^baïtluiigen Bondsspaarbank- service voor Mariënburg d#borg t Zwaantje WtfwUlfM VAARDERHOOGT Bijltjesdag begint 8e knotseizoen Kerstdiner dansant in ons nieuwe restaurant! Amnesty aktie 'Maar er valt niets te vieren. Aanvullingsfonds Ziekenfonds Amersfoort en Omstreken op de bres voor haar verzekerden Gehannes... DOE-HET-ZELVERS DE KLOK VOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 15 Rondje Soest 29 Oktober 1983 plet doek valt BETAMAX VHS - VCC VOOR DAMES EN HEREN orchol oormode BOWLINGCENTRUM koud buffet ad. f22,50 p.p. (mm i2Pers> Amnesty schrijf- middag TIJD VAN SPANDOEKEISEN voor Klimop, plant met veel mogelijkheden (II) s? door Arie Wandelaar Was 't zaterdag j.1. stiller in Soest dan op andere zaterdagen? Arie weet het niet. Zijn ochtendblad - de koffie en wat huisklussen hielden hem uit het dorp, waarna de televisie tussen twaalf en vijf voor de invulling van de zaterdag- liddag zorgde. Arie dus niet in Den ag. Tijdens het bekijken van som mige beelden en het beluisteren van bepaalde vraaggesprekken had Arie af en toe 't gevoel dat hij thuis op die dag fout zat. Al maakte minister-president Lubberrs op hem allerminst de indruk dat hij de kruisraketten zal afbestellen, de honderdduizenden in de straten en lanen van Den Haag zorgden er wel voor dat het in de huiskamer, in tegen stelling tot anders, niet altijd even be haaglijk was. Het is natuurlijk niet zo dat de thuisblijvers zaterdagmiddag nergens mee bezig waren. Met de nonstranten in Den Haag hadden ze ninste gemeen vrede te willen en jrvoor ook een theorie in te vullen. Wie van de partijen heeft gelijk? Arie, en naar hij aanneemt nog een paar mil joen thuisblijvers, weten het niet. Daarin is gelijk de kern van het gehele probleem opgesloten. Demonstranten weten 't wel. Ze zijn met hetzelfde bezig £|nf hebben er pasklare oplossingen voor. Wisselend grimmig en ludiek in 'flroprstelling, maar ze hebben ze. Het is even onwaardig als onfatsoenlijk hun .leuzen en hun oplossingen aan, zijnde afkomstig van simpele dan wel onnoze- Jen miljoenen zich kunnen vergissen). Jgetal waarmee ze de straat opgingen •fceeft op Arie diepe indruk gemaakt (de Ipeschiedenis heeft geleerd dat tiental len miljoenen zich kunnen vergissen, grel echter de wijze waarop de meesten 'hun angst, zorg en verdriet onder de Hpndacht brengen. Daar kun je als ■huiszittende toeschouwer niet om- Heen. Kan een die zaterdagmiddag on getwijfeld televisiekijkende regering •?iiat wel? Of moet een referendum Den Waag straks vertellen hoe er gehandeld JÏIient te worden? Opinie-onderzoeken Snebben uitgewezen dat ook daar weinig meil van mag worden verwacht. De ene \Ol de andere partij zal, zoals de prog noses thans luiden, met een liplengte voordeel zijn gelijk binnenhalen. Al leen de democratie kan dan, los van iwelke uitslag ook, feest vieren. In za kken, leven en dood betreffende, zou Arie 't antwoord liever niet van een de- *mocratisch genomen beslissing laten afhangen. Ook daarin leert de geschie denis ons dat rechts en links de vingers thog wel eens gebrand hebben. Zouden I^WÜ er met z'n allen niet verstandig aan indoen de Schepper, wiens levenswerk in ■handen is van zijn creaties, individueel ■eens te consulteren. Daar is geen kerk, ^geen politieke partij, geen regering bij Betrokken. Echter ook over Zijn betrok- kenheid is men verdeeld. Maar als je, B;der als men9 van goede wil, alles pro- Beert de vrede te oogsten, en dagelijks Bot de werkelijk wanhopige ontdek- king komt dat de oplossingen voor het Binnenhalen van die oogst zo verschil- Hen, en dus geen uitkomst bieden, dan Blijft er voor de een een rots, voor de ^Bnder een nauwelijks herkenbare stro- Halm over. Met elkaar hebben ze