Programma Succes voor Heren SVV Moeizame winst Papillon heren 1 Grote clubaktie SO.Soest: 5.500 loten! Slecht weekend Olympia B.D.C. WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 22 VOLLEYBAL BASKETBAL Shot organiseert Soester Tafeltennis kampioenschappen 1983 TAFELTENNIS Eemvogels 1 - Viking 14-10 KORFBAL Regio Eemland motorcrosskampioenen 1983 nu bekend MOTORCROSS Red Stars Dames 1 behaalt belangrijke overwinning BASKETBAL Duinkikkers heren 3 gelijk tegen Zeist 3 WATERPOLO DJK - Duinkikkers: 8-8 Goede start voor Eemlandschaat- sers Sporthal Beukendal Sportzaal De Borg Sportzaal De Bunt VOLLEYBAL Wellicht een ge lijkspel voor Soester schaak reserves SCHAKEN Soest Bl haalt eerste punten in nieuwe seizoen Zaalprogramma Het afgelopen weekend was het succes voor de heren van SW 1 en SW 2, beide teams konden een gewonnen wedstrijd noteren. Bij de dames van SW ging het minder. Het le team liet de punten liggen en het 2e damesteam had geen enkele kans om tot een goed resultaat te komen. le divisie dames SW 1 DOS 2-3 Het eerste damesteam liet de punten aan de tegenstander door zwak te spelen. In de le set ging het spel gelijk op tot 7-7 vanaf dat moment nam DOS de leiding. De rood-witten verloren de set met 10-15. In de 2e set leek SVV er weer in te geloven en nam door een goede serve een voorsprong van 13-4. DOS nam de opslag over en won de set met 13-15. In de 3e en 4e set leek het tij keren. Het draaide ineens veel beter bij SW. DOS moest beide sets aan de thuisspelenden laten met 15-7 en 15-2. SW stond daarna als aan de grond genageld en alles mislukte, zo dat DOS die laatste set en de overwin ning pakte met 1-15. 3e divisie dames SW 2 - Armixtos 0-3 Het tweede damesteam moest weer( een nederlaag incasseren. De dames waren erg ongeconcentreerd bezig in de eerste set en maakten erg veel fouten. Armixtos speelde zuiverder en kon daardoor scoren. SW verloor die eerste set met 6-15. In de tweede set kwamen de rood-witten tot een behoor lijk spel. Armixtos pakte de set met 6-15. In de derde set had SVV weer vechtlust. Helaas kwam de inzet te laat en de dames moesten deze set en de overwinning aan Armixtos laten met 14-16. 2e klasse dames SW 6-AGAVS 0-3 Ook het zesde damesteam verloor van AGAVS. Het was een wedstrijd met veel inzet van de kant van SVV, er waren veel goede aanvallen al was het technisch gezien niet van de bovenste plank. De le set ging naar de gasten met 14-16. Ook de tweede set ging naar AGAVS met 13-15. In de derde set werd de zeer sterke serve van AGAVS, SW noodlottig. Met de setstand 4-15 was de 3-0 neder laag een feit. 3e klasse dames LEOS 5 - S W 7 3-0 Het zevende damesteam incasseerde de eerste nederlaag. In de eerste set waren de twee teams goed aan elkaar gewaagd maar SW speelde te panie kerig en Leos won met 15-11. Ook in de tweede en derde set was er te veel verwarring bij SVV. Leos was de be tere en won met de setstanden 15-7 en 15-11 de laatste twee sets. SW 8 - Wilhelmina 3 Het 8e damesteam kwam niet tot winst. In de le set waren de dames van ge lijke sterkte. Wilhelmina won met 14-16. In de 2e set werd SW wegge speeld, 6-15. In de 3e en laatste set kwam SW goed terug maar door zwak en rommelig spel kon Wilhelmina ook deze set winnen met 13-15. SW 9 - Limvio 4 3-0 SW 9-AGAVS 3 2-2 Het negende damesteam van SVV kon een overwinning en een gelijk spel boeken door zich in beide wedstrijden volledig in te zetten. Tegen Limvio werd een onmogelijke achterstand in gelopen en omgezet in winst. Met de setstanden 15-6, 15-12 en 16-14 werd Limvio bedwongen. Tegen AGAVS was het in het begin erg rommelig waardoor de "eerste 2 sets naar de tegenstander gingen. In de derde en vierde set kwamen de dames goed terug. Met de setstanden 15-5 en 15-12 kwamen de dames op een verdiend gelijk spel. le klas heren SW 1 - Olly B 3-0 Het eerste herenteam behaalde een uit stekende overwinning op Olly B. Vanaf het begin draaide het goed bij SVV. Olly B verloor de set met 15-10. Ook de tweede set waren de heren een vol komen eenheid. Met de setstand 16-9 was ook deze 2e set voor SVV. In derde set speelde SVV hard en zeer bekeken. Olly B verloor ook die laatste set met 15-10. 