u Succesvol weekend voor Red Stars Geslaagd Bondsspaarbank-damtoernooi B.D.C. I WOENSDAG 26 OKTOBER SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 16 BASKETBAL Harry van Brummelen sterk in marathon ATLETIEK Chiel Vennik kampioen van Soester schaakclub SCHAKEN BDC moeizaam langs Sport Vereent 11-10 is h DAMMEN Duinkikkers - Futen: 6-5 WATERPOLO Verlies voor E.S.S.-Brouwer ZAALVOETBAL Anton van Berkel Pupiüenkampioen van Nederland DAMMEN Overtuigende zege BC Badso korfbal Weer nederlaag Eemvogels Bridge Club ONI Soest BRIDGE Uitslagen bekerwedstrijden op 18 oktober Soester viertallen in de bridgecompetitie Zevende Schoolschaakkampioenschapvan Soest BOWLING Bowling toernooi De Borg groot succes! Zaalprogramma Handbal vereniging Zowel Heren 1 als Dames 1 boekten een overwinning. De heren wonnen met 58-54 van de reserves van Quidam. Dames 1 was te sterk voor Cangeroes 2 61-46. De jongens junioren waren vrij. De meisjes junioren zegevierden met 70-53 over Green Eagles. Red Stars Dames 1 - Cangeroes Dames 2: 61-46 Op papier moesten de dames uit Soest deze wedstrijd kunnen winnen. Red Stars speelde de eerste 13 minuten van de le helft niet erg overtuigend, waar door de score vrijwel gelijk opging. Omdat de Soester dames in de slotfase van de eerste helft een beter afstands schot hadden, gingen zij de rust in met een lichte voorsprong van 31-26. Ondanks erg slordig spel van beide teams in de tweede helft kreeg Red Stars binnen 10 minuten een voor sprong van 16 punten. Red Stars won de wedstrijd met 61-46. Red Stars MAl - Green Eagles MAl; 70-53 De meisjes junioren moesten aantre den tegen Green Eagles. Via een zone- press en een redelijk goed lopende twee - drie aanval werd er meteen al een voorsprong opgebouwd. De ruststand was 44-20. In de 2e helft kregen de Red Stars meisjes een fana tieke press tegen zich. De junioren wonnen desondanks verdiend met 70-53. Red Stars HS1 - Quidam HS2: 58-54 De vaandeldragers van de vereniging moesten spelen tegen de reserves van Quidam. Red Stars begon met een zóne-press. Quidam had hierop geen antwoord en stond snel met 17-2 achter. De Zeister heren stelden orde op zaken en kwamen terug tot 29-24. Dankzij het goede schieten van Alex v.d. Brul (26 punten) bleef de zege in Soest. Eindstand 58-54. Cracker jacks HS3 - Red Stars HS3: 38-40 In Amersfoort, boekten de Soester heren de derde overwinning. Na de 1-punts overwinning van vorige week, werd nu met 2 punten verschil gewon nen. In de eerste helft was Red Stars duidelijk sterker en bij de rust was de voorsprong, dan ook 10 punten: 13-23. Na de hervatting, kwam Crackerjacks sterk terug. Met nog 6 minuten te spelen, kwamen de Amersfoorters voor het eerst op winst: 33-32. In de laatste minuut wist Hans de Bruin de zege alsnog veilig te stellen: 38-40. Cracker jacks MB1 - Red Stars MB1: 16-45 Red Stars was na 10 minuten aardig warm gelopen, en zorgde voor een ruststand van 6-25. Ook de 2e helft was even oninteressant en de wedstrijd werd gewoon uitge speeld en gewonnen met 16-45. Sparta JBl - Red Stars JB1: 91-73 Het eerste verlies voor de Red Stars jongens. De press leverde al snel een voorsprong van 14 punten op, maar bij de rust was dat verschil al terugge bracht tot 5 punten. In de tweede helft bleek hoe sterk de Nijkerkers waren. Sparta won met 91-73. Red Stars JB2 - Dunckers JB2: 47-38 Het beloofde een spannende wedstrijd te worden, vooral gezien de lengte van de tegenstander. Onze man-to-man verdediging maakte de mannen uit Hilversum wat zenuwachtig. Rust stand 23-19. In de 2e helft hadden de Red Stars kadetten de meeste rebounds. De span nende wedstrijd werd door Red Stars gewonnen met 47-38. Red Stars MXl - Green Giants MXl: 14-48 Na enkele minuten was het al duidelijk dat het erg moeilijk zou worden om deze wedstrijd te winnen. Tot aan de negende minuut kon