ge lneen dat gevouwen handen ze kunnen Hmvatten. Dat is niet Nederland en de Best van de wereld met een kluit in het Biet sturen. Het is, profaan gezegd, ■terug naar af," zij het in een andere Betekenis dan waar wij nu deze planeet Ban blootstellen. Hloit in Rotterdam geweest en daar B'eyenoord een winteravondwedstrijd Hien spelen bij kaarslicht? Al eens een Bioscoop bezocht en er een film gezien Binder een projectiedoek? Ooit een Hianist zonder piano zien spelen? Mis- Bchien komt 't allemaal nog, maar Baar gaat het in dit stukje niet over. ;?Arie stapte afgelopen week De Borg Binnen en ontmoette daar een aantal Hakelijke en culturele prominenten van Hoest. Onderwerp van gesprek: Er ■Snoet een toneeldoek komen voor de ■theaterzaal. Zo'n ding dat bij grote en ■Kleine voorstellingen door een aan een Bouw hangende toneelmeester kan wor- Ben opengetrokken en dichtgelaten. Bij Be geboorte van De Borg had men deze Kj'kleinigheid" even over 't hoofd gezien èn dus komt het kind maar niet tot iets Bat op volwassenheid lijkt. Om daarin ■verandering te brengen moet er voor de aanschaf ongeveer 15 mille op tafel Bomen. "De Borg." roepen velen, B'moet zoveel mogelijk in de toekomst Bp eigen benen kunnen staan". Prima Bedachte, alleen eerst maar eens goed Kassende prothese aanschaffen. Zo niet Ban valt het doek over De Borg zonder Bat 't er ooit gehangen heeft. ARIE WANDELAAR. iRommelmarkt Juliana- Jkoor: fietsen graveren ■Tijdens de rommelmarkt van het Ju- Kianakoor, a.s. zaterdag op het terrein ■achter de Julianakerk, Julianalaan, ■bestaat ook de mogelijkheid om rijwie- ■len te laten graveren. De rommel- ■markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. VIDEOTHEEK NW. BAARNSTRAAT 25 BAARN - 02154-21781 OPEN van 14.00-19.00 uur Burgemeester P. Scholten opent we derom het knotseizoen, nu voor de akti- viteiten 1983-1984. A.s. zaterdag wordt om 9.00 uur gestart met het knotten van 42 wilgen, die aan de Stadhouders laan staan (het visitekaartje van Soest), met hun vierjarige takken, die zich goed lenen voor het stekken. De werkgroep "Bijltesdag,de zelfstandig werkende loot van 'I.V.N. Eeml&nd," bestaande uit vrijwillige natuurbeheerders, wil deze stekken o.a. uitzetten bij het Griftland College en langs de polderwegen. Met deze opening begint de werkgroep aan haar jaarlijks terugkerende taak, en dat doet ze al voor het achtste jaar. Het knotten van de wilgenbomen en het afzetten van elze- en berkebomen, het afplaggen van heideveldjes, is de in houd van die taak, die zij vrijwillig op zich genomen heeft. Het seizoen 1982- 1983 wordt hiermee succesvol afgeslo ten. In januari 1984, met het presenteren van het jaarverslag volgt een uitge breide uiteenzetting over alle werk zaamheden. De planning voor dit sei zoen is: de 42 bovengenoemde knotwil gen, 15 knotwilgen aan de Lange Brink- weg en (in overleg met de Gemeen telijke afdeling "Groen en Rekreatie") het onderhoud van het boom- en struik gewas langs de Peter v.d. Breemer- weg, het afplaggen in het gemeentebos voor het ontstaan en uitbreiden van heideveldjes en dan ook nog het afzet ten van de zachte berken in het natuur reservaat aan de Wieksloterweg, waardoor een verjonging van het bo- menbestand ontstaat. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht op de Stadhouderslaan, te genover no. 46. Er is goed gereedschap aanwezig. Men is verzekerd tegen een ongeval. En dankzij "De Bottelmij Soest" wordt elke deelnemer een flesje Coca-Cola aangeboden. Tot zaterdag! Inlichtingen: Chris Üiterwijk, coördi nator "Bijltjesdag," tel. 11381. "Steeds meer burgers zijn gelukkig met het beheer van ons milieu en landschapschoon be gaan. Maar dan moet er ook wat voor worden gedaan. Niet alleen in woorden, als het "effe kan" in daden. En daarom kom ik u vragen Wilt u voor het beheer van de na tuur leveren uw bijdragen? Kom om te beginnen a.s. zater dag helpen dit seizoen. Er is in de Soester natuur nog heel veel te doen." Kladderaars aan het werk De pui van het flatgebouw aan het Park Vredehof werd vorige week door tot nu onbekende daders besmeurd en met schuttingwoorden beklad. Ook een auto, die bij het gebouw stond gepar keerd, moest het ontgelden. De bena deelden deden aangifte bij de politie. Diefstal uit auto Een inwoner van Utrecht meldde de politie vorige week de diefstal van een geldcassette, een fototoestel een porte feuille met rij- en kentekenbewijs. Deze waren buitgemaakt door een on bekende die de ruit van zijn auto, ge parkeerd op de Vlasakkers, had kapot geslagen. Net een haartje beter BEETZLAAN 74 - DORPSSTRAAT54 SOEST PUTTEN TEL. 02155-13990 TEL. 03418-57485 Restaurant Prins Hendriklaan 1 Soest Goed om er gast te zijn 4 Kegelbanen Telefoon 02155-13807 Met de ingebruikneming van het nieuwe kantoor aan de Van Weedestraat heeft de Bondsspaarbank voor Midden- Noord en Oost-Nederland de vestiging aan de Koninginnelaan opgeheven. Dat had naast een heleboel voordelen ook één nadeel: met name voor de bewoners van Mariënburg, het bejaardencen trum aan het Nieuwerhoekplein, die graag gebruik maakten van de vrij dichtbij gelegen bank om hun financiële zaken te regelen. Nu de vestiging aan de Koninginnelaan sedert enige tijd niet meer bestaat heeft de Bondsspaarbank besloten de maandelijkse zittingen in Mariën burg uit te breiden tot eenmaal per week, zodat de bewoners elke week toch "bij de bank" kunnen langsgaan. Elke maandagmorgen tussen 11.00 en 11.30 uur houdt Bondsspaarbank-mede werkster Irma van Houdt-Stam, vanaf vorige week, zitting in de recreatie zaal. Eventueel worden de bewoners ook op hun kamer bezocht, indien een tochtje naar de recreatiezaal proble men zou opleveren. Deze nieuwe vorm van service werd vorige week in de grote zaal van Ma riënburg opgeluisterd met een bezoek van de heer R. Reinders, de beheerder van de bank aan de Van Weedestraat, en mevrouw Van Houdt. Zij brachten een bloeiend plantje mee voor alle be woners, en voor mevrouw Reyerse, met haar 101 jaar niet alleen de oudste bewoonster van Mariënburg maar ook de oudste van Soest, een fraaie plant. Foto: Goos van der Wilt De heer Reinders van de Bondsspaarbank overhandigt mevrouw Reijerse een fraai bloemstuk. Mariënburg-directrice mevrouw Binnendijk kijkt goedkeurend (voor Soest e.o.) Willaertstraat49 Bowling, een sport voor jong en oud. Combineer eens een uur bowlen met na afloop een 3766 CR Soest TELEFOON 02155-22188 Nu de koude dagen weer voor de deur Staan: Gourmetten in het weekend voor slechts f 19,50 p.p. zeer uitgebreid met slechts de beste kwaliteit vlees. Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterbërq Iedere eerste donderdag van de maand houdt Amnesty International groep Soest haar schrijfmiddag in het Am nesty Centrum, Bonifaciusstraat 24. Op donderdag 3 november a..s wordt begonnen om 13.30 uur. Tijdens deze schrijfmiddag kan iedereen een per soonlijk protest schrijven tegen ge vangenneming en marteling van men sen om hun geloof, overtuiging, huids kleur en/of ras. Ditmaal wordt er ge schreven voor een aantal mensenrech- tenaktivisten welke door Amnesty ge kozen zijn in het kader van het 35-jarig bestaan van de rechten van de mens. Dit is een van de aktiviteiten welke ge daan worden binnen de aktie "Maar er valt niets te vieren. De gekozen aktivisten komen uit ver schillende landen en de meesten van hen staan voor een veel grotere groep "collega's" die eveneens wegens hun werk voor de