2e klasse heren VEF2- SW2 1-3 Negen kwartier hard volleybal lever de het tweede van SVV een 3-1 over winning op. VIF zag die eerste set met 10-15 verloren gaan. In de tweede set was de concentratie wat verslapt bij SW en er werd onverzorgd gespeeld. Het was VIF dat de langste adem had. 18-16. In de derde- en vierde set was het spel weer zuiver en SW won met 12- 15 en 14-16. 3e klasse heren LEOS4-SW4 3-1 Bij SW 4 wil het niet zo lekker. De heren behaalden weliswaar hun eerste setwinst, maar de punten bleven uit. De le en 2e set waren voor LEOS met 15-9 en 15-11. De derde set was met 8-15 voor de Soestenaren. Ook de vier de en laatste set pakte LEOS met 15-10. Wedstrijden voor de komende week: donderdag 3 november: dames; 20.00 uur SW 3-Voleem, Beuken dal Dames; 21.30 uur Olympia 5-SW 7 Beukendal Heren; 20.00 uur SVV 3-Blijvock, Beu kendal Meisjes; 19.00 uur SW a2-Huizen al. Beukendal Jongens; 19.00 uur SVV al-Spokers al, Beukendal Vrijdag 4 november: Dames; 21.15 uur Servio-SW 5, Hil versum/Meent Meisjes; 19.15 uur LEOS a2-SVV al, Leusden Zaterdag 5 november Dames; v. Winden-SW 1, Berkel Dames; Cito-SW 2, Zeist Dames; 15.15 uur Salvo-SW 6, Maar tensdijk Dames; 17.30 uur AGAVS 2-SVV 8, Soesterberg Dames; 14.30 uur SH'71-SVV 9, Hoog landerveen Heren; 16.00 uur Spokers-SW 1, Hil- versum/Kerkelanden Meisjes; 9.45 uur SW bl-Surf bl, Amers foort Meisjes; 10.45 ruur SVV b2-Leos b5, Amersfoort Jongens; 11.45 uur Unicornus cl-SW cl, Hooglanderveen Het eerste hërenteam van Papillon heeft afgelopen zondagavond in Odijk een uiterst moeizame overwinning we ten te behalen op Quidam, in één van de zwaarste competitiewedstrijden van dit nog jonge seizoen. De tegen stand wordt groter, dus de Soesters zijn gewaarschuwd. Quidam wist in de eerste minuten de leiding te nemen met 8-4, twee minuten later was de stand al weer 15-8 in het voordeel van Papillon. Toch bleef Qui dam uiterst waakzaam; het benutte elke mogelijkheid om van afstand te scoren. Bij de Soesters liep het aanval lend niet zoals men gewend was, hoe wel er toch nog regelmatig gescoord werd. Bij de rust had Papillon dan ook een 50-36 voorsprong. In de tweede helft gebeurde er iets merkwaardigs. Bij een stand (in de tweede minuut) van 54-41 stokte de Papillon-machine vijf minuten achter elkaar en kon Quidam terugkomen tot 54-51, zodat de wedstrijd in één keer weer open leek. Enkele wissels zorg den er voor dat het tij keerde. Uiteinde lijk wonnen de Soesters deze lastige wed strijd toch nog met ruim verschil, nl. 91-74. Papillon 1 - Sparta 1: 25-55 In de tweede thuiswedstrijd kreeg Pa pillon het al zwaar te verduren, daar de tegenstander erg veel lengte in het veld had, waardoor het rebounden van Soester kant een erg moeilijke zaak was. Ondanks een goede zone kwamen de Papillon-dames niet verder dan de tussenstand van 12-32. Door de aanval in de tweede helft wat te wijzigen kwamook Papillon wat meer tot scoren, maar dit mocht de winst niet meer opleveren, die ging naar de dames van Sparta uit Nijkerk met 25-55. Papillon 2 - Eem '781: 37-68 Het heren 2-team kon gedurende de eerste dertien minuten Eem'78 goed partij geven en tot de stand 16-16 nog gelijke tred houden. Een fikse inzin king gedurende de laatste periode van de eerste helft en een niet al te sterke konditie zorgden er echter voor de Pa- pillon-heren er niet meer aan te pas kwamen. Zij verloren met een toch groot