Red Stars niet tot scoren komen en met de rust stonden de rode sterretjes al met 4-26 achter. In de tweede helft ging het iets beter, maar de eindstand werd toch 14-48. De lopers van de lange afstandsgroep van A.V.Soest zijn dit weekend aktief geweest op diverse afstanden in bin nen-en buitenland. Hoogtepunt van dit atletiekweekend was uiteraard de deelname van de 6 A.V.Soestatleten aan resp. de marathons van Essen (W.Dtsl), New York en Etten-Leur. De resultaten van de Soester atleten in de marathon van Essen waren van uitstekend gehalte. Onder goede weersomstandigheden wist Harry van Brummelen de snelste tijd te realise ren: 2 uur 37.48 min. Hij verbeterde hiermee tevens zijn persoonlijk record met 2.20 min. Tot 30 km. zat de Soes ter stayer op het schema van het club- record (2.35.30 uur), maar hij moest in de laatste kilometers toch nog ruim 2 min. toegeven. Rob de Haas, één van Nederlands snel ste veteranen, gaf het zijn clubgenoot echter niet kado. Had hij na 25 km. nog 3 min. achterstand op Harry van Brummelen, op de finish was het ver schil nog slechts 1 min. en 2 sec. Zijn tijd werd 2 uur 38.50 min. Ook deze prestatie betekent een nieuw per soonlijk record, en de 21e plaats in het Nederlandse veteranenklassement van 1983. Joop van Leyenhorst liep de eerste 30 km. zij aan zij met Rob de Haas. Daarna moest Joop afhaken en zijn weg alleen vervolgen. Die laatste 12 km. moest hij nog 6 min. op zijn club genoot toegeven. Hij finishte in 2 uur 44.52 min. De trainer van de A.V.- Soest-lange afstandsgroep, Ton Duits ging van start in de marathon van Etten-Leur. Door een liesblessure moest Ton echter na dertig kilometer de strijd staken. De resultaten van René en Ineke van Zee, die in New York van start gingen op de klassieke afstand, zijn nog niet bekend. A.V.Soest atleten ook op andere afstanden aktief Zaterdag stonden in Veenendaal Eef van den Brink en Bert Molenaar aan de start van de 15 km. lange "Dra gonderloop". De wedstrijd werd onder uitstekende weersomstandigheden ge lopen. Dit resulteerde in een goede tijd voor Eef van den Brink: 50.20 min. Het leverde de atleet uit het KARHU- team een 12e plaats op in het sterke gezelschap. Nieuwkomer Bert Mole naar finishte in 56.42 min. Dick den Oude ging zondag van start in een 20 km. wedstrijd in Amstel veen. De Soester atleet leverde een zeer goede prestatie en kwam als 6e Dver de streep in 1.09.05 uur, wat te vens een pers. record voor hem bete kende. Terwijl het schaakseizoen '83-'84 al weer enkele maanden oud is, is nu pas de clubkampioen '82-'83 bij de Soester schaakclub bekend geworden. Net als twee jaar geleden verwierf Chiel Ven- nik de titel. Hij onttroonde zijn grootste concurrent Koen Vegter. Beide spelers waren in de clubcom petitie op de (gedeelde) eerste plaats geëindigd waardoor een beslissings tweekamp noodzakelijk werd, die lang op zich liet wachten. De 25-jarige Vennik legde de basis voor het kam pioenschap door de eerste van de twee partijen in 32 zetten te winnen. Afgelopen vrijdagavond voerde Vennik de zwarte stukken. Vegter slaagde er niet in met wit het spel te maken. Na enkele uren spelen was de zaak beklon ken en wist Chiel Vennik zich zeker van de felbegeerde clubtitel. Behalve het feit dat Vennik nu voor een jaar in het bezit is gekomen van de Samsom-wisselbeker zal de nieuwe clubkampioen als kopman moeten fun geren voor zijn team in de Stichts Gooise schaakcompetitie. Deze week en volgende week moeten de twee vertegenwoordigende Soester teams opdraven. Het tweede garnituur van de Soester schaakclub open de ex- ex terne competitie morgen (donderdag) met een uitwedstrijd tegen Huizen 1 terwijl het vlaggeschip van de Soester Schaakclub maandag a.s. ook al moet aantreden in een uitwedstrijd tegen het vierde garnituur van het Bussums Schaakgenootschap. Aangezien vier