Jac. Hermans Prijsslag vestigt zich in Overhees m aasspecialist Robberse, teer dan kaas uit 't vuistje oeiVIEEK UI 4ËL: &!>ome I. DE BRUIN De keurslager, een zaak van DIKBILLEN 4 4SJ i GRATIS Mint ATA i?:» f4f WOENSDAG 26 OKTOBER SOESTER COURANT PAGINA 9 tf'Liever duizend dubbeltjes dan honderd kwartjes geteld" verhees kiest uit 120 soorten kaas KEURSLAGER J. DE BRUIN fm TAMBOERIJN 17 -SOEST TEL. 02155-22462 Soesterbergse slager strijkt in Overhees neer T goed... fanta- lermans hier. Hermans daar. Her- s overal. Toon, en kruidenier Jac. Hermans hebben enkele zaken met elkaar gemeen. Ze bedienen, zij het op zeer verschillende wijze, een Miljoenenpubliek. Ze hadden er onge veer een gelijk aantal jaren voor no dig om bij het Nederlandse publiek een begrip te worden. De één was en is er via theater, grammofoonplaat en televisie voor iedereen, de ander is aardig op weg voor iedere Neder lander toegankelijk te worden. Begin volgende maand opent in het winkel- jcentrum Overhees de 84e vestiging van de Jac.Hermansgroep. Begin '84 is Ko ning Klant bij de nieuwe Jac.Hermans zaak in de Van Weedestraat welkom. 'Alles wijst in een richting die aangeeft dat de troon van Neerlands grootste lidenier (Albert Heyn) in gevaar imt. Het aantal vestigingen zal in de ko- lende jaren blijven groeien, de re- irds wat betreft de omzetten zullen arlijks sneuvelen. Voor zichzelf spre kende cijfers: In 1982 werd een omzet haald van 768 miljoen. Aantal ar- lidsplaatsen bij de Jac.Hermans- oep in dat jaar circa 2000. En dan is er nog de dochteronderneming Pro- imarkt. In grote delen van het land 'ellicht minder bekend, maar stevig ;enoeg gebouwd om vele gaten in de ivensmiddelenmarkt blijvend te dichten. Jac.Hermans, voorheen uit sluitend met een zakenkantoor aan de nstraat 2 aanwezig, lijkt ook gaten in de Soester consumptiemarkt ont wiekt te hebben. Twee landingsplaat- Wijn, omdat het ook goedkoop kan. sen, Overhees en de Van Weedestraat, werden startklaar gemaakt. Aan de stuurknuppel gezagvoerder Drs. P.W. Vrolijk, direkteur van de Jac. Her mans-groep. Op het eerste gezicht heeft het er veel van weg dat Soest en om geving door de Jac.Hermans-groep als commercieel niet interessant lang over het hoofd zijn gezien. Een onjuiste veronderstelling. Waar jaren naar werd gezocht kreeg in één keer fors gestalte. Puur toeval dat de Jac.Her mans-groep binnen zeer korte tijd be slag kon leggen op twee locaties. En als men in die kringen beet heeft, dan wordt er ook snel opgehaald. Dins dag 1 november a.s. in de avonduren kijken en keuren bij Jac.Hermans in Overhees, een dag later is de 84e af levering van Jac.Hermans vanaf 10.00 uur voor het winkelende publiek ge opend. Jac.Hermans-Prijsslag is de naam. De vergelijking met concurrent Albert Heyn ligt voor de hand. On vergelij kbaar Een vergelijking waarmee Drs. P. W. Vrolijk niet zo gelukkig is. "Wij zijn", vertelt de Jac.Hermans-woord voer der, "niet met elkaar te vergelijken. Niet omdat ik dat vind, maar ook en vooral omdat de konsument die me ning is toegedaan. Wij voeren een be perkt, maar toch volledig assortiment. Dat betekent dat wij niet van ieder artikel zes verschillende merken wil len brengen. Niet alledaagse consump tie-artikelen, ik noem bijvoorbeeld es- cargots, zal men elders moeten kopen. Nog zijn wij niet de grootste kruide nier in dit land, maar wij passen, meer dan wie van onze concurrenten ook, goed op de kleintjes. Dat blijkt uit de prijzen van onze merkproduk- ten, het komt ook en vooral tot uit drukking bij de kassa na aankoop van vrije produkten". Vrije produkten, qua prijs een zeer zachte heelmeester voor veel van de in deze tijd getrof fen huishoudportemonnee's. Produk