verschil: 68-37. Papillon JA1 - Sparta JA2: 54-59 De wedstrijd van dit weekeind vond plaats in Beukendal. De Papillon-jon- gens stonden in het klassement twee punten achter op Sparta, dus om gelijk te komen moest deze wedstrijd gewon nen worden. Bart Jasperse liet Ron Vlaswinkel scoren met een schitteren de pass, achter zijn rug langs. Het was een wedstrijd die tot de laatste seconde spannend bleef. In de laatste seconden werd de stand 52-54. Toen was het een kwestie van goed spel van Sparta-zijde; dat sloot de wed strijd winnend af. Topscorers: Bart Jasperse (16) en Ron Vlaswinkel (14). De meisjes-junioren wisten te winnen van Woudenberg en het derde heren team boekté zijn derde achtereenvol gende overwinning ten koste van BZ'72. Wedstrijden komend weekeinde: A.s. zondagavond is het weer een ech te Papillonavond in spelzaal De Bunt, dan spelen alle drie de herenteams thuis. Om kwart over zes begint het derde herenteam tegen de heren van Red Stars 3. Daarna om half acht het twee de herenteam tegen Bourgondië 2 en tot slot om kwart voor negen het eer ste herenteam dat ook een konfronta- tie heeft met een Soester team, name lijk de reserves van Red Stars, zodat twee echte derbies zich deze avond in spelzaal De Bunt afspelen. Het eerste damesteam gaat zaterdag avond naar Wijk bij Duurstede, waar het de lastige uitwedstrijd tegen Bour gondië heeft. De jongens- en meisjes junioren zijn vrij. Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseert de vereniging Shot weer de Soester Tafeltenniskampioertschap- pen, waar alle plaatselijke tafeltennis sers en pingpongers aan mee kunnen doen. Dit keer zal het evenement plaatsvin den in het weekend van 17 en 18 decem ber. Zaterdag 17 december is gereser veerd voor de jeugd, terwijl zondag 18 december de senioren in aktie zullen komen. Plaats van handeling is de zaal waar Shot ook haar competitiewed strijden speelt, de gymzaal van de IVO/Mavo aan de Valeriaanstraat. Aan deze Soester Tafeltenniskam pioenschappen kunnen alle NTTB-le- den die in de gemeente Soest wonen of die lid zijn van één van de Soester tafel tennisverenigingen deelnemen. Voor de inwoners van Soest die geen lid zijn van een tafeltennisvereniging zijn er speciale rekreantenklassen voor zowel jeugd als senioren. Evenals vorig jaar zal getracht worden iedereen zoveel mogelijk wedstrijden te laten spelen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- voor se nioren (18 jaar of ouder) en 4,- voor jeugdspelers (17 jaar of jonger). Op on derstaande adressen kan men nadere inlichtingen en inschrijfformulieren verkrijgen: Jan van Asch, Vedelaar- pad 14, (tel. 19028) en Joop Kok, Van Goyenlaan 97, (tel. 12746). De inschrij ving sluit zaterdag 10 december of zo dra het maximum aantal inschrij vingen is bereikt. De Grote Clubaktie is voor S.O.Soest ook die jaar weer bijzonder goed ver lopen. Maar liefst 5.500 loten werden er verkocht, waarmede het rekord van vorig jaar, 5.000 loten, werd verbroken. Topverkoper was Sander Dorrestein. Hij wist maar liefst 459 loten aan de man te brengen. Maar ook de presta ties van vele anderen mochten er we zen. Aan de lotenverkoop was een wed strijd verbonden. Voorzitter C. Boer- koel reikte afgelopen zaterdag aan de winnaars de prijzen uit. De 5 hoogste verkopers gaan op 16 november a.s. naar de wedstrijd Nederland - Spanje in het Feyenoordstadion. Bovendien waren er per leeftijdsgroep prijzen te verdienen. Op de foto de prijswinnaars. Foto: Goos van der Wilt Het zijn: Sander Dorrestein, Arjan Snijders, Marcel van Schalkwijk, Ro- bert Roest, Ad Beijer, Ronald de Beer, Istvan Kooij, Daan Kriele, Patrick Snijders, Dave Vonk, Robert v. Doorn, Mare v.d. Deijssel, Paul Janmaat, Robert Rookhuizen, Jeroen van Vee- nendaal en Re tien Rademaker. Het eerste team van