eerste-tientalspelers niet meer beschikbaar zijn heeft wed strijdleider Henze een beroep gedaan op mensen van het tweede garnituur. Afgezien daarvan zullen Soest 1 en Soest 2 in de eerste ronde niet in hun sterke formaties aantreden. De ver wachtingen voor dit seizoen zijn dan ook niet al te hoog gespannen. De indeling: Eerste klas: Baarn 1, BSG 4, Moira 1, HSG 4, Nijkerk 1, Ons Genoegen 1, Utrecht 3, UCS 1, Soest 1 en En Pas sant 1. Derde klas A. Dikke Torentje 1, VOGA 1, De Pion 3, Huizen 1, Paul Keres, De Kasteelridders 1, Soest 2, Ons Genoe gen 3, Hoogland 2 en Amersfoort 5. BDC is terug op kop in de le-divisie. Weliswaar moet BDC deze positie delen, met Volendam en Attlla. Tegen het in de onderste regionen verkerende Utrechtse Sport Vereent werd het on danks een zeer slechte wedstrijd, toch nog een overwinning, 11-10. Na de smadelijke nederlaag van vorige week in Hengelo was de blauw-zwarte formatie geladen om tegen Sport Ver eent duidelijk te maken dat de misstap van vorige week op een vergissing berustte. Sport Vereent trok dlrekt het initiatief naar zich toe wat binnen 10 minuten leidde tot een 1-4 voorsprong, doordat BDC in de beginfase fout op fout stapelde. Na een kwartier kreeg BDC wat meer grip op het spel, de balvoering werd wat beter, terwijl ook de verdediging zich herstelde. BDC kon de achterstand ongedaan maken. Gelukkig hielden Jos Diemei en Paul van den Deijssel (2 maal) het hoofd koel, waardoor er na 20 minuten een 4-4 stand op het scorebord prijkte, maar ook deze 4-4 stand bracht geen rust binnen de Soest-gelederen. Sport Ver eent kon hier nier van profiteren, de Stichtse formatie heeft niet de moge lijkheden in huis om uit dergelijke situaties profijt te trekken. Ruststand 5-5. De blauwe-zwarte formatie vertrok na de thee furieus en Sport Vereent leek de eerste 10 minuten na rust onder de voet gelopen te worden. Reeds na 30 seconden kwam BDC op voorsprong. Jos Diemei verzilverde de goed opge zette aanval, 6-5. Sport Vereent pro fiteerde optimaal van een aantal mis stappen van BDC. Hierdoor werd de 6-5 achterstand omgebogen in een verontrus tende 6-8 voorsprong. De achterstand werd echter snel omgebogen in een verdiende voorsprong, Ton Beemer scoorde eerst zelf, waarna hij ook Sjaak Smeeing in staat stelde om te scoren, 9-8. Ries Smeeing leek BDC in de slotfase in veilige haven te loodsen door Sport Ver eent op een 10-8 achterstand te zetten. De Stichtse-formatie wist echter van geen ophouden en profiteerde opti maal van twee onachtzaamheden bin nen de Soester-formatie, 10-10. BDC behaalde alsnog de overwinning via Jan Bunt (11-10) en Edwin Zoete lief keerde twee zeker lijkende doel punten van Sport Vereent. Zondag a.s. wacht BDC het zware kar wei in Amsterdam waar tegen het gerenommeerde AHC-31 moet worden aangetreden. Stand le divisie A: 1. Volendam 4-6 2. Attila 4-6 3. BDC 4-6 4. Seijst 4-5 5. Enschede 4-5 6. Hercules 4-4 7.AHC31 4-4 8. Jahn II 4-3 9. Sport Vereent 4-1 10. Hurry Up 4-0 ga. De gezamenlijke bekerwinnaars op het podium in het Griftland College. Zaterdag 22 oktober werden de jaar lijkse schooldamwedstrijden voor het basis- en voortgezet onderwijs ge speeld. De organisatie van dit evene ment was in handen van de Damver eniging Soest-Baarn [DVSB]. De Soester wethouder van sportzaken, de heer G. Plomp, opende het tournooi om 10.00 uur. Hij memoreerde o.a. dat dammen ven gemeenteraad zeer veel gemeen hebben, beiden zitten ze in deze aula, moeten denken en vooruit zien, alleen bij dammen moet je slaan bij de raad ligt dat anders. Vervolgens werd door drs. Plomp de openingszet verricht en kon het spectakel beginnen. Een recordaantal deelnemers dit jaar, 11 basisscholen en 4 scholen voor voortgezet onderwijs met in totaal 135 deelnemers, begon aan een zeer lange dag achter de borden. Bij de basisscholen waren de kinderen