ontstond, werd dë heer Veenvliet eerste man van de onderhoudstak van de technische dienst. De heer Plomp overhandigde de heer Veenvliet een exemplaar van Else- viers praktische huis-encyclopedie, in de verwachting dat zelfs de heer Veen vliet daaruit nog wel één en ander zou kunnen opsteken dat hem in het verre land te stade zou komen, en een exemplaar van het bekende "Soest bij kaarslicht en tuitlamp". "Zo denkt u wellicht nog eens terug aan Soest", aldus de heer Plomp. Hij wenste de heer en mevrouw Veenvliet en de drie kinderen het allerbeste voor de toe- Wethouder Plomp overhandigt de heer en mevrouw Veenvliet een afscheids cadeau van het gemeentebestuur. komst en besloot met "misschien ko men we elkaar nog eens tegen' Onder de aanwezigen die vervolgens persoonlijk afscheid namen van het gezin Veenvliet was ook oud-wethouder D.Hoekstra. 's Avonds volgde nog een feestelijke avond in besloten kring. Daar vond ook de officiële overhandi ging plaats van het geschenk van be stuur en medewerkers van de Woning bouwvereniging (waaraan ook was bij gedragen door een aantal Soester be drijven waarmee de heer Veenvliet nauw heeft samengewerkt): een diep vriezer, die zich overigens al in de ver- huiscontainer bevond. Van het afscheid werd een video-opna me gemaakt, die de familie Veenvliet namens de personeelsvereniging nog geschonken zal worden. Het gezin ver trekt op 7 november. Afgelopen zondag vond ln het perso- Ineelsrestaurant van Drukkerij Klomp I aan de Parallelweg, die de ruimte voor deze gelegenheid beschikbaar had ge- Isteld, een modeshow plaats, verzorgd I door de bekende Amersfoortse Imodehuizen 'Carmen', Krommestraat |5 en 'La Sentinelle', Leusderweg 56. ■In het eerste deel toonden de vijf t mannequins vooral de nieuwe spor- Itieve mode voor de komende winter, terwijl na de pauze een fraaie show I volgde van de wat meer geklede 1 modellen. Beide modehuizen leggen I zich vooral toe op de verkoop van wat I betere kwaliteit kleding. 'Carmen' en 'La Sentinelle' lieten in de show, die zowel 's middags als 's I avonds een uitverkocht huis trok, modellen zien van bekende Franse en Italiaanse merken. Opvallend was vooral ook de entou rage: bloemen en boeketten, verzorgd door bloembindster Vera Klomp, zorgden voor een geweldige ambiance, evenals de in Cacharel-tinten uitgevoerde taart in vier lagen, waarvan de gasten bij de koffie een stukje gepresenteerd kregen. In de pauze trad de dansgroep 'The Young Generation' op, die nog onlangs te zien was in Sonja's Goed Nieuws Show. Zij gaven een voortreffelijke show met hun 'electric boogie', een nieuwe stijl in dansen. Hoohtepunt van de show was een heer in smoking, die aan het einde ver scheen met een fles champagne, waar van hij de mannequins bediende. De make-up werd verzorgd door mevrouw Ansinger van schoonheidssalon 'Pygmalion' aan de Van Goyenlaan. De gasten toonden zich na afloop zeer enthousiast over het gebodene. Op de Biltseweg deed zich vorige week donderdag een ongeval voor met een vrachtwagen met aanhanger, die plotseling begon te scharen. De bestuurder, een 21-jarige inwoner van Nederhorst den Berg, verloor daarbij de macht over het stuur. Het gevolg was dat de auto kantelde en in de berm belandde. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De politie stelde later vast dat de aanhanger te zwaar en bovendien op onjuiste wijze beladen was. De combinatie werd dan ook in beslag genomen voor een technisch onderzoek. Zacht glooiende stoffen, fraai gedrapeerde motieven. Ze vormen het dekor van uw interieur, klassiek of modern. Ze brengen sfeer in uw huis. Kom eens kijken naar onze grote kollektie gordijnen en laat die stofjes eens door uw vingers glijden. Renato Frey ggang Vrijdagavond 4 november a.s. treden Winanda van Vliet en Renato Freyg- gang op in Soest ten bate van Amnesty International, in De Borg te Soest. Winanda maakte maakte vanaf 1974 deel uit van de zeer succesvolle La tijns-Amerikaanse muziekgroep 'Amankay', waarin zij naast vier Chi- lenen als enige Nederlandse de rol van zangeres vervulde. Met deze groep gaf zij vanaf 1978 als zangeres-gitariste vele concerten in binnen- en buiten land, voor radio en t.v. Renato Freyggang, geboren in Santia go de Chili, speelt al vanaf zijn twaalfde jaar op zeer veel volksmuziekinstru menten. Toen hij in 1978 uit zijn land moest vertrekken sloot hij zich in Nederland aan bij de groep 'Amankay' en startte een conservatoriumoplei ding in Rotterdam. Vanaf 1981 brengen Winanda en Re nato zeer gevarieerde thema's en lie deren in het Nederlands en Spaans uit de folklore van diverse Latijns-Ameri kaanse landen, daarbij gebruik ma kend van een groot aantal authentieke instrumenten. Wie van vrolijke, indringende muziek op vreemde instrumenten houdt, kan zijn hart ophalen aan Winanda en Re nato. Aanvang 20.15 uur. Toegang gratis.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11