korfbalvereniging "De Eemvogels" speelde tegen Viking. Kort na het beginsignaal verdween de bal al door de korf voor Viking. Na goed combineren zorgde Claudia Touwslager ervoor dat de vakken weer gewisseld werden. Ondanks het goede spel van Viking, hadden ook de Eemvo gels goede kansen. Die kansen werden echter niet benut. Viking kreeg snel de kans om uit te lopen naar een 1-5 voor sprong. In het aanvalsvak van de Eem vogels werd toen een foutje gemaakt, waardoor Viking kon onderscheppen. De Eemvogels verdedigden goed uit, waardoor zij de bal weer onderschep pen konden. Wederom stond Claudia Touwslager vrij onder de korf en weer scoorde zij. Viking scoorde nog één maal voordat de rust werd ingegaan. Direkt na de rust vergrootte Viking de stand tot 2-7. De Eemvogels gaven het echter niet op. Ze bleven aandringen tot doelpunten. Het was Viking die nog tweemaal scoorde vóór de Eemvogels wat konden terugdoen. Viking had dui delijk moeite met de wilskracht van het aanvalsvak. Een stafworp werd koelbloedig benut door Marco Kuil. Na dat er weer gewisseld was scoorde Claudia Touwslager voor de derde keer. Viking kon vlak voor tijd nog uit een strafworp 4-10 scoren. Al met al toch geen slechte wedstrijd. Eemvogels 2 - Huizen 3 Ook op het veld aan de Staringlaan ont ving koploper Eemvogels 2 het uit Hui zen afkomstige Huizen 3. Dit tweede rood-zwarte team bewees hier een goed op elkaar ingespeelde ploeg te zijn. Invaller Sidney de Jager bracht na een half uur spelen de stand op 1-0. Het was weer Sidney de Jager die de voorsprong kort voor rust uitbouwde tot 2-0. Huizen kwam na rust gevaarlijk terug. Het publiek stond echter volle dig achter de Eemvogels. Erik Rauch bracht de stand via een doorloopbal weer gelijk. Tini Martens bracht de voorsprong terug. Ria Wijnen scoorde nog eenmaal en Huizen bepaalde de eindstand op 5-4. Eemvogels 3 - Huizen 2 Het derde team speelde eveneens te gen een team van Huizen. Reeds in de zevende minuut bracht Wim Opdewar- ris de Eemvogels op voorsprong. He laas kwam Huizen via afstand gelijk. De Eemvogels konden niet verhin deren dat Huizen met 1-6 ging winnen. Jeugd De aspiranten 1 ontvingen Olympia Al uit Bussum. Ad Middelkoop bracht hier de Eemvogels op voorsprong. Via door- loopballen scoorde Olympia veelvul dig. Zodoende werd de eindstand 1-11. De Ql, de jongste pupillen, hadden tegen Olympia Ql weinig kans. 0-4 werd de eindstand. Programma Op het veld aan de Staringlaan wordt één wedstrijd gespeeld Eemvogels 3 - M.I.A. 15.13 uur Het eerste team speelt uit in Tiel om 13.00 uur. De hele zaterdag worden in Beukendal oefenwedstrijden gespeeld ter voorbe reiding op het zaalkorfbalseizoen 9.00 uur Eemvogels PI - K.V.O. P3 9.00 uur Eemvogels Ql - K.V.O. Q2 9.30 uur Eemvogels Dl - K.V.O. Dl 10.00 uur Eemvogels Cl - K.V.O. Cl 10.30 uur Eemvogels Al - K.V.O. Bl 19.00 uur Eemvogels 3-K.V.O. 5 19.45 uur Eemvogels 4 - K.V.O. 6 20.30 uur Eemvogels 2 - K.V.O. 4 21.30 uur Eemvogels 1 - K.V.O. 3 U bent uiteraard welkom op ons veld of in het zaalseizoen, in Beukendal. Zaterdag j.1. werd de laatste wedstrijd verreden die meetelde voor het Regio Eemland motorcross kampioenscnap 1983. Deze laatste van een serie van 5 wedstrijden werd georganiseerd door de motorclub Leusden/Zeist, die hier voor gebruik moest maken van het aah haar aangeboden terrein van de zustervereniging MSV uit Amersfoort, omdat de vereiste toestemming voor gebruik van de Regionale baan aan de Leusderheide niet was verleend. Hoe wel reeds enkele kampioenen vóór deze laatste wedstrijd bekend waren, was het aantal deelnemers 80. De kampioenen zullen op een feeste lijke wijze gehuldigd worden op zater dagavond 10 december a.s. in zaal Concordia in Hoogland. Uitslagen: Mini Automaten 1. Raimond Smit, Soest 2. Michael Dral, Baarn. 