ingedeeld in 2 groepen van 10 scholen waarvan de nrs. 1 en 2 naar de finale- groepen overgingen. De scholen voor V.O. speelden een dubbele ronde we gens het deelnemersveld van 4 scholen. Het sterke team van Griftland I moest verstek laten gaan wegens tentamens van de leerlingen. Na de voorronden bleek de O.L. school Overhees zich bij de finalegroep A gespeeld te hebben. In de finalegroep A dus de Achtbaan I, Overhees I, Overhees Hl en de v.d. Huchtschool I. De leerlingen van Over hees I wisten hier overuigend te win nen met 6 wedstrijden en 22 bordpun- ten waardoor de kampioensbeker weer bij Overhees terecht kwam. Bij het V.O. is de overwinning van het Baarns Lyceum geen moment in ge vaar geweest. Elke wedstrijd bleek deze school de meerdere en de kam pioenstitel was dan ook zeer verdiend'. Foto: Goos van der Wilt De eindstanden: Basisscholen: Kampioensgroep 1. Overhees I 3-6 2. De Achtbaan I 3-4 3. v. d. Huchtschool I 3-1 4. Overhees III 3-1 Voortgezet Onderwijs: 1. Baarns Lyceum I Kampioen 1. S. G. Eemland I 3. Chr. Mavo I 4. Openbare Mavo I 4. S.G. Eemland II 6. Openbare Mavo II De beide kampioenen zijn gerechtigd deel te nemen aan de schooldamkam- pioenschappen voor viertallen van de Utrechtse Provinciale Dambond. De eindstand het Basisonderwijs in de finalegroepen is geworden: A: 1. Overhees I B: 1 KBS I C: Min. de Visserschool II D: 1 De Bron I E. 1. De Bron II Afgelopen zondagavond moest heren 1 na een thuisoverwinning en een uit nederlaag tegen respectievelijk IJssel- duikers en Triton, voor de derde keer aantreden in de competitie tegen de Futen uit Amstelveen. De tegenstander ging explosief van start, waardoor er al snel tegen eèn 0-2 achterstand aangekeken werd. On danks deze snelle achterstand bleef men goed spelen, waardoor de tech nisch uitstekende Hans de Looff in doelrijpe positie gebracht kon worden: met een goed schot vanaf de 8-meter lijn verraste hij de keeper. Door een fout van Wim Hengeveld konden de Futen de voorsprong uitbreiden naar 1-3. Dit was echter van korte duur, want Wim Hengeveld wist zijn fout goed te maken en bracht de stand op 2-3. Kort daarop ontstond er een man- meer-situatie, daar een Futen-spe ler een zware overtreding in de ver dediging beging en het water voor 45 sec. moest verlaten. Deze 6-5-situ- atie werd goed uitgespeeld door vol gens het op de training ingestudeer de systeem te spelen. Na de gelijk maker kon men niet werken aan een voorsprong, doordat Wim Hengeveld voor de derde maal een persoonlijke fout maakte, zodat de tegenstanders een man-meer-situatie kregen, die zij wisten te benutten. In de derde periode kon de tot dan toe onzichtbare Roel Timmer zijn naam, de goaltjesdief, weer eer aan doen, door de gelijkmaker op zijn naam te zetten. Even later kon de vaste wisselspeler, Erik Teunisse, die er in de derde periode in kwam, scoren, waarmee hij de Duinkikkers voor het eerst in deze wedstrijd op voorsprong zetten. Hierdoor ging de tegenstander massaal in de aanval, maar de goed keepende Ronald Bast kon lange tijd zijn doel schoon houden. Toch moest hij nog een keer het hoofd buiten onder het aanvalgeweld van de tegenstander. De spanning werd erg groot en één Futen-speler kon dit niet aan; hij maakte in de slotfase een slaande beweging, waardoor hij voor de rest van de wedstrijd zonder ver vanging uitgesloten werd. De Duin kikkers hielden het hoofd koel en de hardwerkende Gerard Vet kon in de slotminuut de voorsprong zeker stel len. Komende zaterdag wacht D.J.K. uit Amsterdam. De wedstrijd zal in het Sloterparkbad om 17.00 uur te Amster dam plaatsvinden. Deze keer was het S.V.M. Boys dat te Maartensdijk zegevierde over een slecht spelend E.S.S.