ten van mindere kwaliteit wil de te genstribbelende concurrentie ons waarschuwend laten weten. Een uit spraak en een waarschuwing die, vol gens onze woordvoerder, iedere grond van waarheid missen. "Vrije produk ten", licht de heer Vrolijk toen, "zijn eigen merken van Jac.Hermans Prijs slag. Wij kopen bij grote merkenfa- brikanten precies dezelfde kwaliteit in. Een inkoop gebaseerd op omzetsnel- heid, eenvoudiger verpakking en pre sentatie. Resultaat, wij zijn met onze eigen merkprodukten dubbeltjes goed koper. Iets wat de slimme consument in de loop der jaren al lang heeft ontdekt. Hij koopt en vergelijkt en kan alleen maar tot de konklusie komen die ik heb uitgesproken. Ook gebeurt het dat merkenfabrikanten weigeren hun produkten aan ons te verkopen. Dan laten wij het namaken bij een andere fabrikant. T.N.O. en C.I.V.O., onaf hankelijke en wetenschappelijke on derzoekinstituten, komen er dan aan te pas en onderzoeken en keuren zeer kritisch of de nagemaakte produkten tenminste van eenzelfde kwaliteit zijn als die van bestaande merken. Vol doen de produkten niet aan onze zeer hoog gestelde kwaliteitseisen, dan ne men wij ze niet in ons assortiment op. In alle objectiviteit durf ik te stel len, zonder daarbij namen te noemen, dat niet alle kruideniers met eigen merken zoveel zorgvuldigheid be trachten. Wanneer je geen concessies aan de kwaliteit doet, dan kan het verschil in prijs tussen een merkar tikel en een eigen produkt niet meer dan 15% bedragen. Ik weet waar ik over spreek, omdat ik de inkoopprijzen ken". Wijn, omdat het ook goedkoop kan Eén van de pijlers van de Jac.Her mansgroep is de verkoop van wijn. Meer en meer een wekelijks artikel dat op vele boodschappenlijstjes voor komt. Een koopgedrag waarop de Jac. Hermans-groep al vele jaren met suk- ses inspeelt. Tientallen wijnpakhuizen in alle delen van het land bieden op slag aan miljoenen liters wijn. Wijn, het meest besproken en beschreven al coholische produkt sinds de zeventiger jaren. Half Nederland heeft er ver stand van, of doet een poging die in druk te wekken. Zeker is dat de echte wijnkenners er nooit over raken uit gepraat. Bij een glas wijn natuurlijk. Toen de eerste wijn een Jac.Hermans- fles verliet, bleef ook in deze sektor de gevoerde prijspolitiek: liever duizend dubbeltjes dan honderd kwart jes tellen, recht overeind. De vertaling van deze prijspolitiek: mikken op een kwaljteitsprodukt met hoge omzet en bescheiden winst. Toelichtende verkla ring van de heer Vrolijk: "Wijn, ook zo'n artikel waar de tegenwoordige konsument een zeer kritisch oordeel over heeft. De Jac.Hermans-groep im porteert en koopt zeer grootschalig in. Wij hebben ons een reputatie veroverd door kwaliteit tegen een zeer betaal bare prijs te leveren. Bovendien is de tekst die op ieder etiket is aange bracht er één waarvan ik durf te zeg gen dat het in positieve zin de vlag is die de lading (inhoud van de fles) dekt. Ik maak mij sterk dat niet iedereen ons dat kan nazeggen. Een beperking hebben wij ons bewust op gelegd. Onze wijnen gaan tot een be taalbare prijsklasse. Wie exclusiviteit in jaartallen en wijngebieden zoekt, zal het bij ons niet vinden' Prijsslag ook in groenten en fruit Het assortiment artikelen is in de loop der jaren uitgegroeid tot 1100 stuks per filiaal. Daaronder ook groenten en fruit. Een gebeuren dat de Jac.Her mans-groep geheel in eigen hand heeft. Dagelijks worden er verse pro dukten op veilingen ingekocht en via (distributiecentra dezelfde dag bij fili alen afgeleverd. Dag en nachtwerk. Op veilingen even graag gezien als ge vreesd. Dat laatste heeft te maken met de strenge kwaliteitseisen. Wat Prijsslag in groenten en