3. Andreas Dral, Baarn. Mini Versnellingen 1. Marco Smit, Soest. 2. Boy van Schooneveld, Amersfoort. 3. Jeroen Smit, Soest. 80 cc Junioren 1. Gery Mijwaart, Hilversum. 2. Henry Bosch, Soest. 3. Marcel v/d Bosch, Naarden. 80 cc Senioren 1. Dicky Baaiman, Amersfoort. 2. Maurice Aquino, Soest. 3. Ronald van Altena, Hilversum. 125 cc Junioren 1. Jaap Hopman, Bunschoten. 2. Cees Kastelein, Vianen. 3. Ronyy ter Beest, Amersfoort. Hoge 80 cc 1. Jan Willem Heimesen, Nijkerk. 2. Gert 't Lam, Soest. 3. Klaas Jaap Koelewijn Bunschoten. 125 cc Senioren 1. Menno Bijlard, Hilversum. 2. Dick van Heugten, Amersfoort. 3. Sil van Halteren, Bunschoten. 250 cc Junioren 1. Michael van Rossum, Soest. 2. Chiel Bosch, Soest. 3. Tim Koelewijn, Bunschoten. 250 cc Senioren 1. Eddy van Gulick, Amersfoort. 2. Simon Schimmel, Terschuur. 3. Alex van Leeuwen, Laren. 500 cc Junioren 1. Ton Stalenhoef, Soest. 2. Julian de Graaf, Bunschoten. 3. Henk van Asselt, Soest. 500 cc Senioren 1. Henk van Kooy, Soest. 2. René van Daal, Baarn. 3. John Ruitenbeek, Amersfoort. De extra wisselbeker voor de super kampioen (degene die uit de 10 manches de meeste punten vergaarde) gaat naar 2 rijders met het maximum aan tal punten: bij de mini automaten Raimond Smit uit Soest; bij de 250 cc senioren naar Eddy van Gulick uit Amersfoort. Gymnova Dsl - Red Stars Ds 1: 56-64 Afgelopen zaterdag moest Dames 1 in Leidschendam tegen Gymnova. Door het strenge optreden van de scheids rechters in de le helft had o.a. José Koster al zeer snel 3 persoonlijke fou ten. Toch gingen de speelsters uit Soest de rust in met 10 punten voorsprong. De tweede helft werd een zóne-verdedi ging gespeeld, waardoor Gymnova dichter bij kwam. In de 16e minuut was het verschil nog maar 2 punten, maar door een paar snelle akties van Marijke Roest wist Red Stars de overwinning veilig te stellen. Eindstand 56-64. Dunckers HS 2 - Red Stars HS146-44 De le helft had Red Stars grote pro blemen in de aanval en konden te gen de lange Hilversummers niet tot scoren komen. Door over te schake len op een man-to-man verdediging lukte het de Soester heren met een ge lijke score de rust in te gaan. De tweede helft ging gelijk op. Met 1 punt te spelen had Red Stars de wed strijd in handen. Na een mislukte doel poging van Red Stars wist Dunckers te scoren en verloor Red Stars de wed strijd met 44-46. Red Stars DS2 - Woodpeckers DS 1: 46-24 Door afstandsschoten en een voortref felijke zöne-verdediging gingen de Soester dames de rust in met 31-12. De 2e helft verliep nog beter. Een goe de fast-break zorgde ervoor dat Red Stars de sportieve match won nen met 46-24. Red Stars MB1 Stoepie Shooters MB1 42-48 De le helft werd afgesloten met de stand 24-24. Ook in de 2e helft ging de strijd gelijk op. Het Spakenburgse team wist toch nog 8 punten te scoren, en won daardoor met 42-48. Irene JB1 - Red Stars JB2: 48-37 De tegenstander speelde man-to-man, waar Red Stars erg aan moest wennen. De ruststand was dan ook 28-17. De 2e helft speelden de Soestenaren een goede Zöne-verdediging. De spannende wedstrijd werd helaas verloren met de 48-37. Red Stars JG1 Top Stars JC1: 41-39 De le helft zat er veel snelheid in het spel. Ruststand 19-14. De 2e helft begon goed, maar verliep steeds slechter. Na een donderpreek van de coach werd er beter gespeeld en wist Red Stars de overwinning te behalen. Eind stand 41-39. Het te kort aan spelers deed de Duin kikkers bijna de das om tegen Zeist 3. Op het moment van aanvang moesten de 7 Duinkikkers worden aangevuld met 3 jeugdspelers die juist in Utrecht hadden gespeeld. Dat dit alles het spel niet ten goede kwam bleek duidelijk toen aan het eind van de le periode de stand 3-1 voor Zeist was. Toen na twee minuten in de 2e periode de ploeg uit Zeist een 5-1 voorsprong