-Brouwer. Langzaam maar zeker kwam S.V.M. Boys in z.n spel. Uit één van de akties van S.V.M. Boys werd onverwachts uitgehaald en het afstandsschot was doelman Paul Werkhoven te machtig o-l. S.V.M. Boys werd steeds gevaarlijker. Een hoge bal richting doel van E.S.S- Brouwer werd verkeerd beoordeeld door keeper Werkhoven en een speler van S.V.M. Boys tikte het leer langs de doelman van E.S.S.-Brouwer. 0-2. Na rust eenzelfde spelbeeld. Een beter spelend S.V.M. Boys, dit snel uitliep, naar 0-5. Vijf minuten voor tijd bracht aanvoerder Pouw de stand op 1-5 en in de slotminuten scoorde Nico Brouwer 2-5. E.S.S.-Brouwer heeft nu zes wedstrij den gespeeld waaruit vijf punten wer den behaald. 1. Garage Overvecht 2. De Komeet/Candlelight 3. De Kluis 4. S.V.M. Boys 5. Krooster Boys 6. Luchtmacht 7. E.S.S.-Brouwer 8.D.E.V. 9. D.H.V.-Sport 10.C.D.N. 6-11 6-10 5-8 6-7 6-6 4-0 5-0 ESS-Brouwer 2 sleept overwinning uit het vuur. Door taktisch concept en inzet heeft ESS-Brouwer 2 de overwinning veilig gesteld tegen haar tegenstander Cand- lelight4. De wedstrijd had een boeiend verloop. Over en weer werd sterk aanvallend gespeeld door twee gelijkwaardige tegenstanders. Na ongeveer 10 minuten viel de eerste goal van ESS 2 via Rob Jansen, kort daarna gevolgd door een goal van Mare Drijver, die hiermee als gevreesde goalgetter loskwam. De tegenstander maakte gebruik van fouten in de ach terhoede van ESS 2 en kwam op 2-1, waarna het ESS 2 was om 3-1 te scoren door Mare Drijver. Door een drietal fouten in de achter hoede liep Candlelight 4 heel snel de achterstand in kreeg zeffs een voor sprong van 3-4. Op dat moment paste de coach van ESS 2 taktische wissels toe. On navolgbare akties van de'iwee Brou wer-boys brachten Nico Brouwer tus sen 3 a 4 tegenstanders. Hij vond dat éne gaatje dat hij nodig had en hij bracht de broodnodige aansluiting tot stand: 4-4. Een sterk offensief van ESS 2 resulteerde in de overwinning. Even voor tijd een vrije schop op de stippellijn: Herman van Zanten kegel de met een hard strak schot in de lin ker bovenhoek de bal en de overwin ning binnen. Door deze overwinning heeft ESS 2 een stevige positie op de ranglijst gekre gen, met nog maar twee punten ach terstand op de koploper. Dinsdag 18 en donderdag 20 oktober werden weer de landelijke finales voor pupillen in de Rank gespeeld. Een deelnemersveld van 24 jongens in de leeftijd van 9-11 jaar had op 17 septem ber in de halve finales al uitgemaakt wie er op 18 oktober in Soest om 12 finale plaatsen zouden spelen. Dinsdag plaatste de kampioen van '82 zich al overtuigend bij de laatste 6 welke don derdag om de kampioenstitel damden, terwijl de verliezers van dinsdag stre den om de plaatsen 7 t/m 12. Er moesten maar liefst 4 rondes wor den gespeeld, een zwaar karwei voor deze jongens, maar deze kleine ,,prof- jes" hebben daar weinig moeite mee. Tot en met de laatste partij is het erg spannend gebleven in de kampioens groep maar de pas 11 jaar geworden Anton v.d. Berkel uit Waalre bleek de ware kampioen te zijn met geen enkele verliespartij. De eindstanden van het 5e Pupillen- kampioenschap van Nederland zijn: 1. Anton van Berkel (kampioen) Waal- re N.B. 2. Erno Prosman, Gouderak (Z.H.) 3. Marko Wiering, Schagen (N.H.) 4. Igge v.d. Veer, Sondel (Fr.) 5. Pieter Naujoks, Zwijndrecht (Z.H.). De Bakkerij v.d. Meer-Bokaal werd, evenals de herinneringsstandaards, uitgereikt door de organisatoren en wedstrijdleider van Damvereniging Soest-Baarn de heer T. v.d. Meer. Tegen U.S.S.1 (Utrechtse Studenten Sportvereniging) behoefde Badso niet tot op de bodem te gaan om de winst mee naar huis te nemen. Al na de singlepartijen bleek, dat er een duide lijk krachtsverschil in het voordeel van Badso was. Roy van Gestel en Rob Stomp wonnen resp. met de cijfers 15-6, 15-6 en 15-4, 15-9. Claudine Schüs- sler moest verlies in de eerste set toe staan maar liet er daarna geen twijfel over bestaan wie de sterkste was (5-11, 11-8 en 11-2). Ook Leonie Wel- ting was veel beter en won