fruit. Prijsslag, ook voor huisdieren rken eigen produkten, hand in hand. t'i-vi-g F'» ïxufxt'zt j i Specie 'liamei Als er iemand in Soest model zou moe ten staan voor het proto-type van een geslaagde jonge ondernemer, dan zou Wim Robberse zeker één van de serieu ze kandidaten zijn Oordeelt u zelf. Nau welijks zeven en twintig jaar oud is hij, in Soest eigenaar van drie kaas speciaalzaken. Vestigingen in Soest- dijk, Soest-Zuid, en vanaf woensdag 2 november a.s. opening van de nieuwe loot in het winkelcentrum Overhees. eiaalzaken met ger^iommeerde nen. Soest kaas hebben in vele gevallen met Wim Robberse te maken. De zoon van een Baarnse aannemer zag al vroeg in kaas een goed belegde boterham. In zijn schooljaren benutte hij vrije zaterdagen door met een Vroegere Soester kaasboer Leo Schol- tèn op de Utrechtse markt zuivel, met en zonder gaten, te slijten. Dat moet hem niet slecht zijn afgegaan. Zeven tien jaar oud kreeg hij van "baas" Leo de uitnodiging in een ruimte met khbouterachtige afmetingen full-time i de slag te gaan. Die twee moeten r op die ruimte van vijftien vier- nte meter meerdere keren in de weg "open hebben. Mogelijk is dat mede voor Leo Scholten aanleiding geweest plaats te maken, en zijn bedrijf aan zijn werknemer, toen achttien jaar oud, te verkopen. Wim Robberse zag na de kommandowisseling dat het niet goed was, verbouwde na de overname zijn zaak tot 30 vierkante meter, en voegde er enkele jaren later nog eens 20 vierkante meter aan toe. De kaas specialist, Beetzlaan 89, hoek Schriks- laan, had het gemaakt. En omdat hij de man er niet naar is alles op één ard te zetten, opende hij in het voor- halige Tip-Top-pand aan de Soester- lergsestraat een filiaal waarin zijn ichoolvriend Charles en diens echtge- noge de plakken snijden. De Robberse bezetting in Soest wordt volgende week in Overhees voltooid. Ook daar een spe ciaalzaak voor kenners en liefhebbers. /Vie van de drie Robberse-zaken U voor Uw inkopen ook kiest, kwaliteit zult "J er nooit tevergeefs zoeken. Dat is na- nelijk de basis van zijn snelle suk- js. "Er is", luidt de bescheiden me ng van de geslaagde kaasspecialist, "voor een beetje sukses natuurlijk Emeer nodig. Toen ik in '74 voor mij F zelf begon hadden banken in financieel opzicht nog vertrouwen in beginnende r jonge ondernemers. Vandaag de dag j vertrekken zonder financiële hulp van de bank zou een absolute onmogelijk- I heid zijn. Voor de rest is het een kwes tie van ogen en oren open houden, staan achter de kwaliteit die je ver koopt, keihard werken en vooral niet op een uurtje meer of minder letten. Een instelling die mijn vrouw, ze gaat overigens de nieuwe zaak in Overhees runnen, ook heeft. Zo is het dus geko men". Het aandeel van Wim Robberse in het winkelcentrum Overhees is a.s. dinsdagavond voor kijken en gratis keuren geopend, een dag later zal de kassa voor het eerst gaan rinkelen. Wat mogen liefhebbers van kaas van de nieuwe Robberse-vestiging ver wachten? Wim Robberse daarover: "Een pand van 85 vierkante meter, ingericht in een stijl en sfeer die je ook in mijn andere zaken in Soest aantreft. Wat de stijl betreft; zelf ontworpen met de bedoeling iedere zaak een eigen gezicht te geven en als drager van de naam Robberse herkenbaar te zijn. Een vrij simpele en doeltreffende re denering, evenals zijn antwoord op onze vraag waarin de Kaasspecialist zich zou onderscheiden van concurre rende leveranciers. "Het leveren van een kwalitatief goed stuk kaas tegen een lage prijs", luidt het antwoord. Een antwoord zonder korstje en op het juiste gewicht gewogen. Nadere infor matie brengt echter meer aan het licht. "Het is", vertelt Wim Robberse, "toch opvallend dat mensen