genomen had, kwamen de Duinkikkers eindelijk in hun spel. Nog voor de 2e periode was verstreken waren de Soestenaren terug tot 5-4. In de 3e periode wisten de Duinkikkers zelfs een 5-6 voorsprong te nemen. Toen aan het begin van de vierde periode twee Soestenaren het water moesten verlaten kwam de Zeist-ploeg terug tot 6-6. Kort voor het eind bracht Zeist de stand op 7-6. Het doorzettingsvermogen van de Duinkikkers bracht ze met nog 20 seconden te spelen toch langszij 7-7. Een aardig resultaat voor de ploeg die het door de erg smalle basis erg moei lijk zal krijgen dit jaar. In een gelijkopgaande wedstrijd, waar in de spanning op het laatst te snijden was, hadden de Duinkikkers de pech dat, alleen de scheidsrechters het doel punt van Erik Jan Koehof niet gezien hadden. In het eerste part opende DJK de score uit een man-meer-situatie. Ndat de Amsterdammers een man uit het wa ter zagen vertrekken, was het Hans Vermey die de stand rechttrok. De tweede periode was net begonnen toen de Duinkikkers wederom met een man minder in het water wa ren hetgeen uitgebuit werd door DJK: 2-1. De linkshandige Hans de Looff bracht beide partijen met een vlam mend schot op gelijke hoogte. De derde man-meer-situatie leverde wederom geen problemen op voor DJK, maar toen was het de Duinkikker Wim Hen- geveld die voor het eerst van zich deed spreken. Via een strafworp nam DJK weer afstand; de tweede periode werd met een 4-3 achterstand afgesloten. De slecht functionerende secretariaats tafel van de thuis-ploeg liet in de derde periode veel te kort spelen. In deze periode viel slechts één doelpunt, ge scoord door Wim Hengeveld. In de vierde periode gebeurde van al les. De secretariaatstafel moest continu bijgestuurd worde, hetgeen niet bij droeg tot een optimale concentratie van de Soester ploeg. Na negen secon den scoorde DJK, gevolgd door een "onmogelijke" lob van Hans de Looff die echter doel trof: 5-5. Toen een DJK speler uit het water gezonden werd was het Wim Henge veld die voor de derde maal doel trof. Toen routinier Gerard Vet zijn derde persoonlijke fout genoteerd kreeg moesten de Duinkikkers de verdedi ging opnieuw organiseert. Voordat dat gebeurd was had DJK driemaal ge scoord. Met nog anderhalve minuut te gaan keken de Soesters tegen een 8-6 achterstand aan. Op iets meer dan een minuut was het de speciaal voor deze wedstrijd overgekomen Erik Jan Koehof, die met een daverend schot uit de tweede lijn 8-7 scoorde. Na een afgeslagen D JK-aanval was het Hans Vermey die 8-8 liet aantekenen. In de allerlaatste Duinkikker aanval was het wederom Erik Jan Koehof die doel trof. De bal schoot door een gat in het net. De verbazing was ech ter groot toen de scheidsrechters een gewone keeperbal gaven, terwijl zelfs de DJK-spelers klaar lagen om de bal middenuit te nemen. Ondanks deze domper mogen de Duinkikkers niet ontevreden zijn met het ene punt. Onder goede weersomstandigheden en op goed ijs zijn vrijdagavond de eerste selektiewedstrijden verreden. Bij de senioren bestonden deze wedstrijden uit een 3000 mtr. Bert v.d. Weerd reed een schitterende race in een tijd van 4.38.17 min., wat een verbetering bete kende van zijn persoonlijk rekord met 12.2 sec. Hiermee kwam hij tot een 5e tijd van de avond. Marcel v. Hornsveld kwam tot een tijd van 5.10.18 min. Voor hem een verbetering van zijn persoon lijk rekord met 6 sec. Goede tijden zijn voor de schaatsers van belang daar zij meetellen in de voorselektie voor uit zending naar de wedstrijden om de Domtroffee. Zondagmorgen zijn de eerste abonne mentswedstrijden voor de c. en d.