mensenrechten het slachtoffer van vervolging werden. Hun werk gebeurt meestal onder zeer moeilijke omstandigheden waarbij het persoonlijk risico hoog is. Soms kan het levensgevaarlijk zijn, denk b.v. aan El Salvador, waar binnen de kortste ke ren alle leden van de mensenrechten commissie werden omgebracht. Aan de dichstbijzijnde ambassade van de betreffende landen waar de ge vangenen vandaan komen zullen zo veel mogelijk verzoeken gericht worden tot vrijlating van deze perso nen. Er zijn voorbeeldbrieven beschik baar. Voor schrijfmateriaal en postze gels wordt gezorgd. Voor verdere in formatie kunt u zich wenden tot mevr. J. den Oude. Tel. 14622. 35 jaar Universele verklaring van de rechten van de mens In de zomer van 1945 kwamen In San Franciso 51 landen bijeen voor de op richtingsconferentie van de Verenigde Naties. Om hun streven naar vrede, ge rechtigheid, sociale vooruitgang en bescherming van de fundamentele rechten van de mens vast te leggen, stelden zij een gemeenschappelijk Handvest op en keurden het goed. Daarmee legden zij de basis voor wat nog steeds wordt gezien als een van de belangrijkste besluiten van de V.N.de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, afgekondigd op 10 decem ber 1948. In het kader van deze aktie organiseert de groep Soest van Amnesty op vrijdag 4 november een Theater- en Muziek avond, in "De Borg," Willaertstraat, aanvang 20.15 uur. De toegang is gra tis. Op deze avond zullen optreden de theatergroep "Nieuwe Waterweg" van Amnesty met het programma getiteld "Macht en Dood. daar vragen wij niet om." Deze uit 13 personen be staande groep bestaat al bijna 5 jaar en is destijds opgericht door enkele men sen uit de bestaande Amnesty werk groep. De groep heeft zich met diverse vormen van theater al beziggehouden behalve reeds eerder geproduceerde toneelstukken, ook met straattoneel en mime. De bedoeling van het stuk "Macht en Dood. is dat verschillende vormen van machtsmisbruik vanuit verschil lende denkbeelden wordt toegelicht aan de hand van de ontwikkeling van de geschiedenis vanaf de tweede wereldoorlog. Diverse vormen zoals zang, dans, mime en toneel worden in dit stuk gebruikt. Na de pauze zal het muzikale deel van de avond verzorgd worden door Winan- da van Vliet en Renata Freyggang die vroeger deel uitmaakten van de welbe kende Chileense groep Amankay. Eventueel vervoer kan geregeld worden. Tel. 19006. Verdere informatie verstrekt H. Aerts, tel. 20161. Theatergroep Nieuwe Waterweg. Brandje op vuilstort plaats De politie kreeg in het weekeinde een melding van een brand op de vuilstort plaats aan de Schans. Toen men ging kijken trof men inderdaad een brandje aan in een aantal vuilniszakken en een partij tapijt. Het vuur werd gedoofd met zand. Aanrijding met letsel Op de hoek van de Dalweg en de Paral lelweg deed zich in het weekeinde een aanrijding voor, waarbij een 36-jarige automobilist uit Hilversum en een 33- jarige automobilist uit Leusden betrok ken waren. De Leusdenaar verzuimde bij het afslaan voorrang te geven. De Hilversummer liep een wond aan zijn bovenlip op. Sieraden gestolen Vermoedelijk met behulp van een valse sleutel heeft een tot dusver onbe kende man begin deze week zijn slag geslagen in een woning aan de Smits- weg. Hij verdween met medeneming van twee halskettingen, drie armban den en een kinderring, alle van Indiaas goud. De totale waarde wordt geschat op ruim 4000 gulden. Bijeenkomst Rooie Vrouwen Soest De "Rooie Vrouwen" in de afdeling Soest van de Partij van de Arbeid ver gaderen a.s. vrijdag 4 november om 9.30 uur ten huize van Lydia Meyer, Irenelaan 33. Op de agenda staat naast een aantal gebruikelijke punten ook een evaluatie van het functioneren van de Rooie Vrouwen. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Het Bestuur van de Stichting Ziekte kostenverzekering heeft in principe be sloten de financiële gevolgen die het overheidsbeleid voor de ziekenfonds verzekerden zal hebben, voor zover de ze verzekerbaar zijn, via het aanvul- lingsfonds te verzekeren, zodat de con sequenties voor de ziekenfondsverze kerden zo klein mogelijk zijn. Daar de overheidsbesluiten in deze nog niet bekend zijn, is nog niet te zeggen of dit gevolgen zal hebben voor de hoogte van de premie van het aanvullings fonds. Het bestuur heeft gemeend dit besluit nu al te moeten nemen om de verzekerden niet in het ongewisse te la ten. Met de ledenraad van het ziekenfonds zal tijdens de vergadering van 22 no vember a.s. nog nader worden over legd over de uitvoering van dit prin cipe-besluit. Wel wordt er naar ge streefd dat ale verzekerden die nu een aanvullende verzekering hebben, met direkt ingaande rechten van deze uit breiding van het aanvullingsfonds ge bruik kunnen maken. Verzekerden die zich na 1 januari 1984 aanmelden voor het teanvullingsfonds zullen rekening moeten houden met wachttijden. Vrogger haajje op Soest heul geejn winkelcentrumme. Moar aappaarte winkeltjes woare d*r zaat. Overaal laangest de gróte weg zoate d'r vaan die plukkies. En "aachterom" stinge d'r ok winkels. Toch waas t'r overaal haandel, moar d'eejn haad un dikkere bö terhaam daan d' aangder. We haadde toch un zoöi baakkers, sloa- gers en kruideniers! En ze kochte bie me- koar, omdat ze mekoars klaante moste blie- ve. Bie ming thuus kwaam d'r aalle moan- de weer un aangdere baakker an de deur. We deeje d'r omtrent un joar over, veur daawwe de eerste weer op de stoep zoage stoan. Moar mettut wissele vaan de moand zoate we 's oaves aaltied zongder brood, waant de aaflossing waas niet komme opdroave of opfietse. Groenteboere, melkboere, koasboere, aallus kwaam an de deur. De bel sting niet stil en aalle deurboere verdiende waat. Moar daa's veurgoed verleje tied, daat komt nooit weerom, 't Is noeng de tied vaan de winkelcentrum- me. D'r komt geejn end an. Telkus weer un nieuw centrum d'r bie. Voor- temee hewwe nog meer supermaarte daan daawwe vrogger krudeniers haadde. As dat moar goed goat op Soest, jonges! Ik ziettut nog niet zo lekker zitte. As daat zo deurgoat, daan moewe voorte- mee iedere moand noar un aangdere super. In de kraangt kaajje daan ge- woar worre wie of t'r an de beurt is. En aalle supers omstebeurt met un oanbieding. Daa's veul maakkelukker. Je hoef heul geejn prieze zitte te ver- gelieke. De aarbiedsinspektie hetter ok schik vaan. Aalle boaze en zetboaze en winkeljuffrouwe op tied genogt boal- doage en vaakkaansies, daa's moöi! En zo zien de Soesders nog us waat vaan Soest ok. Je komt t'r us uut. Moar je mot niet Soest uutgoan om te kope. Daat wordt verboje. Op aalle toegaangswege komme doewoanes te stoan. Die kieke of je ok un wingter- jaas of un poar baalie gehaakt uut Oamersfoört of Boare invoert en daan mojje invoerrechte betoale. Zo komt Soest daan nog us an un boatig saaldo op de begroting en hewwe geejn te- korte meer. Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge, daa'k veur me eige vaast ontheffing zaal anvroage, waant d'r motte aal tied uutzonderinge op de regel komme. Hannes van de Neng kantoor efficiency VERKOOP VAN: Datasafes Inbouwkluizen Kluizen Brandkasten Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 Auto opengebroken Een inwoner van Alphen aan de Rijn meldde de politie begin deze week dat uit zijn auto, geparkeerd aan de Ver lengde Paltzerweg, zijn rijbewijs, ken tekenbewijs, drie girobetaalkaarten en een bedrag van 400,- waren gestolen. Benzinediefstal