die voor het ge mak kaas in een supermarkt kopen toch altijd weer bij ons terugkomen. Dat heeft wel te maken met smaak, kwaliteit en zoutgehalte van de kaas. Kwalitatief echte kaas vraagt nogal wat aan zorg en behandeling. Wij be schikken over pakhuizen in Bodegra ven en Soest, waar al onze kaas wordt opgelegd. Daar kan het oud worden of jong blijven. Het ligt er maar aan wat je er mee wilt. Met kaas wordt ont zettend veel gegoocheld. Goochelen met leeftijden dan. Het is een kleine moeite een kilo belegen kaas te ver kopen voor 9,50, maar dan moet je het woord belegen maar doorhalen. Wig bij ons belegen, pikante kaas koopt krijgt kaas van zeven a acht maanden oud. Wat bij ons als belegen wordt verkocht krijgt in sommige super markten het etiket "oud". Kunst dat de folderaanbieding er dan aantrekkelijk uitziet. Wij hanteren de volgende re gels: Jonge kaas, 4 weken; jong be legen kaas minimaal 4^ maanden oud; belegen heeft zeven a acht maan den nodig; extra belegen vraagt een jaar; oud-belegen telt zestien maan den; oud-snijbaar is twee jaar oud; en dan volgen er nog 'drie oudere soor ten, oplopend tot 4^ jaar. Trouwens, als kaasspecialist houdt het niet op bij de Hollandse kaas. Wij hebben een ab soluut volledig assortiment buiten landse kaas afkomstig uit Frankrijk - West-Duitsland, Zwitserland, Italië en België. Kaas krijgt de laatste jaren hoe langer hoe meer gezelschap van wijn. Een ontwikkeling die Wim Rob berse niet is ontgaan en dus is ook in Overhees een niet onaanzienlijk deel van de verkoopruimte gereserveerd voor wijn. Over de ontwikkeling van dit produkt vertelt Wim Robberse: "De is zijn populariteit kwijt, port en sherry staan trouwens ook onder Zo komt de nieuwe vestiging van Wim Robberse in Overhees er uit te zien. druk. Vooral in Franse witte wijnen, demi-sec, zit momenteel een stijgende verkoop, en dan is er natuurlijk de Rhöne-wijn. Betaalbaar en misschien wel de meest geschikte wijn om bij kaas te drinken". Los van kaas en wijn telt het lui lekkerland van de kaasspecialist nog een groot aantal andere produkten die de aandacht van het kopende publiek zullen krijgen. Een regiment soorten paté, een groot assortiment noten, stokbrood, salades, toast, kortom alles wat bij een smakelijk belegde boter ham of een gezellig avondje hoort. En wie tijdens een feestje de handen vrij wil hebben zit in Overhees en de overige zaken van Wim Robberse ook goed. Een feestelijk opgemaakte plank met kaas wordt graag voor U gecom poneerd, en kaas als cadeaugeschenk wordt ook van de bijpassende entou rage voorzien. Wim Robberse als kaas specialist in de directe omgeving van gigant Jac.Hermans. De dwerg die het opneemt tegen de reus? "Geen sprake van", meent Wim Robberse. "Wij heb ben ieder onze eigen specialiteiten, en wat de prijzen betreft ga ik in Over hees definitief afrekenen met het sprookje dat een speciaalzaak in prin cipe duurder zou zijn dan zaken die kaas als bijartikel hebben". Wim Robberse, geen ondernemer die bereid is het kaas van zijn brood te laten eten. bij aflevering bij nader inzien niet aan hoog gestelde eisen voldoet gaat onver biddelijk retour. Ongebruikelijk in die handel, omdat men bij tegenvallende kwaliteit altijd wel bereid was iets van de prijs af te doen. Bij de inkopers van Jac.Hermans Prijsslag stuit men daarbij op een niet te nemen hindernis. Een groot veelvoud van 1100 artikelen ligt vanaf a.s. woensdag op ver bruikers te wachten. Bedrijfsleider Dhr. H.Maracé is de aanvoerder van een elf dames en heren tellend team dat de artikelen aan de man en de vrouw moet brengen. Geen gelegen heidscombinatie die toevalligerwijs in Soest werd gedropt. Vakmensen die met waarderingstoeslagen