-ju nioren verreden. Esther Reijerse reed de 500 mtr. in 77.0 sec. en noteerde op de 1500 mtr. een persoonlijk rekord in 4.09.1 min. Falitha Born reed de 500 mtr. in 55 sec. en de 1500 mtr. in 2.52.15 min. Mirjam v.d. Dijssel reed 2 persoonlijke rekord. De 500 mtr. in 78.0 sec. en de 1500 mtr. in 4.01.0 min. Petra Olthof kwam op de 500 mtr. tot een tijd van 58.6 sec. en noteerde op de 1500 mtr. 3.02.0 min. Zaterdag 5 november 09.00 - 23.00 uur Eem vogels/K. V.O. korfbal Zondag 6 november 10.00 -18.00 uur BDC handbal 18.30 - 22.00 uur MHC zaalhockey Zaterdag 5 november 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 6 november 10.00 -15.00 uur Badso badminton Zaterdag 5 november 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur Olympia volleybal Zondag 6 november 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal Zowel het eerste damesteam als het eerste herenteam kwamen niet tot winst. De heren verloren na een vreem de wedstrijd van de Flamingo's. Het eerste damesteam verloor van Thor uit Berg-ambacht. Het tweede heren team deed het beter door van het Bus- sumse V&S te winnen. Heren Flamingo's - Olympia 1 Het eerste team speelde tegen Fla mingo's. Het gehandicapte Olympia team startte slecht en de eerste set werd een overwinning voor Flamin go's. De tweede set keken de Soesters tegen een 13-5 achterstand aan. Olym pia kreeg het toen op z'n heupen. Tot 13-9 ging het goed, toen ontdekte de teller dat in het veld iemand speelde die niet op het formulier genoteerd was. Het was een speler van Olympia. De stand moest eigenlijk terug naar 0-0. Tot ieders verbazing ging alleen bij de Soesterse ploeg het totaal aantal pun ten eraf en werd de stand dus 13-0 voor de Flamingo's. De set werd ver loren. De derde set was nog maar een formaliteit, deze werd met 15-5 ver loren. Voleem - Olympia 3 Olympia begon voortvarend,tegen Vo leem 1. De le set werd makkelijk gewonnen door Olympia. Winst in de tweede set betekende voor Olympia een 2-0 voorsprong. De derde set een gelijkopgaande strijd maar deze set werd gewonnen door Voleem. Door du bieuze beslissingen van de scheids rechter won Voleem de vierde set. Ge lijk spel 2-2. SH '71 -Olympia 5 In een nieuwe samenstelling een prima wedstrijd. Dit team kwam net iets te kort. De uitslag werd 3-0. Dames Thor - Olympia 3-0 Het eerste damesteam moest in Berg Ambacht tegen Thor. De eerste set was het sterke Thor dat deze set won met 15-4. De tweede set begon Olympia goed maar toen werden de dames van Thor wakker en overspeelde Olympia. De Goudse dames wonnen deze set met 15-12. De derde set speelde Olympia ongeconcentreerd en verloren deze set met 15-5. Mini's SW el - Olympia el 0-2 De kleinste van Olympia speelde tegen streekgenoot SVV en wonnen door een goede opslag en de meisjes wonnen dan ook terecht met 2-0. Dezelfde meisjes moesten ook tegen Surf en wonnen ook deze wedstrijd met 2-0. Programma Dames 5-11; 17.00 uur Olympia - Vierhout Valb, De Bunt 3-11; 20.00 uur Olympia 2 - Sportcen trum 3, Beukendal 4-11; 20.15 uur Olympia 4 - GVC 3, Hilversum Sporthal-Oost 3-11; 21.30 uur Olympia 5 SVV 7, Beu kendal 3-11; 21.30 uur Olympia 6 - Surf 3, Beukendal 4-11; 20.15 uur Olympia 7 - VIF 5, Hil versum Sporthal-Oost Heren 5-11; 15.00 uur Olympia - MTSH, De Bunt 5-11; 19.00 uur Olympia 2 - VIF, De Bunt 3-11; 20.00 uur Olympia 4 - Huizen 3, Beukendal 3-11; 21.30 uur Olympia 7 - Unicornus 6, Beukendal 4-11; 20.15 uur Olympia 8 - Leos 6, De Korf, Leusden Het tweede tiental van de Soester schaakclub heeft het in de eerste ronde van de Stichts Gooise schaakbond te gen Huizen 1 goed gedaan. Met een handvol invallers slaagde men er niet alleen in Huizen goed partij te geven maar bovendien zijn er nog perspectie ven op een aardig resultaat. De wed strijd werd afgebroken bij een 4-3 ach terstand. Twee partijen zullen op 10 no vember in Huizen worden uitgespeeld, terwijl er een door de bondsarbiters tot een einde zal moeten worden gebracht. In het laatste geval betreft