met 11-3 en 11-5. Omdat ook alle dubbelpartijen in winst werden omgezet kon een 8-0 overwin- ning bijgeschreven worden. Uitslagen: Senioren: Badso 1 - USS 1 8-0, Bad so 2 - Vale Ouwe 1 5-3, Irene 5 - Badso 3 0-8, Barneveld 4 - Badso 4 2-6, Badso 5 - Ricochet 3 2-6, Badso 6 - Harderwijk 7 7-1, BVO'79 6 - Bad so 7 6-2. Jeugd: Doto 1 - Badso 1 5-3, Badso 2 - ABCA 1 2-6, Leusden 2 - Badso 3 5-3, Badso 4 - Sjeve Sjuttel 6 6-2. Eemvogels l - Activltas 1 is een duel dat niet snel vergeten zal worden in Soest. Vooral in de aanval bleek het moeilijk spelen tegen de boomlange heren van het Maurikse Activltas. Zuivere afstandsschoten zorgden er voor dat Eemvogels snel op achter stand kwamin de tiende minuut werd het 0-1. Een fout van Activitas bracht de partijen weer gelijk. Direkt na dit doelpunt scoorde Activi tas echter weer. In de Eemvogelsaan- val werd daarna een strafworp gemist. Activitas benutte echter wel een straf worp: 1-3. Kort voor rust scoorden beide partijen nog eenmaal, waardoor de rust met een 2-5 achterstand inging. De thee deed geen wonderen. Activitas bleef aandringen en de Eemvogels verscholen zich steeds. In de derde minuut werd het 2-6, nadat een eerder doelpunt afgekeurd werd. Door Agnes Kraaikamp en Wim van Rheenen werd de stand 4-6. Het pleit werd beslist met twee doelpunten voor Activitas, dat dus tevreden én met twee punten naar Maurik terug kon gaan. 4-8. Altius 3 Eemvogels 2 Het tweede team speelde een sportieve wedstrijd in Hilversum. Altius, de gastheer, zorgde voor de eerste ver- liespunten voor het tweede team. De nog zeer jonge ploeg, die Altius is, zorgde direkt al voor een 1-0 voor sprong. Ria Wijnen bracht de Eemvo- gels langszij. Altius liep uit naar 3-1. Erik Rauch bracht de Eemvogels via een doorloopbal dichterbij. Altius liep echter weer een puntje uit, alvorens Tini Martens met een af standsschot vriend en vijand aan de thee bracht. Na rust liep Altius nog een puntje uit, maar Astrid Doornekamp scoorde 5-4. Altius bracht daarna de eindstand op 7-4. Eemvogels 3 T.Z. 5 AnsNieuwenhuis scoorde uit een straf- worp 1-0. T.Z. kwam echter langszij. Sidney de Jager bracht de Eemvogels weer op voorsprong. De winst bleek echter nog niet binnen, want T.Z. kwam gelijk en won uiteindelijk met 2-3 in een sportieve en leuke wedstrijd. Eemvogels Al - Amersfoort Al Deze oudste jeugd speelde gelijk tegen Amersfoort. Marco Middelkoop bracht de Eemvogels op voorsprong waarna Amersfoort uitliep tot 1-2. Ronald van Bemmel bepaalde de uitslag op 2-2. Volgende week Zaterdag 29 oktober spelen alle ploe gen op het veld aan de Staringlaan. Het programma luidt: 15.00 uur Eemvogels 1 - Viking 1 13.15 uur Eemvogels 2 - Huizen 3 11.30 uur Eemvogels 3 - Huizen 2 9.30 uur Eemvogels Al - Olympia Al 10.30 uur Eemvogels Q1 - Olympia Ql Het is overigens ook bijzonder dat er twee ploegen met ieder twee teams op het gezellige veld komen spelen. Ga ook kijken! U bent van harte welkom. Deze wedstrijd was de vierde van een serie van vijf. De laatste volgt op 25 oktober waarna de promotie en degra datie de opstelling voor de volgende serie van vijf levert. Er worden per sei zoen vijf series gespeeld. Het is altijd mogelijk "onderweg" in te stappen om mee te doen met deze spannende be- kerwedtrijden. Groep A: 1. Wissing-Zwiers 62,50% 2. Spanjaard-Zwiers 60,42% 3. Fliek-Houbaer 59.89% 4. V.d. Kant-Oostdijk 57,81% 5. V. Dijk-Landmeter 50,52% 6/7. Blom-Blom 46.35% 6/7. Hielckert-Verkade 46,35% 8. Fransen-Post 44,79% 9. Den Hollander-den Hollander 37,50% 10. V. Walen-Sickenga 33,85% Groep B: 1. Kuil-Zwiers 72,08% 2. Oosterbaan-Oosthout 55.00% 3. Riemens-Visser 52.08% 4/5. Jonker-Wolf 51.25% 4/5. Pronk-Simons 51,25% 6. Riemens-Evenblij 50.42% 7. Steevert-Koppel 48.33% 8. Landstra-Landstra 46,25% 9. Simons-Zwiers 45,42% 10. Bentum-Houbaer 44.17% 11. V.d. Burch-Schoor 