en een uit gekiende carrière-begeleiding bereid en in staat zijn voor hun werkgever er het beste van te maken. Soest heeft er, voorlopig beperkt tot Over hees, een opvallend nieuw gezicht bij. In de maanden die daaraan vooraf gingen is over de nieuwkomer veel geschreven en gesproken. Niet onbe grijpelijk overigens. Het brood van de één zou de zakelijke dood van de an der kunnen betekenen. Dat is een mo gelijkheid. Daar tegenover kan men stellen dat daar waar het hard regent, het ook stevig kan druppelen. Onze verwachting en hoop is dat de laatste veronderstelling voor alle partijen het meeste perspectief biedt. lotoren draaien nu op proef, voorlopig VlF^H Alle motoren i zijn er geen problemen, gelukkig niet. Een goede koeling is noodzaak voor een perfecte kwaliteitsbeheersing. Momenteel wordt de winkel gezellig aangekleed en we wachten met opgestroopte mouwen op de versproducten zodat we in de worstmakerij alvast aan de slag kunnen. Nog even geduld en de deuren gaan open bij: Het slagersvak werd hem met de paplepel ingegoten en is naast zijn vak, voor een groot gedeelte puur hobby. Vooral de eigen inkoop en de worstmakerij zijn z'n stokpaardjes. Profiteer straks van de extra smakelijke voordeeltjes die hij dagelijks kersvers presenteerd. Open Huis: dinsdag 1 nov., 19.00-21.00 uur. Borrelhapje staat klaar. Onthi oud tijden: alvast s de dat i hebt °P een recht wanneer minimaal f ons iWax. i u voor '5,. koop t. bij Tot straks bij KEURSLAGER O Soesterberg is een slager kwijt, Soest krijgt er een bij. In het winkelcentrum Overhees maakt Keurslager Joop de Bruin (37) vanaf woensdag 2 november a.s. een nieuwe start. Dertien Soester bergse dienstjaren gingen er aan voor af. Daarvan twee jaar als filiaal houder, ruim tien jaar als zelfstandig ondernemer. Op 3 oktober j.1. werd de slagerij van Joop de Bruin in de Rademakerstraat verkocht. De slager van Soesterberg zag het er niet meer zitten. In zijn vroegere woonplaats kwam hij tot de konklusie te werken in een "stilstaan de" gemeente zonder woningbouw, in het steeds voller wordende Overhees mikt hij op een stevige omzetverho- ging. Een verwachting gebaseerd op een belangrijk stuk goodwill bij oude klanten en de zekerheid dat de am bachtelijke kwaliteiten van Keurslager de Bruin ook in Overhees bij het "hartige" publiek in de smaak zullen vallen. Want ambachtelijk is nog steeds de manier waarop de nieuwko mer in Overhees zijn beroep wil uit oefenen. Daarnaast veel aandacht voor de traiteurie. Het traiteuren is tegen woordig in. In de nieuwe vestiging van Joop de Bruin veel kant en klaar werk uit eigen keuken. Bami, nasi, goulash en tal van andere smakelijke hapjes. Maaltijdcomponenten die in gezinnen van twee-verdieners uitste kend van pas kunnen komen. Daarmee haakt hij in op een in het buitenland, België, Frankrijk en Duitsland, reeds lang bestaande verkoop in deze arti kelen. Dat het Joop de Bruin ernst is het ambachtelijk aspect van zijn be drijf de meeste nadruk te geven blijkt uit de bereiding van zijn produkten. Daarover vertelt hij: "Ongeveer 70% van de vleeswaren die bij ons in de verkoop zijn worden door ons zelf ver vaardigd. Aan worst, boterham en leverworst, gebraden gehakt, fri candeau, bacon, rookvlees, ontbijtspek en tal van andere artikelen komt geen vleeswarenfabrikant te pas. Zelfs alle soorten ham worden in eigen huis ver vaardigd". Dat de Keurslager met het begrip kwaliteit niet morsig omgaat blijkt o.a. uit de vele prijzen die hij met de vervaardiging van fijne en grove worst en rookworst gewonnen heeft. En wat Joop de Bruin en zijn medewerkers, echtgenote Rita, Inge Laseur en Corinne Visser betreft, zul len dat er in de