de partij van Louis Silkens, die remisetenden- zen in zich heeft. De afgebroken stellingen van Balvers en Van Hammen leveren Soest moge lijk ook nog iVz punt op, zodat een 5-5 eindresultaat tot de reële mogelijkhe den behoort. Van de zeven partijen die wel binnen de tijdslimiet tot een einde werden ge bracht verloor Soest er vier en won er drie. Om met die laatste categorie te beginnen: twee van de drie winstpar tijen waren afkomstig van invallers. Nestor Voort had wel enigszins het geluk aan zijn zijde toen zijn Hui zende opponent in een betere be stelling met een stukoffer dacht de winst naar zich te kunnen toetrek ken. Weliswaar ging Voort langs af gronden tot zijn tegenstander er op een gegeven moment geen gat meer in zag. Evenals tijdens de massakamp van vorige week toonde Soest zich sterker dan Baarn. De B-junioren van de schaakvereniging Soest wonnen met 3-2 van de junioren van Baarn in hun eerste kompetitiewedstrijd van 1983- '84. Al na één uur spelen leek Soest op een overwinning af te stevenen. Jan de Gier had op het eerste bord reeds een punt laten noteren. Aan het derde bord tekende Patrick Reumerman voor het tweede punt voor Soest; na een snelle doorbraak op de koningsvleugel ver overde hij de kwaliteit. Even leek Baarn terug te komen omdat Hans de Vries aan het vierde bord werd over speeld en Berend Visser een slechte stelling had verkregen aan het laatste bord. Zijn tegenstander zag kans het eindspel nog te verknoeien. Eric de Haan debuteerde in de externe compe titie een begon zeer voortvarend, hij liet zich echter verleiden tot offers die niet goed waren doorgerekend en be ëindigde als laatste zijn partij verlie zend. Maar de eerste twee wedstrijd- punten waren binnen voor de Bl van Soest. Vrijdag 16 december speelt Bl thuis in Credo, Julianalaan, aanvang 19.00 uur. tegen de Bl van Barneveld. Ook de jeugdige invaller Jan de Gier bracht het er voortreffelijk af. Aan het tiende bord kwam hij moeizaam uit de opening, slaagde er in het initiatief over te nemen en dit met oprukkende pionnen in winst om te zetten. Voor het derde winstpunt tekende de voorzitter van de Soester schaakclub, Henk Gerth. De achtste bordspeler sloeg uit tactische overwegingen een remise-aanbod af en profiteerde even later van een misser in de vijandelijke defensie. Van de verliezers (Van Vlier den, Fugers, Renger en Van de Berg) had de partij van Fugers een beter lot verdiend. Ook Renger liet in tijdnood een steekje vallen. De gedetailleerde resultaten Huizen 1 - Soest 2 J. Kos - E. Balvers afg. H. Aalders - Van de Hammen afg. Visser - Van Vlierden 1-0 Bout - Van de Berg 0-1 Spijker - Silkens afg. Schram - Renger i-0 Reidsma - Voort 0-1 Roos - Gerth 0-1 Mauritz - Fugers 1-0 De Weerd - De Gier 0-1 O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma woensdag 2 november bekerwedstrijd Aanvang 20.00 uur BDC - Hurry Up Geen vrij toegang; volwassen 2,50, jeugd/1,-. Programma zaterdag 5 en zondag 6 november Uitwedstrijden zaterdag 5 november Jongens pup 1 14.00 uur Voice - BDC 1 Meisjes adsp. 3 18.05 uur H.v.B.S. 2 - BDC 3 Thuiswedstrijden zondag 6 november Meisjes pup. 2 10.00 uur BDC 2 - Limvio Meisjes adsp. 1 10.50 uur BDC 1 - Fortissimo Dames jun. 3 11.40 uur BDC 3 - DWSM 2 Dames sen. 4 12.30 uur BDC 4 - Attila 3 Heren sen. 2 13.30 uur BDC 2 - BHC 3 Heren sen. 1 15.00 uur BDC - Jahn II Uitwedstrijden zondag 6 november Jongens pup. 2 10.00 uur UHV '30 - BDC 2 Meisjes pup 1 10.00 uur PPM/AAV - BDC 1 Meisjes adsp. 2 10.50 uur BHC 2 - BDC 2 Heren sen. 3 10.50 uur SHVU - BDC 3 Dames jun. 1 12.00 uur Aalsmeer - BDC Dames jun. 2 12.30 uur PMM/AAV - BDC 2 Dames sen. 3 12.50 uur Seyst - BDC 3 Dames 2 13.00 uur HHC - BDC 2 Vrij zijn: Welpen Jongens adsp. Heren- jun. 1 en 2.

Soester Courant | 1983 | | pagina 22