42,50% 12. Haarlemmer-Sligger 41,25% Groep C: 1. Luyben-Luyben 66,67% 2. Zeeman invallers 62,50% 3. Coun-Schaap 59,03% 4. V.d. Berkt-v.d. Feerlader 52,78% 5. Nieuwenhuis-Nieuwendijk 45,83% 6. Jurg-Jurg 39,58% 7. Butzelaar-Pronk 38,19% 8. Haarlemmer-de Walt 35,42% De Soester clubs doen het niet zo best in de districts-bridgecompetitie. Eigenlijk heeft alleen Eemland 3 op dit moment een serieuze kans op een bovenste plaats (plus promotie) en dat dan nog slechts doordat met één wed strijd meer te spelen de achterstand maar 11 punten bedraagt. En per wed strijd valler er twintig te verdienen! Verder doet Soest, bescheiden met slechts drie teams, het nog vrij rede lijk. Soest l en Soest 3 staan beide op een vierde plaats in een groep van acht, respectievelijk in de tweede en de derde klasse. Soest 2 staat in de derde klasse J voorlaatst, maar in die klasse dreigt natuurlijk geen degrada tiegevaar: er is niet lager. Wat Eemland betreft: de drie overige teams staan weer in de middenmoot: Eemland 1 met vrij grote achterstand op een derde plaats, maar Eem land 2 weer voorlaatst en Eemland 4 en op de zesde van de acht. Tenslotte de grootste vereniging: ONI met acht viertallen. ONI l en 2 staan in de beide hoofdklasse-groepen op de voorlaatste plaatsen, ONI 3 in de eerste klasse op een vierde plaats, ONI 4 in de tweede klasse op een derde, ONI 5 op een tweede (maar met zeer grote achterstand), ONI 6 zelfs op de laatste plaats en ONI 7 op de voorlaatste. In de derde klasse speelt nog ONI 8, maar dat staat voorlopig helaas ook op de laatste plaats, al is er wel 'e'ei wedstrijd minder ge speeld. Het zevende schoolschaakkampioen- schap vn Soest heeft zich wederom af- speeld in de bekende gezellige en door jeugdig enthousiasme gekenmerkte en daardoor wat luidruchtige sfeer. Een sfeer, die zo geheel anders is dan de normaal op een schaakclub heersende rust, waar men soms alleen het ge knars van denkwerk verrichtende her senen hoort. Het rumoer was ditmaal nog groter dan in voorgaande jaren, omdat het aantal deelnemers nu ongeveer de helft groter was dan voorheen. De 64 jonge schakers en schaaksters hadden daar blijkbaar niet de minste last van; zij gaven met luider stem blijk van hun jubelstemming bij winst of verdriet en verontwaardiging bij verlies of van hun levenslust in het algemeen en zij hadden goede longen. De oren van de aanwezige volwassenen raakten soms overbelast maar dat nam men op de koop toede natuurlijke levensblijheid van al die jonge mensen was aandoenlijk om te zien en horen en vergoedde veel. Om het op rijm te zetten Hun geestdrift was haast niet te stuiten, zodat de oren ervan tuitten Doordat er deze keer in twee groepen van acht deelnemers, in plaats van de gebruikelijke zes, moest worden ge speeld, was het aantal rondes nood gedwongen van 5 naar 7 uitgebreid, hetgeen vooral voor de allerjongsten misschien wat teveel was. Bovendien moest door de vergrote deelname alle beschikbare materiaal (vooral schaak- klokken) worden bijeengebracht, dat deels niet al te best was, wat weer de nodige 'uitvallers' en problemen gaf. Ook besloot de organisatie door de gro tere groepen in plaats van de gebrui kelijke twee prijzen per groep, er drie beschikbaar te stellen, wat kennelijk gewaardeerd werd. Dat de eerste plaatsen en de beide bekers weer eens door het Griftland werden veroverd, zal niemand hebben verbaasd, maar de tegenstand, geboden door het eerste team van de Savornin Lohmanschool in groep B oogstte bewondering. Dit team was tot de laatste ronde ongeslagen gebleven en had bij winst in matchpunten nog op gelijke hoogte kunnen komen met de winnaar van groep B, Griftland. Waar schijnlijk sloeg de vermoeidheid toen al toe, zodat die wedstrijd met 1-3 verloren werd. Ook de Kardinaal Al- frink Mavo weerde zich goed in groep A; hun eerste team werd derde achter Griftland l en 2. Alleen van deze ploe gen werd verloren en wonnen zij dus de beker voor de beste Mavo voor de tweede achtereenvolgende keer. Ook het zich bij voorbaat kansloos ach tende 'Eemland' kwam redelijk voor de dag; hun tweede team behaalde in groep B een fraaie derde prijs. De volledige uitslagen zijn: Groep A: 1. Griftland l kampioen met 14 punten (uit 7 wedstrijden). 