Een inwoner van Bunschoten, die zijn auto geparkeerd had aan de Korte Brinkweg, ontdekte deze week dat on bekenden de benzine uit zijn tank had den gestolen. Er verdween ca. 23 liter. Hij deed aangifte bij de politie. Wij eisen» PUIDELUKHE service. Eist u grotere kranteletters? Vraag eenvoudig om een betere bril. Eis wél een vakman! Die u voor 100% het betere adviseert en levert. Met volmaakte garantie en ongekende UV\n^. f/ft'i ve/eeineid! ■VAN WEEDESTRAAT 17A - SOEST - Telefoon 02155-17120i Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Vorige week heb ik een aantal klimopvariëteiten genoemd en hun gebruik als klimplanten ter be groeiing van allerlei muren, schuttingen en ge bouwen besproken. Verder werden enkele vermeen de nadelen bekeken op juistheid. Dit keer een andere gebruiksmogelijkheid van dt klimop en wel zijn geweldig vermogen tot bodem- bedekken. In het wild kunnen we dit verschijnsel in Nederland nog regelmatig aanschouwen. De ge wone Hedera helix kan al wortelend uit iedere jonge scheut zich met grote snelheid als bodembedekker vermeerderen. Op deze manier kunnen in een kort tijdsbestek grote oppervlakten worden voorzien van een altijd groen tapijt. Ideaal als bedekking van taluds en als onderbegroeiing onder bomen. Afgezien van zo nu en dan een flinke snoeibeurt om een al te grote expansiedrift tegen te gaan, vraagt zo'n bodembe- dekkende klimop weinig onderhoud; onkruid heeft geen schijn van kans en bemesting hoeft slechts zelden plaats te vinden. Voor hen die geen taluds of terrein onder bomen te beplanten hebben, plant eens een leuke bonte klimop als bodembedekker in een open ruimte tussen de bloeiende planten. Hedera helix "Goldheart" die ik vorige week besproken heb is daar heel goed voor te gebruiken. Er zijn niet alleen krachtig groeiende klimopsoorten maar ook meer compact groeiende soorten die leuk in plantschalen, over stapelmuur tjes of bielzenbakken kunnen worden gebruikt. Een goede dwergklimop is Hedera helix "Little Picture" met donker groene glimmende enigszins gekroes de bladeren. De plant wordt ook veel als kamer- pidiii verkocht, maar heeft het toch het meeste naar zijn zin in de tuin. Andere goede kweek vorm en zijn "Gavotte" en "Pin Oak" beide ook erg decoratief. Een verschijnsel dat zeker niet onbesproken kan blijven bij het be handelen van de klimop is de "wurgende" groei van klimop in bomen. In bossen waar klimop voorkomt, zien we vaak bomen geheel dichtgegroeid met een pak klimop. Ook in particuliere tuinen wordt het vaak door de eigenaar toegestaan dat een klimop een of meerdere bomen in de tuin verovert. Het is een erg fraai gezicht, dat moet gezegd worden. Op de lange duur kost het de boom wel zijn leven. De klimop groeit tot boven in de boom en ontneemt het alle licht en ruimte om verder uit te groeien. Als we een klimopplant een lang leven gunnen zal hij op oudere leeftijd ons geduld belonen met_bloei. Deze bloei is niet bepaald opvallend, maar toch erg leuk om te zien. Er verschijnen geel-groene bloem- schermpjes die erg veel insekten aantrekken. Na de bloei ontstaan er zwarte bessen die pas in het voor jaar helemaal rijp zijn. Als zo'n bloeischeut die overigens ook anders ge vormd blad bezit wordt gestekt, ontstaat er een bol ronde struikvorm die dan ieder jaar bloeit. De nei ging tot klimmen of kruipen is dan voor honderd procent verdwenen. Vorst doet de klimop niet veel, hij kan er wat dof gaan uitzien en eventueel wat slap hangen. Nadelige gevolgen voor de verdere groei ontstaan er zelden, zelfs in strenge winters. Voor meer informatie omtrent klimop en zijn mo gelijkheden, vraagt Uw verkopers-adviseurs op het tuincentrum.

Soester Courant | 1983 | | pagina 15