toekomst nog meer gaan worden. Hij voelt het als een verplichting t.o.v. zijn klanten en heeft ook rekening te houden met de stevige eisen die de Keurslagersorganisatie aan haar leden stelt. Voor de hand liggend is daarom de vraag waarin een Keur slager zou kunnen verschillen t.o.v. zijn concurrenten. Joop de Bruin: "Wij hebben een zeer uitgebreid as sortiment, alles is er op gericht een zo hoog mogelijke kwaliteit te verkopen, veel kant en klaar-artikelen. Maar daarmee ben ik er nog niet. Zeer veel aandacht voor de rundvleessektor. Die dreigt een beetje in het vergeetboek te raken. Dat heeft niet alleen met de prijzen te maken. Ook de bereidings moeilijkheden van rundvlees spelen een rol. Bereidingsmoeilijkheden heb ben alles te maken met kwaliteit. Daarom bij ons het allerbeste rund vlees in de zaak, afkomstig van dik- billen. Het luxe Hollandse vlees, waar door runder-stooflapjes met een uur klaar zijn en boterzacht kunnen wor den geserveerd. Met kwalitatief min der vlees is dat een onmogelijkheid". Met een slagerij in een nieuwe wijk van start gaan lijkt op gokken. Gok ken in een loterij die in de tegenwoor dige tijd in zakelijk opzicht meer nieten dan prijzen geeft. Het vlees verbruik in ons land neemt de laatste jaren immers duidelijk af. Desondanks is er wat Joop de Bruin betreft geen vuiltje aan de lucht. "Hoe langer hoe meer", licht hij toe, "is de klant op zoek naar kwaliteit. Daarvan ga ik in de nieuwe zaak uit. Door de recessie is er veel belangstelling voor gehakt. Een vleessoort waarbij in onze zaak geen vellen en slierten worden wer- werkt. Dan kun je een kwalitatief uit stekend assortiment leveren. Bij ons rundergehakt, half-om-half-gehakt, varkensgehakt, tartaar, champignon- gehakt, Bretons gehakt, Zwitsers ge hakt, kant-en-klaar gehakt, Stroganoff- gehakt. Smakelijk van samenstelling, in ons bedrijf zal niemand kleurstof vinden, simpel van prijs. Wie zich bief stuk kan en wil veroorloven krijgt bij ons wat wordt besteld. Biefstuk van de haas, kogel of lende, wij weten waar wij het over hebben. Liever nee ver kopen dan een klant met een soort biefstuk de deur uit laten die hij niet heeft besteld, maar waarvoor wel werd betaald. Wat men vraagt krijgt men ook bij ons". Evenals zijn collega's houdt ook Keur slager Joop de Bruin "open huis". U kunt het zich laten smaken bij de Soesterberg 'n slager kwijt, Soest kreeg er één bij. Keurslager J. de Bruin. nieuwe Soester Keurslager, Tamboe rijn 17, Overhees. Om te beginnen op dinsdagavond a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur. Een dag later, woensdag 2 no vember om 10.00 uur, vindt de offi ciële opening plaats. Een opening waarover Joop de Bruin kwijt wil: "Bij aankoop van een bepaald bedrag krijgt de klant gratis een delicatesse mee naar huis die, wat de slagerij betreft, eigenlijk branche-vreemd is. Dat doen wij voor een keer, omdat bij een officiële opening een stuntje hoort". Branche-vreemde artikelen, U zult ze tevergeefs'bij Keurslager Joop de Bruin zoeken. Soep in pakjes of in blik horen naar de mening van de Overheesslager in zijn zaak niet thuis. "De kwaliteit", zo stelt hij, "wil ik graag in eigen hand houden. Van bit terbal en kroket tot salade. Kwali teit, daarop is alles in onze zaak af gestemd. Iedereen is bij ons welkom Of het om een half ons of een kilo gaat, het maakt niet uit". De nieuwe Keurslager beschikt in Overhees over 120 vierkante meter. Slechts veertig vierkante meter is daarvan voor "har tige" klanten beschikbaar. In de res terende ruimte wordt het begrip kwa liteit vertaald. Joop de Bruin, een slager van "dikbillen". Dat moet slagen en smaken.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9