2. Griftland 2 12 punten 3. Kardinaal Alfrink Mavo 1 '9 punten 4. Openb. Mavo 1 8 punten 5. Christ. Mavo 1 5 punten (enl2bordpunten) 6. Openb. Mavo 2 5 punten en 10 bordpunten 7. Eemland 1 3 punten 8. Kard. Alfrink Mavo 2 0 punten GroepB: 1. Griftland 3 13 punten (uit 7 wedstrijden) 2. De Sav. Lohman 1 11 punten 3. Eemland 2 9 punten (17 bordpunten) 4. Openb. Mavo 3 9 punten (15 bordpunten) 5. De Sav. Lohmanschool 2 7 punten 6. Griftland 4 6 punten 7. Eemland 2 2 punten 8. Kard. Alfrink Mavo 3 0 punten Nadat het toernooi dat om 9.30 uur door wethouder Plomp was geopend tegen 15.30 uur met de prijsuitreiking werd besloten, gingen deelnemers, coaches en organisatoren vermoeid maar vol daan naar huis, om te genieten van de rest van hun herfstvakantie. Tot ziens het volgend jaar! Het eerste bowlingtoernooi, georga niseerd door "De Borg", mag een groot succes genoemd worden. Bowlingcen trum "De Borg" schrijft iedere maand een toernooi uit, waaraan iedereen mee kan doen. Op deze manier wil men "bowlen als sport" onder de aandacht brengen. Dat spelen in wedtrijdver- band toch met gezelligheid gepaard kan gaan hebben de aanwezigen goed kunnen merken. Natuurlijk kan een recreant het niet opnemen tegen een wedstrijdbowler. Om nu iedereen een gelijke kans te geven krijgen de recreanten een voor sprong in de vorm van bonuspunten. Zo hoopt men deze toernooien ook voor de recreant-bowler aantrekkelijk te ma ken. Vorige week woensdag startte men dus met het eerste toernooi. Er werd in twee series gespeeld, met recreanten en bowlers naast elkaar. Hier en daar werden gelijke "tips" uitgedeeld en in een ontspannen sfeer werden de "games" gegooid. Rond 22.00 uur kon de wedstrijdleiding de prijzen uitrei ken. Er zijn prijzen voor de drie hoogst geëindigden, de hoogste games, dames en heren en natuurlijk een "poedel prijs". De leiding van dit uitstekend georga niseerde toernooi was in handen van Mieke Tervooren en Michel Prinz. Het volgende toernooi zal op 30 november gespeeld worden. Gegadigden kunnen zich in bowlingcentrum "De Borg" aanmelden. Men is dan verzekerd van een "gezellig sportief avondje". Uitslag: le prijs: Arpad v.d. Boon, 373 pt. 2e prijs: Peggy Bertus, 349 pt. 3eprijs: Ries v.d. Akker, 340 pt. Poedelprijs: NelDoorduyn. Hoogste game dames: Peggy Bertus, 195 pt. Hoogste game heren: Arpad v.d. Boon, 184 pt. O Wedstrijdprogramma zaterdag 29 en zondag 30 oktober Thuiswedstrijden zaterdag 29 oktober sporthal Beukendal Meisjes pup. 2 13.00 uur BDC 2 - Impala 2 Meisjes pup. 1 13.50 uur BDC 1 - H.v.B.S. Uitwedstrijden Jongens pup. 2 17.00 uur DSO - BDC 2 Dames sen. 4 19.50 uur DSO 3 - BDC 4 Thuiswedstrijden zondag 30 oktober sporthal Beukendal Meisjes adsp. 3 10.00 uur BDC 3 - Nieuwegein 2 Jongens pup. 1 10.50 uur BDC 1 - HHC Dames jun. 2 11.40 uur BDC 2 - HHC 3 Dames sen. 2 12.30 uur BDC 2 - Sport. Ver. Dames jun. 1 14.00 uur BDC l - Vole wij kers Jongens adsp. 15.15 uur BDC - Olympia '25 Heren jun. 2 16.05 uur BDC 2 - Takt '68 Uitwedstrijden Welpen 10.00 uur BHC - BDC Meisjes adsp. 1 10.50 uur BHC - BDC 1 Meisjes adsp. 2 12.30 uur ASV'65 - BDC 2 Heren jun. 1 13.00 uur Laren - BDC l Heren sen. 1 14.30 uur AHC '31 - BDC 1 Dames jun. 3 15.10 uur HMS 4 - BDC 3 Dames sen. 3 15.35 uur Attila 2 - BDC 3 Heren sen. 2 16.55 uur Break Out - BDC 2 Vrij zijn: Dames sen. 1 en Heren sen 3 In reserve sh.rt spelen: Meisjes pup i en 2 en meisjes adsp. 3.

Soester Courant | 1983 | | pagina 16